FILMS Bijna 2 miljoen vergoeding van v. d. Bergh en Jurgens gevraagd a#3d-e0eH,ée&è0if Mysterie van man die verdween De Planla-huidaandoening Meer dan 8000 personen zonden claim in WITTE KRUIS Hartpatiënte overleed tijdens vervoer vérgelegen ziekenhuis Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 15 april 1961 Derde blad no. 30330 VAN DEZE WEEK (On n'enterre pas le Dimanche) Bijzondere realisatie van Marcel E>rach Studio ,.Het mysterie van de verdwenen man" (On n'enterre pas le Dimanche) is de veelbesproken eerste film van de jonge Franse regisseur Marcel Drach, behorend tot de .nouvelle vague". Een fascinerende thriller, op hoog niveau door twee blanke vrouwen, de zeer jonge hoogblonde Christine Bendz en de oudere, geraffineerde Hella Pétri gespeeld. Tussen hen beweegt zich de eigenlijke hoofdper soon in dit dramatische gegeven, de kleurling Phippe Mory, een voor treffelijk acteur. Een thriller, waarin de cineast Drach zijn modern levensgevoel uitdraagt in oorspronkelijke dan wel reeds vertrouwde beelden, doch waarin steeds weer de bijzondere sfeertekening bepalend is voor de waarde, welke aan deze aparte film mag worden toegekend. Hier speelt zich een drama af. als gevolg van misverstand en jaloezie. Welk drama verraden wij U niet: het zou de spanning voor de toeschouwer weg nemen. Doch ondanks de verwarrende com plicaties gelukt het de politie tóch de dader van een misdaad te ontdekken, zij het op het laatste moment. De ont hullende ontknoping is verrassend! Een verhaal, waarin een jonge liefde tussen twee eenzame mensen in Parijs openbloeit, doch een tragsch einde vindt, zonder dat het nodig was geweest, dat alles zó verliep als het verloopt. Maar wanneer liefde, jaloezie en intrigeren hun rol gaan spelen, hebben mensen de zaken meestal niet meer in de hand.... Zo ook in dit geval. Ondanks het wel uitzonderlijk trage tempo, dat deze film kenmerkt, ondanks ook de veelvuldig irriberend slepende dia logen. wist Marcel Drach deze film tóch tot een boeiende en beklemmende te maken, afgewisseld door geestige scènes. Wie denkt in dit verband niet aan de originele vondst van de sandwich man. die vanuit zün kijkspleet de we reld beziet? En hoe! Drach sloeg in menig opzicht nieuwe filmwegen in. Zjj prikkelen sterk tot aandacht. Dat hij voortreffelijke medewerken den tot zijn beschikking had, droeg in hoge mate bij tot het alom grote suc- Philippe Moray en Christina Bendz ces van deze opmerkelijke film. waarin het noodlot zulk een grote rol speelt. Geen wonder, dat zij met de hoogste Franse onderscheiding, de Prix Delluc 1960 bekroond werd. Een film, welke een aanvankelijke idylle door een macabere samenloop van omstandigheden, waar de „tweede vrouw" een duivelse hand in heeft, transfor meert in een verhouding, die voor een waar geluk nauwelijks of geen plaats meer kan inruimen Wie zich interesseert voor de wijze, waarop de „nouvelle vague" dergelijke problemen filmisch beschouwt en han teert, moet niet nalaten dit interessant behandelde werkstuk van Drach te gaan zien! Goede griezelfilm Lang van Fritz De duizend ogen van dr. Mabuse Lido Het euvel van de meeste griezelfilms is, dat ze zo opgelegd griezelig zijn, dat geen mens er meer in kan geloven. De toeschou wer hoeft zelfs niet eens erg scep tisch te zijn om ze lachwekkend te vinden. Dergelijke wanprodukten worden bij de vleet gemaakt. „De man met de wassen beelden", „Draculci", noem maar op. Er zijn echter griezelfilms, die werkelijk de moeite waard zijn. Ook al is het gegeven nog zo fantastisch, als de uitwerking ervan maar ietwat reeël is en de regisseur het in het geheimzinnige, het mysterieuze zoekt. Als hij maar sfeer weet te scheppen, echte sensatie weet op te wekken. En als men weet, dat regis seur Fritz Lang zich met een derge lijk produkt bezig heeft gehouden, dan kan men ervan verzekerd zijn, dat het resultaat op z'n zachtst ge zegd wel boeiend is. Zo'n film is nu „De duizend ogen van dr. Mabuse", het nieuwste produkt van Fritz Lang. Al meteen weet hij zijn pu bliek in spanning te brengen, schept hij sfeer, suggereert hij, zet hij zijn publiek aan 't gissen. Wie is de geheimzinnige man achter de schermen, die de dood van al die be zoekers van het door de Nazi's gebouwde en superluxueuze hotel Luxor op zijn geweten heeft? Wie doodde de TV-re- porter toen hij een bezoek aan het hotel had gebracht? Wie heeft het archief van dr. Mabuse laten verdwijnen? Leeft dr. Mabuse, de meester van de misdaad, dan tóch nog? Allemaal vragen, die Lang oproept. Vragen, waarop hij opzettelijk halve en onjuiste antwoorden geeft. Om de span ning langzaam op te voeren. Om zijn publiek op temperatuur te brengen voor de ontknoping, die uitermate verrassend is. En dan realiseert men zich, dat be paalde situaties, die aanvankelijk nogal gezocht leken toch wel degelijk zo had den moeten zijn. omdat het gegeven, dat nu eenmaal merkwaardig, maar daarom niet onwerkelijk is, dit vereist. Dan blijkt, dat die doorzichtige spiegel in de kamer naast die van de vrouw, die zelfmoord wilde plegen, daar niet zo maar toevallig is. Dan verwondert men zich ook niet over de door deze vrouw nogal onwezenlijk gespeelde zelfmoord scène. Dan begrijpt men, dat alles zo had moeten zijn als het was. Met de Amerikaanse miljonair Travens (een sympathieke rol van Peter van Eyck) en commissaris Kras beleeft men dit merkwaardige verhaal van begin tot eind (altijd) geboeid en (vaak) grieze lend meer om eenmaal bij de scene van de lift aangekomen van de ene verras sing in de andere te vallen. Rode lippen Italiaanse politiefilm van zeer opmerkelijke makelij Luxor „II rossetto" vam regisseur Damiano Damiani is op het eerste ge zicht een gewone politiefilm in de trant van het soort, waarin de Fransen on overtroffen meesters zijn. Maar dit Ita liaanse produkt wijkt toch wel sterk af door de grote belangstelling, die de re gisseur besteedt aan het karakter van de hoofdrolspelers. Juist dit psycholo gische accent maakt deze film onge woon boeiend: terloops krijgt de toe schouwer een doorsnede van het leven van Italiaanse jongemeisjes, van wie er een verliefd is op Gino. een handels reiziger in cosmetica. Die jongeman wordt op zeker ogenblik verdacht van moord op een vrouw van lichte zeden, die in dezelfde flat woonde Het meisje, de veertienjarige Silvana. heeft Gino eens uit de woning van het slachtoffer zien komen. Als zij het de politie ver telt, is zijn naam bevlekt en zijn car rière gebroken in het gunstige geval, dat hij zijn onschuld zou kunnen bewijzen. Onbewust pleegt het verliefde en jaloer se kind chantage op de knappe Gino, die intussen verloofd is met een rijk meisje en nu wel heel erg in het nauw gedreven wordt. Hij komt nog meer in de knel als hij de commissaris mee deelt, wat Silvana wel eens over hem zou kunnen vertellen. Hij vertrouwt de belofte van stilzwijgen van het meisje namelijk niet en wil haar nu een slag vóór zijnMen begrijpt, dat dit het punt is. waarop geen verdere onthul lingen óver de inhoud van deze film gedaan mogen worden. Maar één ding is zeker: al verstaan de Italianen de kunst van het maken van een politie- •film niet in de perfectie, die wij van de Fransen gewend zijn vooral als Jean Gabin de rol van commissaris vertolkt! daar staat tegenover, dat zij het Franse genre verre oyertreffen door de meeslepende karakterontleding en de boeiende details van het hier getekende milieu. Laten we het zó zeggen: voor de kwaliteit van „politiefilm" verdient „Rode lippen" niet meer dan een zes, maar voor de zeer knappe schets van de psyche van een teenager en haar omgeving: met gemak een tien!!! Hinderlaag in Wyoming Gevecht om vrouw REX„The redhead from Wyoming" is de knappe Maureen O'Hara, die door haar nogal louche vriend in een speel huis in Wyoming wordt gezet. Hij kan haar charmes en haar zakelijke inzich ten best gebruiken niet alleen voor de exploitatie van het café en de speel zaal en het baas-spelen over de dans meisjes, maar ook om als mantel te dienen, die een duister handeltje in ge stolen kalveren. Maar de man heeft een paar dingen over het hoofd gezien, onder meer de persoonlijke aantrekkelijkheid van de sheriff. Dit ogenschijnlijk zo onbelang rijke detailtje maakt het n.l. mogelijk, dat de mooie Kate en de stoere Stan heel wat oogjes aan elkaar wagen. Enfin men begrijpt het inmiddels wel: de goe de sheriff Stan staat heel fel tegen over de schurk Jim niet alleen omdat de eerste beroepshalve de tweede moet bestrijden, maar ook uit gewoon men selijke rivaliteit in de liefde. En dat tenslotte het recht weer zegeviert, ook dat ligt voor de hand. Maar als het allemaal zo simpel was had Universal International geen geld behoeven uit te geven aan het maken van deze rolprent vol spectaculaire momenten. De film makers hebben ervoor gezorgd, dat de toeschouwers voor het gelukkige slot nog heel wat actie spanning en leven te ver teren krijgen. En voor de liefhebbers is dat precies, wat zij zoeken. KOLONEL KAWILARANG GAF ZICH OVER Met al zijn strijdkrachten De voormalige militaire commandant van Oost-Indonesië kolonel Alex Kawi- larang, die in 1957 naar de opstande lingen in Noord-Celebes overliep, heeft zich met al zijn „revolutionaire land-, lucht- en zeestrijdkrachten" aan de cen trale regering overgegeven, aldus meld de de regeringsradio-omroep gistera vond. De overgave, die werd bijgewoond door buitenlandse militaire attaché's, had plaats nabij Tomohon, in Noord- Celebes, en werd In ontvangst genomen door de vice-minister voor de veiligheid, luitenant-generaal Hidajat en de chef- staf van het leger, generaal-majoor Achraad Jani. Kawilarang was enkele jaren geleden benoemd tot militair attaché in Wash ington .In 1957 verliet hij in het ge heim zijn standplaats om als „generaal- majoor" toe te treden tot het opper bevel van de „Permesta"-opstandelin- gen in Noord-Celebes, een van de drie opstandige groeperingen in Indonesië. De vorige maand verklaarde de In donesische legerleiding in 1960 büna 5.000 opstandelingen te hebben gedood en 15.000 gevangen genomen. VICE-ADMIRAAL C. H. BROUWER OVERLEDEN Woensdag j.l. is in het ziekenhuis te Wassenaar op 70-jarige leeftjjd over leden vice-admiraal C. H. Brouwer, laatstelijk in functie als lid van het Hoog Militair Gerechtshof In Den Haag. Vice-admiraal Brouwer was de oudste actief dienende vlagofficier van de Kon. Marine. De vice admiraal, die op 4 september 1908 als adelborst bij de Kon. Marine in dienst kwam en op 23 augus tus 1911 tot zeeofficier werd benoemd, was in 1940 in de rang van kapitien ter zee belast met het bevel over HMS kruiser „Sumatra". Als zodanig heeft hy Prinses Juliana en de prinsessen Beatrix en Irene aan boord van deze oorlogsbodem in juni van dat jaar uit Engeland naar Canada gebracht. De begrafenis, welke maandag te Wes- terveld plaats vindt, zal op verzoek van de overledene in stilte, dus zonder mi litaire eer, geschieden. Zestien miljoen rijksdaalders in omloop In nominale waarde uitgedrukt, aldus het ministerie van Financiën, verloopt uitgifte van de nieuwe zilveren RÜksdaalders in een overeenkomstig tempo als waarin de zilveren guldens nu vijf jaar geleden in omloop kwa men. In twaalf weken is er nu voor een bedrag van ruim 40 miljoen aan nieuwe zilveren Rijksdaalders in han den van het publiek gekomen. In de zelfde periode is byna f 30 miljoen aan muntbiljetten van f 2,50 naar de Ne- derlandsche Bank teruggevloeid. Advertentie (Van onze Haagse correspondent) Meer dan achtduizend personen hebben een schadeloosstelling aan gevraagd bij Van den Bergh en Jurgens N.V. in verband met de in augustus van het vorig jaar opge treden huidziekte bij gebruikers van Planta-margarine. Tot dusver is reeds bijna acht ton aan schadever goedingen uitbetaald. Het totaal van de aangevraagde schadever goedingen beloopt een bedrag van bijna twee miljoen gulden. Dit laatste bedrag geeft een enigszins onzuiver beeld van het gemiddelde, aan gezien zich hierbij aanvragen bevin den van bedragen, die in twee geval len zelfs hoger zijn dan een ton als claim voor schadevergoeding, waarop bedragen als f78.947 voor dokterskosten f 28.033 voor apothekerskosten. f 28.203 voor ziekenhuiskosten en f 107.757 voor inkomstenderving. Dit acht men niet reëel. HutS MET VERS GEBRANDE HAZELNOTEN Winden waaien om de rotsen Vierde en laatste week TRIANON Voor de vierde en laat ste week kunnen de liefhebbers in het theater aan de Breestraat smullen van het vervolg op „En eeuwig zingen de bossen". Dit soort verfilmde literatuur, in dit geval met een saus van Noorse romantiek overgoten, blijkt wel in de smaak te vallen, zoals wy trouwens reeds voorzien hadden. Strenge filmische nor men moet men niet aanleggen, het gaat meer om het (letterlyk en figuurlyk) kleurige verhaal of om de- herinnering, die velen hebben aan de vermaarde boe ker. van Gulbraossen. De gemaskerde vleermuis Spannende thriller met verrassende ontknoping Casino Een schrijfster van detec tive-romans is met haar personeel ver huisd naar een landhuis. „De Eiken" genaamd, waarin zy de stof voor een verhaal voor het grypen heeft. In dit landhuis, n.l. opereert een geheimzin nige moordenaar, die de naam „De Vleermuis" heeft aangenomen. Deze zoekt een som gelds ter waarde van een miljoen, die een bankier heeft verduis terd en in een geheime kast in het land huis heeft verborgen. De bankier doet op een vakantiereis een geslaagde poging om via een „jachtongeluk" voorlopig van het toneel te verdwijnen. De adjunct directeur van de bank wordt wegens verduistering gearresteerd. Inmiddels heeft „De Vleermuis" een aanvang gemaakt met een serie geheim zinnige moorden, die hy met behulp van zyn met vleermuisklauwen toegeruste handen pleegt in „De Eiken". Na een respectabel aantal verdachtmakingen ontknoopt deze film zich tenslotte in een verrassende ontmaskering, al is deze ietwat gewrongen. Affaire-Van der Putten EERST ONDERZOEK DAN GELUIDSBANDJE DRAAIEN De Bussumse technische hoofdamb tenaar F. H. van der Putten die zo als bekend uit een technische functie als V.C.A.-officier in Amsterdam werd overgeplaatst naar een volgens zyn me ning aanzienlijk minder belangrijke ad ministratieve functie in Nieuw-Millin- gen heeft in overleg met zijn raads man, mr. N. J. Geleijnse voor de twee de maal geweigers in te gaan op een verzoek van de Rotterdamse officier van Justitie, mr. I. H. van der Roe mer om een geluidsbandje af te draai en. Op dit bandje werd het- telefoonge sprek vastgelegd, dat de heer Van der Putten vorig jaar januari zou hebben gevoerd met de echtgenote van een carrosseriebouwer te Oudewater. Vol gens de heer Van der Putten komen er in dit gesprek aanwyzingen voor om trent de persoon (een ex-burgerambte naar van het ministerie van Defensie die de aanranding in Oudewater, welke de heer Van der Putten zou hebben moeten compromitteren, zou hebben geënsceneerd. „Natuurlyk wil myn cliënt de justi tie gaarne laten kennis nemen van het bandje, maar zo lang wy geen zekerheid hebben, dat deze belangstelling in ver band staat met een heropend onderzoek, heeft dit weinig zin", aldus mr. Geleyn- se. Nieuw Tweede-Kamerlid De heer P. J. Dorsman te Staphorst, die benoemd verklaard was tot lid der Tweede Kamer in de vacature van wijlen ds. Zandt (SGP) en die benoeming aan- vankelyk had aangenomen, is op zijn besluit teruggekomen. In zyn plaats is thans benoemd verklaard de heer H. Fokker te Eindhoven. In een gisteren verschenen commu niqué van Unilever wordt o.a. gezegd dat in totaal 6296 formulieren zyn bin nengekomen met een aanvrage om schadeloosstelling. In een aantal geval len zijn meer leden in een gezin ziek geworden. De aanvragen werden dan op één formulier vermeld. Het aantal personen, op wie de aanvragen betrek king hadden, bedroeg 8047. Tot nu toe zyn de volgende bedra gen als schadevergoeding aan de slacht offers uitgekeerd: door Van den Bergh en Jurgens NV zelf geheel in over eenstemming met de aanvragers f357.872,- (4402 aanvragen), tengevolge van uitspraken door de „Commissie tot bindend advies" f326.086,- (1035 aan vragen). Bij Van den Bergh en Jur gens zijn nu nog vyftien aanvragen in behandeling en by de commissie tot bindend advies 844 aanvragen. Voor de afwikkeling van de schade vergoeding moest bij Van den Bergh en Jurgens NV een afzonderlyke afdeling in het leven worden geroepen. Gedu rende ruim een half jaar hebben 25 gepensioneerden een volle dagtaak ge werkt om de ingezonden formulieren te behandelen. Daarnaast werd zoals gemeld de „Commissie tot bindend advies" in het leven geroepen, aan welke commissie de minder eenvoudige aan vragen werden doorgegeven. Het eerste formulier werd 16 septem ber uitgezonden. Op 3 oktober kon de eerste schadevergoeding worden uitbe taald. Aan de commissie zyn totaal in 1879 claims ter vaststelling doorgege ven. Deze claims konden niet zonder nader onderzoek door de NV zelf wor den afgehandeld. Ook werden alle aan vragen van smartegeld doorgegeven aan de commissie, teneinde een voor alle betrokkenen gelyke en onpartydige be handeling te verzekeren. Politie gebruikte traangasgranaten in Anibonnezenkainp De politie heeft gistermorgen gebruik moeten maken van traangas-handgra naten om de orde en rust in het Am bonezenkamp „De Pietersberg" te Wes- terberg te Wesiterbork in Drente te her stellen. Onder leiding van de officier van justitie te Assen en de districtscom mandant van de Rijkspolitie te Assen trok de politie 's morgens vroeg het kamp binnen om er twee bewoners te arresteren. Het bewuste tweetal was onlangs door de Asser rechtbank bij verstek tot een maand gevangenis straf veroordeeld wegens het kappen van bomen. De beide mannen werden al enige tyd gezocht. De politie door zocht alle woningen in het kamp maar het tweetal bleef onvindbaar. Tijdens het onderzoek werd het in het kamp onrustig. De bewonders ver zetten zich tegen de politie en dat leidde tot relletjes. De agenten zagen zich genoodzaakt krachtige maatregelen te nemen en ge bruikten traangas-handgranaten om de rust te herstellen. Er vielen geen slacht offers. Nadat de politie was vertrok ken organiseerden de bewoners in alle vroegte een optocht door het dorp, daar- by spandoeken met zich meedragende onder andere met als opschrift „Hare Excellentie, de minister van Maatschap- pelyk Werk is nog in diepe slaap". De burgemeester van Westerbork, de heer G. Londo, die ook by het kamp arriveerde, werd belet verder te gaan. Advertentie DE CChte PIJNSTILLER Hoofdpijn... maar ook andere pla gende pijnen verdwijnen snel met Witte Kruis. tabletten, poeders of cachets 1 In Amsterdam geen plaats. Schreeuwend gebrek aan verpleegsters: afdelingen gesloten (Van onze Amsterdamse correspondent) Het schreeuwend tekort aan verpleeg sters is in Amsterdam op pijnlyke wyze onderstreept door een tragische voor val. Na twee dagen te hebben gewacht op een door twee artsen noodzakelijk geachte spoedopname in een ziekenhuis, is een hartpatiënte van 64 jaar tijdens het vervoer naar een ziekenhuis te Bilt- hoven overleden. Vorige week donderdag was de hart ziekte van mevr. T. Bos-Van Driel in Amsterdam-oost in een zo ernstig sta dium gekomen, dat de huisarts snelle opname in een ziekenhuis nodig vond. Zoals in Amsterdam voor ziekenfonds patiënten is voorgeschreven, werd de pa tiënte vervolgens onderzocht door een controle-arts. Deze kwam tot dezelfde conclusie. Diezelfde donderdagochtend stelde het opnamebureau van de GGD zich in verbinding met ziekenhuizen. Er was geen plaats. Men zocht contact met de ziekenhuizen in de omgeving, ook daar was geen bed beschikbaar voor deze patiënte. Geen plaats De heer Bos, een gepensioneerd spoor wegemployé, drong in de loop van don derdag en vrijdag vele malen telefonisch aan op spoed Mein zag echter geen kans een oplossing voor dit geval te vin den. Eerst 's zaterdags kwam een plaats beschikbaar in een ziekenhuis te Bilt- hoven. Hoewel de toestand van mevr. Bos zich vrydag iets beter liet aanzien, is zyi op weg naar Bilthoven in de ambulance overleden. In het verleden is de Amsterdamse GGD enige malen verweten dat pa tiënten gedurende de vertraging, die by de opname in ziekenhuizen optrad, over leden. In de gemeenteraad heeft de be trokken wethouder er op gewezen, dat daarby niet vaststond of de patiënten zouden zijn blijven leven als de opname wèl onmiddellyk had plaatsgevonden. In het geval van mevr. Bos zullen me dici wel evenmin kunnen aantonen, dat het leven gered had kunnen worden. Honderden De GGD heeft inmiddels toegegeven, dat iedere maand voor honderden vaak zeer ernstige patiënten geen ziekenhuis bedden beschikbaar zijn. dat dezen moe ten worden ondergebracht in ziekenhui zen buiten Amsterdam. Ook daar kampt men met een tekort aan bedden en het is onlangs voorgekomen, dat contact met 34 ziekenhuizen moest worden opge nomen alvorens een plaats voor één patiënt werd gevonden. De Amsterdam se ziekenhuizen beschikken over vol doende oapaciteit, maar als gevolg van het tekort aan verpleegsters, zijn in het Wilhelmina Gasthuis en in het Binnen gasthuis enkele afdelingen gesloten. Een chirurg, verbonden aan het Wilhelmi- nagasthuis, voorspelde dezer dagen, dat de invoering van een vyfdaagse werk week voor het verplegend personeel tot gevolg zou hebben, dat alleen al in dit ziekenhuis 100 bedden zouden komen leeg te staan. Het verpleegsterstekort, dat overigens niet tot de hoofdstad beperkt is, heeft de GGD in een dwangpositie geplaatst. In de gemeenteraad is enkele maanden geleden bekend gemaakt, dat meer dan 3000 Amsterdammers op de wachtlyst voor ziekenhuisopname staan. Agaath van Ree schrijfster van „De onbekende uren" (Van onze Amsterdamse correspondent) Agaath van Ree (pseudoniem voor mevr. A. MeyerHirsch) is de schrijf ster van de novelle „De onbekende uren" die als geschenkboekje, tijdens de vorige maand gehouden boekenweek, is uitge reikt. Dit werd gistermiddag tydens een bijeenkomst van de commissie voor de collectieve propaganda van het Neder landse boek, in het Amstelhotel te Am sterdam geopenbaard. De jury noemde in haar rapport als een van de grote verdiensten van het verhaal dat de hoofdpersoon, het rijke jongetje Rim, zo voortreffelijk is gete kend. De jury was eenstemmig van oor deel dat „De onbekende uren" een no velle is, die door jong en oud op prijs reikte mevrouw Emmy van Lokhorst de schrijfster de gebruikelyke enveloppe en een bouquet over. Het boekenweekgeschenk had dit jaar een oplage van 200.000 exemplaren. Op merkelijk is het geringe aantal mensen, dat de naam van de schryver of schrijf ster heeft willen raden er waren slechts 5387 inzendingen, waarvan 133 Agaath van Ree als schrijfster aanwe zen. Voor een prys kwamen in aanmer king mej. H. T. Honig uit Den Haag (f 150 gulden aan boekenbonnen), mej. P. Hagedoorn uit Leiden (f 100 aan bonnen) en mej. C. van Gelder uit IJmuiden (f 50 aan bonnen). Slechts mej. Van Gelder was naar Amsterdam gekomen om de prijs uit handen van commissievoorzitter Geert Lubberhui zen te ontvangen. Het verzoek om bij het inzenden van de geraden naam een postzegel van een kwartje extra op de briefkaart te plak ken, heeft tot gevolg gehad dat ruim f 1000 is binnengekomen. De commissie heeft dit bedrag ter beschikking gesteld van het ondersteuningsfonds van de Vereniging van Letterkundigen. Omdat dejioekenweek 1962 in het te ken zal staan van de Vlaams-Nederland se taaiverbondenheid zal volgend jaar een dubbel stel prijzen beschikbaar ko men.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5