Van der Klundert reed zich in de oranjetrui Drie Brabanders gaven kleur aan etappe NIEUWE EERSTE NEDERLANDSCHE Top-pooler Hoek van Holland-Harwichrace had een sensationele start Om Zilveren LD-koiiing Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 17 mei 1961 Vijfde blad no. 30356 Nederland en de Walvisvaart De Nederlandse regering Is bereid op nieuw toe te treden tot de internationale walvisconventie, indien de voortgezette besprekingen tot een bevredigend resul taat leiden. Dit is het geval als het Verenigd Koninkrijk, Noorwegen en Ja pan bereid zyn, Nederland op een aan tal punten tegemoet te komen, die voor het voortbestaan van ons land als wal visvarende natie van vitale betekenis zyn. Dit heeft de minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen, mede namens de minister van Buiten landse Zaken, geantwoord op schrifte lijke vragen van het Tweede Kamerlid de heer C. Egas (PvdA) Ronde van Nederland Het ging tussen Jacques van der Klundert en Huub Zilverberg. Deze twee sterke jonge kerels had den kort voor de finish op de Nobelweg in de Amsterdamse Watergraafsmeer hun streek- en lotgenoot Lambert van der Ven in de eerste geslaagde vlucht van de Ronde van Nederland afge schud. Tot een meter voor de witte kalkstreep leek het nog of Huub Zilverberg de oranjetrui, die de rondewinnaar van het vorig jaar Peter Post, bij de start in de Utrechtse Marijke Hal om de len denen had gegord, van de Amster dammer zou overnemen. Het verschil bedroeg echter slechts enkele centimeters en met een laatste forse ruk stootte Van der Klundert de rossige Zilverberg van de troon. De 22-jarige onaf hankelijke Van der Klundert, die in het voorseizoen in diverse klas siekers geen opvallende rol had kunnen spelen, nam glunderend de overwinningskus van de Ronde Miss in ontvangst. Drie Brabanders, Van der Klundert uit de Heen, Huub Zilverberg uit Goirle en Lambert van der Ven uit Vlijmen hadden aan deze eerste, slechts 104 km lange rit van de Nederlandse ronde meer kleur gegeven dan menige grote klassie ker in het buitenland in het voorjaar had gekregen. In de buurt van Amers foort, na een rondrit door de prachtige dreven van Zeist en Austerlitz hadden Zilverberg en Van der Ven het sein tot de aanval gegeven. Nog vroeg Het was nog zó vroeg in de etappe dat de groten in de kleurige meute weinig aandacht schonken aan deze vluchtpoging. Integendeel. De Neder landse cracks hadden het te druk met elkaar te beloeren. Want er bestaat geen twijfel over, dat de geschiedenis van de Ronde van Duin kerken, waarin Bas Maliepaard, Jo de Haan en Ab Geldermans elkaar fel had den bestreden, met Geldermans als uit eindelijke triomfator, een vervolg op de Nederlandse wegen zal krijgen. Daarbij tullen zij dan bovendien nog rekening moeten houden met Jo de Roo en Peter Post, van wie de laatste er bijzonder op belust is om voor de tweede maal in suc cessie te triomferen, hetgeen voor hem alleen Wim van Est is gelukt. De twee vluchters kregen al spoedig gezelschap van Jacques v. d. Klundert. die door ploegleider Middelink naar vo ren was gestuurd om het evenwicht in het ploegenklassement te herstellen. Bij bet paleis Soestdijk 5 kilometer na bet begin van de ontsnapping stond bet vast dat de eerste etappe beslist was. Want in die korte tijd was de voorsprong Tan de drie leiders gegroeid tot 45 se conden. Zij hadden de zegen van het peloton. Alleen Coen Niesten deed nog een vertwijfelde poging om zich bij de uitlopers te voegen maar dit werd de .^zen" te gortig en het duurde niet lang Willy Vannitsen won Waalse Pijl De Belg Willy Vannitsen heeft gisteren ce Waalse Pijl, het tweede onderdeel van "et Ardennen-weekeinde, gewonnen. Hij «gde de 195 kilometer van Luik naar tnarleroi af in 4 uur 52 min. 43 sec., "etgeen neerkomt op een gemiddelde *an 39.560 km/uur, een record voor deze *edstryd. De uitslag was verder: 2 Jean Graczyk (Fr.), 3. Frans Ae- [cnhouts (B.), 4. Maurice Meuleman (B) Rolf Wolfshohl (Did), 6. Jacques An- Wetil (Fr.), 7. Willie Vanenberghen (B). Armand Desmet (B.), 9. Heinz Jun- wmann (Did), allen in zelfde tijd als winnaar. Armand Desmet legde be- *'a? op de eerste plaats in het totaal- *lassement van het Ardennen Weekein de. of Niesten liet zich gewillig weer door de jagende meute opslokken. Volle minuut Tussen de zon overgoten heidevelden voegden de leiders een volle minuut bij rond Huizen. Bussum en Hilversum hun voorsprong en het zou daarbij niet blijven. Tussen de Loosdrechtse Plassen waarbij de stevige noordooster kleine witte kopjes op de golven joeg, was het al bijna drie minuten en met Amster dam in zicht kwam daarin geen veran dering meer. In de slotfase liet het peloton ook nog de Belg Theo Nijs en de Duitser Ludwig Troche schieten. Zij legden beslag op de vierde en vijfde plaats op tien seconden gevolgd door Peter Post, Toon van der Steen en Piet Rentmeester. Maar dit drietal had in Duivendrecht een stukje van het parkoers afgesneden. Klaas Buchly kwam protesteren en kreeg ge lijk. Omdat de jury echter overtuigd was dat deze renners niet niet opzet hadden gehandeld werden zij ex aequo in het grote peloton geplaatst en kregen geen grotere straf. Dit peloton was met een achterstand van ruim drie minuten op de winnaar over de Nobelweg ge- een achterstand van meer dan 13 mi nuten opgelopen. Uitslag De officiële uitslag van de eerste rit, UtrechtAmsterdam (104 km) was: 1. Jacques van der Klundert (ploeg Middelink), 2.37.15 (bonificatie inbegre pen; 2. Huub Zilverberg (ploeg Jansen) 2.37.45 (met bonificatie): 3. Lambert van der Ven (ploeg Buchly) 2.38.16: 4. Theo Nijs (België) ploeg Lakeman) 2.41.06; 5. Ludwig Troche (Duitsland) z.t.; 6. Jo de Haan (ploeg Lakeman) 2.41.27; 7. Jo de Roo (ploeg Middelink) z.t.: 8. Joop van der Putten (ploeg Buchly) 2.41.29; 9. Martin van der Borgh (ploeg Jansen) z.t.; 10. Toon van der Steen (ploeg Lakeman) z.t. Avondcriterium Het avondcriterium over 60 km. dat in Amsterdam werd gehouden, leverde een zege op voor Piet Rentmeester (ploeg Jansen), die de afstand aflegde in 1 uur 19 minuten 06 seconden (met bonificatie 1.18.06). De uitslag was ver der: 2 Jo de Roo (ploeg Middelink) 1.19.06 (met bon. 1.18.36); 3. Piet. van Hees (ploeg Buchly) 1.19.06); 4. Piet Damen (ploeg Jansen); 5. Ab Geldermans (ploeg Middelink); 6. Wim van Est (ploeg Buchly). 7. Jaap Kersten (ploeg Jan sen); 8. Jo de Haan (ploeg Lakeman); 9; Dick Groeneweg (ploeg Lakeman); 10. Jacques van der Klundert (ploeg Middelink): 11. Ab Sluis «ploeg Midde link): 12. Theo Sythoff (ploeg Buchly); 13. Joop Captein (ploeg Jansen); 14. Kampioensbeker van Laren is zoek Over het landskampioenschap dat de hockeyclub Laren op Hemel vaartsdag behaalde, dreigt een scha duw te vallen. De beker van de Ko ninklijke Nederlandse Hockeybond. die Laren voor een jaar in zijn bezit kreeg, is spoorloos verdwenen. Alle nasporingen zijn totnutoe vruchte loos geweest. Na afloop van de be slissende strijd Laren-Venlo op He melvaartsdag, reikte de voorzitter van de hockeybond, mr. J. Wester man, de kampioensbeker uit aan La- rens aanvoerder J. W. van Erven- Dorens. De Trofee, een bijna historisch kleinood, aangezien het de namen van vele landskampioenen bevat, werd in triomf meegevoerd naar ho tel Hamdorff, waar de huldiging der kampioenen plaatsvond. Na de gebruikelijke toespraken achtte captain Van Erven-Dorens het raadzaam de beker een veiliger plaatsje te geven buiten het snel aanwakkerende feestgewoel. Dit is ook gebeurd. Maar toen de enorme drukte op een laat uur was afgelo pen, was de beker verdwenen. Den kende aan een grap, maakten de hockeyers zich over de vermissing geen al te grote zorgen, maar de be ker is nog steeds niet boven water, alle naspeuringen van het bestuur ten spijt. Bij navraag is gebleken, dat enkele feestgangers in de loop van de avond de beker in handen hebben gehad. Het laatste is deze gezien in handen van een vrouwe lijke supporter van Venlo. Daarom had men bij Laren aanvankelijk de hoop, dat de Venlonaren het klei nood hadden ontvoerd, en dat na een dag de mededeling uit het zuiden zou komen dat de kampioensbeker toch bij Venlo terecht was gekomen. Maar er is echter nog niets verno men en hierover is het bestuur van de landskampioen allerminst te spre ken. Het kon een misschien als grap bedoelde ontvoering door wie dan ook na enkele dagen vruchteloos zoe ken niet meer als zodanig waarde ren. Het geldt tenslotte als de be langrijkste trofee, die in de hockey- sport is te winnen. Voor ploegbaas Arnold Larsson is de gang naar het poolbureau van de Zweedse voetbalbond in zijn woonplaats heel gewoon geworden. Zondag won de 53-jarige inwoner van het Noordzweed- se dorpje Dynas namelijk voor de 250ste maal een prijs in de toto. Ditmaal had hij de uitslag van alle twaalf pool-wed- strijden juist voorspeld en kon hij een bedrag van ca 20.000 gulden het zyne noemen. Alle andere 249 keren kwam hy niet hoger dan 500 a 600 gulden. Geen voetbal op Olympische Spelen'64 Otto Mayer, kanselier van het Inter nationale Olympische Comité, *s van mening dat voetbal een van de sporten is, die heel goed van het- Olympische programma geschrapt zouden kunnen worden om plaats te maken voor judo. Hij verklaarde dit naar aanleiding van de komst van vertegenwoordigers van het Japanse organisatie-comité voor de Spelen van 1964, die de in juni a.s. te houden vergadering van het IOC. in Athene zullen bijwonen. Tijdens deze vergadering zal de definitieve beslissing inzake het Olympische programma wor den genomen. „Ik ben een voorstander van judo op de Spelen", aldus Otto Mayer, „tenslotte is het een Olympische tak van sport en ik geloof dat we daar voor best een sport als voetbal, dat in de grond van de zaak eigenlyk niet meer zuiver amateuristisch is, kunnen laten vallen". Schoolkorfbaltoernooi Zaterdag a.s. worden op de velden van het Sportpark Roomburg de jaarlijkse schoolkorfbalwedstrijden gespeeld, waar bij in de seniorenafdeling de L.D.-wis selbeker de inzet vormt. Het omvangrijke toernooi vangt reeds om 9 uur aan. Klaverjas toernooi Het klaver jas toernooi van de Federatie van Klaverjasveremgingen, waarvan de opbrengst ten goede komt van de blin den (bandrecorders), heeft het einde in zicht. Het is voor de koppels vanavond praktisch de laatste avond, want op vrijdag as. wordt er niet gespeeld en op woensdag 24 mei de sluitingsavond moet men enige beperking in acht nemen. Tijdig aanmelden is dus een eerste vereiste. stormd en had aan Jo de Haan de zesde plaats moeten afstaan. Weldadige pleister De stryd in de eerste etappe was een weldadige pleister voor de vrij ongeluk kige start van deze ronde. Tot een kwar tier voor het eerste schot namelijk was de samenstelling van een aantal ploegen niet definitief. Er liepen in de Marijke Hal diverse renners rond, die geen on derdak hadden en het tenslotte ook niet kregen. Een van de slachtoffers was de Belg Fernand Tuytens, die maandag avond al in Utrecht was, maar geen emplooi vond. En dat terwijl de Ita liaanse ploeg met slechts zes renners vertrok. De Azzuri's vonden het echter prettige om zij het rnet een gehavende formatie onder elkaar te blijven. Bovendien raakte de ronde in deze etappe het Deense element kwyt. De Deen Bansoe namelyk gaf tijdens de rit naar Amsterdam wegens ziekte op. Waarschijnlijk is echter dat hy zich als enige Scandinaviër als een vreemde eend in deze wielerbijt voelde. Pechvogels waren er ook al. In Oud- Loosdreoht kwamen de Belg Paul Bor- remans en de Nederlander Theo Sythoff ten val. Borremans. die lelijk aan de linker elleboog was gewond, bleef een zaam achter. Zijn achterwiel was ge kreukeld en zijn ploegleider was in geen velden of wegen te bekennen. Klaas Buchly bood hier uitkomst Hij leende de onfortuinlyke Belg een oud wiel en toen stapte Borremans weer op. De Belg kwam in Amsterdam binnen maar had De scherpe eindsprint tussen Van der Klundert rechtsen Huub Zilverberg. Joop van der Putten (ploeg Buchly)15. Peter Post «ploeg Middelink); 16. Jan Westdorp (ploeg Lakeman): 17. Huub Zilverberg (ploeg Jansen), allen in de zelfde tijd als Van Hees: 1.19.06. De Bel gen Declercq en Borremans verschenen niet aan de start voor het avondcrite rium. Klassement Na het avondcriterium luidt het alge meen klassement als volgt: 1. Jacques van der Klundert (ploeg Middelink) 3.56.21: 2. Huub Zilverberg (ploeg Jansen) 3.56.51; 3. Lambert van der Ven (ploeg Buchly) 3.57.22; 4. Piet Rentmeester (ploeg Jansen) 3.59.35; 5. Jo de Roo (ploeg Middelink) 4.00.03; 6. Ludwig Troche (Duitsland) 4.00.12: 7. Jo de Haan (ploeg Lakeman) 4.00.33; 8. Piet van Hees «ploeg Buchly) 4.00 35; 9. Piet Damen (ploeg Jansen); 10. Ab Gel dermans (ploeg Middelink): 11. Jaap Kersten (ploeg Jansen): 12. Dick Groe neweg (ploeg Lakeman); 13. Ab Sluis (ploeg Middelink); 14. Joop Captein (ploeg Jansen); 15. Joop van der Put ten (ploeg Buchly); 16. Peter Post (ploeg Middelink); 17. Jan Westdorp (ploeg Lakeman); 18. Wim van Est (ploeg Buchly); 19. Ab van Egmond (ploeg Buchly); 20. Bas Maliepaard (ploeg Jansen), allen in dezelfde tijd als Van Hees. Op het betonningsvaartuig Delfs- haven werd de P-vlag gehesen. Een korte stoot op de luchtfluit weerklonk. De laatste vijf minuten voorafgegaan aan de start van de 16e aanbrengwedstrijd Hoek van HollandHarwich waren aange broken. Aan bakboord van de Delfshaven, die als startschip diende, kruisten de achttien deel nemende jachten, de stuurlui scherp lettend op de sterke ebstroom en op de manoeuvres van de tegen stander. Toen gebeurde het. Terwijl de heer C. H. van Dam secre taris van de Noordzee-club, op de brug van de Delfshaven de laatste seconden aftelde, ging de Zwerver, die zich vrij wel op de startlijn tussen het startschip en het noorder havenhoofd van de Hoek bevond, plotseling scherp door wind. De jol zeilde over bakboord recht op het opkruisende veld in, de overige schepen dwingend naar stuurboord uit te wijken. Op hetzelfde ogenblik werd de Natie- en P-vlag gestreken. De wedstrijd was be gonnen. Dicht1 opeen Dicht opeen kwamen de jachten langs de Delfshaven, voorop de spiksplinter nieuwe Aktayon van Karreman, die net het verschil was nauwelijks een halve meter voor de Zwerver langs had kunnen komen. Daarachter de Astrea 2 van de Koninklijke Marine Jachtclub onder commando van ltz. H. A. van der Stadt en vervolgens de Elina van Kaars Sypesteyn en de 40-jaar oude Kijkduin eveneens van de K.M.J.C. Als tiende en twaalfde kwamen respectievelijk over de startlijn het kleinste en het grootste schip van de vloot: de Variant 4 van A. W. de Gier, een jachtje van nauwelijks tien meter op de waterlijn, en de Urania de imposante tweemaster van de K.M. J.C. onder bevel van kltz. H. W. Keesom met als bemanning een vijftiental adel borsten. De Zwerver, die in de North Sea-race van vorig jaar de beste tijd maakte, rondde als veertiende de Delfs haven. Een minuut of zeven later kwa men pas Gysje, het nieuwe schip van dr. P. R. Baarsma, en de Tess van H. C. N. Munnig Schmidt. Deze beide boten waren door de manoeuvre van de Zwer ver aan de stuurboordzijde van de Delfs haven terechtgekomen en daarna door de sterke ebstroom ver naar het zuiden gedreven. Dit te herstellen kostte veel tijd en toen de Tess de spinaker stelde, waren de eerste jachten al bijna by de Maasboei, een paar myl meer naar het zuiden gelegen. Flinke voorsprong Hier bleek, dat De Zwerver, waarop Simon de Wit, die zyn aloude Tulla heeft verkocht, de navigatie verzorgd, door het in alleryl hysen van de spina ker een flinke voorsprong had genomen. In vierde positie volgde de Urania, het enige schip dat de spinaker niet voor had. Kltz. Keesom achtte de 500 vier kante meter zeil die dit schip voert kennelyk voldoende voor deze paar mijl en had de spinaker van 260 kwadraat bewaard voor de 60 myl lange oversteek naar Galloper. Lichtjes lopend op de noordoostelyke bries met de spinakers voor kruisten de schepen zuidwest naar het lichtschip Goeree (15 myl). Vandaar is de richting pal west naar Galloper Lightvessel (60 mijl) en Sunk Lightvessel. waarna de tocht volgt naar Corkvessel voor Har wich, waar de deelnemers in de loop van vandaag worden verwacht. Het zal dan nog enige tijd duren voordat de uitslag bekend is, want niet de absolute tijd nodig voor de oversteek geldt, maar een berekende tyd waarin met factoren als het zeiloppervlak en de grootte van het schip rekening wordt gehouden. Van Harwich vertrekken de Hollan ders vrijdag met de Britse, Franse en Belgische zeezeilers voor de North Sea- race naar Hoek van Holland over de dubbele afstand. Bill Niecler kan beter kogelstoten Floyd Patterson kan weer rustig slapenHij behoeft Bill Nieder, wereldrecordhouder en Olympisch kam pioen kogelstoten, niet te vrezen, want in zijn eerste gevecht als profbokser werd Bill Nieder maandagavond in Philadelphia na twee minuten en tien seconden uit de ring geholpen. Een onbekende zwaargewicht, Jim Wiley, had slechts die tyd nodig om de enorme Nieder uit te slaan. Het debuut van de Olympische kam pioen begon zo goed met rechtsen en linksen naar het hoofd van zijn tegen stander. maar een goed getimde linkse van Wiley was voldoende om Nieder voor acht tellen naar het canvas te zen den. Even later stond hy weer recht maar een rechtse directe bracht het einde. Bill Nieder kwam tussen de tou wen in het publiek terecht. Hy probeer de nog wel in de ring te komen, maar dat mislukte. Volkomen groggy werd hy naar de kleedkamer geleid en dat voor de 200 dollar per week die hij ontvangt, volgens een contract afgesloten met een groep zakenmensen uit Hollywood. SCHAKEN Hier volgen de resterende uitslagen van de derde ronde van het persoonlijk kampioenschap van de Leidse Schaak bond: Kampioensklasse: A. Smitmr. A. de Groot 0—1. Eerste-klasse: J. J. BizotS. Boelsma 0—l. Tweede-klasse: G. P. SluytsH. Boe- lee 01, C. J. VerbiestP. Langeler 4J. A. G. VerkuylJ. Melse 01, C. G. van der VoortA. Momberg 10. F. BlickmanA. Spek 01. In de kampioensklasse werden drie partijen voor de vierde ronde vooruitge- speeld: mr. A. de GrootC. C. Berg 10. E. KettingM. D. Etmans 01, J. J. PiketH. Th. Weiland 01. De standen luiden thans: Kampioensklasse: 1. R. D. Westra 3 pnt; 2. mr. A. Groot 3 (4) pnt; 3. J. J. Wouters 2% pnt; 4. M. D. Etmans 24 (4) pnt; 5./6. E. Ketting en H. Th. Wei land 2 (4) pnt; 7/8. W. G. Demmendal en R. A. G. de Graaff 14 pnt; 9. C. C. Berg 14 (4) pnt; 10. J. J. Piket 1 (4) pnt; 11. A. Smit 4 pnt; 12. A. Geyer 0 pnt. Eerste-klasse: J. J. Bizot, S. Boelsma, Jerry Bey en J. Koet 2 pnt; P. J. Piket en F. Teleng 4 pnt. Tweede-klasse: 1/2. P. Langeler en C. J. Verbiest 24 pnt; 3/4. J. Melse en C. G. van der Voorst 2 pnt; 5/6. H. Boelee en A. Spek 14 pnt; 7/8. A. Momberg en J. A. G. Verkuyl 1 pnt; 9/10. F. Bliek- man en G. P. Sluyts 4 pnt. DUIVENSPORT P.V. De Reisduif Wedvlucht vanaf Tergnier (plm. 291 km.) met 175 oude duiven. Gelost met. z.o. wind om 6.45.00 uur. De eerste duif meldde zich om 10.34.44 uur, de laatste duif 35ste prys- winnaar was er om 11.01.48. De uitslag luidt: 1, 6 W. Siera; 2. A. Pracht; 3. 7. 10. A. v. d. Hulst; 4, 9. J. de Dunne; 5. F. Bouwman; 8. N. v. d. Dop. Advertentie Wembley wordt super-stadion (Van onze Londense correspondent) De Engelse commerciële televisie die het vorig jaar het Wembley-stadion heeft overgenomen, is van plan dit tot een super-stadion te verbouwen waar door het anderhalf maal zo groot zal worden als nu en 150.000 plaatsen zal bevatten. De bedoeling is om van het stadion en het bijbehorende zwemstadion de mooiste sportarena ter wereld te ma ken. De terugkeer van zesdaagse wieler wedstrijden is niet. uitgesloten. Wembley waar in 1948 de Olympische Spelen zyn gehouden, ligt zoals men weet ten noor den van Londen. Ten zuiden van de stad verrijst thans op de heuvel van Crystal- Palace een ander groot en modern sport centrum. KORFBAL Pern ix-j ubileum In een spannende wedstryd hebben gisteravond de veteranen van Pernix de teenagers met 21 verslagen. Tegelyker- tyd werd Pernix IIWarmond gespeeld, welke ontmoeting eveneens eindigde in een 21 overwinning voor de oranjekra gen. Beide wedstrijden werden ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan van Pernix gespeeld. Gé van Zwieten gaf de reserves van Pernix reeds na tien minuten spelen een voorsprong. Warmond (kampioen van de tweede-klasse) kwam echter na enige tijd weer naast de Pernixers. Een hard werkende Evert Wieringa zag zyn pogin gen beloond. Van grote afstand scoorde hy 21 voor Pernix II. De tweede helft bracht geen verandering in de score. De Pernix-teenagers hadden aanvan kelijk succes. Roel Tieleman opende de score 0—1, maar nog voor rust werd het gelyk. Wim Laman nam een terecht toegewezen strafworp onberispelijk (1-1). In de tweede helft waren de veteranen sterker. De overwinning kwam door Frans van Zwieten by de „oudjes" (2-1). Scheidsrechter Niek van der Mey floot uitstekend. Vrydagavond om 7 uur re- cipieert het bestuur van Pernix in de Jacoba-zaal van Den Burcht, waarna een feestavond volgt. SPORTSPLI INTERS De jonge Amerikaanse bokser Har ry Campbell, die na zijn knock-out ne derlaag maandagavond in een zieken huis te San Francisco werd opgenomen is dinsdagnacht na een operatie over leden aan een hersenbloeding. De 23-jarige Harry Campbell maakte deel uit van de Amerikaanse ploeg by de Olympische Spelen 1960 in Rome. Nu Hairos II zijn oude vorm terug schynt te hebben heeft zyn trainer W. H. Geersen hem ingeschreven voor de beide grote internationale draverijen in Stockholm en Gothenburg. Op zondag 28 mei start de hengst in Solvalla's in ternationale elite-prys over een afstand van 2700 meter en de daarop volgende zondag te Gothenburg in de grote prys van Aby over 2600 meter. Het Mexicaanse voetbal elftal heeft zyn Europese trip dinsdagavond beslo ten met een gelijkspel: 1—1. tegen Noor wegen. Beide goals in de wedstryd. die in Bergen werd gespeeld, kwamen voor rust op het scorebord. Yuri Melichov (Rusl.) is winnaar geworden van de wegwedstryd War schau—Berlyn—Praag. Ook de laatste etappe van Bmo naar Praag over 224 km eindigde in een overwinning voor de Rus. Drie Nederlandse atleten zullen 20 en 21 mei a.s. deelnemen aan wedstrU- den in Jena, namelyk Eef Kamerbeek (110 horden). Gerda Kraan <800 meter) en Joke Byieveld (100 meter en ver springen). Leider is NTC-secretaris Jo Moerman. Advertentie

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 15