Veertig jaar hoofd van de Chr. kleuterschool Leiderdorp Goed nieuws op Jaarvergadering Prot. Chr. Woningbouwvereniging Kindercircus voor slechthorenden „Zeevaarders van de Zuidzee" Kennedy gekant tegen offensief contra Castro vanuit Amerika 11 Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 13 april 1961 Tweede blad no. 30328 Bouwplannen nemen vaste vormen aan Prettige dingen waren het, die de voorzitter van de Protestants Christe lijke Woningbouwvereniging gisteravond op de jaarvergadering van deze vereni ging in het wUkgebouw Levendaal kon meedelen. Nadat de heer B. de Kier als voorzitter de vergadering had ge opend met bijbellezing, gebed en een woord van welkom, las de secretaris, de heer C. Kromhout, de notulen van de vorige vergadering voor. Vervolgens werden jaar- en financieel verslag goed gekeurd. Daarna nam de heer De Kier weder om het woord. Alvorens In te gaan op de plannen, die waren gesmeed voor het komende jaar, stelde hij de nieuwe penningmeester, de heer J. de Geus aan de vergadering voor. Daarna besprak de voorzitter het nieuwe bouwplan. „Zoals U bekend is, hebben wU reeds een toezegging voor de bouw van 130 woningen, doch thans kan ik U mede delen. dat wij een welhaast zekere toe zegging voor de bouw van 228 wonin gen hebben gekregen. Van deze wonin gen zijn er 178 voor onze leden be stemd terwijl de overige vijftig wel door ons beheerd zullen worden, doch niet voor onze leden bestemd zyn." De woningen, waar de heer De Kier gewag van maakte, waren onder meer huizen voor ouden van dagen en gezins woningen. VRAGENLIJST Vervolgens liet de voorzitter weten, dat het bestuur van plan is een ieder een vragenlijst toe te sturen om aan de hand daarvan de toewijzing der hui zen. die in de komende maanden gereed zullen komen, te regelen. Als besluit van zijn mededelingen opperde de voor zitter het plan om op iedere laatste woensdag van de maand een zittings avond te houden in het gebouw Christe lijk Sociale Belangen aan het Oude Sin gel. Hierop werden op voorstel van het bestuur dokter J. H. Pleiter als commis saris, de heer C. Haasbroek als tweede secretaris alsmede de heer P. J. v. d. Mark als tweede voorzitter herkozen. Het volgende punt stond niet op de agenda; het betrof een goedkeuring van de vergadering om ter financiering van een aantal te bouwen woningen een be drag van ruim drie miljoen te lenen. De goedkeuring werd vlot verleend. Na dat men de contributie voor het ko mende jaar had vastgesteld, sprak de voorzitter zijn vreugde uit over de me dewerking die de nog jonge vereniging van het gemeentebestuur had ondervon den. LEIDERDORP HULPACTIE „HELPT DE GUSTAAF ADOLFSCHOOL" Voor de Chr. Gustaaf Adolfschool in Mechelen (België) is op het ogenblik een actie gaande. Ook in ons dorp heeft zich «en actie-comité gevormd. Zaterdagmiddag 3 uur zal de Harmo niekapel „Leiderdorp" een muzikale rondgang door het dorp maken. Trekt de muziek langs, dan zullen jongens meisjes stroopwafels en lucifers te koop aanbieden. Om half acht 's avonds zal mevr. HonigVonkenberg in „Irene" vertellen van deze school en haar woor den toelichten met dia's. Mevrouw Honig woont in Mechelen, waar haar man predikant is. Morgen en zaterdag wordt in onze gemeente gecollecteerd voor het nuttige Simavi-werk, de instantie die al langer dan 35 jaar medische hulp aan de be volking der tropische landen verstrekt. Waardig en aardig besluit van het seizoen In de Ned. Vereniging tot Bevordering der Belangen van Slechthorenden heeft de Leidse afdeling, onder voorzitter schap van de heer J. W. Stoffers, de reputatie, dat zij er steeds weer in slaagt haar leden een serie actuele en alles zins geslaagde ontspanningsavonden aan te bieden. Het behoeft dan ook geen betoog, dat de sluitingsavond van het seizoen 19601961, die gisteravond Boeiende voordracht van dr. H. H. Fresse DE GROTE TREK Ds. I. de Tombe gaat met emeritaat In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is door de provinciale kerkvergadering van Utrecht met ingang van 1 mei a.s. emeritaat ver leend aan onze oud-stadgenoot, ds. I. de Tombe te Jaarsveld, predikant in de Ned. Herv. Kerk. Zondag 30 april zal hy zyn ambtsbediening als predikant in de Ned. Herv. Kerk neerleggen en afscheid nemen van de hervormde ge meente van Jaarsveld. Na zijn emeri taat hoopt ds. De Tombe zich weer in zyn geboortestad. Leiden, te kunnen vestigen. HU is van plan om aan de Leidse Universiteit zUn studie nog voort te zetten. Ds. De Tombe werd op 19 april 1896 uit een Leids kappersgezin geboren. Hij bezocht eerst de h.b.s. en was daarna enige tUd werkzaam op een scheepvaart kantoor en op 'n bank. Na zUn militaire diensttüd ging hU in de Journalistiek en was daarna tot oktober 1933 onge veer dertien jaar in dienst van de ge meente Amsterdam werkzaam bU de af deling politie-administratie. In 1932 deed de heer De Tombe staatsexamen gym nasium B„ een Jaar later staatsexamen gymnasium A. en vervolgens studeerde hy verder nog aan de Leidse Universi teit, waar hy in 1936 cum laude zyn kandidaatsexamen theologie aflegde. Nadat de heer De Tombe in 1938 door het provinciaal kerkbestuur van Gro ningen was toegelaten tot de evangelie bediening in de Ned. Herv. Kerk en hyi eerst enige tyd by ds. J. de Wit te Leiden werkzaam was geweest als hulp prediker werd hy op 30 april van het daaropvolgend jaar door ds. J. de Wit bevestigd als predikant van de her vormde gemeente van Doeveren in de classis Heusden. Op 23 juni 1946 ver wisselde ds. De Tombe deze gemeente met die van Bladel in de classis Eind hoven, vanwaar hy op 3 augustus 1947 naar die van Zoelen in de classis Tiel vertrok. Daarna stond ds. De Tombe nog vier Jaar te Zalk en Veecaten in de classis Kampen en sinds 30 november 1952 dient hy de hervormde gemeente van Jaarsveld in de classis Utrecht, waar hy werd bevestigd door ds. M. Ot- tevanger uit Leiden. Ds. De Tombe is o.a. lid van de So ciaal Ethische commissie van het Chris- telyk Nationaal Vakverbond en be stuurslid van de afdeling Lopik van het Nederlands Bybelgenootschap. Tydens zyn ambtsbediening te Jaarsveld werd j daar door ds. De Tombe een jeugdver- i eniging opgericht. Verder werd daar in j die periode een jeugdgebouw gesticht en I de kerk van Jaarsveld gerestaureerd. Ds. De Tombe heeft byzondere be langstelling voor talenstudies en inte resseert zich in het byzonder voor Spaans en Russisch. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 april. - Lelds« Coöp. Groen te- en Fruitveiling. Pryzen per 100 kg: andijvie 46-57, snybonen 280-340, kroten 6. ld. gekookt 25, prei 10-19, rabarber 17- 28. spinazie 32-55, stoofsla 20-27. komkom mers 88. tomaten 240-265, uien 26-35, wit lof 70-95, per 100 stuks: bloemkool 39-88, komkommers 28-63, sla 5-11, per 100 bos: radijs 23-28, selderij 25-29. AALSMEER, 12 april. C.V. Centrale j Aalsmeerse Veiling G.A. Snijbloemen1 Gerbera per stuk 35-60, Clematis 40-76, Prunus Serrulata 75-115, Seringen: Step- man 4 kop per «tuk 45-77, id. 2 kop 30-43, I Legray 4 kop per stuk 30-41, id. 2 kop 15- j 25. Lathyrus 90-200, Anemonen 25-40. I PERKPLANTEN: Violen gemengd per' bak 300-390, id. geel 350-450, blauw 350- 450. wit 300-400, Cornlta 300-380, Primu- la Veris 250-350, ld. Wanda 250-440. idem Acanlls 250-300. ld. Dentlculata 300-400. 1 Muurbloemen 400-550, Iberls 400-450, Ro- sea 400-500. Gemengde Planten 300-400. Anbretla 400-450, Peltatum 100-125 (per atuk), Almerla 200-250. BARNEVELD. 13 april. Coöp. Veluwse Elerveillng. Weekaanvoer 1.060.000 waarvan er 338.385 in veiling werden gebracht. Handel vlug. Prijzen per 100 stuks: eieren van 43/50 gram 1751-9.22; van 50/58 gram f9.50- 11.54; van 68/63 gram 111.67-12.57; van 63/70 gram f 12.72-14.05. Elerveillng S.B.E.: aanvoer 554.059 st. Handel vlug. Prijzen per 100 stuks: eieren van 40/42 fram f 6.99-7.28; van 68/63 gram 111.66- 2.72; van 63/67 gram f 12.73-13.39; een- deëleren 65/72 gram f 8.81-9.47; eende- eleren 72/85 gram 19.50-11.11. Eiermarkt: aanvoer 1.650.000 stuks. Han del vlug met trage afloop. Eieren van 58/ 65 gram f 12.25-13.10. alg. prijs 112.65. jdloprys 12.07 (basis 61 gram), henne- leren 37/53 gram 17.00-11.00, kiloprijs f 1.89-2.08. Aanvoer kievitseieren 2300 stuks, prijzen 15-25 per stuk. Plulmveemarkt. Aanvoer 57.000 stuks. Handel kalm. Slachtkippen 1 1.75-1.80 per kg; slachtkuikens 1 1.70-1.90 per kg. GOUDA, 13 april. Kaasmarkt. Op de kaasmarkt alhier werden vandaag 22 Partijen kaas aangevoerd. Eerste kwaliteit noteerde 12.18 tot 2.25, en tweede kwali teit 1 2.10 tot 1 2.17 per kg. De handel was kalm. Brede stranden, wuivende palmen, eendige vormen overal in Polynesië ge kleurige en makkelyk levende bevol- bruikt. king. Zosteit men zich graag de Zuid zee voor. De oceaan zelf, is echter van minstens even grote betekenis voor de mens. Vele moedige zeevaarders vonden in deze onmetelyke zee een uitdaging voor hun durf en ondernemingszin. „Zeevaarders van de Zuidzee", zo noem de dr. H. H. Frese, conservator aan het Ryksmuzeum voor Volkunde, zijn WW met lichtbeelden geillustreerde voor dracht, die hij gisteravond als laatste ln een serie winterlezingen in de aula van dit museum hield. In de 16e en 17e eeuw waren met de Spanjaarden en Hollanders: in de 18e eeuw, de glorietyd der ontdekkingsrei zen, waren het vooral de Engelsen en Fransen, die de verre Zuidzee met zyn eilanden en hun bewoners verkenden. Wie waren deze mensen, die door de Europese reizigers overal werden aan getroffen? Waar kwamen zy vandaan en hoe hebben zy kans gezien hun be stemming overzee te bereiken? Derge- lyke vragen houden de gemoederen be zig. Men denke slechts aan Heyerdahl's tocht met het vlot „Kon Tiki", van Peru naar Polynesië. waarmee hy aantoonde dat een dergelyke oversteek technische mogelyk geweest moet zyn. ZEEMANSDOOD Veel minder bekend is de tocht, die Eric de Bisschop maakte van 1956-58. Met een bamboevlot zeilde hy van Ta hiti tot vlak onder Chileense kust. La ter voer hyi van Chili terug naar Poly nesië, waar hy by de schipbreuk van zyn „Tahiti Nui" de zeemansdood vond. Deze recente reizen hebben ee nieuw licht geworpen op de mogelijkheid van eventuele vroege contacten tussen bewo ners van Plynesië en Amerika. BEVOLKING Toch, zo betoogde dr. Frese, moet men de herkomst van de Zuidzee eerder in Azië, dan in Amerika zoeken. In hun talen, hun stenen werktuigen en monu menten vertonen de Polynesische cultu ren een onmiskenbare verwantschap met die van Zuidoost Azië. Dit geldt evenzeer voor hun schepen, wellicht één van de belangrijkste argumenten als men de herkomst van deze zeevaarders wil vaststellen. De uit Indonesië beken de vlerkprauwen werden in enkelevou- Met het vaststellen van het vermoe- delyke land van herkomst mag echter niet worden volstaan. Men zou willen weten wanneer, en vooral, waarom deze mensen wegtrokken, de onbekende zee tegemoet. Weinig is hierover bekend, maar algemeen wordt aangenomen dat de grote trek honderden jaren voor het begin van onze jaartelling een aanvang nam. Later, in de tyd toen de Noor mannen Europa onveilig maakten, ver spreidden de „Vikings van de sonsop- gang", zoals de Polynesiërs wel worden genoemd, zich van Tahiti naar Hawaii en Nieuw Zeeland. Uit pure onderne mingslust en zucht tot avontuur, of wel ontsnappend aan een dreigende over bevolking van de eilanden, dan wel ver jaagd door van elders gekomen verove raars. trokken zy met hun hele hebben en houden het onbekende tegemoet. RISICO'S Hoewel men de navigatiekunstn vry goed beheerste, werd de afloop van deze reizen veel vaker door het toeval be paald dan nu vaak wordt gedacht. De gevaren waren groot. Voor velen kwam het beloofde land nimmer in zicht, zy, die de tocht, echter overleef den, vonden een nieuwe woonplaats, tot ze weer ook daarvan wegtrokken, nog verder de zon tegemoet. Hoe groot de gevaren wel waren die men onderweg moest trotserenblykt wel uit de ver- geiykbare avonturen van Heyerdahl en Eric de Bisschop. Men moet dan ook des te meer bewondering hebben voor de Polynesiërs die met meer beperkte mid delen dezelfde of nog grote prestaties hebben geleverd. in het wykgebouw Rehoboth plaats vond, weer met grote belangstelling tegemoet werd gezien. Deze ging dit maal uit naar het optreden van het bekende kindercircus ,,'t Kraaiennest" uit Den Haag, dat de avond geheel vul de met een alleraardigst programma, dat geheel is afgestemd op een echt „grote-mensenrcircus". De „artiesten", bestaande uit een 25- tal jongens en meisjes in de leeftyd van 11 tot 14 jaar, brengen een „inter nationale Show", die grotendeels door hen zelf is opgebouwd. Kleding en attri buten worden met hulp van enkele ouderen eveneens door de kinderen zelf vervaardigd in het kader van het club huiswerk van „De Fram", een jeugd clubhuis in het Haagse „Spoorwyk". Onder directie van de 14-jarige Vera Luma, die zich niet alleen ontpopte als een waardig directrice, doch ook als een bekwame gymnaste, brachten de jeugdi ge artiesten op vlotte en vaak zeer gees tige wyze een parodie op een compleet circus programma, dat uiteenviel in drie onderdelen t.w. „Arabië, het land vol geheimzinnigheid"; „Het grote land Amerika" en „Donker Afrika", elk on derdeel bestaande uit een achttal num mers. Het zou te ver voeren om alle nummers afzonderlyk weer te geven Tot de voornaamste nummers, waarmee het „hooggeëerde publiek" zich uit stekend amuseerde, behoorden ongetwij feld „Joco en Roco, de amusante (uit stekend verklede) aapjes"; de Arabella's met hun volbloed (kartonnen) Arabi sche paarden; de zwevende en vliegende Arabieren (op de lange mat); mr. Atlas, de sterkste man ter wereld met zyn enorm zware (triplex) gewichten; mr. Fantastico met zyn fantastische (pa rodie op) goochelshow en „Puntje en Bolletje", een adembenemend nummer op het slappe (imaginaire) koord. Het geheel werd muzikaal omlyst door een circusorkest o.l.v. Maestro Stradi varius. dat werd gevormd door vyf niet onverdienstelyk blazende jeugdige mu zikanten. Een uitstekend geslaagde avond. De verzorging van de technische telefooninstallatie was weer in de goede handen van de padvindersgroep „Ewout Joppensz" o.l.v. oubaas W. J. Buiten dorp. Twee maanden veer Leids bioscoopdirecteur Een 51-jarige bioscoopdirecteur uit Leiden tegen wie de officier van Justitie by de Haarlemse rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, twee weken geleden wegens het besturen van een auto terwyl hem de rijbevoegdheid was ontnomen, een onvoorwaardelyke ge vangenisstraf van drie maanden, alsmede Het Leidsch Dagblad MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken. vyf jaar intrekking van het rijbewys had geëist, is vanmiddag veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf onvoor waardelijk en ontzegging van de rybe voegdheid voor de tyd van drie jaar. VS blijven zich verzetten tegen toelating van communistisch-China tot de VN Onder geen omstandigheden zal sprake zijn van ingrijpen in Cuba door Amerikaanse strijdkrachten. Dit heeft gisteren de Amerikaanse president Kennedy op een persconferentie in Washington verklaard. De regering zal al het mogelijke doen om te verzekeren, dat geen Amerikanen betrokken worden in enigerlei actie in Cuba. De president zei gekant te zijn tegen elke poging om vaniiit de Verenigde Staten een offensief te ondernemen om premier Fidel Castro af te zetten. Op politieke waarnemers maakte pre sident Kennedy de indruk, dat, hoewel de Verenigde Staten een democratische revolutie tegen Cuba niet openiyk steu nen, de regering opstandelingen wier doelstellingen zy kan goedkeuren, niet in de weg zal staan. Ten aanzien van communistisch-Chi na zei de president, dat de Verenigde Staten zich onder de huidige omstan digheden zullen biyven verzetten tegen toelating van dit land tot de Verenigde Naties. Wat de Verenigde Naties betreft, ver klaarde Kennedy dat de Amerikaanse regering niet voor een wyziging van de structuur der wereldorganisatie is en zich blyft verzetten tegen de instellen van een driemanschap voor de leiding van de VN. De Verenigde Staten zyn echter bereid de kwestie van een betere geografische vertegenwoordiging in het KONINGIN ONTVING DR. DAVIS H.M. de Koningin, heeft vanmorgen te Soestdijk de Amerikaan dr. John H. Davis ontvangen. Dr. Davis is directeur van het V.N.- bureau voor by stand aan vluchtelingen in het Midden-Oosten. Dr. Davis heeft de Koningin een uit eenzetting gegeven omtrent de noden van de vluchtelingen in het Midden- Oosten. BEURSOVERZICHT Internationals weer in reactie AMSTERDAM, 13 april 1961 De internationale waarden zetten van middag de gisteren ingetreden tech nische koersreactie verder voort. De hoofdoorzaak was gebrek aan kooplust. De verkopen waren van zeer geringe om vang doch voldoende, om lagere koersen te doen registreren. Het buitenland liet met kooporders verstek gaan, waardoor er voor de arbitrage bitter weinig werk aan de winkel was. Het publiek nam hier en daar wat winst. De beroepshan- del geloofde het voor vandaag wel. Een en ander verklaart, dat het zeer stil was op het Damrak. De gedrukte stemming werd door de beurs voor lief genomen. Men trok zich heel weinig van de koers daling voor de hoofdfondsen aan. Van Wall Street kwam weinig steun. De Ne derlandse hoofdfondsen aldaar lagen er gisteren ongeanimeerd in de markt. Wel bestond er kooplust op de Newyorkse beurs voor de ruimtevaartfondsen, als gevolg van het Russische ruimtevaart succes. De beurzen in West-Duitsland gaven een gedrukte tendentie te zien. Hoogovens opende op 1120, tegen 1134 als voorgaande slotkoers. Philips daalde van 1166 tot 1161 om de markt op circa VN-secretariaat of de Vertegenwoordi ging van nieuwe leden in de Veilig heidsraad te onderzoeken. Met betrekking tot Laos, verklaarde Kennedy de hoop te koesteren dat deze week de Sowjet-Unie zal antwoorden op de Britse voorstellen om tot een wapenstilstand in Laos te geraken. Hy hoopte dat een wapenstilstand zal kun nen worden verkregen, zodat de bevoor rading der strijdkrachten aan beide zy- den zal kunnen worden gestaakt. De bevoorrading door de Verenigde Staten van de regeringsstrydkrachten duurt voort, aldus de president. Ook de Sow- jetrussische hulp aan de opstandelin gen gaat voort, doch Kennedy meende dat het niet juist of biliyk zou zyn om te zeggen, dat de communistische leveranties in de laatste dagen zouden zyn versneld. Tot slot verklaarde Kennedy over geen enkele Inlichting te beschikken betref fende een spoedige vryiating van Fran cis Gary Powers, de piloot van het vorig jaar boven de Sowjet-Unie neergescho ten U-2-vliegtuig. 1166 te verlaten. De elektro-aandelen verloren op deze prijs circa 3 punten. Aku min 4 punten op 513. Dit na een opening op 510. Unilevers misten de buitenlandse vraag en verloren op 886 by na 9 punten. Kon. Olies werden op nieuw door Parys in de markt gebracht. Hierdoor noteerde hét fonds f 154,70, bijna f 2 lager omdat tegenover genoemd aanbod vandaag te weinig lokale vraag stond. In de scheepvaartafdeling gaven aan delen Van Nievelt, die gisteren een fors koersverlies te slikken kregen op het ongunstige dividendvoorstel, een koers- herstel te zien van circa 3 punten op 167. De overige scheepvaartaandelen la gen eerder aangeboden en verloren door- elkaar 1 tot 2 punten. Ook in deze afde ling was de handel zeer klein. Cultures totaal verwaarloosd. Staatsfondsen we derom vast als gevolg van de aanhou dende geldruimte. De Aapdelen iym en gëlatinefabriek „Delft" werden op 260 verhandeld tegen gisteren 310 laten en een laatstgedane notering van 330. Deze forse koersdaling is een gevolg van het ongunstige divi dendvoorstel. In de lokale afdelingen gaven de koer sen merendeels een benedenwaartse richting te zien. WISSELKOERSEN Amsterdam, 13 april Londen 10.06%-10.06%; Montreal 3.63.* -3.63H: Brussel 7.18%—7.19; Stockholm 69.54%-69.59%; Milaan 57.83-57.88 Oslo 50.32-50.37; Lissabon 12.56%- 12.58%; New York 3.59%-3.59%; Parys 73.35%-73.40%; Frankfort 90.56-90.61; Zürich 83.15-83.20; Kopenhagen 52.02%- 52.07%; Wenen 13.78%—13.79%. Onder leiding van mej. L. Verdoes be gon gistermorgen de huldiging van mej. G. Meerburg, die 40 jaar hoofd van de Chr. Nationale Kleuterschool is, met een feest voor de kleuters. Daartoe waren twee lokalen van de kleuterschool „Ma rijke" feestelijk met vlaggen versierd. De kinderen waren in feesttooi. Mej. Verdoes gaf met de andere kleu terleidsters een schets over deze afge lopen 40 jaar, afgewisseld met toepasse- lyke zang van de kleuters. De oudste en de jongste leerling van de school moch ten namens alle kinderen de cadeaus aanbieden: een gouden polshorloge met armband en een strykyzer. Van de leer krachten ontving mej. Meerburg een bloemstuk. De officiële huldiging vond 's middags om 3 uur in Irene plaats. Naast het vol tallige schoolbestuur en de familie wa ren o.a. aanwezig burgemeester en mevr. Van Diepeningen, de wethouders C. Meerburg en A. M. Kleiss, ds. J. J. Dijk, ds. J. P. Honnef en de eerw. heer J. van den Hoek, onderwyzend personeel dei- lagere school, schoolhoofden, zowel van de kleuter- als de lagere scholen en de u.l.o.-school. Burgemeester Van Diepeningen zei verheugd te zijn, dat hy mej. Meerburg de gouden medaille, verbonden aan de Oranje Nassau-orde mocht opspelden. „U heeft dit werk, de jaren door met Uw hart gedaan, en alles wat je daar mee doet, doe je eeriyk en oprecht", al dus de burgemeester. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer S. J. van der Stoel, zei, dat mej. Meerburg jaren gewerkt had voor f. 650 per jaar. Alles deed zy in het belang der kinderen; haar plicht heeft zy zo ge trouw mogelyk vervuld. Hy wenste haar toe, dat zy nog enige jaren in de nieuwe school zou mogen werken en bood haar, onder grote dank voor alles, een enve loppe met inhoud aan, en als cadeau van biyvende waarde een platenspeler. Verder sprak de inspectrice-leidster, mej. Van Loon, ds. J. P. Honnef en ds. J. J. Dyk. Mej. Meerburg dankte ontroerd voor alle goede woorden, wensen en geschen ken. Het podium in Irene was geheel ge vuld met bloemen en bloemstukken. Na afloop van de officiële huldiging volgde een zeer druk bezochte receptie, waarby vele grotere en kleinere ge schenken en gelukwensen de dankbaar heid yan yelen onderstreepten. BEURS VAN AMSTERDAM NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gun* leningen Vorig® Slotkoers Donderdag 13 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% Ned. '59 4% Ned. '60-1 4% Ned '60 n 4% Ned '59 4% Ned '60 4% Ned. '61 4% Ned 53 3% Grootboek obi. 3% Ned '47 3% (3) 4. Ned '51 3% Ned "53 (3%) Ned. *56 3% Ned. '48 3% Ned. bel. cert. 3% Ned. '50 3% Ned. '54 3% Ned '55 I 3% i '55-11 3% Ned "37 3 Ned grtbk obi. TO Ned doll in '47 3 Ned Inv cert. 3 Ned 62-64 3 Indië *37 3 Indië 37 A 3 Ned. won. b J. *57 6 Ned. won.bJ. '58 4% '46-3 103 103 103 103 101H 101 tè lOlii 99% 82% 95 99 97% 9611 92% 91% 92% 92% 92% 94% 94% 95 90% 100% 100** 100% 97% 111% 102% 103% 103% 103% 103% 101H 101H 101% 99 95% 99 97% 97% 92 92 92% 92% 94% 94 95 90% 100% 100« 100% 97% 112H 102% ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank Nat. Handelsbank Ned. Handelmy Amst. Rubber H.V.A. Senembah AK.Ü Berkel's Patent (v.) Calvé Delft cert. Deli My .en (Ver.) Kon. Pap. v. Geldei Hoogovens cert Milller en Co. N.B Ned Kabelfabr Philips Philips pre! Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de r Dordtse Olie gew Kon Olie (f 20.—) idem (50 t 20.—) Holl Aner iyn Java China Paket K.L.M Kon Ned Stmv Mij Kon Paket My Stoomvaart My Ned 4ievelt Goudr cert Ommeren cert Son. Rott Lloyd- Ned. Scheepv. Unie 36% 37 251% 365 365 120% GB 120%GB 146% 146% 530 530 517 GB 512 425 GB 895 420 QB 174.80 173.90 433 421 1134 1123 565 550% 740 L 728 1168% 1167 319 319% 8943; 886 320 312 GB 548 545 739% 737% 159 155.70 156.50 155.30 176% 177 194 192 94.50 95 217% 215% 187% 188% 197% 197 164 167% 363 365 170 168 183% 182% koers v. heden 96% 96% 101% 96% 101 106% 101 183 148% B 90% 108% 863/4 82% 95% 95 82% 83% 92% 943/4 93% 99% 92% 96% 105 96* 96* 96% 101% i06y4 183 149 B A'dam '47 (3%) 3 idem '48 (3%) R'dam '52-1 (4%) id. Id. -37 I-n (3%) Z.-Holland *56 (4%) Bankwezen Bank N.G. «58 (5%) id. N.WA *52 (4%) BVG rspbr f.500 BVG rspbr. *52 Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 Premieleningen A'dam *53 3 A'dam *51 I 2% A'dam '66 1 3% A'dam *56 O 2% A'dam *56 m 2% Eindhoven '54 2% Enschede *54 2% Den Haag TO I 2% Idem n 2% R'dam TO I 2% ao-n Idem n 2% 91% Idem '57 2% Utrecht TO 2% Z.-HoU. 1957 2% Zuld-Holland TO 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen - Robeco 255 Amst. Bank403 HJB.U. cert217 Rott. Bank 369% Twentsche Bank 330 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 612 Borsumy43% 439 210 613 323 179 92 148 675 595 1095 409 107 214 148 149 155 158 Electrolasmy Kon. Ne<L GrofSm. Holl. Constructie Ing. bur. v. Bouwnyv. Internatlo Int. Kunststof!. Ind. Kempen en Begeer Leidse Wolspinnerij Rott, Droogdok My. Sikkens Groep Ver. Touwfabrieken Walvisvaart Wemlnk'8 Betonmy Van wyk en Heringa Zaalberg 92 109 86% 82 y4 95% 95% 82% 821/s 92 95 95 99% 97 105 253.56 400 213%, 370 43 430 212 610 324 B 179 148 650 616 1088 107% Amerik fondsen Canadian Pacific a Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 24% 68% 57Aexd. 483/4 53% 47% 90% 62% 43% 31 exd. 89% 24%) 69 57 49% 52* 46% 89% 62% 43%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11