OMZB WOMSPAG-TtP n S w Chefarine ,4 natel Kleuterjack Kreymborg 0 9 Een Nederlandse verklaring naar aanleiding protest Sowjet Unie Agenda Krachtige bestrijding van pijn of griep Met een enkel woord DINSDAG 16 MEI 1961 Grootvizier (Van een tv-medewerker) Eén van de aantrekkelijkheden van de televisie vinden wij altijd dat dit medium ons de gelegenheid biedt om mensen te zien. Natuurlijk kunnen we die in het leven van alle dag genoeg ontmoeten, maar het „c andid eye" van de televisiecamera brengt ons op zijn beste momenten een combinatie van le vendige persfoto en radio-klankbeeld. We denken weer even terug aan het pro gramma over ouden van dagen, dat wij zondagavond zagen. Juist de montage, die de samensteller van zo'n program ma de gelegenheid biedt het essentiële uit het opgenomen gesprek te lichten, maakt het contact met de opgenomen personages bijna lijfelijk. Na twee, drie oude mensen over hun gevoelens te heb ben zien praten, weten we veel meer van ze dan na een hele uitputtend geschre ven beschouwing; we menen althans meer van ze te weten, maar dat ver andert voor onze persoonlijke ervaring niets aan de zaak. Gisteravond ontmoetten we weer ge- woon-weg een mens. Ditmaal op een plaats waar men zo iemand niet zon der meer verwacht. Het zou ons name- Fikse boetes voor botersmokkelaars (Van onze Bredase correspondent) „Al mag dan de zuivelpolitiek van de regering wat moeilijk zijn, die smokke larij heeft een kwalijk economisch ka rakter, waartegen wij in Nederland met de grootste gestrengheid dienen op te treden. Anders lopen we de kans dat in de naaste toekomst de Belgen op het gebied van andere artikelen tot repre- sailes overgaan, waarvan de Neder landse economie dan grote schade zou ondervinden". Dit was in grote trekken de inhoud van de requisitoiren, die mr. J. H. A. M. Peynenburg, de officier van Justitie bij dc Bredase economische politierechter, gistermiddag hield in een grootscheepse botersmokkelzaak tegen zes verdachten, allen min of meer betrokken bij de klan- destiene uitvoer van 90.000 kilo roombo ter naar België in het eerste kwartaal van dit Jaar. Van Rijen uit werd de boter door Belgische smokkelaars over de grens gebracht, soms onschuldig ver borgen onder pulp op vrachtauto's. De zaak was aan het rollen gekomen nadat een van de transport-en in België was onderschept. In de eisen liet de officier van Justitie goed uitkomen, dat het zijn bedoeling v/as de winsten, die de verdachten had den gemaakt, teniet te doen. Na de pleidooien liet de politierechter duizend gulden van de gevraagde boe ten vallen. Maar de twee voornaamste verdachte, winkeliers uit Baarle Nassau, moeten toch f9.000.— betalen. De ge vangenisstraf voor één van hen werd bepaald op 16 weken met aftrek, waar van 11 weken voorwaardelijk, met bevel tot onmiddellijke invrijheidstelling. De ander kreeg 16 weken met aftrek, waar van 10 weken voorwaardelijk. Een zui- vclhandelaar werd veroordeeld tot f5500 boete en 6 weken hechtenis voorwaarde lijk; de eis was f5000 en 8 weken waarvan 4 voorwaardelijk. Tegen een graanhandelaar werd f3500 boete en 6 weken gevraagd, waarvan 4 weken voor waardelijk. Uitspraak: f4000 boete en 6 weken voorwaardelijk. Conform de eis v/as de veroordeling voor een landbou wer f 300 boete en 2 weken hechtenis voorwaardelijk, terwijl een verte genwoordiger er af kwam met een boe te van f 75 eis f 100. Vrachtwagen door tram gegrepen Een ernstig gewonde Vannacht om kwart voor twee is een vrachtwagen op de niet beveiligde over weg bU Stroe gegrepen door een uit Apeldoorn komende goederentrein. De locomotief van de trein greep de vracht wagen juist achter de cabine. De wagen werd ongeveer 30 meter meegesleurd en kwam aan de andere zijde van de spoorbaan terecht. Een van cle drie inzittenden, de 60-jarige heer E. van den Brink werd ernstig ge wond. Hij is overgebracht naar het zieken huis „De Lichtenberg" in Amersfoort. Dc bestuurder van de auto, de heer P. Meyer en de andere inzittende, ac heer P. Vos werden niet noemenswaardig ge wond. Doordat de vrachtwagen aan de andere zijde van de spoorbaan terecht is gekomen, werd het treinverkeer op de spoorlijn Apeldoorn-Amersfoort niet ge stremd. lijk niet verbaasd hebben als de se cretaris-generaal van de NAVO een plechtig, berekenend en indrukwekkend serieus man zou blijken te zijn. Nu twij felen wy geen moment aan de ernst van mr. D. U. Stikker, integendeeel, maar het was een verademing te zien dat de „grootvizier van de Atlantische eenheid" zoals zijn interviewer Henk Neuman hem noemde, een prettig rond borstig man is. De heer Stikker ziet zijn nieuwe taak als die van een bemiddelaar. Hij noemde zijn voorganger Spaak een heel bijzondere figuur en een dynamisch mens, met „een heel ander tempera ment als nou eenmaal voor een Gro ninger weggelegd is". Zijn Groningse aard verloochende Stikker evenmin toen hij zei dat hij zijn werk belangrijker vindt „dan naar een sociaal diner te gaan of speeches te houden". Hij gaf een beschrijving van dat werk, een indrukwekkende opsomming van acti viteiten, die iedere ochtend om half acht beginnen „waarna de dag dan normaal doorgaat tot zeven uur of half acht 's avonds". Mr. Stikker houdt van zijn werk, dat al sinds jaren op internationaal gebied ligt. Op de vraag hoe dat met zijn hui selijke verplichtingen strookte, zei hij eerlijk: „Ik heb 't gevoel dat het mij beter bevalt dan mijn gezin". Maar het bleek tevens, dat er toch wel gelegen heid is om af en toe aan het inter nationaal geroezemoes te ontkomen. De KRO-televisie bood gisteravond ook nog een documentaire over Israël onder de titel „Majim", in welk woord ieder rechtgeaard Amsterdammer het Hebreeuwse woord voor „water" zal her kennen. Een uitstekende indruk werd gegeven van het machtige werk, dat wordt verzet om de Negev-woestijn weer te maken tot het land van melk en ho ning, dat het eens geweest is. AD INTERIM. Transkei wordt XHOSALAND Zodra een behoorlijk Bantoe-staats dienstapparaat in Transkei een Ban toe-gebied in de oostelijke Kaapprovin cie met circa 2.000.000 Bantoe-inwoners gereed is, zal de Zuidafrikaanse re gering, aldus politieke kringen in Kaap stad, overgaan tot het aanwijzen van een „Xhosa-kabinet", dat verantwoor delijkheid zal aanvaarden voor onder wijs, gezondheid en welzijnsdiensten. Stappen voor het instellen van een dergelijke statsdienst die volledig door Bantoes van de Xhosa-stam (de oor spronkelijke Bantoe-bewoners van dit gebied) beheerd zal worden, zijn reeds genomen. Dit gebied ter grootte van Nederland, zal dan niet meer de Transkeigebieds- overheid heten, maar Xhosaland. De huidige bestuursoverheid bestaande uit KRO-festival op 8 juli in Breda De KRO, die totnuntoe niet de by andere omroepen bekende landdagen en dergelijke manifestaties kende, geeft dit jaar een KRO-festival op 8 juli, dat wordt gehouden in het kader van de nationale manifestatie: NüBreda 1961. Tijdens dit evenement biedt de KRO een deel van het programma aan, al betekent dit niet dat de „Nu" alleen voor KRO-leden toegankelijk zal zijn op die dag. Niettemin zullen er onder de 30.000 bezoekers, die het stichtingsbestuur op 8 juli verwacht, allicht wel enkele aan hangers van de katholieke omroep zijn. Vrijdagmiddag aanstaande organiseert de KRO al de laatste ronden van de „springplank", het programma waarin amateurs voor de microfoon treden. Op de festivaldag zelf heeft van 3 tot 4 uur de finale van de springplank plaats. Tevoren wordt vanuit Breda een bijzon dere uitzending van de Wigwam ver zorgd. De KRO zal op een nadere be kend te maken manier er voor zorg dragen, dat 2000 Bredase kinderen deze uitzending kunnen bijwonen, 's Avonds verzorgt deze omroep in de grote hal van de manifestatie een non-stop pro gramma van KRO-toppresentaties, dat van 8 tot 11 uur 30 zal duren. Protest tegen Engels vlootbezoek aan Angola Leden van de Labour-oppositie in het Britse Lagerhuis hebben gisteren ge protesteerd tegen het voorgenomen be zoek, dat het fregat .Leopard" aan de Portugese kolonie Angola zal brengen. De socialist Paget verklaarde, dat dit bezoek een bijzonder slechte indruk op alle Afrikanen zou maken. Orr-Ewing, de „civil Lord" van de admiraliteit, antwoordde dat de Britse vlootbezoeken niet beperkt zijn tot lan den, waarvan de politieke koers gelijk is aan die van Engeland. Als Engeland nu dit bezoek, dat al in februari was vastgesteld, zou afzeggen, zou dit een belediging betekenen voor een bevrien de natie en NAVO-bondgenoot. Advertentie I w# WW I mixers haardrogers - keukenmachines Bovendien zal als belangrijkste attrac tie de Franse chansonnière Patachou als gast van de „Nu" tweemaal optre den, zo mogelijk eenmaal in de open lucht. In een rechtstreekse uitzending van 21.10 tot 22.25 uur zal een deel van de avond over de radio te beluisteren zijn. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.30 V. d. Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memo- jandum. 19.30 Gram. 20.25 Ronde van Ne derland. 20.30 Las Casas voor Karei de Vijfde, hoorsp. 22.10 Gram. 22.25 Boek- bespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en on- Hilversum II, 298 ni. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Dansmuz. 19.45 Act. 20.00 Nws. 20.05 Wiener Café. operette. 22.45 Nws. en beursber. v. New York. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Fllmdocumen- talre. 20.40-22.15 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 17 MEI Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.00 Rep. Algem. Vergade ring der Chrlstelijk-Historische Unie. 12.00 Gram. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Meisjeskoor en instrum.ens. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Blaas- ork. 13.45 Gram. 14.00 Rep. vergadering v. d. Bondsdag v. d. Bond van Mannen- Advertentie alleen geldig woensdag 17 mei a.s. sterke poplin met fantasie voering in beleg en capuchon. Diverse kleuren 3 jaar nü 9.'^ kl. st p. m. L HAARLEMMERSTRAAT 143 LEIDEN Bantoes wordt dan verheven tot de sta- heten. Zelfbestuur van het gebied is reeds door de Unieregering toegestaan. Dit zal tus van volksraad en zal de Xhosa-raad echter pas in werking treden na rapport van een commissie van onderzoek door de Bantoe-bestuursoverheid aangewe zen, over de vereisten voor zelfbestuur. Volgens deskundigen zijn het in de Transkei de erkende leiders van de Ban toes aldaar die naar zelfbestuur stre ven, zodat het proces van vrijwording doeltreffend geleid zou kunnen worden. Er is tvel gevlogen over-, maar niet geschoten op een Russisch schip Het Departement van Defensie deelt naar aanleiding van het Russische protest het volgende mede: „Op vrijdag 12 mei j.l. stegen vanaf het Marinevliegkamp Valkenburg enige vliegtuigen op van het type S-2-F, teneinde beven Texel oefe ningen met raketten te houden. In verband met de aldaar g^cortstateerde lage bewolking werd door de betrokken squadron-commandant de oefening afgelast. Tevens werden door hem andere oefeningen bevolen, welke zouden plaats vinden boven het gebruikelijke oefengebied op de Noordzee van het marinevliegkamp Valkenburg. Enige van de toestellen zijn daardoor in de drukke scheepvaartroute nabij Hoek van Holland over verschillende schepen gevlogen, o.a. ook over een Russisch schip. Aan het einde van de oefening heeft een van deze machines op grote afstand van de schepen in veilige richting raketten afgevuurd. Dit vliegtuig is vervolgens op weg naar zijn basis opnieuw langs enkele daar tevoren waar genomen schepen gevlogen. Uit het bovenstaande blijkt duidelijk, dat van enige gevaarlijke handelwijze met boordwapens, waarbij de veiligheid van een koop vaardijschip in gevaar had kunnen worden gebracht, geen sprake is geweest". Het eigenaardige van deze verklaring sische nota speelde de gebeurtenis zich is, dat wel de datum overeenstemt, doch af bU het naderen van het Kieler dat de plaats van handeling zeer blijkt Kanaal. (Red. L.D.) te verschillen. Immers volgens de Rus- I Consistorie Pieterskerk: Receptie 40- Jarig bestaan Vrijwilligerscorps Herv. ge meente. 89 uur nam. Den Burcht Jacobazaal)Koelkast- demonstraties fa. A. Zwart. 210 uur nam. Herengracht 82Ledenvergadering Pro Juventute. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenverg. Soc. Raad. Spr. H. Ph. Milikowski over de so ciologische benadering van het probleem van de onmaatschappelijkheid. 8 uur nam. AdverteDtle zonder de maag van streek te makent leder tablet Chefarlne „4" bevat 4 beroemds geneesmiddelen, die elk afzonderlijk In de hele wereld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen is Chefarox en dient In het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het is een ideaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. ,f Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel labiel, dat U met plezier Uw werk kunt doen I Koker i 20 tabletten f 0.80, Vervolg van pag. 1 Bezoek van president dr. Scliarf Nadat de stoet de brede oprijlaan voor Huls ten Bosch was ingezwenkt en voor het brede bordes tot staan kwam, werd voor de tweede maal het Oostenrijkse volkslied gespeeld: ditmaal door de K.M.K.die evenals de erewacht, ge vormd uit het garderegiment grenadiers in ceremonieel tenue stond opgesteld. Toen het gezelschap uit de caleches was gestapt begaven president Scharf, dc Koningin en de Prins zich voor een inspectie naar de erewacht. Daarna be steeg het hoge gezelschap het bordes, na de erehaag gepasseerd te zün, die gevormd werd door de studentenweer- baarheidsverenigingen van de Leidse en Utrechtse universiteit. Om half eén begaven president Scharf, het Koninklijk paar, de ere dienst en de belde gevolgen zich naar de witte eetzaal, waar net noenmaal werd gebruikt. Om twee uur verliet de president per auto Den Haag, op weg naar Amster dam. Twintig minuten later reden ook Koningin Juliana en Prins Bernhard weg om in Amsterdam hün hoge gast weer te ontmoeten in het Stedelijk Museum. In de hofdstad had president SchSrf inmiddels een krans gelegd tijdens een plechtigheid bij het Nationaal Monu ment op de Dam. Tegen half zeven vanavond komt de Oostenrijkse gast weer in het Huis ten Bosch in Den Haag aan. om bij het gala-diner aan te zitten, dat ter zijner ere wordt ge geven. Daarbij zullen ook de Prinsessen Beatrix en Irene tegenwoordig zijn. BINNENLAND Drie Turkse vakbondsfunctlonaxlssen met een tolk zijn deze week ln ons land om een studie te maken van verschil lende facetten van het Nederlandse vak verenigingsleven. Hun tocht, die de eerste twee dagen Utrecht tot centrum heeft. Is een uitvloeisel van de voorbereiding van de nieuwe wetgeving op dit gebied ln Turkije. Op de Rondweg te Rozendaal ls gistermiddag de 81-Jarlge J. van Door maal uit Wouwse Plantage door een uit Breda komende personenauto zodanig aangereden, dat hij ln het ziekenhuis Charitas ls overleden. Het „Kunstfestival voor werkende Jongeren", dat de volgende maand ln Rot terdam gehouden zou worden, kan (nog) niet verwezenlijkt worden. Toen de ter mijn van Inschrijving verstreken v/as, moest men constateren, dat de aanmel ding van deelnemers, hoewel niet teleur stellend, toch niet groot genoeg is om dit eerste festival een behoorlijke kans van slagen te verzekeren. Het gemeentebestuur van Rotterdam had al een krediet be schikbaar gesteld. Het comité van voor bereiding zal nu stappen doen om ln 1962 wél een festival te kunnen houden. De staatssecretaris van O., K. en W. heeft voor 1961 Jaarbeurzen en reistoe lagen ter beschikking gesteld van auteurs van ongepubliceerd werk. Jhr. dr. W. H. J. van Asch van Wijk, gevolmachtigd minister, hoofd van de permanente vertegenwoordiging van Ne derland bij het Europees Bureau van de V.N. te Genève en bi) andere aldaar ge vestigde organisaties, heeft zijn functie per 1 mei 1.1. neergelegd. Hem is, ln ver band met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, met Ingang van 1 Juni eervol ontslag uit de buitenlandse dienst verleend. Donderdag a s. wordt de Wilem Ruys, onder commando van kapt. Herman van den Heuvel, uit Roermond, van haar elfde rond-de-wereld-rels. waar het schip bijna steeds vrijwel geheel bezet was, ln Rotter dam terugverwacht. De ontscheping der bijna 375 voor hier bestemde passagiers, zal donderdagmorgen om 8.30 uur aan de Lloydkade een aanvang nemen. De Rijkspolitie te water heeft ln het Alkmaarder meer het stoffelijk overschot geborgen van de 16-Jarlge Alkmaarse longen Dick Koger, die op vrijdag 6 mei bij het zeilen ls verdronken. Gistermiddag ls de 3V2-Jarige IJde kommerie te Dantumawolde by het over steken van de weg door een personen auto aangereden. Met zware Inwendige kneuzingen ls het jongetje naar het zie kenhuis te Dokkum vervoerd, waar het kort na aankomst is overleden. De 37-jarlge mejuffrouw M. C. J. Dorbeek uit Den Haag is door een bus van de H.T.M. gegrepen en op slag ge dood. Het ongeluk gebeurde, toen mej. Dorbeek, die een scooter bereed, slipte en onder de Juist passerende stadsbus te rechtkwam. In Dokkum ls gistermiddag de drie- Jarige Harold Meindertsma ln de voor de ouderlijke woning lopende vaart geraakt en verdronken. Het ongeluk bleef onop gemerkt totdat een paar schooljongens iet kind zagen dryven. Toen het op het droge was gebracht bleken de levensgees ten reeds te zijn geweken. Het gezin Meindertsma telde drie kinderen. BUITENLAND De Britse minister van Financiën, Sellwyn Lloyd, heeft ln het Lagerhuis be kendgemaakt, dat hy by de regeringen van Australië en Nleuw-Zeeland heeft betreft het invoeren van het decimale aangedrongen, spoed te betrachten wat stelsel met betrekking tot de tot nu toe februikte munteenheid. Het ls de bedoe- lng, dat Australië in 1963 overgaat op het ln vrijwel alle andere landen gebruikelijke systeem. Dr. Vittorino Veronese, secretaris generaal van de Unesco (de opvoedkun dige wetenschappelijke en culturele orga nisatie van de V.N.) heeft meegedeeld, dat de aanleg van de hoge dam van As- soean ln Egypte 14 maanden vertraagd zal v/orden, lang genoeg om de redding van die anders in het stuwmeer van de As- de Nublsche monumenten te voltooien, soeandam zouden moeten verzinken. Als eerste kleurllngadvocaat by het Hooggerechtshof ln Kaapstad heeft de president dr. Herbsteln toegelaten m.r. Benjamin MagBon Kies („kleurlingen in Zuid-Afrika zyn de gemengdbloedïgen). Niet een Duitse, maar een Neder landse werf Wilton Feyenoord ln Schie dam zal de definitieve reparaties ver richten aan de 28.000 ton metende Cana dese tanker „Andros Fortune", die twee- eneenhalve maand geleden ln het nieuws kwam door een dramatische aanvaring ln de Golf van Blscaye. Daarby kwamen zeven bemanningsleden om het leven. De Canadese rederij Andros Shipping Co Ltd In Montreal verkoos de Schiedamse werf boven vele andere buitenlandse en Neder landse reparatlewerven. Het graven van een 7 km. lange tunnel door de bergen in het noorden van Israël, dat vyf Jaar heeft geduurd, ls voltooid. Deze tunnel was het moeilijk ste deel van het geprojecteerde kanaal voor het voeren van water van de rivier de Jordaan naar de Negebwoestyn, om deze vruchtbaar te maken. De 33-Jarlge Patrice Mlchelln, een familielid van de stichter van de Franse Mlchelin-bandenfabrieken, is wegens dood slag op zyn vrouw Nicole ln oktober vorig jaar, veroordeeld tot een boete van onge veer 1500 gulden. Aanvankeiyk was hem moord ten laste gelegd, doch deze aan klacht werd later door doodslag vervan gen. Volgens beklaagde was hy op zijn landgoed naby Tours met het geweer in de hand gestruikeld, waardoor dit afging en zijn vrouw dodelijk werd getroffen. In Florence ls gisteren het aankoop contract getekend voor het terrein waar op de Europese universiteit zal verrijzen. De voorzitter van de Euratom-commissle, E. Hlrsch, verklaarde by deze gelegenheid dat de universiteit een onderdeel is van een drieledig program, dat ook verster king van de uitwisseling van studenten en hoogleraren en ontwikkeling van ge specialiseerde instellingen voor hoger onderwijs en onderzoek aan bestaande Instituten omvat. De Europese universi teit in Florence is bedoeld voor voortge zette studie. Een speciale psychiatrische groep zal deze zomer ln de straten van New York patrouilleren, op zoek naar geesteiyk ge stoorde leden van Jeugdbenden, zo heeft de commissaris voor Jeugdzaken ln New York maandag verklaard. Men wil trach ten deze Jongeren ertoe te bewegen, dat zij zich door een psychiater laten be handelen. Ook zal de groeD pogen de grondoorzaken van het gewelddadige op treden der Jeugdbenden te onderzoeken. De president van Togo, Sylvanus OlymDlo, ls gisteren voor een bezoek aan West-Dultslnnd op het vliegveld Keulen- Bonn aangekomen, vergezeld van zlln echtgenote, de voorzitter van het parle ment van Togo en Dremler Treltas. Ter verwelkoming waren Bondspresident Lllbke en echtgenote en de Inspecteur-generaal van de Bondsweer. generaal Frledrlch Foertsch. aanwezig Mevr. Lllbke bood de presidentsvrouw uit Togo een boeket gele an Iers aan. Niet Montgomery, wiens naam aan vankelijk genoemd was, maar Lord Rad- cllffe ls benoemd tot voorzitter van het onderzoek naar de spionage, welk onder zoek Ingesteld wordt naar aanleiding van het geval-George Blake. aldus onze Lon- dense correspondent. Radcllffe was ook voorzitter van vroegere staatscommissies, n.l. inzake belastingen en monetaire aan gelegenheden. Sterrewacht: Tentoonstelling 100-Jarig bestaan. 710 uur nam. Surinamestraat: Opening Geref. Petra- kerk. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. 't Boshuis: Afd. Leiden Z.W. Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. S. den Hollander over „Opvoeden in welvaartstijd". 8 uur nam. Geb. voor Chr. Soc. Belangen: Jaarver gadering Leidse Chr. Besturenbond. 8 uur nam. Gew. Arbeidsbureau: Voorlichting over Canada. 8 uur nam. De Harmonie: Ledenverg. 3-October Ver eniging. 8 uur nam. Kaasmarkt 1Jaarvergadering Geref. Schoolvereniging. 8 uur nam. Rehoboth: Chr. Plattelandsvrouwenbond. Spr. dhr. N. M. Laarman over „Gods Naam ln de omgangstaal". 8 uur nam. Restaurant Van der Heijden: Jaarverg. Ned. My voor Nijverheid en Handel. 11.30 uur voorm. Lezing prof. H. C. v. d. Hulst over Nederlandse bydrage tot de inter nationale sterrenkunde en ruimteweten schap. 12.30 uur nam. Schouwburg: Leerlingenuitvoering Bal letschool Hendricks. 8 uur nam. Wassenaar. Verenigingsgebouw:Voor jaarsuitvoering DVS. 8 uur nam. DONDERDAG De Doelen: Genootschap Nederland-En geland. Spr. mr. D. Wilkinson "The Resto ration Comedy". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Rynsburgerweg 70: Ledenvergadering Ver. tot bestryding der t.b.c. 8.30 uur nam. Stationsweg 43: Ledenverg. Kamer van Koophandel. 3 uur nam. VRIJDAG Gem. Bedryfstechnlsche School (Medu sastraat). Tentoonstelling werk der leer lingen. 24 en 79 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Zomerzorg: Kynologenver. „Rynland". Spr. H. Wensink. 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk 10—11 uur voorm.; Bybelstudle. 11 uur, ds. H. K. la Rondelle van Delft. Ned. Chr. Relsver.: Wandeling door Kennemerdulnen. Vertrek Station 2.22 uur nam. Station N.S.: Wandeling Ned. Chr. Rels ver. door Kennemerdulnen. 2.15 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's getuigen. 5.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG Station N.S.: Excursie Ned. Chr. Relsver. naar Gooi en kasteel de Haar. 10 uur v.m. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. BIOSCOPEN Luxor: „Notocious" („Berucht") (18 Jr). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. LIdo: „Ds rode kaperkapitein". (14 Jaar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De dame met het hondje". (14 4aar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 1.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „U spreekt met Uw moordenaar" (18 JaarWerkd2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdai raai" (All Donderdagcyclus „De Inspecteur-gene- fe leeft.) Trianon: „De dulvelsclub" (18 Jaar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Vera Cruz". (14 Jaar). Werkd.: 2.30 7.15 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Astra-Theater Wassenaar. Vrydag 8 uur „De 1000 ogen zaterdag 7 en 9.15 uur ver. op Geref. grondslag. 14.45 Gram. 15.30 Volksliederen. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Gram. 17.30 Staatsiebezoek. 17.40 Beursber. 17.45 Het Spectrum, lezingen. NCRV: 18.00 Kerkconc. 18.30 Radio- volksuniversiteit: Civiele gezondheids techniek. lezing door prof. W. F. J. M. Krul. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Muz. v .h. Leger des Hells. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.10 Radiophllharm. Ork. en solist. 20.55 De kerk en de pinksterbeweging, lezing. 21.15 Gram. 21.30 Zangrecital. 22.00 Tot ziens ln Jeruzalem, bybelse quiz. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennieuws. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 RVU: Filmkeuring, door mevr. H. W. BoersmaSmit. 11.30 Lichte muz. 12.00 Hammondorgelspel. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 12.50 Staatsiebez. Bondspres. v. Oosten rijk. 13.00 Nws.- en tentoonstelllngs- agenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Gram. 15.00 De bescherming van onze bossen, lezing. 15.10 V. d. jeugd. 17.00 Hammondorgelspel. 17.15 Dansork. en sol. 17.50 Regeringsuitz.Het emigra tiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Instr. kwint. 18.50 VARA-Varla. 18.55 Ronde v. Nederland. 19.00 V. d. kind. 19.10 Joods progr. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Metropole-ork. 20.40 Gezworen kameraden, hoorsp. 21.30 Gram. 21.40 Tussen mens en nevelvlek, E raatje. 21.55 Kamermuz. 22.20 Staatsle- ez. Bondspres. v. Oostenrijk. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.10 Gram. 23.55— 24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e Ijjn van 1820 uur) Baby won't you please come home (Wil liams). Jazz me blues (Delany). Hazy Os- terwald Sextet; La cumparsita (Rodriguez) Noche de estrellas (Malando), Orkest Ma- lando; Eva (Prina), At the Darktown strutter's ball (Brooks), Hazy Osterwald Sextet; Uno (Mores), Adios muchachos (Sanders). Orkest Malando: Gin for Glnny (Armltage), Royal Garden blues (Wil liams), Hazy Osterwald Sextet; Dream of me (Sauter), The Kalin Twins: It had to you (Jones). Coleman Hawkins; Keep knockln' (Pemmiman), The Everly Brothers; Ida sweet as apple cider (Mun- son). Orkest Red Nichols; You mean the world to me (Wolf), The Kalin Twins; I'm yours (Green), Coleman Hawkins; Lone time gone (Hartford). The Everly Brothers; Lazzarella (Modugo), Orkest Ro berto del Gado; Mario (Scharfenberger), Margot Eskens; Maria Marietta (Conclna) Orkest Roberto del Gado: Endlos sind die Straszen (Götz), Die Teddies: Giorgio (Burghard), Orkest Roberto del Gado; Glockenglesser fox (Anka), Ernl Bleler; Vola Colomba (Conclna), Orkest Roberto del Gado; Walkin' to school (Kalin), The Kalin Twins; Mood indigo (Ellington), Or kest Red Nichols; You belong to me (King). Paul Anka; With every breath I take (Robin), Coleman Hawkins: Jumpln' Jack (Ballard), The Kalin Twins; Maple leaf rag (Joplln), Orkest Red Nichols; Waiting for you (Anka), Paul Anka; What's the trouble (Davis), Jackie Davis; Ascenseur pour l'échafaud (Davis), The Miles Davis Quintet. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.0017.30 School-zangwedstr. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Act. 20.30 Reizen door Nederland. 20.50 Tv.-film. 21.15 Documentair progr. Daarna: NTS: Staatsiebez. Bondspres. v. Oostenryk. Daarna: Ronde v. Nederland. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Volksdansen. 12.30 V. d. landb. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorsp. 16.00 Vespers. 16.45 Lezing of voordr. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gram. 19.30 Twintig .vragen. 20.00 Ork.conc. (20.45—21.00 Lezing). 21.45 Voordr. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Voordr. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.0623.36 Kamermuziek. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 11.31 Gevar. muz. 12.31 Popul. muz. 13.30 Nws en crlcketuitsl. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Ultsl. races. 16.34 Gram. 17.31 Lichte muz. en ber. 18.30 Weerber., nws. en act. 18.36 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sport. 19.31 Gevar. progr. 20.00 Detectivespel. 20.31 Lichte muz. 22.30 Nws. en sport 22.40 Lichte muz. 23.15 Dansmuz. 23.45 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Kamermuz. 13.00 Nws. 13.15 Mo derne amus.muz. 14.15 Amus.muz. 16.00 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.15 Amus.muz. 20.35 Hoor spel. 21.45 Nws. 22.15 Kamermuz. 23.00 Jazzmuz. 23.15 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz 0.30 Amus.muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrl|k 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 13.25 Gram. 14.15 Kamermuz. 15.05 Gevar. muz, 19.00 Nws. 19.20 Gram. 19.30 Gevar. muz. 23.10 Kamermuz. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.15 Lichte muz. (12.30—12.35 Weerber.) 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. (12.30-12.35 Weerber.) 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.00 Schoolradio. 14.45 Gram. 15.00 Operamuz. 16.00 Koersen. 15.05 En gelse les. 16.21 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.15 Kamerork. en sol. 17.50 Boekbespr. 18 00 Lekenmoraal en -filosofie. 18.20 V. d sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19 30 Lezing. 19.40 Schoolwedstr. 20.00 Akademle des Diskofielen. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Godsd. Israëlische uitz. 22 45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zee lleden. 484 ni.: 13.00 Nws. 14.17 Gram. 14.50 Gram. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Operettemuz. 18.30 Moderne Jazz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.10 Hedendaag se muz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 8a a l! ËS 8 Col van Dr. Mabuse". (18 Jaar). Zondag 7 9.15 uur. maandag, woensdag en donder dag 8 uur „lm weissen Rössl". (A.I.). Zondagmiddag en woensdagmiddag half drie "The Big Circus". (A.l.) Dinsdag gesloten. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden is geopend de Centraal-Apo- theek, Breestraat 74, tel. 20552. B(j geen gehoor van Uw nulsarts of specialist (of diens waarnemers), '.el op I dokterstelefoon 22222. Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Brussel Londen Luxemburg Grenoble Nice Beriyn Frankfort Mtlnchen ZUrich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Alacclo Madrid Mallorca Lissabon licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. zwaar bew mist zwaar bew. mist onbewolkt licht bew. zwaar bew. regen zwaar bew. licht bew. geh. bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. zwaar bew geh. bew. zwaar bew onbewolkt regen regen onbewolkt onbewolkt regen regen regen onweer zwaar bew. licht bew. licht bew. feh. bew. alf bew. nno raio nno raio n 2 nno 4 no 2 nno 2 o 3 nno 8 n 4 wstil n 9 w .stil nno 5 ono 4 14 12 no 6 16 5 0 no no 3 w.stll n 6 wnw 2 17 6 23 13 25 10 19 13 13 4 no 6 18 7 wnw 4 15 7 O 2 IR R w.stll w.stll w .stil v.and. ono 5 nw 4 zzo 12 2 0.1 0 0.1 0 22 6 0 24 10 8 16 7 0.1 18 8 13 11 20 17 zzo 2 26 16 23 11 33 10 27 17 23 17

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2