Nieuw offensief van de rebellen in Zuid-Vietnam verwacht WITTE KRUIS Agenda Met een enkel woord PICTOGRAM ma ZATERDAG 8 APRIL 1961 Rumoerige problematiek (Van onze t.v.-medewerker) Het was weer het avondje wel, met storing incluis en een film uit een waar deloze serie, waardoor andere program ma-onderdelen in de verdrukking kwa men. Maar laat ons het geheel evenwichtig en systematisch in beschouwing nemen. De film over de opening van de Nieuw Guinearaad was gearriveerd. De gou verneur begon zijn groots opgezette toe spraak onder een enorm misbaar van militair getrommel en mocht even later weer rustig van voren af aan beginnen. Een staaltje van eerlijke reportage, maar elegant was anders. De rest gaf niet veel nieuws, alleen dan, dat we een paar dagen geleden een afgevaardigde in stuntelig Nederlands naar zijn woorden hadden horen zoeken en dezelfde man zijn teleurstelling nu in feilloze zinnen aan het adres van de V.S. hoorden op zeggen. De VARA nam de handschoen, door AVRO's Sportpanorama toegeworpen, strijdlustig op en kwam met papieren, die deugdelijke bewijzen heetten te zijn, maar de deskundigen kunnen dat beter uitzoeken dan wij dit vermogen te be oordelen. Op een pertinente aantijging, n.l. dat de Zwembond in de bekende affaire door de VARA niet zou zijn uitgenodigd, ter wijl het tegendeel uit de lege stoel gesug gereerd werd, kwam geen reactie. Jam mer, want gewaakt moet worden tegen affaires in de affaire, anders kan geen mens er meer uit wijs en heeft ieder straks wel ergens een beetje schuld in het hele geval. Het nieuwe programmaonderdeel „Ach ter het scherm" prikkelde de nieuws gierigheid niet alleen, maar gaf ook in formatie over dingen, die komen zullen. Zo over een langer termijn bekeken, zit er heel wat in het vat. De „Spiegel', die een aanwinst had in de persoon van Jacqueline Lamers, ervaren in de Artis tieke Staalkaart, maar met een reuze zwaai een voortreffelijk t.v.-debuut ma kend, was boeiend, vooral door de re portage over de Amerikaanse tournee van het Amsterdamse Concertgebouw orkest en de tentoonstelling „Dag Amster dam". Een kostelijke titelvondst, die het in de praktijk best doet. Het forum „Welbeschouwd" was zeer levendig, maar miste overeenstemming en daardoor lijn, doch daar waren de koene onderwerpen zeker mede schuld aan. De gehuwde vrouw buitenshuis werkend, was pro bleem één. Het leverde behalve stof voor verdere gedachtenwisseling en innerlijk beraad het protest tegen het vooroordeel LAATSTE EER AAN ABRAHAM VAN DER VIES Aan Abraham van der Vies, nog slechts korte tijd directeur van „Rot terdams Toneel" is gistermorgen na mens de regering en het gemeentebe stuur, kunstinstellingen en leden van zün toneelgezelschap de laatste eer be wezen. Zijn stoffelijk overschot stond opge baard in de hal van de Rotterdamse Schouwburg, die tot chapelle ardente was ingericht. Vier jonge acteurs had den er de dodenwacht betrokken. Hans Croiset, Willem Nijholt, Han Pauwels en Rob van der Linden. Onder de aanwe zigen, die bü de droeve plechtigheid tegenwoordig waren, waren burgemees ter en mevrouw Van Walsum. Als vertegenwoordiger van de staats secretaris voor OJC. en W., sprak dr. J. Hulsker, die de overledene, namens de regering dank zegde voor wat hjj tijdens zijn leven voor het openbare kunstleven had gedaan. Dankbaar her innerde hij ook aan de buitengewone kwaliteiten die de heer Van der Vies bezat als mens. Ook de wethouder voor Kunstzaken van de gemeente Rotterdam, mej. mr. J Zeelenbeig, memoreerde met dank baarheid de liefde van de heer Van der Vies voor de kunst in het algemeen en vooral voor zijn boeken, temidden waarvan hij écht leefde. Verder werden nog woorden van af scheid gesproken door dr. W. Th. L. van Geldrop, namens het bestuur van de Stichting Rotterdams toneel de heer W. Hofmann uit naam van de Rotter damse Kunststichting en de heer J. Honig namens de Nederlandse Opera. De mede-directeur van „Rotterdams Toneel" Ton Lutz, dankte daarop de overledene voor dat hij tijdens de acht maanden van zijn directeurschap voor hem had betekend. Nadat de vele aanwezigen langs de baar hadden gedefileerd, vertrok om 12 uur de stoet met auto's naar Oos terbeek waar gistermiddag het stoffelijk overschot in het familiegraf is bijgezet. Er waren kransen van het gemeen tebestuur van Rotterdam, van alle to neelgezelschappen, van directies van grote schouwburgen in den lande, van het Holland Festival en van het Scapino Ballet, welks oprichter de heer Van der Vies is geweest. Mr. G. M. Greup voorzitter Ned. Orkeststichting Het bestuur van de Nederlandse Or keststichting deelt mede dat B. en W. van Amsterdam als opvolger van wijlen mr. W. F. Schokking tot voorzitter van de stichting hebben benoemd mr. G. M. Greup. Mr. Greup is algemeen secretaris van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Amsterdam. Hij zal deze functie echter binnenkort neerleggen wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Mr. Greup is bo vendien o.a. voorzitter van het curato rium van de Volksuniversiteit van Am sterdam, lid van het dagelijks bestuur der A.N.V.V. in Den Haag en bestuurs lid van het Holland Festival. POSTZEGELEXPOSITIE „ROTTERDAM 1961" De Rotterdamse wethouder voor On derwijs "n Volksontwikkeling, de heer A. J. /an der Vlerk, heeft gistermiddag in de glazen zaal van het Ahoy-gebouw de nationale postzegeltentoonstelling „Rotterdam '61" officieel geopend. De tentoonstelling was georganiseerd door de Rotterdamsche Philatelisten- Vereeniging, die met dit °venement haar 35-jarig bestaan viert ..Rotterdam '61" is vooral een expo sitie voor dc verzamelaars, die hun kleinoden nog nooit hebben tentoonge steld. Zij brachten bijna 600 kaders bij een, met een gezamenlijke waarde van een miljoen gulden. van de samenleving tegen deze handel wijze op. Dat was de winst, die behande ling van de vraag de moeite waard deed zijn. Helemaal een moeilijke zaak werd het toen loonpolitiek en welvaartsstaat aan de orde kwamen. Gewaarschuwd werd tegen een interconinentale klassen strijd, maar verder waren er toch veel twijfels over de te volgen procedure. We menen, dat het forum er mee gediend zou zijn, indien van omroepzijde aan de hand van binnengekomen problemen een strakke, eenvoudige vraagstelling zou worden geformuleerd. Het wordt anders zo'n oeverloze kwes tie, die vaagheid, verwarring en tijd tekort oplevert. Men gaat op die wijze anders ook hier al zwemmend kopje onder in een rumoerige problematiek! Rus vraagt asiel in Zweden Volgens berichten in de Zweedse pers heeft de commandant van een Russisch bevoorradingsschip voor onderzeeboten, dat donderdagnacht de Zweedse terri toriale wateren was binnengevaren, in Zweden asiel gevraagd. De negen ande re opvarenden van het 300 ton metende schip hebben verzocht naar hun land te worden teruggezonden. Volgens het blad „Expressen" was het schip zelf niet bewapend; de beman ningsleden zouden echter individueel in het bezit van vuurwapens zyn geweest. Het blad „Aftonbladet" meldde, dat het schip by het binnenvaren der ter ritoriale wateren door Russische onder zeeboten werd achtervolgd. De commandant wordt thans door de politie van Gottland verhoord. Hij was met zyn schip een halve myl uit de kust van het eiland voor anker gegaan, waarna hy zich naar de wal liet roeien. Het bevoorradingsvaartuig, dat de ken tekens MBSS 136-150 voerde, heeft op dracht gekregen de Zweedse territoriale wateren te verlaten. In Zuidvietnamese regeringskringen gelooft men dat de pro-communistische Vietcong-opstandelingen zullen probe ren voor de verkiezingen, a.s. zondag, een stad te bezetten. Vorige week za terdagavond kon een aanval op True Giang, de hoofdstad van de provincie Kien Hoa, worden afgeslagen. De re geringstroepen waren van de aanvals plannen van hun tegenstanders op de hoogte. Dertig opstandelingen sneuvel den en 80 werden gevangen genomen. President Djem heeft op een pers conferentie verklaard dat Zuid-Viet- Westelijke reacties „niet goed genoeg" Premier Macmillan van Engeland heeft gisteren verklaard dat het Weste lijke bondgenootschap in de afgelopen drie jaar tamelijk goed gereageerd heeft op de uitdaging van het Sovjetrussische blok, „maar niet goed genoeg". Macmillan die een rede hield in het instituut voor technologie van Massa chusetts, zei dat het communistische blok sterker is geworden. „Maar wij moeten niet versagen doch terrein zien te winnen," zo merkte hij op. De nood zaak om tot eenheid van de vrije wereld te komen was het hoofdthema van Mac- millans rede. Onderlinge afhankelyk- heid is op het ogenblik niet meer vol doende. De NAVO-landen moeten tot grotere eenheid komen. De traditionele scheidsmuren moeten geslecht worden. Over de betrekkingen tussen Oost en West merkte de Britse premier op dat de huidige worsteling tussen beide blok ken zich niet in hoofdzaak in de mili taire, maar in de economische sfeer af speelt. De strijd tegen het communisme is van dien aard geworden, dat geen land meer kan hopen het alleen te klaren. Er kan dus geen sprake meer zijn van nationa lisme in engere zin. Volgens Macmillan staat de vrije we reld voor drie grote problemen: Hoe moet de wereldhandel uitge breid worden? Hoe kan de hulp aan economisch ten achter gebleven landen het beste georganiseerd worden? Hoe moeten de handel en de hulp, die steeds meer in omvang zullen toenemen, gefinancieerd worden? Italiaanse Tirolers „gewaarschuwd" Gisternacht heeft zich een ontploffing voorgedaan in de buurt van Sarentino, een dertigtal kilometers van Bolzano, in Zuid-Tirol. De bom, die dicht bij een waterkracht-centrale was gelegd, heeft slechts materiële schade aangericht aan huizen, die bewoond worden door Italiaans sprekende gezinnen. In de buurt van de ontploffing zijn met de hand geschreven en in het Duits ge stelde vlugschriften gevonden. In deze vlugschriften werd gezegd dat het dit maal nog slechts een waarschuwing gold voor de Italiaans sprekende gezinnen in dit gebied. Deze Italianen wordt ver zocht te vertrekken en hun werkzaam heden aan de Duits sprekende inwoners over te dragen. nam een groter leger nodig heeft. Alle leden van de strijdkrachten hebben gis teren uniformen ontvangen. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren verklaard dat de Verenigde Staten de regering van Zuid- Vietnam zullen by staan in de gevaar lijke situatie die door de activiteit van pro-communistische guerrillos is ont staan. De Verenigde Staten en Zuid-Viet nam hebben besprekingen gevoerd over uitbreiding van üe militaire en econo mische hulpverlening. De woordvoerder zei echter niet dat Washington heeft besloten de militaire hulp te vergro ten. Ministerraad WEU 5 mei in Bonn bijeen De ministerraad van de Westeuropese Unie zal 6 mei in Bonn byeenkomen, aldus is van officiële zyde in Londen vernomen. Engeland zal vertegenwoordigd zyn door Edward Heath, de onderminister van Buitenlandse Zaken. Verwacht wordt, dat de deelgenoten van Engeland in de WE.U. nl. de zes landen van de E.E.G., by deze gelegen heid hun zienswyze op de voorstellen van Heath tijdens de jongste by eenkomst van de raad op 27 februari in Parys aangaande de mogelijkheden van een eventuele associatie tussen Engeland en de „gemeenschappelijke markt" bekend zullen maken. LUITENANT-ADMIRAAL PRÖPPER NAAR NEW YORK Gistermiddag is luitenant-admiraal H. H. L. Pröpper, voorzitter van het comité van verenigde chefs van staven, van Schiphol naar New York vertrok ken. Hij zal daar de halfjaarlijkse ver gadering van het militaire comité van de Nato bijwonen. Voor de eerste maal is aan deze vergadering, na afloop een enkele dagen durende tournee voor de 15 deelnemers verbonden langs .nieu we militaire objecten" in de V.S. Advertentie DE eCkte PIJNSTILLER Een maand gaat snel voorbij! Neem de angst voor nare dagen weg door Witte Kruis in huis te nemen. tabletten, poeders of cachets. ZATERDAG Beestenmarkt: Openluchtbijeenkomst Leger des Hells. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Toneelavond ..Ons Grunnegerlaand". 7.45 uur nam. De Harmonie: Afscheidsreceptie A. J. Schoneveld als voorzitter W.B.V. „Eensge zindheid". 35 uur nam. Narmstraat 27: Receptie 10-jarig be staan autobeklederij Th. H. van Kuyk. 35 uur nam. Prediker: Ouderavond „De Dauwtrap pers". 8 uur nam. ZONDAG Luxor-theater: Bijzonder Kerkewerk. Spr. dhr. B. Cohen over: „Israël door de Rode Zee". 10.30 uur nam. Steenschuur 6Geünieerde Lage van Thèosophen. 11 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van tie heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's Getuigen. 5.30 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Zijlstra. 10 uur nam. MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Leidse Amateur FotografenVer. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Bad- en sport- kledingshow Sporthuls v. d. Staay. 8 uur nam. Oude Singel 236: Kadervergadering Chr. Nat. Vakverbond. 7.30 uur nam. Rest. Van der Heijden: Receptie mej. M. Laken („De Faam"). 2.3.30 uur nam. Schouwburg: R.-K. Toneelgroep „De Gastspelers". „Daar liegen we ons uit". 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Culturele avond Ned. Chr. Relsver. Spr. mevr. Staal met dia's uit Kroatië en Servië. 8 uur nam. Steenschuur 6: K. en O.-werkcursus. Kamperen o.l.v. D. L. van Elk. 8 uur nam. Advertentie BAD- EN SPORT- KLEDINGSHOW op maandag 10 april In den Vergulden Turk, 's avonds 8 uur. Kaarten f 1.50 s p o r t h u i s Botermarkt 28 Haarlemmerstr. 287 Den Burcht (grote zaal): Openbare ver gadering P. v. d. A. Spr. W. Scheerens over de woningbouw. 8 uur nam. Lunchroom V. en D.: Modeflltsen. 10.30 uur voorm. en 2 en 3.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Theater speelt „De Koningin en de re bellen". 8 uur nam. Rembrandtstraat 17: Aandeelhouders vergadering NV Riedel Llmonadefabrieken. 8 uur nam. St.-AntoniusclubhulsJaarvergadering Hengelaarsbond voor Lelden en Omstre ken. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Modeshow firma S. van Egmond voor Ned. Ver. van Huls vrouwen. 2 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal)N.R.V. Trektocht door 62 landen. 8 uur nam. Oegstgeest. (Witte Huls): „Ge meentebelang Oegstgeest". Spr. G. Thole Belshulzen „Cairo en Memphis". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Den Burcht (grote zaal)Toneelavond Selskin Fryslün. 8 uur nam. Geref. Kerk (Oude Vest): Orgelconcert Feike Asma. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. H. H. Frese. „Zeevaarders van de Zuidzee". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O.-caba ret en -variété „Sterrenregen". 8 uur nam. Schouwburg: Ledenvergadering Leidsche Schouwburgvereniging. 4 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O. Mees- terserie Residentie-Orkest o.l.v. Franz Paul Decker. Soliste Elisa Czerfalvl. 8 uur nam. VRIJDAG Gulden Vlies: Ver. voor pedagogiek. Spr. J de Lange over opvoedingsmoeilijkheden. 8 uur nam. Lakenhal: Officiële opening Tentoon stelling „Omagglo a Dante". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Theater speelt „De Wonderdoenster". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Pelikaanstraat 1 (hoek Oude Vest) Tentoonstelling werk van J. Schlechter. Geopend 102 en 47 uur (t/m. 12 april). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u BINNENLAND Ook dit Jaar wordt door het minis terie van Landbouw en Visserij een premie beschikbaar gesteld voor het schieten van houtduiven daar de schade, die deze vo gels aan de landbouw toebrengen, nog altyd aanzienlijk ls. De regeling gaat in op 15 april 1961 en eindigt op 28 augus tus 1961. Op 12 april hoopt mevrouw R. Kok- Keurhorst aan de Soerenseweg 27 in Apel doorn haar honderdste verjaardag te vieren. De vrouwenbond van de P. v. d. A. zal op 20 en 21 april a.s. in de Dierentuin in Den Haag zijn tweejaarlijks bondscon- gres houden. De tweede dag van het con gres zal bijna geheel zijn gewijd aan het consumenten vraagstuk. Prof. dr. A. Von deling zal een rede houden over „De klant koning of onderdaan?". Mr. A. H. M. H. Receveur, officier van Justitie en hoofd van het Parket in Maastricht, is b(J K.B. van 6 april door de Koningin benoemd tot procureur-ge neraal te 's-Hertogenposch. De 49-Jarige Duitse vertegenwoor diger uit Bielefeld, die de vorige week woensdag in het dorpje Loo by Arnhem met een personenauto in de Rijn is ge reden. is niet verdronken, zoals men aan- vankeiyk heeft aangenomen. Hy is in Montabaur gearresteerd. Het parket van de officier van Justitie in Bielefeld heeft meegedeeld, dat een onderzoek tegen de man wordt ingesteld en dat een arresta tiebevel was gegeven. Men weigerde ver dere Inlichtingen te verstrekken. De ruim 15.000 ton metende Noorse tanker ..Hoegh Eagle" ls gistermiddag op de Nieuwe Waterweg, by de Poortersha ven, ln aanvaring gekomen met het bin nenkomende Joegoslavische schip „Jajce". De „Hoegh Eagle" ging met een groot gat in het voorsteven voor anker en werd later teruggesleept naar Wllton-Feyenoord, waar het schip Juist een dokbeurt van twee weken had ondergaan. De „Jajce" zette de reis naar het Botlek-gebied voort. Ook dit schip had een flink gat boven de waterlijn aan stuurboordzijde. Aan het elfde Internationale film festival te Beriyn, dat gehouden zal wor den van 23 Juni tot 4 juli a.s., zal Ne derland deelnemen met de speelfilm ..Makkers staakt uw wild geraas" van Fons Rademakers en de korte film „De lage landen" van George Slulzer. BUITENLAND Bandieten hebben op circa 160 km. ten zuiden van Bogota in Columbia elf mensen, onder wie drie kinderen, ver moord. By een oefening van Franse militai ren tussen Reims en Epernay, waar by een rookgordyn werd gelegd om de troepen bewegingen te dekken, kwam donderdag de rook terecht ln een spoorwegtunnel waarin zich een twintigtal arbeiders be vond. Veertien hunner moesten met ver- giftigingsverschynselen in een ziekenhuis worden opgenomen. De toestand van vyf arbeiders is ernstig. De Britse bevolking heeft in 1960 meer geld besteed aan voedsel, alcoholi sche dranken, tabak, kleding en behui zing, zo ls ln een voorlopige raming van de Britse regering van het nationale in komen en de bestedingen van 1955 tot 1960 verklaard. De persooniyke uitgaven aan goederen en diensten ln 1960 hebben 16.64 miljard pond sterling bedragen tegen 15.956 miljard pond sterling ln 1959. De persooniyke inkomens voor aftrek van belasting bedroegen ln 1960 ln totaal 21.025 miljard pond sterling, hetgeen by- na 7% meer is dan in 1959. In Sempeter in Joego-Slavië heeft men een Romeins kerkhof uit de tUd van keizer Hadrlanus begin van de tweede eeuw na Christus ontdekt. De Russische regering heeft dit Jaar ruim 29 miljard roebel een kwart van het staatsbudget uitgetrokken voor de bouw van nieuwe hulzen, zo meldt de „Izwestla". In Stockholm ls officieel bekendge maakt, dat het kerkeiyk huweiyk tussen Prinses Blrgltta en Prins Johan Georg von Hohenzollern op 30 mei ln de rooms- katholleke kerk te Siegmarlngen, zal wor den voltrokken. De burgeriyke huweiyks- plechtigheld vindt olafats op 25 mei ln het konlnkiyk palels ln Stockholm. Door het vergaan van een schip naby Kaap Inuwo zyn eenentwintig Japanse ton yn en vissers om het leven gekomen. Het schip werd reeds sinds 1 april ver mist. doch gistermorgen pas zyn wrak stukken aangespoeld. De bekende Spaanse componist. Jesus Gurldl, ls gisterochtend op de leeftyd van 75 Jaar ln Madrid overleden. Door zyn Baskische volksliederen verwierf hy tot ver bulten de Spaanse grenzen bekend heid. Gurldi was lid van de Spaanse akademie voor schone kunsten. De rijwielfabrlek Raleigh Industries zal vier bedrijven sluiten by een reorga nisatie die verband houdt met zeer sterke buitenlandse concurrentie en economische exploitatie. De laatste jaren is de handel veel slechter geworden. Dit jaar heeft de binnenlandse omzet het laagste niveau dat ooit voorkwam bereikt. Bovendien zijn vele waardevolle overzeese markten ver loren gegaan. De Deutsche Bundesbank zal niet alleen de schulden van de Duitse Bonds republiek aan de Verenigde Staten en Groot-Brlttannlë, maar ook d ito aan Frankryk vervroegd aflossen. De schuld aan Frankrijk bedraagt 5,3 miljoen dollar (21,3 miljoen marken). De Beierse stad Ansbach geldt se dert gisteren volgens de voorschriften van de wereldgezondheidsorganisatie als „plaat- seiyk besmettlngsgebled", nadat gebleken ls dat de moeder van de aan pokken iy- dende fotograaf Kurt Eichholz door haar zoon ls besmet. De 28-Jarlge fotograaf ls kortgeleden uit Indlë teruggekeerd. Hy maakt het naar omstandigheden goed, maar zyn moeder, die zich pas na het aan de dag treden van de ziekte van haar zoon heeft laten inenten, ls ernstig ziek. Volgens het Joegoslavische persbu reau Tanjug zal Joego-Slavië een veertig tal nieuwe documenten, betrekking heb bend op het optreden van Eichmann ln Kroatië tydens de oorlog, aan Israel doen toekomen. Uit deze documenten zou biy- ken, dat in de „Marionettenstaat Kroa tië" tydens de oorlogsjaren 600.000 men sen werden vermoord; 25.000 hiervan wa- De hoofdredacteur van het link- georiënteerde rooms-katholleke weekblad „Temoignage Crétlen", Georges Montaron, ls donderdag terwyi hy ln een restaurant In Toulouse met enkele gasten zat te di neren, door een aantal jeugdige leden van een extreem-rechtse organisatie afgeran seld en de trap afgegooid. Hy moest ln een ziekenhuis worden opgenomen. De politieke rechtbank ln Lissabon heeft veertien arbeiders van de koper- mynen by Alustrel wegens staking ver oordeeld tot drie maanden gevangenis straf. Staking is ln Portugal verboden. De veroordeelden zaten reeds een Jaar ln voorlopige hechtenis. Bovendien zyn zy voor drie Jaar uit hun politieke rechten ontzet. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. VARA: 14.05 V. d. Jeugd. 14.40 Gram. 14.50 Open of dicht, discussie. 15.40 Gram. 16.00 Boekenwijsheid. 16.20 Amateur Har- monie-ork. 16.40 Streekultz. 17.00 Jazz- muz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Apart of samen, lezing. 18.30 Lichte muz. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout by gaslicht, lezing. 19.40 Tussen Pasen en Pinksteren, lezing. 19.55 Deze week. praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Tekst en uitleg, comm. 21.30 Lichte muz. 22.00 Dat was ln Californlë, hoorspelletje. 22.23 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. progr. 23.10 Gram. 23.40 Rep. int. zwemwedstr. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 14.00 Fanfare-ork. 14.25 Lichte muz. 14.50 Plano en orgel. 15.10 Franse les. 15.30 Jazzmuz. 15.50 Gram. 16.00 Gre goriaanse zang. 16.30 Gram. 16.50 Sport- praatle. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Eur. Jeugd-voetbaltoernool te Portugal. 18.15 Kunstkron. 18.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 MemoJandum. 19.30 Lichte muz. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Ka- merork. en solist. 21.00 U bent toch ook van de partij?, praatje. 21.10 Gevar. pro gramma. 22.25 Boekbespr. 22 30 Nws. 22.40 Rep. Nederl. kampoensch. biljarten. 22.45 Wij lulden de zondag ln. 23.05 Muzlk. le zing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.10 Veilig verkeer. 17.10-17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weer- overz. KRO: 20.20 Brandpunt. 21.00 Ge var. progr. 22.00 Hltchcock-fllm. VOOR ZONDAG 9 APRIL Hilversum I 402 m. VARA: 8.00 Nws. en postdulvenber. 8.18 Gevar. progr. 9.45 Geesteiyk leven, toespr. VPRO: 10.00 V. d. Jeugd. IKOR: 10.30 Kerkd. 1. d. Doopsgezinde Kerk te Zaandam. 11.30 Vragenbeantw. VPRO: 11.45 Ber. uit de kerken. AVRO: 12.00 Ge var. muz. 12.30 Sportplegel. 12.35 Orgel en plano. 13.00 Nws. 13.07 De toestand i d. wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Yvonne14 00 Boekbespro 14.20 Omr.ork. en sol. 15.45 Toneelbe schouwing. 16.00 Lichte muz. 16.30 Sport- revue. 17.00 VPRO: Gesprekken met luisteraars. 17.15 Moderne theologen ver gadering, lezing. VARA: 17.30 V. d. Jeugd. 17.50 Nws.. sportuitsl. en sportjourn. 18.30 Amus. muz. 18.55 Journalistenforum. 19.30 Cabaret. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Uitslag prysvraag. 21.00 Popul. liedjes. 21.30 Gram. 21.55 Nwe Franse gram. 22.30 Nws. en meded. 22.45 Act. 23.00 Zane en plano. 23.15 Sportuitsl. 23.20 New York calling. 23.25 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 8.00 Nws. en weeroverz. 8.15 Gram. IKOR: 8.30 V. d. Jeugd. 9.30 Herv. kerkdienst. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.50 Inl. Hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Klavecimbel-recital. 11.55 Kamermuz. 12.15 Buitenl. comm. 12.25 Gram. 12.40 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing. 13.10 De Wadders. hoor spel. 13.30 Strijkork. 13.50 Boekbespr. 14.00 V. d. jeugd. 14.30 Kamermuz. 15.10 De Vliegende Hollander, praatje. 15.20 Gram. 15.30 Muzik. lezing. 16.00 Sport. 16.30 Eenheid van Oost en West. lezing. CONVENT VAN KERKEN: 17 00 Gere- form. kerkdienst. NCRV: 18.30 Gram. 18.55 Evangelische verantwoordelijkheid voor kerk en wereld, rep. 19.05 Samenzang 19.30 Zondagavondlezinc. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Cabaret. 20.30 Act. of gram. 20.35 Promenade-ork.. koor en sol. 21.30 En zij herkenden Hem. boorsp 21 55 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avond- sinav rStnssojdo 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen l DE BIOSCOPEN Trianon „Winden waaien om de rot sen" (14 Jr.). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De wraak van Tangoroa" (14 Jr.) Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur; don derdagcyclus „Onder de mantel van de nacht". Casino „Rififi onder de vrouwen" (18 Jr.). Dagelijks 7 en 9.15 uur; werkd. 2.30 en zondag 2.30 en 5 uur „Teenager melodie". (Alle leeftyden). Llrto „Zorg dat Je erby komt" (Alle leeft.). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „G. I.-blues". (Alle leeft.) Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „De witte wildernis" (Alle leef tyden). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra Theater (Wassenaar) Van vrydag t/m. woensdag 8 uur (zaterdag en zon dag 7 en 9.16 uur: „Nonnen voor het vuurpeleton" (14 Jaar). Donderdag 8 u. „Maigret zet een val" (18 Jaar). Zon dag en woensdag 2.30 uur: „Tarzan in New York" (elke leeftyd). WEEKEINDEDIENST TANDARTSEN Voor spoedgevallen neemt waar tand arts Zaadnoordyk, tel. 33486. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden ls geopend: Apotheek „Tot Hulp der Menschheld", Hooigracht 48, tel. 21060. Bovendien is geopend tot za terdagmiddag 6 uur- Apotheek Kok, Ra penburg 9, tel. 24807. De Oegstgeester Apotheek, Wllhelmlna- park 8, tel 26274 ls 's zondags geopend van 1213 en 's avonds na 18 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN. Voor spoedgevallen zyn van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de doktoren Postel, tel. 23089; Jansen, tel. 31024; Langezaal. tel. 24855; Verhoef, tel. 32505 en Pleterse, tel. 24403. Te Oegstgeest de doktoren Van Wal- chren, tel. 22030 en Van der VlietDe Vries. tel. 22331. B(| geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22223. college. 23.00 Avondgebed. 23.15 Symf.ork. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet; 11 uur ds. G. Toornvliet - uitzending dienst voor belangstellenden d.d. 2-4-1961; 2.45 uur Klnderdienst; 3.30 uur ds. G. Toornvliet. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 16.30-18.00 Rep. Ned. kampioen schap tafeltennis te Rotterdam. AVRO: 20.00 Televlzier. 20.15 Kunstgrepen, progr, over beeldende kunst. 20.45 Spelshow. NTS: 22.00-22.30 Sportact. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 11.35 Verz.progr. 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Klankb. 13.40 Discussie. 14.00 Wenken v. d. tuin. 14.30 Ork.conc. 15.30 Lezing. 16.00 Hoorsp. 17.00 Voordr. 17.15 Reportage. 17.45 Lezing. 17.50 Praatje. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. en Journ. 18.45 Lichte muz. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsd. progr. 20.25 Liefdadlgh.oproep. 20.30 Hoorsp. 21.00 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Discussie. 22.50 Epiloog. 23.00 Nws. en weerber. 23.06 23.41 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Verz.progr. 13.30 Gevar. progr. 14.00 Hoorsp. 14.30 Hoorsp. 15.00 Hoorsp 15.30 Filmprogr. 16.00 Gevar. muz. 17.00 Inter views en gram. 18.00 Lichte muz. 18.30 Gevar. progr. 19.30 Nws. 19.35 Lichte muz. 20.30 Samenzang. 21.00 Popul. muz. (ver zoekprogramma). 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.30 Lichte muz. 23.50 Meditatie. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Am\is.muz. 13.00 Nws. en weerber. 13.10 Amus.muz. (verv.) 14.30 Muz. naar volksliederen. 15.00 Gevar. muz. 16.45 Lichte muz. 18.15 Ork.conc. 19.00 Nws. en weerber. 21.35 Gevar. muz. 21.45 Nws. en weerber. 22.15 Detectlvespel. 22.55 Dans muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.05 Jazz muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12,10 Ork.conc. 17.35 Gram. 17.55 Ork.conc. 19.25 Lichte muz. 20.00 Hedendaagse Franse musici. 21.00 Hoorsp. 22.45 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.15 Amus.ork. 12.30 Weerber. 12.55 Amus.- ork. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Gram. 15.30 Sportprogr. 17.00 Sport en nws. 17 10 Gram. 17.45 Sportuitsl. 17.50 Gram. 18.00 Planorecital. 18.30 Godsd. "halfuur. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.45 Negro-Spirltuals. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.55—24.00 Nws. 484 m.: 12.20 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Verz.progr. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 17.45 Ork.conc. 18.45 Gram 19.30 Nws. 20.30 Gram. 21.45 Gram. 22.00 Wereldnws. 23.30 Lichte muz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 10 APRIL Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. oude re lulsteraarsa 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.00 Radio fllharm. ork. 11.45 Voordr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tulnb. meded. 12.33 Voor ons plat teland. 12.43 Zang en plano. 13.00 Nws., meded. en beursber. 13.30 Promenade ork. 14.00 Sopr. en piano. 14.30 Gram. 14.45 In den beginnelezing (III). 15.05 Gram. 16.25 Gram 17.00 V. d. padvinders. 17.15 Gram. 17.50 Mil. comm. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Uitz. v. d. Pacifistisch Socialistische Party, in het kader v. d. door de Regering t.b.v. de po litieke partijen gevorderde zendtyd. 18.25 Koper. ork. 19.00 Viool en plano. 19.30 Inleiding tot muziekbegrip, muzlk. lezing. 19.45 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Theolo gische etherleergang. 11.00 Zangrecital. 11.30 Quiz. (herh.). 12.05 Gram. 12.25 Voor boer en tuinder, praatje. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.00 Pianospel. 14.20 Gram. 14.30 Gevar. progr. (herh.). 15.30 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Kamermuz. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- ringsultz.: Wetenschappelijk onderzoek ln Suriname's binnenland, III lezing d. Prof. Dr. F. P. Jonker. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nws. en weer ber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Operatie Albatros, hoorsp. 21.15 Vogel schrik, klankb. 21.30 Pianorecital. 22.00 Volk en Staat: parl.comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Muz. lezing. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lUn, van 1820 uur) Georg Friedrlch Handel „Solomon". John Cameron, bariton; Alexander Young, tenor; Elsie Morison, sopraan; Lols Mar shall. sopraan. The Beecham Choral So ciety (olv. Denis Vaughan). The Royal Philharmonic Orchestra. Dir. Sir Thomas Beecham. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.30 Politiefilm. 20.55 Filmvenster. 21.20 Bing Crosby-show. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 13.40 Radioportret. 14.10 Marsen en walsen. 15.00 Hoorsp. 16.20 Ba riton en piano. 16.45 V. d. oudere luis teraars. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South East. 19.00 Samenzang. 19.30 Gevar. progr. 20.30 As king the world. 21.15 Echo de Paris. 22.00 Nws. 22.30 Voordr. 22.45 Gram. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.31 Gevar. muz. 13.31 Mu zikaal intermezzo. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Ultsl. races. 16.34 Lichte muz. 17.31 Lichte muz. en ber. 18.40 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sport 19.31 Hoorsp. 20.00 Hoorsp. 20.31 Licht progr. 21.00 Hoorsp. 21.31 Ork. conc. 22.15 Pianospel. 22 30 Nws. en sport. 22.40 Lich te muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 ni. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Ork. conc. 14.15 Kamermuz. 16 00 Fllmmuz. 16.45 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.30 Symf. conc. 21.45 Nws. en weerber. 22.15 Jazzmuz. 23.00 Gram. 23.30 Lichte muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Operette- en balletmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.10 Ork. conc. 13.30 Gram. 13.50 Gram. 16.00 Orgelspel. 16.15 Ork. conc. 17.30 Gram. 1805 Kamermuz. 19 00 Nws. 2005 Ork. conc 23 10 Sol. conc. 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 V. d. landb. 12.42 Gram. 12.50 Koersen. 13,00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Kamermuz. 16.00 Koer sen. 16.06 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 17.45 Franse les. 18.00 Protest, ultz. 18.15 Gram. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sport- kron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 De Nozem en de Nimf, kameropera. 21.00 Kunstkaleidoscoop. 21.15 Gram. 21.30 Amus. ork 22.00 Nws. 22.15 Saxofoon kwart. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m.: 12.40 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.03 Gram. 14 20 Ork. conc. 14.55 Gram. 15.15 Gram. 16.07 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Hedendaagse kamermuz. 19.30 Nws. 20.00 Gram. 21.45 Gram. 22.00 Wereldnws. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2