Rederijkersspeld voor B. Hageman BOSCH Excelleut(ie) Drempelmoed Kritiekprijs voor W. Jos de Gruyter KONINGINNEFEEST IN SLEUTELSTAD Betogers meteen voor de rechter INVOERING VAN RIOOLBELASTING Met een enkel woord Agenda MAANDAG 1 MEI 1961 (Van een tv-medewerker) De TV-toto specialiseert zich in ver rassende slotprogramma's. Deed vorige keer Bert Garthof een oproep om het werk van de Ankerhuizen te steunen, nu deed omroeper Joop Smits een goed woord voor de Stichting Natuurvrien denhuizen, het beste woordje overlatend aan oud-premier Willem Drees: We stellen ons nog eens een excellent pro gramma voor van het duo Drees-Luns, want weinigen zyn zulke vlotte televisie sprekers als deze (strikt genomen toch altyd) radio-amateurs. De TV-toto is uiteindelijk maar een doodgewoon gokspelletjes, en daarom is het fijn dat Garthofs oproep zo'n veer tig mille (plus honderd hengels van de Club der Honderd) op bracht voor het Anker-werk. De heer Eerdmans weet trouwens aar dige mensen te vinden om aan zyn pro gramma mee te werken. Julia de Gruy- ter, die terecht trots is op haar 74 jaren, gaf het beste oordeel over haar Vlaamse voordrachten, dat men van welke criti cus dan ook zou kunnen horen: „Ik ben heus wel zo slim om de Hollanders te geven wat zeg raag hebben." Mevr. Fen ny Heemskerk, marktkoopvrouw en ge durende 21 jaar schaakkampioen van Nederland, zei in antwoord, op de vraag hoe ze het vond toen ze voirig jaar haar titel verloor: Hijzonder prettig. Ik kan nu weer frank en vrij «pelen tegen iedereen". De fameuze sportvisser Rein Mijdema sprak uiterst technisch over slip, legger, stotertjes en ^pinnertjes en noemde de Joegoslavische vlagzalm „de professor van het water". De avond werd geopend met een le vendig Espresso-programma waarin vooral de kennismaking met de heer Neuteboom, die voor PTT op etherpira ten jaagt, ons best is bevallen. Hij en dr. Drees maakten nog enige behartens- waardige sociologische opmerkingen. „Vooral in de arme veenkoloniën in het noorden komt het etherpinatendom veel voor, omdat men daar zyn vrije tijd niet behoorlijk kan regelen". En tenslotte Drees: „Men zegt wel dat deze tijd materialistisch is. Daar zit misschien wel wat in. maaa* ik weet niet of het vroeger wel zoveel gunstiger was." Ad Interim. (Van onze tv-medewerker) Nadat Milo Anstadt in zyn filmdocu mentaire „Een mens leeft niet by brood alleenhad doen uitkomen, dat het drempelvrees is, die velen ervan weer houdt zich te laven aan culturele rijk dommen, greep Bert Garthoff de kans om een man, die bepaald over een flinke portie drempelmoed leek te beschikken, als centrum van zyn televisie-biografie .Anders dan anderen' te laten fungeren. Het was de eerste buitenlander, die erin verscheen en het was Gerard Walschap, de romancier, in Nederland waarschijn lijk zoveel meer gelezen en zeker meer gewaardeerd dan in zijn eigen Vlaande- renland, voor de culturele verheffing waarvan hij intussen zoveel heeft bijge dragen. Het was een kostelijk uur, dat een evenwichtig mens niet zonder humor, met gevoel van eigenwaarde, maar zon der pedanterie, bovenal eerlijk als mens en kunstenaar, toonde. Garthoff was weer grandioos en liet zich de compli menten best smaken. Ze waren dan ook ten volle verdiend. We hadden deze uit zending niet graag gemist. We waren weer erg content over een toestel te be schikken en werkelyk niet alleen, omdat de schrijver ons interesseerde, maar om dat een compleet mens ten voeten uit werd voorgetoverd. Op Walschap's ge loofsafval werd duidelyk genoeg gezin speeld. Het vroege sterven van een an dere begaafde zoon uit het klein milieu, die zijn levensdoel in de Kongo vond tezamen met de reis van Gerard naar Arfika was een gelegenheid geweest om iets van actualiteit in het programma te brengen, maar kennelijk wilde men de daaraan verbonden politieke risico's ook uit een oogpunt van goed gastheerschap niet lopen. Het enige wat de hoofdper soon naar eigen zeggen miste, was zyn vrouw. Ze kwam en wel als eerste van het kostelijkste familietafreeltje, dat we ooit op onze t.v. zagen: vier kinders om trots op te zijn bleken de vruchten van het huwelijk. Een enkele vrucht uit de rijke woor- denoogst van een werkzaam schrijvers leven: „De mens is een beest, maar wat kan christendom loslaten, van het Evan- eveneens door Garthoff geciteerd: .Men kan chrisendom loslaten, van het Evan gelie blijft altijd één woord staan: liefde." Schrijvers als onze eigen dr. Victor en de Vlaamse nestor Herman Teirlinck naast beeldende kunstbroeders, luisterden de uitzending op. De ..Pierre Bayle"-kritiekprys is zater dagmiddag in de bovenfoyer van de Rot terdamse schouwburg uitgereikt aan de heer W. Jos de Gruyter, directeur van het Groninger museum voor Stad en Lande. Deze prijs wordt sinds 1954 ieder jaar uitgereikt aan de criticus, die het gebied van de kunst stelselmatig en op litterair niveau gedurende verscheidene jaren zijn bemiddelende kritische taak opbouwend en gezagafdwlngend heeft verricht. Dit jaar was de kritiek op het gebied van de beeldende kunst aan de beurt. Namens de Jury werd verantwoording over de toekenning afgelegd door prof. dr. A. M. W. J. Hammacher. Daarna werd de prijs overhandigd, een bedrag van 1250 gulden en een speciaal voor dit doel ingestelde penning, ont worpen door de Rotterdamse beeldhou wer C. van Kralingen. Advertentie Zoekt een GOED HORLOGE voor f30.en f40.of het aller beste van f 200.— en f 300.—. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken. Geheel Leiden nam vandaag deel aan de feestvreugde, maar de kinderen heb ben een onvergetelijke dag beleefd. De vereniging .Koninginnedag' Leiden bood de jeugdige burgers van de Sleutelstad dan ook een zeer gevarieerde program ma. Om zeven uur vanmorgen begonnen de festiviteiten reeds met een reveille, die werd „geblazen" door maar liefst vier bands, te weten de Dauwtrappers- band, de band van „Jahn", Jong K. en G. en de band van de St.-Paulusgroep. JAN KLAASSEN Omstreeks halftien stak Jan Klaassen zijn guitige poppenhoofd om de hoek van de poppenkast, die was opgesteld in de grote Burchtzaal. Devilé's poppen theater bracht een uiterst gevarieerd programma, waarin deze historische fi guur van het poppen toneel en zijn vrouw Katrijn natuurlijk een voorname rol speelden. Het succes van deze uit voering overtrof verre de verwachtingen. Lachsalvo's en applaus deden de zaal soms op haar grondvesten trillen. Op het Zoeterwoudse Singelterrein werden in de ochtenduren kinderspelen gehouden, afgewisseld met traktaties voor de Jeugd, die bestond uit kinderen van negen tot twaalf jaar, verdeeld in vier groepen. Een aantal leerkrachten had zijn welwillende medewerking toe gezegd voor deze wedstrijden, die blok- jesrapen, zaklopen, hardlopen, hinder- (Van onze Londense oorrespondent) Honderden, die zaterdag in het Lon dense regeringscentrum Whitehall zit tende wilden betogen voor afschaffing van kernwapens, werden daar door een enorme politiemacht opgewacht. De be togers voerden hun voornemen uit en gingen midden op de rijweg zitten. Meer dan 800 hunner werden één voor één door tientallen politiemannen naar ge reedstaande arrestantenwagens, reisbus- sen en andere voertuigen gedragen. Het was het grootste massale arrest dat Londen ooit gezien heeft. Alles ging echter zonder harde woor den of geweld en met typische Engelse rust en waardigheid en vooral gemoe delijkheid in zijn werk! De arrestanten boden geen weerstand maar elk hunner weigerde een spier of een ledemaat te bewegen, zodat zij als levensloze voorwerpen van de grond moesten worden opgeraapt. Er was een speciale zitting van de po litierechter die tot laat in de avond aan de lopende band iedere gearresteerde een boete van een pond sterling (tien gulden) oplegde. Voor de magistraat verschenen 250 mannen, 147 vrouwen en 11 kinderen. Vandaag zou de rest van de aangehoudenen terechtstaan. Er waren niet minder dan 3000 politie-agenten op de been. De demonstratie was georgani seerd door het comité dat onder leiding van de hoogbejaarde filosoof Bertrand Russell staat. Door ziekte was hy ver hinderd zelf aan de demonstratie deel te nemen. Met Pasen had Russell een zitdemonstratie op het trottoir van het Britse departemen van Defensie geleid, welke werd toegelaten. Er werden toen alleen personen gearresteerd die deelna men aan een spontane betoging voor het gebouw van de Amerikaanse ambassade. BOURGUIBA NAAR DE Y.S. EN GROOT-BRITTANNIË President Bourguiba van Tunesië is zondag, vergezelfd door vyf ministers, onder wie de minister van Buitenland se Zaken Mokkadem, per vliegtuig uit Tunis vertrokken voor een bezoek aan Canada, de VS en Groot-Brittannië. De Tunesische staatslieden kwamen zondag in Amsterdam aan, waar zij de nacht doorbrachten. Vanochtend is de reis naar Ottawa voortgezet. President Bourguiba zal Engeland van 16 tot 19 mei bezoeken. Het doek viel voor de laatste maal... VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. NATIONAAL PROGRAMMA: 18 00 Nws. 18.15 Musetteork. en sol. 18.45 Planoreci tal. 19.15 Maak vast!, klankb. 20 00 Nws. 20.05 Metropole ork., koor en sol. 20.45 Gedenkklank. klankb. 21.15 Orgelconc. 2130 StrOkork. 22.00 Cabaret. 22.30 Nws. 22.40 Lichte rauz. 23.10 Dagsluiting. 23.20 Gram. 23.50 TMlpenrallye 1961. 23.65-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Jazz- muz. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Gram. 19.10 Reportages. 19.35 Koor en plano k quatre mains. 20.00 Nws. 20.05 1 mel-bljeenkomst ln de bulten-socletelt te Zwolle. NATIONAAL PROGR.: 21.30- 24.00 Zie Hilversum I. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: NATIONAAL PROGR.: 10.20 Ge lukwens. 10.25-11.45 Reportage défilé. 20.00 Joum. 20.20 Rep. défilé (samenvatting). 20.50 Documentaire. 21.10 Gevar. progr. nisraces, kruip door sluip door, eierloop, baldrUven, behendigheidsraces, ring steken en nog tal van andere vermake lijkheden omvatten. BURGEMEESTERSWIJK Het comité „Koninginnefeest Burge meesterswij k" heeft zich eveneens bij zonder actief betoond. Hedenmorgen hield dit comité een fleurige optocht met muziek voo ralle kinderen. Vrolijke kin deren met laohende gezichten. Kleurige vlaggen en wimpels, versierde fietsen en autopeds voerden de feestvreugde op tot een hoogtepunt. Uiteraard waren veel ouders komen kijken naar hun kroost, dat zich zo goed vermaakte. Na afloop van de optocht ontvingen de Jeugdige deelnemers een traktatie, die na al dat zingen en juichen uiterst welkom was. Om elf uur vingen kinderspelen aan voor de kleuters van de Burgemeesters- wijk. De Jongste deelnemers hieraan hadden de vier kruisjes nog maar net bereikt. Natuurlijk was een traktatie voor deze allerjongste feestgangers even eens zeer welkom. B. en W. van Leiden stellen voor om het ingang van 1 juli as. over te gaan tot het Invoeren van een rioolbelasting, waarbij de eigenaar van het gebouwde eigendom aangewezen wordt als belas tingplichtige. Het tarief bedraagt 10% berekend naar de belastbare opbrengst van gebouwde eigendommen en daarbij behorende erven. De belasting voor ge bouwde eigendommen, waarin per jaar meer dan 1000 kubieke meter water voor bedrijfsdoeleinden wordt gebruikt, be draagt 45% van de belastbare opbrengst De totale opbrengst van deze belasting wordt geschat op f 890.000 per jaar. Tegelijk met de invoering van deze be lasting zal de bepaling omtrent de hef fing van precariorechten wegens het hebben van z.g. bedrijfslozingen worden Ingetrokken. VOOR DINSDAG 2 MEI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de hulsvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10,00 V. d. kleuters. 10.15 Licht baken. lezing. 10.25 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok nood klok. 12.04 Ben je zestig? 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Plano en orgel. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennleuws. 13.40 Dansmuz. 14.05 Schoolradio. 14.35 Voor de plattelands vrouwen. 14 45 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gezongen rozenkrans. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Re- gerlngsuitz.: Wetenschappelijk onderzoek van Surlname's binnenland, IV, door prof. dr. F. P. Jonker. KRO: 18 00 Lichte muz. 18.30 Mil. ork. 18.30 Voor de Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Avondcollege. 21.00 S.U.S.-aktle 1961. 22.00 Voordr. en muz. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Cabaretprogr. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v< IHHOTym. voor <le vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 9.55 Een boek voor het geestelijk leven, boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Orgel en zang. 12.20 Rege- rlngsultz.: Uitz. v. d. landbouw. 12.30 Land- en tulnbmeded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws., meded. en beursber. 13.30 Pro- menade-ork. en soliste. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Naaicursus. 15.30 Sopr. en plano. 16.00 Van mens tot mens, lezing. 16.15 Gram. 16.30 Voor de Jeugd. 17.20 De dierenwereld en wy, lezing. 17.30 Lichte muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.40 Gram. 22.00 Gi taarspel. 22.30 Nws. en beursber. van New York. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.55-24.00 NW6. (Over de 4e lijn van 1820 uur) Sergei Prokof lew: Concert voor plano en orkest nr. 5 In g gr. t. op. 55. Allegro Advertentie Na een succesvolle carrière van een halve eeuw als amateur regisseur en acteur bij de Kon. Vereni ging ,.Litteris Sacrum'' viel zaterdagavond in een geheel bezette Schouwburg het doek voor de laatste maal over de toneelprestaties van de heer B. Hage man. Honderden malen is in de loop van deze halve eeuw „het doek gehaald'' en klaterde een hartelijk applaus op voor de man aan wie „Litteris" zo veel te danken heeft. Zaterdagavond werd onder al deze culturele ar beid een streep gezet. De heer B. Hageman nam af scheid Voordat de heer Hageman echter de Schouw burg. met geschenken overladen, kon verlaten hebben velen hem voor zijn liefde en toewijding aan ..Litteris" hartelijk gehuldigd De heerH.J. Ze*- valking. die namens het hoofdbestuur van de Natu het woord voerde, zeide. dat het amateurtoneel in ons land zeker niet op dat peil had gestaan, indien het 't zonder de generatie Hageman" had moeten stellen. Namens de Natu bood spreker „Bas" de zilveren rederijkersspeld aan. In zeer prijzende woorden gewaagden ook de heer H. de Wilde, ere lid van Litterisen prof. dr. D. J. Kuenen. voor zitter van het Schouwburgbestuur, over de toneel prestaties van de heer Hageman. Het erelid, de heer mr. J. C. Dros. die sprak na mens de Werkende leden van „Litteris". wees er o.m. op. dat thans het moment is aangebroken, dat „de baas' weggaat. Het doek valt. aldus spreker, het stuk is uit Hartelijk dankte de heer Dros de heer Hageman voor zijn artistieke kunnen en zijn rijkdom van geest, waarvan „Litteris" in ruime mate heeft geprofiteerd. „Bas en z'n vrouw hebben ons in hun spel 'n geschenk voor het leven gegeven" aldus de heer Dros. die hierna een geschenk onder couvert aanbood. De heer P. A. Wisse, die eveneens vele jaren j zijn krachten aan Litterisgaf. merkte o.m. op. I dat de heer Hageman thans een boeiend hoofdstuk van zijn leven afsluit. Een hoofdstuk, waarboven j de heer Wisse de titel wilde plaatsen „Ik heb ge- diend". In Litteris. aldus spreker, heb je nooit je zelf gezocht, doch alleen gewerkt voor de ontwik keling van de vereniging. En dit is je grootste ver dienste". Tenslotte voerden in gelijke geest het woord de heer Harm Smedes en de vice-voorzitter van ..Lit- teris". dr. K. Reitsma. die dit deed namens alle schouwburgbezoekers, die in de loop der jaren zo van het werk van de scheidende regisseur/acteur hebben genoten. Na een uitvoerig dankwoord van de heer Hage man, viel het doek voor de laatste maal Deze roto toont het moment, dat de heer J. Dros (links) een geschenk aanbiedt. In het mid den mevr. C. Hageman-Vèrhagen die ook royaal in deze hulde werd betrokken. WIJ ZIJN HET EENS BINNENLAND De Marinevoorllchtingsdienst deelt mede, dat luchtpostsluitingen voor de op varenden van de onderstaande schepen als volgt zijn vastgesteld: hms. „Karei Door man". „Limburg". „Groningen'*, „Zwaard vis" 10 mei te 13.00 uur en voor hms „Venlo", „Aalsmeer", „Naardesn", „Over- veen'. „Ommen", „Gemert", Drachten", „Giethoorn", „Borkulo" en de hms. „A 906" 2 mei 13.00 uur 6 mei 16.00 uur en 10 mei om 13.00 uur. De brieven die nen ln elk geval geadresseerd te zijn „Am sterdam Centraal Stations. Marine". In een welland achter <le Beneden- kerkseweg te Stolwijk (Z.-H.) Is zaterdag middag een jongetje, de 4-Jarige Chris- tlaan Both, een kind uit een groot tuin dersgezin, verongelukt, toen het met een buurman mee reed, die met een tractor met aanhangwagen gras ging halen. By het passeren van een boogbruggetje tus sen twee wellanden ls het ventje door het stoten van de l>ak van de aanhangwagen gevallen en onder een wiel terecht ge komen. Zwaar gewond ls het naar het ziekenhuis te Gouda gebracht, waar het een half uur na aankomst ls overleden. BUITENLAND In Lissabon ls officieel bekendgemaakt, dat de gouverneur-generaal van Mozam bique, Pedro Correla de Barnos, zijn ont slag heeft genomen. Hij was ln Lissabon aangekomen voor besprekingen met de Portugese regering. Tot zijn opvolger ls benoemd admiraal Sarmento Rodriguez, oud-minister van Overzeese Zaken. West-Duitsland heeft aan India voor zijn derde vijfjarenplan nieuwe kredieten ter hoogte van 330 miljoen marken ver strekt, aldus heeft het Westduitse minis terie van Buitenlandse Zakea bekendge maakt In Warmbaths (Transvaal) zijn zon dag twee Afrikanen gedood door de poli tie die het vuur opende op een menigte demonstranten. De betogers hadden de politie metstenen bekogeld tijdens een be toging tegen de herbenoeming van een functionaris. Vier Afrikanen werden zwaar gewond. De Canadese minister van Landbouw. A. Hamilton, heeft ln Hongkong meege deeld, dat de Canadese regering en de re gering van communlstlsch-Chlna een over eenkomst hebben gesloten, waarbij China zich heeft verbonden ln een zekere pe riode een bepaalde hoeveelheid Canadees graan te kopen. Waarschijnlijk zal uit deze overeenkomst de grootste graantransactle ln de Canadese geschiedenis voortspruiten. De Canadese regering ls bereid na te gaan. of er een krediet voor de Chinese graan- aankopen kan worden verstrekt. Een Amerikaanse kermisgast, die reeds gevangen zit omdat hij vijf van zijn tien kinderen zou hebben laten omkomen, is thans door zijn vrouw ervan beschul digd, twaalf Jaar geleden een vrouw ge wurgd te hebben. De kermisgast, de 47- Jarige Kennett Dudley, en zijn 44 Jaar oude vrouw Irene, werden enkele maan den geleden gearresteerd na het overlijden van hun baby, die zij aan zijn lot hadden overgelaten en die van honger stierf. ZIJ bekenden dat minstens vyf van hun kin deren achter elkaar zijn gestorven. Me vrouw Dudley meende zich te herinneren, dat zij tien kinderen heeft gehad. De Oostenrykse minister van Bui tenlandse Zaken, Krelsky, heeft zyn am bassadeur ln Rome gelast van de Itali aanse regering een verklaring te eisen voor de arrestatie van een hoge vrouweiyke functionaris ln de regering van de Oos tenrijkse provincie Tirol. De functionaris werd zaterdag gearresteerd bij het over schrijden van de Italiaanse grens, zy was op weg naar Bolzano ln (Italiaans) Zuld- Tlrol. De Finse president. Urho Kekkonen, zal 28 mei ln Oostenrijk aankomen voor staatsbezoek van vier dagen. De Oosten rijkse president, dr. Adolf Sch&rf, heeft vorig Jaar Finland bezocht. Het grootste oorlogsschip ter wereld, het 60.000 ton metende Amerikaanse vliegdekschip .Kitty Hawk", ls zaterdag ln dienst gesteld. De bewapening bestaat uitsluitend uit gelelde projectielen. In het paviljoen van de Verenigde Staten ln de „Clté Universitaire" ln Parijs heeft zich zaterdagavond een ontploffing voorgedaan, waardoor zes personen licht gewond werden. De materiële schade schijnt evenwel groot te zyn. Het Amerikaanse leger heeft bekend gemaakt een nieuwe radarapparatuur te hebben ontworpen die zal worden ge bruikt by de luchtverdediging met „Nlke- Hercules"-raketten. Deze apparatuur zou de vyandeiyke doelen met tienmaal gro tere zekerheid opsporen als de bestaande appartuur. die een reikwydte heeft van 120 km. De reikwijdte van het nieuwe sys teem ls niet bekend. Volgens Tass heeft de Russische vlie ger Georges Mossolow vrijdag met een straalvliegtuig van het type „E-66" een nieuw wereldhoogterecord gevestigd. Hij bereikte een hoogte van 34.200 meter. Het vorige record stond met 31.513 meter op naam van de Amerikaan Joe Jordy. De „E-66" vloog met een snelheid van ruim tweemaal de geluidssnelheid. Italië telde op 28 februari JJ. 51 217.000 inwoners, zo blijkt uit een pu- blikatle van het centraal Instituut voor statistiek ln Rome. By opgravingen ln Pompei zyn de afgelopen week de versteende resten ge vonden van drie mannen, twee vrouwen en drie kinderen, die byna 2.000 Jaar ge leden bij een uitbarsting van de Vesuvius om het leven zyn gekomen. By die ge legenheid ln augustus van het Jaar 79 vóór Christus vonden ongeveer twee duizend van de 20.000 bewoners van Pom pei de dood. Vandaag hebben de Chinese kustbat- teryen de - nationalistische - Quemoy- eilanden voor de kust van het vasteland niet beschoten, om de officieren en man schappen van Tsjang Kalsjeks leger de gelegenheid te geven de eerste mei onge stoord te vieren, zo meldt het communis tische persbureau Nleuw-China. Reginald Maudlins, de Britse minis ter van Handel, heeft zaterdag op een by- eenkomst van Jong-conservatieven ont kend, dat Engeland deflntlef besloten zou hebben zich by de gemeenschappeiyke markt (Euromarkt) aan te sluiten en op het punt zou staan onderhandelingen te openen. De regering zoekt nog steeds naar een bevredigende grondslag voor onder handelingen tor oolossing van het Inge wikkelde vra Je. Voor Europa ls het, zo zei h.J, zulk een dwaasheid om ver deeld te biyven, dat een oplossing moet worden gevonden. elastisch rijden BOUGIES thermne/ast/C afgestemd op het hedendaagse verkeer Alleanvert. N.V. Willem van Riïn Amilerdom-W. - Postbu» 8005 DINSDAG Haagweg 14: Slotavond Ned. Kath. Kap- perspatroonsbond. 8 uur nam. Rapenburg 22: Openbare les A.V.M.O.- leerlingen. 7 uur nam. con brio. Moderato ben accentuato. Toc cata. Allegro con fuoco (plü presto che la prima volta). Larghetto. Vlvo. Svjatoslav Richter, plano. Symphonle Orkest van de Nationale Phllharmonle, Warschau olv. Wltold Rowlckl. II: Sergei Rachmaninov. Symphonle nr. 2 in c kl. op. t. op. 27. Largo. Allegro mo- grad olv. Kurt Sanderllng. III: Peter Tsjalkowsky. Concert voor plano en orkest nr. 1 ln bes kl. t. op. 23. Allegro non troppo e mol to maestoso. Al legro con splrlto. Andantino sempllce. Prestissimo. Allegro con fuoco. Shura Cherkassky, plano. Phllharmonlsch Orkest van Beriyn olv. Leopold Ludwlg. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.55-17.05 Eurovisie: Staatslebe- zoek HM. Koningin Elizabeth en Z.K.H. Prins Philip aan Italië. 19.30 Int. agrar. nws. 20.00 Journ. 20.20 Documentaire film 20.30 Speelfilm 22 05 Pauze 22 10-22.35 Documentair progr. 22.55-24.00 Eurovisie: Rep. Wereldkampioenschappen ballroom- dancing te Londen. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Ork. conc. 12 55 Weerber. 13 00 Nws. 13.10 Discussie. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorsp. 15.30 Amus. muz. 16.30 Le zing. 16.45 Lezing. 17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18 15 In the South-East. 19.00 Gram. 19.30 Klankb. 20.30 Ork. conc. 21.46 Lezing. 22 00 Nws. en ber. 22.30 Reportage. 22 45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Piano recital. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.31 Voor de arb. 13.00 Onbekend. 13.15 Cricket. 13.31 Cricket- uitsl. 13 45 Voor de kleuters. 14.00 Voor de vrouw 15.00 Cricket. 15.15 Onbekend. 15.31 Muz. bU het werk. 16 15 Mrs. Dale s dagb. 16.31 Uitsl. races. 16.34 Gram. 17.31 Lichte muz. en ber. (17.50-17.55 Cricket), moe c 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. atje. 19.10 Journ. 19.25 iporlng van oude vrienden. 120.00 Hersengym, 20.31 Lichte muz. 21.00 Onbekend. 22.15 Gram. 22.30 Nws en sport. 22.40 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Planorecital. 17.45 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.15 Gevar. muz. 20 45 Gram. 21.45 Nws. 23 20 Ork. conc. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. I 1.00 Weerber. en gevar. muz. I Frankr(|k 3, 280 en 235 m. i 12 00 Nws 12 10 Ork. conc. 14.10 Solls- tenconc 14.40 Meesterwerken v. d. vocale muz. 17.00 Kamermuz. 17 25 Gram. 18.30 Nieuwe opera-sterren 19.00 Nws. 20.20 Kamermuz. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Tulnb. kron. 1240 Gram. 12.50 Gram. 13.00 Nws 13.15 Kamermuz. 13 25 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16 00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Gram 16.30 Omr. ork. 17.00 Nws. 17.15 Zang recital. 17.40 Boekbespr. 17 50 Voor de Jeugd 18.20 Voor de sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws 19.40 Gram 19.50 Lezing. 20.00 Hoorsp. 21.15 Gram. 21.30 Jazzmuz. 22 00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.45 Gram. 22.55- 23.00 Nws. 484 m.: 12.32 Gevar. muz. 13.00 Nws. 14.45 Gevar. muz. 15.30 Pianorecital. 17.00 Nws. 17.10 Gevar. muz. 18.30 Dlscographie 19.30 Nws. 20.00 Ork conc 22 00 Wereld. I wienie muz. en Der. (ï/.ou-i/.i j 18.35 Sportnws. 18.45 Hoorspel 19 05 Pollt. praatje. 19.10 Jc Sport. 19.31 Opsporing van ouc Steenschuur 6: Splrltlsch Genootschap. Spr. ds. de Kam. 8 uur nam. Warmond: Café-rest. „Meerrust". - Modeshow. 8.16 uur nam WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehova's Getuigen. 7.25 uur nam. VRIJDAG St.-Antonlusclubhuls: Volksdansbal Leld- se Jeugdactie. 8 uur nam. Pieterskerk: Herdenking bevrydlng. Spr. ds. J. Th. Mackenzie. 7.1a uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)K. en O. en Leldse Jeugd Actie. Jazz-concert. 8 uur nam. Zeemanlaan: 5 mei herdenking ln Pro- fessorenwyk. 7 uur nam. ZATERDAG Doopsgezinde KerkAdventkerk. 10 11 uur voorm. bybelstudle; 11 uur voorm. ds. H. K. la Rondelle van Delft. Prediker: Feestavond Chr. Jeugdver. „Irene". 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Viering 30-jarig be staan C.J.V. Jong Lelden". 8 uur nam. Warmond (Huys te Warmont)Ex cursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 2.30 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen. 5.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Volkshuls: Herdenking zilveren ambts jubileum ds. W. J. H. Hubeek. 10 uur voorm. Warmond (Huys te Warmont): Ex cursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 10.30 uur voorm. nws. 22.10 Vrye tijd. 22.55 Nws. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Omagglo a Dante" Werkd ln april 104 uur; zondag 4 uur; ln mei werkd. 105 uur; zon dag 15 uur (tot 12 mei). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie d Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u. Universiteit: Surrealistische tentoon stelling. Werkd. 9 uur voorm.5.30 uur nam. (tot 13 mei). BIOSCOPEN Trianon: „Immer will lch dlr gehören". A.l. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Handel ln minderjarigen". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „De brave soldaat Schwejk". A.l. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur;" zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Enkele reis naar de hel". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Perucha, kind van de nacht". Studio: 'To Paris with love". A.l. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: "Teenagers Love". A.l. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45 7.15 en 9.15 uur. Dinsdag t/m donderdag „Dictatoren". 14 Jaar. Astra-Wassenaar vrijdag 8 uur, zater dag en zondag 7 en 9.15 uur; mdandag dinsdag en woensdag 8 uur „Winden Waaien om de Rotsen". 14 jaar. Zondag middag en woensdagmiddag 2.30 uur: „Geef 'm de sporen". (A.I.). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden zijn geopend: Apotheek Cen traal, Breestraat 74, tel. 20552 en Doeza- apotheek, Doezastraat 29. tel. 21313. By geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), el op dokterstelcfoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2