Laatste nieuws Zilver en goud voor J. J. Rozier Jubileum pastoor G. de Greeve (Rijndijk-Haagsclie Schouw) Waar men zingt is de duivel niet DINSDAG 4 APRIL 1961 Jm Veertig jaar bij Van Wijk Heringa I Met een Koninklijke onderscheiding in zilver en een gouden plak van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel kon de heer J. J. Rozier heden ochtend na een hartelijke huldiging in het kantoor van de N.V. van Wijk en Heringa aan de Vliet, naar huis terug keren. De loco-burgemeester, wethouder J. C. van Schaik, die als eerste spreker het woord voerde, schetste in het kort de eervolle loopbaan van de jubilaris, die bij deze N.V. een zeer gewaardeerde kracht is en voor zijn prestaties zeer hoog getaxeerd staat. Spreker deelde me de. dat het H.M. de Koningin had be haagd de neer Rozier te onderscheiden met de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De directeur, de heer J. W. Heringa, zeide, dat de heer Rozier het in hem gestelde vertrouwen nimmer heeft be schaamd. Hij is een accuraat werker, met wien het prettig samenwerken is. De hem opgedragen werkzaamheden wer den steeds met grote zorg en toewij ding vervuld. Namens de directie bood de heer Heringa de jubilaris een enve loppe met inhoud aan en namens de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel de gouden penning en het daar bij behorende vererend getuigschrift. Ook de heren R. C. de Jong, ad junct-directeur en J Brouwer, bedrijfslei der van de fabriek „Levendaal" spra ken in gelijke geest. Beiden legden de nadruk op de ijver en bereidwilligheid GOUDEN JUBILEUM F. TH. M. ZILVERENTANT Vijftig jaar bij A. W. Sijthoff Heden herdacht de heer F. Th. M. Zilverentant het feit, dat hij 50 jaar ge leden in dienst trad bij A. W. Sijthoff's Uitgeversmaatschappij N.V. Vergezeld van zijn echtgenote en kinderen werd de jubilaris hedenmorgen in tegenwoordig heid van de directeur, procuratiehouders, chefs en een deputatie uit het personeel in de kantine van de vennootschap ge huldigd. De directeur complimenteerde de jubilaris in een waarderende toe spraak en dankte hem voor de toewij ding, waarmede hij gedurende deze 50 jaren zijn werkzaamheden heeft verricht. Spreker memoreerde dat men vroeger zijn best moest doen om iets te weten te komen. Door zijn vasthoudendheid en het plezier dat hij in zyn werk had, bereikte de heer Zilverentant zeer veel. Na als monotype-tikker werkzaam ge weest te zyn, werd de jubilaris mono type-gieter, bediende hij de regelzet- machine en was Supra-gieter. De directeur overhandigde de jubilaris het vererend getuigschrift van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, alsmede een enveloppe met inhoud en een persoonlijk geschenk. Mevrouw Zilverentant werd een fraai bloemstuk aangeboden. De bedrijfsleider, die vervolgens het woord nam, getuigde van de prettige samenwerking en dankte de jubilaris voor zijn moed, beleid en trouw. Voorts feliciteerde de voorzitter van de jubileumcommissie de jubilaris na mens het gehele personeel en bood hem een enveloppe met inhoud en het ge bruikelijke herinneringsalbum aan. De heer Zilverentant dankte hierna allen voor de hem gebrachte hulde en cadeaus. Ds. Van Wessel begraven Op de begraafplaats aan de Kerkhof laan te Den Haag is vanmorgen de emeritus-predikant Herman van Wessel begraven. Dominee van Wessel overleed op Goede Vrijdag op de vooravond van zijn 74e verjaardag. Geboren op 1 april 1888, werd hij op 12 oktober 1913 benoemd tot hervormd predikant van de gemeente te Noord wij kerhout. Van 1919 tot en met 1923 stond hij te Alblasserdam en Weesp, waarna hij gedurende bijna dertig jaar zijn taak met grote plichtsbetrachting heeft vervuld in de gemeente Rotter dam-Centrum. Op 1 mei 1953 werd hem emeritaat verleend. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 4 april Vette varkensmarkt Aanvoer 74 varkens. Noteringen: Zware varkens geen notering; lichte varkens 1.30-1.96; slagersvarkens 1.96-1.98 per kg. levend gewicht; zeugen geen notering. Handel rustig. ROTTERDAM, 4 april Veemarkt: Aanvoer in totaal 5560. Vette koeien en ossen 1100, gebruiksvee 1271, vette kal veren 519, graskalveren 230, nuchtere kal veren 1792, varkens 470, biggen 19, paar den 53, veulens 44. welde/zuiglannneren 7. bokken of geiten 26. Noteringen: Vette koelen le kw. 300-334, 2e kw. 280-300, 3e kw. 260-280; vette kalveren 260-280, 240- 260, 220-240 per kg. Graskalveren 450, 350, 250; nuchtere kalveren 58. 50, 42; varkens (lev. gew.) 191, 197, 195; export varkens lopers 150, 110, 100; biggen 80, 70, 50 per stuk.Slachtpaarden 260, 240 220 per kg. Schapen 115, 100, 80; lammeren 100, 85, 75; kalfkoeien 1260, 1100, 950; vare koelen 890, 780, 680; vaaarzen 920, 720, 620; pinken 560, 460, 400, per stuk. Wethouder J. C. van Schaik speldt de Koninklijke onderschei ding op. (Foto L.D./Holvast) van de heer Rozier en brachten de ernstige ziekte van de jubilaris, waarvan deze geheel is hersteld, in de herinne ring terug. De administrateur, de heer W. F. v. d. Horn, schonk aandacht aan de drie Van Wijkperioden, t.w. Crone- steyn, Herengracht en thans Levendaal, welke de heer Rozier heeft medegemaakt. Tenslotte boden ook de heer Favier, die sprak namens het toezichthoudend per soneel, en de heer Van Leeuwen, voor zitter van de Personeelvereniging „De Spil", gelukwensen aan. Alle toespraken gingen vergezeld met de aanbieding van geschenken, dan wel een bedrag onder couvert. Aan mevr. Rozier werden bloe men aangeboden. Aan het einde van deze hartelijke huldiging, dankte de heer Rozier uit voerig voor de hem verleende Konink lijke onderscheiding, de vriendelijke woorden en de hem ten deel gevallen geschenken. Jeugd strijdt om de nationale schaaktitel Gisteren is in Hengelo het toernooi om het Nederlands jeugd schaakkampioen schap begonnen. De uitslagen van de eerste ronde luiden: Berg (Leiden)—Zuidema (Amstelveen) 0-1; Bloem (Wildervank)—Verschoor (Middelburg) %-%; Bockel (Eindhoven) Verreck (Den Haag) 1-0; Diekstra (Sneek)Noordewier (Utrecht) 1-0; Fre- deriks (Nijmegen)Mosterman (Bever wijk) 0-1; Haselhoff (Vroomshoop) Moonen (Heerlen %-%; Hoepman (En schede)—Maliangkay (Rotterdam) 1-0. Kampeershow v. d. Staay Hoewel buiten een druilerige regen de gedachte aan zonnige vakanties ver weg hield, was het gisteren in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal volop zomer. Het sporthuis Van der Staav had er een kampeershow ingericht, waarop men zo'n twintig tenten kon bekijken. Van een klein sheltertje tot een „droom- tent" voor het gehele gezin toe. En daarnaast nog een volledag leger van alle mogelijke attributen, die bij het kamperen onmisbaar zijn of het com fort aanzienlijk kunnen verhogen: zo als branders, pannen, bestek, stoelen, tafeltjes, bedden en wat al niet meer. VIJFTIEN JAAR P.T.T. ONTSPANNINGS VERENIGING In het tot de laatste plaats bezette St.-Antoniusclubhuis hebben de leden van de PTT Ontspanningsvereniging za terdagavond het derde lustrum van hun vereniging feestelijk gevierd. Nadat de bestuursleden met hun echt genoten waren uitgenodigd op het po dium plaats te nemen, opende de voor zitter van de jubileumcommissie, de heer F. Stieffelhagen, de avond met het uit spreken van een feestrede, waarin hij de bestuursleden hulde bracht voor de wijze waarop zij steeds voor de belangen van de vereniging op de bres stonden. Ter uitbreiding van het spelmateriaal bood spreker het bestuur namens de le den als jubileumgeschenk een sjoelbak aan ^terwijl de bestuursleden als blijk van waardering een vierkleurenpotlood in ontvangst mochten nemen. De dames deelden met een fraai boeket bloemen in de hulde. In zijn welkomstwoord, waarin hij zich in het bijzonder richtte tot de oud-direc teur, de heer J. Habermehl, de afgevaar digde van de Ned. Ver. PTT, de heer M. H. Weijma en de afgevaardigden van enkele zusterverenigingen, sprak de voorzitter, de heer W. F. Kloots, er on der meer zijn vreugde over uit, dat zo- velen aan de uitnodiging voor deze lus trumviering gehoor hadden gegeven. Na dat spreker, mede namens het gehele bestuur zijn erkentelijkheid voor de hul de en de geschenken had betuigd, bracht hij op zijn beurt de leden van de jubi leumcommissie dank voor het vele werk, dat zij in de afgelopen maanden hadden verricht. HU liet zijn woorden vergezeld gaan van een boekenbon als blijk van waardering voor ieder commissielid per- soonlUk. In een geestig 'toespraakje gaf de heer Weyma hierna nog uitdrukking aan de gevoelens, die de PTT voor de Leidse ju- bilaresse koestert, welke gevoelens met een cheque met bestemming naar eigen keuze werden geaccentueerd. Het feestelük gedeelte van de avond werd verzorgd door het cabaretgezel schap „Show-Time' 'onder leiding van Jacques Nieuwesteeg. Gekruid met gees tige conferences van het duo P. van der Berg en B. van Wingerden, zorgden ac cordeonist Nico van den Honde. de chansonmère Rita Hornee, de tenor Teun Koster, de dames Helga den Buhr, Ina van der Veer en de heren Simon Dekker en John Eenhoorn in een drietal komische éénakters voor een zeer ge waardeerd non-stop programma. Een gezellig samenzijn o.l.v. Jacques Nieuwesteeg en een dansje op de tonen van „The Sunny Side Combo" hield de feestgangers nog geruime tijd bijeen. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen scheikunde mevrouw M. Blackstone— Berends (Leiden). INBRAKEN VAN VRIJDAG OP ZATERDAG. Omstreeks vijf uur is vrijdag in een garage aan de Duivendakstraat ingebro ken. De daders hebben de deur gefor ceerd met een hard voorwerp. Uit een gereedschapskist ontvreemdden zij een achttal schroevendraaiers. Uit in aanbouw zijnde huizen in deze omgeving werden 18 meter plasticbuis en 15 trottoirbanden weggehaald Bij de nieuwbouw aan de Burggra- venlaan vermiste men uit een gereed schapskist een aantal lasbrillen, dat later bij de hierbovengemelde garage is teruggevonden. SUCCES VOOR „MUSICA" Het gemengd dubbel-kwartet „Musica" behaalde 2 eerste pryzen en een ere-prijs voor het hoogst aantal behaalde punten. Onder leiding van de dirigent, de heer J. Arnoldus, heeft het kwartet tweede paasdag te De Bilt deelgenomen aan een concours. Het kwartet kwam uit in de afdeling „Uitmuntendheid". Met als ver plicht werk: „Landa Sion" van H. Al- tink en als vrij werk: „Benedictus Deus et Pater Domini, eveneens van H. Altink. De heer H. Altink maakte voor de pauze de uitslag bekend en deelde mee. dat het door hem gecomponeerde werk „Landa Sion" nog nooit ten gehore was gebracht. De jury bestaande uit de heren H. Altink, A. v. d. Pyl en E. Reeskamp, besloten dan ook om een eerste prijs met lof toe te kennen met het hoogste aantal punten van deze concoursdag, (378 pun ten) 's Avonds werd aan de erewedstrijd deelgenomen. Dit deelnemen leverde een ereprys op. Annexatie? „Nooit!!" Dinsdag 7 maart was het 25 jaar gele den dat pastoor G. de Greeve te Voor schoten priester werd. Dit feit is op tweede paasdag in de parochie feestelijk herdacht. Pastoor Greeve droeg in de parochiekerk aan de Rijndijk zelf de plechtige Hoogmis op, waarbij hij geas sisteerd werd door twee neven: de pries ter Henri de Greeve en Pater Steeman O FM. De kerk was smaakvol versierd. De feestpredikatie werd uitgesproken door pater Ch. Knibbeler SMM, die in zijn toespraak de taak van het priesterschap bezag. Tijdens de mis werd o.l.v. de dirigent Piet Schrama de Missa Pontificalis van L. Perosi uitgevoerd door het (voor deze gelegenheid gemengde) koor. Organist was Simon C. Dekker. Na de mis voerde het gemengd koor het Laudate Domi- num van Otto Deden uit. Later op de morgen bracht de Harmo nievereniging St.-Laurentius pastoor de Greeve een muzikale hulde. Staande op het bordes van de pastorie nam de pas toor deze muzikale hulde in ontvangst. Hij merkte in zijn dankwoord op, dat de bewoners van de Rijndijk Voorscho tenaren zijn, maar dat hij wel eens ge ruchten gehoord had, die over annexa tie spraken. Als uit één mond hieven daarna de talrijke aanwezige Rijndijkers een spreekkoor aan, waarbij wel twintig maal achtereen het woord „NOOIT" door de lucht schalde Receptie 's Middags werd in de kantine van scheepswerf Akerboom aan de Hoge Morsweg (Oegstgeest) een receptie ge houden. Deze was zeer druk bezocht. Na een inleiding door kapelaan Spau- beck die de receptie een spontane uiting van waardering noemde, boden drie kleine parochiaantjes een envelop pe met f. 102,50 aan. De heer G. v. d. Hulst wenste als kerkmeester namens de gehele parochie „de goede herder voor zijn kudde" geluk. Spreker wees op het bijzondere van deze parochie, die in drie gemeenten ligt en die geen scho len kent. Maar deze parochie leeft, ge tuige het feit, dat reeds 5 jaar achtereen een der parochianen zijn eerste H. Mis opgedragen heeft. De heer J. v. d. Hulst Pzn. bood na mens de jongeren een bedrag van f. 246,05 aan, waarna de heer P. J. Schrama gelegenheid kreeg het feest- cadeau van de gehele parochie aan te bieden. Daar pastoor de Greeve geen persoonlijk cadeau wenste werd voor de huiskapel van het klooster een altaar aangeboden. De heer A. v. d. Winde bood namens de schapenweiders een kruisbeeld voor dat altaar aan. Zeer onder de indruk dankte pastoor de Greeve voor de woorden en geschen ken. Hjj merkte daarbU op dat loftui tingen een mens klein maken, waardoor hy niet zo kon spreken als hy gewend was te doen. Chileens vliegtuig vermist: 24 doelen? Een DC-3 van de Chileense nationale luchtvaartmaatschappij, met twintig passagiers en een bemanning van vier koppen is op een vlucht van Ciudad Castro naar Santiago, een afstand van 1.200 kilometer, vermist. Het laatste radiocontact met de DC-3 vond plaats, toen het toestel nog ongeveer 600 kilo meter van Santiago was verwijderd. Onder de passagiers bevinden zich acht spelers, drie scheidsrechters en een leider van h't voetbalelftal „Green Cross'. Imam van Jemen zal operatie ondergaan De imam van Jemen zal binnenkort een operatie ondergaan voor het verwij deren van een kogel, die bij de moord aanslag op vorige week maandag diep in zUn dU was gedrongen, zo heeft een woordvoerder van het bureau van de vorst in Cairo bekendgemaakt. De in greep zal geschieden door Italiaanse art sen. Delegaties in Hollandia aangekomen Vanmorgen is precies volgens schema om 11.20 uur plaatselijke tijd de Austra lische gouvernements-Dakota geland met de leden van de delegatie van Australisch-Nieuw-Guinea voor de ope ning van de Nieuw-Guinea-raad. Tot deze delegatie behoort gouverneur Cle- land en acht leden van de legislative Council, onder wie een aantal autoch tonen in kleurige inheemse kleding. De delegatie werd ontvangen door gouverneur Platteel, de commandant strijdkrachten, schout-bij-nacht Plate- rink, en de voorzitter van de Nieuw- Guinea-raad, Sollewijn Gelpke. Er wa ren voorts drie Papoea-fluitorkesten aanwezig. Kort nadat gouverneur Cleland de erewacht van de politie had geïnspec teerd en in een zaaltje naast het sta tionsgebouw kennis had gemaakt met de leden van het comité van ontvangst, landde een viermotorige gecharterde Skymaster van de Trans-Austra- lian Airlines met de Australische, Nieuwzeelandse en Franse delegatiele den en een groep vertegenwoordigers van de Australische pers en televisie. Tot de Australische delegatieleden be hoorde de minister voor overzeese ge bieden, Hasluck, de minister van eiland-gebieden, Goetz, en senator Dra ke Broekman. De aankomst van het viermotorige vliegtuig trok grote belangstelling van Papoea's die van heinde en ver naar het vliegveld van Sentani waren geko men. Minister Hasluck inspecteerde de ere wacht, waarna hy, begeleid door minis ter Toxopeus en staatssecretaris Bot, naar de commissie van ontvangst liep. Tijdens deze begroeting speelde eer in heems fluitorkest plotseling het Engelse volkslied, kennelijk geheel spontaan, aangezien dit niet op het programma stond. Het orkest herhaalde dit liefst viermaal, waarbij velen in de branden de zon stram in de houding stonden of salueerden. Daarna vertrok het gezel schap per auto naar de haven. Rood gewroet in Zuid-Vietnam Communistische guerrilla's hebben op grote schaal aanvallen gedaan op Zuid- vietnamese troepen teneinde, naar de regering meent, te pogen de presidents verkiezingen op 9 april in de war te sturen, aldus is van gezaghebbende zy- de in Saigon vernomen. De rooms-ka- tholieke en fel-anti-communistische pre sident Djem stelt zich beschikbaar voor een tweede ambtstermyn. Volgens het Zuidvietnamese persbu reau heeft de regering in Saigon de in ternationale controlecommissie verzocht, een onderzoek in te stellen naar het toegenomen terrorisme. Naar in gezaghebbende kringen te Saigon verluidt, hebben de communis ten opgeroepen tot een campagne van sabotage, hinderlagen, het verbreken van verbindingen en aanvallen op stem bureaus. De communisten zouden aan vallen in groepen van ten hoogste 300 van, van wie enkele met moderne wa- {>ens uitgerust. De voornaamste aanval- en worden gemeld uit het kustgebied van midden-Vietnam, de centrale hoogvlakte en de moerassige rystvelden in het zuiden. Het zwaarste gevecht vond vier dagen geleden plaats te Cao Lanh, op 160 km ten westen van Saigon, waar sterke guerrillatroepen een Zuidvietnamees bataljon omsingel den, dat aan een zuiveringsoperatie be zig was. Dankzij het ingrijpen van jachtvliegtuigen van de luchtmacht konden de regeringstroepen door de om singeling breken. In de provincie Kien Hoa hadden drie communistische com pagnieën een regeringsbataljon dat een oefening hield aangevallen. Hierby sneuvelden 38 communisten. In de pro vincie Quang Nam nabij de grens met Laos hadden de communisten op 18 maart een grenspost van het leger aan gevallen. Zy werden echter teruggedre ven en verloren twintig man aan doden. Massale protesten tegen de kernbom Meer dan 20.000 doorweekte maar op gewekte deelnemers aan de marsen uit protest tegen de kernbom zijn gisteren bij hun aankomst op Trafalgar Square in Londen door een menigte van naar schatting meer dan 30.000 mensen toe gejuicht. Zij waren deels uit Aldermas- ton, het Britse centrum voor kernonder zoek, deels van de Amerikaanse lucht machtbasis te Wethersfield vertrokken. Kanunnik Kollins, voorzitter van de campagne voor kernontwapening, ver klaarde op Trafalgar Square, dat de paasmars de grootste massademonstratie van deze eeuw in Engeland is geworden. De mars was thans het bekendste sym bool van de opstand der mensheid te gen de bom geworden. Aan de marsen hebben o.a. ook Bel gen, Fransen, Zwitsers, Nederlanders, Duitsers, burgers van de VAR, Israë liërs, Nigerianen, Ghanezen, burgers van Zuid-Afrika en Canadezen deelge nomen. Na afloop van de bUeenkomst op Tra falgar Square trachtte een aantal de monstranten door te dringen tot de Amerikaanse ambassade. ZU werden door de politie tegengehouden; 31 men sen die het verkeer belemmerden door op de weg te gaan zitten, werden aan gehouden. Ongeveer 8.000 Westduitsers hebben in het paasweekeinde marsen gehouden om te protesteren tegen kernwapens. Ten slotte werden gisteren in tien grote ste den protestbUeenkomsten gehouden. In Bremen kregen de betogers pam fletten, waarin hun werd aangeraden in Oost-BerlUn te gaan protesteren. Guerrilla in Tibet Onlangs hebben 3.000 kampa's op een weg in Sikkem naar Gartok een belang rijk militair konvooi van de Chinezen in een hinderlaag gelokt, zo is van be trouwbare zijde in Nieuw-Delhi verno men. Over de gevechten en het aantal doden en gewonden is verder niets be kend. De kampa's zyn Tibetanen die zich in Tibet zelf blijven verzetten tegen het Chinese bewind. BU een gevecht tussen kampa's en Chinese troepen in het gebied van Toen- goeri zouden honderden Chinezen ge sneuveld zyn. De kampa's zouden grote hoeveelheden wapens hebben buitge maakt. Veertien kerkkoren werken mee aan oecumenisch zangfestival „We spreken te veel In de kerk en we luisteren te veel naar spreken. Maar de zang is het die ons verbindt. Onze zang is het menselyk antwoorden op Gods spreken". Dat zei maandagavond in de tot de laatste plaats bezette St.-Laurens- kerk in Rotterdam de hervormde synode-secretaris dr. E. Emmen by de opening van het internationale en oecumenische zangfestival, waaraan 14 kerkkoren uit acht landen meewerken. De hervormde ds. W. Vos was de liturg in de openingsdienst, die begon met een intocht van de koorzangers, van wie velen in toog en superplie. Duitse koorzangers zongen Grego riaanse psalmverzen. waarby de gemeente de antifonen meezong. Met het Magnificat en voorbeden werd de dienst besloten. Namens de synode der N.H. Kerk en de conferentie van Europese kerken sprak dr. Emmen. „Wij zijn dankbaar dat zoveel koorleden de reis naar Rot terdam hebben gemaakt en zien daar een manifestatie in van de eenheid van Christus' kerk. zei de synode-secretaris. De christenheid in Europa is een grote familie, de familie van God. Het kerk lied reikt over kerk- en landsgrenzen heen", aldus dr. Emmen. Ds. H. van Andel, uit Utrecht, secre taris van de Oecumenische Jeugdraad in ons land sprak namens de raad en het jeugddepartement van de Wereld raad van Kerken. Dit is een zeer be langrijke manifestatie, aldus ds. Van Andel. Hier vinden 500 jongeren uit ver schillende kerken gelegenheid elkaar te ontmoeten in het geloof aan de ene Heer". Ds. Van Andel herinnerde aan het woord van Luther: „waar gezongen wordt kan de duivel niet zUn". Welnu", zei hij, „als hier door jonge leden van de kerk gezongen wordt, wordt de duivel van de gescheidenheid verdreven". Tenslotte sprak de heer Bouwman namens de Oecumenische Raad van Kerken in Rotterdam en de plaatselyke Oecumenische Jeugdraad. Ds. Vos noemde het zangfestival, dat tot vrijdag duurt, een gebeurtenis. „Als kerkleden in Europa willen we niet bU de puinhopen van kerk en wereld neer zitten. Het zangfestival wil bijdragen tot de vriendschap onder de volkeren, de vernieuwing van de eredienst en de eenheid onder de christenen". De predi kant wees op de voor het festival ont worpen vlag, acht sterren, uitbeeldend LEIDERDORP Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik P.. zn. van J. de Kok en N. S. Eijgenraam; Wouda, dr. van H. Bouwman en M. B. in 't Veld; René A., zn. van L. H. W. Kronenburg en B. J. Nlevaart. Getrouwd: L. M. Verhoeks, 22 Jr. en I. Lindenburg, 22 Jr. VOORSCHOTEN Zilveren jubileum C. P. Zuiderduin De heer C. P. Zuiderduin, hoofdcon troleur bij de N.Z.H., vierde zaterdag zUn zilveren jubileum. Ten huize van de ju bilaris Vredenhoefstraat 50 had een har telijke huldiging plaats. De heer H. J. Kapteijn, chef van de technische dienst, die vergezeld was van de heer J. Schen ker, liet zich zeer waarderend uit over de wijze, waarop de heer Zuiderduin zUn dienst had vervuld. Hij bood een enve loppe met inhoud aan, alsmede de zilve ren medaille met vererend getuigschrift van de Maatschappij voor Ny verheid en Handel. Mevrouw Zuiderduin kreeg een bloemstuk. Ook de voorzitter van het jubileumfonds de heer Ockelsen bood een geschenk onder couvert aan. de vertegenwoordigde kerken op een rood veld, het rood van de Heilige Geest en de kleur der martelaren, met in het midden het (varende) schip der kerk. Speciaal dankte hy minister van Justitie dr. Beerman en burgemeester mr. Van Walsum, die de koorzangers vandaag zou ontvangen. Aan het einde van de dienst werd voor het eerst in on sland in een verta ling van Muus Jacobse het lied „Oud is de kerk" van de Deen Grundtvig gezon gen. BEURSOVERZICHT Hoogovens willig in dalende markt Amsterdam, 4 april Eén fonds stak vanmiddag met hoofd en schouders boven de overige fondsen uit, nl. Hoogovens. Dit papier noteerde by de opening 1060 (recordhoogte), cir ca 55 punten boven de voorgaande slot- koers. De willige stemming voor deze stukken vond plaats met een rustige handel. De omvang van de affaire was dan ook niet in verhouding tot de grote koerswinst Volgens de beurs moeten de winstcijfers van Hoogovens over 1960 be- langrUk boven die van 1959 uitkomen. Daarnaast zyn er emissiegeruchten. Binnenkort zal het jaarverslag van het concern worden gepubliceerd, waardoor de beurs dan wel meer aan de weet zal komen. Verder had de handel niet veel om het lyf. Aku's openden op 507, ruim 2 punten boven de voorgaande slotkoers. Philips noteerde bU de eerste gongslag 1183, tegen een vorige slotkoers van 1193. Unilevers staken by Philips gunstig af met een koerswinst van 8 punten op 856. Kon. Olies fractioneel hoger op f. 151.60. Het buitenland ondernam heel weinig. Dit kwam het meest in de Philipshoejc tot uitdrukking. De min of meer tegen vallende tendentie voor de meeste hoofdfondsen lokte bU het publiek, ver kooporders uit, die in een vrij lege markt kwamen, tengevolge waarvan de koersen afbrokkelden. Aku daalde zelfs tot be neden de 500 bU een notering op 497. Philips deed 1178, Unilever 850. Kon. Olie f. 150,80, terwijl Hoogovens tot 1046 inzakte. De scheepvaarten hadden verliezen van 1 ét 2 punten. Van de leidende cul tures zette HVA de ha/usse-stemming van voor de Paasdagen vandaag niet verder voort. De stukken waren op 148 drie punten lager. Amsterdam Rubbers op 120%, min één punt. Staatsfondsen aan de vaste kant met zeer weinig za ken. Aandelen Algemene Norit werden ge voelig lager op 930 (990) geadviseerd op het tegenvallende dividendvoorstel. WISSELKOERSEN Amsterdam, 4 april Londen 10 05%-10.05%; Montreal 3 63%- ®russel Ï!9%-7J0%; Stockholm 69.55%-69.60%Milaan 57.82%-57.87%; Oslo 50.29%-50.34%Lissabon 13.5711 13.58%; New York 3.59%—3.59%- Parils 73.31%—73.36%Frankfort 90.50—90 55; ^rich 83.1283.17; Kopenhagen 52.00— 52.05; Wenen 13.79—13.80 BEURS VAN AMSTERDAM Dinsdag 4 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden 102H 102% 102 102% 102H 102% Ned '60 11 4% 102H 102% 100% 101 100% 101 lOOtf 101 98% 98% Grootboek obl 3% 81% Ned '47 3% (3) 94% 94% 98% B 98% 96% 96% 96% 96% 91% 91% B Ned. bel. cert. 3% 91% 91% 91% 92% 92% 92% 92%GB '55-11 3% 93% 94 Ned "37 3 93 93% Ned grtbk obl '46-3 94 B 94 Ned doll In '47 3 89 GB 88% Ned Inv cert, 3 100%GB 100,3flGB 100% 100% 99 7 s 100 96% 96H Ned. won. b.l. *57 6 110% 110% Ned. won.bi. *58 4% 101% 101% ACTIEVE AANDELEN 37 36% Nat. Handelsbank 245 GB Ned. HandelmU 350 350 121% 120'>GB 150% 148 535 530 504% 498% Berkel's Patent (v.) 402 GB 440 B Calvé Delft cert. 848 848 Deli MUen (Ver.) 174.30 173 A0 Kon Pap v Gelder 411 440 Hoogovens cert 1005 1049% MUUer en Co NJB 570 575 GL Ned Kabelfabr 744 GB 765 GB Philips 1192 exd 1178 321exd 322 848 848 Wilton Feyenoord 293 293 496 505 Dordtse Olie gew 718% 723 Kon Olie (f 20 153 10 153 50 idem (50 t 20.—) 151.30 150.90 Holl Amer lUn 174% 174% Java China Paket 182 178% .<I*M 96 80 96 Kon Ned Stmv MU 212% 112% Kon Pakei My 173% 174% stoomvaart Mil Ned 195% 195% Jievelt Goudr eert 179% 179 v Ommeren cerl 358 GL 364 Kon Rott LJoyd... 165 164% Ned. Scheepv. Unie 177% 179% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Pro v.- en Gem. leningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam '47 <3H) 3 97 96*4 Idem '48 (344) 97 96% '2-1 (444) 100% 10044 ld. ld. VI I-H (344) 9644 Z.-Holland *56 (4%) 100% Bankwezen N O. '58 '644) 10644 10644 *w-8. Ï2 (444) 101 100% BVG rspbr 1.500 183 182% L BVO rspbr. -52 14344 B 144 Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 8744 88 Premieleningen A'dam *53 3 108% A'dam *51 I 2% 87 87% A'dam '66 I 3% 84% 83% A'dam '56 D 2% 95% 95% A'dam '56 m 2% 95% 95% Eindhoven *54 2% 82% Enschede *54 2%83% Den Haag '52 I 2% 91% 92% Idem n 2% 94% R'dam *52 I 2% 91% Idem D 2% 91% 94V* Idem '57 2%100% 100,V Utrecht *52 2% 93% 93% Z.-Holl. 1957 2% 97% 97% Zuid-Holland *59 2% 103% B 103% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credle tins te Hingen Robeco 249 250.50 Amst. Bank 388 390 H.B.U. eert 215% 214% Rott. Bank 348% 349% Twentsche Bank 320 322 Industrie Ondernemingen Albert Heyn525 B 526 BorsumU46 ElectrolasmU 404% 405 Kon Ned Grofsm. 205% 204 Holl. Constructie 564 570 B Ing. bur. v. BouwnUv 296 B 300 Internatio 176 172% Int. Kunststof!. Ind 92 94% v. Kempen en Begeer 144 145 Leidse Wolspinnerij 587 610 Rott. Droogdok MU 595 B 600 B Sikkens Groep 1050 1045 Ver Touwfabrleker 413 410 Walvisvaart 108% 108 Wemlnk's BetonmU 200 Van Wyk en Heringa 142 Zaalberg 147 148% Amerik fondsen Canadian Pacific R. Intern NtckeJ Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell OU Union Paclfto Un. States Steel 23% 23% 65% 65% 53% 54 46% 47% 51% 52% 45% 45% 86% 85% 61% 62% 44%e.s. 43% 32A 32 87 87%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7