Roomburg moest helft van winst afstaan... WIJKBEZORGERS SPORTIEVE JONGEMAN TAL WON UNIEK EINDSPEL gevraagd Regenboogzeiler John Hofland zette seizoen zeer goed in Snel Duits doelpunt seliokte Nederlands zelfvertrouwen LEIDSE TEXTIEL CENTRALE Noordeinde 46 Leiden „Golden Boy" Jimmy Greaves nam afscheid met vier doelpunten MAANDAG 1 MEI 1961 De tenniscompetitie Roomburg I heeft de kansen op de zege tegen het sterke Joy 2 in handen gehad. En dat niet tegen staande het feit, dat de Leidse speelsters en spelers bepaald niet in hun zondagse" vorm staken. De enkelspelen leverden een 2—2 stand op. Peter Tiele en Anja Pino zorgden voor de Roomburg-winst punten, Jean Monod de Froideville en Jodie Overdijkink hadden een nederlaag te accepteren. Jean Monod was er uit. Zijn service werkte niet, en dat ondermijnde uiter aard zijn zelfvertrouwen. Zijn tegen stander A. Banning profiteerde daar be kwaam van, 6-3, 6-0. Jodie Overdijkink gaf zich. haar niet in vorm zijn ten spijt niet zomaar over. De cijfers spreken in dit opzicht een duidelijke taal, 0-6, 6-1, 20-18 voor de Joy-speelster mevr. A. v. d. Berg. Toen Peter Tiele, die tegen L. Banning een bekeken mixed van aanval en verdediging, met veel topspins en slices, speelde, met een 3-6, 6-4, 6-4 zege van de baan stapte, waren Jodie Over dijkink en haar tegenstandsters, mevr. A. v. d. Berg, die n.l. eerder waren be gonnen. nog volop in duel! Anja Pino bleef na het duidelijke verlies van de eerste set. 3-6. tegen mevr. M. Bax, rus tig doorspelen en mocht een verdien de overwinning noteren met daarna tweeemaal 6-4. Het loopwerk van de Roomburg-speelsters is nog steeds niet best, maar daar staat tegenover dat zij een stuk vaster is geworden op haar drives en dat zij op de kritieke momenten meer beheersing toont. De overige Roomburgwinstpunten kwamen uit het damesdubbel en het tweede ge mengd dubbel van Jodie Overdijkink en Peter Tiele. De Leidse Hout, dat nog steeds niet de beschikking heeft over Oerlemans en Bonte kreeg weer een kansloze 0-8 ne derlaag te incasseren. Ditmaal van TOEG-Hillegersberg. Er kwam zelfs geen set-winst uit! Goed nieuws Van het tweedeklassefront alleen goed nieuws. Zowel Unicum als LLTC kon een zege noteren. Unicum won met 7-1 van Jatiloo 1 uit Bensveld en LLTC deed WW 1 met 5-3 in het zand bijten. Daar ook Unicum vorige week met dezelfde cijfers van WW 1 won, mogen we aan nemen dat het krachtsverschil tussen de beide Leidse teams niet groot is. Dat kan dus komende week, als zy tegen el kaar in het strijdperk treden, een span- nenden kamp worden. Unicum had deze veek een ..makkie'". Alleen het dames- dubbel ging verloren en dit gebeurde toen een zege praktisch bekeken was. J. Noordman en Liesbeth van Ulden waren in hun enkelspel heer en meester. Hun teamgenoten mej. Van Mechelen en Ton Grimbergen moesten zich heel wat meer in spannen om de winst binnen te halen. Vooral Ton Grimbergen heeft het zwaar te verduren gehad. Pas in de der de set kon hy zijn verbeten vechtende tegenstander, Meijdt zijn wil opleggen, 10-8. 2-6, 6-2. Bij LLTC-WW 1 was er de onaange name surprise van een nederlaag van M. Noordlohne tegen de nog altijd onver moeibare en goed lopende oud-voetbal international Jan Holleman. Nordlohne zag eenvoudig geen kans om diens taaie defensie te breken. Elke bal die niet èn zuiver èn met vaart was geslagen werd door Holleman geretourneerd. Weliswaar met half hoge drives, maar die zaten al lemaal tegen de achterlijn aan. Met 4-6, 6-2, 1-6 moest Nordlohne de vlag strij ken. Tjensk Weillink, de no. 2 van LLTC herstelde dat verlies door in een keurig gespeelde partij Fafié met 6-0, 6-4 geen enkele illusie te laten. Uit de enkel spelen kon geen van beide teams een voorsprong halen. Mej. Verploegh-Chas- sé won met 6-3, 6-2 van mej. Hasper, maar mej. van Regteren-Altema kon tegen mej. Van Grimbekop maar in 1 set de touch op haar drives vinden én behouden, de tweede set, die zy won met 7-5. De beide andere sets waren voor haar tegenstandster met 6-0 en 6-1. Het werd zelfs 2-3 omdat de da mesdubbel van mej. Verploegh-Chassé mej. van Regteren-Altema tegen mej. Haspermej. Grimbekop snel verloren ging, 1-6, 2-6. De gemengde dubels deden de balans naar LLTC doorslaan, zij het dat het in het eerste gemengd dubbel van Nordlohne-mej. Verploegh Chassé tegen Holleman-mej. Grimbekop wel da nig heeft gespannen. Eerstgenoemde for matie won met 8-6, na 1-4, en 7-5, na 4-5! Katwijkse LTC Het eerste team, dat dit jaar zwaar gehavend in de 2e klas zyn kansen ver dedigt, won ook de tweede competitie- Weinig spanning in lustruniraces Gouda Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de roei- en zeilvereniging „Gouda" heeft deze vereniging tussen de lange afstandkampioenschappen van De Amstel en de Varsity in, haar lustrum wedstrijden gehouden, de eerste ontmoe tingen tussen burgers en studenten in het nieuwe roeiseizoen. Helaas waren er weinig spannende races te zien, hetgeen zijn oorzaak vond in de wedstrijdbaan. De Breevaart kon nl. niet meer dan twee ploegen tegelijk hebben, hetgeen het spectaculaire aan de races ontnam. De verschillen waren soms erg groot. Alleen in het hoofdnum mer, de laatste van de dag, ontstond van meet af aan een felle boord aan boordrace tussen Nereus en Gouda, welke uiteindelijk door de Amsterdamse studenten met twee seconden verschil werd gewonnen. Winnaars finales: Dames vier snelroeien: De Laak 4 min 18.- sec. Jonge twee heren: Ondine 9 min 31,8 sec.: Jongens gladde vier 17—17 jaar: De Laak 3 min 41.3 sec; Jonge vier heren: Proteus 7 min 50.7 sec; Jonge skif heren: Skadi 8 min 16.1 sec; pver- naadse twee heren: 1. Gouda 8 min; 2. Njord 8 min 45.6 sec; Dames Jonge skif: Nautilus (Mej. de Hoog) 4 min 31.2 sec; Dames jonge dubbel vier: Nautilus 4 min 01.- sec; Stylroeien dames gladde vier: Gouda 103 punten; Jongens overnaadse skif 17—18 Jaar: Willem 3 3 min: Heren overnaadse vier: Nereus 3 7 min 43.8 sec. wedstrijd, ditmaal tegen TOEG-Hille gersberg VI. De dames Fetter en Tiele- man waren beiden iets te sterk voor de Rotterdamse speelsters, maar de heren Fetter en Verhees bleken niet opgewas sen tegen hun tegenstanders. De dames- double werd een gevecht van harde dri ves en goed netspel, iets waarin mevr. Fetter en mej. Tieleman veruit de bes ten waren. Een eindeloze herendouble bracht de Katwijkse heren al in de twee de set op 5-2, maar het werd tenslotte een set gelijk. In de 3e set liepen de Kat- wykers uit tot 5-1. Na vele gemiste matchpoints wonnen Fetter en Verhees met 12-10. Volkomen uitgeput werden de gemengde doubles gespeeld. Het echtpaar Fetter verloor na grote spanning, maar mej. Tieleman en Verhees veegden de tegenstanders van de baan, waardoor de eindstand 5-3 voor KTTV werd. Het kampioenschap ligt heel dichtbij. Misschien een promotie naar de Over gangsklasse! Advertentie GOUDEN HORLOGES Omega, Alpina, Pontiac, Junghans W. BROUWER Haarlemmerstraat 23 - Leiden Eigen reparatie-inrichting. Speler van EHS brak been in Ter Aar Doordat de EHS speler Aad Dirks bij een botsing met doelman Akerboom van Alt-ior zo ongelukkig was zijn rechter been te breken, werd de wedstrijd by da stand 53 voor de Langeraarders gestaakt. De thuisclub verdiende deze voor sprong volkomen. Er moesten nog bijna 25 minuten gespeeld worden. Klassementen wielerronden Ronde van Spanje (na 5e etappe): 1. Talamillo (Spanje 23.09.55; 2. Seynaeve (België) 23.10.37; 3. Mahe (Frankryk) 23.11.49; 4. Velez (Spanje) 23.12.24; 5. Ignolin (Frankrijk) 23.12.30; 6. Rohrbach (Frankrijk) 23.12.46; 24. Lahaye (Ned.) 23.16.52; 25. Zilverberg (Ned.) 23.17.00; 39. Damen (Ned.) 23.21.07; 53. Van Eg- mond (Ned.) 23.33.48; 61. Sluis (Ned.) 23.39.30; 63. Enthoven (Ned.) 23.43.26; 76. Van der Ven (Ned.) 23.56.13; 78. SnUder (Ned.) 24.02.54. Ronde van Duitsland (na 3e etappe) 1. Fischerkeller (Did) 18.45.00; 2. Jun- kermann (Did) 18.46.14; 3. Rentmeester (Ned.) 18.57.04; 4. Impanis (Belg) 18.57.08; 5. Renz (Did) 18.58.00; 6. A. Desmet (Belg) 19.05.42; 7. Proost (Belg) 19.06.31; 8. Rudl Altig 19.06.39; 14. Kersten 19.08.11; 15. Wim van Est 19.12.58; 9. Wagtmans 19.21.31; 22. Van den Borgh 19.13.10; 24. Geldermans 19.31.12; 24. Van der Steen 19.38.34; Cap- tein 19.59.11. Cyclomotoristico (na voorlaatste etap. pe): 1. Graczyk (Fr.) 29.30.22; 2. Battis. tini (It) op 7 min 56 sec; 3. Couvreur (Belg) op 9 min 25 sec; 4. Ciampi (It) op 15 min 12 sec; 5. De Haan (Ned) op 16 min 27 sec; 6. Ronchini (It) op 17 min 20 sec; 7. Chiodini (It) op 17 min 21 sec; 8. Van Aerde (Belg) op 18 min 40 sec. Leidse Schaakbond De Leidse kampioen R. D. Westra heeft na de derde ronde van de LSB- kampioenschappen zijn leidende positie behouden door een overwinning op M. D. Etmans. Wouters behield de tweede plaats; reeds kort, na de opening veroverde hij een pion tegen Demmendal, waarna de rest slechts een kwestie van techniek bleek te zijn. Ketting en Piket wonnen van Weiland en Geijer, die in tijdnood weer eens strandden. Berg kwam ver loren te staan tegen De Graaff. maar wist in het eindspel door een zeer zwak ke voortzetting van laatstgenoemde, plotseling remise te bereiken. De partij Smit-De Groot werd uitgesteld. In de eerste-klasse waren de uitslagen: J. Koet—P. J. Piket 1—0: F. Teleng—Jerry Beij 01; J. J. Bizete-S. Boelsma uitge steld. MmËSÈÊÊÊÊIÊÊm Henk Groot springt wel een gat handen van doelman Grosics landt, in de lucht, maar de bal, die in delkan hij niet bereiken. Tweekamp om wereldtitel schaken De 17de partij is zaterdagavond, na ruim 80 zetten, door wereld kampioen Tal gewonnen. De stand is thans 10J/£—in het voordeel van Botwinnik. De afgebroken stelling heeft overigens nogal wat stof doen op waaien. Gebleken is, dat in de razende tijdnoodfase waarin het hout met een snelheid van x-meter per seconde werd verplaatst zelfs de geroutineerde Moskouse- zetopnemers het spoor bijster zijn geraakt. Za gaven als 39ste zet aan; Lf3e2. In werkelijkheid was 39. Pc3e2 gespeeld. De stelling, die dus van vrijdag op za terdagavond de spanning gevangen hield, was in werkelijkheid iets gunstiger voor Botwinnik dan de analytici veron derstelden. Voldoende bleek het overi gens niet. Het eindspel-duel mondde uit in een strijd van paard tegen loperpaar, zover bekend is deze strijd die de theo rie wel heeft onderzocht in de toer- nooipraktijk nog nimmer op het bord verschenen. Tal won „op het nippertje". Gezegd zij, dat hij voordien ietwat ach teloos manoeuvreerde, daar hij en met hem alle kenners van mening was, dat de stelling omstreeks de 65ste zet geen probleem meer kon bevatten. De partij werd als volgt voortgezet: Wit: (Botwinnik); zwart: (Tal) Pe2g3 Lf2e3 Tfl—dl a2a3 Le3b6 Lb6e3 Pg3fl Lf3g2 Dd3d2 h2h3 Dd2xb2 Le3c5 Pfl—e3 Tdlxcl Lc5d4 Pe3g4 Khlgl Pg4e5 Pe5xd7 Pd7c5 Kgl—f2 a3a4 Pc5xa4 Kf2—f3 Ld4—gl Lglxh2 Kf3e4 Pa4c5 Ke4d5 Pc5e4 Pe4c3 Kd5c5 Pc3bl Pbld2 Kc5b6 Pd 2b3 Kb6xa6 Ka6b6 Pb3a5 KbO—b7 Pa5b3 Pb3a5 Kb7—c7 Te8d8 Dd5e5 Tg8g4 La8b7 Td8d7 Tg4h4 Th4c4 Td7g7 h5,h4 De5b2 Lf6xb2 Tg7d7 Tc4—cl Lb2xcl schaak Kh8—g8 Lel—g5 Lb7xd5 Ld5xg2 Lg2xh3 Lh3—c8 Kg8h7 b5xa4 Lg5-f4 h4h3 h3h2 Lf4xh2 Lc8d7 Ld7b5 Kh7g6 Kg6—f5 Lb5—fl Lh2e5 Kf5e6 Le5d6 schaak Lflg2 Ld6xb4 Lg2—fl schaak Ke6d6 Lb4c5 schaak Lfl—e2 Lc5—e3 Kd6c5 Le3—f4 schaak Tennisuitslagen Hoofdklasse A: Thor RW—DDV 8—3. Hoofdklasse B: DDV 3—Thor RW 2 3—8: ELTV—Joy 5—1: Hllverhelde— Quick N. 4—7: Enschedese LTC—Hil- legersberg 74. De tweede wedstrijd om het we reldkampioenschap motorcross 1961, die telt voor machines van 500 cc is gis teren in Sittendorf wederom een triomf geworden voor de Zweed Sten Lundin. Hij won beide manches na een verbit terd duel met de Jonge Engelsman John Burton. De wereldkampioen 1960 Bill Nilsson moest met machineschade in de tweede manche de strijd staken even als onze landgenoot Broer Dirks, die vóór de wedstrijd nog tot de favorieten telde. voor do bezorging van Leidsch Dagblad Boven 16 jaar Tijd van bezorging dagelijks 46.15 uur. Zaterdags 13.15 uur. Aanmelden bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden Voorkaag had rustig verloop (Van onze zeilmedewerker) De Voorkaag had een bijzonder rustig verloop. Daartoe werkte alles mee, het weer, de wind en de goede wedstrijdlei ding .Er waren zelfs geen protesten, zo ver wy hebben kunnen constateren. Uit het aantal deelnemers aan dit jaarlijkse openingsfestijn van de Koninklijke Zeil- Roei- en Motorsportvereniging „De Kaag", blijkt overigens wel welk een stormachtige ontwikkeling de zeilsport ondergaat. In de stryd in de Valkenklasse had Egon Rolf v. d. Ba urnen te maken met tegenstanders als Ed. Hoppe, Arie Klein. J. M. Snijders en W. B. A. Bakker Klein voer met een bemanningslid, dat jarenlang bij Snijders gevaren had en bevond zich regelmatig in de voorhoede. Maar met twee tweede en één eerste plaats ging de hoofdprijs toch naar Rolf v. d. Baumen.. Hoppe werd in het klas sement tweede. Een andere interessante strijd gaf het grote Pampusveld (23 starters) te zien. Flying-Dutchmanzeiler Heike Blok zeilde in dit voor hem toch vreemde schip zaterdag een prachtige race die bekroond werd met een overwinning voor G. Biesot en H. Duohateau. Zondag ging de strijd tussen G. K. Pauli en E. A. Labouchere. Beide namen een wedstrijd voor hun rekening. La bouchere werd winnaar in het eindklas sement vóór Pauli Biesot, D. de Waard en Heike Blok. Er waren vijf Draken, een wel zeer verheugend feit. In deze mooie klasse werd Cor Groot met twee overwinningen hoofdprijswinnaar. In de laatste wedstrijd ging de zege naar Jan Bier, die tweede in het eindklassement werd. Regenboogzieiler John Hofland zette het seizoen goed in. Na twee ge wonnen wedstrijden liet hy zondagmid dag zijn zoon varen die het al niet min der deed. Op de tweede plaats in het klassement eindigde J. H. C. Sieverts die enige goede staaltjes van tactiek weg gaf, waardoor hij zijn aanvankelijk slechte positie wist te verbeteren. Consternatie De Gebr. Korswagen stuurden hun Boeieloeier in twee wedstrijden win nend door de lijn van aankomst. In de zondagochtendwedstrijd lag Lex van Tienhoven aan het eind van de eerste ronde in een absoluut gewonnen positie. Maar in plaats van de tweede ronde in te gaan stuurde hy naar de finish. Ach ter hem lag R. van IJperen die dit voor beeld niet volgde. Maar de rest deed dat wel. Consternatie ontstond, toen Van Tienhoven zich niet hoorde afblazen. Hy ging toen de ver voorliggende Van IJpe ren achterna, maar de volgorde in de kop was natuurlijk geheel veranderd. Van IJperen won op zyn slofjes gevolgd door R. Albers. Derde werd de ongeluk kige van Tienhoven die zich na deze les in het vervolg wel beter van de te zeilen haan op de hoogte zal stellen. Nadat in de Sternklasse E. Hofkes za terdag eerste geworden was voor P. M. de Bruyn en F. Beck, was de strijdlust schijnbaar eerst recht ontbrand bij A. Kamsteeg, die zondag beide wedstrijden won. De ochtendwedstryd na een zeer span nende eindstrijd tegen De Bruyn. De hoofdprijs was voor Kamsteeg met 50 punten voor E. Hofkes, De Bruyn, F. Beck en R. Steensma. F. L. Plantenga won in de 12-voetsjollen voor mej. M. Holtrop en L. H. de Goederen. Grote spanning was er in de de jeugdklasse A waar Kees Nater door twee overwinnin gen winnaar werd. Om de tweede plaats werd fel gevochten door mej. S. la Ri- vièra en Tom Westen. Mej. la Rivière werd met 1. 3. 2 tweede in het klasse ment voor Tom Westen met 2, 2, 3. Verdere uitslagen: Valken B: 1. Ir. A. R. Kolff van Oos- terwyk; 2. S. P. Blickman. Finnjollenklasse: 1. A. de Vries; 2. W. v. d. Toorn; 3. J. C. de Winckel. O-jollen: 1. H. Tournier; 2. C. Zwet sloot; 3. J. P. Loogman; 4. S. Haaksma. Vrijheldsklasse B: 1. Th. Sohakenbos; 2. H. Ouwehand; 3. J. Broere: 4. L. Jan- son. Flying Juniorklasse: 1. H. Timmer mans; 2. L. ten Hagen; 3. P. Oosthoek. 16 m2-streepklasse1. W. A. F. Kreuk niet; 2. H. v. d. Kooy; 3. H. Worst; 4. J. P. van Dyk. 12-voetsjollen B: 1. mej. H. Ritman; 2. mevr. I. van Dijk; 3. W. Wijntjes; 4. J. Lucas; 5. H. Bennink. Jeugdklasse B: 1. W. Klomp; 2. R. de Kraa; 3. W. v. Vliet; 4. J. de Bruyne; 5. D. van Kampen. Vryheidsklasse A: 1. Gebr. Korswa gen; 2. R. van IJperen; 3. Albers; 4. P. Frech. Hockey-dames verloren in Duisburg Twee weken na de prachtige 20 zege op het Engelse dames team hebben de Duitse hockey- dames een nieuwe triomf behaald door in Duisburg de Nederlandse ploeg met 3—0 (rust 2—0) te klop pen. Het was een verdiende revan che voor de Nederlandse overwin ningen van 1958 en 1960 in respec tievelijk Schweinfurt en Amstel veen. De wedstrijd was 12 seconden oud toen de Hamburger midvoor Gisela Dreesmann haar elftal de leiding gaf. De snelle linksbuiten Katrin Hartung kreeg de bal onmiddellijk na de midden- bully te pakken en toen een der Neder landse verdedigsters over de voor zet heen sloeg, had Gisela Dreesmann de bal maar voor het inslaan. Het was een treffer van grote psychologische waarde. Het zelfvertrouwen van de oranje ploeg was danig geschokt, er werden veel fou ten gemaakt hoewel het Nederlands elf tal tot de rust een kleine veld meerder heid had. In de tiende minuut werd het 20. De goed spelende Nederlandse doelvrouwe Marijke v. d. Wel kreeg wel enkele scho ten te verwerken. Tweemaal stopte zij de bal. maar bij de derde keer was haar het schot van Gisela Dreesmann te machtig. Het Nederlandse spel werd ner veus en steeds onsamenhangerder. In hoog tempo, dat door beide ploegen goed werd volgehouden, werd de tweede helft ingèzet. Van een Nederlands over wicht op het middenveld was nu geen sprake meer. De aanvallen van de Duit se dames werden over beide vleugels verdeeld, waardoor ook rechtsbuiten In ge Herich voortdurend in het spel werd betrokken. In de 16e minuut na rust kwam de hattrick van Gisela Dreesmann. toen zij na de negende Duitse korte hoekslag een bal voor de tweede maal insloeg. De Na deze zet gaf Botwinnik op. gevraagd. TEXTIEL GROOTHANDEL heeft plaats voor een ACTIEVE JONGEMAN in haar afdeling aankomende goederen. Enig administratief inzicht gewenst. Aanmelden van 912.30 en van 25.30 uur. nederlaag is in hoofdzaak te wijten aan de traagheid die het spel van de Ne derlandse defensie kenmerkte. Vooral rechtsback Christel Keers was nog al eens te langzaam. De beste Nederlandse speelsters waren spil Jet de Vleeschou- wer, linksbuiten Trix Nilessen en doel vrouwe Marijke van der Wel. Duitsers wonnen met 81 Bert Onnes was moreel geknakt In een ontmoeting die begon met een kranige overwinning van Frans Schoofs op Gaeb en die eindigde met een zee slang van decepties heeft het Neder landse tafeltennisteam (heren) zater dagavond de landenwedstrijd in Deven ter tegen West-Duitsland met 8—1 ver loren. Teleurstellend verloren mogen wy wel zeggen, al geldt dat zeker niet voor Frans Schoofs, die met een hartverwar mende energie vocht voor elke punt en die ln de eerste party met prachtig doordacht spel de charming-boy van de Duitse ploeg, Wilhelm Gaeb, met 21—9, 2115 versloeg. Dat slaat ook niet op Wim Schoone- meyer, de 20-jarige debutant in de Ne derlandse ploeg, die het nog aan vast heid en wedstrydroutine ontbreekt, maar dat geldt wel voor Bert Onnes. Het Amsterdamse natuurtalent schijnt door de successen van het afgelopen sei zoen de kunst te hebben verleerd om een nederlaag te kunnen verwerken. Toen hij met eenmaal met 23—21 in de derde game had verloren van Heinz Harst, de sterkste man van de Duitse ploeg, was hy moreel geknakt. Zonder zelfvertrou wen was hy daarna een willige prooi van Wilhelm Gaeb en Dieter Michalek, spelers van wie een Onnes in vorm niet behoeft te verliezen. Zeker niet van Gaeb zoals deze zaterdagavond speelde. De Duitse student, die vorig jaar in Rotterdam in het zeslanden-toer- nooi ongenaakbaar was, had veel moeite om de Juiste lengte op zyn slagen te vinden en verspeelde punten met onzui vere forehandsmashes. Schoofs buitte dat uit, de aangeslagen Onnes echter niet. Uitslagen Schoofs (Ned.) versl. Gaeb (Did.) 21—9, 21—15. Michalek (Did.) versl. Schoonemeyer (Ned.) 21—15, 21—18. Harst (Did. versl. Onnes (Ned.) 19—21,' 21I4. 2321. Michalek versl. Schoofs 1921. 2115, 2113. Gaeb versl. On nes 2112, 2119. Harst versl. Schoone meyer 21—13, 21—16. Michalek versl. Onnes 2220. 2114. Harst versl Schoofs 21—10, 21—15. Gaeb versL Schoonemeyer 21—12, 19—21, 21—12. HVL verpletterde Animo 2 (23-7) (Van onze handbalmedewerker) Dat HVL de wedstryd tegen Animo 2 met St.-Lodewyk onderaan in dis tricts 2de klasse West B zou winnen, daaraan twyfelde niemand in het sport park Roomburg. De roodwitte defensie legde de Haagse aanval volkomen lam. Doelman Cor Bronk behoefde er nauwe lijks aan te pas te komen. In tegenstel ling met zyn collega, die al meteen han denvol werk had. Het regende schoten op zyn doel. Ondanks enkele fraaie red dingen moest hy in de eerste helft acht maal capituleren. HVL ging de rust in met een duideiyke 8-2-voorsprong. Toch kon men moeiiyk tevreden zijn. Ondanks die acht treffers imponeerde de HVL- aanval niet. Combinaties zag men zel den. Het solowerk vierde hoogty. Na de hervatting werd dat gelukkig anders, toen Hans Kagie midvoor ging spelen. Jan van Heek kon het met zijn nieuwe aanvalsleider uitstekend vinden en tezamen zetten zy de ene na de an dere vloeiende aanval op. De Haagse achterhoede kon het op geen stukken na bijbenen. Niet minder dan 15 doelpunten verdwenen in de tweede helft in de Animo-touwen. Het hadden er nog meer kunnen zijn, maar men geloofde het begrypelijk wel. Tussen de HVL-bedryven door, kwam ook Animo 2 nog enkele malen tot sco ren. Dit dank zij het „soepele" verdedi gen van Albert Rynsburger es. Voethal in Engeland Met tranen in de ogen heeft Jimmy Greaves, de „Golden Boy" van het Engelse voetbal, afscheid genomen van zijn grote supporter- schare. Hij speelde zaterdagmiddag zijn laatste wedstrijd voor Chelsea op Stamford Bridge en het werd een grandioze finale. Greaves scoorde alle vier doelpunten en had daarmee verreweg het grootste aandeel in de overwinning van de Londenaren op Nottingham Forest: 4—3. Na het laatste fluitsignaal bestormden honderden het veld, namen Jimmy Greaves op de schouders en droegen hem in triomf naar de kleedkamer. Veel zal er op dat moment in de jonge Greaves, die het volgende seizoen zyn geluk by Milano zal gaan beproeven, zyn omge gaan. De beslissing om naar Italië te gaan zal hem gemakkelyker zyn geval len dan dit afscheid. Een beetje weemoed was er ook by de kampioensclub Tottenham Hotspur, dat er door de nederlaag met 1—2 tegen West Bromwich Albion niet in kon slagen het dertig Jaar oude record van Arsenal, dat toen kampioen werd met 66 punten te verbeteren. Het is gebleven bij een evenaring. Bobby Robson, linkshalf van het Engelse elftal, schoot de illusies van ae Spurs in flarden met een schot als een raket van byna twintig meter afstand. Uitslagen Eerste divisie: Aston Villa—Sheffield Wednesday 41, Blackburn Rovers Newcastle United 2—1. Blackpool—Man- Chester City 33, Bolton Wanderers Preston North End 1—1, Chelsea-Not tingham Forest 4—3, Everton—Arsenal 41, Leicester CityBirmingham City 32, Manchester UnitedCardiff City 3—3, Tottenham Hotspur—West Brom wich Albion 1—2, West Ham United- Burnley 1—2, Wolverhampton Wanderers Fulham 24. Tweede divisie: Charlton Athletic- Leeds United 2—0, Huddersfield Town- Bristol Rovers 40, Lincoln City—Ley- ton Orient 20, Luton TownScoun- thorpe United O-O, Norwich City—Sout hampton 5—0. Plymouth Argvle— Rotherham United 3—3, Portsmouth- Derby County 3—2, Sheffield United— Middelsebrough 4—1, Stoke City—Brigh ton and Hove Albion 0—2, Sunderland- Liverpool 1—1, Swansea Town—Ipswich Town 2—1.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4