LOES BOHLING EN ZWOLSMAN BREKEN NATIONALE RECORDS Marius Bos versloeg Kamerbeek Geen tlid voor Selier ANDRE VAN AART WINT DE RONDE VAN ZUID-HOLLAND De Duitser Reisinger met Index won de Europese Tropliee Egon Rolf v. (I. Baumen zegeviert in alle (zeven) Valkenraces Opgericht 1 maart 1860 Maandag 15 mei 1961 Vijfde blad no. 30354 Nationale atletiekwedstrijden te Den Haag (Van onze atletiekmedewerker) Er zijn tijdens de Nationale Atletiekwedstrijden van V. en L. op de Haagse sintelbaan aan de Laan van Poot gisteren enkele top prestaties geleverd. Gelukkig maar, want anders was de toch al zo bittere pil voor de organisatoren nog moeilijker te verwerken ge weest. Twee Nederlandse records moesten er al aan geloven bij deze eerste grote krachtmeting in het nieuwe seizoen. De hoogblonde Loes Bohling van het Amsterdam se Sagitta slingerde de discus naar 48.86 m. en de V. en L.-junior Ab Zwolsman kwam op de 110 meter horden, vooral dank zij een per fecte techniek, tot een tijd van 14.7 sec. Er waren nog enkele atleten die toon den goed overwinterd te hebben. De Haagse Joke Byleveld sprong 6.10 m ver en klopte op overduidelijke wyze rivale Ellen Ort (Atmodes Haarlem) op de 100 meter. Marius Bos (V en L) bestond het om op de 110 meter horden de Nederlandse recordhouder Eef Kamerbeek te ver slaan. Op de stopwatch was het verschil evenwel niet te constateren. Beiden maakten een tijd van 14.5 sec. Bos ging even later nogmaals als eerste over de finish. Nu was het op de 200 meter, waar hij de Rotterdammer Jaap Noordenbos (Minerva) op de streep achter zich liet. Ook hier kon de chronometer geen uit komst brengen: 21,9. Eerder op de midddag triomfeerde Noordenbos op de 100 meter in de ver heugende tijd van 10.7 sec. Ook de num mers twee en drie, Bob Vos (PSV) en Egbert Otten (AAC), bleven onder de barrière van 11.- sec; 10.8 werd het in belde gevallen. Gerard Weischer (EstafetteAmster dam) sprong over de 7 meter ver: 7.17 m en Hein Cujé „lapte" op de Amsterdam mer Keesom (AV "23) na, alle 5000 meter lopers. Een bewijs hoe dun de toplaag op deze afstand is Insiders zullen het er over eens zijn, dat dit enkele zeer verdienstelijke pres taties zijn, maar of dit de „geïnteres seerde toeschouwer op de tribune" ook is opgevallen, betwijfelen wij ten zeerste, want voor de kijkers moet het plezier er al snel af geweest zijn Blamage De middag werd geopend met de fi nale 80 meter horden voor dames, waarvoor slechts twee atletes in de startblokken kropen. Al waren dit dan de nummers een en twee bij de Neder landse kampioenschappen van het vorig jaar, Toos Mutter (Sagitta) en Lia Hin ten (K en K), toch blijven wij van me ning dat dit nu eenmaal niet kan, wan neer men de toeschouwer een boeiend atletieksohouwspel wil voortzetten Een uur later verbeterde junior Ab Zwolsman het Nederlands jeugdrecord 110 meter horden aanzienlijk. Van 15.2 kwam het op 14.7 sec te staan. Een unieke presta tie, vooral wanneer men weet dat Zwols man slechts één tegenstander had. De 400 meter dames „zat ook niet vol". Gerda Kraan (Bataven) was dan ook al gauw van haar tegenstandsters verlost. Daar konden de organisatoren echter niets aan doen, want Gerda was enkele klassen sterker dan de drie andere da mes, 56,8 sec zeiden de stopwatches. Pistolen Om l uur, was het plan, zou starter Mahieu de deelneemsters aan de 80 m horden finale wegschieten, tenminste, dat wilde hij, doch zijn gloednieuw pistool weigerde elke dienst. Geen nood de heer Mahieu had zijn maatregelen genomen, het tweede pistool net ge reviseerd moest uitkomst brengen. Dat deed het, doch op zeer onregelma tige wijze. De valse starts volgden el kaar in een snel tempo op. Het publiek verveelde zich Wedstrijdleider Frans Jutte ging op het laatst zelf schieten. Eenmaal ging het goed, maar by de tweede start faalde ook zyn pistooL Ten einde raad nam men zUn toe vlucht tot een (schone) zakdoek En zo kon het gebeuren, dat op een gegeven ogenblik Eef Kamerbeek, de Olympische tienkamper, In de eerste serie 110 meter horden weggestart werd met een zak doek! En er moest tenslotte nog een Een kus van Fanny Blankers- Koen (rechts) voor Loes Bohling, die in Den Haag het nationale dis cuswerpen van 48.63 (Corrie Hui gen) op 48.86 meter bracht. pistool aan te pas komen, voor de natio nale wedstrijden een vlot en regelmatig verloop kregen. Zoals bij zovele wedstrijden het geval is, was ook nu de 800 meter het meest spectaculaire nummer. De jeugdige, in opkomst zijnde Rotterdammer Piet Kortleve (Minerva) moest het opnemen tegen de AAC'ers Wim Essayas en Harry Jansen, die de dag tevoren reeds een 800 en 400 meter hadden gelopen. Bij het ingaan van de laatste ronde was de si tuatie: 1. Essayas: 2. Jansen en 3. Kort leve. Honderd meter verder werd het echter al duidelijk dat de rol van Es sayas uitgespeeld was. Kortleve sprintte naar de leidersplaats. Jansen reageerde direct, nam op zijn beurt de eerste plaats in, maar kon toch niet verhinderen dat Piet Kortleve op het laatste rechte stuk langs hem heen stoof. Tijden: 1.56.6; 1.57.-. De Holland-atleet Piet Seller, en met hem vele topatleten, is een jongen die zich dagelijks een zware training op legt! Plet Seller wil resultaten zien! Groot was daarom zijn teleurstelling, toen hy na afloop van zijn keurige 400 meter race moest constateren dat men voor hem al geen tyd meer had opge nomen. Piet Selier eindigde dan ook maar op de vierde plaatsFred Moerman won, wat moeilijk leek ons. in 49.7 sec. Groothuis (Estafette) 50.1 en Hooftman (AV *23) 50.2 eindig den als tweede en derde. Eef Kamerbeek werd dus op de 110 m horden op de streep verslagen door de veel snellere Marius Bos (V en L) Het komt ons voor. dat Eef de afgelopen winter wat te veel met de gewichten ge werkt heeft, daardoor zwaarder is ge worden en aan snelheid heeft ingeboet. Na de laatste horde hy lag toen nog een halve meter voor op Bos werd hy eenvoudig „opgegeten" door de V en L'er. Jaap Noordenbos 10.7 op de 100 meter moest op de laatste meters, ty- dens de 200 meter race, zelf ook buigen voor de gevaariyke eindsprint van Bos, een bewys hoe snel deze bescheiden Ha genaar wel is. Hein Cujé liep een prachtige 5000 m: soepel, snel en regelmatig. Er was nie mand die hem ook maar een strobreed in de weg legde, behalve dan het jurylid dat de bel voor de laatste ronde moest luiden. De man vergat het. V en L, dit was een slechte beurt. Uitslagen De voornaamste uitslagen luiden: 80 meter horden dames: 1. Toos Mut ter (Sagitta) 11.6; 2. Lia Hinten (K en K) 11.6. 1500 meter heren: 1. Blankenstein (Trekv.) 3.59.8: 2. Evers (Trekv.) 44.1.-; 3. Piet de Haas (Holland) 4.4.6; 44. Sui ker (DOS) 4.4.8. 100 meter dames: 1. Joke Bijleveld (Celebes) 11.9; 2. Ellen Ort (Atmodes) 12.1; 3. Ria van Kuyk (Olympia '48) 12.4. 5000 m: 1. Cujé (Dynamo) 14.32,6; 2. Keesom (AV -23) 15.35 4. 4 x 100 m heren: 1. Ven L 43.9; 2. Mi nerva 44.1. 4 x 100 m dames: 1. Sagitta 49.3; 2. Celebes 50.-. Discus dames: Loes Bohling (Sagitta) 48.86 meter; 2. Corrie Huygen (Hollan- dia) 45.91 m; 3 Corrie v. d. Bosch (Taxandria) 43.63 meter. Kogel heren: 1. Koch (PP) 15.53 m; 2. Piet v. d. Kruk (AV '40) 14 64 meter. Ver heren: 1. Weischer (Estafette) 7.17 m; 2. Kamerbeek (PSV) 6.78 m; 3. Doornbosch (Haarlem) 6.73 meter. Hoog heren; Knol (Haarlem) 1.75 m. Ver dames: 1. Joke Bijleveld (Celebes) 6.10 m- 2. Paula v. d Wegen (Sagitta) 5.78 m. Discus heren: 1. Koch (PP) 52.65 m; 2. Kamerbeek (PSV) 46.89 meter. Kogel dames: 1. Corrie van Wijk (DEM) 13.91 m; 2. Loes Bohling (Sag.) 13.75 meter. Speer heren: Kamerbeek (PSV) 63.41 meter. De achtste ronde van Zuid-Hol land is gewonnen door A. van Aart. Deze veelbelovende renner uit Achtmaal vluchtte in Delft (op tien kilometer van de finish) weg uit een kopgroep van negen man, waarin Cees van Amsterdam tever- geefse pogingen had ondernomen er alleen tussen uit te trekken. Deze kopgroep van negen man had zijn slag bij Maasdijk in het Westland geslagen. Ze sprongen daar weg uit het sterk gedunde peloton, waarin renners als Bert Zoet en Carstens, Rinus Pauw en Piet van Dijk wegens pech reeds ontbraken. Onmiddeliyk na de start werd er reeds fel gejaagd, doch het peloton bleef gesloten. By Koudekerk aan den Ryn vielen de eerste slachtoffers van het hoge tempo, waarin de renners op som mige rechte stukken zelfs snelheden van byna vyftig kilometer haalden. De siytageslag zette zich in alle he vigheid voort. Naby Bodegraven stond Bert Zoet mismoedig te wachten op de volgwagen. Twee lekke banden en een valparty hadden hem voortydig de koers doen beëindigen. Na de ravitaillering by de Julianasluizen te Gouda waren reeds meer dan tachtig van de tweehonderd in Nootdorp gestarte renners uit de koers Het zouden er nog veel meer worden, want aan de kop van het peloton werd het tempo nog opgevoerd. By de eerste passage door Delft bestond het renners- veld nog uit zeventig man. die in ge sloten formaat op Schipluiden aan gingen. Tussen Gaag en Maasdyk viel de beslissing. Cees van Amsterdam en André van Aart trokken er met nog zeven renners tussen uit. zy werden op de hielen gevolgd door een ploeg van twintig renners onder wie de Nootdor per Jan Jansen. Het peloton viel in drie grote stukken uiteen. In 's Gravenzande hadden de negen koplopers al een halve minuut voorsprong, terwyi deze in Wateringen reeds uitgegroeid bleek te zyn tot drie kwart minuut. Ten tweede male in Delft gekomen wist André van Aart van de gelegen heid gebruik te maken om een kleine voorsprong te nemen. In de laatste tien kilometer wist hy deze enkele meters op te voeren tot 21 seconden. De fel jagende achtervolgers, aangevoerd door Cees van Amsterdam, konden hem niet meer achterhalen. De groep van acht tien man was in twee delen uiteenge vallen. Een groep van zeven man on der leiding van de Bosschenaar N. Wal raven arriveerde ruim een minuut la ter in het Nootdorper Sportpark, ter- wyl de achterstand van de tweede groep groot tien man, zelfs meer dan twee minuten bedroeg. Uitslag 1. A. van Aart (Achtmaal) 210 kilo meter in 4 uur 41 min. 17 sec. 2. C. v. Amsterdam (Breda) op 21 sec. 3. C. de Wit (Dubbeldam) z.t. 4. A. Mertens (Breda) z.t. 5. B. Solaro (Den Bosch) z.t. 6. J. de Waard (Rysoord) z.t. 7. G. Wesseling (Halfweg) z.t. 8. J. v. d. Kloot z.t 9. H. Buys (Badhoevedorp) z.t. 10 N. Walraven (Den Bosch) op 1 min. 19 sec. 11. J. Hermes (Berkel) z.t. 12. J. Schroder (Koningsbosch) z.t. 13. J. Mesters (Den Haag» z.t. 14. G. Krielaart (Den Haag.) z.t. 15. K. Snep vangers (Zundert) z.t. Tan Nederlands schaakkampioen WIELRENNEN Ronde van Nederland Het is de directeur van de stichting Eurosport, de heer L. van Oest, op het laatste nippertje gelukt het renners- veld van de Ronde van Nederland nog compleet te krygen. Toen de Zwitsers maar steeds niets van zich lieten horen heeft de heer Van Oest nog een Duitse ploeg kunnen contracteren, bestaande uit Horst Tuller, Franz Borghardt, Wil ly Schuller, Helmuth Kuckelkorn, Horst Karg, Kuyssen, Willy Franssen en Ludwig Troch. Kuckelkorn was aanvan- kelyk ingedeeld in de Lanco-ploeg zyn plaats wordt daarin ingenomen door de Belg George Decraye. Het veld bestaat nu uit 64 renners, te weten 37 Neder landers, 10 Belgen, 8 Italianen, 8 Duit sers en 1 Deen. S Bijna wereldrecord i Het heeft niet veel gescheeld of er was zondagmiddag aan de Laan van Poot een nieuw wereldrecord verspringen geboren. Joke Byleveld H zegevierde met een verste sprong g H van 6.10 meter. Zy bleef echter g g meer dan een voetlengte van de af- g H zetbalk en toen de nieuwsgierige g g juryleden de afstand van haar voet- g afdruk gingen meten werden de ogen groot van verbazing en mom- 5 pelden zy6.45 meter, vijf een- 5 5 timeter meer dan het wereldrecord van de Oostduitse atlete Hildrum Claus. Fadinger eerste in Mijl van Duindigt Nottelman werd vijfmaal geklopt (Van onze medewerker) Voor de tweede koers om het Europees kampioenschap voor amateurs kwam een mooi veld van 12 paarden aan de start. Jammer was het dat Xissy Norton, een goed Nederlands kanspaard, kort na de start wegens galoppades uitgeschakeld werd. De Duitser Reisinger, een bekwaam amateur, nam met zyn paard Index de leiding, doch voor de tribune had de Belg Never Lost het commando, met de Italiaan Cathir op de derde plaats, terwyl de Zweed Manvolo, die door zyn over winning van donderdag met 20 meter belast was, als vierde volgde. Het werd een uiterst fraaie stryd. Kort voor de bovenbocht zag de Duitsfer een gaatje aan de reling en direct stuurde deze Index langs Never Lost en ging in een onberispeiyke draf naar een fraaie 1.23.3 triomf. Een verrassing was de tweede plaats van de Franse Méprise (cov. f. 29.30). De sterk eindigende Joaillier werd derde vóór de Italiaan Astor. Ondanks het feit dat Zilvervos door Alsvin leidde lang, met Ybe van Papen- zyn zege van donderdag met 40 meter belast was, stuurde Kooyman hem naar een vlotte 1.28.1 overwinning. Y Y Meeske (v. Dooyeweerd) werd voor de tweede plaats nog geklopt door een felle eindsprint van Zibello Hanover K (J. v. Leeuwen). In de Allrightprys leidde Ham met Xandor een halve baan. Toen volgde een fout en Yellowthroat S (De Graaf) nam tezamen met Xirene Hollandia (Si- derius) de kop. De snelle Xirene bleef zonder fouten en won in 1.27.4 km.-tyd voor Yellowthroat en Yasmine. In de Alma Scottprys begon de favo riet Wanda van Gonny (Nottelman) met een veel terrein kostende fout. Victor Oefenwedstrijden op de Kaag Twee dagen werd er weer op de Kagerplassen gezeild. Zaterdag vond de traditionele lange afstand wedstrijd plaats, waarin de zeilers de mogelijkheid hadden ruim drie uur in gevecht te zijn. Er werd ge start met een goede stijve bries, die echter jammer genoeg, toen de wedstrijden in de tweede ronde waren, afflauwde. De baan voerde over drie plassen waar de zeilers die aan wedstrijden deelnemen zo zelden komen, o.a. de Kever, Cever, Boerenbuurt, terwijl ook een gedeelte van de Ringvaart in de baan was opgenomen. Al met al was het een zeer interessant wedstrydgebeuren waaraan zeilers en be manningen veel plezier hadden. De uitslagen luiden: Valkenklasse: 1. J. M. Snyders, 2. C. A. Toetenel jr., 3. E. Rolf v. d. Baumen, 4. A. J. Klein, 5. E. J. de Kort. Regenboogklasse: 1. A. B. Gebuis, 2. J. H. C. Sieverts, 3. J. Hofland. Finnjollenklasse1. J. W. de Nie, 2. R. P. Bakker. Olympiajollenklasse1. J. P. Loogman 2. A. P. Blok, 3. Ch. Zwetsloot. Vryheidsklasse: 1. L. van Tienhoven, 2. B. Ouwehand, 3. Th. Schakenbos, 4. P. J. de Geeter, 5. Gebr. Korswagen. Flying Juniorklasse: 1. H. Timmer mans, 2. L. J. ten Hagen. 16m2 Streepklasse1. H. B. M. J. Worst. 2. G Hegie, 3. A. G. Goosen, 4. H. v. d. Kooy, 5. W. J. Verduin. Sternklasse: 1. A. Kamsteeg, 2. R. Steensma, 3. F. H. A. Beek, 4. F. Hey- broek. Pampusklasse1. G. K. Pauli, 2. G. Biesot, 3. L. J. A. de Wit, 4. H. Greeve- link, 5. J. Lemson. 12 Voetsjollen: 1. ir. H. Starke, 2. me vrouw M. E. Plantenga, 3. L. H. de Goe deren, 4. mej. M. E. Holtrop, 5. R. Slee. Jeugdklasse: 1. W. K. Klomp, 2. K. Nater, 3 F. J. J. Westen, 4. B. Ouwer- kerk, 5. W. van Vliet. TAN In dc laatste ronde van het toer nooi om het Nederlands schaak kampioenschap is de strijd om de titel in betrekkelijk korte tijd beslist daar Tan reeds na twee uur spelen een gewonnen stelling tegen Bra- nicki had. Tan won als eerste en daarmee het toernooi èn de Neder landse kampioenstitel. Donner, die gedurende het gehele toernooi verbeten heeft gestreden om Tan, van wie hy in de eerste ronde had verloren, in te halen, moest in de laatste ronde een nederlaag tegen een fel gela den Van Donk incasseren, waardoor Donner de tweede plaats nog met Van den Berg en Roessel, die beiden wonnen, moest delen. Langeweg en Van de Pol, die in dit toernooi een prominente rol hebben gespeeld, misten in de laatste ronde hun kansen op een hogere klas sering. zy delen nu de vyfde en zesde plaats. Uitdagen TanBranicki 10.JongsmaRoes sel 01. Van den BergJonkman 10. De RooiVan de Pol 10, Van Donk Donner 10. Langeweg was in deze laatste ronde vry. De eindstand luidt: 1. en Nederlands kampioen Tan 7!4 pnt. 2/3/4 drs. Van den Berg, Donner en Roessel, allen 6 pnt. 5/6 Langeweg en ir. Van de Pol, beiden 5^ pnt. 7/8 Jongsma en De Rooi, beiden 5 pnt. 9. ir. Van Donk 4 pnt. 10. Branicki 3V£ pnt. 11. Jonkman 1 pnt. Klachten Gisteren werden de laatste drie oefen- wedstryden gevaren. Wederom kwamen er vele ingeschrevenen niet aan de start, iets waarover de voorzitter, de heer L. v. d. Steur, zich by de prysuitreiking te recht beklaagde. Een en ander kost het wedstrydcomité veel extra werk en het bestuur zal zich daarom beraden in het vervolg voor de oefenwedstryden een in- schryfgeld in te stellen, zoals dat ook by nationale wedstryden het geval is. De prestatie van Valkenzeiler Egon Rolf v. d. Baumen in deze serie, die zich over drie dagen heeft uitgestrekt, t.w. 7, 11 en 14 mei, is werkelyk subliem te noe men. Van de negen races werden er na melijk twee afgelast. Rolf v. d. Baumen nu werd in zeven, dus alle wedstryden eerste! In een klasse als de Valken waar de krachten normaal zo tegen elkaar op wegen is dit werkelyk een unieke pres tatie. Wy hebben gedurende deze oefenwed strijden kunnen constateren, dat deze zeer nodig zyn, want er ontbreekt by vele zeilers nog wel het een en ander. Zowel op het technische als het tactische vlak. Voorts kwam het steeds weer voor dat verkeerde banen gezeild werden, iets wat toch beslist niet nodig is. Een baanbeschryving goed lezen en letten op de signalen is toch geen grote opgave. Het totaal-klassement van de oefen wedstryden luidt: Valkenklasse A: 1. E. Rolf v. d. Bau men 143 p, 2. C. A. Toetenel jr. 84 p., 3. J. M. Snyders 72 p., 4. A. J. Klein 62 p., 5. mevr. M. 't Hooft-Snyders. Valkenklasse B: 1. ir. J. A. Lucas 102 p. 2. S. P Blickman 78 p. 3. A. v. d. Horst 52 p. Regenboogklasse: 1. ir. G. A. Bakker 104 p., 2. J. Hofland 78 p. 3. J. H. C. I Sieverts 64 p. Finnjollenklasse1. ir. W. van Noordt 84 p., 2. R. P. Bakker 72 p. 3. J. W. de Nie 48 pnt. Olympiajollenklasse: 1. J. P. Loogman 63 p. 2. N. J. Keyser 59 p. 3. A. P. Blok 30 p. Vryheidsklasse A: 1. L. van Tienhoven 81 p. 2. Gebr. Korswagen 35 p. 3. G. Tes- selhoff 26 p. Vryheidsklasse B: 1. G. J. Cleypool 94 pnt, 2. Th. S. Schakenbos 79 p. 3. J. Broere 56 p. 4. L. C. Janson 56 p. B. Ou- wehand 49 p. Flying Juniorklasse: 1. L. J. ten Hagen 61 p. 2. H. Timmermans 55 p. 3. F. P. Bernoskl Jr. 38 p. 16 m2 Streepklasse: 1. H. v. d. Kooy 94 p. 2. A. G. Goosen 62 p. 3. J. W. Bauer 57 p. 4. W. A. F. Kreukniet 53 p. 5. G. Hegie 53 pnt. Sternklasse: 1. A. Kamsteeg 114 p. 2. R. Stoensma 93 p. 3. F. H. A. Beck 69 p. 4. P. M. de Bruyn 65 p. Pampusklasse: 1. G. Biesot 140 p. H. Greevelink 104 p. 3. H. J. Duchateau 93 pnt. 4. P. J. Zaayer 82 p., 5. G. K. Pauli 80 p. 12 Voetsjollen A: 1. L. H. de Goederen 82 p., 2. mevr. M. E. Plantenga 70 p., 3. ir. H. Starke 43 pnt. 12 Voetsjollen B: 1. J. B. Lucas 91 p., 2. W. Stoutenbeek 78 p.. 3. mej. M. Dros ten 69 p., 4. mej. H. Ritman 65 p.. 5. C. van Tongeren 69 pnt. Jeugdklasse A: 1. K. Nater 88 p., 2. W. Klomp 60 p. 3. T. J. Westen 43 pnt. Jeugdklasse B: 1. W. W. van Vliet 115 p., 2. F. Schepers 90 p.. 3. D J. van Kam pen 85 p.. 4. R. Tetteroo 54 p., 5. L. v. d. Weerdt 30 pnt. hoef als tweede en Vorstin Kitty op de derde plaats. Uit de achterhoede kwam Xanthi Con Dios (Vergay) snel naar voren en in het laatste rechte eind kon deze met inspanning van alle krachten Ybe van Papenhoef in 1.23.6 de baas biyven. De goed teruggekomen Wanda van Gonny werd derde. De amateurs leverden weer een ver woede stryd. Ulrica B leidde lang. doch op het doel afgaande kon deze het niet houden en Iniopile (v. d. Wal) zege vierde in 123.2 km.-tyd. Seigneur Bas- com (Korver) kwam nog snel opzetten, doch moest op foto de tweede plaats toch nog afstaan aan Haon (Bergisch). Byna het gehele parkoers in de Ama zone Y-prys had Nottelman met Xenon de leiding, gevolgd door William Hano ver K. Urchin Hanover en X Straal W. In het rechte eind vielen Xessidor en X Straal W aan en Xenon kon het net niet houden tegen de in 1.26.4 km.-tyd zegevierende Xessidor. Zelfs moest Xenon de tweede plaats nog afstaan aan X Straal W. Ook in de slotkoers kon Nottelman niet tot een overwinning komen. Hy» liet zich by de start met Victor Emanuel verrassen en Jan de Vlieger voerde met Vlieger D het veld aan en ondanks ver schillende aanvallen van zyn belagers, van wie Xuthus Hollandia enige tyd de leiding overnam, triomfeerde de Vlieger in een mooie 1.24.9 km.-tyd. Voor de zesde achtereenvolgende keer werd Wil liam Z tweede vóór Victor Emanuel. By de 2-jarige volbloeds stelde de fa voriet Tuberose zeer teleur. De door Kammerzelt gereden Paturion II won overtuigend met 5 lengten van Happy Time (v. Dyk). Op 3 lengten werd Tu berose derde. Direct na de start van de Myi van Duindigt nam Fadinger (Vandeuren) de leiding en liep meerdere lengten van Pepper Hill, Alstar en Paljas weg. Sterk doorzettend had Fadinger op de streep nog 3 lengten voordeel op de fel aan vallende Princesse Aldis (Delbrassinne), die op haar beurt IVz lengte voordeel op Pepper Hill had. De ren voor 3-jarigen was voor Del brassinne met Solita, die op mooie stryd op de streep Sir Edwin William een halve lengte achter zich liet. Op 3/4 lengte volgde Djebal. De uitslagen lulden: Allouez-prys: 1. Zilvervos (Th. H. Kooy man) (1.28.1); 2. Zibello Hanover K; 3. Y Y Meeske. Tot.: w. 14.10; pl. fl.70. 2.10, 2.20: koppel f 19.20; cov. f 6.10. Allrlght-prIJs: 1. Xirene Hollandia (A. Slderlus) (127.4); 2. Yellowthroat S; 3. Yasmine. Tot w. f790; pl. f 1.90, 1 50, 1.60; koppel f 17.10; cov. f420. Alma-Scott-prys: 1. Xanthi Con Dlos (M. Vergay) (123.6); 2. Ybe van Papenhoef; 3 Wanda van Gonny. Tot.: w. f5.40; pl. fl.10, 1.10, 1.10; koppel f 12.60; cov. f4.30. Trophee van de Europese Federatie van Amateurs 1961: 1. Index (Dultsl.) (H. Reisinger) (1.23.3): 2 Méprise (Frankryk); 3 Joalller (Frankryk). Tot.: w. f5.90; pl. fl.70. 6.40, 2.10; koppel f 17.60. cov. f29 20 Anselor-prys, voor amateurryders: 1. Iniopile (G. v. d. Wal) (1232); 2. Hanon; 3. Seigneur Bascom. Tot.: w. f2.10; pl. f 1.60, 2 80; koppel f 10.10; cov. f5.20. Amazone-prys: 1. Xessidor (C. H. Ber gisch) (1.26.4); 2. X Straal W; 3. Xenon. Tot.: w f6.50; pl. f 1.40, 2.30, 1.20; koppel 25.80; cov. f6.50. Alpenlst-prljs: 1. Vlieger D (J. P. de Vlieger) (124.9); 2. William Z; 3. Victor Emanuel. Tot w. f9.90; pl. f3.-. 120. 1.70; koppel f5.70; cov. f4.90. De rennen: Owen Tudor-prys: 1. Paturion n (A. Kammerzelt) 2. Happy Time; 3. Tuberose. Tot.: w. f5.-; pl. f2.70, cov. f 3.40. 2.-; koppel f 14.60; MUI van Duindlgt-prijs: 1. Fadinger (F. Vandeuren); 2. Princesse Aldis; 3. Pepper HUI. Tot.: w. f5.20; pl. f3.20. 220; kop pel f 9.70; cov. f 3.20. Watllng Street-prys: 1. Sollta (F. Del brassinne); 2. Sir Edwin William; 3. Dje bal. Tot.: w. f4.50; pl. flAO, 1.40, 1.90| koppel f 11.10; cov. f5.50 Totallsatoromzet f 162.134,50. Olympische Spelen in oktober 1964 Tydens een vergadering van het or ganisatiecomité voor de Olympische Spe len 1964, die In Tokio zullen worden gehouden. Is de definitieve beslissing gevallen: de Spelen zullen van 11 tot 25 oktober worden gehouden. Zoals be kend. was eerst voorgesteld de Spelen in juni te houden, tegen dit voorstel kwamen van verschillende kanten be zwaren, aangezien juni ln Japan mid den ln het regenseizoen valt.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 15