Vakantie hulp Karpetten! h0„SHELL"2T MENGSEL Brigitte Bardot mag wèl naar Bodegraven PROV. STATEN AANVAARDEN STREEKPLAN-BOLLENGEBIED A.R.-aniendenient ingetrokken Mr. Klaasesz legt motie terzijde Loop der bevolking te Leiden Kon. Ned. Middenstandbond tegen winkelsluiting op zaterdagmiddag Papoea-studenten tot Kennedy: Maak geen fouten! J. STOUTEN Te koop gevraagd VRIJ HUIS vrl. kracht QSNELLE BEDIENING KANTOORPAND DE KLEINE WINST Adverteert in hef Leidsch Daghiad WOENSDAG 19 APRIL 1961 Amendement Dit amendement behelst o.a. dat het gebied van -de Noorderduinen bij Noord- wijk bestemd wordt tot „stads- of dorps- gebied". met dien verstande dat van de totale 65 ha. er 30 permanent bestemd worden voor recreatie en 35 ha. voor de volkshuisvesting. Hierna kwam dit amendement van de A.R.-fractie in- bespreking. De heer H. B. Engelsman CPvdA) achtte het voor stel tot amendement van de heer Geel kerken niet gelukkig. Zün fractie gaf de voorkeur aan het opvullen van de ruimte tussen Noordwijk-Zee en Noordwijk- Binnen. Ook een deel van de KVP- fractie was bij monde van de heer G. Z. di Vos tegen het voorstel van de AR.- fractie. Ir. F. W. C. Blom (WD) deelde mee dat. indien h&t. voorgestelde amende ment wordt aangenomen, de evenwich tigheid van het streekplan van Gedepu teerde Staten verstoord wordt, reden waarom zijn fractie ertegen was. Daar het amendement mede ondertekend was door enige CH-fractieleden zei mr. W. D. Okkens, dat men er behoefte aan ge voelt de gehele kwestie over vijf jaar op nieuw te bezien. Gedeputeerde mevr. De RuijterDe Zeeuw beantwoordde hierop de replieken en waarschuwde tegen „touwtrekkerij" van bepaalde groeperingen, die voor him belanghebbenden zoveel mogelijk uit een streekplan trachten te halen. Ingaande op het amendement van de heer Geelkerken zei zij, dat Gedeputeer de Staten voorkeur blijven houden voor bebouwing van Noordwijk-Binnen-noord. Spreekster onderstreepte dat het met de recreatie van Noordwijk spaak zal lo pen, als de Noorderduinen worden vol gebouwd. Zij raadde de heer Geelkerken aan zyn amendement voorlopig in een lade op te bergen, temeer daar zjj toe zegde de kwestie na vijf jaar nogeens te bezien. Dit was voor de heer Geelkerken aanleiding zyn amendement In te trek ken. Hierop nam de vergadering het streekplan-bollengebied zonder hoofde lijke stemming aan. LUDWIG ROSENBERG KOMT NAAR ONS LAND (Van onze Brusselse correspondent) Ludwig Rosenberg, de voorzitter van het economisch en sociaal comité van de EEG en van de Euratom zal van 24 april t.eun. 26 april aa. als gast van de S.ER. een bezoek aan Den Haag bren gen Het ligt in de bedoeling, dat de heer Rosenberg zich zal oriënteren omtrent de werkwijze van de SER. en over de verhoudingen in het Nederlandse be drijfsleven Dinsdag 25 april aa. zal hy besprekin gen voeren met vooraanstaande figuren uit verschillende sectoren van het Ne derlandse bedrijfsleven. Ook zal hy een vergadering bewonen van de SER-com- missie voor internationale soclaal-econo- (Van onze Haagse correspondent) Aangezien men gisteren niet gereed was gekomen met de behandeling van het door Gedeputeerde Staten opgestelde streekplan voor het bollengebied, zyn de Provinciale Staten van Zuid-Holland vanochtend in de Ridderzaal aan het Haagse Binnenhof wederom bijeenge komen, ter voortzetting van de beraad slagingen. Als eerste repliceerde hedenochtend, op de uiteenzettingen van de gedepu teerden. de heer C. P. Vergouwen (KVP). Hij verzocht de omleiddngswegen niet op het streekplan te handhaven. Bovendien vond hij de oppervlakte van het meertje in de Oosterduinen nabij Hillegom van 35 ha. veel te groot in de bollengronden. Daarom bleef hij zy'n stem tegen dit meertje verheffen. De omringende meren en plassen zorgen voor voldoende recreatie, zo zei hij en beval overplaatsing van de kalkzand steenfabriek aan. Spreker bleef de me ning toegedaan, dat de Noorderduinen bij Noordw\jk bestemd moeten worden voor bebouwing. Hij riep de hulp in van andere voor dit plan geporteerde fracties om tot verwezenlijking hiervan te ko men. Dr. N. G. Geelkerken (AR.) zei, dat men voor hét nageslacht zoveel mogelijk open ruimten moet scheppen, die een bestemming moeten krijgen naar de eisen van die tijd. Een klein gedeelte echter moet benut warden voor deze ge neratie. Spreker meende, dat men dan beter nu een klein gebied van de duinen kon afnemen en de bollengebieden voor later bewaren. Zo bleef hy ook voor be bouwing van de Noordwykse Noorder duinen. ..Het onderhavige golfterrein heeft maar 9 holes, hetgeen lang niet zo aantrekkelijk ls voor buitenlanders als het. Wassenaarse golfterrein met 18 ho les." aldus spreker, die daarop een amendement indiende op het streekplan. Voordat de Provinciale Staten van Zuid-Holland vanochtend in de Haagse Ridderzaal het geschorste debat over het streekplan-bollengebied hervatten, wijd de de Commissaris van de Koningin, mr. J. Klaasesz. enkele woorden aan „het Noordwijkse incident". Spr. zei dat hy tijdens zijn werkbezoek aan Noordwijk, na afloop van het offi ciële gedeelte, op een ontvangst a)s laat ste groep uit de burgerij met sport mensen had gesproken. Toen was het golfterrein ter sprake gekomen en het bestuur van de golfclub had zijn angst uitgesproken over even tuele bebouwing van de Noorderduinen. „Ik heb toen gezegd, dat de soep nooit zo heet gegeten wordt, als zjj wordt op gediend en dat men eerst maar eens de definitieve uitspraak moest afwachten", aldus mr. Klaasesz. Spr. vond, dat men zulk een gesprek met de burgerij niet als officieel moest kenmerken, en zeker niet officieel ter kennis van het gemeentebestuur ge bracht behoefde te worden. „Evenwel is mij dat verweten en zelfs heeft de gemeenteraad van Noordwijk door een motie zijn misnoegen daarover geuit". „Die motie", zo zei spreker tenslotte, „ligt hier naast mij en daar blijft ze liggen! Dit deelde spreker mede, nadat enkele Staten-leden hier gisteren gewag van gemaakt hadden. ZWO-subsidie voor uitgave proverbia-collectie De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof. dr. G. G. Kloeke, hoogleraar in de Nederlandse taal- en letterkunde aan de Leidse Universiteit, een subsidie verleend voor de uitgave van een in de zestiende eeuw (1549) in België versche nen spreekwoordenverzameling, getiteld: „Seer schoone spreeckwoorden oft pro- verbia in Franchoys ende Duytsch om wyseiyck te leeren spreken ende ant woorden voor die i onghens en eenen yegelijcken so wel in Franchoys als in Duytsch". Het manuscript van dit werk bevindt zich reeds bij de drukker en de uitgave kan dus nog dit jaar tegemoet worden gezien. Prof. Kloeke mocht reeds enige jaren geleden een subsidie van ZWO ontvangen, die toen bestemd was voor de uitgave xan de Kamper Spreekwoor den uit 1550, een collectie van niet min- dan 1550 proverbia. (iiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiin! CORRESPONDENTIE 1 VAN DE OOIEVAAR De ooievaar, die op het nest op het stadhuis van Oudewater f| is teruggekeerd, voert zelfs cor- respondentie. Lang voor hij dit seizoen naar Oudewater terug- i keerde, lag er al een briefje op g hem te wachten, dat een 9-jarig g meisje uit Soestdijk hem ge- n stuurd had. Ansje Groenestein i schreef: „Lieve Ooievaar, Ik wou zo graag een kindje hebben. Ik wou het liefst een zusje en als u die niet heb, mag i het ook een broertje wezen. Hoe g duur kost zo'n kindje? Want g dan ga ik maar gauw aan het g sparen. Wilt u het zo gauw mo- g gelijk brengen? Dag, lieve ooie- 1 vaar". 1 Oudewater's ooievaar bezit g zelfs een particulier secretaris g in de persoon van de heer A. W.^ den Boer, de oud-gemeentese- g cretaris. Namens „zijn baas" g heeft hij onder meer als volgt g terug geschreven. „Lieve Ansje, Ik zal erg mijn best doen. Er n zijn al een heleboel zusjes en g broertjes besteld. Ik weet echt g nog niet of er nog een zusje of g broertje over zal zijn. Als er een 1 over is, krijg jij dat". In de week van 6 t.e.m. 12 april 1961 GEVESTIGD A. Vork en fam., vertegenwoordiger, Janvossensteeg 73; E. P. N. Blad en fam kantoorbediende, van Banchemhof 13; C. A, van Dongen en fam., draglinemachi nist, Kanaalweg 173; J. H. de Vriend en fam., bouwk. opz„ van Banchemhof 23; C. H. van der Pluym en fam.. Rijksamb tenaar, Sn. HurgonJe8tr. 17; H. J. D. Vis ser en fam., aas. boekhouder. Korevaar- str. 6; G. Spijker en fam., leraar, Surl- namesraat 170; C. J. Houtzagers-Kooy- man, v. Vollenhovenpl. 99; T. J. Mulder, Kllkspaanweg 16; W. M. Mulder, Ryns- burgerweg 119a; J. A. van Haasteren, Ho- gewoerd 84; P. C .Groenewold, lerares, Franchlmontlaan 27; H. Stamhuis, Ryn- en Schlekade 24; A. M. J. I. Zeyimans, van 't Hoffstr. 44a; E. R. J. M. Boogaerts, Witte Singel 29; N. van Tol, militair. Noordelnde 2a; L. S. van Hees. wetensch. ambtenaar, Burggravenlaan 76; J. van Veen, Instrumentmaker, Hogewoerd 110; M. Boelema-Tlllema, van Banchemhof 19; S. H. J. Boelee, militair. Lammenschans- weg 179; J. M. van der Wal, 11. verpleeg ster, Witte Singel 27; L. Stuurwold, zle- kenverzorgster, Rynsb.weg 10; C. E. Bot laborante, Nleuwsteeg 13; J. Vaandrager, arts. Nieuwe Ryn 14: M. Mans-De Reus, Noordelnde 2b; A. Bodemeijer, verpleeg ster, Rynsburgerweg 167; J. T. F. M. Mul der, militair, Noordelnde 2a; H G Egter van Wlssekerke, Jan v. Goljenkade 18; W. C. Jonker, steward, Zoeterwoudseweg 56; E. van der Ploeg, kantoorbediende. Op- penheim8tr. 55; J. M. A. van Noye, kleu terleidster, Oranjestr. 2; F. E. Stuhm- Kozitskl, Amallastraat 10; A. Kuyper, maatsch. werkster, Hogerbeetsstr. 10; M. C. C. Gouverneur, gouvernante. Kaas markt 7; H. T. M Teuwlsse, 11. verpleeg ster, Hooigracht 11-29; O. R. I. Kol. wijn- kopersknecht, Boshulzerkade 86; D. Har- (Van onze Haagse correspondent) De Kon. Ned. Middenstands bond is voorshands tegenstander van een wijziging van de Winkel sluitingswet, waarbij het mogelijk zou worden de winkels op zater dagmiddag te sluiten. Dit komt tot uiting in een nota van het hoofdbestuur over arbeids tijdverkorting en zaterdagmiddag- sluiting, welke gisteren is versche nen. In deze nota wordt gesteld, dat de arbeidstijdverkorting idle volgens het rapport van de S.ER. uit 1958 verdiend moet worden) ons dreigt te overspoelen. Toch ls het aantal werknemers met een geheel vrije zaterdag nog onder de 25%. In het ambacht levert de werktijdver korting grote moeilijkheden op, omdat het personeel elders meer kan verdienen en meer vrije tijd heeft. Dan is er nog het euvel van de „zwarte arbeid" ten ge volge van de vrije zaterdag. Het pro bleem wordt bestudeerd, maar maat regelen daartegen zijn moeilijk te nemen. Soekarno's visie steunt niet op waarheid S. B. Hindom, de voorzitter van „Kobe Oser" de Papoea-studentenvereniging in Nederland, heeft in een schrijven aan president Kennedy namens alle leden van deze vereniging verzocht „geen enkel besluit tijdens het bezoek van president Soekarno over Nieuw-Guinea te nemen, zonder erkenning van onze eigen wensen". „Wij studeren in Nederland, omdat wij er werkelijk van overtuigd zijn, dat alleen de Nederlanders ons kunnen hel pen ons land en volk te ontwikkelen in overeenstemming met hun jarenlange ervaring In de vraagstukken en aange legenheden van Nieuw-Guinea", aldus de brief. De heer Soekarno voert propaganda die niet gebaseerd is op werkelijke waar heid. Hij spreekt altyd over kolonialisme van Nederland in ons land en jegens onze bevolking. De Papoea's willen geen enkele vorm van kolonialisme, noch een Nederlands noch een Indonesisch kolo nialisme. WU beschouwen het Nederlands be stuur in ons land niet als een koloniaal bewind. Wij laten het voortduren zolang wij de steun daarvan nodig hebben om onze bevolking te helpen tot wjj een plaats kunnen innemen in de rij der volken. Wjj vertrouwen de aanwezigheid van de Nederlanders in ons land en hun bedoelingen" mische aangelegenheden. Prof. dr. J. E. de Quay zal de heer Rosenberg ontvan gen. De brief vervolgt o.m.: „Als wij ln de toekomst zien dat de Nederlanders, zich niet aan hun belofte houden, zullen wij hen herinneren aan hun morele ver plichting. Wij willen een onafhankelij ke Papoeanatie worden van het ooste lijk en westelijk deel (van N./Guinea) samen. Wij willen geen Javaanse over heersing. Wij kunnen geen hulp van Indonesië verwachten omdat wij weten dat dit land ons deze niet kan geven. Zodra wy ons in staat achten om de teugels in eigen handen te nemen, zul len wij dat doen. De Nederlanders moe ten dan aan onze wensen voldoen omdat zij dit zelf beloofd hebben. Elk land ter wereld weet dit. Dit feit kan binnen tien jaar plaats hebben. Deze maand Is de Nieuw-Gulnea-raad geïnstalleerd. Dit is een duidelijk bewijs voor ons om in de goede bedoelingen van Nederland te geloven. Daarom willen wy niet dat u tijdens uw bespreking met president Soekarno een beslissing over Nieuw-Guinea neemt zonder erkenning van onze eigen wen sen", aldus besluit de brief. Wat het winkelbedrijf betreft: ln de meeste bedrijven wordt al 42 tot 44 uur per week gewerkt. Het probleem van het personeel, dat een vrije zaterdag wil heb ben, ls groot. Is een winkelier geneigd, terwille van personeelsmoeiiykheden zaterdagmiddag vrij te geven en dan ook zelf te sluiten, dan moet dit volgens de mening van K.N.M.B. als een eenzijdige redenering worden bestempeld. Er zijn er, die gemakkelijk spreken over de verschuivingsmogelijkheden van de omzet van de zaterdagmiddag waarop 25 tot 40 pet. van de totale weekomzet wordt gehaald naar andere momenten. De Middenstandsbond is echter van mening, dat verschuiving naar de zater dagmorgen of naar de vrijdagavond overwegende bezwaren heeft. Voor ver scheidene bedrijfstakken liggen extra kansen op zaterdagmiddag, ook in ver band met toeristen, die in het weekeinde belangrijke bedragen besteden. Verder speelt de gedachte een rol, dat als men de consument niet de gelegenheid geeft te kopen wanneer hy wil, hy zich gaat richten tot postorderbedryven e.d. Men verliest door de sluiting al te ge- makkelyk op te vatten de greep op de consument. Voorstanders van zaterdagmiddagslui ting zien vaak het personeelsprobleem primair, maar het vrijgeven brengt geen oplossing, gezien de ervaring ln Duits land. De ondernemers zónder personeel, zo is gebleken, willen in het algemeen géén sluiting. De Bond is van mening, dat ten op zichte van het personeel Individuele op lossingen moeten worden gevonden, Hy zal er voor biyven strijden, dat verant woorde beslissingen zullen worden geno men. die zoveel mogelijk waarborgen, dat de middenstand ln de welvaart bhjft delen. Daartoe roept hy de medewerking van de betrokkenen ln om elke beslissing, die van hen individueel wordt gevraagd, zorgvuldig te overwegen. tevelt, marktkoopman. Potgieterslaan 22a; A. L. M. In der Rieden, Jan v. Gotlen- kade 37; H. P. Braun, Hogewoerd 157; F. P. Valkenburg, Kllkspaanweg 8; M. K. Hoekstra, secretaresse, Rljnsburgerweg 84; H. C. de Wijn, coupeuse. Hoge Ryndyk 85; G. Murgla, granietwerker. Herensteeg 6; J. Fuchs, verpleegster, Trompstr. 34; J. B. Sanders, fislcus, Burggravenlaan 5; D. A. de Ble. Lage Rijndijk 28b; J. de Vink, Lage Morsweg 84; T. J. Schlaman, militair, Noordelnde 2a; P. H. J. Krult, militair, Leuven8tr. 28; P. W. Tlele, administra teur, Schelpenkade 41; P. H. G. J. Lam- booy, onderwyzer. Thorbeckestr. 60. VERTROKKEN W. J. Caspers en fam., Boshulzerkade 18 nr. Groningen, Onderdulkerstr. 84; P. H. Barentsen en fam., Rljnsburgerweg 73, nr. Nleuwer-Amstel, Abelenlaan 47; J. Abspoel en fam., Os- en Paardenlaan 28, nr. Au stralië; H. M. J. Timmerman, en fam., Zoe terwoudseweg 21a, nr. Zoeterwoude, Oran- Jelaan 26; J Hoogendoorn en fam., van Tt Hoffstr. 32 nr. Zoeterwoude Juliana- park 7; P. J. Searle-De Bot en fam., Bree- straat 101, nr. Velsen. Drlehulzerkerkweg 180; B. P. van Eykel-Oosterbeek en fam., Andr. Schotkade 7, nr. Amsterdam, de Bazelhof 7 hs.; J. Bekoolj en fam., Tel- derskade 28, nr. Wassenaar, Vlollerenweg 22; J. Hoogenboom en fam., Atjehstraat 57a, nr. Alphen a d. RUn, Pr. Irenelaan 10; H. W. Schuurman en fam., Abr. Cryns- senstr. 10, nr. Australië; H. W. Broos- hooft en fam., Burggravenlaan 31. nr. Oegstgeest, Ridderspoorlaan 4; D. A. Smit en fam.. Aalmarkt 18. nr. Epe. Korte Enk- weg 5; H. Breuker en fam.. Hansenstr. 68a nr. Zoeterwoude, Jullanapark 16; N. Vree- ker en fam,, van Rlebeeckhof 51. nr. Hoensbroek, Mgr. Hanssenlaan 6; J. Hop penbrouwer en fam., J. v. Houtkade 7a. nr. Delft, Fr. v. Borselenstr. 29; D. Meyer, en fam., Kneppelhoutstr. 2, nr. Haarlem, Fr. Netscherstr. 21; J. H. Eekhout en fam. Burggravenln. 78. nr. Voorburg. Parkflat Vronesteyn 46; A van der Bos en fam., J. v. Houtkade 37b. nr. Zoeterwoude, Ju llanapark 14; G. H. M. van Grieken, Groenhovenstr. 12, nr. 's-Gravenhage, Dle- renselaan 102; I. Oud. Haagweg 45a, nr. Hilversum, Jac. Catsstraat 45; P. T. A. van der Voort. Kllkspaanweg 18, nr. Sassen- helm, Menneweg 51; C. T. M. van Aanhold Rljnsburgerweg 10. nr. Frankryk; P. Slig- gers, A. van Burenhof 11. nr. Amsterdam. Korte Leldsedwarsstraat 1211; R. M. Jonkman, Drulvenstr. 45, nr. Oegstgeest. Wllhelmlnapark 28; A. W. Kruithof, Kam. Onneslaan 12. nr. Utrecht, Bosboomstr. 1; C. J. A. Manders, Hogewoerd 84. nr. Al- blasserdam, v. Eesterenslngel 22; A. J. Bakker-Arends, Herengracht 74, nr. Al- Êhen a d. Ryn, J. P. Coenlaan 41; H. B. van Zanten, P. Paaltjenspad 6, nr. Haarlem. Schotersingel 163; C. J. Plu, Rynsburgerweg 10, nr. 's-Gravenhage, Het Kleine Loo 221: A. van Berk, Con- radstraat 10, nr. Haarlem. Ryksstraatweg 72; M. A. de VriesVan der Plas, Evert- senstr. 76. nr. Valkenburg (Z.-H.). Hoofd- str. 17; L. M. Swanlk, Oosterstr. 80, nr. Breukelen. Joh. v. Oldenbarneveltstr. 1; D. Montanus, Sumatrastr. 21. nr. Rheden. (Geld.), Badhuisin. 9; C. A. van Mook. Kneppelhoutstr. 37, nr. Alkemade. Kerk straat 16; L. Krult. Alexanderstr. 40, nr. Wassenaar. Bloemluststr. 66; W. J. C. van BerkVan Hooven, Magd. Moonsstr. l.nr. Haarlem. Rijksstraatweg 72; P. C. Bokma, Rapenburg 12, nr. Leeuwarden, Emma- kade 4; J. M. Bertrand-Boerrlgter, Hooi gracht 11-29, nr. Haarlem. Berkenrode- str. 27; U. Bonelll. Turfmarkt 6. nr. Kat wijk. Tortellaan 59; H. A. Klelst. Marnlx- str. 115, nr Den Helder. Buitenhaven 5; H. C M Plelanen, De Ruyterstr. 23, nr. Zoeterwoude, Jullanapark 17; B. L. M. Bunnemijer. Boerhaavelaan 42. nr. Ge leen. Annastr. 36; W. Fransz. Rljnsburger weg 140. nr. Deventer. Oranjelaan 2; A. de Vrind, Jac. Perkstr. 3. nr. Arnhem, Vel- perwee 147; A. N. C. Koch, Witte Rozen- str. 58a, nr. Oegstgeest. Ridderspoorln. 11; W. de Sitter. Witte Singel 36. nr In dia; C. J A. M. Oomen, Janvossensteeg 54. nr. Gllze en Rllen, Kerkstr. 1; M. D. van der LellJ, Zoeterwoudseweg 112. nr. •s-Gravenhage. Kiplaan 23; R. I. Hoch- wald. Witte Slneel 79. nr Rotterdam, Groenezoom 59; F W Hartman, Mezen- str. 2, nr. Heerde, Mussenkampseweg 30; P. J. R. Oomens. Hugo de Vrlesstr. 16. nr. Amsterdam. Relnler Claeszenstr. 36 Til; J. Singerllne. Temmlnckstr. 43, nr. Den Helder, Buitenhaven 5; W. J. van den Dool. Morelstr. 24, nr. 's-Gravenhage. Nw. Haven 30: H J M. Catln, Morsweg 144a. nr. 's-Gravenhare, Herm Coster - straat 300; C. C M Wlnnubst. Bilderdiik- straat 3 nr Amsterdam Wakkerstr. 14II; H van den Berg. Witte Singel 07, nr. Lel- muiden. Vrlezenwee 12; P J M Vaessen. Noordelnde 2a, nr. Rotterdam. Toennd 1?0; F B J. pors. Noordeinde 5° nr. Rdswllk (Z -HI, WllPPkade <ifi; .T P M. Bos Plant soen 29. nr. Waalwijk, Burg. v d. Klokken- Soevanna Phoema niet naar V.S. Prins Soevanna Phoema, de voorma lige neutralistische premier van Laos, heeft het State Department (Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Za ken laten weten, dat hy afziet van zyn voorgenomen bezoek aan de V.S. Hy zou vandaag in Washington aangeko men zyn om een onderhoud te hebben met president Kennedy. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft gisteren bekend gemaakt, dat troepen van de pro-com munistische Pathet-Lao het dorp Moeong Mhonlmarath ln mldden-Laos hebben bezet, waardoor zy dreigen het land op een van zyn smalste punten in tweeën te delen. Amerikaanse functio narissen beschouwen deze ontwikkeling als ernstig. GETUIGENOPROE! Op vrydag 14 april heeft tussen hal' tien en tien uur een aamrUding plaa; gevonden op de Rynsburgerweg. Eet 79 jaar oude heer uit Noordwijk staj het rijwielpad ter plaatse over naar dt bushalte. Een 65-jarige bromfietsbe- stuurster, die juist een fietser inhaalt had hem niet opgemerkt. Een aanrij. ding bleef niet uit. Het slachtoffer bral een heup. terwijl de bromfietsberijdste een hersenschudding alsmede eet hoofdwond opliep. Gezien het feit, dat noch E.Hj) noch politie zyn gewaarschuwd, roep; de politie getuigen van bovengemeld on- geluk op. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 19 april C.V. Central! Aalsmeerse Velling G A Dagprijzen sni'". bloemen; Gerbera 30-50, Euphorbia 10. 20, Calla 15-27, Clematis 90-115 per stut Orchideeën 80-160 per bloem. Amaryllii 1532 per kelk. Freesla 90-160, Iris 150- 305, Lathyrus 140-225. Anemonen 24-44 Pyrethrum 100-180, Ornlthogalum 200- 380, per bos. POTPLANTEN, grote pot. kleine pot Adianthum 60-70; Anthurium 300- 1100, 100-160; Azalea 100-140, 15-25; At- plenium 40-50; Azalea 300-650, 100- 200; Begonia erfordla 80-130, 20-45; Blad- begonia 30-40; Cactussen en vetplan- ten 60-100, 12-30; Cissus 140-180. 40-50 Croton 300-420. 80-100; Cyclamen 180- 260, Clnneraria 60-150, 40-85; Calceo laria 30-60; Guphyllum 180-380, 100- 150; Euphorbia Splendens 100-150, 30-50 Ficus 200-360, gemengde planten 80-116; Hedera bont 180-240, 40-65; idee froen 80-100, 16-25; Hortensia wit 250- 00. idem roze 250-300. Idem blau? 250-350, Kalanchoë 40-65; Marac- tha 40-50; Nephrolepis 200-450. 35-45 Primula abconlca 80-120, 50-80; Philoden- dron 250-450, Idem Scandens 45; Platycerlum 200-380, 80-150; Sanse- vlerla bont 250-400. 100-150; Sclndapsia bont 90-115; Idem groen 40-65; St- Paulla 60-85; Tradescantla 60-70, 12- 30; Varens gemengd 20-40. 'ATWIJK AAN DEN RIJN. 18 april - Waspeen (per kist) Al 11.60-13.60, Idea A2 4.40-8 80. Idem Cl 12.80-16.00, Idea B2 1.50-2.60. Idem Cl 4.20-5.30. Idem Cl 1.70-1.90; witlof II 46-66; prei Al 18-20 Idem A2 13; radijs (per 100 bos) 11-14; rabarber I 14-15. Idem II 7-8; peterselli (Der 100 bos) 17-19, selderll mer 100 bosi 18; breekpeen (per kist) 0.60-0.70. Aan- voer waspeen 74.000 kg., waarvan 48.000 kg. voor export werd verkocht. LISSE, 18 april Groene bloembollen veiling: Uitslag groene bloembollenvelUni te Noordwyk onder directie van N.V. Hol land's Bloembollen Huls Llsse. Voor deze unieke velling was weer veel belangstel ling en goede kooplust. De gewassen ston den over het algemeen heel goed. Besteed werden voor bedden van 2% RR: Tulpen: K. M. Triumph 70: Kaufmannlana ali Shakespeare 126; Elchler Max 62; Kaul- mannlana Type 80; Peackoek 100; Tulipa Acuminata 75; Enkele late tulp Alaska 45. Bedden van 3RR; Darwln tulp Drea ming Maid 120: Triumph tulp Creta 55; Breedder tulp Dixie Sunshine 55; Breeder tulp Gen. de la Rey 55; Darwln tulp Ca- rlne Testout 75; Darwln tulp Mahoeany 50: Enkele late tulp Mayflower 55: Bree der tulp Barcerole 45; Fosterlana Cantate 110, Tullpa Rockery Beauty 70; Enkele late tulp Maytlme 80. RIJNSBURG. 18 april Bloemenvei ling Flora; Tulpen: Nlzza 95-100, Bartl- gon 55-70, Queen of the Nlght 60-70; Philip de compinent. 65-70, Greuze 55-65, Peter de Hoogh 65-70 China Pink 34-90, Alglba 55-60. Rose van Lima 90. Campflre 60-65. Sweet Harmony 85-95. Irissen: van Vliet 75-80, Wedgewood 80-90, per bos. Anemonen (eerst soort) 330-500, Cheer fulness 180-230, Doronlcum 190-250 p. 100 laan 49: H. N. M. van der Horst, Nieuwe Ryn 28. nr. Oud en Nieuw Gastel. Wil* helmlnastraat 16; S. van Duijvenbode— straat 123a, nr. 's-Gravenhage, de Milde- Belntema. Oude Rijn 124a, nr Katwijk, Llgusterstr. 27; E. Josephus Jitta, Bree- straat 43, Het ziet er op het ogenblik naar uit, dat de beroemde Franse filmster Brigitte Bardot op 20 mei a.s. toch naar Bodegraven komt om de eerste skelterwedstrijd van het seizoen in de Kuil by te wonen. De stichting „De Kuil" heeft gisteravond na afloop van een urenlange vergadering een communiqué uitgegeven. Het luidt: „De stichting heeft zich nader beraden over de komst van B.B., blijft by haar eerste stilzwygende toestemming aan de M.A.C. Bodegraven en zegt opnieuw dt M.A.C. haar volledige steun toe". Zoals men in een artikel, dat wy in ons blad van maandag j.l. publiceerden, heeft kunnen lezen zyn er in sommige kringen ln het dorp ernstige bezwaren gerezen tegen het bezoek van de Franse filmster. Dit in verband met het feit, dat haar levenswandel niet onbesproken zou zijn. Met de Franse filmmaatschappy, die Brigitte's nieuwste film „La bride sur I cou" produceert, zou. intussen reeds overeenstemming zyn bereikt Het laatste woord is nu nog aan de filmster zelf. met al Uw LOMPEN, PAPIER EN METALEN naar Let op het JUISTE nummer. Alleen: CAECILIASTRAAT 41—43 - TELEF. 25242 Ook afgehaald. met grote tuin of daartoe geschikte bouwgrond, omgeving Leiden. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 46291 of telefoon 0 1710—33286. Op MIDDELGROOT HANDELSKANTOOR wordt voor spoedige indiensttreding gevraagd een (plm. 17 jaar). Voor eenvoudige administra tieve werkzaamheden. Kennis van typen vereist. Schriftelijke sollicitaties worden gaarne ingewacht onder nummer 46247 aan het bureau van dit blad. om deze twee redenen stoppen steeds meer scooter-, motor- en bromfietsrijders bij Official dealer voor Chevrolet - Opel - Buick MORSSINGEL 1B HOGE RIJNDIJK 5. LEIDEN. TE HUUR of TE KOOP GEVRAAGD in Leiden. Brieven bureau van dit blad onder nummer 46334. By beschikking van de Arron- dissements-Rechtbank te 's-Gravenhage d.d. 13 april 1961 is ondergetekende in de plaats van Mr. J. Loef, be noemd tot curator ln het faillissement van PIETER IDENBURG, stukadoor, wonende te Alphen aan den Ryn, Steekterweg 76, welk faillissement ls uitge sproken by vonnis van ge noemde Rechtbank d.d. 23 maart 1961. Mr. M. DE CLERCQ. Lelden, Langebrug 8a. N.V. BOUW- EN HANDEL MAATSCHAPPIJ „USSELINCXSTRAAT", te 's-Gravenhage. Medegedeeld wordt, dat door de algemene vergadering van aandeelhouders d.d. 25 aug. 1960 tot ontbinding der ven nootschap is besloten. Het plan van uitkering is ter kennisneming van een ieder neergelegd op het Handelsre gister van de Kamer van Koophandel te Leiden. 2 PERSONEN gevraagd van 15 juni tot 31 aug. voor assistentie op onze afdeling abonnementen. Te verrichten werkzaamheden: de verzorging van de toezending van ons blad naar abonnees die met vakantie gaan en de daarbij behorende eenvoudige administratie. (Geen expeditie). Leeftijd boven 18 jaar. Sollicitaties te richten aan Directie Leidsch Dagblad N.V., Leiden, Postbus 54. Maak van uw huis, uw thuis BROUSSA KARPETTEN KROON KARPETTEN KROON IMPERIAAL KARPETTEN. Moderne HAARVELOURS en HAARBOUCLE KARPETTEN ln alle maten - dessins en prijzen I I De grootste keuze by HAARLEMMERSTRAAT 51—53. ZEER BESLIST DE WONINGTEXTIEL- SPECIALIST. N.V. Café-Restaurant „IN DEN VERGULDEN TURK" KOKS GEVRAAGD. Wegens uitbreiding keukenbrigade vragen wy een bekwaam CHEF DE PARTIE AIDE DE FOURNEAU. Sollicitaties aan de Directie, Ereestraat 84, Leiden. KAPSTER. EERSTE of TWEEDE KAPSTER gevraagd. MAISON HENRY BREESTRAAT 46 TELEFOON 26431—26747

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4