Kennedy naar De Gaulle BRONNLEY Agenda Met een enkel woord V DINSDAG 4 APRIL 1961 Paasweekeinde 1 (Van onze t.v.-medewerker) I Het enige, dat de televisie gaf met di recte betrekking tot het paasfeest, viel op zondagavond, ongerekend hetgeen in de middaguren werd gegeven. Maar aangezien we geen slaven van ons toe stel willen worden, veroorloven wij ons niet naar alles te kijken en dezer dagen hebben we ons dan ook maar tot de avonden bepaald. Uitzondering op deze regel was natuurlijk het traditionele en spannende gevecht no. 107 tussen Oxford en Cambridge. De KRO bood de kijkers een film over een streek, die in de Openbaring van Johannes een over wegende rol speelt, met name „De zeven luchters", dat zijn de 7 gemeenten, waartoe de schrijver zich richtte. We hebben veel waardering voor de moeite, die de makers zich hebben gegeven, maar als men ons nu vraagt of het suc ces daarmee evenredig was, dan moeten we helaas ontkennend antwoorden. Om te beginnen werd onze smaak de historie en de traditie aardig door elkaar ge gooid. Men wist herhaaldelijk niet of er uit het Evangelie, uit de Oosterse ge schiedenis, uit de mystiek of uit de over levering werd geput en dat maakte de zaak er bepaald niet duidelijker op. Ver der was de fotografie zeer ongelijk van niveau. Het ene moment werd men ge troffen door fraaie beelden, even later ontaardde het in een rommelige zaak. Telkens klopte de tekst ook niet met de beelden. De tekst van het bijbelboek, die toch al niet uitmunt door gemakkelijke begrijpbaarheid, werd zeer fragmenta risch aangehaald. De toegewijde ma nier van zeggen door Schmitz en Bentz van den Berg kwam hierdoor niet geheel tot zijn recht. Als men dan tenslotte de vraag stelt, wat de kijker er van „meenam'' moet het antwoord teleurstellend zijn, omdat eigenlijk het gehele plaatwerk uitmond de in een nederlaag van het eerste Christendom. Dit werd plaatselijk geheel verdrongen en is gered, omdat elders door andersoortige weerstanden de taaie levenskracht ervoor zorgde, dat het zich handhaafde. Als paasgetuigenis leek dit ons een tamelijk armetierige demonstra tie. Het is betreurenswaardig als een omroep, waarvan men positiever geluid verwacht, zo teleurstelt. De technische storing na afloop hier van duur ongeveer een half uur was voor iedereen, maar vooral voor .de solisten dunkt ons een levensgrote ellende, waarvan zij zich manmoedig herstelden. n De rest van het weekeinde valt in hoofdzaak onder het hoofdje amuse ment. Espresso was pittig, hoewel niet in alle onderdelen geslaagd. Eerdmans had enorme pech. Door een klein ongeval had hij een paar ribben gebroken, maar hij wilde Nederland noch Vlaan deren voor de eerste keer present Vlaamse tv vertoont nazifilm „Rembrandt" (Van onze Brusselse correspondent) De Nederlandstalige Belgische televi sie heeft voor uitzending op 17 april een wonderlijke film op haar programma ge zet: „Rembrandt" van Hans Steinhoff. Men zal zich wellicht herinneren, dat dit Duitse produkt rondom 1942—'43 in de Amsterdamse Cinetonestudio's in Dui- vendrecht werd gemaakt. Het leven van Rembrandt wordt er op afschuwelijke wijze geromantiseerd en verdraaid en hier en daar is een snuifje „Blut und Boden" aan het geheel toegevoegd. Toen de film een jaar of 17 geleden, midden in de Duitse bezettingstijd dus, werd vertoond, vertelde men, dat dr. Schmidt- Degener, de directeur van het Rijks museum van de producenten het draai boek ter inzage had gekregen om ter zake van advies te dienen. Dat advies moet vernietigende zijn geweest. Dr. Schmidt-Degener zou met zijn toenma lige onderdirecteur jhr. Röell uit pure balorigheid en misprijzing binnenska mers met het scenario hebben gevoet bald. Het is onduidelijk, wat de Vlaamse t.v. met de heruitzending van dit ver ouderde nazi-produkt beoogt. Vervolg van pag. 1 Wanneer het Kennedy ernst is, in zijn streven de betrekkingen met het Oostelijk blok te normaliseren, dan zal hij in het Westelijke kamp geen tegen- manoeuvres of zelfs sabotage kunnen gedogen, en in die samenhang kan hij De Gaulle zeker beter naast dan tegen over zich vinden. Om De Gaulle tot een loyale samenwerking te kunnen krijgen, zal Kennedy intussen een tamelijk hoge prijs moeten betalen. Er zijn verscheidene problemen ten aanzien waarvan de generaal van geen wijken zal weten en in dat verband moet in de eerste plaats wel De Gaulles voorstel dat al uit oktober 1958 dateert, tol een Westelijk driemanschap: de Ver enigde Staten-Engeland-Frankryk wor den genoemd. Men kan er bovendien wel zeker van zijn. dat ook de huidige situatie van en verhoudingen in de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie tussen beide staats hoofden een punt van ernstig onderzoek zullen vormen. De kwestie van de op volging van Paul-Henri Spaak, als se cretaris-generaal van de organisatie, zal dan eveneens ongetwijfeld op het tapijt moeten komen. Sinds de Italiaanse kan didatuur Brosia. waarachter ook Frank rijk zich gesteld had, door zijn eigen regering is ingetrokken, lijkt net voor De Gaulle nog wel moeilijker te zijn ge worden, de enige resterende kandidaat, de Nederlandse oud-minister van Bui tenlandse Zaken mr. Stikker, zijn steun nog langer te onthouden. De beslissing over deze benoeming zal nu vermoedelijk wel op het allerhoogste niveau worden genomen, wanneer al thans de beide staatshoofden het inza ke de verschillende overige hangende problemen, waaronder de samenwerking op het gebied van het atoomonderzoek in internationaal en in het bijzonder Atlantisch verband tot op redelijke hoogte eens zullen kunnen worden. teleurstellen en zette zich dapper over zijn niet gering ongemak heen, waarvoor hem een welgemeend compliment toe komt. Zijn gasten deden het over het alge meen wel. Naast judo, was daar de „leading lady" van de Vlaamse t.v. met haar lachende ogen en haar ongedwon gen optreden. Het werd bepaald een suc ces. Ook het jonge coloratuurzangeresje reeds geëngageerd (we doelen niet op haar man, maar op de Nederlandse Opera) trad aardig op. Er was wat to neel bij, maar toch ook voldoende spon taneïteit om blij te zijn met haar ver schijning. Naar onze smaak was echter het staartje het aantrekkelijkste van het geval. België was al los en de zaal liep leeg ,toen Garthoff aandacht kwam vra gen voor een te lang uitgestelde noviteit. Er werd een uitgebreide en in teressante reportage getoond van het Ankerclubhuiswerk in verschillende ste den, een nuttige zaak, die veel geld kost. Wel, het ei van Columbus staat einde lijk weer eens recht overeind. Men kan bijplakken op de briefkaarten, waarmee men gokt op de uitslag van de TV-Toto. Het is gewoon een iets-voor-niets-actie. die misschien wel een ton per keer op brengt. Uitzonderingsgewijs ten gerieve van het goede doel: briefkaarten adres seren aan TV-Toto, Postbus 2000, Hil versum, bijplakken voor ten hoogste 1 gulden en op de andere kant een getal van 6 cijfers, waarvan het eerste geen nul mag zijn. Kans op een prijs, ver- jaarsverrassing of niet. één op de half miljoen, maar het houdt de spanning er in en het is voor een goed doel. Voor de volgende keer inzenden vóór 22 april. Ver boven het amusement uit steeg de VPRO op maandag in enkele onder delen van haar programma, nadat het NTS-journaal intelligent en gevarieerd nieuws van de feestdagen had geboden. We doelen ten eerste op de hartverwar mende uitzending onder leiding van dr. Van Swol, die tijd afstond voor een be langrijk betoog over tandverzorging en aandacht besteedde aan de wereldge- zondheidsdag, speciaal gericht op het ri sico voor ongelukken thuis en in de om geving van de woning. Er waren weer 'n paar pakkende demonsbratiepatiënten, die dan steeds op een allerprettigste ma nier op hun gemak worden gesteld. Tenslotte wees dr. Van Swol, daartoe aangespoord door een jeugdig klaver blad van vier op het nuttige werk van de dr. Phelpsstichting (giro 1322, Hilver sum) in het belang van het spastische kind. Het volgende onderdeel, vallend bui ten het amusement, was de boeiende voordracht van prof. Van Hoik, die Pa sen op een moderne en positieve manier aan de orde stelde, daarbij ruimte la tend aan twijfels, maar ook wijzend op kerkelijke en sociale bezieling, in welk verband het werk van het Leger des Heils werd genoemd. En nu dat amusement. We hebben de VPRO zelden gelukkiger gezien dan in de Cineac-jubileumfilm, beelden tonend uit het begin der dertiger jaren. Een compliment aan Simon van Collem van harte waard, maar wat er van de Zwarte Tulp werd vertoond, zei ons minder dan ooit een oude draaidoos had gedaan. Door dezelfde man uitgekozen met een zo diametraal resultaat. „Eieren voor uw kijkgeld" was voor de paastafel wat ma gertjes. Vooral in het begin ging Maya Bouma gebukt ondier zwakke teksten. In de tweede helft, toen ze aan het paro diëren sloeg, kwam er meer gang en te kening in. maar toen was het al weer byna afgelopen. Aan Rob van Revn had naar ons gevoel een belangrijker functie in dit spel toegedacht, kunnen zijn. Ook een clowneske figuur heeft recht op tijd om van de grond te komen. Het werd hem helaas onthouden. Eenmaal per week tv half uur eerder? Er wordt overwogen per 1 oktober a.s. wekelijks op één dag het televisiepro gramma een half uur eerder te laten beginnen dan thans het geval is, zoals sinds lang maandelijks door de NTS een landbouwprogramma dinsdags half acht en acht uur wordt uitgezonden. De plannen staan in verband met de vier uur zendtijdultbreiding, die de Ne derlandse televisie per 1 oktober krijgt toegewezen. Welk programma voortaan wekelijks om half acht de lucht zal in gaan staat echter nog niet vast. Ge ruchten, volgens welke na 1 oktober a.s. het dagelijkse televisieprogramma om half acht in plaats van om acht uur zou beginnen, zijn volslagen onjuist, zo- vernemen wij van bevoegde zyde. Afrikaanse landen willen stappen tegen apartheidspolitiek India, Malakka, Ceylon en de V.A.R. hebben maandagavond een ontwerpre solutie ingediend, waarin gevraagd wordt om stappen teneinde Zuid-Afrika te overreden zfjn huidige apartheidspoli tiek te laten varen. In de ontwerpreso lutie wordt niet aangedrongen op het nemen van sancties tegen Zuid-Afrika, waarop verschillende Afrikaanse lan den hebben aangedrongen. De vier lan den zeggen o.m. dat de apartheidspoli tiek van de Zuidafrikaanse regering een flagrante schending van het handvest der V.N. en de verklaring van de rech ten van de mens vormt en onverenig baar is met de verplichtingen van een lid van de volkerenorganisatie. Ongeveer 24 Afrikaanse landen dien den eveneens een ontwerpresolutie in, die veel verder gaat dan die van ge noemde vier. De 24 Afrikaanse landen willen dat er strafmaatregelen op diplo matiek en economisch gebied tegen Afrika genomen woruen. Zij stellen voor om de diplomatieke betrekkingen met de Zuidafrikaanse re gering te verbreken, de havens te slui ten voor schepen die onder Zuidafri kaanse vlag varen, de goederen uit Zuid-Afrika te boycotten en geen goe deren naar Zuid-Afrika uit te voeren, landingsfaciliteiten te weigeren aan vliegtuigen van Zuidafrikaanse lucht vaartmaatschappijen of de Zuidafri kaanse regering. Beide ontwerpresoluties zullen behan deld worden door de speciale politieke commissie van de Algemene Vergade ring. Pakistaanse leger valt Poesj toes aan Volgens het Russische blad Prawda zouden acht Pakistaanse divisies met moderne Amerikaanse wapens Poesj toe- stammen in het gebied van de Afghaan se grens aanvallen. Het blad zegt ver der. dat de Sovjet-Unie ndet onverschil lig kan blijven voor het Poesj toe-vraag stuk en zelfbëschikking voor de Poesj - toes bepleit. Afghanistan en Pakistan hebben een geschil over een door Poesj toe-stammen bevolkt gebied van Pakistan. Afghanis tan erkent de Durand-linie van 1893 •niet als de grens tussen beide landen en wil een onafhankelijke Poesj toe- talige staat „Poesj toenistan" in het leven roepen. In september en oktober werd mel ding gemaakt van botsingen in de grensstreek waarbij Pakistan en Afgha nistan elkaar van agressie beschuldig den. Hartig of zoet, op roggebrood smaakt alles goed! Neem morgen weer eens een pakje roggebrood. Een prettige afwisseling bij de broodmaaltijd. Roggebrood is voedzaam, licht verteerbaar en be- .vorderlijk voor de spijsvertering. Gezond voor jong en oud. Ook in roggebrood is er afwisseling genoeg. Keuze uit 7 soorten, waaronder zout loos voor dieetpatienten. IET OP DE NAAM TEN HOEVE OP ELK PAKJE. Ten Hoeve, meer dan een halve eeuw roggebroodbakkers. VRAAG HET UW BAKKER Amerika vraagt Cuba met Moskou te breken De V.S. hebben gisteren een beroep op de Cubaanse regering van Fidel Cas tro gedaan om „haar banden met de internationale communistische bewe ging te verbreken". De V.S. deden dit in een publikatie van het State Department, getiteld „Cu ba". Hierin wordt het bewind van Cas tro een dictatuur genoemd, die verband houdt met een door het communisme beïnvloede totalitaire beweging in geheel Latfjns-Amerika. Castro wordt er van beschuldigd, een communistisch brugge- hoofd in het Caraibische gebied te heb ben gevestigd. De Cubanen blijven onze broeders, zo valt verder te lezen in de publikatie van het State Department, en wij erken nen de fouten die wij in het verleden met betrekking tot hen hebben gemaakt. Wij en de andere landen van het Wes telijk halfrond zijn vastbesloten een toe komstige democratische regering van Cuba volledig te steunen in haar po gingen om het Cubaanse volk vrijheid, democratie en sociale rechtvaardigheid te schenken. De C.S. merken tot slot op dat de Sowjet-Unie en haar bondgenoten Cu ba sinds midden 1960 ruim 30.000 ton wapens ter waarde van 50 miljoen dol lar hebben geleverd. De r.k. primaat van Argentinië, kar dinaal Caggiano, heeft de rooms-katho- lieken in de landen van Latijns-Ameri- ka in zijn paasboodschap opgeroepen, zich aaneen te sluiten tegen het com munisme. Hij waarschuwde in het byi- zonder tegen propaganda van Cubaanse zijde, waarin de R.K. kerk als een bond genoot van het kapitalisme en het im perialisme wordt voorgesteld. Het is be wezen, aldus de kardinaal, dat de Cu baanse regering de R.K. kerk vervolgt, de vrijheid van onderwijs en pers on derdrukt en haar politieke tegenstanders laat doodschieten. De V.S. merken tot slot op dat de die hun belangen op Cuba behartigt, opheldering van de autoriteiten in Ha vanna gevraagd over de aanhouding van een Amerikaanse kabelschip in open zee door een Cubaanse kanonneerboot op vrijdag j.l.. Na zes uur had het kabel schip, dat herstellingswerkzaamheden aan de onderzeese telefoonkabel tussen Barbados en Miami verrichtte, zyn reis kunnen voortzetten. Advertentie HUIDVERZORGING COMPLEXION SOAP VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Eur. Jeugd- voetbaltoernooi in Portugal. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Ge- var. progr. 21.40 Gram. 22.00 Kamermuz. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.45 Act. 23.00 Mijlpalen in de 20e eeuwse toonkunst, muz. lezing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Koperork. en solist. 18.30 V. d. jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Avond college. 21.00 Orgelconc. 21.35 Koorzang. 22.00 Utrechts Stedel. ork. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Cabaretprogr. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 19.30 Intern, agrarisch nws. 20.00 Journ. 20.20 Korte film. 20.45-22.10 Speel film. VOOR WOENSDAG 5 APRIL Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vr. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 De stadskerk, lezing. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 R.V.U.: De Nederlandse boer in Zuld-Brazlllë, door Drs. H. Hack. 11.30 Gevar. progr. 12.30 Land- en tulnb.- ^td--TO uaSuxssoido PICTOGRAM 123 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen! Het Gulden Vlies: Receptie drievoudig zakenjubileum Café Anlba. 57 uur nam. Schouwburg: K. en O. R'dams Toneel „De Spaanse Brabander". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Filmavond Reisbureau Beuk. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Schipper stak zijn ex-vriendin met mes In de nacht van eerste op tweede paasdag heeft een 60-jarige schipper zyn 58-jarige ex-vriendin bij haar wo ning aan de Marnixkade te Amster dam met een mes dire steken in haar borst en buik toegebracht. De verwon dingen waren van dien aard, dat het slachtoffer in het Wilhclmina gasthuis moest worden opgenomen en geopereerd. Haar toestand was gistermiddag in zo verre verbeterd, dat zij door een recher cheur kon worden gehoord. De schipper was door de vrouw, met wie hij enige tijd samen had gewoond, uit haar huis gezet. Hij had haar bij haar woning opgewacht, waar zij de bewuste nacht in gezelschap van een 70-jarige man terugkeerde. Zowel de schipper als de vrouw en haar nieuwe vriend verkeerden allen onder invloed van alcohol. De 70-jarige man liep ook snijwonden aan zijn gezicht en een arm op, en de schipper zelf een wond in een pink. De schipper meldde op het nabij gelegen hoofdbureau van poli tie en vertelde daar eerst, dat hij het was, die gestoken was. Later kwam de ware toedracht van de zaak aan het licht en erkende de man dat hij gesto ken had. Het mes is niet teruggevon den. De schipper zal terzake van poging tot doodslag cq zware mishandeling voor de officier van justitie worden geleid. BINNENLAND Gistermiddag omstreeks kwart voor vijf ls uit de dr. H. van der Hoeven-kll- nlek te Utrecht de 19-Jarlge J. Karstel ontsnapt. Hij verbleef ln deze kliniek, na dat hij ter beschikking van de regering werd gesteld. HIJ zou zich Indertijd aan moord hebben schuldige emaakt. De werktijdverkorting voor alle amb tenaren van de belastingdienst ln ons land gaat volgens besluit van de minister van Financiën, definitief per 1 mei in. Het wordt een geleidelijke invoering van de vijfdaagse werkweek: het eerste Jaar één vrije dag per 14 dagen en mogelijk per 1 mei 1962 elke week een dag vrij. Voor hen, die thans nog 48 uur per week wer ken. gaat de nieuwe regeling over een jaar een 45-urlge werkweek van 5 dagen betekenen. - Op tweede paasdag zijn tien kaas meisjes voor een tournee van zes maan den van Schiphol naar Londen vertrok ken. ZIJ zullen gedurende een half Jaar de Engelse hulsvrouwen en winkeliers voorlichten over Nederland en zijn zui- velprodukten op tentoonstellingen en huishoudbeurzen BUITENLAND De Portugese regering heeft besloten ln alle overzeese provinciën vrijwilligers korpsen op te richten, die tot taak krij gen te helpen bij het handhaven van de orde en de verdediging van het grondge bied. Alle Portugese staatsburgers die ouder zijn dan achttien Jaar kunnen tot deze korpsen toetreden. De leiding berust by officieren van het Portugese leger. - Perkins Engines Ltd. uit Peterbo rough heeft een „aanzieniyke" order ont vangen voor Britse dieselmotoren die voor Russische Wolga-auto's zyn bestemd. Een woordvoerder van Perkins heeft verklaard: „Dit is. voor zover wij weten, de eerste keer dat de Russen erin hebben toege stemd hun auto's met een buitenlandse motor uit te rusten". - Drie jongens hebben ln een verlaten steengroeve ln New Jersey de foslele res ten gevonden van een pterosaurus, een soort vliegend reptiel, dat ongeveer 175 miljoen Jaren geleden leefde. Leden van de Japanse studenten organisatie Zengakoeren hebben een be zoek gebracht aan oud-president Elsen hower in Palm Desert, Callfornië, en hem zowel als het Amerikaanse volk hun ver ontschuldigingen aangeboden voor de rol, die zy bij de studentenrelletjes vorig Jaar ln Tokio waarna Eisenhowers be zoek werd afgelast hadden gespeeld. Vele studenten, aldus de leider van de groep, zyn na de relletjes tot andere ge dachten gekomen en sloten zich aan bij de geweging voor Morele Herbewanenlng. In een verslag van de VN over de woningbouw ln Europa staat West-Duits- land aan de spits met 10 nieuwe wo ningen op Iedere 1000 Inwoners per Jaar. Hierna komen Zweden met 8, Nederland, Noorwegen en Frankryk met meer dan zeven. Engeland wordt ln het verslag niet genoemd. In het zuiden van Europa, vooral in Spanje en Portugal, vonden de waarnemers van de VN „een chronisch woningtekort". Daar worden jaarlijks niet meer dan vier hulzen per 1000 inwoners gebouwd. De militaire gouverneur-generaal van Bagdad, Saleh el Abdl, heeft zondag avond bekend gemaakt dat alle vuurwa pens ln de Iraakse hoofdstad binnen zeven dagen bij de autoriteiten moeten zyn In geleverd. „In alle wijken van Bagdad zal naar wapens worden gezocht. Degenen, die ze niet zouden hebben ingeleverd, zullen streng worden gestraft", aldus de bekendmaking van generaal Abdl. In de koelkamer van een slagery in Gordola ln Zuid-Zwitserland zijn zater dagochtend de stoffeiyke resten van twee kinderen van de slager gevonden, die sinds de vorige middag werden vermist. De kinderen twee Jongens van zes en vier Jaar waren kennelijk ln de koel ruimte gaan spelen, toen de deur achter hen ln het slot viel. Tengevolge van zware regenval zyn grote overstromingen ontstaan in de Kar roo, een doorgaans zeer droge vlakte ten noordoosten van Kaapstad. Verscheidene dyken zijn bezweken en duizenden stuks vee zyn verdronken. Ook talryke huizen zyn verwoest. Spoorwegverbindingen zyn verbroken en sinds drie dagen ls telefo nisch verkeer tussen Kaapstad en Johan nesburg onmogeiyk. De minister van Financiën van Cey lon heeft in een persconferentie te Mos kou bekendgemaakt, dat binnenkort in Ceylon een aanvang zal worden gemaakt met de uitvoering van drie projecten onder een overeenkomst, oncfer welke Ceylon een krediet van ruim 100 mil joen gulden van de Sowjet-Unie ont vangt. Er zal een staalwalsery met een capaciteit van 35.000 ton per jaar worden gebouwd. Voorts wordt er een rubber- en bandenfabriek gebouwd en zal er een be- vloeiingsproject worden uitgevoerd. Een Newyorkse schilder yenrestau rateur biykt, toen hy in 1932 voor een bescheiden bedrag het „Portret van een Florentljn" kocht, een werk van Leonardo da Vinei ln handen te hebben gekregen. Het stuk biykt Amerigo Vespucci voor te stellen, de zeevaarder naar wie Ame rika is genoemd. Proeven ln het labora- nleuwe kostscholen. Het denkbeeld van schone kusten hebben aangetoond, dat Leonardo het portret heeft vervaardigd ln de tyd waarin hy zyn beste werk maakte. Verscheidene Joodse families, wo nend in de Braziliaanse staat Hio Grando do sul, hebben brieven ontvangen waarin met vergeldingsmaatregelen wordt ge dreigd. „Indien Adolf Elchmann ln Israël veroordeeld mocht worden". Boven aan de brieven stond: „Anti-Joods Verbond". medische deskundigen voor een zieken huis met 500 bedden verschaft, dat ln Conakry, de hoofdstad van Guinea, zal worden gebouwd. Het blad der Sowjetrusslsche rege ring. de Izwestja. pielt voor de bouw van nieuwe kostscholen. Het denkbaeld van deze onderwyslnstellingen werd ln 1956 geopperd door Chroesjtslow, die zich op het ln dat Jaar gehouden partycongres uitsprak voor een combinatie van school onderricht en produktlef werk. Sindsdien zyn 2.700 kostscholen geopend, die door 600.000 leerlingen worden bezocht, aldus de, Izwestja. Gerecht 10: Jaarvergadering Nieuw Brunhilde. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Film première „Netsufce" van Nloo Crama. 8 uur nam. DONDERDAG Het Gulden Vlies: Receptie 40-Jarlg be staan Machinefabriek Den Holder. 24 u. nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 5.20 uur nam. Restaurant Van der Heijden: Leidse Assurantieclub. Spr. mr. K. T. Mendelts over „Interessante WA-schaden". 7.30 uur nam. VRIJDAG Inst. voor Preventieve Geneeskunde: Ledenverg. Vlro. Sprekers mej. dr. B. J. v. d. Berg en dr. W. Winsemius over het voorkomen van ongevallen. 2 uur nam. Lutherse Kerk (consistorie)Gespreks- krlng Oecumenische raad. „De overwin nende macht van de liefde". 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm., Bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. J. A. de Ruiter, van Rotterdam. Den Burcht (grote zaal)Toneelavond „Ons Grunnegerlaand". 7.45 uur nam. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's Getuigen. 5.20 uur nam. De Harmonie: Afscheidsreceptie A. J. Schoneveld als voorzitter W.B.V. „Eensge zindheid". 35 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Zijlstra. 10 uur nam. Stadszaal: Bijbellezing Wachttorenstudie Jehova's Getuigen. 5.20 uur nam. MAANDAG Stadszaal (kleine zaal): Culturele avond Ned. Chr. Relsver. Spr. mevr. Staal met dia's uit Kroatië en Servië. 8 uur nam. Steenschuur 6: K. en O.-werkcursus. Kamperen o.l.v. D. L. van Elk. 8 uur nam. Rest. Van der Heyden: Receptie mej. M. Laken („De Faam"). 2.3.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Breestraat 19: Expositie rer Hakkaart. (Dageiyks 6-10, zaterdag 2-6 uur, vrydag gesloten). Tot en met 1 april. Pelikaanstraat 1 (hoek Oude Vest) Tentoonstelling werk van J. Schlechter. Geopend 102 en 47 uur (t/m. 12 april). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u BIOSCOPEN Studio: „De witte wildernis". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „G. I. Blues". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag en maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Zorg dat Je er by komt". A.l. Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag en I maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: "The Goldrush". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag en maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Winden waaien om de rotsen" (14 Jr). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag en maandag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Kom van dat dak af". A.l. Werk dagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag en maandag 2.30, 4.45_7.15 en 9.15 uur. leuke toe Astra-theater Wassenaar: vrydag 8 u. zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur La Paloma. A.l. Maandag 7 en 9.15 uur uur; dinsdag - woensdag 8 uur Freddy die gltarre und das Meer. A.l. Zondag t/m woensdag 2.30 uur Als myn grote broer dat wist. A.l. Donderdag besloten voorstelling. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden ls geopend Centraal-Apo- theek, Breestraat 74, tel. 20552. By geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (or diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Ha waiian muz. 13.00 Nws. en tentoonstel lingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Ge sproken portret. 14.00 Gram. 15.00 Op reis door de wereld, lezing. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Lichte muz. 17.20 Dansmuz. 17.50 Regeringsultz.: Emigratierubriek: Het emigratiepraatje v. H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. Act. 18.30 R.V.U.: Techniek en beeeldende kunst, door W. A. Keuzenkamp. 19.00 V. d. kind. 19.10 Kanttekeningen. 19.20 VARA Varia en gram. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Otello, opera. In de pauze (pl.m. 21.30) Tussen mens en nevelvlek, lezing. 22.20 Zestig jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nws. 22.40 Otello, opera (verv.). 23.15 Klankstudies. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.00 Hertog te huur. hoorsp. 11.45 Gram. 12.05 Kamermuz. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.40 In stallatie Nleuw-Guinea-Raad in Hollandia. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 13.50 Gram. 15.00 Muz. voor de Jeugd. 15.45 Gram. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Het Spectrum, lezing. NCRV: 18.00 Koorzang. 18.20 Gram. 18.30 Kongo tussen hoop en vrees, rep. 18.40 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Hellsmuz. 19.30 Radlokrant. 19.50 Koperork. 20.10 Bij de gratie Gods. klankb. 21.40 Omroepdub- belkwartet. 22.00 De Kerk op wieltjes, klankb. 22.20 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennieuws. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00 V. d. Jeugd. NTS: 17.30- 17.40 Intern. JeugdJourn. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Installatie Nleuw-Gulnea Raad. AVRO: 20.40 Sportpanorama. 21.10 Zangrecital. 21.30 TV-fllm. 22.10-22.40 Lit teraire gedachtenwisseling. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e l(Jn, van 18—20 uur) Scoubidou (Distel), Ensemble Toni Jacque; Impatient lover (Davis), ld.; El mllllonario (Prado), Amour de Saint-Tro- pez (Calvl), Orkest Noël Chiboust; Un peu si peu (Pourcel), Ce seralt dommage (Da- vis), Orkest Franck Pourcel; Maglclen (Haymann)Tango de l'aiguille (Cha- brier). Orkest Jacques Cahan; Io (Modug- no), Orkest Noël Chiboust; Passion flower (Botkin), Ensemble Toni Jacque; Donne du rhum ton homme (Moustaki), Orkest Noël Chiboust; Skokiaan (Msarugwa), Or kest Hugo Rostaing; Dynamite (Garson), Orkest Noël Chiboust; II n'y a plus d'amandes (Salvador), Henri Salvador; La complainte des lnfidèles (v. Parys), Mou- loudji; Deep purple (Rose), Orkest Werner Müller; Y'avalt dix marins (Causslmon), Les Quatre Barbus; Deux escargots s'en vont l'enterrement (Prévert), Les Frè- res Jacques; Orchids in the moonlight (Youmans), Orkest Werner Müller; Les blés (Brei), Jacques Brei; Che danseur de Charleston (Moulin), Philippe Clay; My blue heaven (Donaldson), Orkest Werner Müller; S'agapó (Morekls), Perfidla (Do- minguez), Palomas del Pilar (del Val), Piove (Modugno), A romper el coco, Se- villa mambo (Andreu), Los Espanoles; Smoke gets ln your eyes (Kern), Orkest Werner Müller; Cowboy Billy (Scharfen- berger), Sensatlonell (Scharfenberger), James Brothers; Sunrise serenade (Law rence). Orkest Werner Müller; ChlcataMay (Luksch), René Carol; Krimlnal tango Trombetta). Hazy Osterwald Sextet; But not for me (Gerswhln), The man I love (Hilliard), When you wish upon a star (Washington), The Dave Brubeck Quar tet. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service. 330 m.— 12.00 Dansmuz. 12.30 Voor de landb. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorspel. 16.00 Vespers. 16.45 Reisverhaal. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gram. 19 30 Quiz. 20.00 Ork. conc. 21.02 Lezing. 21.22 Ork. conc. (verv.) 22.00 Nws. 22.30 Gram 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme. 1500 enil.31 "Gevar. muz. 12.31 Popul. muz. 13.31 Lichte muz. 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.45 Muz. bij het werk. 16.31 Mrs. Dale's dagb. 16.45 Uitsl. races. 16.48 Gram. 17.31 Lich te muz. en ber. 18.40 Sportnws. 18.45 Hoor spel. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sport. 19.31 Gevar. progr. 20.00 Hoorspel. 20.31 Lichte muz. 21.31 Gevar. muz. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Gevar. muz. 23.15 Dansmuz. 23.45 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12 00 Muz. voor blaaslnstr. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Hedendaagse amus. muz. 14.15^ Werken v. Amerikaanse componls- ten. 16.00 Ork. conc. 17.00 Nws. 17^5 Ge var muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.30 Ork. conc. 20.15 Spel. 21.45 Nws. en weerber. 22 15 Cello en plano. 23.00 Jazzmuz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Lichte muz. 0.30 Gevar. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.25 Gram. 14.15 Kamermuz. 15 05 °evar muz. 16.55 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Gram. 23.10 Avond- conc. 23.53-24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram 12J50 Koersen 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Gram. 14.45 Koor zang. 15.00 Gram. 15.10 Koorzang (verv.) 15.30 Gram. 16.00 Koersen. 16 06 Engelse les. 16.21 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en filosofie. 18 20 Voor de sold. 18-50Sport- kron. 19.00 Nws. 19.40 Koorzang. 19.45 Li terair progr. 20.00 Akademie der dlscofle ien. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Kron. v. d iiteraire tydschrlften. 22,30 Muzlk. le zing. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m.: 13.00 Nws. 14.17 Gram 15.05 Gram. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Operettemuz. 18.30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.10 Hedendaagse muz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nor) a CL Cab 1 d a 2 tod 82 5 6 S 1 as e Amsterdam zwaar bew. no 1 9 6 9 Den Helder zwaar bew. nno 2 7 4 0.4 Ypenburg zwaar bew. ono 2 9 2 3 Vllsslngen regen no 4 8 6 7 Eelde gen. bew. w 2 8 -1 0.4 De Bilt zwaar bew. W-Stii 9 2 3 Twente zwaar bew. no 2 9 2 2 Eindhoven geh. bew. w.stll 10 5 9 Z.-Limburg regen ono 2 10 6 7 Helsinki sneeuwbui ono 2 4 -5 0.2 Stockholm sneeuwbui zw 3 7 -1 3 Oslo sneeuwbui wstll 5 -4 0.1 Kopenhagen half bew. w 6 6 1 4 Aberdeen zwaar bew. wstll 6 -5 0 Londen regen o 4 9 5 9 Brussel regen ono 3 10 6 11 Luxemburg regen zw 4 11 9 6 Parys zwaar bew. z 2 14 8 2 Bordeaux mist w.stll 20 5 0 Grenoble licht bew. w.stll 19 5 0 Nice geh. bew. nnw 2 16 12 0 Beriyn zwaar bew. w 3 7 2 1 Frankfort regen wzw 2 10 8 6 München half bew. ZZW 4 14 7 0 Zürich zwaar bew. zo 1 15 4 0 Genève onbewolkt wstll 16 3 0 Locarno geh. bew. o zo 2 17 9 0 Wenen zwaar bew. wzw 2 17 5 0 Innsbruck mist wstll 14 -0 0 Athene onbewolkt wstll 18 12 0 Rome onbewolkt ozo 2 19 7 0 AJacclo onbewolkt no 4 17 5 0 Madrid licht bew. w.stll 22 6 0 Mallorca half bew. wstll 10 7 0 Lissabon zwaar bew. z 3 19

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2