Adie producenten en artiesten tegen vermakelijkheidsbelasting Vrees voor nóg grotere klassen in de te dun bevolkte lagere scholen Voor 1 juni beslissing over extra woningbouw Leerlingenscliaal staat te hoog: onderwijzers moeten verdwijnen Kwarf miljoen mensen bij Ned. „Fair lady" 10.000 woningen extra-subsidie Eerste caisson is tlians geplaatst Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 13 april 1961 Vijfde blad no. 30328 Nieuw en gevaarlijk verschijnsel in onderwijs (Van onze Haagse correspondent) In een aantal grote steden van ons land bestaat enige ongerustheid over de situatie, die zich in de nabije toekomst dreigt te zullen voordoen bij het lager onderwijs. Men is bevreesd, dat sommige la gere scholen te druk bevolkt zullen worden Want, hoe vreemd het ook moge klinken: er zullen op sommige scho len te weinig leerlingen zijn voor het aantal onderwijskrachten, dat thans nog op die scholen les geeft. Deze merkwaardige situatie dreigt te ontstaan nu de grote toevloed van leer lingen. die zich na de oorlog voor de la gere school aanmeldden, aan het afne men is. In de lagere klassen valt dit reeds waar te nemen in een kleiner aantal leerlingen. In de hoogste klas sen is echter het aantal leerlingen nog steeds groot, naar het oordeel van des kundigen nog te groot om degelijk on derwijs te kunnen geven. Maar het onderwijs zit thans opge scheept met een leerlingenschaal. die voor een zesklassige lagere school de cijfers 211 en 255 laat zien. Dat wil zeggen, dat er in zes klassen minstens 211 leerlingen moeten zitten, maar niet meer dan 255! Zijn er echter minder clan 211 leerlingen, dan zal een onderwijskracht ontslagen moeten wor den. In september ontstaat dus de dwaze situatie, dat niet tengevolge van een tekort aan leerkrachten op bepaalde scholen te grote klassen zullen ont staan. maar omdat het leerlingenmini mum niet gehaald wordt En dat minimum ligt in feite veel te hoog. Het veel geprezen Nederlandse onder wijs wordt gegeven in klassen met een bezetting, die in verhouding tot andere Europese landen zeer groot is. Schuchter begin De minister van Onderwijs weet dit natuurlijk ook. En in 1962 zal dan ook een «overigens zeer schuchter) begin worden gemaakt met de verlaging van het minimum aantal leerlingen. In 1967, zo werd ons gezegd, zal de schaal voor de zesklassige school als minimum een aantal van 161 aangeven. Reeds thans echter piekeren onderwij zers, die gelukkig heel vaak hun hart vetrpand hebben aan de opvoeding van de jeugd, erover, hoe er aan te ontkomen, dat een van de zes leerkrach ten wordt ontslagen. Het zal soms af hangen van een of twee leerlingen meer of minder of de school vijf of zes leer krachten zal hebben. In artikel 56. lid 2 van de Lager On derwijswet heeft de minister de mo gelijkheid om af te wijken van het mi nimum. „Zal de minister daar gebruik van maken"? zo vraagt men zich af En zo ja, hoever zal dan de bereidwillig heid van de minister gaan? In onder wijskringen, met name bij Volksonder wijs en in de organisaties van onder wijzers, is men daar niet gerust op. Eigen middelen Er komt bij, dat de bijzondere scho len, die zelf over middelen beschikken, zo nodig het gevaar van vermindering van het aantal leerkrachten kunnen keren. Zo nodig kunnen de schoolbe sturen uit die middelen een overbrug ging vinden voor de salariëring van een extra-leerkracht tot het volgend jaar, als de lagere leerlingenschaal een eventuele heraanstelling mogelijk maakt. Die mogelijkheid is er niet voor dc openbare school. Dat de vrees voor een gedwongen ver mindering van het aantal onderwijs krachten niet denkbeeldig is, bleek ons bij een onderhoud, dat we met een woordvoerder van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen hadden. Heel duidelijk werd ons te ver staan gegeven, dat men niet veel van die soepelheid van de zijde van het mi nisterie behoeft te verwachten. Het mi nimum aantal leerlingen zal heel dicht bij het aantal van 211 moeten liggen, wil er een kansje bestaan, dat de mi nister vrijstelling van de verplichting tot vermindering van het aantal leer krachten zal geven. In geen geval zal er van een regel sprake zijn en slechts in zeer bijzondere gevallen zal de „soe pelheid" aanwezig blijken te zijn. Uit de binnenstad Overigens, zo verklaarde de woord voerder, bedoelt artikel 56, lid 2 van de lager onderwijswet de mogelijkheid van toestemming tot splitsing van een al te grote klas en niet tot het aanhouden van een leerkracht. Als verklaring van het verschijnsel van geringere aanmelding van leerlin gen zag de woordvoerder van het mi nisterie niet zozeer een vermindering van het aantal kinderen in de leeftijds groep, die voor aanmelding tot de lagere school in aanmerking komt, maar een „leeg stromen" van de binnenstad in de grote steden. Het. zijn dan ook vooral de oude scholen, die in de binnenstad gevestigd zijn, die te maken hebben met een vermindering van het aantnl aan meldingen van leerlingen, zo besloot hij. Het wil ons echter voorkomen, dat er voldoende reden bestaat om aan dacht te besteden aan deze kwestie, welke niet van gevaar ontbloot is. Als een gemiddelde klasbezetting van meer dan 35 leerlingen nood zakelijk wordt geacht voor de lagere school, dan kan men moeilijk ver wachten, dat onze jeugd het onder wijs krijgt, waar zij recht op heeft en zoals alle ouders dat voor hun kinderen wensen. Want ook al zou het onderwijs slechts één jaar on voldoende zijn, dan nog kan de schade voor bepaalde leerlingen blij vend zijn. Oud-kampleider maakte zich kwaad Bij de behandeling van de zaak van de voormalige commandant van een joods concentratiekamp in Polen door de rechtbank van Mosbach, maakte de beklaagde, de 50-jarige Frans-Josef Muller zich gisteren zo kwaad, dat hij met de vuist op het beklaagdenbankje sloeg. Toen de president van de rechtbank hem voorhield, dat hij zou moeten wor den gestraft als hU de hem ten laste gelegde feiten zou hebben begaan, schreeuwde hij: „Dan bent u de moor denaar". „Ze hangen altijd de kleine mensen, terwijl de groten weer in hun baantjes terug zijn". Muller wordt ervan beschuldigd tij dens de periode 1942-43 in het concen tratiekamp nabij Krakau tenminste vijftig: joodse mannen, vrouwen en kin deren te hebben doodgeschoten, en voorts aandeel te hebben gehad in mas sale schietpartijen op gevangenen Hij gaf gisteren toe acht joden te hebben doodgeschoten. Hy werd door de Russen tot 25 jaar gevangenisstraf veroordeeld en keerde na elfeneen half jaar gezeten te hebben in 1955 naar Duitsland terug. „Geen enkele Duitser kon begrijpen waarom ik opnieuw te recht zou moeten staan", aldus de be klaagde. SLACHTOFFER BRAND BLOEMGRACHT OVERLEDEN De 23-jarige zeeman Gerrit van Za- nen uit Scheveningtn. die in het zie kenhuis in Turku (Finland) werd ver pleegd, is gisternacht overleden. Zyn huid was. evenals die van zyn mede slachtoffer van de brand op de „Bloem gracht" Andreas Stoter, die reeds over leden is, dermate verbrand dat de kans op herstel uitgesloten leek. Nieuw Karlsbad iu Burgenland ontdekt Rijke mineraalbronnen bij Mörbisch aangeboord (Van onze Weense correspondent) Bij toevallige boringen in de Oosten rijkse provincie Burgenland is gebleken dat hier, vlak bij de Hongaarse grens, zeer rijke thermische en minerale bron nen verborgen liggen. Toen men voor de eerste keer boorde, spoot het warme minerale water met een kracht naar boven, die vijfmaal sterker is dan in de bekende Boheemse badplaatsen! De waardevolle bestanddelen van dit water zyn natrium-sulfaat en keukenzout. Te vens werden er bronnen aangeboord met een zeer krachtig concentraat van magnesium-sulfaat en zwavel. Wanneer de tekenen niet bedriegen, bezit deze uithoek rondom het stadje Mörbisch meer en rijkere geneeskrachtige bron nen dan Karlsbad, Baden-Baden, Mon- tecatini en Friedrichshall tezamen! Ook heeft men uitgestrekte terreinen gevonden met geneeskrachtige modder, kryt en turf, die uitermate geschikt zijn ter bestryding van reumatische ziekten. Op het ogenblik wordt er in Eisenstad, de hoofdstad van het Bur genland, een internationaal congres ge houden, waaraan geleerden uit Oosten rijk, Duitsland, Joego-Slavië, Italië en Hongarije deelnemen. Deze chemici en mineralogen zullen niet zozeer de aan wezigheid van deze bronnen constate ren. want daaraan valt nu niet meer te twijfelen, doch zij zullen de kwaliteiten van het water en de modder vaststel len en vooral plannen uitwerken voor de bouw van een groot geneeskundig centrum met baden, sanatoria en ho tels. Men kan er zeker van zyn, dat Tsjecho-Slowakye binnenkort heel toe schietelijk zal worden in het verstrek ken van een visum voor een bezoek aan Karlsbad! India heeft zijn grenzen versterkt De Indiase regering heeft de nodige voorzorgsmaatregelen getroffen om te voorkomen, dat de Chinezen verder in vallen doen op grondgebied van India, zo heeft gisteren de Indiase minister van Defensie. Krisjna Menon, in het par lement verklaard bij het debat over de defensiebegroting. Het Indiase leger is versterkt om nieuwe verantwoordelijk heden te kunnen dragen en de marine en luchtmacht heeft ook snelle vorde ringen gemaakt. De verdediging van de lange in bergachtig gebied gelegen grens met Tibet betekent een aanzienlijke last voor het land, aldus de minister. Een regeringsfunctionaris deelde later mee, dat sinds de opstand in Tibet in maart 1959 bijna 30.000 Tibetaanse vluchte lingen het land zyn binnengekomen. Dat is pas je ware beleg: Sandwichspread van Calvé: smeuïg en vers uit de vacuümpot: pssst... proef! U MAAKT ER MÉÉR VAN M ET CALVÉ! Binnenkort stappen te verwachten Minister Van Aartsen in Eerste Kamer: (Van onze parlementaire redacteur) Minister Van Aartsen heeft gisteren in de Eerste Kamer medege deeld, dat hij voor 1 juni a.s. een nota aan de Tweede Kamer zal sturen omtrent de beslissing van de regering of dit jaar nog 2500 arbeiders woningen meer kunnen worden gebouwd, zonder gevaar voor over spanning van de bouwmarkt. Het regeringsbeleid is gericht op de bouw van veel woningen met betaalbare huren. In de goedkope klasse zijn nog nooit zoveel woningen gebouwd als nu met de nieuwe premieregeling, die ook particulieren voor de bouw en exploitatie van arbeiderswoningen heeft geïnteres seerd. Men maakt natuurlijk bezwaar dat van de 67.500 arbeiderswoningen, die dit jaar worden gebouwd, de A-woningen (de helft) duurder zyn dan de woning wetwoningen. Dat verschil moet men volgens minister Van Aartsen echter niet te breed uitmeten. Het verschil be draagt in de eerste gemeenteklasse ge middeld f 1.50 per week en in de 2e en 3e gemeenteklasse f 1. Maar de ca paciteit van de A.-woning is gewoonlijk iets groter. Er zijn ook goedkopere A- woningen. In het algemeen is er een verscheidenheid van huren, zodat er in de nieuwe woningen een harmonie is tussen de duurdere en goedkopere wo ningen. Er zullen dit jaar 10.000 woningen worden gebouwd met een extra subsi die van f 2.- per week. Als men de huursubsidie wil intrekken dat iemand die in verhouding tot zyn inkomen in een te goedkope woning woont, dan zou men zyn hele bestedingspatroon moeten controleren. Er kan sprake zijn van ziekte of studerende kinderen. Het Rijk laat liever aan de gemeenten over te beoordelen wie de goedkope woningen mogen betrekken. Het is echter een punt om in het oog te houden. Van de in 1960 gebouwde woningen in de vrije sector kan een kwart gedeelte beschouwd worden als een goedkope wo ning, waarvan de bouwkosten beneden f 17.000 blyven. In het eerste kwartaal van 1961 is 35^ goedkoop. De prys- beheersing van huizen is in 1948 afge schaft. Controle was niet mogelijk. Her invoering van de prysbeheersing zou betekenen dat de klok wordt terugge draaid De woningbouw vormt ongeveer de helft van de totale bouw. Indien men ten behoeve van meer woningen de bouw voor handel en verkeer wil afrem men, moet men bedenken dat in die sector de bouw reeds jaren lang is be perkt. Voor het eerst is vorig jaar ook door de industriebouw temporisering toe gepast. Wat de kwaliteit van de woningen betreft, merkte minister Van Aartsen op dat het gemeentelijk bouw- en wo ningtoezicht alleen controleert of de wo ningen voldoen aan de bou .vverordening. Van de zijde van het Rijk is er geen toezicht op de bouw en daar moet het volgens de minister ook niet aan be ginnen. Er kan alleen een beroep wor den gedaan op architecten en alle uit voerders de uiterste zorg aan de bouw te besteden. Over bepaalde klachten heeft minster Van Aartsen rapporten Met ir. Kraayvanger was de minister het eens dat voor de toekomst moet worden gestreefd naar betere en grotere woningen. De geluidsisolatie is het meest belangrijk. Aan ratio-bouw is gevraagd of een oplossing mogelyk is met redelijke kosten. Tot nu toe is met verbetering van de woningen voorzichtigheid be tracht omdat we nog zitten met enorme subsidies op de woningen. Er worden jaarlijks ruim 10.000 krot ten opgeruimd. Maar dat is nog te wei nig. Het moet in forser tempo gebeu ren. Voor een onderzoek naar de stijgende grondprijzen is een commissie ingesteld. S.E.R. is algemeen van mening dat nog een huurverhoging nodig is van in totaal 30 Over de manier waarop die verhoging tot stand moet komen is men het echter niet eens. De regering is bezig deze zaak te bestuderen. Als het enigszins mogelijk is zullen de plannen zo spoedig mogelijk bekend worden ge maakt. De recreatie in ons land is een belangrijk vraagstuk. Bij de ontwikke ling van het gebied langs de Rotter damse Waterweg zal daaraan grote aan dacht worden besteed. Uitbreiding van de bestaande woonkernen in de rand stad Holland is noodzakelijk, maar de uitbreiding moet in de hand worden ge houden omdat anders het groene hart uit Zuid-Holland zou verdwynen. Toon Hermans heeft gistermid dag op de markt in Nijmegen ten bate van de St.-Maartenkliniek in de Waalstad een openluchtvoor stelling gegeven, waarvoor vanzelf sprekend enorme belangstelling be stond, vooral van de zijde der jeugd. Beurssluiting op 1 en 5 mei Het ministerie van Financiën deelt mede dat de beurzen voor de geld- en fondsenhandel op 1 mei 1961 <ae dag waarop Koninginnedag zal worden ge vierd) en op 5 mei 1961 (bevrijdingsdag) gesloten zullen zyn en dat die dagen voor de geldleningen als bedoeld in af deling 5 der beursvoorschriften 1914 niet als werkdagen zullen worden be schouwd. (Van onze Haagse correspondent) „Binnenkort zyn er stappen te ver wachten van producenten en artiesten tegen de vermakelijkheidsbelasting van gemiddeld twintig percent, die in Neder land wordt geheven. In Europees ver band gezien zyn die gemeenteiyke be lastingen veel te hoog. In Scandinavië en Engeland wordt zy helemaal niet meer geheven. In Frankrijk, Duitsland en België is zij veel lager dan bij ons". Dit deelde gisteren in Den Haag een van de producenten van „My fair lady" mr. P. A. Meerburg mede. Volgens hem konden de grote finan ciële successen van „My fair lady" die van 27 juli tot 29 september in Den Haag zal draaien in dit opzicht geen maat staf kunnen vormen. Het uitbrengen van andere shows, zoals de nu aange kochte musical „Oliver" die voor 1962-1963 op het programma staat kan ten zeerste bemoeilijkt, zo niet on mogelijk worden gemaakt door het feit dat men direct 25 pet. van de op brengst moet reserveren voor vermake lijkheids- en omzetbelasting. Moeilijk De heer Meerburg ontveinsde zich niet, dat de Nederlandse vermakelijk heidsbelasting een moeiiyk vraagstuk PINE BELDER OVERLEDEN Eertijds bekend actrice Op 93-jarige leeftyd is gistervrgen in Haarlem overleden de actrice Pine Beider, die in het begin van deze eeuw bekendheid verwierf. Onderregie van Eduard Verkade by, „Die Hagespelers" vervulde zy de titel rol in Candida en later onder Willem Roayaards en Cor Ruys, vele andere belangrijkke rollen, o.a. in Vondel's „Adam in ballingschap", en in „Monna Vanna" van Maeterlinck. Bij het schouwtoneel, onder directie van Cor Ruys en Louis de Bree trad zy op in „Levenstromingen" en in „Een moeder" van de toneelschrijfster Josine Simons- Mees. Pine Beider was de eerste Neder landse actrice die in het toenmalige Nederlandsch Indië optrad. Haar stoffelijk overschot zal zater dagochtend elf uur worden bijgezet in het familiegraf op de begraafplaats wes- terveld. Sluiting van het Veeregat Alles verliep nu volgens de plannen (Van onze correspondent) Gistermiddag om 6.30 uur is de eerste caisson in het Sluitgat van de Veeredam geplaatst. In tegenstelling tot eergisteren verliep thans alles precies volgens het plan. dat de ingenieurs van Rijkswaterstaat zo zorgvuldig hebben opgesteld. Zelfs enkele minuten voor het tijdschema gingen de sleepboten met de lastige sleep naar het sluitgat. Om op alles voorbereid te zyn, hebben de kapiteins Van Smit uit Rotterdam gistermorgen, na de debacle van eergisteren, om assistentie naar Rotterdam gebeld. Een zusterschip van de „Europa", die nog op de werf ligt om afgebouwd te worden, werd naar Zeeland gestuurd. Deze twee sleepfenomenen, want zo mag men de vlaggenschepen van Smit wel noemen, speelden het klaar om met hulp van de vier kleinere bootjes de caisson in bedwang te houden. Deze schepen, die hun schroeven niet zoals gewoonlyk aan de achterzijde van het schip hebben, maar links en rechts midscheeps, kunnen letterlijk alles. Zij kunnen bijvoorbeeld dwars varend evenveel kracht ontwikkelen als bij voorwaartse beweging. Gisteren bleek overigens dat het avon tuur van de vorige dag eigenlijk nog goed is afgelopen. De doorlaatcaissons zyn namelijk dermate onhandelbaar, dat er zeer beslist zware sleepboten by moeten zyn en niet, zoals men aan vankelijk dacht, enkele kleintjes. Het 60 meter lange betonnen gevaarte steekt 3Vs meter diep en is by zonder hoekig. Het vangt daardoor veel meer stroom dan een normale scheepsromp. Achteraf geeft men nu ook toe, dat er tijdens de stranding van eergisteren geen sprake is geweest van een onbe kende zandbank. In de mist is de caisson eenvoudig met de vier sleepbo ten op drift geraakt en gelukkig zonder brokken te maken vastgelopen. Er zullen volgens Rijkswaterstaat, wanneer de volgende caisson uit het dok gehaald wordt, dan ook wel uitgebrei de maatregelen getroffen worden om een herhaling van het gebeurde te voor komen. Per slot van rekening heeft men aan de caisson, die op 3 kilometer .uit de kust strandde en verongelukte tijdens het vervoer na de ramp van 1953 naar het sluitgat bij Ouwerkerk een duidelijk voorbeeld. Deze caisson ging destijds verloren en ligt nu letter lijk en figuurlijk op de ondiepte van de banjaard als een baken in zee. Het plaatsen van de caisson gistermiddag ging, zoals gezegd, volgens plan. Wel knapte tot driemaal toe een duimdikke staaldraad, waarbij de vonken in het rond sprongen en de arbeiders dekking moesten zoeken, maar dat hoort er nu eenmaal by. In 20 minuten lag de caisson op het zorgvuldig gespreide ny- lonbed scheef, maar ir. Wiggerts, die de dagelijkse leiding by de bouw van de dam heeft, was zeer tevreden over de gang van zaken. Er komt nu een periode van 10 dagen rust. Achter de bureaus in de directie keten zal men de opgedane ervaringen in grafieken en rapporten gaan ver werken, waarna, binnenkort de zes vol gende caissons met tussenpozen van 24 uur achtaf elkaar geplaatst kullen wor den. is gezien het feit, dat het hier een autonoom belastinggebied der gemeente betreft. Niettemin meent men stappen bij de rijksoverheid te moeten doen om op de een of andere wijze tot ver mindering van deze belasting te komen. De Bioscoopbond heeft tijdens een dezetf dagen gehouden vergadering ook met da meeste klem eens op verlichting van deze fiscale last aangedrongen. „Deze belasting is veel te hoog en daarom onbillijk, vooral vergeleken met andere Europese landen", aldus mr. Meerburg. „En daarbij komt. dat de toegangs prijzen in Nederland veel lager liggen dan elders. De vermakelykheidsbelasting zal de vrye ondernemer steeds verder terugdringen, tenzij er maatregelen wor den genomen. Belangrijke artiesten zou den de wijk kunnen nemen naar het buitenland, omdat de drukkende lasten hier, vooral in de provinciesteden, de risico's te groot maakt". In dit verband noemde mr. Meerburg het voorbeeld van Toon Hermans, die in Oostenrijk en Duitsland grote successen heeft ge boekt, onder veel gunstiger financiële voorwaarden. Successen Overigens „My fair lady" gaat kenne lijk niet gebukt onder al deze proble men. Als de musical in Den Haag neer strijkt heeft zyi net een vakantie van en kele weken achter de rug. Voor die tijd staat er nog een week van voorstellingen in Arnhem op het programma, nl. van 2 tot en met 9 juli. Na Den Haag volgen Nijmegen (1 okt.-8 okt.), Til burg (10—16 oktober), Deventer (1825 okt.), en vervolgens de provincie Lim burg en Antwerpen, Brussel en Gent. De producenten verwachten, dat de Ne derlandse „My fair lady" tot midden 1962 haar tournee zal kunnen voort zetten. Geen musical heeft ooit zoveel succes in de wereld gehad als „My fair lady". De opbrengst van alle voorstellingen be draagt reeds 48 miljoen dollar. De Lars Schmid-produkties alleen al brachten het in Scandinavië en Nederland tot een opbrengst van 4JA miljoen dollar. Het Nederlandse tekstboekje is aan zyn der de druk toe, er zijn reeds meer dan 40.000 exemplaren van verkocht. De mu ziek uit de musical vormt in Nederland de best verkochte langspeelplaat. De aanvankelijke investering van een half miljoen gulden is al geheel terugver diend. In Rotterdam hebben meer dan 100.000 mensen „My fair lady" gezien, in Amsterdam zijn het er al meer dan 150,000 Geen zwaar materieel bij Israëls parade? De veiligheidsraad van de Ver. Na ties heeft Israël verzocht geen zwaar materieel naar Jeruzalem te brengen voor de parade, die daar 20 april ter gelegenheid van het dertienjarige be staan van de joodse staat wordt ge houden. Jordanië heeft een klacht in gediend bij de raad, omdat de parade een schending van de wapenstilstands overeenkomst zou betekenen. Met 8 tegen 0 stemmen en bij drie onthoudingen keurde de Raad een reso lutie goed waarin het Israëlische voor nemen van het houden van een parade wordt veroordeeld. Zy bekrachtigde hier mee een besluit van de gemengde wa penstilstandscommissie een instelling van de Raad die zich tegen de parade had uitgesproken. De resolutie was ingediend door Ceylon en de Ver. Arabische Republiek. Met de Sow jet- Unie onthielden deze landen zich ech ter van stemming omdat zij een Ame rikaans amendement onaanvaardbaar achtten. In dit amendement wordt Is raël en Jordanië verzocht „samen te werken opdat de algemene wapenstil standsovereenkomst wordt nageleefd". Aboel Moneim, die als niet-stemheb- bend vertegenwoordiger van Jordanië het debat bijwoonde, merkte op dat hier door klager (Jordanië) en beklaagde (Israël) worden gelijkgesteld. Een woordvoerder van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteravond, nadat de uitslag van de stemming in de Veiligheidsraad bekend was, verklaart* dat de regering haar standpunt ten aanzien van de parade niet zal wijzigen. „Door deze parade, die elke drie jaar wordt gehouden, wor den de buurlanden van Israël absoluut niet bedreigd. Israël heeft niet gepro testeerd wanneer de Jordaniërs over eenkomstige parades hielden*S aldus de woordvoerder.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 15