Met een enkel woord Agenda Kofferschrijfmachines ZATERDAG 20 MEI 1961 JANBOEL Regering -Verwoerd is op liaar hoede HET moet wel een bittere teleur stelling voor de deze week afge zette Zuidkoreaanse premier Mion Tsjang geweest zijn, dat hy nog geen jaar na zijn ambtsaanvaarding door een militaire staatsgreep buiten gevecht werd gesteld. Men herinnert zich de voorge schiedenis. In april 1960 trokken duizen den betogers, voor een groot deel stu denten, door de straten van Seoel om te prosteren tegen het regime van Syng- man Rhee, eigenlijk de „vader des vader lands", die met eerder gerust had voor dat zijn land bevrijd was van de Japanse bezetting. Maar Rhee was op-en-top een potentaat, die weinig begrip had voor een democratische gang van zaken. Na de scheiding tussen noord en zuid wist hij zich, als president van Zuid-Korea, te handhaven. Toegegeven, dat hy voor enorme moeilijkheden stond, maar de hand van hem en vooral van vele zijner corrupte handlangers drukte zwaar op het volk. De nu afgezette Tsjang behoor de aanvankelijk tot Rhee's vurigste me destanders, maar in 1952 kwam het tot een breuk. Tsjang werd leider van de oppositie en verkreeg vier jaar later ge noeg stemmen voor het vice-president- schap: een partijganger van president Syngman Rhee passeerde hij met niet minder dan 200.000 stemmen. Het wekte dan ook grote verbazing, dat Tsjang vorig jaar een zware nederlaag moest noteren en al spoedig ging het gerucht, dat de uitslag der verkiezingen vervalst was. Veel plezier heeft Rhee van die ver valsing niet gehad: op 3 mei 1960 zag hij zich gedwongen af te treden, een tra gisch einde van een man, die ondanks alles grote verdiensten heeft gehad voor zijn land. In augustus werd Tsjang tot premier gekozen en het zag er naar uit, dat deze nieuwe bezem het nogal on frisse interieur van de Zuidkoeraanse staat wel eens stevig zou aanvegen. Maar zie, ditmaal wtó het niet „de straat" zoals bij Syngman Rhee die zich deed gelden, maar het leger, dat een einde heeft gemaakt aan een bewind, dat niet voldeed. DE taak, waarvoor Mion Tsjang in de zomer van 1960 kwam te staan, was weinig benijdenswaardig. Zuid-Korea is een eenzijdig agrarisch gebied met weinig industrie (die bevindt zich hoofdzakelijk in communistisch Noord-KoreaHet is een land, dat bo vendien gebukt gaat onder sterke be volkingsdruk. Tweederde van alle Korea- nen woont in het zuiden en dat zijn er tussen de 22 en 24 miljoen, van wie de helft tot de nog niet-produktieve jeugd behoort. Het aantal werklozen bedraagt maar liefst twee miljoen, tegen voor delige ruilhandel met Noord-Korea be staan politieke bezwaren (angst voor al te nauwe contacten met de rode buur man) en tot handelsverbindingen met Japan, dat graag zaken met Seoel zou willen doen, is het, óók al in hoofdzaak om gevoelsoverwegingen, nog steeds niet gekomen. Voeg daarbij, dat de corruptie in regeringskringen de gewoonste zaak van de wereld is en dat het land een leger van niet minder dan 600.000 man aan de grens met Noord-Korea heeft lig gen, dan kan men zich voorstellen, dat het de allergrootste moeite kost een der gelijke staat te besturen. Welnu, Mion Tsjang is daarin niet geslaagd. Natuur lijk was de hem toegemeten tijd veel te kort, want wat kan men in nog geen jaar tijd in een dergelijke augiasstal be reiken? Toch ging de taak, die Tsjang op zich had genomen, blijkbaar boven zijn macht. Niet alleen echter door ge brek aan visie, maar voor een deel ook door ophitsende acties van links. Steeds luider werden namelijk de stemmen, die voor een gesprek met het rode Noord- Korea pleitten. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat het de bedoeling was op die manier verlichting te brengen in de eco nomische moeilijkheden, maar al spoedig bleek, dat het hier ging om communis tische agitatie. In maart jJ. deden zich gewelddadige betogingen tegen de rege ring voor. waarin haar aftreden en in elk geval opheffing van de „fascistische wetten" tegen rode activiteiten werd ge- eist. Tegelijkertijd deden er zich afsplit singen in Tsjangs party voor, die hem het regeren nog moeilijker maakten. IN militaire kringen begon men zich zich steeds meer zorgen te maken over de verzwakte positie van de regering. Vooral het aandringen op nau were contacten met Noord-Korea en de neiging van het kabinet daaraan toe te geven, viel allerminst in goede aarde. De herinnering aan de zeer bloedige strijd tussen noord en zuid na de onverwachte invasie van de communisten op 25 juni 1950 is vanzelfsprekend nog zeer leven dig in Zuid-Korea en dat geldt nog ster ker voor het leger, dat immers voort durend op wacht staat om een herhaling te voorkomen. Maar deze medaille heeft een keerzyde. Het lang niet denkbeeldige gevaar van militaire bemoeiingen met de politiek, zoals die nu by de staatsgreep tot uitdrukking zijn gekomen, is name lijk hierin gelegen, dat een dictatuur van het leger niet alleen aan ongewenste rode activiteiten een einde maakt, maar ook de stem smoort van alleszins gemo tiveerde uitingen van ontevredenheid. En dan dreigt de mogelijkheid, zoals de (liberale) Londense „Guardian opmerkt, dat die ontevredenen zich meer en meer om steun en leiding tot de communisten zullen wenden. Is er dus enerzijds reden tot juichen, omdat het leger nu einde lijk eens hervormingen tot stand wil zien komen, anderzijds is deze staatsgreep een tweesnijdend zwaard, waarvan men nog maar moet afwachten of degenen, die het hanteren, er geen ongelukken mee zullen maken. Daarbij komt, dat de kreet om economisch contact met het noorden niet uitsluitend van de linker zijde kwam. De regering had namelyk een vijf-jarenplan opgesteld, dat tegen 1966 een gedeeltelijke zelfvoorziening be oogde. En nu is het merkwaardige, dat, toen dit plan deskundig bekeken werd door de Amerikaanse regeringseconoom dr Charles Wolf, diens conclusie luidde, dat het verstandig zou zijn tot nuttige ruilhandel met Noord-Korea over te gaan in die gevallen, waarin Zuid-Korea zich dit kon veroorloven zonder zijn on afhankelijkheid te verliezen. Blijkbaar heeft het opwerpen van een dam tegen de zeer sterk toegenomen actie van com munistische agenten in Zuid-Korea voor de legerleiding toch zwaarder gewogen dan de onmiddellijke voordelen voor de voedselvoorziening. En dat is iets, waar over men twisten kan. INTUSSEN moet men niet denken, dat Amerika zich ten aanzien van Zuid-Korea bepaalt tot het corri geren van vijfjarenplannen. De hulp van de Verenigde Staten aan Seoel is name lijk zeer omvangrijk. Ingevolge het ver drag, dat op 8 februari JJ. is gesloten, zal Washington voor een economische hulpverlening van 207 miljoen dollar zor gen, te vermeerderen met leveranties van agrarische overschotten. Tel daarbij, dat er nog een bijzonder fonds is ter grootte van 43 miljoen dollar en dat de kosten van het Zuidkoreaanse leger eveneens voor Amerikaanse rekening komen (d e bedroegen het vorig Jaar 250 miljoen dol lar) dan komt men op een totaal in guldens van bijna twee miljard! Bo vendien zorgt Amerika dan nog voor een eigen troepenmacht op Zuidkoeraans ge bied van vijftigduizend man, bedoeld als aanvullende garantie voor de onafhan- De Zuidafrikaanse regering heeft gis teren niet alleen vrywel alle vergade ringen met uitzondering van gods dienstige tot 26 juni verboden, maar ook de arrestatie van „leeglopers" voort gezet en wel in het gebied van de goud velden van Oranjevrystaat en het oos ten van de Kaapstad. De arrestaties zyn bedoeld als tegenmaatregel tegen betogingen, die worden verwacht als Zuid-Afrlka aan het einde van deze maand een republiek wordt. Voorts heeft de Zuidafrikaanse minister van Defen sie, Fouché, gisteren meegedeeld, dat met ingang van maandag de verloven van de officieren van de burgerwachten en bepaalde officieren van commando eenheden zyn ingetrokken. Zevenhonderd mensen zyn donderdag voor vüf rechtbanken in Johannesburg geleid en daar kwamen gisteren nog eens by na achthonderd by. Deze men sen werden beschuldigd van landloperij, verblyf in een stadsgebied zonder ver gunning en overtredingen tegen de pas- senwetten. Het plaatsvervangend hoofd van de politie in het oosten van de Kaappro vincie, Van Zyl, zei dat de politie vrij dag in zyn gebied in actie gekomen is om „leeglopers, lanterfanters en lieden in het bezit van gestolen waar" aan te houden. Het verbod van vergaderingen dat zo wel in Zuid-Afrika als Zuidwest-Afrika van kracht is. heeft geen betrekking op godsdienstige byeenkomsten, begrafenis sen, normale zakelijke byeenkomsten en film- en theatervoorstellingen. De leiders van de twee oppositiepar tijen in het parlement. De Villiers Graaf van de Verenigde Party en Steytler van de Vooruitstrevende party, hebben te gen het verbod geprotesteerd. Eerstge noemde zei dat het ingrijpender was dan de maatregelen na de moeiiykheden vo rig jaar te Sharpeville en Langa. Het kastelenboek Raad Journalistiek veroordeelt houding van de „schrijver" Drie oud-medewerkers van het bouw kundig weekblad „Cobouw" hadden zich by de Raad voor de Journalistiek erover beklaagd, dat de hoofdredacteur van dit blad zich als „de" schrijver heeft uit gegeven van het in november 1960 ver schenen boekwerk „Nederlandse kaste len en landhuizen", hoewel de hierin gebundelde artikelen, die reeds eer der in „Cobouw" waren gepubliceerd, mede door hun arbeid tot stand waren gebracht. De Raad heeft in een beslissing, welke thans in „De Journalist" het orgaan van de Federatie van Nederlandse jour nalisten, is gepubliceerd, als zyn oor deel uitgesproken,.dat de hoofdredacteur door onvoldoende recht te doen weder varen aan het aandeel van de mede werkers in de totstandkoming van de artikelen in „Cobouw" en zich voorts by de uitgave van het boek een aan duiding als „schrijver" te laten welge vallen, niet heeft gehandeld overeen komstig de eisen van de waardigheid van de stand der Nederlandse journa listen. In een uitvoerig onderzoek was de Raad tot de stellige overtuiging geko men, dat de in „Cobouw" verschenen artikelen in ver doorgevoerde en niet ongelijkwaardige samenwerking tussen de medewerkers en de hoofdredacteur zyn tot stand gekomen, zodat deze laat ste niet gerechtigd was zich by de her- verschyning van de artikelen in boek vorm als dë schryver voor te doen. Het valt niet goed te keuren, aldus de raad in zyn beslissing, dat een re dactionele leider of hoofdredacteur de waarde van zyn eigen arbeid opvoert en daarby de waarde van de arbeid van zyn redactionele medewerkers ter neer haalt. BINNENLAND Gistermiddag is in de Brielselaan nabij de Hellevoetstraat het 9-jarig meisje A. Rangenberg, van de Wolphaertsbocht 493 te Rotterdam door een tramwagen aangereden. Het kind werd ernstig gewond naar het Zuiderziekenhuis gebracht, waar bleek dat het was overleden. Uit een textielzaak op het Markt plein te Roermond ls op klaarlichte dag een bedrag van f 4.000,- uit de kassa ge stolen, alsmede een spaarbankboekje. Tot nu toe ontbreekt elk spoor van de dief. Als eerste buitenlandse mogendheid zal België twee leningen in Nederland plaatsen tot een bedrag van 150 miljoen gulden ter vervanging van zijn kortlo pende buitenlandse schuld. Onder auspiciën van het .Nederlands Comité voor Geschiedkundige Weten schappen" is vanmorgen in Den Haag het twaalfde congres van Nederlandse histo rici geopend. Vertegenwoordigers van een aantal geldbeleggers in Nederland hebben bij Kll- kee in Ierland de terreinen geïnspecteerd waarop met hun hulp een hotel van zes tigduizend pond sterling en honderd ka mers zal verrijzen. Kilkee ligt aan de Ierse westkust. Gisteren is in Grootebroek het zes- Jarig zoontje van de familie Bimmermans wonende aan de Zes Stedenweg, achter de ouderlijke woning te water geraakt en verdronken. Hoewel werklieden, die door de moeder te hulp waren geroepen, snel ter plaatse waren om het kind uit het water te halen, mocht kunstmatige adem haling niet meer baten. Een 25-jarige man uit Bergen op Zoom ls gisteren aan de officier van Jus titie te Breda voorgeleid, verdacht van aanranding van een 14-jarig meisje uit Woensdrecht. De man heeft bekend en is in verzekerde bewaring gesteld. Op de fruitveiling in Kapelle-Bleze- linge zijn gisteren de eerste aardbeien van de volle grond aangevoerd. Het was een krat met 8 doosjes van 250 gram. waar voor 76 cent per doosje werd betaald. Het vorig Jaar kwamen de eerste volle gronds aardbeien bij deze veiling op 23 mei. Gisteren zijn drie Duitse Jongeman nen van 20 Jaar gearresteerd in de Duitse grensplaats Kaldenklrchen wegens diefstal van een aantal auto's. Bij het verhoor bleken zij ook schuldig te zijn aan de diefstal van vier auto's, die afgelopen zondag en maandag in Roermond werden gestolen. Deze auto's zijn naderhand alle maal teruggevonden. De 34-Jarlge gehuwde Cornells Schol ten uit Nijkerk, hoofdvertegenwoordiger van een vleeswarenfabriek, ls gistermid dag door nog onbekende oorzaak, met zijn fiersonenauto op de Driebergseweg bij het andgoed „Schoonoord" te Zeist tegen een boom gereden en op slag gedood. De auto werd geheel vernield. BUITENLAND Uit de Italiaanse plaats Civitavec chia zijn miljoenen mieren naar Sardinië verscheept als onderdeel van een hulpver leningsprogramma voor de Sardinische landbouw. Deskundigen van de universi teit van Parma, die dit soort alpenmie ren al eerder met succes hebben gebruikt bij experimentele landbouwprojecten, heb ben verklaard, dat de mieren onschadelijk zijn voor de mens en de gewassen, maar doodsvijanden van andere lnsekten, voor al de „Catenarla"-mleren. Laatstgenoemde richten grote schade aan onder de kurk bomen, de voornaamste Industrie van het eiland. De vijftiende kamer van het Hof van Appèl te Brussel heeft het vonnis van de Brusselse strafrechtbank, waarbij de Ne derlander Jacobus van Strien 14 septem ber J.l. tot een boete van 400.000 Belgische franken (circa 30.000 gulden) werd ver oordeeld, bekrachtigd. Van Strien was ver oordeeld omdat hy een niet toegelaten loterij zou hebben georganiseerd en omdat hij goederen tegen een hogere prijs dan de normale zou hebben verkocht. De Ne derlander ls directeur van een onderne ming, die Lotto heet en die aan haar deelnemers voetbalvoorspelllngen vraagt. kelykheid van een staat, die althans voor de helft voor de vrije wereld behouden bleef dank zy het doortastende optreden van president Truman. De smerigste op merking, die men, met deze feiten voor ogen, bedenken kan, kwam onlangs uit de mond van een Zuidkoreaans parle mentslid. toen hy tijdens de debatten in de Kamer de vraag stelde, of Zuid-Korea een „satellietstaat van Washington" was geworden. Alsof de Amerikaanse be lastingbetalers voor hun plezier derge- ïyke enorme sommen op tafel brengen en niet liever zouden zien, dat de Zuid- koreanen zelf by machte waren voor een goede gang van zaken te zorgen! Helaas, deze mentaliteit komt men nog maar al te vaak tegen, niet alleen in Azië, maar tegenwoordig ook in Afrika. Uit gebrek aan scheppend vermogen ziet men zich genoodzaakt om hulp aan te kloppen by de vrye landen, die wèl hun eigen boon tjes kunnen doppen. En als er dan royale bijstand wordt gegeven, volgt de slag onder de gordel in de vorm van opmer kingen als bovenstaande of hatelijke toespelingen over „kolonialisme". Ge lukkig betrof het hier een enkeling. De militaire junta, die thans het regime in handen heeft genomen, begrypt maar al te goed. dat de Amerikaanse hulp onont- beeriyk is en dat juist het besef van eigen verantwoordelijkheid in Zuid-Ko rea aangemoedigd di« i te worden. By alle bezwaren is dèt tenminste een niet onbelangrijk winstpunt. ZATERDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur nam. Sterrewacht: Tentoonstelling 100-Jarlg bestaan. 25 en 710 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's getuigen. 5.30 uur nam. Pieterskerk: Open-deur-dlenst. Sprekers dr. S. L. Verheus en dr. P. L. Schoonhelm. Koorzang Kunst na Arbeid. 7 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG Sterrewacht: Tentoonstelling 100-Jarlg bestaan. 1012 uur voorm., 25 en 7 10 uur nam. DINSDAG Den Burcht: Chr. Kinderkoor „Ex Ani mo" voert op: „Het verloren tasje en feest ln Sprookjesland". 7.30 uur nam. Haverstraat-Pakhulsstraat (Levendaal) Straatpredlklng Open-Deur-Werk. 7.15— 7.45 uur nam. „In den Vergulden Turk": Vergadering Ver. tot Bevordering van de Welsprekend heid", ontmoeting LeldenAmsterdam. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: V.V.D. Spr. minister lr. S. H. Visser over: „Defensie beleid". 8 uur nam. Schouwburg: Toneelavond „De Profes- sorenwijk". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Rest. „In den Vergulden Turk": Ned. Ver. van Huisvrouwen. Boekbespreking door mej. A. Teyse. 2.30 uur nam. Stationsplein: Autobustocht Kon. Ned Bond van Oud-onderofficieren. 8.30 uur voorm. DONDERDAG Den Burcht: Centrale commissie Herv. Jeugdwerk. Sluiting seizoen. 8 uur nam. Garenmarkt: K. en O. excursie naar Arnhem. 8.15 uur voorm. Het Gulden Vlies: Receptie 50-Jarlg be staan Schildersbedrijf H. P. Jansen. 34 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Lakenhal: Prot. Commissie voor Gere- patrieerden. Guldo van Deth met zijn poppentheater. 8.15 uur nam. In de gehele Europese financiële we reld en ook ln Groot-Brittannlë zelf vraagt men zich meer en meer af of het pond sterling ernstig en wellicht permanent „ziek" ls, aldus een artikel in de New York Times. Een bericht van een corres pondent ln Parijs voegt er aan toe, dat de buitenlandse wisselhandelaren blijk hebben gegeven van hun twijfel door de verkoop van ponden sterling. Het pond is sedert de crisis van 1957 geleidelijk ge daald tot zijn laagste peil, ondanks de af en toe verleende officiële steun van de Bank van Engeland. De correspondent ver klaart overigens, dat er geen reden is te verwachten, dat het pond binnen afzien bare tijd zal devalueren. De Oostdultse regering heeft bepaald dat tijdens de pinksterdagen op de col lectieve boerderyen ln dubbele ploegen zal moeten worden gewerkt om de ernstige achterstand ln de voorjaarsuitzaai ln te lopen. Het is dit jaar de eerste maal dat het uitzaaien geschiedt ln het kader van de algehele collectivisatie. De werkzaam heden zouden ln verscheidene provincies hinder hebben ondervonden van langdu rige regens en ernstige overstromingen. Aar. het einde van het bezoek van de Amerikaanse vice-president Lyndon Johnson aan Nleuw-Delhl, waar hij be sprekingen heeft gevoerd met premier Nehroe van India, ls een gemeenschap- peiyk communiqué uitgegeven, waarin de belde staatslieden de gehele wereld op wekken tot een grootscheepse aanval op analfabetisme, armoede en ziekten. Het verslaan van deze gemeenschappeiyke vijanden der mensheid" ls de eerste stap voor het verzekeren van vrijheid en vrede De Russische gedelegeerde bij de drle- mogendhedenconferentie over kernproe ven ln Genève, Tsarapkin, heeft het door de Verenigde Staten en Engeland Inge diende ontwerpverdrag voor een verbod van het houden van proeven met kern wapens van de hand gewezen. De Russi sche afgevaardigde beschuldigde de Wes telijke landen ervan door middel van dit verdrag een uitgebreid splonagenet in de Sowjet-Unie te willen Inrichten. De con ferentie zal volgende week dinsdag worden hervat. De Siamese minister van Binnen landse Zaken, generaal Prapas Sjaroesa- thlen, heeft gisteren verklaard, dat on langs een klompot ls ontdekt, dat ten doel had de macht ln noordoost-Slam over te nemen. Dit komplot had, volgens de minister, de steun van communistisch- Chlna en Noord-Vletnam. In verband met de ontdekking van het komplot zijn on geveer zeventig mensen aangehouden. In SUtsjar, ln zuldoost-Assam, zyn zeven mensen, onder wie een vrouw en een kind. om het leven gekomen, toen de politie het vuur opende op een menigte, die erkenning van het Bengali als tweede officiële taal in Assam eiste. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. KRO: 14.00 V. d. Jeugd. 15.00 Ronde van Nederland. 15.10 Franse les. 15.30 Ama- teursprogr. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instrum. octet. 16.50 Amateursprogr. 17.15 Gram. 17.20 Sportperlscoop. 17.30 Lichte muz. 18.00 Kunstkron. 18.30 Gram. 18.45 Van klanten en wanten weten, vragen- beantw. 19.00 Nws. 19.10 Nederlandse Missieweek 1961, lezing. 19.15 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Lichte muz. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Residentie-orkest en solist. 21.00 U bent toch ook van de partij?, lezing. 21.10 Gevar. progr. 22.25 Er ls wat aan te doen. lezing. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag ln. 23.00 Muz. lezing. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 14.10 Voor de Jeugd. 14.45 Van de wieg tot het graf, lezing. 15.00 Gram. 16.40 Boekenwysheld. 17.00 Jazzclub. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ook het schipperskind heeft recht op onderwys. lezing. 18.30 Lichte muz. 18.55 Voetb.uitsl. 19.05 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, praatje. 19.40 Tussen Pasen en Pinksteren, lezing. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Marlnlers- kapel. 20.35 Voetb.uitsl. 20.50 Lichte muz. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TRIUMPH, 4 verschillende modellen vanaf f 320. ERIKA in kunstlederen tas i 297.— SWISSA, een Zwitsers produkt, in koffer f 295. TRIUMPH t00t. reisportable i 285«— KOLIBRI, reisportable in kunst lederen tas met ritssluiting 245. VOSS, de laagstgeprijsde machine van klasse f 235. Kantoormachinebedrijf Haarlemmerstraat 167171 Prediker: Spr. ds. J. A. Svink van Den Haag. 8 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Veron. 8 uur nam. Zoeterwoudseweg 1: Aandeelhoudersver gadering N.V. Ned. Electrolaschmy.. 11 uur voorm.; idem N.V. Holl. Constructiewerk plaatsen. 12 uur 's middags. VRIJDAG In den Vergulden Turk: Ledenvergade ring L.K.K. „Voor Allen". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Florls Verster. (tot 3 juli). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. DE BIOSCOPEN Trianon „The Misfits". 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Pinksterdagen 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio „Liefde, dollars en chianti". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Pink sterdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 ur. Luvor „Conny zoekt het geluk". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Pinkster dagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „De plunderaars". 14 jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Pinkster dagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino „Dat doen wij nog eens over". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Pink sterdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Don derdagcyclus: „Menselijke begeerte". 18 Jaar. Rex „De dochter van Robin Hood". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Pinksteren 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „In de lift naar het schavot". Astra-theater Wassenaar Vrijdag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur: „Pssst!M'n dochter weet er meer van". 14 Jaar. Maandag 7 en 9.15 uur en woensdag 8 uur. „Die Beine von Dolores". Elke leeftijd. Donderdag 8 uur: „De levensroman van Johan Strauss". Elke leeftyd. Zondag-, maandag- en woensdagmiddag 2.30 uur: „Stad op stelten". Elke leeftyd. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden is geopend Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Bovendien geopend tot zaterdag middag 6 uur Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Geopend zondag 21 mei (le pinksterdag] Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooi gracht 48, tel. 21060. Geopend maandag 22 mei (2e pinkster dag) vanaf 's ochtends 8 uur Apotheek Reljst, Steenstraat 35, tel. 20136. De Oegstgeester Apotheek, Wilhelmlna- park 8. tel. 26274 ls 's zondags geopend van 12-13 en 's avonds na 18 uur. Weekeindedienst der tandartsen Zaterdag tandarts J. de Bruyn, tel. 24172, 1ste pinksterdag tandarts R. Schreu- der. tel. 32828. 2de J----- J. de Bruyn, tel. 2417 ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de doktoren wy- dicks, tel. 30177, Van Alphen, tel. 22268, Brand, tel. 26946. Meel. tel. 22522 en Stof fers. tel. 26193 en van maandagmorgen 8 uur tot dinsdagmorgen 8 uur de doktoren Tegelaar. tel. 34092. Veldhuyzen, telef. 20617., Smit, tel. 26866, Brand, tel. 26946. en Schaefcr, tel. 21481. Te Oegstgeest van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag te middernacht dokter Held, tel. 24649 en daarna tot dinsdag morgen 7 uur dokter Van Walchren, tel. 22030. By geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), hel op dokterstelefoon 22222. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00—17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Cabaret. 20.55 T.v.-film. 21.20 Lichte muz. 21.50 Morgen ls het Pinkste ren, gesprek. VOOR ZONDAG 21 MEI Hilversum I, 204 ni. NCRV: 8.00 Nws. en weeroverz. 8.15 Or- gelconc. 8.30 Morgenwydlng. 9.15 Vocaal ens. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.50 Pianorecital. 12.15 Gram. 12.25 Kamerork. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing. 13.10 De Wadders, hoorsp. 13.30 Strykork. 13.50 Boekbespr. 14.00 Dubbel kwart. 14.20 Omr.ork., groot koor en sol. (stereofonische uitz.). 15.15 Gi taarspel. 15.35 Pasen voltooid, Pinkster overweging. 15.55 Gram. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 V. d. Jeugd. 17.15 Oecumeni sche zangavond. 17.45 Mensen, praatje. 18.00 Het geladen schip, lezingen. 18.30 Kerkelijke act. 18.40 Gaat heenklank beeld. NCRV: 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Samenzang. 19.30 Gemeenschap der Heiligen, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Pinksteruitz. uit zeven kathedralen. 21.00 Gram. 21.15 Gram. 21.30 Liederen van een reizend gezel, hoorsp. met muz. 22 25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Limburgs symf.-ork. en solist. 23.30 Gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 ni. IKOR: 7.00 Plnkster-appèldienst. VARA: 8.00 Nws. en postduivenber. 8.18 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespr. VPRO- 10.00 V. d. jeugd. IKOR: 10.30 Evang Lu therse kerkdienst. 11.30 Vragenbeantw. VPRO: 11.45 Berichten uit de kerken. AVRO: 12 00 Lichte muz. 12 25 Sport- spiegel *12.30 Zangrecital. 13.00 Nws. 13.07 De toestand ln de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Verz,progr. v d sold. 14.00 Boekbespr. 14.20 Omr.ork.. koor en sol. (stereofonische uitz.) 15.15 Film- ?7ï?rï^e' Planoduo. 16.05 Lichte muz. VPRO: 17.00 Voordr. en muz. VARA: 17.30 V. d Jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en ^Portjourn. 18.30 Gram. 19.30 Cabaret. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 21.00 Nummer 99, hoorsp. 21.20 Gram. 21.45 Zin en onzin in goede manleren, lezing. 22.00 Gram 22.30 Nws. en meded. 22.45 Journ. 0 Zang en piano. 23.15 New York cal- „nf23.20 Nieuwe Franse gram. 23.55- 24.00 Nws. Radio Bloemendaal 9.30 uur ds G Toornvliet; 11 uur ds. G. Toornvliet - uitzending van dienst voor belangstellen den; 2.45 Kinderdienst; 3.30 uur ds G Rang te Haarlem. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Eurovisie: 9.40—10.40 Oecumeni sche plnksterdienst i.d. Basiliek te Trier. IKOR: 17.0018.00 Ieder in onze eigen taal... een pinksterprogr. VPRO: 20.00 Gesprek aan de schrijftafel. 20.10 Zang recltal. 20.40 Inleiding tot de dans. Plm. 21.15 Pauze. 21.30 Witte zwanen zwarte beelden en klanken uit Finland. NTS: Daarna: Ronde van Nederland, film verslag. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. n i'n Jfrlt,'lke^ 12 55 Weerber. 13.00 Nws 13.10 Klankb. 13.40 Gram. 14.00 Wenken Yk 14,30 °rk- conc- (Om 15.30- le,zing>- 16.15 National Parks Progr. 16.45 Pianorecital. 17.00 V. d. jeugd. 17 50 Praatje. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.45 Lichte muz. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 PJpgT. 20.25 Liefdadlgh. oproep. 20.30 Radioportret. 21.00 Zangrecital. 22 00 Nws. 22.10 Interview. 22 50 Epiloog 23 00 Nws. en weerber. 23.06-23.41 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. ,A2,;0<i-verz- Pr°gr- 13.30 Gevar. progr 14.00 Gevar. progr. 14.30 Hoorsp. 15 00 15,30 Fllmprogr. 16.00 Gevar. muz. 17.00 Interviews en gram. 17.45 Rep. zwemwedstr. Rusland-Engeland. 18.00 Voetbal. 18.45 Gevar. progr. 19.30 Nws. dichte muz. 20.30 Godsd. samenzang. 21.0° Verz. progr. 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.30 Lichte muz. 23.50 Meditatie. 23.55-24.00 Nws. Kordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Operamuz. 14.30 Duitse volksmuz. 15.00 Verz. progr. 16.30 Dansmuz. 18.15 Kamermuz. 19.00 Nws. 19.20 Ork. conc. 20.00 La belle Hélè- ne, operette. 21.50 Nws. 22.00 Dansmuz. 23.15 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.05 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.40 Hoor spel. 15.50 Operamuz. 17.35 Gram. 17.55 Ork. conc. 19.25 Lichte muz. 20.00 Kamer ork. 21.30 Hoorsp. 22.45 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.15 Amus. ork. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. ork. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14 00 Gram. 15.15 Ork. conc. 15.30 Sportrep 17.00 Sport en nws. 17.10 Gram. 17.50 Gram. 18.00 Gewijde muz. 18.30 Godsd.- uitz. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Reli gieus progr. 21.15 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Verz. progr. 14.20 Verz. progr. (verv.) 17.00 Nws. 17.35 Gram. 17.45 Ork. conc. 19.30 Nws. 20.30 Gram. 21.45 Gram. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 22 MEI Hilversum I, 402 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Plech tige hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en wa terstanden. 9.45 Gram. CONVENT DER KERKEN10.00 Gereformeerde Pinkster- zendlngadienst NCRV: 11.30 Orgelconc. met sol. 12.00 Mil. ork. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13 05 Prom. ork. en koor. 13.50 Gram. 14.00 Toogdag v. d. Vrije Evange lische Jeugdorganisatie. 14.45 Gram. 14.55 Plnksterdienst. 15.20 Gram. 15.35 Radio- philharm. ork. en groot koor. 16.30 Pro testantse Kerkedagen in Frankrijk, rep. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 Orgelspel. 17.45 Regeringsultz.: Suriname en de wereld, door ds. J. A. van der Meulen. KRO: 18.00 Naar velden en zalen, sport- progr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radio krant. 19.50 Kinderkoor en sol. 20.20 Ka merork. 21.00 Int. Zendingsforum. 22.00 Metropole ork. en klein koor. 22.30 Nws. en S.O.S. ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Verz. progr. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. kind. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Oost- voorne, dorp ln vogelvlucht, klankb. 10.15 Openluchtbijeenkomst te Oostvoorne. 11.15 Cabaret. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.05 Meded. of gram. 13.10 Reisimpressies. 13.20 Amus. muz. 14 00 Daar sta Je dan!; Daar zit Je dan!, muzik, gesprek. 14.30 Radiofllharm. ork. en so list. 15.40 Kinderkoor. 16.00 Sportrevue. 16.15 Metropole-ork. en zang. 16.45 Sport revue (verv.) 17.00 Lichte muz. 17.15 Sport revue (verv.) 17.30 Gram. v. d. jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Verkeersaan- wljzingen. 18.20 Zing zonder zorgen. 18.50 Openbaar kunstbezit, lezing. 19.00 Piano recital. 19.30 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Reportages. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e lUn, van 1820 uur) I. Howard Brubeck. Dialogues for Jazz Combo and Orchestra. Allegro. Andante - Ballad. Adagio - Ballad. Allegro - Ballad. Dave Brubeck Quartet. Philharmonisch Orkest van New York o.l.v. Leonard Bernstein. II. Peggy Glanville Hicks. Gymnopedles. Mol to tranquillo, alia siesta. Allegretto sempllce. Lento traquillo. Rlas Sympho- nie Orkest. Berlijn o.l.v. Jonel Perlea. III. Rolf Liebermann. Suite over Zwit serse volksliederen. Rlas Symphonie Or kest Beriyn o.l.v. Ferenc Frlcsay. IV. Arthur Honegger. 1. Concertino voor plano en orkest. Allegro molto moderato. Larghetto sostenuto. Allegro. Margrit We ber, piano. Symphonie Orkest van Radio Berlijn o.l.v. Ferenc Frlcsay. 2. Pacific 231 Orkest van de Société des Concerts du Conservatoire, Parijs, olv. Ernest An- sermet. V. Manuel de Falla. Nachten ln de tui nen van Spanje. In het Generalife. Alle gretto tranquillo e mlsterioso. Dans uit de verte Allegretto giusto. In de tuinen van de Sierra de Cordoba. Tempo vivo. Margrit Weber, plano. Symphonie Orkest van Radio Berlijn o.l.v. Ferenc Frlcsay. VI. Claude Debussy. Images. Glgues. Ibéria. Par les rues et par les chemln. Les parfums de la nuit. Le matin d'un Jour de fête. Rondes de prlntemps. Orchestra de la Suisse Romande o.l.v. Ataulfo Ar- genta. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Eurovisie: 14.00-16.15 Rep. Britse atletiekwedstr. 16.15-16.30 Grote prysvan Nederland op het circuit te Zandvoort. 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Televizler. 20.30 Progr. gewijd aan de fil mer J. C. Mol. 20.50 Muzik. progr. 21.15 Muziek Mozaïek. NTS: 22.05 Sport ln Beeld. Daarna: Filmversl. v. d. Ronde v. Nederland. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 13.40 Voordr. 14.10 Ork. conc. 15.00 Hoorsp. 16.30 Zangrecltal. 16.45 V. d. oudere luisteraars. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Samenzang. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Klankb. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.30 Recital. 22 45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.31 Gevar. muz. 13.15 Cricket. 13.35 Cricketultsl. 13.45 Dansmuz. 14.30 Sportnws. 14.35 Dansmuz. 15.30 Sportnws. 15.35 Dansmuz. 16.30 Sportnws. 16.35 Dansmuz. 17.30 Sportnws. 17.40 Ork. muz. 18.15 Lichte muz. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en journ. 19.18 SportJourn. 19.31 Hoorsp. 20.00 Hoorsp. 20.31 Lichte muz. 21.00 Gevar. progr. 21.31 Ork. conc. 22.15 Pianospel. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Lich te muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.10 Amus. muz. 14.30 Lichte muz. 16.00 Ork. conc. 16.30 Dansmuz. 18.00 Kamermuz. 19.00 Nws. 19.25 Ork.conc. 21.00 Lichte muz. 21.45 Nws. 21.55 Dansmuz. 23.15 Jazzmuz. 24,00 Nws. 0.05 Ork. conc. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.10 Ork. conc. 13.30 Gram. 13.50 Gram. 14.25 Gram. 14.30 Ork. conc. 16.00 Orgel recital. 16.15 Ork. conc. 17.00 Gram. 18.05 Kamermuz. 19.00 Nws. 20.05 Ork. conc. 22.45 Gram 23.10 Sollstenconc. 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 111.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 V. d. landb. 12.42 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Gram. 1415 Pianorecital. 14.30 Dokter Faust, opera 16.00 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Franse les. 18.00 Protest uitz. 18.15 Orgelspel. 18.45 Gram. 19.00 Nws. 19.04 Schoolwedstr. 20.00 Ka merork. en solist. 21.30 Amus. ork. 22.00 Nws. 22.15 Zangrecital. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 12.40 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.02 Gram. 14.20 Ka mermuz. 15.05 Gram. 15.15 Lichte muz. 16.00 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.35 Lichte muz. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20.20 Gram. 22.00 Wereldnws. 22.10 Jazzmuz. 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.55 Nws. VOOR DINSDAG 23 MEI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, godsd. lezing. 10.25 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Ben je zestig? 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Naar een nieuwe Christenheld, Inleiding op de Gebedsweek vóór het feest van Ma- na-Komngin. 13.20 Platennws. 13.35 Lich te muz. 14.00 Gram. 14.15 Instr. trio. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz.: Nleuw-Guinea kroniek, door mr. dr. H. J. Roethof. KRO: 18.00 Gram. 18.20 Kaarten op tafel, act. gesprek. 18.30 Voor de Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.20 Slot Aktie Tolten. 20.30 De Vlaamse roman na 1944, lezing. 20.55 Orgelconc. 21.30 Kamerork., klein koor en soliste. 22.20 Harlngtrek en trek ln haring, gesprek. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en on gehuwd, lezing. 22.55 Harp, tenor en pla no. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwy- ding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Ham mondorgelspel en zang 12.20 Regerings ultz.: V. d. landb. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws., med. en beursber. 13.30 Promenade-ork. 14.00 Kamermuz. 14.40 Voor de Jeugd. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Viool en plano. 16.00 In den beginnelezing (dl. 6) 16.20 Gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Amateursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Orgelspel. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.20 Actie Toltén. 20.30 Muziek- revue. 21.25 Ter wille van een goede vis- sery, klankb. 21.40 Orgelspel. 22.00 Piano duo. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. '23.00 Gram. 23.30 .Acht progr. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Actie Toltén NCRV: 20.30 Memo. 20.45 Nieuw leven voor een oud dorp, filmversl. 21.10 Ge nevieve, film. Daarna: NTS: Filmversl. v. d. Ronde van Nederland. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC llome Service 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 13.55 Gram. 14.30 Klankb. 15.00 Hoorsp. 15.30 Ork.muz. 16.30 Lezing 16.45 Lezing. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weer ber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19 00 Gram. 19.30 Klankb. 20.20 Ork.conc. 21.45 Lezing. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Zangrecltal. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36. Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 217 m. 12.00 Gram. 12.31 V. d. arb. 13.00 Gevar. muz. 13.15 Cricket. 13.31 Intermezzo. 13,35 Cricketultsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Cricket. 15.15 Gram. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Uitsl. races. 16.34 Gram. 17.31 Lichte muz. en ber. 18.36 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sport. 19.31 Opsporing van oude vrienden. 20.00 Hoorsp. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Hoorsp 21.31 Gram. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Amus.- muz. 14.15 Dansmuz. 15 00 Moderne dans muz. 16.00 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Ge var. progr. 19.00 Nws. 19.15 Gevar. progr. 21.45 Nws. 23.30 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Gevar. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. Frankryk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 14.10 Sollsten conc. 14.40 Meesterwerken v. d. vocale muz. 17.00 Kamermuz. 17.25 Nws. 18.30 Nieuwe opera-sterren. 19.00 Nws. 20.20 Kamermuz. 23.13 Gram. 23.53-24.00 Nws. Itrussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Beursber. 16.06 Duitse les. 16,21 Gram. 16.42 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Zangrecltal. 17.40 Boekbespr. 17.50 V. d. Jeugd. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 1900 Nws. 19.40 Schoolwedstryd. 19.50 Lezing. 20.00 De neef uit het Oosten, ope rette. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.45 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.32 Gevar. muz. 14.45 Amus.- muz. 15.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gevar. muz. 18.30 Discografie. 19.30 Nws. 20 00 Ork.conc. 22.00 Wereldnws. 22.10 Vrye tyd. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2