Dankzij Korving won zaterdagelftal in Vincennes met 2-1 van Fransen ZO WAS HET GOED... PIKEUR Zwembond akkoord met de nieuwe spelregels Sporttoto Sleutels grijpt laatste kansje 's-Gravenzandse overwinning op SV kampioen na Ter Leede (3-2) Ook VWS moet degraderen Gerda Kraan naar Moskou Raoul Popken degenkampioen MAANDAG 1 MEI 1961 Zege was verdiend maar niet overtuigend Koersen Alkmaar De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen lulden: Gellnotte-prijs: 1. Yackle Moore (A. R. Nottelman) (1.30.9); 2. Y Nellie; 3. Xan- damour. Tot.: w. f2.50; pl. f 1.30, 1.20, 2.60; gek. f3.60; cov. f3.-. Jamln-prljs: 1. Zambonl (Th. H. Kooy- man) (1.30.3); 2. Zlppy Erebus; 3. Zil verreiger S. Tot.: w. f6.50; pl. f 1.40, 1.40, 1.40; gek. f20.10; cov. f3.90. Halros II-prlJs; voor amateur-rijders: 1. Eureka (W. Brouwer) (1.26.4); 2. X Straal W.; 3. Xally. Tot: w. f8.80; pl. f4.10, 3.-; gek. f25.90; cov. f3.80. Masina-prijs. Monté-draveriJ1. Victor van Oranje (C. M. Verhoeve) (1.26.7); 2. Sa- dor B; 3. Willy's Lieveling. Tot.: w. f3.70; pl. f2.10, 1.90; gek. f5.40; cov. f3.70. Tornese-prljs: 1. Zephyr (S. Dooyeweerd) (1.30.9); 2. Young Moneal; 3. Y Volann. Tot.: w. f2.20; pl. f 1.70, 1.70, 5.30; gek. f 4.50; cov. f 4.70. Jarllaln-prijs: 1. Unwaersfuegel S (K. Woudstra) (1.27.2; 2. Trabant; 3. Volann O. Tot.: w f8.40; pl. f2.60, 3.70, 2.10; gek f36.10; cov. f8.60. Gagnés sur Mer-prljs: 1. X Nimble (W. L. Doodhagen) (1.23.2); 2. Xavler; 3. Xa- llsko Tot.: w. f 15.50; pl. f4.30. 1.90; gek. f29 50; cov. f4 20. Vincennes-prljs: 1. Victor Emanuel (A. R. Nottelman) (1.25.4): 2. William Z; 3. Toomel D. Tot.: w. fl.70; pl. f 1.20, 1.30, 2.10; gek. 2.80; cov. f3.20. Enghlen-prljs1. Quicksilver S (J. Wa genaar sr.) (1.21.6); 2. Vanadls; 3. Tarzan Hollandia G. Tot.: w. f 1.80; pl. f 1.10, 1.10; gek. fi.60; cov. f2.20 Totallsator-omzet f 122.857.-. 1 2 3 NEDERLAND—HONGARIJE 1 x HONGARIJE B—NEDERLAND B ASTON VILLA—SHEFFIELD W. X BLACKBURN R.—NEWCASTLE U. X BLACKPOOLMANCH. CITY X BOLTON W.—PRESTON N.E. X CHELSEA—NOTT. FOREST X EVERTON—ARSENAL X LEICESTER C.—BIRMINGH. C. X MANCH. UN.—CARDIFF C. X TOTTENH. H.—W. BROMW.A. X WEST HAM U.—BURNLEY X WOLVERH. W.—FULHAM X SHEFFIELD UN.—MIDDLESBR. X SWANSEA—IPSWICH X CHARLTON A—LEEDS U. X Het Nederlands zaterdagelftal heeft de eerste wedstrijd van het drielanden-toernooi om de challen ge Fernand Canelle, waaraan ver der deelnemen Frankrijk en België, gewonnen. Onze landgenoten ver sloegen in het stadion Leo Lan- grange te Vincennes Frankrijk met 2—1. Bij de rust leidde Nederland met 10. Ofschoon de Nederlanders verdiend hebben gewonnen, was hun zege toch niet zo overtuigend als het vorig jaar, toen de score 4-0 in hun voordeel was. Aanvallend mochten de Nederlanders hun tegenstanders de baas zijn door een iets hoger tempo en een scherpere opstelling, met midvoor Van Dalfzen en rechtsbinnen Nieuwstraten als gevaar lijkste spelers, de Fransen lieten zich toch niet zonder meer naar het „scha vot" leiden. De Fransen trachtten hun doel te bereiken met kort spel. maar zij voerden dit zover door, dat het hun geen winst opleverde. De Nederlanders kregen telkens weer de gelegenheid hun defensie te re-organiseren, wanneer hun tegenstanders de gelederen ontwricht ten. Zo kon rechtsachter Korving tot Advertentie Ritmeester licht en geurig in 't heldergele blikje! Afdeling Leiden Door zaterdagmiddag met 12 bij NSA in Alphen te winnen heeft Sleutels de kans op behoud van het eersteklasse- schap iets groter gemaakt. De Leidse zege was zeker niet onverdiend. De Leidenaars stonden met de rust reeds met 10 voor. Daarna kwamen de gast heren gelijk. Maar Sleutels had het (aatste woord. Alleen in deze wedstrijd? ©f zouden de Sleutelstadbewoners het ïiog kunnen redden? De laatste wedstrij den moeten de beslissing brengen. Rouwkoop won thuis met 50 van WSB. Stand afdeling Leiden zaterdag: Koudekerk 17 32 TAW 16 13 Jtouwkoop 17 25 Kagia 17 13 Hazersw. B. 16 20 WSB 17 11 Alphia 16 17 NSA 16 9 Woubrugge 17 16 Sleutels 17 8* Sleutels 2 winstpunten in mindering wegens niet opkomen wedstrijd Kagia— Sleutels. Uitslagen zaterdagvoetbal 2de-klasse: 's-Gravenz. SVTer Leede 5—2 ('s-Gravenz. SV kampioen). 4d«-klasse B: DSOOegstgeest 11 (VWS degradeert); De LierSpirit 21. Promotie res. 3de-klasse: Spijkenisse 2—Ter Leede 2 7—2. enkele malen toe op de doellijn redding brengen, toen de Fransen een doelpunt voor het grijpen hadden. Snelle slagboom Nederland opende de score in de 18e minuut door een snelle linksbuiten Slag boom, die profiteerde van een terugge speelde bal van de door Van Dalfzen in het nauw gebrachte spel Menneret, ove rigens de beste speler in de Franse ploeg: 0-1. Het spel golfde hierna op en neer, waarbij beide doelverdedigers in actie moesten komen en daarbij blijk gaven volledig voor hun taak te zijn berekend. Kort voor de rust kwam het Nederlandse doel onder zware druk, maar doelman Woudsma bleef meester van de situatie. Een door Verweel genomen vrije schop stelde dadelijk na de rust doelman Ces- saire op de proef en kort daarop moest Woudsma handelend optreden bij een scherpe actie van midvoor Guy. eD Fransen wijzigden hun. tactiek en speel den nu meer in de diepte. Succes bleef niet uit. Een tamelijk griezellige situatie voor het doel van het Nederlands zaterdagelftal in de wedstrijd tegen Frankrijk. Doelman Woudsma is royaal geslagen, maar uiteindelijk liep het toch nog goed af (Foto Leldsch Dagblad) Na 20 minuten spelen in de tweede helft rondde midvoor Guy een aanval af met een doelpunt: 1-1. De Fransen zagen nu hun kans schoon. Zij drukten Nederland in de verdediging, maar het was vooral Korving, die voor hun de grote hinderpaal was. Tot enkele malen toe voorkwam hij een zeker schijnend doelpunt, toen Woudsma reeds verslagen was. Korving hield de score gelijk en toen acht minuten voor 't einde Nieuw straten Nederland naar 1-2 schoot, was de strijd beslist. Nederland had gewon nen en Korving kon zich de match- winner noemen, want hy verijdelde meer doelpunten dan de Nederlandse voor hoede had kunnen produceren. Paul Lut lid van verdienste Met grote meerderheid (581 tegen 199 stemmen) heeft de alge mene ledenvergadering van de Koninklijke Nederlandse Zwem bond zaterdagmiddag in Utrecht haar goedkeuring gehecht aan het voorstel om voor de hoogste klas sen van de nationale waterpolo- competitie de nieuwe spelregels in te voeren. Het betreft de wijziging van het waterpoloreglement, zoals die in september in Rome door het congres van de internationale Zwart TVit-aanlia Beslissing viel pas in laatste minuut (Van een onzer verslaggevers) Ter Leede heeft kans gezien om on geveer tweeduizend toeschouwers in 's Gravenzande gedurende twee volle uren beurtelings koude en warme ril lingen te bezorgen. Toch hebben de Sas- senheimers, die voor deze gelegenheid doelman Heil weer onder de lat hadden staan, niet verhinderen, dat de zege en het kampioenschap by de 's Graven- zandse S.V. terechtkwam. Dat kwam omdat de voortreffelijke Heil in de allerlaatste minuut moest zwichten voor een waarlijk groots kam- pioensdoelpunt van rechtshalf Jaap Kluin, de beste man bij de Sportver eniging. Het scoreverloop was al even grillig als de wedstrijd zelf. De thuisclub had enorm veel last van zenuwen, hetgeen verklaarbaar was, omdat de volle winst behaald moest worden wilde men de talrijke aanwezige Zwart-Wit aanhan gers teleurstellen. Ter Leede kon aanvankelijk ook niet imponeren. De Sassenheimers hadden het nog al eens te kwaad met het uiter mate slechte en effectvolle 's Graven- zandse speelveld. Toch kregen de gasten de beste kan sen en na 38 minuten van het raak, toen W. v. d. Biezen tactische een in directe vrije trap over het bekende muurtje op het hoofd van Herman Mo lenaar plaatste (01). Heel de Zwart- Wit aanhang was dol van vreugde. Deze vreugde duurde precies tot de rust. Bij een verre pass van Kluin, liepen H. Thijse en doelman Heil elkaar in de weg. De bal stuitte over hen heen en linksbinnen L. Vos gaf het beslissen de stootje. Afgetrapt werd er niet meer: 1—1. Geen schutter Na rust probeerde de thuisclub de bakens te verzetten. Drie hoekschoppen in één minuut wezen reeds duidelijk op een overwicht, doch er was geen schut ter. die de vele kansen kon benutten. Juist toen Ter Leede aan de druk leek te ontkomen, kwam 's Gravenzandse S.V. toch aan een 21 voorsprong Een aarzeling in de Sassemse defensie en de snelle rechtsbuiten C. Stolze gaf Heil geen schijn van kans. De kampioens paraplu's van de thuisclub aanhangers begonnen een langdurige rondedans. Ook de vlaggen en wimpels bleven vijf tien minuten lang voor ieder zichtbaar. Toen verdwenen ze als bij toverslag. Inmiddels kreeg de wedstrijd een harder en rommeliger karakter, doch het arbi trale trio met scheidsrechter Steenhoek aan het hoofd hield de touwtjes prima in handen. ng moest toezien Botsing Drie minuten voor tijd juichte de aanhang van Zwart-Wit weer. Van Gin- hoven lanceerde een dieptepass, waarop spil N. Zoet en zijn collega C. Boon beiden toeliepen. Doelman Molenaar be ging de fout ook toe te lopen. Een botsing was onvermijdelijk. De bal rol de door. Her Molenaar goed meegelo pen pikte het leder op en plaatste het in het lege doel (22). Felle pro testen van 's Gravenzande. dat zijn spil met een zware hersenschudding van het veld zal dragen. Even tevoren had Ter Leedes rechtsback ook al met een ver draaide knie het veld moeten verlaten. Hij werd vervangen door Griffioen, ter wijl C. Boon werd vervangen door L. Klein. Het werd nog rommeliger, totdat een 's-Gravenzandse aanval ogenschijnlijk afgeslagen was. Hoog door de lucht kwam de bal by Kluin. Even wipte het leer op, toen een enorme zwaai van het rechterbeen en met een ontstellende kracht suisde een bruin projectiel van de rand van het strafschopgebied in de uiterste hoek (32). Het publiek stroom de van alle kanten toe, doch moest on middellijk het veld verlaten om een halve minuut later weer terug te keren. Na afloop werden de kampioenen afge haald door het plaatselijk muziekkorps D.G.M.G.D.B.nadat onder vele ande ren bondsbestuurslid J. C. Brinckmann de spelers van 's Gravenzandse S.V. de gelukwensen namens de bond had aan geboden. 4e klasse zaterdagvoetbal (Van een onzer verslaggevers) Dit seizoen is voor de vierdeklas sers Zaterdagvoetbal uit Leiden en omgeving niet best geweest! Slechts RCL (Leiderdorp) en GWS Sassen- heim) telden mee, maar van de ove rige teams waren er vele betrokken in de strijd om het behoud van het vierdeklasseschap. Zoals bekend viel in 4A vorige week de beslissing in het nadeel van Alphen uit. De voet ballers uit de Rijnstreek zien we dus in het nieuwe seizoen weer terug in de Leidse afdeling. Zaterdag werd het in 4B wéér een zwarte dag, want ditmaal het zat erin kreeg VWS de rode lantaarn defini tief in handen gedrukt. Ook de „wolmensen" keren dus terug naar de afdeling Leiden. Het winnende Nederlandse doel punt. kort voor het eindsignaal van de in Vincennes gespeelde wedstrijd tegen het Franse zaterdagelftal. (Foto Leidsch Dagblad) Twee Nederlandse atleten, namelijk Joke Bijleveld en Gerda Kraan zullen op zondag 4 juni in Moskou deelnemen aan de open Russische atletiekkampi- oenschappen. Als leidster vergezelt Fanny Blankers- Koen de beide meisjes. Ook de voorzit ter van de KNAU, ir. A. Paulen, heeft een uitnodiging ontvangen. Na twee achtereenvolgende over winningen van Porsche heeft de Duitser Wolfgang van Trips gisteren aan het stuur van een Ferrari de 45ste Targa Florio op Sicilië gewonnen. Samen met zijn teamgenoten Olivier Gendebien (België) en Ritchi Ginther (VS)) reed Von Trips het moeilijke 720 km lange bergtraject in 6 uur 57 min 39,4 sec. In de laatste van de tien ronden verbe terde de Duits- Belgisch-Amerikaanse combinatie nog het rondenrecord, dat op 40 min 3.4 sec werd gebracht, (gem. snelheid 107.847 km/uur). Oegstgeest deed zijn plicht Het lot van VWS lag zaterdag in han den van de vereniging Oegstgeest. De Leidenaars waren n.l. uitgespeeld en moesten afwachten wat de naaste con current DSO uit Zoetermeer op hun eigen (bijzonder slechte) veld tegen Oegstgeest zou gaan doen. De roodgelen verstonden de sportieve erecode en speelden een prima wedstryd. Waren véél sterker dan de verbeten spelende lie ver gezegd op een gelijkspel aansturen de thuisclub. Helaas voor VWS, het zat Oegstgeest niet mee. Tot overmaat van ramp nog kwam DSO aan het on verdiende gelijkspel door een goal in eigen doel van stopper Seler Dit ongelukkige goaltje deed DSO (men had aan een gelijkspel nét genoeg) de Leidenaars passeren op de ranglijst. En dat terwijl een royale zege voor Oegstgeest heel normaal was geweest. Reeds na 10 minuten stonden de rood gelen op 0-1. Dank zij een treffer van Nico de Hollander. Men bleef tot de rust beduidend sterker maar het zat niet mee. Bovendien wuifde de arbiter enkele ma len duidelijk handsballen in de DSO- doelmond als „niet gezien" weg. Tien mi nuten voor de rust kwam die ongeluk kige terugspeelbal van Seler. Doelman Hillebrand had géén kans. Na de thee verdedigde DSO volgens afspraak in de rust gemaakt met elf man het kostbare gelijkspelletje. Er was voor Oegstgeest, dat deze drie kwartier storm liep, géén doorkomen meer aan. Ook Vrouwe Fortuna was mét DSO. Zo loei de b.v. Piet Jansen nog eenmaal de bal tegen de staander en redde nog eenmaal de lat. Nee, het mocht niet zo zyn. Jammer voor VWS. zwemfederatie de FINA, werd aanvaard. Dit betekent, dat de ploegen, die in de hoofd-, eerste-, tweede- en reserve hoofd-klasse van de zomercompetitie van de KNZB uitkomen, in totaal 48, voorlopig voor één seizoen gaan spelen met teams van 7 spelers en 4 wisselspe lers in wedstrijden van 4x5 (de tweede klasse 4x4) minuten zuiver spel, waar bij tijdens de drie onderbrekingen spelers mogen worden gewisseld. De lagere klassen en de dames blyven volgens de oude regels spelen. Dit was het belangrijkste agendapunt van de druk bezochte vergadering, die onder leiding stond van de enkele uren te voren tot officwr in de Orde van Oranje Nassau bevorderde bondsvoorzit ter Jan de Vries. Leedwezen De heer De Vries, die uit handen van zijn vice-voorzitter mr. J. W. van der Krol, de bij dit officierschap behorende draag-medaille ontving, sprak er in zijn openingswoord zyn leedwezen over uit, dat een lid van de Olympische zwem ploeg het negen maanden na de Spelen te Rome nodig had gevonden de naam van de KNZB met verdachtmakingen naar beneden te halen. Hij zeide overi gens het volste vertrouwen te hebben in het oordeel van de medische commissie van de Nederlandse Sportfederatie, die op verzoek van de KNZB een onderzoek zal instellen naar aanleiding van de be weringen als zou er vóór en tijdens de Spelen doping zijn toegediend aan en kele leden van de Nederlandse zwem- afvaardiging. De scheidende penningmeester, onze oud-stadgenoot Paul Lut, die een functie by de Nederlandse Sportfederatie heeft aanvaard en in het KNZB-bestuur zal worden opgevolgd door de heer J. Wen sing, werd benoemd tot lid van verdien ste. Dezelfde onderscheiding werd toe gekend aan het bestuurslid J. Suurmeyer. De Moeder Triebels-beker werd voor een jaar toegekend aan de heer Chr. Doo renbos te Groningen, voor zijn statisti sche publikaties. Op voorstel van de oud ste zwemvereniging in Nederland, de Amsterdamse Zwemclub 1870, werd de Bredius-medaille uitgereikt aan mr. J A. C. Bierenbroodspot, directeur van de N.V. Sportfondsenbaden. Tenslotte werden de onderscheidingen voor bijzondere sportieve prestaties uit gereikt. Marian Heemskerk (Robben) kreeg de verguld-zilveren medaille, Wie- ger Mensonides (ZIAN) het Van der Mast-schild en Ineke Tigelaar (Robben) en Johan Bontekoe (HPC) kwamen in het bezit van de Zwemkroniek-bekers. De 24-jarige schermer Raoul Popken heeft zondag in een van de KLM-kantines op Schiphol het nationaal degenkampioenschap ver overd. Popken verloor in de finale- pool slechts één partij, namelijk met 5—4 van Mandl. Maar toen die partij getrokken moest worden was Popken al zeker van de titel en het is begrijpelijk dat hij zich niet meer bijzonder inspande. Vooral niet omdat hij de nacht tevo ren bijna niet had geslapen. Popken was zaterdag in Parijs, wilde persé aan dit kampioenschap deelnemen en stapte zondagochtend om vijf uur in een vlieg tuig, dat hem in de vroege ochtenduren op Schiphol neerzette. Tijd voor slapen was er toen bijna niet meer. Dat de 17-jarige Amsterdammer Max Dwinger de titel, die hij twee jaar ach tereen had veroverd, aan Popken kwijt raakte was geen grote verrassing. Want al in 1960 had Popken pas in de aller laatste barragepartij het kampioen schap nog aan Dwinger moeten laten. Dwinger had zondag een volkomen off-day. Zijn slechte vorm had zich in de halve finalepool al aangekondigd, toen hij met 51 van Van Kregten en met 5—3 van de sabreur Kardolus ver loor. In de finale pool wist Dwinger achter Van Kregten (3 overwinningen) nog juist oeslag te leggen op de derde prijs, dank zy een geringer aantal ont vangen treffers dan Van Oosten, Eddy Kuvpers en Mandl. Dit viertal beëindig de de strijd namelijk met twee overwin ningen. De Amsterdamse snelwandelaar Jan C(js (37) is gisteren voor de acht ste maal kampioen van Nederland over 20 km geworden in de fraaie t(jd van 1 uur 40 min 36,2 sec. De laatste jaren was Zethof /Aals meer) kampioen. Maar die werd giste ren in de laatste ronde gediskwalifi ceerd omdat hij ondanks herhaalde waarschuwing toch hardliep. Een deelnemer heeft het in de Sport toto tot 14 punten gebracht. Hij is dus voorlopig de enige kandidaat voor de hoofdprys (f84.454). Zeven deelnemers meldden zich met 13 punten als gegadig den voor een deel van de tweede prijs: f 42.227. Davis Cup-ploeg verloor van Chili Afgaande op de verrichtingen tegen de Chileense tennisploeg is voor de Ne derlanders weinig reden voor optimisme ten aanzien van het resultaat van de van 57 mei t« Luzern te spelen Davis Cup-wedstrijd tegen Zwitserland. Boekte d« Nederlandse ploeg na de eerste dag tegen de Chilenen een 31-achterstand, het einde kwam met een 62-nederlaag. De intensieve training van de laatste weken ten spy't, vertoont het spel van onze top-spelers nog altijd zwakheden, onzekerheid op belangrijke momenten en falen op ogenblikken dat doordruk ken noodzakelijk is. De uitslagen waren; Piet van Eysden verliest van Apey met 7-5. 3-6, 2-6, 2-6; Willem Maris wint van Aquirre met 13-11, 6-4, 4-6, 13-11; Hans van Dalsum verliest van Rodriquez met 7-9, 4-6, 3-6; Willem Maris versl. Rodriguez 6-1, 6-2; Piet van Eysden verl. van Aquirre 7-5, 7-9, 5-7Evert Schneider verl. van Apey 2-6, 2-6. Dubbels: Piet van Eysden en Evert Schneider verliezen van Aquirre en Apey met 4-6, 2-6; Willem Maris en Piet van Eysden verliezen van Aquirre en Rodri guez met 6-2, 8-6, 12-10. De Zwitserse Davis Cup verloor overi gens een oefenwedstrijd tegen Noorwe gen eveneens: 40. Schaakkampioenschap Troon van Donner wankelt reeds Dr. Max Euwe, oud-wereldkampioen en oud-kampioen van Nederland deed zater dagmiddag in Den Haag- de eerste zet aan het bord van kampioen Jan Hein Donner, die zijn titel verdedigt in het toernooi om het schaakkampioenschap van Nederland. By de twaalf spelers, die elkaar de titel betwisten ontbreken vele prominenten. Het is echter wel verheu gend dat er enkele jongere spelers ver tegenwoordigd zyn, zoals Roessel, Lan- geweg, de openkampioen van Nederland Jongsma en Tan. Het zal voor Donner geen eenvoudige taak zijn naast de oudere cracks deze jeugdige talentvolle spelers achter zich te laten. Hoe moeilijk het zal zijn onder vond Donner al direct in de eerste ron de tegen Tan, die de witte koningsstel ling openbrak en daarop zijn zware stuk ken richtte. Tan speelde dit uitstekend, veroverde een loper waarna Donner op gaf In de twee ronde kon Donner het tegen Branicki niet verder brengen dan remise. De uitslagen van de le ronde luiden: Branicki—Langeweg 1-0; Donner—Tan 0-1; v. d. PolVan Donk afgebroken; JonkmanDe Rooi %-%; Roesselv. d. Berg 1-0; mr. Spanjaard—Jongsma 1-0. 2e ronde: Van DonkJonkman 1-0; De RooyRoessel afgebr.; BranickiDon ner LangewegJongsma afgebr.; v. d. Berg—Spanjaard 1-0; Tan—Van de Pol Vz-Vi. Stand na de tweede ronde: 1 en 2 Branicki en Tan 1V> punt; 3. en 4. Roes sel en Van Donk 1 en 1 afgebr.; 5 en 6 Spanjaard en v. d. Berg ieder 1 punt; 7 en 8 Van de Pol en De Rooy M» en 1 af gebroken; 9 en 10 Donner en Jonkman Ve pnt; 11 en 12 Jongsma en Langeweg 0 en 1 afgebroken partij. SPORTSPLINTERS Het Mexicaanse voetbalelftal, dat woensdag 19 april in het Olympisch Stadion te Amsterdam «iet 2-1 van Ne derland won, heeft zaterdag een neder laag geleden tegen Tsjecho-Slowakije. De Tsjechen wonnen te Ostrava met 2-1, welke stand bij de rust reeds was bereikt. Voor de Tsjechen scoorden Sche- rer (27 min) en Masek (32 min), voor de Mexicanen Reyen (44 min). Bij de zwemkampioenschappen van West-Duitsland in Dortmund (50 me- terbad) heeft Gerhard Hetz gistermid dag het Europees record op de 800 me ter vrije slag verbeterd. Met 9 min 16,3 sec bleef hij 6,3 sec onder het oude Europese record van de Hongaar Josef Katona, die deze tijd op 3 juli van het vorig jaar in Rome maakte. De 23-jarige Amsterdamse wielrenner Wim van Smirren heeft gisteren een verrassinde sprintzoge behaald in het provinciaal kampioenschap voor ama teurs van Noord-Holland. In de slotfase van de vrye eentonige afvalrace over 160 km ging de Teraarse favoriet Ge rard Wesseling (derde) te vroeg op de pedalen staan en was „leeg" toen ach tereenvolgens de jonge Cor Schuuring (tweede) en Wim van Smirren de beslis sende aanval inzetten. Dit drietal met van de Boogaard uit Ter Aar hij werd vierde was overgebleven van de kopgroep van negen man, die zich na ruim 90 kilometer had gevormd.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5