UW MAAT BESTAAT IN HERENCONFECTIE Waarom zout!! U weinig kost? Arrestatie Stalmann op Nederlandse aanwijzing Overheid wil voorkomen, dat Adèle later een „probleemgeval" wordt Portugees Vieira nog als enige ongeslagen MAATSTAF VOOR PASSENDE KLEDING Twee nederlagen Joliann Scherz Holland en ook Bataven naar DOS-estafette Schuld van hoge Westduitse ambtenaar staat niet vast Raad voor de Kinderbescherming heeft bezwaren tegen opvoeding kind door Oegstgeester echtpaar AFWAS- MIDDEL Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 21 april 1961 Vijfde blad no. 30335 Wereldtoernooi driebanden De Europese kampioen driebanden Jobann Scherz verslagen door Raymond Ceulemans. Dat was veruit het belangrijkste nieuws van de gistermiddag gespeelde derde ronde in de strijd om de drieban- dentitel, waarin de prestaties over het algemeen op een heel wat lager peil la gen dan op de eerste dag. Alleen de par tij tussen de Zuidamerikaan Suarez en de Fransman Siguret stak ver boven het gemiddelde uit. Aldolfo Suarez verloor met een gemiddelde van 1.036 anders goed genoeg voor een royale zege. Hij trof echter Siguret in een bijzonder pro'luktieve bui en bleef drie carambo les op de Fransman achter. Het duel tussen Scherz en Ceulemans moest de „tophit" van deze middag wor den. Ai spoedig werd het echter duide lijk, dat Scherz zijn vorm van Triëst nog naarstig loopt te zoeken. Van het begin af keek de Oostenrijker steeds tegen een achterstand aan, die weliswaar niet al te groot werd, maar Scherz toch steeds nerveuzer deed kijken. Toen de Oosten rijker in zijn 37ste beurt met een zes uitschoot en weer dicht bij Ceulemans kwam (3640) gingen beiden het wapen van de carotte hanteren. Ceulemans kwam heel langzaam weer tien punten voor (4454 in 57 beurten), liet daarna een paar steken vallen en daardoor kon Scherz tenslotte zijn concurrent nog ernstig gaan bedreigen. Pas in de 68ste beurt kon Ceulemans de verlossende slotcarambole maken. Scherz was toen tot 57 genaderd. Kansloos was de Nederlander Bert Teegelaar tegen de Portugees Vieira, die weer aller harten stal met zijn flit sende spel. Het wil met de Rotterdam mer maar niet vlotten in dit kampioen schap. Terwijl Vieira applaus na applaus oogstte en heel lang ruim boven de 1.000 speelde (51 punten in 49 beurten) stond Teegelaar te schutteren. Hij kwam nauwelijks boven de 0.600 uit. Uiteinde lijk bleek Vieira nog 22 beurten nodig te hebben voor de laatste negen punten, waardoor Teegelaar zich enigszins kon herstellen en tot 51 kon inlopen. Tegenvaller Het was een bijzonder grote tegenval ler voor Scherz, dat hij 's avonds ook van de Spanjaard Domingo verloor. Deze had 's middags in een zenuwslopende partij de Zuidamerikaanse kampioen Miro geklopt en had de winstpunten te gen Scherz broodnodig om in de run ning te blijven. Welnu, Domingo ontstak tegen Scherz zulk een vuurwerk, dat de Oostenrijker al vrij spoedig een hope loos lijkende achterstand had. Wel liep deze met de moed der wanhoop die ach terstand ~eheel in en leidde zelfs na de 54ste beurt (54.53), maar in de eind sprint was Domingo nog net iets ster ker. Ondanks die twee nederlagen is Scherz echter toch nog niet kansloos. Daarvoor is het toernooi nog niet genoeg gevor derd. Evenmin kansloos zijn Ceulemans en De Ruyter, die 2 punten achter staan op leider Vieira, die uit drie partijen de volle winst haalde, al was zijn laatste winst verre van overtuigend. Want het onvermijdelijke is gebeurd. In dit bijzonder sterke gezelschap is iedereen in staat de op papier sterksten te verslaan. Dat ondervond Hennie de Ruyter na zijn vrije middag in de partij tegen Suarez, die in de derde ronde een wel onfortuinlijke verliezer tegen Siguret was geweest. De Peruaan speelde tegen De Ruyter wederom enorm sterk. Zó sterk, dat hy na 21 beurten 9 punten voorstond (23 14). Weer toonde De Ruyter de vecht lust, die hem de avond tevoren tegen Ceulemans in de finish had gesierd. De Nederlandse kampioen gaf zich niet ge wonnen, kwam gelijk (32—32 in 36 beur ten) en liep zelfs uit (3843 in 41 beur ten). Ook Suarez toonde uit het goede hout te zijn gesneden. De Zuidamerikaan stelde zich weer naast De Ruyter, kwam Om Zilveren Molen Quick Boys won na strafschoppen van Gouda (eindstand 2-2) Quick Boys mag na de ontmoeting gisteravond tegen Gouda verder strij den in het L.F.C.-toernooi om de Zil veren Molen. Maar de Katwjjkers hebben het niet gemakkelijk gehad. Toen de officiële speeltijd was verstreken keek men tegen een 2-2 gelijke stand aan. Een verlen ging bracht ook al geen oplossing, want beide ploegen kwamen niet tot scoren. Dus moesten helaas strafschoppen de beslissing brengen in deze spannende strijd. Quick Boys deed het beter op de elf meterstop en mag dus verder beke ren. Een gelukkig slot dus voor de bad plaatsbewoners, die zo ongelukkig be gonnen waren, want na de eerste ver kenning moesten zij door een misver stand van hun doelman Den Hollander tegen een 10 achterstand optornen. Het doelpunt werd gescoord door rechtsback Blankemeijer in eigen doel! Daarna ontwikkelde zich een spannen de levendige ontmoeting met kansen aan beide zijden. Na ruim een half uur spelen kwam de gelijkmaker van de voet van linkshalf Pluymgraaf na een goede voorzet van C. Duivenbode. Quick Boys bleef aanvallen, veelal gestuwd door de hard werkende Floor van Duin. Maar de uitvallen van Gouda waren ook niet zonder gevaar, hetgeen kort voor rust bleek, toen een vleugelschot van rechtsbuiten Voerman via de han den van Den Hollander roos trof. Na de rust speelde Quick Boys in nog wat hoger tempo. Gouda werd geheel in defensief gedrongen en de gelijkma ker van C. Duivenbode was dan ook volkomen verdiend. De Katwijkers ble ven gevaarlijker, maar het duurde meestal te lang. Bijna had Arie van den Oever op de valreep nog een zege geforceerd, maar zym kopbal uit een corner zeilde net over de deklat. Een verlenging van tweemaal 7% mi nuut bracht geen nieuwe doelpunten en dus ook geen beslissing, die moest vallen met strafschoppen. En we zeiden het reeds: Quick Boys was de gelukkige. na drie poedels van de Waalwijker heel dicht bij de eindstreep (59—57) en maak te in de 57e beurt de 60 vol. De Ruyter had nog de nastoot. TweVe caramboles vloeiden vlot uit zijn keu, maar op de derde, een heus niet zo moeilijke stoot, strandde de Nederlander. De ballen klotsten en het ongetwijfeld verdiende gelijke spel ontslipte aan De Ruyters handen. Geluk Bert Teegelaar speelde niet onver dienstelijk tegen Ceulemans. Het gemid delde van de Rotterdammer bewoog zich steeds rond de 1, maar hij was toch kansloos tegen de Belg, die in de 47ste beurt zijn pronkstuk voltooide. De Portugees Vieira, die 's avonds he lemaal uit vorm was, trof het, dat zijn Zuidamerikaanse tegenstander Miro er in de laatste partij van de vierde ronde nog minder van terecht bracht. Vieira won in 89 beurten en bleef daar door als enige ongeslagen. Maar deze marathonpartij kostte hem een stuk van zijn algemeen gemiddelde, dat van 0.975 tot 0.849 zakte. De uitslagen: Suarez (Peru) 57 55 6 1.036 Siguret (Frankrijk) 60 55 5 1.090 Miro (Argentinië) 57 70 4 0.814 Domingo (Spanje) 60 70 5 0.857 Teegelaar (Ned.) 51 71 5 0.718 Vieira (Portugal) 60 71 5 0.845 Scherz (Oostenrijk) 57 68 6 0.838 Ceuemans (België) 60 68 7 0.882 Teegelaar 45 47 4 0.957 Ceulemans 60 47 6 1.276 Scherz 56 61 5 0.918 Domingo 60 61 11 0.983 Suarez 60 57 7 1.052 De Ruyter 59 57 5 1,035 Miro 48 89 4 0,539 Vieira 60 89 5 0,674 Na de tweede dag luidt de stand: (resp. gesp.; matchpnt; hgst ser,; alg. gem.) 1. Vieira (Port.) 3 6 6 0.849 2. Domingo (Sp.) 4 6 11 0.800 3. De Ruyter (Ned.) 3 4 6 1.094 4. Siguret (Fr.) 3 4 8 1.092 5. Ceulemans (B.) 4 4 11 1.037 6. Suarez (Peru) 4 4 7 0.910 7. Scherz (Oost.) 3 2 7 0.915 8. Miro (Arg.) 4 2 5 0.766 9. Teegelaar (Ned.) 4 0 8 0.784 Wetenschappelijk maatsysteem maakt het nu mogelijk 9 van de 10 mannen onberispelijk te kleden. 4D-kleding is voorlopig nog beperkt verkrijgbaar en is te herkennen aan nevenstaand embleem. ATLETIEK (Van onze atletlek-medewerker) Zondag is het voor de baanatleten van het district Zuid-Holland een veelbete kenende dag. Niet alleen vindt dan op de Rotterdamse Nenijto-sintelbaan de traditionele en altijd weer spannende DOS-estafette plaats, maar tevens zijn de clubs en de atleten persoonlijk in staat eikaars krachten al zo'n beetje af te tasten. «Vragen als „Heeft hü de af gelopen winter regelmatig getraind?" en „Is die vereniging nog even sterk als verleden jaar?", kunnen al grotendeels beantwoord worden, want op deze DOS- estafette is „iedereen" present. Vorig jaar slaagde A.V. Hollland er voor de tweede achtereenvolgende maal in om de zeer eervolle tweede plaats te bezetten in deze titanenstrijd. Zouden de oranjebroeken, die gevreesde estafet telopers zijn, wederom by de eerste drie eindigen? De formatie die de baan op wordt gestuurd, heeft enkele wijzigingen ondergaan. Allereerst staat Frans Beker, de ta lentvolle sprinter, voor het eerst sinds jaren niet opgesteld. De examenkoorts heeft hem weer te pakken. Van trainen is dan ook al sinds maanden geen sprake meerIs Beker voor goed voor de atletiek vei'lor en? Wij zouden het ten zeerste betreuren! Eddie Westerhout zien we waarschijn lijk niet meer terug, want naar het schijnt heeft hij de zwarte sintels ver wisseld voor het rode gravel van de ten nisbaan. Staan er tegenover deze ver- liespunten ook weer nieuwe krachten? Hans Boogmans is een nieuw gezicht in de ploeg, hij loopt een 400 meter. En de wispelturige Fred Meyer, die men twee jaar geleden leek te moeten opgeven, is weergekeerd. De ploeg ziet er nu als volgt uit: 700 m.: Carel van Venetiën nog altijd Bandrecordertoernooi Door het grote aantal verenigingen dat deel neemt aan de bandrecorder actie voor blinden worden er nog vele avon den door verenigingen gespeeld. Hier door blijft de inschrijving nog even open De voorlopige standen van het toer nooi zijn: Afd. 1: Sportief 26901; Oosthoek 24545. MDS 24005; DSB 23503; SLF 23449; L. Boys 23088, KI. en Revue 22672; Vier Azen 22352; Zaalberg 22317; Royal 22225; Groenoord 21728; Hols Valkenburg 19017 Afd. 2: T. en D. 25237; Sportief 25098; MDS 24126; L. Boys 23486; Zaalberg 23324; Menken Wassenaar 22977; DSB 22945; Maredijk 22473; KI. en Revue 22076; LBF 23831; RMM 21002. Afd. 3: Wassenaarse PSV 23626; DSB 23169; de Graaf (Nwe Rijn) 23110; Fam. Vermond 22340; Firma Zwaan Sassen- heim 22044; Leidse PSV 22032; Centrum 20163; Oosthoek 3 20762. aanwezig. Zal hij zijn ploeg een leidende positie kunnen geven na deze eerste, zo belangrijke afstand? 200 m. Lex Wolf; 1200 m. Joop van Leeuwen; 800 m. Piet Selier; 400 m. Hans Boogmans; 1600 m. Piet de Haas, de loper waar het meeste van afhangt; 800 m. Ab Kingma; 1200 m. Peter van Proosdij; 400 m. Kees Smit; 200 m. Fred Meyer. OOK DE BATAVEN We kunnen ons de tijd niet heugen, dat de Bataven aan de „Dos" meededen. Nu is het weer zover .In de ploeg zijn ook enkele junioren opgenomen, omdat enkele steunpilaren het bij voorbaat al lieten afweten, o.w. Gijs RewijkDe opstelling is de volgende; 700 m. Van Bentem; 200 m. Duynisvelt; 1200 m. Pe ter Brugman; 800 m. Toon Homan; 400 m. Van Rooyen; 1600 m. Henk Kraan; 800 m. Piet de Jong; 1200 m. Han Fasel; 400 m. Westgeest; 200 m. Adri Brugman. A.V. Holland neemt voorts met twee junior-ploegen deel. Vooral van het eerste zevental koestert men hoge ver wachtingen. Deelnemers zijn: 500 m. Watz Tiesema; 300 m. René v. d. Water; 200 m. Chris van Wageningen; 800 m. Gijs Hoope; 300 m. Coen Robbertsen; 100 m. Piet v. d. Haak; 100 m. Dick Ens. Aanvang 12 uur, sintelbaan Nenijto te Rotterdam. Advertentie Landsadvocaat zette standpunt minister uiteen (Van onze Haagse correspondent) Vooral op grond van een advies van de Raad voor de Kinderbe scherming, die van oordeel is dat het bewuste gezin ongeschikt is voor de opvoeding van het kind, en een rapport van de Rijksrecherche, heeft de minister van Justitie besloten geen definitieve verblijfsvergunning te verlenen voor Adèle Paul, de tien maanden oude baby uit Oostenrijk, die door een echtpaar uit Oegstgeest wordt verzorgd. Dit bleek tijdens een kort geding, dat gistermorgen voor de vice- president van de Haagse rechtbank, mr. J. C. Slotemaker, plaats vond. Het echtpaar en mr. W. M. A. Kalkman, advocaat en procureur te Katwijk, die benoemd is tot tijdelijk voogd, hebben het geding aange spannen tegen de Staat der Nederlanden. Zij menen dat de minister onredelijk en onrechtvaardig heeft gehandeld. Veel leed ,Ik kan me niet aan de indruk ont trekken, dat de minister zich voor het karretje van de Kinderbescherming heeft laten spannen. De Kinderbescher ming meent namelijk, dat het onjuist is, dat de pleegouders niet van plan is het kind reeds op zo jeugdig mogelijke leeftijd voor te lichten over haar af komst". ,Met deze beslissing, die naar mijn mening onrechtmatig en onredelijk is", aldus pleitster, „is ongelofelijk veel leed gekomen over het echtpaar, waarvan de man een slachtoffer is van degene, die nu in Israël voor zyn rechter staat". Uitspraak 2 mei Namens eisers kwam als eerste me vrouw mr. N. J. Nanning-Groenemeijer aan het woord. Zij nam de feitelijke ge schiedenis voor haar rekening. Tijdens een vakantiereis in Oostenrijk was het echtpaar in de gelegenheid een baby van een ongehuwde moeder uit Klagen- furt aan te nemen. Er werd een con tract gesloten met het Jugendamt in deze plaats en Adèle kwam op een gel dig paspoort ons land binnen. Nadat meermalen de tijdelijke ver- blijfsgunning was verlengd, kwam ten slotte de beslissing van de minister geen definitieve verblijfsvergunning te verle nen, zodat het kind uit ons land ge zet zal worden. „De minister heeft in dit geval de vreemdelingenwet verkeerd toe gepast", aldus pleitster, „want er is vol daan aan alle voorwaarden: er was een geldig paspoort en het kind levert be paald geen gevaar voor de samenleving en de openbare orde op Na er op gewezen te hebben dat de permanente vreemdelingencommissie in dit geval niet gehoord is, stelde me vrouw mr. Nanning vast, dat de mi nister meent dat het gezin niet geschikt is voor de opvoeding van het kind, het geen zij echter bestreed. Machtsmisbruik Vervolgens belichtte mr. Kalkman het juridisch aspect van deze zaak. Hij kwam tot de conclusie, dat de minister de vreemdelingenwet gehanteerd heeft voor een ander doel dan in deze wet omschreven is. Hij was van oordeel, dat de minister zich in dit geval te buiten is gegaan aan machtsmisbruik en vroeg ten slotte de president aan de minister het bevel te geven zich te onthouden van het opwerpen van verdere belemme ringen op straffe van een dwangsom van f 100.000.-. Mr. E. Drooghleever Fortuyn, de lands advocaat, begon met er op te wijzen, dat de beschikking van de Leidse kan tonrechter, waarbij mr. Kalkman werd aangesteld als tijdelijk voogd, nog geen kracht van gewjjsde heeft gekregen doordat de Raad voor de Kinderbe scherming appèl heeft aangetekend. „De minister wil echter graag weten waar hij aan toe is", aldus pleiter. Bei de partijen waren er dan ook voorstan der van om deze bevoegdheidskwestie terzijde te stellen. De landsadvocaat nam als uitgangS' punt voor zijn betoog, dat Adèle Paul een niet toegelaten vreemdeling in de zin van de vreemdelingenwet uit 1849 is. Krachtens deze wet moet aan iedere vreemdeling een reis- of verblijfpas worden uitgereikt. Eigenlijk is dus iedere vreemdeling in ons land een niet toege laten vreemdeling in de zin van de wet, want reis- en verblijfspassen wor den nooit meer uitgereikt. „De dagvaarding baseert zich echter op de situatie, dat het kind een toege laten vreemdeling is in de zin van de wet. Dat is echter niet zo en ook de criteria, die gelden voor een toegelaten vreemdeling, zijn derhalve niet van toe passing". Ook meende de landsadvocaat, dat de rechter een overheidshandeling op het terrein van uitzettingen niet kan toet sen op enkele uitzonderingen na. Van onrechtmatigheid is in dit geval geen sprake aangezien nergens is omschre ven tot welk doel de bevoegdheid is gegeven. De gemelde arrestatie van dr. Otto Stalmann, de leider van de afdeling Buitenlandse Handel van het Westduitse ministerie van Voedselvoorziening, heeft in Bonn grote verrassing gewekt. Men schijnt niet direct geneigd om ge loof te hechten aan de beschuldi ging, dat Stalmann steekpenningen zou hebben aangenomen. Gezegd wordt, dat hij naar verhouding op bescheiden voet leefde en zelfs geen eigen auto bezat. Van welingelichte zijde in Bonn is vernomen, dat een „officiële instantie" in Nederland aanwijzigingen tegen dr. Otto Stalmann heeft verstrekt en hem ervan beschuldigd heeft steekpen ningen uit Nederland, Denemarken en vermoedelijk ook uit Polen aangenomen te hebben voor het rekening houden met bepaalde wensen bjj het opstellen van handelsakkoorden. Het geld zou op een Zwitserse bank gestort zijn. De Bonner jurist dr. Redecker, die sa men met professor Dahs de verdedi ging van Stalmann op zich genomen heeft, verklaarde gisteren dat de be schuldigingen door het O.M. in Bonn nog niet op hun juistheid zijn nage gaan. Stalmann heeft van aantekening van bezwaren tegen zijn aanhouding voor alsnog afgezien om het onderzoek van het O.M. naar de stand van zaken niet te vertragen. Hij bevindt zich thans in het ziekenhuis van de .gevangenis in Bochum. Hij lijdt reeds een tijd lang aan een hartkwaal. Kritiek Het feit dat de verdediger van Stal mann vaststelde dat de beschuldigingen tegen zijn cliënt door het Openbaar Ministerie nog niet op hun juistheid en mogelijke achtergrond waren nagegaan, wordt in welingelichte kringen als een uiting van kritiek beschouwd. Volgens genoemde kringen zijn de uit Nederland gekomen aanwijzingen zonder eerst in bijzonderheden geverifieerd te zijn aan Stalmann voorgelegd. Pas na diens arrestatie zou het O.M. met het nagaan van die gegevens zijn begon nen. Stalmann zou terstond verklaard hebben dat de beschuldigingen niet juist en ongegrond waren. Daarop zou men Advertentie. Lichtzinnig Mr. Drooghleever Fortuyn stelde ver volgens vast, dat het Jugendamt nogal lichtzinnig te werk is gegaan door pas achteraf inlichtingen in te winnen over het gezin. „Men zal in Klagenfurt wel geschrokken zijn over hetgeen aan het licht is gekomen", zo meende hij. De overheid wenst niet dat hier bui tenlandse kinderen komen in ongeschikte gezinnen, waardoor die kinderen moge lijk later probleemgevallen worden. Ook kan de minister niet tolereren, dat de zaak geforceerd wordt doordat het kind eerst naar Nederland wordt gebracht. „De waarborgen voor een verantwoor de opvoeding ontbreken in dit geval", zo zei hij- De uitspraak werd bepaald op dinsdag 2 mei. Het kind zal zolang in ons land kunnen blijven. ,59 ct HET MODERNE IN DE GROENE KNIJPFLES tot arrestatie van Stalmann zijn over gegaan omdat gevaar van vlucht be stond wegens bekendheid met de be schuldigingen. Het O.M. heeft deze ver sie „aldus niet juist" genoemd maar wilde niet nader in bijzonderheden tre den. In betrouwbare kringen wordt opge merkt dat de veiligheidsdienst reeds se dert enig tijd Stalmann in het oog hield. In deze kringen vond men het pijnlijk dat nu uit het buitenland aan wijzingen bij de justitie waren ingeko men. Twijfel gerezen Uit welingelichte kringen in Den Haag verneemt het A.N.P., dat aan officiële Nederlandse zijde twijfel is gerezen om trent de integriteit van dr. Stalmann. Van die twijfel is blijk gegeven aan Duitse officiële instanties. Van Duitse zijde is geinformeerd welke medewer king kan worden gegeven als de Duit se justitie het nodig mocht achten, dat een door haar te verrichten onderzoek zich ook over Nederlands gebied uit strekt. Daarop is van Nederlandse zijde geantwoord dat het in dergelijke geval len gebruikelijk is dat de medewerking aan het onderzoek wordt gegeven via de normale justitiële en politiële ka nalen. Geen Deense steekpenningen Het Deense ministerie van Buiten landse Zaken heeft na een eerste on derzoek meegedeeld dat „met grote ze kerheid" is komen vast te staan dat Stalmann van Deense zijde geen steek penningen heeft ontvangen. Reeds in 1953 heeft een koopman in Hamburg, Henssler, Stalmann ervan beschuldigd steekpenningen te hebben aangenomen van andere kooplieden. Voor dit soort transacties zou hij toen een geheime rekening bij een bank in New York hebben gehad. Stalmann klaagde Henssler aan we gens laster. De zaak werd echter min nelijk geschikt. Toen echter Henssler in 1956 zijn beschuldigingen in een brief aan de voorzitter van de Bondsdag her haalde, kwam het in 1960 tot een straf proces tegen Henssler die tot een jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Het vonnis heeft nog geen rechtskracht daar Henssler om revisie heeft verzocht. Politieke intrige? In politieke kringen in Bonn is de vraag naar voren geschoven of in deze zaak misschien een politieke intrige is ingeweven. Bekend is namelijk dat Stal mann altijd voorstander is geweest van uitbreiding van de goederenruil met lan den buiten de Europese Economische Gemeenschap (EEG) en van nauwe sa menwerking met de Europese vrijhan delszone (EVA). Stalmann zou de laat ste tjjd ook herhaaldelijk met Poolse economische delegaties gesproken heb ben. Zo zou hij nog tijdens de „groene week" in Berlijn met goedkeuring van de Bondsregering met Poolse vertegenwoor digers onderhandeld hebben. Naar be kend is geworden zou het in Berlijn op gevallen zijn dat de vertegenwoordigers van EEG-landen zich van Stalmann verre hielden terwijl die van de landen der vrijhandelszone (EVA) contact met hem zochten. Hiertegenover wordt echter gezegd dat tegen de vermoedens van een politieke intrige het feit valt aan te voeren dat de veiligheidsautoriteiten van de Bonds regering Stalmann reeds sedert lange tijd in het oog gehouden zouden hebben. Zij zouden hierbij steun van Nederland se zijde hebben gehad. Volgens een ander gerucht zou de voornaamste Poolse gesprekspartner van Stalmann een leidinggevend functiona ris van de Poolse geheime dienst geweest zijn. Het Openbaar Ministerie is inmiddels druk doende met het verifiëren van de gegevens die behalve van Nederlandse zijde ook uit Belgische kringen afkom stig zouden ztfn. Twee Duitse officieren van Justitie zijn gisteren naar Nederland gereisd met het doel informaties te verkrijgen ten behoeve van het Duitse justitiële onder zoek in de zaak-Stalmann. SPORTSPLJNTERS Eddy Quinn, een bokspromotor in Montreal heeft de Zweed Ingemar Johansson een gevecht aangeboden tegen Sonny Liston, uitdager nummer één van de wereldkampioen in het zwaargewicht, Floyd Patterson. Quinn heeft de manager van Johans son een telegram gezonden, maar noem de daarin geen datum voor het gevecht. Het aanbod van Quinn is een gevolg van het feit, dat Liston woensdag de banden met zijn manager Joséph Barone heeft verbroken. India zoekt meer buitenlandse hulp Van ofifciele Indiase zijde zal worden getracht op de vergadering van de „Club" van vijf hulpverlenende landen, die a.s. dinsdag te Washington zal wor den gehouden, dit jaar in de vorm van buitenlandse hulp aan India 638 miljoen dollar te verkrijgen. De leden van deze „club" zijn de Verenigde Staten, Groot- Brittannië, West-Duitsland, Canada en Japan. Indiase functionarissen zullen de club mededelen, dat indien niet spoedig bui tenlandse hulp wordt verleend, India's grootscheepse nieuwe vijfjarenplan waar schijnlijk moet worden ingekrompen. Dit zou een vertraging van de Indiase in voer van grondstoffen en uitstel van de voorgenomen industriële ontwikkeling van het land betekenen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 15