„Excursie" naar Radio Veronica kwam niet verder dan boulevard Vebo viert zilveren jubileum met grote buitenexpositie in Plantsoen ag Velen bewezen dr. Simon Thomas op Westerveld de laatste eer Tussen bloeiende planten stal met levend vee en 9 tenten Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 7 april 1961 Tweede blad no. 30323 In de boot genomen Tachtig procent van de gegadigden voor een van de vele excursies van het in Leiden gehouden natuurfilosofisch studentencongres moest teleurgesteld worden: de enorme belangstelling voor deze excursie naar Radio Veronica was niet te verwerken. En de resterende twintig procent, die zich vanochtend in de vissershaven van Scheveningen inscheepte op de kustvaarder Superior Trader, heeft nauwelijks meer gezien van het voor de Scheveningse kust lig gende radioschip, dat de liefhebbers voor deze excursie die wegens plaatsgebrek naar elders waren gedirigeerd. Om kwart voor tien klonk door de scheepsradio de stem van de praeses van de congrescommissie de heer L. Schutte, die met natuurwetenschappe lijke exactheid uit de doeken deed, dat en waarom deze gehele excursie als een grap moest worden beschouwd. Deze toespraak werd uitgezonden door Radio Veronica. De heer Schutte nodigde de deelnemers uit. aan de boulevard koffie te komen nuttigen en door een kijker een blik op het voor de kust liggende radioschip te slaan. Dat er iets niet helemaal in orde was met deze excursie moest voor sommige deelnemers reeds kort na aankomst van !de bus bij de kustvaarder duidelijk zijn geworden. Het schip lag als net ware ingebouwd tussen vissersvaartuigen, zo- dat uitvaren een vrij gecompliceerde 1 vlootbeweging noodzakelijk zou hebben gemaakt. Bovendien bleek de „douane", die zich beijverde om nauwgezet de pa pieren te controleren, niet achttien ka raats te zijn. De tegenvaller werd nogal gemoede lijk opgenomen, en de tientallen slacht offers van de verlate aprilgrap maakten er aan de vaste wal een genoeglijke ochtend van. Op de ene foto ziet u de inscheping op de Superior Trader, op de andere foto de verdacht uitgedoste douaniers. (Foto's LD-Holvast) Drukbezochte receptie van L. Den Holder Op de receptie, welke gistermiddag ln „Het Gulden Vlies" werd gehouden, was de heer L. den Holder het middelpunt van veler belangstelling. Samen met zijn echtgenote en zoons bewonderde hy na afloop van de ontvangst de in de loop van de dag afgegeven bloemen en ge schenken. Voor het echter zover was had de directeur van de aan de Roosevelt- straat gelegen machinefabriek honder den handen te schudden. De een na de ander kwam binnen om de heer Den Holder geluk te wensen met het veer tigjarig bestaan van diens bloeiende be drijf. Onder de gasten bevond zich wet houder A. J. Jongeleen, die namens het gemeentebesuur feliciteerde. Verder za gen wij de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, ir J. J. G. van Hoek, de oud-secretaris van deze kamer, mr. dr. P. G. Knibbe, de voorzitter van het Departement Lei den van de Ned. Maatschappij voor Nij verheid en Handel, de heer J. G. J. Ver- hey van Wyk. Groot was ook het aantal directeuren van metaalbedrijven uit Lei den en omgeving, dat van zijn belang stelling blyk gaf. Deze receptie beteken de niet het einde van de feestelijkheden, want vandaag maakt het personeel een excursie. ZEGEL VAN T.V.-TOESTEL VERBROKEN Conform de eis van de officier van Justitie veroordeelde de Haagse politie rechter een Leidenaar tot een boete van f. 50,— of tien dagen gevangenisstraf met teruggave van een televisietoestel. De verdachte moest voor de politierech ter terechtstaan, omdat hij aan het ont- vangsysteem van zijn t.v.-toestel, dat was verzegeld, had geknoeid. Hij was echter niet verschenen. Het toestel was verzegeld, omdat de verdachte het kijkgeld niet had be taald. De verdachte verbrak het zegel en zo kon hij de uitzendingen weer ont vangen. Tegenover de politie had hij zijn daad volledig toegegeven. De politie rechter kreeg nu echter een brief van hem, waarin hij vertelde, dat zijn echt genote het zegel zou hebben verbroken, te:*ryi hy, verdache, er niets van wist. Niettemin achtte de officier de ten lastelegging bewezen. BELANGRIJKE OPDRACHTEN Ergon Elictric heeft van de Chr. Vereniging voor Ziekenverpleging „Het Diaconessenhuis" opdracht gekregen tot het leveren, monteren en bedrijfsvaardig opleveren van de elektrische installatie in het in aanbouw zijnde ziekenhuis aan de Houtlaan voor een bedrag groot f. 396.580. Voorts ontving men van de Rijksge bouwendienst opdracht voor het leveren, monteren en bedrijfsvaardig opleveren van een elektrische installatie in het in aanbouw zijnde P.T.T. gebouw aan de Fockema-Andrealaan te Utrecht (82.180 culden). Jaarvergadering Leidse Assurantie Club Gisteravond hield de Leidse Assuran tie Club :n Restaurant v.d. Heijden aan de Breestraat haar jaarvergade ring, gevolgd door een causerie van mr. K. T. Mendelts over „Interessante W.A.-schaden". Nadat de voorzitter, de heer Th. T. Janzen de aanwezigen wel kom had geheten, ging men over tot behandeling van de agenda. De penningmeester, de heer Th. Gut teling gaf een overzicht van uitgaven over 1960 en de begroting voor 1961. Dt voorzitter dankte de heer Gutteling, die na negen jaar zorgvuldig beheer van de kas zyn taak als penningmees ter neerlegde, voor de aan de Assu rantie Club bewezen diensten cn over handigde hem als blyk van waardering ORGELCONCERT FEIKE ASMA Onder auspiciën van het Nederlands Orgel Comité zal Feike Asma woensdag avond in de Gereformeerde Kerk aan de Oude Vest een orgelconcert geven. Zijn programma vermeldt werken van Jan Zwart. D. Buxtehude, J. L. Krebs, Vincent Lübeck, J. S. Bach, G. F. Han del, J. B. Loeillet, Cécar Franck en na spel en koraal gezang 244 vers 3 van de concertgever met samenzang. F. Th. A. W. de Haas jubileert Veertig jaar bij Meelfabriek „De Sleutels" Gisteren herdacht de heer F. Th. A. W. de Haas thans 'technisch inkoper bij de N.V. Meelfabriek „De Sleutels" het feit, dat hij vóór veertig jaar by dit be drijf in dienst trad. Nadat de jubilaris met zyn vrouw en familieleden per auto van huis was ge haald, vond in het dlrectiekamtoor een huldiging in intieme kring plaats, waar bij naast de directeuren, de heren H. J. de Koster en ir. F. K. T. Beukema toe Water ,ook mevrouw J. A de Koster- Sy thoff aanwezig was. Tydens dit samenzyn, dat een zeer hartelijk karakter droeg, overhandigde de heer De Koster de jubilaris als blyk van waardering een enveloppe met in houd. Vervolgens verplaatste zich de huldiging naar de recreatiezaal waar het personeel was byeengekomen. Als eerste spreker nam ir. Beukema itoe Water het woord. Hy schonk daarby byzonder veel aandacht aan de grote werkkracht en het aanpassingsvermogen van de jubilaris en dankte hem voor zyn yver en trouwe plichtsbetrachting. Hy bood hem als aandenken aan deze dag een wandbord aan. Hierna was het woord aan de heer de Koster, die enkele voorvallen uit het begin van de loopbaan van de heer de Haas, die als jongste bediende is begon nen, memoreerde. Voorts schonk spre ker aandacht aan de nauwgezetheid van de jubilaris en dankte hem voor alles, wat hU voor het bedrijf in de loop van deze 40 jaren heeft gedaan. Als dank van het bedrijfsleven overhandigde de heer de Koster de jubilaris het vererend getuigschrift van de Ned. Mij. voor Ny- verheid en Handel, benevens de gouden draagmedaille. Vervolgens sprak de heer P. van der Voort, als chef de bureau, die de vele werkzaamheden releveerde waar aan de jubilaris in de loop der jaren zyn krachten heeft gegeven. Hij wenste hem nog vele goede jaren in het bedrijf •toe en bood hem namens kantoor-, labo ratorium- en bakkerij personeel en de vertegenwoordigers een enveloppe met inhoud aan. Namens de Personeelsvereniging MDS voerde daarna de heer J. C. Mattaar, voorzitter van deze vereniging, het woord, spreker wees er o.m. op, dat de jubilaris een zeer verdienstelijk lid van de vereniging is, steeds bereid om ziin medewerking bij verschillende gelegen heden te verlenen. Ook de heer Mattaar bood als geschenk een enveloppe met in. houd aan. De ry van snrekers werd ge sloten door de heer J. Beekman, die na mens het fabriekspersoneel een fraaie fruitmand aanbood. De heer de Haas dankte voor alle waarderende woorden en geschenken, waarna het personeel gelegenheid kreeg de jubilaris geluk te wensen. Toestand fwe onvarenden „Bloemgracht" hooeloos Hendrik Brouwer, de kok van de Ne derlandse kustvaarder „Bloemgracht" is gisteren uit het hospitaal van Turku (Finland) ontslagen. Hy is daar ge durende vier dagen behandeld voor brandwonden, die hy. by de brand op de „Bloemgracht" heeft opgelopen. De situatie van de twee Nederlandse opvarenden, die nu nog in Turku in het ziekenhuis liggen, wordt hopeloos ge noemd. Het ziin de 23-jarige Gerrit van Zanen, uit Scheveningen en de 24-jarige Andreas Stoter, uit Hest. Negentig procent van hun huid is door brandwonden aangetast. een boekenbon. Na voorlezing der no tulen bracht de secretaris, de heer S. Goslinga het jaarverslag uit. De functie van de heer L. v. Werk hoven, algemeen bestuurslid, werd over genomen door de heer L. J. Herreveld, terwijl de heer A. de Best de aftre dende penningmeester ging vervangen. Velen waren donderdagmiddag naar de begraafplaats Westerveld te Driebuis gekomen om de laatste eer te bewijzen aan de in de nacht van zaterdag op zondag jongstleden op 66-jarige Ieeftyd overleden dr. K. Simon Thomas uit Oegstgeest. Hy was wethouder voor financiën en onderwijszaken. Onder de velen, die de met tientallen prachtige bloemstukken getooide baar volgden, merkten wij onder meer op de burgemeester van Oegstgeest, de heer H. L. du Boeuff; raads leden; de directeur van de dienst gemeentewerken, de heer M. J. van Gorkam; de inspecteur bij het lager onderwijs, de heer L. Boogerd; familieleden; vrienden en kennissen. In de grote aula hebben verscheidene mensen, die de overledene goed gekend hebben, het woord gevoerd. De oudste zoon van de ontslapene, de neer Ph. Simon Thomas zei ervan overtuigd te zyn, dat zeer velen zyn vader een warm hart hebben toegedragen. Hij herinnerde er nog aan, dat zijn vader een sterk geloof had in het goede van andere mensen. De burgemeester, de heer du Boeuff sprak woorden van afscheid namens de gemeenteraad, het gemeentebestuur en namens alle ingezetenen van Oegst geest. „Wy zyn hem grote dank ver schuldigd voor al hetgeen hy in een lange reeks van jaren op velerlei ge bied in deze gemeente en voor deze ge meente heeft gedaan", aldus sprak de burgemeester, die vervolgens de lange staat van dienst van de overledene in herinnering riep. Spreker prees hem om de voorbeel dige yver en plicht die wylen de heer Simon Thomas heeft betracht bij de uitoefening van zyn wethouderlijkeWL functie. „Hij heeft een spoor nagelaten, dat niet uitgewist kan worden. Daar voor heeft hij er teveel zyn sympathieke stempel op gezet", aldus de heer Du Boeuff. De functie van wethouder bood wylen de heer Simon Thomas vele interessan te aspecten, voornamelijk die van het menselyk contact. Behalve dat hij zich in genoemde functie een uitnemend bestuurder toonde, achtte de overledene de ideële kant van zyn taak zeer hoog. „Dit stelde hem in staat en gaf hem de volle gelegenheid om de gemeen schap te doen delen in de ryke gaven van zyn hoofd en hart", aldus de bur gemeester die besloot met de nabestaan den te verzekeren dat zy ervan over tuigd kunnen zyn dat talloos velen hem niet zullen vergeten. De waarnemend voorzitter van de Vereniging voor Facultatieve Crematie prof. dr. v.d. Ven herinnerde eraan, dat de thans overledene ruim twintig jaar lid van het hoofdbestuur was. Spreker schetste de overledene als iemand die vele deugden had: waar digheid, hoffelykheid en beminnelyk- heid. „Eigenschappen die men tegen woordig maar zelden tegenkomt". De heer A. L. Demenint, voorzitter van de plaatselyke ardeling van de Rotary, prees de thans overledene om zyn zeer serieuse wyze van taak ver vulling in de Rotary. De inspecteur by het lager onderwijs, de heer L. Boo gerd zei: „Er schuilde grote kracht in dit broze lichaam". Ook deze spreker vond de overledene een hoogstaand mens. In zyn werk als wethouder wist hy Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. Landbouw in randstad (Leiden) Het zilveren jubileum van de Vebo, de organisatie tot het bevorderen van de agrarische belangen in de Rijn- en Duinstreek, met Leiden als centrum, zal in de a.s. zomer op zeer bijzondere, zo niet unieke, wijze worden gevierd. Onder het motto: Landbouw in randstad-Leiden zal van 2226 augustus in het Plantsoen en wel van Kraaierstraat tot Levendaal (Hoge Rijndijk) een grote buitenexpositie worden ingericht, waaraan het ministerie van Landbouw en Visserij, het Provinciaal bestuur, het Leidse gemeentebestuur en de diverse Produktschappen hun volledige medewerking hebben toegezegd. De minister van Land- bouw en Visserij heeft zich reeds bereid verklaard om deze tentoon stelling, welke een duidelijke indruk zal geven van agrarisch Nederland, te openen. Van 22-26 augustus Tussen bomen, heesters en bloeiende planten en met een door de Stedelyke Lichtfabrieken aan te brengen verlich ting zullen, behalve een stal met levend vee, negen tenten worden geplaatst, waarin de vele facetten van het agra risch bedryf een onderkomen zullen vinden. Bovendien zullen op een in het water te plaatsen vlonder tal van attrac ties men denkt aan muzikale evene menten en een modeshow worden ge bracht. Tydens een gistermiddag gehouden persconferentie heeft de voorzitter van de Vebo, ir. P. Buck, ons uitvoerig inge licht over de inrichting van deze buiten expositie. Het Ned. Zuivelbureau zal de inrichting van de grootste tent, in samenwerking met de standarisatiebe- drijven de detailhandel, de controlesta tions en de groothandel in kaas, voor zyn rekening nemen. Een volgende exposi tieruimte zal worden verzorgd door de Cultuur-technische dienst in de provin cie Zuid-Holland. Hierin zal men de ont wikkeling van de Randstad kunnen zien. De Nederlandse Heidemaatschappij zal aan deze stand haar medewerking ver lenen. In een derde tent zal groenten en fruit worden geëxposeerd. Deze stand zal gebracht worden in samenwerking tussen 't Produktschap voor groenten en fruit, 't Centraal bureau voor de veilingen en speciaal ook de Leidse Veiling, voor Vee en Vlees, het Produktschap van Pluimvee en Eieren, de Stichting 't Landbouwwerktuig en de Wolfederatie. in het Waaggebouw plaats vond. zal nu naar de zuiveltent worden overgebracht. In deze jubileumweek zal ook de fok- veetentoonstelling op het veemarktter rein worden gehouden. De veecommissie tracht vooral de aanvoer van 't zwart- blaarvee dat hier specifiek is, uit te brei den. De plattelands jeugd overweegt om naast haar gewone wedstryden, ook en kele provinciale wedstryden te organi seren. De overige expositieruimten zullen o.a. worden verzorgd door het Produktschap voorbereiding van deze jubileumtentoon stelling is men van gedachte uitgegaan, dat ook de paarden op deze expositie niet mogen ontbreken. Stappen, welke in deze richting zyn ondernomen, heb ben zeker kans op succes. Van veemarkt naar veemarkthal Hoewel het Vebo-bestuur deze jubi leumtentoonstelling gaarne samen had laten vallen met de opening van de nieuwe veemarkthal, ontleent de Vebo haar „geboorte-recht" aan een voor Lei den in het marktwezen even belangryke gebeurtenis: de opening in 1935 van de nieuwe veemarkt. De in dat jaar op het Schuttersveld gehouden vee- en zuiveltentoonstelling, welke indertyd door Koningin Wilhelmina werd bezocht, was aanleiding, dat in 1936 de Vebo werd opgericht. Sindsdien vele jaren onder enthou siaste leiding van Vebo-voorzitter J. W. De traditionele zuivelshow, welke steeds ÏÏf.7 n hot Wflüircrphniia/ niaatc vnnH <70! nu "eeft de voorlichtende en activerende Ook paarden? Heeft het bestuur van de Vebo by alle vorige tentoonstellingen nimmer het paard op de voorgrond geschoven, by de taak van de Vebo zich speciaal gericht op de jaarlijkse fokveedagen en slacht veetentoonstellingen, welke een belang ryke bijdrage hebben geleverd tot de verbetering van de veestapel en de kwa liteit van de boerenkaas. Bovendien is Leiden, mede dankzy het werk van de Vebo, voor agrarisch Nederland een be langryke marktstad geworden en ook gebleven. Het ligt in de bedoeling om de kolos sale expositieruimte van een passende niet storende afrastering te voorzien. Het verkeer zal van deze tentoonstelling geen hinder ondervinden, aangezien de rijweg door het Plantsoen buiten de expositie ruimte valt. HALF TE WATER Een vrachtauto van de limonadehandel van de firma Lefeber op de Oude Vest stond vanmorgen om kwart over acht geparkeerd in de Mirakelsteeg. Op een gegeven moment is het voertuig zonder bestuurder „aan de wandel" gegaan. De auto reed in de richting van de Oude Vest, waar zy gedeeltelijk te water ge raakte. Men neemt aan, dat de handrem van het voertuig los is gegaan. De takel wagen van de brandweer bracht de auto weer op de wal. KENNEDY'S BEZOEK BLIJFT TOT PARIJS BEPERKT Het Witte Huis heeft gisteren te ken nen gegeven, dat president Kennedy zyn komende reis naar Europa zal beperken tot een bezoek aan Parys. Woordvoerder Salinger verklaarde, dat er geen plannen zyn voor een bezoek aan een andere Europese hoofdstad. Ook bestonden er geen plannen voor de toekomst van Eu ropese regeringsleiders naar Parijs om met het Amerikaanse staatshoofd van gedachten te wisselen. Er zyn berichten geweest dat met name de premiers van België en Italië naar de Franse hoofdstad zouden komen. In welingelichte diplomatieke kringen in Washington meent men te weten, dat Bondskanselier Adenauer, die volgende week door Kennedy zal worden ont vangen, het Amerikaanse staatshoofd voor een bezoek aan Bonn zal uitnodi gen. Ongetwyfeld zal ook premier Mac- millan, die op het ogenblik met de pre sident besprekingen voert, een bezoek van Kennedy aan Londen op prijs stel len. Nederlandse bloemen naar Milaan Van 28 april tot en met 7 mei vindt in Turijn een tuinbouwtentoonstelling plaats, welke gehouden wordt in het kader van het eeuwfeest van de Italiaan se eenheid, waaraan o.a. Italië, Frank- ryk, België, Duitsland en Nederland zul len deelnemen. De Nederlandse inzendingen komen van een zevental bloemenkwekers, de vereniging „De Nederlandse bloemisterij" het Centraal Bloembollencomité plant-propaganda Holland. Naast vele byzondere bloemen en planten zal er een keur van snybloemen wo. 12.000 langstelige tulpen en 1.000 irissen, op de rond 2200 m2 beslaande inzending te zien zyn. Voor het transport, dat byzondere eisen stelt, zullen 5 goederenwagons nodig zyn. De hoofdzending snybloemen en de latere verversingen zullen door de lucht vervoerd worden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Johannes Petrus, zn. van J. P. H van Steyn en P. T. v. d. Burg; Myrlam Jo hanna Aleida, dr. van G. Kroon en R. M. Oosterveen; Dirk Johannes, zn. van G. Breedljk en J. van Egmond; Arle, zn. van A. Hoek en A. van Dijk; Freddv, zn. van L. G. Zlrkzee en P. Zuurdeeg: Albert, zn. T. H. Reichgelt en S. Overeen; Paula Maria Theresla. dr. van J. W. N. de Lange en A. H. M. van Dijk. GETROUWD H. Bakker en I. van Evert; A. J. Huys- kes en B. A. Slemons; S Versteegen en H. A. van Asperdt; H. F. P. Knaap en M. S. van Meeuwen; D. Smit en M. J. Crama L. den Houter en C. A. van der Waals; W. F. van Dam en H A. van Weeren; W. A. Schmidt en H. P. Scheer; T. J. C. van Daalen en J. P. van Zijp; L A. M. van Teyilngen en A. M. M. Kerstens. OVERLEDEN J. J. Versteeg, 69 Jaar, man; J. A. W. Zonneveld. 4 dagen, zoon; G Langezaal. 69 Jaar. man; M Louwrler, 70 Jaar, echt- gen. van J. J. Lieshout; A Veen, 72 Jaar, man. altyd de menselijke sfeer te bewaren tydens gesprekken met ambtenaren. „Hy wist wat hij wilde, maar hy legde een ander nooit zijn wil op", aldus be sloot de heer Boogerd. Namens de WD-kamercentrale voer de tot slot mevrouw Smits-Witvliet het woord, die de overledene roemde om zyn weergaloze trouw aan de liberale gedachte. „Hy was een steunpilaar", zei zij. De jongste zoon van de overledene sprak een kort dankwoord, nadat de kist onder de orgeltonen van gezang 180A langzaam was gedaald. Jaarvergadering Expoge Het district Leiden van de Nederlandse Vereniging van ex-politieke gevangenen uit de bezettingstyd (Expogé) heeft gis teravond in „De Harmonie" zyn jaar lijkse algemene ledenvergadering gehou den. Na zijn welkomstwoord, in het byzon der gericht tot het hoofdbestuurslid, mevrouw P. Kaatsvan Doorn, sprak de voorzitter, de heer L. Questroo, een „in memoriam" uit in verband met het overlijden van de landelyke verenigings voorzitter, de heer K. R. van Staal, wiens heengaan een groot verlies voor de ver eniging betekende. In zijn jaarrede kon de voorzitter wederom wijzen op een zeer actief verenigingsjaar, dat zich ook nu weer kenmerkte door de goede onderlinge harmonie. Na voorlezing van de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd, gaf de secretaris, de heer W. M. v. d. Burg. een overzicht van de vele districtsactiviteiten in het afgelopen jaar. Naast een zevental goed bezochte maandelykse byeenkoms- ten, behoorden de jeugdavond in de Stadsgehoorzaal, de familiedag op het vliegkamp te Valkenburg, de bezoeken aan Taptoe Delft en de Amerikaanse Ambassade, alsmede de Sint-Nicolaas- actie en het driedaagse uitstapje ter ge legenheid van het congres, tot de zeer geslaagde hoogtepunten. Ultimo decem ber 1960 telde het district 105 leden en 36 donateurs. Het jaaroverzicht van de penning mees teresse, mevrouw C. H. Hendrikse Snel, gaf blijk van een uitstekend finan cieel beleid, dat resulteerde in een batig saldo van f. 202.57. Bij de bestuursverkiezingen werden de periodiek aftredende heren Sj. Mazurel en J. Th. Witte by acclamatie herkozen. Daar de heer C. A. de Bruin, zich niet meer herkiesbaar had gesteld werd in zyn plaats, eveneens bij acclamatie, de heer J. F. Beekman gekozen. Nadat de voorzitter jaarlyks aftredend zyn hamer aan de waarnemend-voorzitter, de heer F. Voorzaat, had overhandigd, volgde het agendapunt: verkiezing voor zitter. Het behoeft geen betoog, dat de heer Questroo enige ogenblikken later wederom door de wnd.-voorzitter kon worden geïnstalleerd, omdat hij voor de twaalfde keer bij acclamatie werd her kozen. De overige verkiezingen hadden tot resultaat dat de heren E. Beens, A. H. Hartman en A. Plekkringa tot leden van de ballotage-commissie werden her kozen en de heren H. W. Collee, K. Veen en A. H. Hartman de nieuwe kascommis- sie zullen vormen. Tot gedelegeerden naar het congres- 1961 te Rotterdam werden mevrouw Hendrikse en de heer v. d. Burg be noemd. Op dit congres zal het district Leiden voorstellen om de verkiezing van een opvolger van wylen de heer Van Staal uit te stellen tot het congres in 1962. Aldoende wordt niet alleen de nodige piëteit in acht genomen, doch zal tevens meer tyd voor het zoeken naar een opvolger beschikbaar komen, aldus de toelichting. Advertentie. HERENPANTALONS in groen en beige cotelé. Kreuk- herstellend, wasbaar, krimpen niet, plooihoudend. Normaal 29.75 NÜ, ÉÉN DAG ALLE MATEN LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hoek Goudesingel Katendr. Lagedijk hoek Dorpsweg West-Kruiskade 35 <J,

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3