EICHMANN kan geen bloed zien NIEUWE EERSTE NEDERLANDSCHE Onbewogen hoorde EICHMANN aangrijpende aanklacht aan In het algemeen instemming met nieuwe wet op afbetalingsstelsel Eerste Kamer lieeft waardering voor minister Cals van O. K. en W. Maan blijft eerste Russische doel in ruimte-onderzoek Enige reactie: bureaucratische notitie voor zijn raadslieden WOENSDAG 19 APRIL 1961 Ontwerp-verdrag over staken kernproeven De Amerikaanse afgevaardigde op de drie-mogendhedenconferentie in Genève over het staken van kernproeven, heeft gistermiddag mede namens de Engelse afvaardiging een volledig ontwerp-werk- verdrag over het staken van proeven met kernwapens ingediend. In dit verdrag zijn alle door de Ver enigde Staten en Engeland op 21 maart J.L by de conferentie ingediende voor stellen verwerkt, alsmede de punten waarop tijdens de voorgaande bijeen komsten reeds overeenstemming werd bereikt. De Russische afgevaardigde Tsarapkin heeft verklaard dat zijn regering het ontwerp punt voor punt zal bestuderen. Ondanks enkele bezwaren in Tweede Kamer Al amendementen (Van onze parlementaire redacteur) Zonder reeds aan een beslissing te zijn gekomen, heeft de overgrote meerderheid van de Tweede Kamer gisteren in het algemeen instem ming betuigd met de nieuwe wette lijke regeling van het afbetalings stelsel. De bedoeling daarvan is ter bescherming van de koper (ook tegen zichzelf) misbruiken zoveel mogelijk tegen te gaan, maar tevens een gezonde ontwikkeling van het afbetalingsstelsel te bevor deren. De regeling heeft alleen betrekking op consumptieve goederen. De kritiek beperkte zich tot enkele onderdelen van het wetsontwerp. Alleen de V.V.D.-ers lieten blijken, dat zU niet overtuigd wa ren van de dringende noodzaak tot wet telijk ingrijpen. Om als afbetalingsleve rancier werkzaam te kunnen zijn, moet men zich laten inschrijven b(j de Kamer van Koophandel. Een afbetallngscolpor- teur moet een vergunning hebben van B. en W. Hjj mag niet alleen op provisie werken en zün werkgever is voor zUn gedragingen verantwoordeiyk. Algemeen werd aangedrongen op streng toezicht op de colportage. Het meeste verzet rees in de Kamer tegen het verplichte inlichtingenformu lier, dat de koper moet invullen. Er zal de hand mee worden gelicht en van een actief vervolgingsbeleid zal toch geen sprake kunnen zijn. Dat leidt dan tot ondermijning van het gezag van de wet. Kredietregistratie Een beter middel om te voorkomen, dat mensen te zware afbetallngsver- plichtingen op zich nemen, zagen mej. Lemaire (P.v.d.A.), mej. Knol (K.V.P.) en de heer Meulink (A.R.) in een kre dietregistratie, die het bedrijfsleven zal moeten opbouwen. ZU wilden de krediet registratie nog niet verplicht voorschrij ven. maar in de wet de mogelijkheid opnemen dat een vrijwillig begonnen re gistratie tenslotte algemeen wordt voor geschreven. De K.V.P.-fractie bleek op dit punt verdeeld te zijn, want de mid denstander mr. Van den Heuvel was het voorlopig eens met het advies van de SER., dat de kredietregistratie zou dwingen tot een zeer kostbare admini stratieve rompslomp. Het is de bedoeling, dat de regering een algemene maatregel van bestuur zal afkondigen, volgens welke de kassastor ting 15 ro van de aankoop zal moeten bedragen. Als beste middel om licht vaardige afbetalingsaankopen tegen te gaan. wilde mej. Knol het percentage stellen op 20 en het bovendien vastleg gen in de wet. Ook mej. Lemaire vond 15 aan de krappe kant, maar zij dacht aan de mogelijkheid het percentage te variëren naar de soort van de goederen, en de heer Meulink meende dat de kas sastorting tenminste het bedrag van de eerste afbetalingstermijn zou moeten bedragen. Geen grote omvang In vergelijking met Amerika heeft het kopen op afbetaling in ons land nog geen grote omvang aangenomen. De re den daarvoor meende mej. Knol te moe ten zoeken in het feit, dat ons land nog geen commerciële televisie kent. In de toekomst leek haar commerciële televi sie echter niet ondenkbaar en daarom bepleitte zij streng toezicht op de col portage. Zij wenste ook, dat een afbeta lingsovereenkomst niet direct wordt ge tekend, maar dat er enige bezinnlngs- ruimte wordt voorgeschreven. De nieuwe wettelijke regeling geeft geen voorschriften omtrent de maxi mumrente, die mag worden berekend. Omdat zij op dit gebied geen vertrouwen heeft in de concurrentie zou mej. Lemai re echter maximum kredietopslagen vastgesteld willen zien, want wie meer rente berekent, kan zich meer risico ver- Leopoldstad helpt Oostpi rovincie Elf boten met 2.000 ton levensmiddelen en andere goederen zUn gisteravond uit Leopoldstad vertrokken. De schepen gaan naar de Oostprovincie. Dit is de eerste zending van Leopoldstad naar de Oostprovincie na de blokkade van deze provincie, in december afgekondigd door de regering van Leopoldstad. Zoals be kend hebben de Loemoembisten de macht in de Oostprovincie. Naar het AFP van welingelichte zijde vernam, zou de regering-Gizenga hebben tegengesproken dat een militaire over eenkomst tussen de regeringen inStan- leystad en Leopoldstad zou zijn gesloten. President Tsjombe van Katanga heeft de Verenigde Naties onder nog grotere economische druk gezet, nu zij er krach tig bij hem op aangedrongen hebben om zijn troepen uit Kabalo in noord-Katan- ga terug te trekken en de Katangese vliegvelden open te stellen voor toestel len van de Volkerenorganisatie. Zo kon het personeel van de V.N. gisteren geen benzine krijgen bij de pompstations in Katanga. Deze manier van „vechten" begint de leiders van de V.N. in Kongo steeds meer te irriteren. De maatregelen van Tsjombe hebben ook een ongunstige uitwerking op de handel van de Euro peanen in Elisabethstad, die dan ook onrustig beginnen te worden. oorloven en dat werkt lichtvaardig ko pen op afbetaling in de hand. Zij be treurde ook, dat geen akte wordt voor geschreven voor aankopen die door mid del van colportage tot stand komen. Verantwoordelijk In artikel 32 van het wetsontwerp wordt de afbetalingsfinancier verant woordelijk gesteld, indien de afbeta lingsleverancier een transactie heeft ge sloten in strijd met de wet. doordat hij bUvoorbeeld de verplichte kassastorting heeft ontdoken. Tegen die bepaling had de V.VD.-er mr. Van Leeuwen zoveel be zwaar, dat hij en vele van zijn fractie genoten om die reden tegen de gehele wet zouden stemmen. Hij vond trouwens toch, dat te veel wordt over gelaten aan uitvoeringsmaatregelen zonder dat daarvoor richtlijnen in de wet zijn ge geven. Een bezwaar van de V.V.D.-er mr. Berkhouwer was voorts, dat bij overtreding van de wet wel de verkoper strafbaar is, maar de koper niet. Hij vond het ook in strijd met het gewone burgerlijk recht, dat afbetalingsovereen komsten, die in strijd met de wet tot stand zijn gekomen, niet nietig zijn. De speciale opsporingsbevoegdheden voor ambtenaren (die overal zullen mo gen binnentreden) vond hij voor over tredingen van de afbetalingswet veel te ver gaan. De bepalingen van de wet op de economische delicten zijn voldoende. Alleen de woordvoerder van de C.H.U., mr. Schmal, was van mening dat men het wetsontwerp maar moet aannemen, zoals het nu ter tafel ligt. Er is niets in te vinden van politiek in kwalijke zin, zei hij, en hij stond gunstig tegenover de algemene strekking. Vandaag antwoordt staatssecreta ris Veldkamp (Economische Zaken) op de diverse bedenkingen, waarvan er en kele reeds hebben geleid tot de indie ning van amendementen. Talrijke onderwerpen uitvoerig; besproken In de Eerste Kamer hebben gisteren niet minder dan 13 leden het woord gevoerd over de begroting van O., K. en VV. In het algemeen bleek er waardering een enkel lid sprak zelfs van lof voor minister Cals en zUn beide staats secretarissen, doch kritische opmerkingen bleven toch niét uit. Van verschillende kanten is vry uitvoerig aandacht besteed aan het gebruik van de Nederlandse taal, dat door sommige leden slordig werd genoemd. Ten deze hekelde prof. Diepenhorst (AR) bijv. het slordige gebruik van onze taal in academische proefschriften. De heer De Loor (P. v. d. A.) pleitte voor invoering van de z.g. „voorkeursspelling", maar de heer Van Hulst (CH) bleek meer voor een compromis te gevoelen. Hij drong echter wel aan op zo groot mogelüke een voud en uniformiteit. De heer Algra (AR) constateerde, dat het blijkbaar moeilijk Is tot overeenstemming over de spelling te komen. Een zekere vastheid vond deze wenselyk, maar aan de leerlingen van de gymnasia zou hij toch wel een gemoti veerde vrUheid willen laten. De heer Derksen (KVP) meende, dat het euvel van het slordige gebruik van onze taal in de eerste plaats gezocht moet worden bij het kweekschoolonder- wijs. De heer Derksen pleitte overigens voor een meer wetenschappelijke oplos sing van het spellings vraagstuk boven de voorkeurspelling, zoals minister Cals die blijkbaar voorstaat. Verscheidene le den schonken aandacht aan het voor nemen van de minister de subsidie aan de studenten-eettafels te verminderen. Hiertegen werd door de heren Diepen horst (AR.) en Schermerhorn (PvdA) duidelijk bezwaar gemaakt en ook mevr. SchouwenaarFranssen (WD) toonde zich er niet gelukkig mee. Alleen prof. Gielen (KVP) zei hierover nog geen de finitief oordeel te hebben. Een onder werp, dat ook vrU algemene belangstel ling genoot was de verkorte werkweek en in verband daarmee het probleem voor het onderwijs. Van verschillende kanten werd erop aangedrongen, dat de minister ten deze maatregelen zal nemen. In dit verband vroeg de heer De Loor (PvdA) ook maatregelen van de minister ten opzich te van de vakantie-spreiding. De heer Van Hulst (CH) meende, dat de drie uren van de vrije zaterdag, zo die even tueel wordt ingevoerd, niet straffeloos over de overige dagen kunnen worden verdeeld. Deze toonde zich intussen al erg ongerust over het absentisme op za terdag dat zich vooral in de grote steden nu reeds voordoet als gevolg van de vrije zaterdag in het bedrijfsleven. Mevrouw SchouwenaarFranssen (VVD) en prof. Gielen (KVP) maakten zich ongerust over de misdaad- en geweldpleginglec- tuur, waarmee de schooljeugd in aan raking komt. Mevr. SchouwenaarFranssen pleitte opnieuw voor het wederom invoeren van de onderwijsbevoegdheid voor officieren van land- en zeemacht. Over de achter stand bij de bouw van scholen maakte de heer Van Velthoven (KVP) enkele kritische opmerkingen. Met de voorne mens van de minister inzake de spaar regeling vóór onderwijzers bij het bij zonder onderwijs bleek de heer Algra (A.R.) niet geheel tevreden. Dit Kamer lid was het echter wel eens met de mi nister t.a.v. diens weigering tot mede werking aan de oprichting van een ge meentelijk lyceum te Groningen. De heer Van de Vliet (WD) drong er bij de minister op aan, dat hij zal over gaan tot het opstellen van een analyse van de uitgaven voor het onderwijs. Hij schaarde zich bij enige andere leden, die hadden gewezen op de onbevredigende salarisregeling voor de inspecteurs van het onderwijs. De heer Van de Vliet bracht verder om. het schriftelijk on derwijs ter sprake. Tegen steun aan de sport zei prof. Diepenhorst (AR.) geen bezwaar te hebben, maar de minister wake tegen excessen. In dit verband bracht hij bepaalde gebeurtenissen in de zwemwereld ter sprake. Over de kunst is betrekkelijk weinig gesproken. De heer Van Hulst (C.HJ drong op een spoedige beslissing ten aanzien van de t v. aan, maar de heer Algra (A.R verklaarde zich nu reeds een krachtig tegenstander van commer ciële televisie. Tal van andere onderwerpen, zoals de Europese Universiteit, de gehuwde on derwijzeres, „schuttingwoorden" in de li teratuur, het economisch onderwijs e.d. werden nog aan de orde gesteld. Vandaag zullen de minister en de staatssecretarissen op deze veelheid van onderwerpen antwoorden. GEEN VERKOOP VAN BIDPRENTJES OP ZONDAG De Hoge Raad heeft een vonnis van de economische politierechter In Rotterdam vernietigd en een Haagse koopman een boete van f 10.- opgelegd, omdat hij in Gouda op een zondagmorgen bidprentjes had verkocht. De economische politierechter ln Rot terdam had deze verkoop weliswaar ln strijd met de winkelsluitingswet geacht, maar had toch ontslag van rechtsvervol ging uitgesproken op grond van het verdrag van Rome (vrijheid van menings uiting). De officier ln Rotterdam was toen ln cassatie gegaan. De Hoge Raad heeft nu het vonnis ver nietigd en ten principale recht gedaan. Daarbij werd de Hagenaar een boete op gelegd wegens overtreding van de winkel sluitingswet. Maar ook raketten naar Mars en Venus De Russische ruimtevaartdeskundige, prof. Blagonrawof, heeft in Florence verteld dat de Russische wetenschap raketlanceringen naar Mars en Venus voorbereidt en ernaar streeft op de maan een laboratorium te vestigen, dat door middel van ruimteraketten bevoorraad zal worden. Tegen 1965 zullen deze plan nen werkelijkheid zijn. De raketten naar Mars en Venus zul len elektronische apparatuur aan boord hebben, waarmee metingen en waar nemingen verricht kunnen worden. De resultaten hiervan kunnen naar de aarde worden gezonden. Met name de geologie van Mars en Venus, alsmede de eventuele aanwezigheid van levens vormen, zijn belangrijke studie-objecten. De voornaamste werkzaamheden blU- ven echter gericht op een onderzoek van de maan en het inwinnen van astrono mische, fysische en biologische gegevens over de maan. Deze gegevens zUn „no dig in het kader van de Russische ruimtevaart-plannen", aldus professor Blagonrawof. Daarom worden de meeste krachten daarop ingespannen. (Van onze reisredacteur) Jeruzalem Het proces-Eichmann is aangeland in wat zijn langste fase zal worden: de getuigenverhoren. Sneller dan verwacht werd, ein digde aanklager Hausner gisteren al zijn marathonrede, een aangrijpend overzicht van wat het Derde Rijk het Europese jodendom heeft aange daan. Verdediger Servatius maakte geen gebruik van zijn recht op antwoord, hij reserveerde dat voor het moment waarop alle getuigen a charge gehoord zullen zijn. De eerste getuigen bleven overigens in de stijl van dit proces, die een strikt doortimmerd juridische opzet prefereert boven dramatische effecten. Hoofdcom missaris van politie Bar Shalom legde uit hoe het Bureau-06, dat de zaak tegen Eichmann voorbereidde, zUn documentatie büeen gekregen had en staafde vooral de authenticiteit van dat schriftelijk materiaal. HU werd in de getuigenbank opgevolgd door kapitein Less die Eichmann maanden lang verhoord heeft. Less is de man tegen wie Eichmann, toen hU een aantal Duitse documenten ter inzage kreeg om zijn geheugen op te frissen, zei: „Maar dat zün toch allemaal geheime Rijkszaken. Is uw rang wel hoog genoeg, dat ik er met U over kan spreken?" Getuigenverhoren zijn begonnen De bureaucraat in Eichmann is nog steeds springlevend. Tijdens de aan klacht van Hausner krabbelde hU een notitie voor zijn raadslieden: „Opmer kelijk hoe Hausner het Auswartige Amt (Ribentrops ministerie van Buitenlandse Zaken) bij de zaken betrekt". Dat was Eichmanns reactie op Hausners rede die ook gisteren geharde oorlogs- en recht bankverslaggevers tot tranen bracht. Hausner ging in zUn rede uitgebreid in op de jodenvervolging in Holland en me moreerde de februaristaking en duizen den Nederlanders die vrüwillig de gele Davidsster droegen. Maar de erepalm voor daadwerkelijke hulp aan de be dreigde joden ging naar Denemarken. De Denen slaagden er immers in bijna hun gehele joodse kolonie van zesduizend mensen in een moedige intelligente ope ratie overzee naar Zweden weg te smok kelen, terwijl Nederland met honderd- vUfentwintigduizend omgekomen joodse staatsburgers bijna zUn gehele joodse ge meenschap verloor. Volgens de openbare aanklager was Eichmann de enige die zich verzette te gen het plan van Himmler om met de Westelijke geallieerden joden tegen spoorwagons te ruilen. De poging van Himmler mislukte doordat de Londense radio het ruilvoorstel voortUdig bekend maakte. Het Westen zag het als een po ging om een wig tussen de Westelijke bondgenoten en de Sowjet-Unie te drij ven. Dodenmars Velen in de rechtszaal konden hun tranen niet bedwingen toen Hausner Vandaag opende burgemeester mr. G. van Hall van Amsterdam de nieuwe werkinrichting voor blinden „De Plantage'' aan de Postjesweg in de hoofdstadHet uiterlijk van het fraaie gebouwdat geheel door het werk der blinden zelf bekostigd is. vertelde van de dodenmars van duizen den Hongaarse joden in de herfst van 1944. Er waren geen vervoermiddelen en de mensen moesten te voet, bU barre weersomstandigheden, een afstand van 200 kilometer afleggen naar kampen in Oostenrük. Zü die slecht ter been waren, werden door de bewakers neergeschoten. AchterblUvers werden genadeloos mis handeld. Velen zegen stervend aan de kant van de weg neer en honderden pleegden zelfmoord. Hongaarse bewakers weigerden het transport te vergezellen en vluchtten. Eicb*»*«n kreeg een repri mande van Himmler wegens het gelas ten van deze tocht. Inmiddels hadden de Russen Boeda pest omsingeld en de joden die nog in de stad waren, bleven gespaard. Tegen het einde van juni 1944 waren echter in totaal 437.402 Hongaarse joden naar ver delgingskampen gevoerd. Het overbrengen van Roemeense joden naar kampen in Polen, in 1941 begon nen, werd door de Duitsers gestaakt om dat de kampen overvol waren, maar op persoonlijk bevel van Eichmann werden de transporten in juli 1942 hervat. HU stoorde zich niet aan de protesten van de Roemense regering, zelfs niet aan die van de Duitse ambassadeur in Boeka rest. Het „modelkamp" Theresienstadt in Bohemen-Moravië was een persoonlijke schepping van Eichmann. Het diende om In het proces-Eichmann is vandaag een een deel van het op de band vastge legde verhoor van beklaagde door de Israëlische politie afgedraaid op ver zoek van de openbare aanklager Gi deon Hausner. „Ook Himmler (het hoofd van de Ge stapo) gebruikte het probleem van het joodse volk om de aandacht van an dere moeilükheden af te leiden, zoals men al honderden jaren lang had ge daan," aldus Eichmann. „Niet alleen in Duitsland, maar ook in de Ger maanse staten, de kleine staten (hier doelde hU blijkbaar op de tUd vóór de Duitse hereniging in 1870) is dat van tUd tot tüd gedaan." „Het is niet alleen door Himmler ge daan, maar ook door de „Gauleitër" en door alle andere leiders." Beklaagde zei, dat de chef van de vei ligheidsdienst, Reinhard Heydrich, hem een maand of twee na het begin van de oorlog tegen Rusland in juni 1941 had verteld, dat Hitier de uit roeiing van de joden had bevolen. „Ik had daar niets op te zeggen. Zo'n wre de oplossing was nooit bij mij opge komen," aldus Eichmann. Eichmann zei, dat Heydrich hem op dracht gaf naar het Oosten te gaan om te zien hoe de uitroeiingsactie daar werkte. „Nooit van mün leven zal ik de woorden vergeten die hij bij die ge legenheid tot mij sprak." „Toen ik uit Heydrlchs woorden ten slotte begreep, wat Hitier met de joden van plan was," aldus Eichmann, „kon niets me meer schelen. Alle belang stelling in de gehele gang van zaken verdween. Ik voelde me alsof alle lucht uit mijn lichaam gepompt was." „Ik ben niet zo flinkAls ik nu een klein bloedend wondje zie, houd ik het niet uit. Ik zou geen arts kunnen zün." degenen die ongerust waren over de be handeling van de joden, te misleiden. Geneesmiddelde kegel De toestanden in de concentratie kampen waren zodanig, zo ging open bare aanklager Hausner voort, dat ook zonder gaskamers e.d. de gevangenen wel zouden zijn omgekomen. ZU waren er gedwongen tot een levenswijze, die op hun ondergang was afgestemd. „Tbc en tyfus kwamen veelvuldig voor en het ge neesmiddel was de kogel". Zieken en stervenden moesten in de sneeuw gaan liggen. Wie tijdens een looppas struikel de ,werd afgemaakt. Het haar van de vrouwen werd afgeknipt en als handels waar naar Duitsland gestuurd, gouden tanden en kiezen werden getrokken. Moeders en kinderen werden met de zweep gescheiden. Een moeder die haar kind niet wilde loslaten, moest toezien dat het hoofd van de kleine tegen de grond werd ver pletterd. Daarna reikte de SS-man het kind weer aan de moeder over met de woorden: „Houd het nu maar vast". Zuigelingen werden voor de ogen van de moeders door bewakers aan stukken gescheurd. In het kamp Majdanek, waar zeker 200.000 joden ter dood zijn ge bracht, kregen eens de kinderen by het betreden van de gaskamers nog ieder een snoepje van hun beulen. Een bewaker in Treblinka had een hond die was afgericht om bU het woord „jood" te büten. Flauw beeld Hausner, die langzaam en met ont roering sprak, zei aan het slot van zijn aanklacht dat hU niet meer dan een flauw beeld van dit enorme menselyke lüden had kunnen geven. „Het gaat boven mijn kracht", zei hU, „dit vrese lijke gebeuren tot in zyn volle diepte te schilderen". Even naar de beklaagde kijkend, zg| Hausner: „Adolf Eichmann geniet eea voorrecht zoals hij aan geen van zijn slachtoffers toestond. HU zal zich voor de rechtbank kunnen verdedigen. Over zijn lot zal volgens recht en getuigenis worden beslist, waarbU de bewüslast by het Openbaar Ministerie berust. De rechters van Israël zullen een recht vaardig vonnis vellen." Het grootst« deel van Hausners aan klacht hoorde Eichmann oplettend maar zonder teken van ontroering aan. Tegen het einde schoof hU soms onrustig op zijn stoel heen en weer of staarde ver moeid op zün handen. Toen Hausner uitgesproken was, haalde beklaagde de schouders op en keek naar zijn rechters alsof hü zich afvroeg wat er nu verder zou gebeuren. „BLOEMGRACHT" weer in Nederland Vanmorgen vroeg liep de kustvaar der „Bloemgracht" by Hoek van Hol land de Nieuwe Waterweg binnen en enkele uren later lag het rampzalige schip afgemeerd by het havenkantoor aan de Stieltjeskade in Rotterdam. Ka pitein Houwing uit Oude Pekela toonde zich zeer verontwaardigd, dat in de Ne derlandse dagbladen als oorzaak van de brand, die uiteindelijk aan vijf opva renden het leven heeft gekost, een ver geten sigarettenpeukje is genoemd. „Wat de oorzaak is geweest, moet nog worden uitgezocht. Ik wil niet beweren dat het geen sigaret kan züin geweest, maar ik geloof niet, dat de brand door een peukje is ontstaan. Het schip was boven dien niet geladen met hout, maar met stukgoederen". De kapitein was kenne lijk nog zeer onder de indruk van het gebeurde en derhalve weinig spraak zaam. Zoals eerder gemeld zUn de stoffe lijke resten van de vyf by het ongeluk omgekomen opvarenden met de kust vaarder „Schippersgracht" naar Am sterdam overgebracht. Het Spaanse slachtoffer zal met het m.s. „Flevo" naar zijn geboorteland worden vervoerd: de overige vier zullen op nader te be palen data in Nederland ter aarde wor den besteld. De „Bloemgracht" dat door de brand nogal wat schade heeft opgelopen, al bleek dit geen beletsel om op eigen kracht van Turku in Finland naar Rot terdam te varen, zal vandaag naar een werf in Slikkerveer doorstomen voor de reparaties. MAART: 20.000 NIEUWE TELEVISIETOESTELLEN Op 1 april 1961 bedroeg het aantal aangegeven televisietoestellen 878.419 te gen 857.992 op 1 maart 1961. Een toe name dus van 20.427 toestellen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5