ZOMER FOTOBOEK IN DEZE WEEK VAN DE FOTOGRAFIE CADEAU Wanneer zal er eindelijk eens iets aan Sclieveniiigs haven gebeuren Riskante poging om de haven binnen te varen CETAFLE Protesteren op het Binnenhof ^ligtvoet HARING VOOR MICROFOON EN TELEVISIECAMERA PRONONCE Blanke terreur in Alabama MIES BOUWMAN'S Bevoegheid om als seliipper te varen voor een maand ontnomen Resultaten Koninklijke eerste kwartaal zijn iets gunstiger Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 16 mei 1961 Derde blad no. 30355 Sclieveningers zijn knopen tellen ben „Wij zijn het wachten moe", en „moderne schepen, moderne havens" waren de leuzen, waarmee gistermiddag enkele honderden vissers, reders, en handelaren in vis, optrokken naar het Binnenhof. Daar aan gekomen dromden ze samen voor de ingang naar het werkvertrek van minister Korthals. Terwijl het Scheveningse vrouwenkoor liederen zong, keek de minister nieuwsgierig vanuit een der ramen van de „Statenzaal" naar de verzamelde menigte. Even later werd hem in deze zaal door de heer C. P. Damme, lid van het actie comité tot verbetering van de Scheve ningse haven, een resolutie aangeboden. Hierin wordt de minister herinnerd aan de slechte toestand van de haven, aan de door de opeenvolgende ministers van Verkeer en Waterstaat gedane beloften, en aan de ernstige teleurstelling bij de Scheveningse bevolking over het uit blijven van een definitieve beslissing. Dringend beroep In de resolutie wordt verder een drin gend beroep gedaan op de minister, om voor 1962 gelden beschikbaar te stellen voor verbetering van de Scheveningse buitenhaven. Geen vaste toezegging De bewindsman zei na de overhandi ging: „U zult zich uit de woorden die ik eerder heb gesproken, en die u aange haald heeft, herinneren, dat ik beloofd heb by de komende begroting op de meest ernstige wijze te zien of er iets voor Scheveningen gedaan kan worden". Hy wees echter op de grote lasten die o.a. de Delta-werken op het budget uit oefenen. Hy herhaalde echter zijn be lofte, maar: „dit is geen vaste toezeg ging, want dat doe ik nooit voor ik zeker weet wat ik kan doen". Nadat de heer Damme het antwoord van de minister door het raam aan de verzamelde menigte had meegedeeld, trokken de vissers rustig (en bemoe digd?) naar huis. IJmuiden wel Aan deze protestmars ging een verga dering 'n het gebouw „Arnicitia" vooraf. Daar spraken de heren R. van der Zwan, namens reders en haringexporteurs, J. Vooys, namens de vishandel, T. Bak voor de schippers en C. J. Damme na mens de werknemers. Zij wezen er allen op, dat er wel veel geld wordt uitgege ven voor de Deltawerken en voor de havens van Delfzijl en IJmuiden, maar niet voor hun haven. De heer Vooys zat vooral het geld dat aan IJmuiden besteed is dwars. „Moet Advertentie Wat ik er van hoor, is dat ze over LIGTVOET altUd büzonder goed te spreken zijn. fi t (möüü) Erkende J Philips service i k GANGETJE 12 TEL. 23005 .GUARDIAN' EN .SCOTSMAN' DRINGEN AAN OP SPOEDIGE TOETREDING TOT E.E.G. De liberale „Guardian" heeft gisteren verklaard, dat premier Macmillan moet erkenen dat Engeland op den duur. met zijn partners in de Europese Vrijhan delsassociatie (EVA) zal moeten toetre den tot de Europese Economische Ge meenschap (EEG). „In het openbaar houdt hy nog een slag om zyn arm", aldus de „Guardian", „maar hy is er in geslaagd in de conservatie party een bjok opinie op te bouwen dat druk op hem uitoefent". Volgens de „Guardian" zyn „de ge meenschappelijk markt en coëxistentie de dringendste kwesties van de buiten landse politiek". „Wat de EEG betreft kan de heer Macmillan niet veel langer meer blijven weifelen", zo meent het blad. De „Scotsman" verklaarde gisteren dat langdurig uitstel van een beslis sing gevaren inhoudt. „De natuurlijke plaats van Engeland is in de Europes gemeenschap en daarom moet deze posi tie op de een of andere manier verzoend Worden met de bestaande Britse ver plichtingen". Op de achtergrond van alle overwegingen staat volgens de „Scots man" het grote tegenwicht dat Europa kan scheppen tegen de communistische economische kracht. Voor de belangen van het Britse Ge menebest zyn wel regelingen te vinden als de Europese landen zouden besluiten tot een algemene economische samen werking, zo blijkt uit een studie die is verricht door een werkgroep van het secretariaat van de Raad van Europa in Straatsburg. De studie, die ervan uitgaat dat een Europese economische associatie het best kan worden gebaseerd op samengaan van de zes EEG-landen en de zeven lan den der Europese Vrijhandelsassociatie als groepen, verheelt echter niet dat van alle deelnemers offers zullen worden ge vraagd die eigenlyk alleen kunnen wor den opgebracht als er werkelyk een po litieke wil tot slagen bestaat. De Britse regering is overtuigd van de noodzaak om het probleem van de eco nomische splitsing van Europa op te los sen, doch wij hebben nog niet het sta dium bereikt waarin officiële onderhan delingen kunnen beginnen", zo heeft de Scheveningen soms kunstmatig klein gehouden worden?" zo riep hy uit. Deze demonstratie had overbodig moeten zyn, verzuchtte de heer Bal. De heer Damme richtte zich tot de ru moerige jeugd achterin de zaal toen hU zei: „het is ernstig dat jullie niet schy- nen te beseffen waar het om gaat, het is namelijk juist jullie toekomst waar we het hier over hebben. De heer Van der Zwan hoopte tenslotte dat men mocht blijven rekenen op de ruime steun van de vroede vaderen, ook wanneer zij, zoals minister Van Aartsen. hun arbeids. terrein verlegd zien van gemeente belang naar landsbelang. Kamiel Huysmans uit ziekenhuis (Van onze Brusselse correspondent) Kamiel Huysmans, de „grand old man" van de Belgische Socialistische Party, die drie maanden geleden by een val zyn dybeen had gebroken, heeft het Antwerpse ziekenhuis verla ten waarin hy werd verpleegd. De bijna 90-jarige staatsman oefent zich sinds kort in het lopen en de geneesheren zyn uiterst tevreden over zym vorde ringen daarin, evenals trouwens over zyn algemene gezondheidstoestand. De gezondheidstoestand van een an dere Belgische politicus echter, de 81- jarige Frans van Cauwelaert, die een week geleden in een ziekenhuis moest worden opgenomen, baart daarentegen grote zorgen, zyn krachten nemen af en voor zijn leven wordt gevreesd. Advertentie een nieuwe japondan naar Botermarkt 17 - Telefoon 32765 Exclusieve JAPONNEN, aparte ROKKEN en BLOUSES, SETTERLAINE, JUMPERS en VESTEN, SETTER SET KOUSEN. Voor de PINKSTEREN MODEHUIS LUCIENNE Visprogramma in woord en beeld Hoezeer de Hollandse Nieuwe, waarvan eind volgende week de eerste vangsten verwacht worden, in het middelpunt der belangstelling staat, blykt wel uit de uitgebreide aandacht, die aan dit typisch Hollandse pro- dukt in de komende dagen in radio- en televisieprogramma's wordt ge schonken. Ten gerieve van onze lezers geven wij onderstaand een overzicht van de verschillende uitzendingen, die op het malse zeebanket betrekking hebben. Radio Woensdag 17 mei: (Hilversum I, van 16.00 uur af). Drs. J. J. Zijlstra als „gast" in Jeugdland. Hy zal vragen beantwoorden over „Wat weten we van de haring ónder water?". (Hilversum II, 18.20 uur). Dingen van de dag. „Graaien", de vloot wordt klaargemaakt. Gesprekken aan de kant. Donderdag 18 mei: (Hilversum I, 13.15 uur). Zonnewyzer. „Van bom tot moderne logger". Vrijdag 19 mei: (Hilversum I, tussen 19.30 en 19.50 uur). Radiokrant. Morgen is het Vlaggetjesdag. Zaterdag 20 mei: (Hilversum II, 17.30 uur). Radio-weekjournaal. Reportage van de Vlaggetjesdagviering te Scheveningen. (Hilversum I, 19.25 uur). Maatjes in Mcmojandum. Een liedje van Jan de Cler. Zondag 21 mei: (Hilversum II, 8.18 uur). „Weer of geen weer". Een programma van Bert Garthoff en Leo de Beer voor de vroege zondag morgen. Vandaag Vlaggetjesdag vooral in het teken van hen die niet varen, maar er alles mee te maken hebben Maandag 22 mei: (Hilversum I, tussen 19.30 en 19.50 uur). Radiokrant. Het feest is voorby. Nog een half etmaal en danJagen. Dinsdag 23 mei: (Hilversum I, 11.00—11.30 uur). „Onder ons". Een pro gramma van Mia Smelt. Straks zyn ze er: de Hollandse Nieuwe. Straks krijgt zij het druk: de vrouw van een detaillist. Laat zü vandaag eens vertellen. (Hilversum I, 12.50 uur). Echo, Reportage van het vertrek van de vloot. (Hilversum II, tussen 16.45 en 17.15 uur). „De Tovercirkel". Uit zending van een vraaggesprek met een reporter aan boord van een logger, die ter haring vaart. (Hilversum I, 19.10 uur). Echo. „Hallo, hallo, hier deReportage van zee. (Hilversum II, 21.0021.15 uur). Klankbeeld over het Visseryproefstation te Utrecht. (Hilversum I, 22.20 uur). Haring- trek. Trek in haring. Gesprekken met biologen van het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek te IJmuiden over haringvangen, haringrassen, haring- trek en trek in haring. Samenstelling Joop Reinboud, Produktie Tom Bouws. Woensdag 24 mei: (Hilversum I, 9.40 uur). „Tussen de bedryven door". De vloot in zee. Praten en breien zingen en boeten. Een nettenboetóter vertelt(Hilversum I, tussen 8.15 en 8.30 uur). Radiokrant (ochtend blad). Vraaggesprek van zee. Donderdag 25 mei: (Hilversum I, 12.50 uur). Echo. Jagers spoeden naar het vaderland. Vraaggesprek van zee. (Hilversum I, tussen 19.30 en 19.50 uur). Radiokrant. De jagerij is in volle gangWie zal het winnen? Vraaggesprek van zee. Vrijdag 26 mei: (Hilversum II). Dingen van de dag. De winnende jager liep binnen. Reportage van aankomst en verkoop van de eerste Hollandse Nieuwe. (Tijdstip afhankelijk van binnenkomst). Zaterdag 27 mei: (Hilversum I, tussen 21.10 en 22.25 uur). Malse Maat jes in Tierelantynen. Dinsdag 30 mei: (Hilversum I, 12.04 uur). „Ben je zestig". Toen er nog zonder instrumenten gevaren werd. Donderdag 1 juni: (Hilversum II, 11.00—11.15 uur). Nieuwe over de Nieuwe. Mevr. Lotgering—Hillebrand bespreekt nieuwe mogelijkheden van de malse maatjes. Televisie Bijzondere omstandigheden voorbehouden wordt in het N.T.S.-journaal aan de Vlaggetjesdag-haringjagerij aandacht besteed. Woensdag 24 mei: 17.50—18.20 uur „Rooster". Hollandse Nieuwe. Actualiteiten en wetenswaardigheden voor oudere kinderen. Vanmiddag een filmreportage van de vangers van het zilver van de zee, een bezoek aan de visserijschool te Katwyk aan Zee. Samenstelling: Gerrit den Braber. Illlllllllllllllllll Bende-oorlog in een wijk van Londen In het zuidoostelijke Londense district Peckham is een bende-oorlog uitgebro ken, welke aan het vooroorlogse Chicago doet denken. Maandagochtend drongen gewapende bandieten een huis binnen, en doodden tydens een woedend ge vecht een man en verwondden twee an deren. De stille straat werd plotseling in een slagveld veranderd. Er werd ge schreeuwd en gegild. Ruiten vielen aan scherven. De kogels vlogen over de weg. In het huis woonde de weduwe van een bij een auto-ongeluk om het leven ge komen bekend Londens bende-lid. De vrouw en een andere man waren kort voor het gebeurde van een uitstapje per auto teruggekeerd. Onderweg werd hun auto door een andere wagen gedwongen om te stoppen. Er viel hierby een schot waardoor de voorruit beschadigd werd. Advertentie voor HEREN ONDERGOED HEREN PYJAMA'S HEREN SOKKEN Britse minister voor Handel, Frederick Erroll, gisteren verklaard in Sheffield. De minister, die sprak aan een lunch van exporteurs, waarschuwde dat „het een ernstige fout zou zyn om voorty dig formele onderhandelingen te beginnen: elk falen zou een zware slag voor Euro pa zyn". Vertegenwoordigers van de vrye vak verenigingen in de zes E.E.G.-landen bebben aan het einde van een driedaag se conferentie in Rome een resolutie aangenomen, waarin toetreding van En geland en andere democratische landen tot de gemeenschap wordt bepleit. Tijm fcoud alle hout met van Ceta-Eever Vriendelijkheid over en weer.... Het bestuur van de Westduitse socia listische party heeft in scherpe bewoor dingen gereageerd op een uitlating van Bondskanselier Adenauer als leider der Christen-democratische Unie. Adenauer had zondag tijdens een jeugdcongres van de C.D.U. in Neurenberg het kort geleden gepubliceerde „regeringspro- grama" van de socialistische par ty als „Goebbels-propaganda" gebrand merkt, terwyl hy zyn vier jaar gele den afgelegde verklaring dat een stem buszege van de socialisten de onder gang van Duitsland zou betekenen her haalde. In verband hiermee noemde het be stuur van de socialistische partij Ade nauer een „man zonder eer", waaraan werd toegevoegd dat men van een man van Adenauers leeftyd niet kan ver wachten, dat hij vier jaar later wat nieuws zou vertellen. .Bondskanselier Adenauer kan de so cialistische party beledigen noch uit dagen. Politici van zyn slag heeft Duitsland al meer meegemaakt. Toen zij aan het einde van hun politieke latijn kwamen, was Duitsland een puin hoop", aldus een reactie van de socia listische Bondsdagafgevaardigde Max Seidel op de bovengenoemde rede, die Adenauer zondag in Neurenberg op een byeenkomst van de „Junge Union" heeft gehouden, denauer zei in die rede ook nog dat de SPD wel beweerde in geval zy aan de macht zou komen alle aangegane NAVO-verplichtingen te zul- De Amerikaanse federale politie stelt een onderzoek in naar de rassenrel in Anniston, Alabama, waarby zondag een bus in brand werd gestoken en de in zittenden, negers, door blanken werden afgeranseld. De negers wilden demonstreren te gen rassenscheiding op het busstation van Anniston. De betoging was geor ganiseerd door het Congres van Gelyk- heid der Rassen (CORE). De president van CORE, James Farmer, heeft de aandacht van president Kennedy ge vestigd op het gebeurde in Anniston. Morgen zullen leden van de CORE een nationale actie tegen de rassenscheiding beginnen. Een der passagiers, Albert Bigelow, vertelde: „Het was ongelofelijk. De bus vulde zich met smerige, zwarte rook, en buiten stonden deze straatschenders te roepen „heil Hitier" en „heil". De blanken hadden eerst de banden van de bus doorgesneden en de ruiten in gegooid, en vervolgens een soort brand bom naar binnen gegooid. De inzitten den moesten door de ramen een goed heenkomen zoeken. In Burmingham, eveneens in Alaba ma, werden leden van de CORE door blanken die by het busstation hadden staan wachten naar buiten gesleept en afgeranseld. De correspondent van de Columbia Broadcasting System, Howard Smith, zei dat de blanken „leden van de Ku Klux Klan zonder witte mantels" waren. „Birmingham is vandaag de dag een stad van terreur en wetteloosheid", zei hy. Soekarno vandaag in Cairo President Soekarno is vandaag voor zijn officiële bezoek aan de Verenigde Arabische Republiek in Cairo aange komen. Gisteren heeft Soekarno in Accra be sprekingen gevoerd met president Nkroe- mah van Ghana. Benoemingen Kon. Ned. Akademie Wetenschappen By K.b. zyn bekrachtigd de benoemin gen van dr. G. J. Lieftinck en prof. dr. H. E. Reeser tot gewoon lid, mw. M. J. Meilink, dr. E. H. Kossman en dr. W. A. Visser 't Hooft tot correspondent van de Kon. Ned. Akademie van Wetenschap pen, afdeling letterkunde. Dr. G. J. Lieftinck is lector in de pa- laeografie en de handschriftenkunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden en grondig kenner van het middeleeuwse hand schrift. Prof. dr. H. E. Reeser is hoogleraar in de muziekwetenschap aan de R.U. te Utrecht. Dr. E. H. Kossmann is "reader in Dutch history" aan de Universiteit van Londen. Mw. dr. M. J. Meilink is hoofd van de afdeling archeologie aan het Bryn, Mawr College, Pennsylvania. Dr. W. A. Visser 't Hooft, is secretaris generaal voor de Wereldraad van Ker ken te Genève. Vraag erom bij uw fotohandelaar De ondergang van de Seli 21 De schipper van de motorlegger Arie van der Zwan" SCH 21 dient disciplinair gestraft te worden. De door hem gemaakte fouten zijn ern stig en de gevolgen zijn zeer ernstig geweest. Dit alles werkt op zich zelf in ernstige mate strafverzwarend. De raad wil echter ten gunste van de schipper in aanmerking nemen, dat er voor hem reeds een aanmer kelijk leed gelegen moet zijn in het feit, dat hij niet alleen zijn schip heeft verspeeld, maar dat ook een van de schepelingen, voor wiens wel zijn hij mede verantwoordelijk was, is omgekomen. Het is op grond van deze overwegingen, dat de Raad voor de Scheepvaart de schipper van Pssst... vers! Proef... lekker! Sandwichspread van Calvé ...lekker en vers uit de vacuümpot: pssst... proef! U MAAKT ER MÉÉR VAN MET CALVÉ! Ondanks de moeilijker omstandigheden (Van onze financiële medewerker) De moeilyker omstandigheden waarin de olie-industrie verkeert overproduktie in alle sectoren met als gevolg zeer scherpe concurrentie drukken ook hun stempel op de resultaten van de Koninklijke in het eerste kwartaal. Wat dat betreft kan men zich er over verheugen, dat de resultaten niet by die van de zelfde periode in 1960 zyn ten achter gebleven en zelfs nog een, zy het zeer geringe, styging vertonen. Er werd immers een winst behaald van 42.1 miljoen pond sterling, tegen 41.8 miljoen pond. Overeenkomende met 0.96 dollar resp. 0.95 dollar per aandeel. Uitgedrukt in gulden komt de winst iets lager uit, namelyk .f 3.46 tegen f. 3.61 per aandeel, maar dit is het gevolg van de lagere omrekenings koers van het pond in verband met de revaluatie. De hogere nettowinst is te danken aan een iets lager bedrag dat voor be lastingen verschuldigd was. De bruto winst was namelyk ondanks een sty ging van de omzet met 2,5 iets la ger dan vorig jaar. Winstmarges krim pen dus nog verder in en de president directeur heeft zich op de jaarverga dering dan ook gekeerd tegen de hier en daar verkondigde mening dat de in ternationale olieprijzen 40 tot 45 te hoog liggen. Goed beschouwd verdient de Koninklijke Shell netto maar 1 cent per liter produkt. Toch is men by de Koninklyke Shell niet pessimistisch. Men verwacht een len nakomen maar dat SPD-voorzitter Ollenhauer toch herhaald had, dat de bondsweer nimmer kernwapens zou mo gen gebruiken. Maar ingeval de vyand met kernwapens de NAVO zou aanval len. zou het misdadig zyn hiertegenover troepen zonder kernwapens te stellen. Adenauer laakte het dat de SPD aldus de verkiezingscampagne inging „om het Duitse volk te misleiden". toeneming van het olieverbruik met circa 50 in de eerste tien jaar. Hier by is verblydend dat daar waar het verbruik het snelst zal toenemen de concurrentiepositie van de groep het sterkst is. Behalve de verwachting van toenemend olieverbruik heeft de Ko- ninkl. Shell nog de pyi van de petro chemie op haar boog. Tot dusver droeg de chemische afde ling nog niet tot de resultaten bij (3 a 5 maar daar deze sector zich nog in een aanloopperiode bevindt en in verscheidene landen overeenkomsten met andere chemische bedryven werden gesloten mag men hiervan goede ver wachtingen koesteren. Men moet haar echter de tyd gunnen. Een teleurstelling voor aandeelhouders was de mededeling dat uitkeringen in agio-aandeien geen regel zullen worden, maar van tyd tot tyd zullen geschie den. Niettemin kan men zich erover ver heugen dat sinds 1959 het aandelenbe zit Koninklijke in ons land weer is toegenomen, namelyk van 26,4 tot 27,8 pet- de „Arie van der Zwan" SCH 21, die op 11 december van het vorig jaar bij het binnenlopen van de haven van Scheveningen op de kop van het zuiderhoofd strandde en verlo ren ging, terwijl de jeugdige reep schieter Spaans om het leven kwam, straft door hem de bevoegdheid om. als schipper op vissersschepen te varen, te ontnemen voor de tija van een maand. Te nauw Volgens de raad treft de schipper het verwijt zowel voor het feit, dat nij on der de gegeven omstandigheden besloten heeft binnen te lopen als voor de wyze, waarop hy deze manoeuvre heeft uitge voerd. Er stond een N.O. wind, kracht 6 a 7, de zee was aanschietend en er stond vry veel N.O.-lyke deining. Er liep eb- stroom, dus zuidgaande stroom. Ter zitting heeft de schipper de toe gang tot de Scheveningse haven geken schetst als moeilyk, te nauw en te droog, Deze eigenschappen van de haven wa ren hem dus bekend. Hy wist, dat zyn schip 3 meter stak en hy wist, dat vol gens de semafoor, het ondiepste punt in de vaargeul binnen de havenhoofden 3 meter of nauwelijks iets meer moest zyn. De zee was aanschietend en er hepen grondzeeen. Hy moest dus ernstig reke ning houden met de waarschijnlijkheid, dat zyn scnip by stampen dieper dan 3 meter onder de waterlijn zou steken. Hij wist voorts, dat het vallend water was, en verder moest hij in aanmerking nemen, dat de diepte m golfdalen ge ringer zou zijn dan de semafoor aangaf. Daaruit volgt, dat de schipper zich toen heeft moeten realiseren, dat aan het binnenlopen van de haven grote risico's verbonden waren, zowel voor schip en lading alsook voor de opvarenden. Traditie De schipper heeft zich ter zitting be roepen op de traditie onder de Scheve ningse vissers. Hy heeft aangevoerd, dat het onder hen algemeen aanvaard wordt, dat men toch naar binnen gaat, ook al geeft de semafoor een betrekke- lyk geringe diepte aan in verhouding tot de diepgang van het schip. De erva ring, zo zei de schipper, heeft geleerd, dat dat altyd wel goed gaat. De Raad voor de Scheepvaart wil aanvaarden, dat er onder de Scheveningse vissers dergelijke opvattingen bestaan, maar daaruit volgt geenszins, dat men zich op dergelijke opvattingen kan beroepen ter ontlasting van schuld. De schipper heeft vervolgens aange voerd, dat een op de SCH 21 volgende motorlogger veilig de haven is binnen gekomen en daartoe voor de SCH 21 langs is gekomen, toen dit schip dwars tussen de koppen van de hoofden lag. Ook dit feit kan de schipper niet ont lasten, zo meent de raad. Men kan hoog stens constateren, dat die motorlogger kennelyk veel geluk heeft gehaa, aoch zulks kan in de schuld van de betrokke ne geen verandering brengen. Verkeerde koers Niet alleen tegen het besluit om bin nen te lopen heeft de Raad voor de Scheepvaart ernstige bedenkingen, maar deze richten zich ook tegen de wyze, waarop de schipper zyn besluit heeft uitgevoerd. Er was een sterke N.O. wind, er liep een zuidelijke bestroom. Eenmaal voor nemens de haven aan te lopen, had de schipper dit vanzelfsprekend zo ruim mogelijk om de noord moeten doen. Op een halve mijl buiten de hoofden is men gaan stomen in de strekking van de lichtenlyn. Aan de scheepvaartinspectie heeft de schipper verklaard, dat hy iets benoorden de lichtenlyn voer. Ter zit ting verklaarde hij gevaren te bebben noord van de lichtenlyn. zonder te ver tellen hoe ver dit ten noorden van de lijn was. Volgens de havenwachler lag het schip in een koers even benoorden de lichtenlyn en eenzelfde verklaring werd gegeven door de kustlichtwachter. Hy zag het schip flinke schuivers ma ken. Uit al deze verklaringen in onderling verband staat voor de Raad voor de Scheepvaart vast, dat de schipper veel te weinig om de noord gekoerst heelt, toen hy eenmaal besloten had om de haven aan te lopen. Hij had ei voor kunnen zorgen, dat hy veel meer ruimte aan stuurboordszijde had. Had hij daar voor wel gezorgd, dan zouden mogelyk de rampzalige gevolgen van zyn onge lukkig besluit zyn uitgebleven.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5