Sombere vooruitzichten voor Nederland-Mexico WIJKBEZORGERS Blessures en enkele zieken Wereldkampioen tafeltennis door 15-jarige Braziliaan verslagen gevraagd DAF-TRUCKS GEBR. VAN ULDEN SPORTSPL1NTERS Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 13 april 1961 Zevende blad no. 30328 EIek Schwartz in de perikelen „Een slechte generale repetitie! Dat betekent een goede uitvoering, nietwaar?" Elek Schwartz zei het lachend, maar in zijn hart vond hij het toch wel heel triest. Van de 15 uitgenodigde spelers en daarbij tellen we dan Wilkes en Blijenberg, die alsnog verzocht zijn aan de centrale training deel te ne men waren er slechts negen in het prachtige nieuw gemeentelijk sportpark te Delft aanwezig. Wel was daar ook Coen Moulijn als tiende man, maar zijn rol be perkte zich uitsluitend tot het pose ren voor enkele reclame foto's. Nadat „regisseur" Eddy Pieters Graafland en de fotografen hun werk hadden gedaan, verdween de rappe Rotter dammer nog wat hinkend naar de kleedkamer. Het is nog een open vraag of Elek Schwartz woensdag a.s. tegen Mexico over hem zal kun nen beschikken. En dat zou dan de derde man worden, die hij moet missen. Vast staat n.l. dat Piet Kruiver in geen geval kan wor den opgesteld. De PSV-er, die opnieuw zeer veel last heeft van een oude knie blessure, waaraan hy onlangs is geope reerd, zal tenminste twee weken niet mogen spelen. Het staat trouwens nog niet eens vast of hy in de ontmoeting Nederland—Hongarije (30 april a.s. in het Feijenoord Stadion de eerste wed strijd van het Nederlands elftal voor de voorronden van het wereldkampioen schap 1962, kan uitkomen. In bed Voorts lag de Zaankanter Henk Groot gisteren met koorts in bed. Het is du bieus of hij woensdag weer geheel her steld zal zijn. Deze laatste 2 tegenslagen heeft Schwartz ertoe bewogen Faas Wil kes en Wim Bleijenberg alsnog aan de centrale training toe te voegen. Zij wa ren er gisteren nog niet. Elek Schwartz moest het zelfs met acht man doen, omdat Kees Kuys wegens werkzaamhe den na een uurtje weer naar Breda terug moest. Dus had de bondscoach dc gehele dag alleen de beschikking over Pieters Graafsland, Lagarde, Klaassens, Van Wissen, Muller, Van der Hart, Swart en Schuurman. Wiersma ontbrak Barcelona doet op trip ook Leiden aan Het waterpolozevental van Barcelona, grotendeels bestaande uit spelers van het Spaanse nationale zevental, zal in aanslMting op de wedstrijden in de Re gentes op 22 en 23 april een toernee door Nederland maken. De Spanjaarden komen ook naar Lei den. Op 26 april komen zfö uit in een toernooi tegen de Leidse tweede klas- sers. VOETBAL Barcelona slaat Hamburger SV In de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker heeft Barcelona gister avond voor 95.000 uitbundig meeleven de toeschouwers op eigen terrein met 1—0 gewonnen van de Hamburger Sport Verein (Duitsland). De ruststand was 0-0. Het beslissende doelpunt werd dertig seconden na de hervatting door de Spaanse midvoor Evaristo gescoord. Het stadion leek toen te klein. De zege kwam de Spanjaarden, die technisch superieur waren, wel toe, maar de strijd lust van de Duitsers vormde een zeer sterk wapen. Door het sublieme spel van doelman Schnoor werd een grotere ne derlaag voorkomen. De onmogelijkste ballen ranselde hij uit zijn heiligdom. Na een intensieve training onder leiding van Elek Schwartz in de fraaie omgeving van het Delftse sportpark Nederhorst (bovenste foto), laten de acht overgebleven oranjekandidaten zich het eten best smaken (onderste foto). Op de voorgrond Bennie Muller en Cor van der Hart (rechts). wegens studie, Veldhoen wegens 'n bles sure. Piet van der Kuil had te elfder ure laten weten, dat hij niet kon komen, want dinsdag had hij bij de clubtrai ning een steentje in het oog gekregen. Weinig zin Het behoeft nu geen betoog, dat die laatste voorbereiding van gisteren voor de interland NederlandMexico betrek kelijk weinig zin heeft gehad. Aan tac tische oefeningen is Schwartz dan ook nauwelijks toegekomen. Gezien al die blessures ziet het er naar uit, dat vooral de voorhoede woensdag sterk zal afwijken van de for matie, die de Belgen met 62 de man tel uitveegde. En degenen, die voor spelden, dat Faas Wilkes, die 4 novem ber 1959 in Rotterdam tegen Noorwe gen zijn laatste interland speelde, na een onderbreking dus van een kleine anderhalf jaar zijn plaats in het oran jeteam zal terugkrijgen, zijn dan ook nauwelijks nog profeten v - jMMg» ""V '?vv/ 6 v; 's werelds grootste bloemenpracht, in Lisse Milan koopt Greaves Rood China beheerst strijd om titels voor 800.000 gulden Jimmy Greaves, de rechtsbinnen van het Engelse elftal en van Chel sea, gaat voor Milan spelen. Voor 'n bedrag van 800.000 gulden hebben de Italianen de 21-jarige Greaves, wie een jaarsalaris is gegarandeerd van 8000 pond sterling (ruim 80.000 gulden), tot zich getrokken. Het jaarsalaris van Greaves bedroeg in Engeland 1500 pondGreaves zal echter beschikbaar blijven voor de Engelse nationale ploeg in het toer nooi om het wereldkampioenschap, pen. Men verwacht, dat nog meer Britse spelers door Italiaanse clubs zullen worden aangetrokken. Zo zou het Turijnse Juventus grote belangstel ling hebben voor Haynes (Fulham) en Mei Charles (Arsenal), wiens broer John reeds enige jaren voor Juventus uitkomt. Maar ook Torino lonkt naar Mei Charles en heeft te vens interesse voor Bobby Charlton en Baker (Edinburgh) Interacademiale Gisteren werden in het tennispark ,De Kroght" te Oegstgeest de tenniswed strijden van de dames interacademiale voortgezet. Amsterdam ondervond onverwachte tegenslag, daar het damesdubbel van Groningen verloor en toen Utrecht via een zege van haar enkelspeelster Nettie Dingier op mej. Okker uit Amsterdam, de positie van die stad nog meer onder mijnde, was Utrecht zeker van haar eerste plaats. Tweede werd de verrassend goed spelende ploeg van Groningen, derde werd Amsterdam, gevolgd door Leiden, Wageningen en Delft. De zeilwedstrijden in Oud Loosdrecht resulteerden in een forse zege van Am sterdam met daarna Leiden. Utrecht, Groningen en Delft (ex aequo), terwijl Wageningen hekkesluitster werd. Leiden was de sterkste bij het turnen. De oefeningen bestonden uit drie num mers t.w. ringen, paard en brug. Utrecht werd runner up met Amster dam op de derde plaats, Wageningen als vierde terwijl Delft op de vijfde plaats kwam. Mej. D. Ouwehand gaf een demon stratie turnen op de evenwichtsbalk, die door de aanwezigen met een stormachtig applaus werd beloond. In een rumoerig zwembad aan de Haarlemmerstraat werden laat op de avond nog de zwemnummers verzwom- men. Vele deelneemsters waren reeds de hele dag in de weer geweest, aangezien de kleine vertegenwoordigende ploegen het noodzakelijk maakten, dat de leden aan meer dan één tak van sport moesten meedoen. Dit feit in aanmerking genomen waren de prestaties vrij behoorlijk te noemen. 100 m schoolslag: 1. Groningen 1 min 37,5; 2. Leiden 1 min 38,5; 3. Amsterdam 1 min 45,2. 50 m rugslag: 1. Groningen 41,6; 2. Utrecht 46.4; 3. Leiden 47,3. 50 m vrije slag: 1. Groningen 37,2; 2. Amsterdam 39,8; 3. Leiden 40,0. 3 x 25 m estafette vrije slag: 1. Leiden 57,2; 2. Groningen 59.8; 3. Utrecht 60,7; 4. Amsterdam 1 min 02,8; 5. Delft 1 min 05,9; 6. Wageningen 1 min 11,9. 3 x 25 m wisselslag: 1. Leiden 1 min 01,2; 2. Utrecht 1 min 01,3; 3. Delft 1 min 04,8; 4. Groningen 1 min 05,0; 5. Am sterdam 1 min 06,1; 6. Wageningen 1 min 14,2. De winnaars bij zwemmen waren van morgen nog onbekend. voor de bezorging van Leidsch Dagblad Boven 16 jaar Tijd van bezorging dagelijks 46.15 uur. Zaterdags 13.15 uur. Aanmelden bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden Voor de grootste verrassing van de wereldkampioenschappen tafeltennis zorgde de 15-jarige Braziliaan Ubiracy da Costa door in de vierde ronde van het herenenkelspel niemand minder dan wereldkampieoen Jung Kuo-tuan buiten gevecht te stellen. Na de laatste smash van Ubiracy „Biriba" da Costa werd hy omhelsd door zijn teamgeno ten, zodat de kleine Braziliaan byna bezweek onder de last. Overigens ver loren de Chinezen nog een crack, na melijk Wang Chuan-yao die van de jonge onbekende Japanner Keiichi Miki, die voor het eerst aan de werledkam- pioenschappen deelnam met 22-20, 21- -13 verloor. Een hartelijk gelach steeg er op toen de 100 kg wegende reus Ferenc Sido uitkwam tegen de magere, 16-jarige Chinees Su Kuo-hsi. De strijd tussen de David en de Goliath werd ditmaal geen zege voor de kleinere, maar voor Sido, die de jonge Su Kuo-hsi van de ene kant van de tafel naar de an dere liet rennen. In de twee laatste games moest Sido echter al zijn re serves te voorschijn roepen om Su Kuo- hsi te verslaan. p .v 4 O Dealer VERDAMSTRAAT 6 - TEL. 23041 O.-DUITSLAND-NEDERLAND ONDER DEENSE LEIDING De interlandvoetbalwedstrijd in de voorronden van het toernooi om het we reldkampioenschap tussen Oost-Duits- land en Nederland, die op zondag 14 mei in Leipzig wordt gehouden, zal worden geleid door de Deense scheidsrechter Carl F. Joergensen. Hij wordt geassis teerd door zyn landgenoten Gunnar Mi- chaelsen en Carl. W. Hansen. Leidse volleyteams De Leidse volleybalteams, die zaterdag in de stedelijke ontmoeting om de LD- bokaal te Delft uitkomen, zijn als volgt samengesteld: Dames: T. v. Eijbergen en A. v. d. Plas beiden K.V.C.; J. Fuchs en K. Jonker, beiden Oranje Groen; A. Rijsbergen, Argos; A. Zonderop, P.W.; L. v. d. Eist, Kange- roes; M. Selier, Nieuw Brunh. Heren A (overg. kl.) J. Vink, Kangeroes; J. Bontje en C. Carstens beiden P.W.; R. Baronner en D. Oudshoorn beiden V.V.S.; D. Bonnet, T. Tieleman en A. de Weijert, allen H.V.L. Heren B (afdelingsteam) K. Taconis, Kangeroes; P. v. Duyven- bode en P. Guijt beiden K.V.C.; A. Rie- zenkamp, H.V.L.; J. Blanken, H. Lieu- wens, P. Leenhouts en F. Zilverentant, allen P.W. Junioren (jongens) J. de Vries en R. Links, beiden P.W.; D. Parlevliet en P. Parlevliet, beiden K.V.C.; A. de Roode. H.V.L.; A. Peters. Teylingen; R. v. Nierop, SIOS; B. van der Leeden, Kangeroes. GEWICHTHEFFEN Revanches kampioenschappen Zondag en maandag as. worden in Den Haag de revanchewedstrijden ge houden van de Nederlandse kampioen schappen gewichtheffen. Zondag treden de tweede klassers aan. Van het Leidse L.K.V. zal dan Theo Langeveld de enige zijn die in de vedergewichtklasse zijn nationale titel moet „verdedigen". Ver der reizen van de zelfde vereniging ook naar Den Haag: F. van Buuren (licht- gew.); H. van der Berg (middengew.) J. de Romijn (halfzwaar); H. van der Hoed (lichtzwaar); J. van Kampen (lichtzwaar) en P. van der Louw (zwaargewicht) Siem Stokkel, die als manager van de ploeg zal fungeren, verwacht nog betere resultaten dan in februari van dit jaar. De Nederlandse kampioen moet zelf uiteraard maandagavond pas aan het werk. Hij zal dan de enige zijn die de kleuren van zyn club verdedigt, want Hans Zirkzee, alhoewel wel al weer uit dienst, zal niet van de partij zijn, omdat zijn conditie dat nog niet toelaat. Stok kel komt uit in de zwaargewichtklasse. In het Geleense stadion speelden ne- derlands en Belgisch Limburg gistera vond een vlotte en aantrekkeiyke party voetbal, die uiteindelijk in Belgisch voordeel beslist werd door één doelpunt, dat de Kongolees Lolinga in de 37e minuut van de eerste helft scoorde. Het verband in de Belgische ploeg was beslist veel hechter dan bij de Ne derlanders, waar het grote werk in de voorhoede hoofdzakelijk van Wilkes ATLETIEK NU AL UITNODIGINGEN VOOR GERDA KRAAN De eerste baanwedstry den in het nieu we atletiekseizoen hebben zich alweer aangekondigd! Gerda Kraan, Neder lands recordhoudster op de 800 meter met een tijd van 2.08.1 lid van de Leidse Atletiekvereniging De Bataven, heeft nl. reeds enige invitaties voor internationale wedstrijden ontvangen. Op 7 mei start zij in het Franse plaatsje Tourcoing en wel op de 800 m. Gerda zal niet de enige Nederlandse zyn, die de verre reis onderneemt, want ook de in opkomst zijnde Ellen Ort van de Haar lemse vereniging Atmodes heeft een uit nodiging ontvangen voor de 100 meter. Met Pinksteren is Gerda Kraan ook al niet thuis. Eerste pinksterdag vertoeft de sterke 800 meter loopster in de Oost- duitse stad Jena en de dag daarop vin den er wedstrijden plaats te Weimar. Ook hier is de Bataven-atlete niet al leen, want voor beide evenementen zyn ook Joke Bijleveld en de tienkamper Eef Kamerbeek uitgenodigd. —Gisteravond zyn in de Rivièrahal in Rotterdam internationale bokswedstrij den gehouden. In een partij over tien ronden bokste de Nederlandse kampioen in het middengewicht, de Amsterdam mer Harko Kokmeyer onbelist tegen de Zuidafrikaan Darius Dhlomo. De Am sterdamse lichtgewicht Tonny van Eijk versloeg zyn Belgische tegenstander Dolf Ohristiaens in een partij over acht ron den, op punten. De uitslagen van de overige partijen waren: middengewicht: Jo Lamers (N.) w.o.p. van Eddy Kin dermans (België); wel tergewicht: Jan de Vos (Amsterdam) w.o.p. van Toon Schuurmans (Rotterdam). Beide ge vechten gingen over acht ronden van drie minuten. De Britse autocoureur Stirling Moss zat gisteren weer achter het stuur van een splinternieuwe wagen, nadat hy zyn rijbewijs had teruggekregen. Moss had zijn rijbewijs moeten inle veren voor de duur van een jaar, omdat hij roekeloos had gereden. Om twaalf uur gisteravond was de straftijd verstre ken. In de returnwedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal heeft Mexi co gisteravond in Mexico City met 4—1 gewonnen van Costa Rica. Aangezien de eerste ontmoeting tussen beide lan den op 22 maart jl. in San José een 10 zege voor Costa Rica had opgele verd, staan beide teams na drie wed strijden met elk vier punten bovenaan in de finalegroep van poule 14. De ploeg van de Nederlandse Antillen staat met 0 pnt uit 2 wedstrijden op de laatste plaats. moest komen. Hij ondervond echter al leen steun van Lenz /Rapid jc.), om dat de Venlose vleugel Teeuwen-Schat- torjé volkomen faalde. Voorts speelden Notermans en Pieneman een goede par ty. Maar liefst negen Niet minder dan negen vertegen woordigers van communistisch China hebben zich geplaatst voor de achtste finales van het herenenkelspel. Dit aan tal zou nog groter geweest zijn als we reldkampioen Jung Kuo-tuan en de eveneens geplaatste Wang Chuan-yao geen onverwachte nederlagen hadden geleden. Van de geplaatste spelers werden voorts de Joegoslaviër Markovic en de Zweed Hans Alser uitgeschakeld. De Europeanen waren trouwens toch de grote verliezers, want slechts drie van hen overleefden de vierde ronde. In het damesenkelspel verliep alles aanmerkelijk regelmatiger. Slechts één sensatie van de eerste orde viel er te noteren: de als tweede geplaatste Ja panse Kazuko Itoh vond in de derde ronde haar Waterloo tegen de 20-jarige Chinese Wang Chien. Wereldkampioene Kimiyo Matsuzaki en de nieuwelinge Masako Seki moten nu op dit onderdeel verder de Japanse kansen verdedigen. Dubbelspelen In het gemengd dubbelspel gebeurden enkele schokkende dingen. De favoriete paren Berczik/Kerekes (Hongarije) en Sido/Koczian (Hong.) en Vyhnanovsky/ Kroupova (Ts-Slovakije). De Japanse hoop in het damesdub belspel de titel te winnen, werd van de tafel geslagen door de Roemeensen Maria Alexandru en Geta Pitica, die met 24-22 18-21 en 21-16 zegevierden over Kimiyo Matsuzaki en Kazuko Itoh. In de halve finales zullen behalve de Roemeense dames dire Chinese dubbels uitkomen. De strijd in het herendubbelspel is bijzonder fel. Dat ondervonden onder andere de Tsjechen Stanek en Polako- vic, die niet opgewassen waren tegen de Chinezen Chu Yen-ling en Ma Chin- pao. DEPOT VELDARTILLERIE VERLAAT BREDA (Van onze correspondent) In junie wordt het depot met de de pendance in Bergen op Zoom en de luchtdoelartillerie in Ossendrecht in laatstgenoemde plaats geconcentreerd. De huidige commandant van het depot, kolonel L. G. Lefèvre de Mon- tigny, blijft het bevel voeren. Niet alle onderdelen verlaten Breda. De artillerie- school, die nu nog deel uitmaakt van het dépot, blijft als zelfstandig onder deel achter onder dezelfde kolonel, na melijk kolonel S. Kort. De artillerieschool omvat de school voor reserve-officieren, kaderschool en artillerie-schietschool. De verplaatsing van het depot betekent, dat de rekruten- opleiding niet meer in de Baroniestad, maar in Ossendrecht zal plaats heb ben. De rekruten die thans onder de wa penen zijn, zijn de laatsten die in Breda hun opleiding ontvangen. De artillerie was sedert april 1948 in Breda gele gerd. DIRECTEUR ROTTERDAMS MARKTWEZEN MET VERLOF Het college van B. en W. van Rotter dam heeft gistermorgen de ongewenste toestanden bij de dienst van het markt wezen, zoals die aan het licht zijn ge komen, besproken. De politie is verzocht een onderzoek in te stellen naar de ge hele zaak. In afwachting van het resul taat daarvan zullen B. en W. de gemeen teraad voorstellen de beslissing op het verzoek om eervol ontslag, dat de di recteur van de dienst de heer J. P. Bruul biji de raad heeft ingediend, aan te houden. Aan deze directeur heb ben zij inmiddels verlof yerleend. Met de waarneming van de directie is be last de plaatsvervangende directeur, de heer P. Rijkee. De chef van de buitendienst en de eerste hoofdmarktmeester zijn inmid dels geschorst in hun functies. Bromfietser te Aalsmeer doodgereden Op de Van Kleefkade in Aalsmeer is gisteravond een bromfietser door een autobus (van Maarse en Kroon) over reden. Het slachtoffer, wiens identiteit tot nu toe nog onbekend is, werd op slag gedood. De bromfietser was juist een brug gepasseerd en raakte daarna vermoede lijk aan het slingeren. Daarbij schamp te hy de hem voorbyrijdende bus. De man kwam te vallen en kreeg het ach terwiel van de bus over zich heen. De gehele avond is men bezig geweest met de reconstructie van het ongeluk. Ook de officier van justitie te Haarlem, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, was daarbij aanwezig. Vannacht heeft de Rijkspolitie te Aalsmeer de identiteit kunnen vaststel len van de bromfietser. Het slachtoffer is de 35-jarige kweker K. W. de Pous uit Aalsmeer. Hij was een neef van de minister van Economische Zaken. DEAN ACHESON SPRAK MET MINISTER VISSER De oud-minister van Buitenlandse Zaken der V.S. de heer Dean Acheson, thans adviseur van president Kennedy voor NAVO-aangelegenheden, heeft gis termiddag ten departemente van De fensie een onderhoud van een half uur gehad met minister Visser. Het gesprek ging over zaken, de NAVO betreffende. Zoals men weet vertoeft de heer Ache son in Den Haag als pleiter voor Cam bodja in het geschil tussen dit land en Thailand, welke zaak behandeld wordt door het Internationaal Gerechtshof. Jacoba van Beieren bezocht Breda Jacoba van Beieren van de Keuken hof heeft gisteren met haar gevolg een bezoek aan Breda gebracht om als af- gezante van Nederlands nationaal bol- lenevenement het stadsbestuur van Bre da haar beste wensen aan te bieden voor het welslagen van de nationale ma nifestatie voor vrijetijdsbesteding „Nu Breda 1961". In samenwerking met de Bredase Vereniging Voor Vreemdelin genverkeer heeft het bestuur van de middenstandvereniging „Brabants Plein" dit bezoek georganiseerd ter gelegenheid van de opening van het lijnbaanachtige winkelcentrum „Brabants Plein" Jaco ba is op het Bredase stadhuis ontvangen en heeft na de opening van het winkel centrum door de burgemeester de kin deren in het St.-Ignatiusziekennuis te Breda een bloemenhulde gebracht. Johan Dijkstra president van Ford Johan Dijkstra, een Nederlander van geboorte, is gisteren als opvolger van Henry Ford de tweede benoemd tot pre sident van de Ford Motor Compagny. Hy was vice-president en hoofd van de fabricage-afdeling. Henry Ford de tweede, kleinzoon van de oprichter der maatschappij, nam tij- delyk de functie van president over na het aftreden van Robert Mcnamara, die thans minster van defensie der V.S. is. Henry Ford blijft president-commis saris en hoofd van de directie. „Het wordt tijd dat Russen eens serieus gaan onderhandelen" De Verenigde Staten hebben gisteren bij monde van Arthur Dean op de Ge- neefse conferentie over beëindiging van proeven met kernwapens de Russische gedelegeerde, Tsarapkin, ronduit mee gedeeld dat indien de Sowjet-Unie haar voorstel voor een driehoofdig orgaan van een organisatie voor toezicht op de naleving van het verdrag niet intrekt, alle verdere onderhandelingen nutteloos zyn. Dean zei dat het hoog tyd is dat de Russen eens serieus gaan onderhande len. „Wij zullen zo geduldig zijn als no dig is omdat het de politiek van de twee Westelijke mogendheden is geen steen op de andere te laten als het er om gaat hier overeenstemming te bereiken", zei hy. Tsarapkin zei na afloop van journalis ten dat Deans opmerkingen geen nieuws bevatten en naar zyn mening een ant woord niet nodig is. Eerder had hij tot journalisten gezegd dat de Sowjet-Unie zal blijven vasthouden aan een drie hoofdige leiding. De Verenigde Staten hebben dinsdag De Russische afgevaardigde verklaar de gisteren opnieuw, dat de Sovjet- Unie staat op een maximum van 15 con troleposten in de Sovjet-Unie. Het Wes ten heeft, na een concessie aan haar kant, 19 voorgesteld. Tsarapkin zei ook, dat de inspectie niet eerder dient te beginnen dan vier jaar na de ondertekening van eén ver drag. De door het Westen voorgestelde periode is twee jaar. De Britse afgevaardigde Sir Michael Wright zei, dat de Sovjet-Unie dezelfde kracht en bekwaaheid tot het overwin nen van hinderpalen op de weg naar een verdrag diende aan te wenden als zij ge bruikt had om haar doorbraak in de ruimte tot stand te brengen. Hij wenste de Sovjet-regering en het volk van de Sovjet-nie geluk met de lancering van de eerste mens in de ruimte. „Dit grote land (de Sovjet-Unie) kan niets te vre zen hebben van het soort verdrag dat wy thans voorstellen", aldus Sir Michael De Amerikaan Arthur Dean verenigde zich met hetgeen Wright had opgemerkt, en sprak eveneens gelukwensen uit naar aanleiding van de Russische prestatie in de ruimte. Kenjatta is geen vijand van de blanken, zegt hij Djomo Kenjatta, de nationalistische leider in Kenia, die op beschuldiging van Mau-Mau-activiteit indertijd tot gevangenisstraf werd veroordeeld en nu gedwongen verblijf houdt in een afge legen streek, heeft op een persconferen tie te Maralal verklaard, dat hij geen vijand van de blanken is. Het is zijn wens dat Kenia met constitutionele mid delen van het imperialisme wordt be vrijd. Hy wilde niet zeggen of hy aan blan ken verleende rechten op grond zou er kennen. Volgens hem was dit een zaak van de toekomstige regering. Wel zei hij, dat onontgonnen land moet worden overgenomen en gegeven aan Afrika nen, die geen grond bezitten. Hij gaf toe dat dit voornamelijk land van blanken betrof. Zijn doel is echter te komen tot een volledige gelijkheid van alle burgers. De rechten van blanken die hun land goed bebouwen, zal wor den geëerbiedigd. Dorp in Angola overvallen De correspondent in de Angolese hoofdstad van het blad „Diario Popular" meldt, dat het dorp Ucua, ongeveer 35 km van de elektrische centrale gelegen die Loeanda van stroom voorziet, door een sterke gewapende groep is aange vallen. In allerijl werden ordetroepen naar Ucua gezonden. De piloot van een vliegtuig, dat dinsdagavond over het dorp had gevlogen, had talrijke bran den waargenomen en lichamen in de straten gezien. De correspondent van het Portugese blad meldt voorts, dat in het gebied van Maquela de Zombo, in het uiterste noor den van het Kongodistrict, op grote schaal zuiveringsoperaties worden voort gezet. Kongolese troepen zouden de grens tussen Kongo en Angola bewaken om infiltratie van opstandelingen in Kongo te verhinderen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 21