„Toonschaal 1961" in Voorschoten heeft betrekking op de fotografie Oegstgeester echtpaar vecht voor behoud baby Flinke jongeman Leerling emballeur N.V. ESVEHA BOEKBINDERS SNIJDERS DRUKKERS MEISJES en VROUWEN Teleurstelling, dat Oostenr ijks kindje niet langer mag blijven TERLENKA VITRAGE DE KLEINE WINST Afscheid mevrouw Lorentzen als bestuurslid van Groene Kruis SCHOLL id. N.W.B. '52 m* JSlA Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 18 april 1961 Tweede blad no. 30332 Gisteravond heeft burgemeester L. de Kool van Voorschoten de derde tentoon stelling, die onder de naam „Toon schaal" gehouden wordt, officieel ge opend. Als tegenwicht van de technische en sociale ontwikkeling, acht het gemeen tebestuur het nodig aandacht te schen ken aan de culturele ontwikkeling. Hoe wel de fotografie niet door ledereen als kunst wordt beschouwd ligt dit jaar toch hierop het accent. Het is de bedoe ling, dat de bezoekers van deze tentoon stelling geconfronteerd worden met de door landelijke en plaatselijke amateurs in hun vrije tijd bereikte resultaten, waardoor zU misschien zelf ook tot het beoefenen van deze waarlijk niet zo moeilijke hobby kunnen komen. Vele inzendingen De tentoonstelling is ingericht in de grote zaal van het Cultureel Centrum, waar rondom op 14 panelen e'n 3 tafels de expositie „De plaats waarin wij wo nen" is opgesteld. Deze verzameling fo to's is door de Vereniging van Neder landse Gemeenten en de Stichting ter Bevordering van de Amateurfotografie samengesteld ter gelegenheid van een in 1960 georganiseerde nationale fotowed strijd. In het midden van de zaal zijn de in zendingen aangebracht, die door Voor- schotense amateurs zijn ingezonden. Ook is er een kleine tentoonstelling van kleurendia's. De expositie van „De plaats waarin wij wonen" overheerst echter deze ten toonstelling volkomen, mede doordat al leen de foto's van de prijswinnaars, de eervolle vermeldingen en de lofwaardige inzendingen opgesteld zijn. Daardoor is wel een exclusieve ten toonstelling ontstaan, maar het zou voor vele amateurs aantrekkelijker geweest zijn, als ook niet bekroonde foto's waren tentoongesteld. Prijzen De Jury, bestaande uit de heren Jan Wolfslag, J. J. Hens en J. Versteeg, heb ben de volgende foto's aangewezen als de beste van de inzendingen: Eerste pryis „De deurknop" van J. J. Totoprijs gedeeld door 55! (Van onze Haagse correspondent) Nog steeds heeft zich niemand by het bureau van de sporttoto gemeld met 15 punten. Dat betekent, dat de deel nemers, die 14 punten bjjeengaarden 55 in totaal de eerste prijs gaan ver delen (f 107.675.-). Voor de tweede prijs zolang er zich niemand met 15 punten meldt, samen gevoegd met de derde prijs en dus even eens f 107.675.- groot zijn reeds enige honderden meldingen van 13 punten binnengekomen. Auto teruggevonden De auto van dr. J. H. Pleiter, die zaterdagnacht werd gestolen, is gisteren onbeheerd in Voorschoten teruggevon den. Brutaal diefje De politie te Weesp heeft gisteren een 17-jarige Leidse bromfietsdief aange houden. De jongen was naar Weesp gereden met een in Leiden gestolen bromfiets. Aldaar aangekomen was zijn benzinevoorraad niet toereikend voor de terugweg. HIJ wendde zich tot de poli tie ter plaatse met het verzoek om geld te mogen lenen teneinde zijn tank te vullen. By controle van frame- en mo tornummer bleek, dat de bromfiets ge stolen was. de Regt, 2e prijs „Voorschotense kunste naar" van ds. W. G. Meijering, 3e prijs „Bouw pier te Scheveningen" van L. J. van der Bijl, 4e prijs „Schaduwen" van J. A. Pieterse en 5e prijs „Windmolen" van J. van der Bijl, een 11-jarige inzen der. Eervolle vermeldingen werden toege kend aan: L. J. van der Bijl (5x), ds. W. G. Meijering (3x), J. G. Snelderwaard (2x> H. F. Antheunis (2x), J. A. Pieterse (lx) en J. van der Bijl (lx). Lofwaardige inzendingen kwamen van: J. J. de Regt (2x), J. P. Rol (lx), ds. W. G. Meijering <3x>, J. M. Stuurman (lx), L. J. van der Bijl (2x), G. F. van Bovene (2x), J. A. Pieterse <3x>, A. Bo ven (3x), H. F. Antheunis (2x), H. P. C. Pieterse (lx), J. Brussee (lx), B. God- dijn (lx), C. G. van der Graaf (lx) en A. J. D. van Oosten (lx). Hieruit blijkt, dat 43 Voorschotense foto's tentoongesteld zijn. Dia's Vanavond en donderdag, beide keren om 9 uur, worden dia's geprojecteerd. Het aantal ingezonden dia's is zo groot, dat de jury een keuze gemaakt heeft, omdat het niet mogelijk is alle foto's te projecteren in verband met de be schikbare tijd. Er zijn 26 personen, die dia's hebben ingezonden. De prijswin naars zijn nog niet bekend. De jury, die nu bekend is gemaakt, bestaat uit de heren Jan Wolfslag, J. Versteeg en J. G. Gompelman, allen te Leiden. Woensdag- en vrijdagavond, eveneens om 9 uur, worden 8 mm films vertoond onder auspiciën van de Voorschotense Filmclub onder leiding van de heer J. Albronda. ,De voorbereiding van deze tentoonstel ling was in handen van de heren C. J. Geerts en A. Boven, beiden ambtenaren ter gemeentesecretarie met medewerking van de heer Wolfslag. VRIJSPRAAK VOOR JOURNALIST Het Amsterdamse gerechtshof acht het niet bewezen dat een 31-jarige journa list zich op 3 juli 1960 opzettelijk als re chercheur heeft uitgegeven toen hy in een hotelletje op de Amsterdamse Wal letjes voor zyn krant inlichtingen trachtte in te winnen over een poging tot wurging van een vrouw. Daarbij zou hij zich hebben gelegitimeerd met zijn perspenning, waarbij hy zou hebben ge zegd dat hjj van de recherche was. De journalist is zijn onschuld steeds blijven volhouden. Aan het vrijsprekende arrest van het gerechtshof ging een eis van een voor waardelijke gevangenisstraf van 14 da gen met een proeftijd van 3 jaar en een geldboete van f. 50 subs. 10 dagen voor af. De rechtbank veroordeelde hem des tijds tot een voorwaardelijke gevangenis straf van 14 dagen met een proeftijd van 3 jaar nadat een geldboete van f. 75,— subs. 10 dagen was geëist tegen dit von nis was de journalist in hoger beroep gegaan. Verblijfsvergunning niet verlengd (Van onze Haagse correspondent) Zoals wij gisteren reeds meldden, heeft de minister van Justitie geen verlenging willen verstrekken van de tydelyke ver blijfsvergunning van een Oostenrijks kindje van tien maanden, dat door de familie S. de Leeuw in Oegstgeest in huis is genomen. Het was voor de heer en mevrouw de Leeuw een wel zeer te leurstellende mededeling, die de ver trouwensman van de Oostenrijkse am bassade hun na de paasdagen bracht: het Oostenrijkse meisje Adèle, dat zij tot zich genomen hadden, zou niet lan ger in Nederland mogen blijven. Toen enkele dagen later een telefo nische mededeling van de Rijkspolitie kwam, dat de tijdelijke verblijfsvergun ning die 21 april afloopt niet zou worden verlengd, was dit voor het echtpaar de Leeuw de droevige beves tiging van wat zij wel gevreesd hadden, maar wat zy toch nog niet hadden willen en kunnen geloven. Kort na de geboorte van Adèle be vond het echtpaar De Leeuw, dat zelf twee dochterijes heeft, zich in Klagen- furt. De ongehuwde moeder wilde graag van de zorg van het kindje af en de heer en mevrouw De Leeuw verklaarden zich spontaan bereid het kindje te adop teren. Met het Stadtjugendamt in Kla- genfurt werd een overeenkomst gesloten en verheugd ging het echtpaar met het kleine kindje naar Oegstgeest. In Nederland vroegen de heer en mevrouw De Leeuw voor de kleine Adèle een verblijfsvergunning aan. Deze werd ook zij het tijdelijk verstrekt. Bij de kantonrechter verzochten zij een z.g. opdracht tot voogdij'. De kantonrechter, die het verzoek ontving, benoemde mr. W. M. A. Kalkman te Katwijk aan Zee tot tijdelijk voogd. Kort voor Pasen heeft de minister van Justitie aan de juridisch adviseur van de Oostenrijkse Ambassade in Den Haag verzocht maat regelen te treffen voor de terugkeer van het meisje naar Oostenrijk en de ver dere regeling van haar verblijf aldaar. De pleegouders werden op de hoogte gesteld en zij vrezen nu dat het kindje in een inrichting zal worden geplaatst. Zij besloten onmiddellijk overleg te ple gen met mr. Kalkman, die immers tijde lijk voogd was, en deze adviseerde een kort geding aan te spannen tegen de Staat. Zowel de tijdelijke voogd als de pleegouders menen n.l., dat de minister een onrechtmatige daad begaat door de tijdelijke verblijfsvergunning niet te ver lengen. De heer en mevrouw De Leeuw leef den in de veronderstelling, dat zij over alle papieren beschikten, nodig om t.z.t. de adoptie tot een feit te maken. De moeder had toch al haar rechten afge staan? Volgens de Oostenrijkse rechts opvatting zo meenden zij kan al leen het kind t.z.t. te kennen geven van de pleegouders weg te willen. „Uit de Srovincie Karn ten, waarin Klagenfurt gt, zijn reeds 396 kinderen door Ne derlandse ouders geadopteerd", zo zeg gen zij. „Nog nooit is er een bezwaar ingebracht. Waarom gebeurt dit dan wel by ons?" De boodschap, dat Adèle naar Oosten rijk terug zou moeten, konden zij niet begrijpen. „Op een geldig paspoort heb ben wij haar meegebracht. Alle nood zakelijke formaliteiten waren vervuld". De tijdelijke voogd, mr. Kalkman, heeft nu, samen met de Haagse juriste mevrouw mr. N. J. Nanning, de staat gedagvaard. De minister zou volgens eisers de Vreemdelingenwet onjuist heb ben toegepast. Hier kan immers geen sprake zijn van de aanwezigheid van 'n vreemdeling, die gevaar oplevert voor de publieke rust of die als staatsge vaarlijk kan worden beschouwd. Zij vragen dan ook de president van de rechtbank de minister te bevelen, op straffe van een dwangsom van hon derdduizend gulden, zich van verdere maatregelen, die het verblijf van het kind zouden kunnen verhinderen of be moeilijken, te onthouden. Een enkele kanttekening willen wij bij het bovenstaande plaatsen. De mi nister van Justitie is belast met het vreemdelingenbeleid. In hoeverre hij dit juist of onjuist heeft gevoerd, zal de rechter moeten uitmaken. De landsad vocaat zal in het kort geding voor de Wij vragen voor ons Expeditie-kantoor ter opleiding voor kantoorbediende Voor de in pakofdeling co Persoonlijke sollicitaties dagelijks aan de afdeling per soneelszaken, 4e etage (ook te bereiken via de perso neelsingang Mandemakerssteeg) of brieven met volle dige inlichtingen te richten aan genoemde afdeling. LEIDEN. Rijswijkseweg 512 Den Haag vraagt: voor de fabriek. Als U meer inlichtingen wenst te ontvangen over het werk in ons bedryf, wip dan even bij ons aan op WOENSDAG 19 APRIL van 7.30 tot 8.30 uur 's avonds. in Café-Restaurant „DEN BURCHT" Burgsteeg te Leiden. Bent U die avond verhinderd? U kunt U ook op alle werkdagen van 9—4 uur aanmelden bij ons bedrijf: RIJSWIJKSEWEG 512 DEN HAAG NIET KRIMPEN NIET STRIJKEN Effen terlenka, p. m. 2.85 Terlenka val, p. m. 2.20 Terlenka met ruche, p. m. 3.95 De grootste sortering vindt U bij: HAARLEMMERSTR. 51 Telefoon 24958 ZEER BESLIST DE WONINGTEXTIEL- SPECIALIST Staat optreden. Van adoptie van de kleine Adèle doo - het echtpaar de Leeuw is nog geen sprake. In Oostenrijk moet een adoptie bekrachtigd zijn door het Landesgericht. Dit is in het onderhavige geval niet gebeurd. Een adoptie in Nederland vereist een voogdijschap van minstens drie jaar en en zo het kind van vreemde nationali teit is, moet er ook een definitieve ver blijfsvergunning zijn uitgereikt. Voorts brengt een in het buitenland afgesloten adoptie nog extra moeilijkheden met zich mede. De wetgeving van beide lan den moet dan in acht genomen worden, hetgeen vaak onverwachte complicaties betekent. Nederland voert een zeer voor zichtig adoptiebeleid. Wat echter te allen tijde als richt snoer geldt, is de bescherming van het kind. Zover wij kunnen nagaan is de klacht van de pleegouders voor alles te zien als een menselijke uiting van te leurstelling en van zorg voor het wezen tje, dat zy reeds in hun hoede waan den. Dit alleszins te begrypen gevoel komt echter in botsing met de juridische voorwaarden, die een zo belangrijke zaak als een adoptie omringen. Hoe tra gisch het geval dan ook is, aan de voor waarden. die de wet stelt, kan men niet voorbij gaan. Ware het zo geweest dat de adoptie reeds door het Oostenrijkse Landesge richt was aanvaard, dan nog impliceert dit niet, dat dc minister van Justitie een verblijfsvergunning moet verstrek ken. Zoals echter duidelijk zal zijn, dit alles is nog niet aan de orde. Het kort geding bepaalt zich uitsluitend tot de vraag of de minister het vreemdelingen beleid juist of onjuist heeft gehanteerd. Insigne als dank voor werk in Oegstgeest In de jaarvergadering van „Het Groe ne Kruis", afd. Oegstgeest is afscheid genomen door mevrouw Lorentzen, die gedurende 25 jaar als bestuurslid werk zaam was geweest. Dr. Verhagen, lid van het hoofdbestuur heeft haar dank gebracht en het Groene-Kruis-insigne uitgereikt. Het afgelopen jaar was voor de ver eniging zeer gunstig. Afgesloten werd met een batig saldo van f3994.94. Dit is niet alleen veel meer dan het be grote cijfer van f2500.- maar zelfs nog meer dan het zeer gunstige jaar 1959. frits de goede Janvossensteeg 37, teL 20607 levert en repareert HUISJESTENTEN, BOOT- en AUTOKLEDEN, JACUTZEILEN. ALLES voor de zeilsport. gratis voetcomfort demonstratie dr. Scholl Donderdag 20 maart van 10—18 uur mej. C. H. Verhaar, Hooigracht 4, Leiden. TELEFOON 31770 Dr. Scholl's voetexpert aanwezig. OEGSTGEEST Raad 26 april bijeen De raad komt 26 april In openbare vergadering byeen. In deze vergadering zal de installatie van het nieuw be noemde V.V.D.-raadslid mevrouw E. de Tombe-Huurman nog niet plaats vinden. Hiermede wordt gewacht tot de mei vergadering, waarin tevens een wethou der zal worden gekozen. Een verzoek van 22 inwoners der ge meente om gronden ter beschikking te stellen als volkstuincomplex en het daar heen te leiden, dat deze gronden or ganisch in het uitbreidingsplan worden opgenomen, werd in handen gesteld van B. en W. voor preadvies. Dit preadvies is thans verschenen en is wel zeer te leurstellend voor de aanvragers. Hoewel B. en W. ervan overtuigd zijn dat het werken in een volkstuin een zinvolle vrijetijdsbesteding is, kan niet worden voldaan aan het verzoek deze gronden organisch in het uitbreidingsplan op te nemen omdat het dan noodzakelijk zou zijn dit plan te herzien en wel zodanig dat tot in lengte van jaren een volks tuincomplex gebruikt zou kunnen wor den. Daarvoor is de grond niet aan wezig en hij zou ook te duur worden, daar het terrein zou zijn bestemd voor de woningbouw. Bovendien zullen bin nenkort beroepstuinders hun grond moe ten verlaten en het gaat niet aan dat deze grond dan gebruikt zou worden door anderen by wyze van vrijetyds- besteding. De huur van de terreinen die het Rynlands Lyceum in gebruik heeft, loopt per 1 sept a.s. af. Het bestuur wenst van zyn bevoegdheid gebruik te maken de terreinen voor een tydvak van 5 jaren in te huren. B. en W. stellen voor hiertoe over te gaan. De verlichting van het kruispunt Ge versstraat-de Kempenaerstraat/Endegees terlaan is, rekening houdend met het steeds toenemende verkeer, niet meer voldoende te achten. Voorgesteld wordt een verlichting te 'maken soortgelijk als aan de Leidse Buurt. De kosten worden geraamd op f. 2750.- Prof. Patijn voor PvdA over Nieuw-Guinea De afdeling Oegstgeest van de Party van de Arbeid hield gisteravond in het Witte Huis een byeenkomst, die redelijk goed werd bezocht. De voorzitter de heer P. G. J. de Boer leidde de spreker van de avond in, nl. prof. dr. C. L. Patijn, lid van de Tweede Kamer. Deze besprak de kwestie Nieuw-Guinea en ging al lereerst in op de vraag hoe wy eigenlyk in dit conflict terecht zyn gekomen. Uit het historisch overzicht bleek, dat destyds de bedoeling voorgezeten heeft aan Nieuw-Guinea een eigen status te geven om een mogelykheid te hebben voor volksplantingen, hetgeen toen in het byzonder werd voorgestaan door het Indo-Europees Verbond. De bedoeling was deze status gedurende korte termyn te handhaven om daarna het probleem door onderhandelingen op te lossen. Naarmate de acties van Indonesië t.o. v. Nederland in omvang en ernst toe namen, des te minder werd de bereid heid mede te werken om Nieuw-Guinea aan Indonesië af te staan. Het conflict heeft nu een internationaal karakter gekregen en heeft militaire aspec ten. Soekarno ziet Nederland als een klein Europees land en heeft daarvoor niet de minste belangstelling. Deze gaat uit naar Amerika, Engeland en India, Soekarno heeft Nederland alleen nodig om zyn greep op Indonesië zelf te ver sterken. Hy is een demagoog en een goed tacticus. In de internationale politiek staat Nederland niet sterk, want het begrip „kolonie" is onsympathiek geworden. Er bestaan nauwelijks kolonies meer in Azië, Afrika en de Pacific. De grote moeilijkheid zit in onze belofte aan de Papoea's om te helpen. Het Nederlands bestuur in N.-Guinea voldoet volgens prof. Patyn wel. Kunnen wij evenwel onze beloften waar maken en hebben wy er de tijid voor? De bevolking van N.-Guinea wenst noch aansluiting by Indonesië noch by Australië. Prof. Patyn is van mening dat afstand doen van het gebied aan Indonesië geen waarborgen schept voor een betere verstandhouding. De fa tale koers is z.i. niet meer te stuiten. Hy zou het overigens onjuist achten Soekarno aan dit succes te helpen. Spreker staat een trustbeheer onder toezicht van de V.N. voor. Een tussen- fuse acht hij beslist noodzakelijk. Niet Nederland doch de V.N. moeten uitma ken wat er later met Nieuw-Guinea zal gebeuren. Overigens welk land zal bereid zyn de lasten van Nederland over te nemen? Immers economisch gezien biedt N.-Gui nea meer nieten dan prijzen. Dat een snelle internationale oplossing nodig is zien ook nu die politieke partyen in, die tot voor kort van overdracht van het gebied niet zoveel wilden weten. Er ontstond een interessante discus sie omdat daaraan werd deelgenomen o.a. door ds. Mackaay, die het land en de omstandigheden goed kent. Ds. Mac kaay was van mening, dat het niet voornamelijk Soekarno is die beweert dat N.-Guinea by Indonesië behoort, doch daarvan is iedere Indonesiër over tuigd. Een overtuiging, die volgens Prof. Patijn toch wel in sterke mate door Soekarno is bijgebracht, want in een dictatuur is het woord van de leider zeer belangrijk. Uit de vergadering werd verdedigd dat Nederland met meer fantasie en durf de belofte aan de Papoea's moet inlossen. De voorzitter die niet zo tevreden leek over het Nederlands bestuur en ook o.m. over het gebruik van het Nederlands als voertaal besprak ook verschillende economische problemen. tweede caisson geplaatst Vijf sleepboten hebben vanmorgen, vol komen volgens het door Rijkswaterstaat opgestelde schema, de tweede caisson in het sluitgat bij Vrouwenpolder gebracht. Men was zelfs nog een tiental minuten op dit schema ingelopen, want reeds om 12 minuten over tien lag de caisson de finitief op zyn plaats, op de drempel in het Veersche Gat. Onze stadgenote mej. P. J. C. M. Kagie is by Koninklyk besluit benoemd tot officier Marva der 3de klasse K.M.R, Dr. ir. A. M. van Deventer en dr. A. J. Koster, beiden alhier en dr. A. Bolhuis te Oegstgeest zijn beoemd tot leden van de examencommissie staats examen Gymnasium 1961, waarvan als eerste secretaris zal optreden dr. W. A. M. Burgers te Wassenaar. Het was vooral de daling van de onder houdskosten die dit hogere saldo ver oorzaakte. De vereniging beschikt thans over ruim f 20.000.- aan kasmiddelen. Het aantal leden steeg van 2026 per 1 jan. 1960 tot 2070 per 31 december. De administrateur, de heer Smit werd opgevolgd door de heer A. Gaykema. Dank werd gebracht aan de wykver- pleegsters. Zij brachten 5133 verplegingsbezoeken terwyl zij in het wykgebouw 546 maal een behandeling toepasten. Ter bestry- ding van de tuberculose stonden 23 ge zinnen onder hun toezicht. Het consul tatiebureau onder leiding van dokter Eltzbacker hield 49 zittingen. Met grote waardering en dankbaarheid werd mel ding gemaakt van de belangeloze mede werking van de tandarts mevr. Schef- fer-Wildschut. De polio-inentingen von den plaats in het wijkgebouw, dat naar werd opgemerkt niet meer aan de eisen van de tijd voldoet. Verscheidene op lossingen werden onder ogen gezien en weer verworpen als onvoldoende. Het streven van het bestuur is nu gericht op een nieuw wykgebouw. Mevrouw Blok en de heer de Visser werden als bestuurslid herkozen. Tot nieuwe bestuursleden werden benoemd mevrouw Bolhuis en A. Ruiter-Bouse- beursoverzicht kalme markt Amsterdam 18 april De stemming ter beurze was opnieuw zeer kalm en evenals gisteren bleven de koersen op de officiële beurs iets onder die van de voorbeurshandel. Voor zover er bij de marktontwikkeling echter al sprake was van enige invloed van de strijd op Cuba, viel deze alleen te be speuren in een grotere gereserveerdheid aan de zijde van kopers. De vraag was n.l. zeer klein. Alleen Hoogovens gaf bij de internationale fondsen een noemens waardig koersverlies te zien. Dit fonds noteerde dertien punten lager op 1113 wegens klein lokaal aanbod. Philips was goed prijshoudend terwyl AKU en Uni lever prijshoudend tot een fractie lager waren. Aandelen Kon. Olie noteerden dertig cent hoger op een koers van f 153,20 nadat vanmorgen zelfs f 152,20 was betaald. Er bestond voor het olie fonds weer vraag voor lokale rekening waartegenover het buitenland enig ma teriaal werd aangevoerd. De koers in Amsterdam lag niettemin nog zestig cent boven de Amerikaanse slotkoers van gisteren. In de scheepvaartafdeling zyn de koersen verder afgebrokkeld. Van Nie- velt Goudriaan, HAL, KNSM en Scheep vaart Unie gaven verliezen van twee tot drie punten te zien. In de cultuursector werd Deli Maatschappy ruim een gul den lager getaxeerd, waartegenover HVA en Amsterdam Rubber goed prijshou dend waren. By de lokale industrie-aandelen noemde men voor Zwanenberg-Organon een ad- vieskoers van 1150, dat is tien punten lager dan gisteren. Ook elders op de lokale markt noemde men overwegend fractioneel lagere koersen. Er ging zeer weinig om. Voor Nederlandse Gist- en Spiritusfabriek, 'waarvoor gisteren een koers van 500 laten werd opgegeven, werd vanmiddag een prys van 460 èt 470 genoemd tegenover een vorige gedane koers van 515. Het onveranderd divi- dendvoorstel biykt dan ook een grote teleurstelling te zyn geweest. De Staats- fondsenmarkt kenmerkte zich wederom door een vaste stemming. BEURS VAN AMSTERDAM Dinsdag 18 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 103% 103% Ned. '59 4%103% 103% Ned. '60-1 4% 103% 103V4 Ned. '60 II 4% 103% 103% Ned. '59 4% 102 102*4 Ned. '60 4% 102 102*4 Ned. '61 4% 102 A 102A Ned. '53 3% 99*4 B 99 %B Grootboek obl. 3% 82*6 Ned. '47 3*4 (3) 95 A 95 Ned. '51 3*6 99 A Ned. '53 (3*6) 97% 97% Ned. '56 3*6 97% 97 Ned. '48 3*4 92% 92% Ned. bel. cert. 3% 91 91% Ned. '50 3% 92% 92% Ned. '54 3*4 93 93 *4B Ned. '55 I 3% 93 93*6 Ned. '55-11 3% 94% 94A Ned. '37 3 94% 94% Ned. grtbk obi. '46-3 95A 95 Ned. doll. In. '47 3 91*4 91% Ned. Inv. cert. 3 100%GB 100% Ned. 62-64 3 100A 100% Indië '37 3 100% 100 Indië '37 A 3 97% 97% Ned. won. b.l. '57 6 111% 111% Ned. won.bi. '58 4% 102% 102tf ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 37 B 37 Nat. Handelsbank 251% Ned. Handelmij365 231exd Amst. Rubber 120%GB 120%G P-A' 145% 145% Senembah530 B 530B A-K.U509% 507% Berkel's Patent (v.) 441GB 427 Calvé Delft cert. 882 880 Deli My .en (Ver.) 171.80 170.— Kon. Pap. v. Gelder 426 GB 420 Hoogovens eert1125% 1106% Müller en Co. N.B. 538 540 Ned. Kabelfabr710 690 Philips 1173% 1171% Philips pref318% 318 Unilever 884% 881 Wilton Feyenoord 323 GB 318 Biliton 2de r550 GB 544 Dordtse Olie gew. 728% 730 Kon. Olie (f. 20.—) 155.— 154.40 idem (50 a f.20.—) 153.— 153.20 Holl. Amer. lyn 177 173% Java China Paket 191% 186 KUJVI 95.50 95.70 Kon. Ned. Stmv. Mij 214% 210% Kon Paket Mij186 182 Stoomvaart My Ned 198 194 Nievelt Goudr eert 164% 162% v. Ommeren eert 361 360 Kon. Rott. Lloyd... 168 167 Ned. Scheepv. Unie 180% 177% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam '47 (3%) 3 96A 96,», idem '48 (3%) 96. SdaHmSi'i rl4%) 10°* 100% ld. id. ^1-^ (3%) 96% —1 Z.-Holland '56 (4%) 100% 101% Bankwezen Bank N.G. '58 (5%) 106 tor BVO rspbr f.500 .1 183 BVO rspbr. '52 150 150 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 90 90% Premieleningen A'dam '53 3 109% 108w A'dam '51 12%.. 87%* A dam 56 I 2% 82% 82*4 A'dam '56 II 2% 95% 95% A'dam '56 III 2% 95% 95% Eindhoven '54 2% 82% 82% Enschede'54 2%.... 83% 83% Den Haag '52 I 2% 92% 92% Idem II 2% 95 l 94 R'dem «52 I 2% 93% 93% Idem n 2% 93 Idem '57 2%100% 100% Utrecht "52 2% 92 Z.-Holl. 1957 2% 98 99% Zuid-Holland '59 2% 106 106% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen IJ0**» 25350 254.— Amst. Bank405 400 S-?;u^cerfc220 220 Rott. Bank 369 351 Twentsche Bank 931 331 Industrie Ondernemingen Albert Heyn603 599 Borsumy43 42 Electrolasmy431 430 Kon. Ned. Grofsm. 206 204 Holl. Constructie 610 613 Ing. bur. v. Bouwnyv. 324 319% Internatio 179 17014 Int. Kunststoff. Ind. 88 v. Kempen en Begeer 148% 148% Leidse Wolspinnerij 671 Rott. Droogdok My. 616 Sikkens Groep 890exd. 910 Ver. Touwfabrieken 400 L 393 Walvisvaart 107% 107 Wernink's Betonmy. 209 Van Wyk en Heringa 143% 143% Zaalberg 153% 157 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 24 23% Intern. Nickel 70% 69% Anaconda 57^ 58 Bethlehem Steel.... 50 4914 Cities Service 51% 52 General Motors 45% 46% Kennecott90% 89% Republic Steel 63% 63% Shell Oil 44 44% Union Pacific 31A Un. States Steel 89% ogy4

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11