Circus Boltini - beter dan ooit - trok drie weken volle tenten wfém Morgen eerste voorstelling in Alphen, in mei in Leiden Officiële publikaties De Stem des Volks zong Mis van Beethoven en Mozarts Vesperae ,Uno Siimus Animo' presenteerde „Dievenbal" van Jean Opgericht 1 maart I860 Woensdag 26 april 1961 Tweede blad no. 30339 v.:'." Het Nederlandse circus Toni Boltini geeft morgenavond op het terrein bij „Nabij" zijn openings voorstelling in Alphen. De circus vrienden uit de Rijnstreek kunnen hun hart ophalen aan een uitermate gevarieerd programma, dat drie weken achtereen in het op dit ge bied toch wel verwende Den Haag volle tenten heeft getrokken. De centrumgemeente van de Rijnstreek is de tweede gemeente van de reeks, die het circus op zijn tournee door ons land aandoet. Wij hebben een van de laatste voor stellingen in de Residentie bijgewoond. En het. moet gezegd: het circus Boltini is er vergeleken bij vroeger beslist op vooruit gegaan. Niet alleen is de ver scheidenheid van hetgeen gebracht wordt groter, ook is de kwaliteit van de num mers uitgesproken beter dan hetgeen we ooit van Boltini hebben gezien. Arties ten uit België. Engeland, West-Duits- land, maar ook Oost-Duitsland en Zuid- Amerika dragen tot dit succes bij. Maar ook de goede technische apparatuur, de fraaie kostuums en de grote achtmaster. Naast specifieke circusnummers, zoals gedegen dressuur, een opwin dend leeuwen en berennummer, grappige muzikale clowns en perfect trapezewerk, treft men ook goede va- rieténummers aan. En tot slot als speciale attractie, edn skelterrace waar de Bodegravers wel blij mee zullen zijn Hoogtepunt Een van de hoogtepunten vormt wel het optreden van de „Seven Eagles", die op de hoge draad met perfect uitgevoer de evenwichtskunst blijk geven van een grote routine en goed afgestemd zijn op elkaar. De drievoudige piramide doet iedereen de adem inhouden. Veel waardering hadden wij ook voor mr. Lin, die de meest wonderbaarlijke toeren uithaalt met zo'n honderd glazen, die hij tot in de nok opstapelt. En let U eens op dat ene glas, dat er zo'n beetje bijhangt Ben nummer, dat met goed gevoel voor geraffineerde show wordt gebracht. Het trapezenummer van de drie Pici- dis is niet alleen spectaculair <zij doen hun werk in een volledig donker circus in met lampjes afgezette vesten), ook getuigt hun werk van een gedegen voor bereiding en „timing" tot op de secon de. Terecht, dat deze Oost-Duitsers be loond werden met een daverend applaus. Allercharmantst is het chimpansee nummer van Catain Lens. Niet alleen de kinderen zullen hier hun plezier aan beleven. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN geboren Paul Bernardus Ansfridus, zn van W Dijkman en M. T. P. Mank; Marlska Fran- clne, dr van R. H. Bosveld en S. J. Dtirr; Yvonne, dr van A. G. J. Oskam en H. C. Smit; Johan Anthony, zn van C. A. Ros- heuvel en A. Cornells; Anton Hendrlcus, zn van A. C. Koreman en A. A. Teeuwen; Adrians Fidelia Maria, dr van G. W. v. d. Hout en M. L. Bertholet; Franclna Geer- truida Allda, dr van F. Mak en A. Lange- laar; Maartje Maria, dr van j. Tlnkelen- berg en D. Lekx. GETROUWD J. B. M. Boers en L. de Wolf. OVERLEDEN A. Borst, 93 jaar, wed van W. Hoog kamer; H. van der Deijl, 47 Jaar, echtgen. van W. C. van Vaneveld. sluitingsuur vergunnings- en verlofslokaliteiten op i mei i96i De Burgemeester van Lelden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing Is verleend van het sluitingsuur voor ver- gunnlngs- en verlofslokalltelten ln de nacht van 1 mei op 2 mei a.s. tot 1.00 uur. Houders van muzlekvergunnlngen mogen tot dat tijdstip muziek ten gehore doen brengen. Beheerst De paardendressuur van dc 72-jarige Wilke sr. is beheerst. De circusliefheb ber zal hier vooral veel genoegen aan beleven. Altijd een elegant gezicht om deze fraaie Friezen door de piste te zien draven. Een nummer, dat beslist niet onderdoet voor de toch wel befaamde paardennummers van Strassburger. Temmer Althoff is voor geen leeuwtje vervaard. (Foto Leldsch Dagblad) Tot spectaculaire nummers moet ook dat van „King Everest" worden gere kend. Op zyn handen komt hij op de ski's van een echte springschans afglij den. Ook over het leeuwennummer niets dan lof. Alberto Althoff laat met schijnbaar echte nonchalance zien, dat hij zijn ne gen Berber leeuwen volledig onder de duim heeft. Het circus zal 25. 26 en 27 mei op het Schuttersveld in Leiden zijn tenten op slaan. Pssst... vers! Proef... lekker! Sandwichspread van Calvé ...lekker en vers uit de vacuümpot; pssst... proef! U MAAKT ER MÉÉR VAN MET CALVÉ! Reeds veel goeds onder Mizee's leiding De „Stem des Volks" heeft in de Stadsgehoorzaal het tweede concert gegeven sinds Mizée de leiding ervan overnam. Met Beethovens Mis in C en met Mozarts tweede Vesperae (K.V. 339). Deze Vespers verschijnen bij tijd en wijle op de concertprogramma's. Beethovens „kleine" Mis is op dit stuk ten onrechte misdeeld. Religieuze muziek is niet Beethovens specialiteit. Deze Mis is een volmaakte schepping, maar zij moet leven in de schaduw der Solemnis in D, de monumen- taalste mis, die zozeer tegemoetkomt aan de ambitie van de grote élite-koren. Er staan prachtige stukken in en voor de zingende koren zelf zijn de Miserere's zo sprekend en is dat bijv. ook het Agnus Dei door zijn gevoels toon. Deze Mis geeft Beethoven-in-een- voud, niet de kolos, die het nog nimmer uitgesprokene vorm tracht te geven. De 37-jarige kan in deze mis. met het hart. nog bidden: Kyrie en Dona nobis Pacem zijn nederig-vroom. Maar Beethoven is Beethoven en schept naar de aparte wet van zijn aparte persoonlijkheid, zo dat zijn prinselijke opdrachtgever (even als destijds Haydn na een trio opus 1) tot hem zeggen zou: „Mijn beste Beet hoven .wat heb je nu weer in elkaar ge stoken?". Deze Mis is kerkelijk zeker niet onbruikbaar, maar wel kerkelijk ongebruikelijk. Wilem Mizée bezit van het werk een tot in de finesses uitgewerkte klank- voorstelling. Zijn methode berust meer op het laten méédenken dan op die van de opgelegde wil. Maar de gevolgde methode is er tevens een van groter ge duld en wat nog uit de samenwerking tussen koor en dirigent verder groeit, zou verrassend kunnen zijn. Missa in C en Vesperae vergen beide een doorleefde voordrachtskunst, iedere noot vraagt om bezieling, zij het in de twee gevallen geladen met een andere zielskracht. Dit stille laden van de toon heeft het koor prachtig verwezenlijkt in Beethoven, maar nog niet in die mate in Mozart. Uiterlijke virtuo siteit is niet nagestreefd, de fijne poë zie verzet zich trouwens tegen de on stuimige opwelling Beethoven is in de vertolking geheel Beethoven geworden, Mozart daarente gen niet ten volle Mozart. Men kon vaststellen dat „De Stem", om iets te noemen, het Laudate Pueri. dat contra- pumtisch zoveel waakzaamheid nodig maakt, allerkeurigst in de zaal bracht. Het fugatisch ineengrijpen van de stemgroepen functioneerde allerbest. Toch willen we daarmee niet vastleggen dat tegelijk het absoluut ideale tot stand kwam. Het optreden als één so praan. één alt. één alt, één tenor, één bas. onberispelijk van registerkleuring, is niet altijd over de hele linie gereali seerd. Maar het lichtende lijnenbeeld heeft stellig reeds z'n rol mee gespeeld. Het verrukkelijke „Laudate Domi- num" van de solosopraan tekent eigen lijk de strekking van deze Vesperae in hun totaliteit: een samengaan van een heel zuiver belcanto met een onopzette lijke dramatiek. Juist deze opgave maakt Mozart zingen voor elke zanger moeilijk. Bij Mozart zijn de vormen zelf bezield en de hoogste koortechniek alleen maakt Mozart „Mozart". Maar wij spraken immers van geduld Voor solisme leenden de uitgevoerde werken zich niet. De sopraan Maria van Uden had daarvoor de meeste kan sen, natuurlijk vooral in het Laudate Dominum. Haar stem is sympathiek ge schoold. mooi van timbre, wel echter wat klein. Het lang stilstaan op één toon zal nog meer oefening vereisen, er Was verkoop van hond strafbaar Evenals hij in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Querido deed, deelt minister Beerman in ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Van Dis (S.GP.) mee, dat een onderzoek wordt ingesteld of een strafbaar feit is gepleegd door de ver koop van een weggelopen hond voor proefnemingen in het Academisch Zie kenhuis te Leiden. Het komt de minis ter voor, dat een (kennelijk door iemand, die zich onevenredig ergert aan de ge dragingen van honden, geschreven) in gezonden stuk over het gebruik van los lopende honden voor vivisectie geen strafbaar feit oplevert. 1 Mei-viering De 1 Mei-viering van de P.v.d.A. en de bij het N.V.V. aangesloten organi saties vindt a.s. maandag in de Stads gehoorzaal plaats. In de ochtenduren verzorgt het gezelschap „De Klema's" twee jeugdvoorstellingen. De kinderen verzamelen zich vooraf op de Kaas markt. Resp. om half negen en half elf vertrekken zij, voorafgegaan door het muziekgezelschap „Nieuw Leven", naar de Stadsgehoorzaal. In afwijking van voorgaande jaren wordt de traditionele mei-bijeenkomst niet in de avond, doch in de middaguren gehouden. De secretaris-penningmeester van de P. v. d. A., de heer Eibert Mees ter, zal de meirede uitspreken. Mede werking aan deze bijeenkomst verlenen: Nieuw Leven, de Stem des Volks en een balletgroep uit Den Haag. Zware taak naar beste kunnen gerealiseerd De ..grote uitvoeringen" van de Leidse Gymnasiasten Bond ,,Uno Sumus Animo" wonen wif altijd graag bij. Wij hebben er dn de loop der jaren voortreffelijk meegemaakt en zien telkenmale de nieuwe prestaties met verwachtingsvolle spanning tegemoet. De jeugd uit zich op onder scheidene wijze. Het ene jaar lukt dat véél beter dan het andere Ditmaal was de keuze gevallen op een modern stuk, namelijk een der ..pièces roses" van de vermaarde Franse toneelschrijver Jean Anouilh, het uit 1932 daterende, wat kinderlijk-humoristische aandoende ,Het dievenbal" (Le bal des voleurs). Een jeugdwerk dus, van de toen 22-jarige auteur. Een blijspel vol verrassende wendingen, waarin Anouilh echter toch lang niet het niveau van latere stukken bereikt. Een jnodern" toneelstuk en vooral een Frans toneelstuk eist vóór alles rappe en flitsende dialogen, gehouden in een enorme, pétillante vaart. Het na deel van een lege inhoud wordt dan overbrugd. Fransen zelf munten hierin uit. Dat jeugdige amateurs aan die dwin gende eis onmogelijk kunnen voldoen, ligt voor de hand. Dat zij zich daarbij nog wat onbeholpen, schuchter, houterig en weinig persoonlijk over het toneel voortbewegen, ach, wie kan hen dat kwalijk nemen? Veeleer mag een zekere mate van waardering gelden voor het reeds onder de stimulerende regie van mevrouw A. E. C. de GeusEggink be reikte, waarbij verschillende grapjes al aardig over het voetlicht gebracht wer den, terwijl ook gevoelige trekjes, spe ciaal van de vrouwelijke medewerken den, te onderkennen waren. De handeling zelf heeft werkelijk heel weinig om het lijf. Zij speelt zich af in de „hogere kringen" te Vichy, waarin de zakkenrollers-dieven Peterbono, Gus- tave en Heotor weten door te dringen, in de hoop hun slag te slaan. Wat hun dan ook meermalen lukt! Gustave had echter niet kunnen vermoeden, dat hij spoedig zijn hart zou verliezen aan de schone Juliette, die op haar beurt smoorlijk op hèm verliefd wordt. Dat hij tenslotte, ondanks zijn diefstallen, waar aan het meisje, omdat ze zo ontzettend veel van hem houdt, ook ijverig gaat meedoen, in zijn armen mag sluiten, gunnen wij hem ondanks zijn „slech te" inborst van harte! Het eind is dus prima in orde, met veel gelukkige gezichten. Alles wordt vergeven: Lady Hurf, Juliette's tante, kon immers in haar stille, lege leventje een opwindend avontuur best gebruiken. Bovendien had zij de opzet der dieven onmiddellijk door Rond dit gegeven bewegen zich, als in een fleurige maskerade, vele bijfiguren, terwijl onder de hoofdfiguren twee ge- lukzoekende bankiers, vader en zoon Dupont-Dufort en de onnozele Lord Ed gar, die van alle situaties zo goed als niets begrijpt, voor de nodige afwisseling zorgen. Allen hebben naar beste kunnen ge speeld, ondersteund door een bevredi gende rolvastheid. Van de drie dieven (Jan Kuperus, Woodrow Rullmann en Cees Waal) trok vooral de tweede aandacht door sugges tief spel. Samen met de gevoelig, soms zelfs bezield spelende Fenneke Fockema Andrea als Juliette, gaf hij de roman tiek ruimschoots haar deel. Caroline Schneyder als de bekoorlijke Eva Lady Hurfs ander nichtje bood uitstekend tegensepl. Pim Punt kreeg als Lord Edgard dikwijls de lachers op zyn hand. Vlot spel leverde ook Bram van Mourik als Dupont-Dufort sr., beantwoordend aan zijn devies „charme en voorkomend heid". Baja van Oven was resoluut als Lady Hurf, wie het regelend ingrijpen op kritieke momenten best afging. Voor de regisseuse was 't een toer, vooral in het. eerste bedrijf, van het ge heel geen al te rommelige indruk te geven. Daarin is zy waardeerbaar ge slaagd. Dat de zakkenrollers hun toeren verrichtten onder het directe oog van barse politie-agenten, bewees de intel ligentie van de eersten en de domheid van de laatsten. De fluitist (Frank Pot- jer) blies zijn partijtjes lustig, tot hij van het toneel werd afgebonjourd. Het gordijn, dat maar niet sluiten wilde, zorgde enkele ogenblikken voor extra- hilariteit Dat aan Anouilhs opzet volledig recht is gedaan, kunnen wij niet beweren, maar daarvoor was de opgaaf dan ook wel érg moeilijk! Wij geloven gezien onze ervaringen van vroeger dat het „klassieke" genre met zijn trager tempo, gymnasiasten beter ligt. De poging iets .moderns" te brengen, was intussen lof felijk. Praeses Maarten van Traa sprak een verzorgd openingswoord, daarbij diverse autoriteiten, o.a. de president-curator, prof. H. F. W. D. Fischer, verwelkomend, waarna Steven van Vliet op niet al te gelukkige wijze speelden de zenuwen hem misschien parten? Schuberts Impromptu op. 90 no 4 voordroeg. Na afloop de gebruikelijke hul digende toespraken, o.a. namens „Lugdu- num Batavorum" en de „De Leidse Jof fers", die de talrijke aanwezigen nog enige tijd in de Schouwburg gezellig bijeen hielden. Th. J. H. „Zuiderkwartier" in ,,'t Zuid je" Gisteravond heeft de Leidse Speel tuinvereniging „Zuiderkwartier" in het clubhuis „tZuidje" haar 34 ste alge mene jaarvergadering gehouden. Na een hartelijk woord van welkom tot de leden, kon de voorzitter, ae heer F. Knaap, wijzen op een zeer actief verenigingsjaar, dat zich ook nu weer kenmerkte door de goede onderlinge harmonie. Na voorlezing van de notulen, die on veranderd werden goedgekeurd, gaf de secretaris, de heer J. v. d. Nieuwendijk, een overzicht van de vele verenigings activiteiten xn het afgelopen jaar. Naast de exploitatie van de attractieve speel tuin, waarin vorig jaar o.m. een fraaie klimtoren kon worden geplaatst, orga niseerde Zuiderkwartier vorig jaar we derom een aantal geslaagde evenemen ten voor de jeugd. Tot de hoogtepun ten behoorden de diverse vakantiebe zigheden waaronder een drietal bus tochten de cabaret- en filmmidda gen en het jaarlijkse St.-Nicolaasfeest. Het jaarverslag van de penningmees ter, de heer L. Moeliker, gaf blijk van een uitstekend financieel beleid, dat re sulteerde in een bevredigend batig sal do. By de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende leden, mevrouw M. Rozier- de Mooy en de heren J. v.d. Nieuwendyk, J. C. Alt, H. Schoon en J. Schiebroek allen by acclamatie het- kozen, waarna mevrouw H. Rietkerken tot aanvullend lid van de kascommis- sie werd benoemd. Na een zeer geani meerde rondvraag, waarin o.m. de feest- plannen voor het 35-jarig jubileum in september a.s. ter sprake kwamen, sloot de voorzitter deze jaarvergadering. Ds. J. N. de Ruiter neemt beroep aau Vertrekt eind juni naar Beekbergen Advertentie Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor f70.— en f100. Of f300 en f 400.—. v. d. WATER, Haarlemmei'str. 207, heeft het. Grote keuze in alle pryzen. treedt daarbij zweving op in de toon- vorming. Overwegend zongen de solisten in kwartet. Het aandeel van de voortref- felyke alt Watty Krap bewees een zeer rijpe podium-ervaring. De tenor Van der Geest, met zijn zeer gezonde teno- rale klanik, liet geen wensen open. De bas Max van Egmond bleek de onfeil baarheid zelf door zijn geëgaliseerde stemmiddelen. Het Kunstmaand-Orkest heeft zich van zijn opdracht als begeleidend ap paraat op fraaie wijze gekweten. Als een der bijzonderheden roepen we nog e ens de trombone-prestaties in de her innering terug. Ds. N. de Ruiter vertrekt na 10 jaar uit Leiden. Ds. J. N. de Ruiter, hervormd predi kant alhier, heeft het beroep van de hervormde gemeente te Beekbergen aan genomen,. waar hjj was beroepen in de vacature van ds. J. van Veen, die naar Naarden is vertrokken. Het ligt in de bedoeling van ds. De Ruiter om reeds in de tweede helft van juni afscheid te nemen van de Leidse hervormde gemeente, welke hy sinds 1951 als predikant dient. Ds. De Ruiter, die in 1910 werd gebo ren, aanvaardde de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk op 6 december 1936 te Aalsum (Fr.), welke gemeente hy ln 1940 met Sneek verwisselde. Deze ge meente diende hy ruim tien jaar als predikant. Op 1 juli 1951 deed ds. De Ruiter zyn intrede als Leids predikant, speciaal belast met de geestelyke ver zorging van de Kooiwijk. Daarnaast is NED. HISTORISCH ARCHEOLOGISCH INSTITUUT Doet te Istanboel prachtig werk Onder voorzitterschap van Leiden's burgemeester jhr. mr. F. H. van Kin schot vond maandag in het Neder lands Instituut voor het Nabye Oos ten aan het Noordeindeplein te Leiden de jaarlykse vergadering plaats van het Curatorium van het Nederlands Histo- risch-Archeologisch Instituut te Istan boel. Deze vergadering werd o.m. bijge woond door mgr. B. Alfrink, ir. L. E. J. Brouwer, directeur van de B.IP.M.; mr. H. J. Reinink, directeur-generaal voor de kunsten en de buitenlandse cultu rele betrekkingen; dr. H. H. Dingemans, laatételyk Nederlands ambassadeur in Pakistan. Prins Bernhard, eveneens cu rator, was door verblyf in Canada ver hinderd deze vergadering by te wonen. De curator-secretaris der Stichting, dr. A. A. Kampman, gaf aan de hand van de jaarstukken een uitvoerig overzicht van de ontwikkeling van het Neder landse culturele Instituut te Istanboel. De vergadering stelde met voldoening vast, dat dit nieuwe instituut het werd in maart 1958 door prins Bern hard geopend zich reeds een voor aanstaande plaats onder de buitenland se instituten in het Nabye Oosten heeft verworven en dat de wetenschappelyke activiteiten dezer instelling zich onder de voortvarende leiding van de direc teur prof. dr. A. A. Cense, gun stig ontwikkelen. De instituutsboekery is in de loop der beide laatste jaren, mede dank zy omvangrijke boekenschenkin- gen, in belangrijke mate uitgebreid. Ver heugend is ook het toenemen van het aantal gasten, dat het instituut in zyn hospitium kan herbergen. Dr. Kampman wees er in het byzen- der op, dat het instituut een belangryk aandeel heeft by de ontwikkeling der culturele betrekkingen tussen Nederland enerzyds en Turkye en de landen in het Midden-Oosten anderzijds. Deze werk zaamheden geschieden in nauwe samen werking met het Nederlands Instituut voor het Nabye Oosten te Leiden en in voortdurend overleg met het ministe rie van onderwys, kunsten en weten schappen. De vergadering was van oor deel, dat de culturele werkzaamheden ook in de toekomst zoveel mogelyk gestimuleerd dienen te worden, aange zien Nederland daarby in het Midden- Oosten een belangryke taak te vervullen heeft. Voor het jaar 1962 hoopt het Insti tuut zijn medewerking te verlenen aan de totstandkoming van een studiereis van Nederlandse studenten in de ar cheologie en kunstgeschiedenis naar Istanboel en de westkust van Klein Azië. Enkele geleerden uit het Nabye Oosten zullen in het kader der culturele betrekkingen in de a.s. winter voordrach ten in Nederland komen geven, oerwyl enkele Nederlanders zulks in de komen de jaren in het Nabye Oosten zullen doen. Er zal gestreefd worden naar de uitbreiding van het aantal studiebeur zen. Het nieuwe Nederlandse Instituut te Istanboel blykt volledig voor zyn taak berekend te zijn, zodat de toekomst met vertrouwen tegemoet kan worden ge zien. Het Humanistisch Verbond in de samenleving Voor de gemeenschap Leiden van het Hum. Verbond sprak de heer A. J. v. d. Kooy over de plaats van het Verbond in de Nederlandse samenleving. Ons volk is, aldus spreker, verdeeld ln 3 groepen, t.w. de rooms-katholieken, de protestanten en een ongodsdienstige groep. De eerste twee groepen vormen een hechte organisatie. De ongodsdienstige groep, die by de volkstelling van 1947 17.04% van het Nederlandse volk uitmaakte, groeit nog steeds. Het christendom brokkelt af o.a. door de onverschilligheid. Deze toename van buitenkerkelyk- heid is niet alleen een Nederlands ver schijnsel, maar heeft plaats over de ge hele wereld. Door grote wyzigingen in de maatschappy en in 't gemeenschaps leven verdwynen oude banden. De mas samens komt alleen te staan, ondanks organisering. Ook de invloed van de laatste ooi-log spreekt een woordje mee. In deze chaos verscheen in 1946 't Hu manistisch Verbond. In het begin was er van de zyde der kerk weinig belang stelling, doch deze groeide met 't Hum. Vei-bond mee. Daarna volgde stellingna- me en bestryding. Het Hum. Verbond vindt volgens spreker veel weerklank by de buitenkerkelyken. Het heeft de mens duidelyk gemaakt, dat de humanist geen nihilist is en niet antigodsdienstig; dat de humanist niet voor herkerste ning in aanmerking komt; dat de hu manistische gedachte verder verspreid is dan alleen onder haar leden. VER. v. OUD-STRIJDERS V.M. 4 R.I. HOUDT HERDENKING OP HEMELVAARTSDAG De Vereniging van Oud-stryders vjn. 4 R.I. zal op Hemelvaartsdag haar jaar lykse herdenkingsbyeenkomsten voor de gevallenen houden. Na het halfstok hysen van de vlag op de Ere-begraaf- plaatsen te Ryswijk, Katwyk en Valken burg en kransleggingen, wordt een pro testante en een katholieke herdenkings dienst gehouden resp. in de herv. kerk te Valkenburg en in de kapel van het vliegkamp Valkenburg. Vervolgens zal men in de kantine van het vliegkamp een by eenkomst houden, waarna een stoet zal vertrekken naar de begraafplaats. De burgemeester van Valkenburg, de heer M. A. van der Have zal hier een toespraak houden, gevolgd door het leggen van een krans door kol. b.d. H. D. Buurman, commandant van v.m. 4 R.I. ds. De Ruiter voorzitter van de Centrale Commissie voor het hervormd jeugdwerk. Ds. J. N. de Ruiter gaat, ds. J. M. D. v. d. Berg komt Nu ds. De Ruiter dit beroep heeft aangenomen en ds. J. M. D. van den Berg het beroep in de vacature van wy- len ds. J. van der Wiel heeft aangeno men, blyft er één vacature in het mi nisterie van hervormde predikanten be staan. Slechts enkele weken afscheid en intrede vinden beide in juni plaats zyn alle predikantsplaatsen bezet. Ds. Van den Berg zal zondagavond 28 mei om zeven uur in de Vredeskerk af scheid nemen van de hervormde ge meente van Rotterdam-Vreewyk en de week daarop, n.l. zondagavond 4 juni in de Pieterskerk, na vooraf in de morgen dienst in datzelfde kerkgebouw te zyn bevestigd door de consulent, ds. H. Bouter intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Leiden, waar hy, zoals gezegd, beroepen is in dc vacabure van ds. J. van der Wiel, die op 23 juni 1959 is overleden.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3