Enerverende strijd tussen de Belg Nelis en Kraan in de F.D.- klasse LZC en Sleutelstad in een afdeling CAMBRIDGE WON DE BOATRACE Sleeswijk winnaar bij Finnjollen zegeviert Walnut Erebus won Grote Paasprijs Rein Verkade zegevierde in de Meteoorloop te Amsterdam Bent U ook zo snel verkouden Even snel en bovendien veilig helpt Rheumin U er weer van af! Graham Cooper van Oxford was na 4 km. al volkomen leeg Jpgericht 1 maart 1860 Dinsdag 4 april 1961 Vijfde blad no. 30320 Internationale zeilwedstrijden te Loosdrecht Gewijzigd Foreholte won bij RKAYV (24) (Van onze correspondent) De Foreholte-aanval had een wyziging ondergaan. Rechtsbuiten Hans van D(jk speelde nu linksbinnen en op de rechts buitenplaats debuteerde J. van War- menhoven. Het ging gisteren goed. De debutant maakte meteen doelpunten. Hans van DUk toonde zich een verdien stelijk schakelspeler en bracht bovendien nog een treffer op zijn naam. Voor de zoveelste maal moest betere techniek het afleggen tegen groter enthousiasme. Op het spelgladde mid denveld was RKAVV onbetwist de baas. maar de gastheren konden het niet in doelpunten uitdrukken. Foreholte begon goed. Reeds in de 13de minuut kwam rechtsbuiten Warmen- boven dank zij 'n vlijmscherpe pass van spil Piet van Dijk in schietpositie voor de RKAW-veste. waar hij via de bin nenkant van de staander meteen maar raak schoot: 0—1. RKAW maakte ech ter spoedig daarop door de linksbuiten gelijk. Maar door Warmenhoven kwam Foreholte opnieuw aan de leiding (2—1). Maar de kans om deze voorsprong te vergroten liet Piet van Dijk ongebruikt voorbijgaan, toen hij de voortreffelijke RKAVV-doelman de kans gaf zijn straf schop uit de hoek te grabbelen. Na de thee leek het er even op, dat de gastheren de strijd in hun voordeel zou den gaan beslissen. Uit een strafschop maakten zijn gelijk. Even zag het er donker voor de Voorhouters uit. Het viel anders uit. Hans van Dijk gaf zijn club opnieuw een voorsprong en Piet van Werkhoven maakte er met een ongeloof lijk hard schot 24 van. Met deze stand kwam ook het einde. De nieuwe waterpolocompetitie Advertentie (Van onze zeilmedewerker) Dc internationale paaswedstrij- en op de Loosdrechtse Plassen adden enkele verrassende aspec- tn. De bekende Belgische Finnjol- tnzeiler André Nelis, winnaar van vee Olympische medailles kwam an de start met een Flying Dutch lan. Het zeilen in dit voor hem reemde scheepstype bleek de Belg o goed af te gaan, dat alleen omme pech hem er van weerhield e hoofdprijs mee naar België te emen. De gebroeders Kraan waren eveneens »n de partij en zij bewezen met een leuwe boot, dat zij voornemens zym jn oude rol van leidende Flying-zei- rs weer op te nemen. Het werd een mmer aflatende strijd tussen Nelis en raan, die elkaar geen duimbreed toe- yen. Eerst zocht Nelis het nog, ge ïnd als hij dat als eenmanszwaard- iotzeiler is, in het tactische werk, dat ihter in de FD. klasse meestal wei- g effect sorteert. Hier ligt het accent ïmers veel meer op het technische ak. een zo groot mogelijke snelheid It het schip halen. In de eerste race zaterdag leidde Nelis een tijdlang et veld. Toen Kraan hem echter op- efde, hoog boven het merkteken bij de bge Wilgen, daarna een razend snelle Dp lanceerde, gevolgd door het zetten in de spinnaker, kwam Nelis in tweede Dsitle en moest de eerste zege aan Iraan laten. (G.A.S. Jongeneel finishte Is derde gevolgd door W. L. Dawes Eng.) en Volker Dietrich (Did.) In in minder sensationele wedstrijd op )ndagmorgen waren de rollen juist om- Bkeerd. Nu had Nelis van meet af aan b kop en Kraan kwam er niet aan te as. Volker Dietrich werd tweede voor in Jongkind en Achim Kadelbach. Did). In de middagfrase was de wind iets ierker en nu was de beurt weer aan Iraan Wel nam Nelis aanvankelijk b leiding, maar op het lange ruim- ihootse rak was de aanval van de men- in uit Oude Wetering zó doeltreffend, It Nells met de tweede plaats genoe- ln moest nemen. Toen volgde op maandag de beslissen- B race. Nelis leidde in het klassement iet 2 punten verschil op Kraan. Er erd na een half uur uitstel praktisch inder wind gestart en daarbij was Ne- I te vroeg. Om wat te proberen maakte |j toen een hoogteslag, maar kwam larby in een absoluut windstil gedeel- Maar Kraan eveneens, want die wilde elis om geen prjjs loslaten. Achterhoede-gevecht Zo kwamen de beide rivalen in de 'hterhoede van het veld dat eerst door awes en later door Jongkind en Achim iadelbach werd aangevoerd, terecht. De indstrijd om de klassementoverwinning as dus een achterhoede gevecht. Eerst was Nelis voor, kort daarop eer Kraan. Terugkomend, met spin aker bij, van de vijfde Pais naar de Dei b(J de Wyde Keel kreeg Kraan et in de doorgang by de Hoge Wil- ïn zo gunstig dat hyi een achterstand l een voorsprong van ongeveer twin- g meter omzette. Maar by het ronden Bn het merkteken moest Kraan ruimte Bven aan Jaap Helder. Daardoor ont- »nd een kleine opening en de aanstui- »nde Nelis aarzelde geen moment, léér lag Nelis voor Kraan en dus in Bwonnen positie voor de hoofdprys. laar toen brak het roerbeslag van An- ré Nelis, hetgeen betekende: opgeven! •e overwinning was voor Kraan, die aarmee het Loosdrecht Ei, de hoofd as, definitief in zyn bezit kreeg. Even enerverend Even enerverend was in de Finnjol- jn de grote stryd tussen de cracks .ans Sleeswyk, Leo Gerhards en Wim laarse. Gerhards de temperamentvolle Jller, Sleeswyk de vechter en tacticus, laarse de man zonder zenuwen. Maar- voer in de eerste Finn uit plastic ïrvaardlgd van Nederlands fabrikaat. P een gemakkelyke wyze kwam Slees- yk op zaterdag aan zyn eerste zege. 1 vierde positie liggend zag hy op de .nish afvarend hoe Maarse en Ger- ards vechtend zonder onderling ver- ïhil langs het finishschip voeren, ge- olgd door de goed zeilende Dirk Way- oer. Maar zy voeren aan de verkeer- e kant langs dit schip, dus niet door de aankomstiyn. Het was toen voor Slees wyk een koud kunstje om zich als eerste te laten afblazen. In de wedstryden op zondag konden zowel Gerhards als Maarse ieder een eerste plaats voor hun rekening nemen. Sleeswyk, kundige klas sement zeiler als hy is, werd tweede en vierde. En ook hier moest de wed strijd van maandag dus de beslissing geven. Sleeswijk en Gerhards hadden ieders 135 punten en Maarse 130. Maai de strijd was al spoedig ten gunste van Sleeswijk beslist. Hy schudde Gerhards van zich af en kwam in tweede positie achter A. van Gelder te liggen. Deze verzeilde zich even by het merkteken by de Hoge Wilgen, maar slaagde er later toch weer in de kop over te ne men, Sleeswijk bleef toen rustig op de tweede plaats varen en hield zyn tegen standers in de gaten. Er dreigde echter geen gevaar meer en de Hoofdprys was voor Hans Sleeswyk. Klassementen Eindklassement FD. klasse: I. «acq. Kraan 143 pnt. 2. J. Jongkind 134 p. 3. v. Dietrich (Did.) 123 p; 4. André Nelis 122 p. 5. A. Kadelbach (Did) 107 p. 6. F. Kamerling 107 pnt. 7. J. Bol 103 p. Eindklassement Finnjollen: 1. Hans- Sleeswyk 183 p. 2. Leo Gerhards 176 p. 3. Wim Maarse 169 p. 4. Hans Kam- merer (Did) 150 p. 5. Th. Hoogmoed 141 p. 6. L. R. Koopmans 138 pun ten 7. A. van Gelder 132 pnt. 8. P. Stern (Did) 131 PNT. 9. Dirk Wayboer 129 pnt; 10. B. Maas jr. 118 pnt. De bonte kleuren van de spin- nakers boden een feestelijke aan blik op de Loosdrechtse Plassen, toen de zon zich (even) liet zien tijdens de maandagochtendwedstrij den. polyester De indeling is uit! Ieder jaar weer zijn rond 1 april de geesten der waterpolobeoefenaars toege spitst op datgene was het Bonds- bureau uit zal broeden voor de a.s. zomercompetitie. En hoewel ieder jaar hetzelfde systeem van samenvoegen (naar kracht) toege past wordt, is iedereen nieuwsgie rig welke geografische combinatie uit de bus zal komen. Dit jaar is de grote verrassing de samenbrenging van de twee Leidse verenigingen „LZC" en „de Sleutelstad", maar interessant is ook het onderbrengen in één afdeling van de twee oude rivalen „de Zijl" en „de Gouwe" (Waddinxveen). In de afdeling van de belde eerstge noemde ploegen zal het geducht span nen, want ook de oudste vereniging van Nederland „AZ 1870", dat, zoals uit de vorige competitie bekend is, een eerste zevental heeft dat nogal fors speelt, is in deze afdeling geplaatst. Het is alle maal weer byzonder ongewis, want wat zal in dezelfde afdeling de nieuw gepro moveerde ploeg Neptunus (Zaandam) presteren en hoe zullen de Leidenaren het klaren tegen de beide Haarlemse, oude bekenden „DWT" en „HPC"? De afdeling van „de Zyl" is evenmin voorspelryp want de „de Dolfyn" (Am sterdam) is een gedegradeerde eerste klasser die het in de wintercompetitie liet afweten, „DAW" uit Alkmaar speelt zeer wisselvallig, maar heeft goede jeugdspelers terwyfl „DWR" (Haarlem) in de wintercompetitie reuzendoder ge noemd kon worden en „HVGB" (even eens Haarlem) in de zomer sterk speel de, in de winter vry zwak. Allemaal onzekerheden dus, waarby slechts vast staat dat alle Leidse ploegen elke wed- stryd met volle inzet zullen moeten spe len om niet by verrassing gewipt te worden. By al deze onzekerheid komt nog, dat geen sterveling kan voorspellen hoe al deze oude bekenden op de nieuw ste spelregelingverandering zullen rea geren. Drie speelderden i.p.v. twee speel- helften is van de zomer het parool en dus kan wel eens letteriyk gelden wie de langste adem heeft, overwint! Een eerste stap Droes teistert de dravers Expectation eerste in Trial Stakes (Van onze medewerker) De droes, een besmetteiyke niet kwaadaardige ziekte, teistert momenteel diverse entrainementen der dravers. Hierdoor werd de Grote Paasprys, waarvoor oorspron- kelijk 13 deelnemers stonden ingeschreven, vrywel een mislukking. Slechts vier paarden bleven over van wie Wilster S kort na de start (ook met koorts) werd ingehouden. Walnut Erebus (Hof) wandelde nu naar een 1.29.- zege, terwyi William Z beslag legde op de tweede prys vóór Ylite Rose. De velden voor de volbloeds waren goed bezet. In de klassieke Trial stakes had Expectation (Vandeuren) een gunstige start, bleef steeds op kop en zegevierde met vele lengten over Djebal (v. d. Harst), die met 3 lengten Solita (Delbrasslnne) op de derde plaats hield. De st-ryd in de door slechts vyf paar den betwiste openingsdravery beperkte zich tussen Xirene Hollandia (Siderius) en Yucatan (Joosen). Ondanks het feit, dat Siderius zyn paard buiten de fouten hield, kon hy Yucatan toch niet klop pen. Y Y Hanover (M. Lange) werd derde. De amateurskoers werd van start tot finish gewonnen door Ypermoron (C. Verhoeve) in 1.26.5. Windy Hanover Van het atletiek front De weds try dploeg van De Bataven blijft het goed doen. Zaterdag j.l. vond in Reeuwijk de jaarlijkse Plassenloop plaats. Gys Rewijk, die we helaas ge mist hebben bij de Zuidhollandse veld loopkampioenschappen en de Sleutel loop van AV Holland, deed weer van zich horen. Achter de sterke Henk Christ (OSS—VOLO) 15.02.en de Alphenaar Rein Verkade (AVV '36) die met 15.09 niet veel voor de winnaar on derdeed. bezette Rewijk de derde plaats. Hy noteerde 15.24.4 over een afstand van 4800 m. Toon Homan, bij de junioren A, bleef ook dit paas-weekeinde de meerdere van clubgenoot Peter Brugman. De kleine Homan won de race, die ging over 1200 m, in 4.16.4, slechts zes-tiende seconde sneller dan nummer twee en dat was Peter Brugman. Gisteren werd Gys Rewyk vierde in een 20 km-loop te Enkhuizen. Winnaar werd Piet Bleeker van Lycurgus in een uur, 5 min., 22 sec.; 2. Van der Zande (Tilburg) 1.06.44 3. Frederiks (Deven ter) 1.07.05 4. Rewyk (Bataven, Leiden) 1.07.56. METEOOR-LOOP De B-klasser Verkade uit Alphen aan den Ryn heeft op tweede paasdag de nationale veldloop van de Meteoor in Amsterdam gewonnen. De uitslag by de senioren was: 5600 meter: 1. Verkade (AVV '36. Alphen a/d Ryn) 16.41.6; 2. Gieling (Olympus, Alkmaar) 17.02.6; 3. Smits (AVV '36. Alphen a/d Rijn) 17.08.4; 4. F. Hes (Hollandia, Hoorn) 17.20.6; 5. W. Hes (Hollandia, Hoorn) 17.30.4. (Zwaanswyk) waagde in het rechte eind nog een poging, doch kwam nog veel te kort. Van H. werd derde. De tien tweejarigen gaven een aardige strijd te zien. W. Leeuwenkamp had met Zamora spoedig de leiding, gevolgd door Zombrewer en Zeno als tweede en derde. Toen Zombrewer fouteerde nam Zeno de tweede plaats in, doch kon de in 1.30.3 zegevierende Zamora niet meer bedrei gen. In de internationale dravery nam Rudolf G de leiding, gevolgd door Tabor, Jour de Java en Tarzan Hollandia G. Aan de overzyde ging Jour de Java naar voren, doch ook Theo Messidor ontwik kelde veel speed. De Franse import kwam als leider de rechte lyn in, maar toen Theo Messidor hem aanviel volgde een galoppade van Jour de Java. Theo zegevierde in 1.2..3 km.-t.yd. Wel kreeg Vergay Jour nog juist voor de streep vlak, doch hij werd als tweede aanko mende wegens teveel galopperen uitge schakeld, zodat de Belg Haon (Bosveld) op de tweede plaats beslag legde vóór Tabor (Tesselaar). In de slotdravery nam Joop Ham met Veratonka het commando op zich en voor de tribune volgden Ukas en Victory Queen dichtby. Na een baanronde fou teerde Ukas en Piet Strooper was er met Victory Queen als de kippen bij om de aanval op Veratonka in te zetten. Deze viel terug en achter de in 1.26.7 km.-tyd triomferende Victory bezetten Victrix V (Leeuwenkamp) en Vainqueur (Jo v. d. Berg) respectievelyk de tweede en derde plaats. Agram (Bier) steeds aan het hoofd in de ren om de Galcadorprijs, bleef zyn belagers tot 50 meter voor de streep de baas. Toen spurtte Delbrassinne met Golden Arrow en deze klopte Agram met lengte verschil. Op 13/4 lengte werd Cold Water derde. Een zeldzaam fraaie eindstrijd werd geleverd in de laatste ren. Het werd een nek aan nek-race tussen Parnassian <v. d. Kraats) en Escurial (Vandeuren), die met een hoofd verschil door eerstge noemde werd gewonnen. Raden Mas, die het veld lang had geleid werd voor de derde plaats nog geklopt door Moflower. De uitslagen luiden: Guy Hanover-pry6: 1. Yucatan (Q. Joosen) (1.29.5); 2. Irene Hollandia; 3. Y. Y. Hanover. Tot.: w. f 1.60; pl. f 1.10, 1.30; gek. f 4.30; cov. f4.60. Gratie Hanover-prys, voor amateurry- ders: 1. Ypermoren (C. M. Verhoeve) (1.26.5); 2. Windy Hanover; 3. Van H. Tot.: w. f5.60; pl. fl.70, 1.70, 2.30; gek. f 4.20; cov. f 4 60. Gonny-D-priJs: 1. Zamora (W. Leeuwen kamp) (1.30.3); 2. Zeno; 3. Zombrewer. Tot.: w. f5.80; pl. f 1.50. 1.30, 1.60; gek. 3.-; cov. f4.-. Grote Paas-prys: 1. Walnut Erebus (J. Hof) (1.2912. William Z; 3. Ylite Rose. Tot.: w. f2.40; pl. f 1.30, 1.20; gek. f5.70; cov. f2.50. Gonnl Z-prlJs: 1 Theo Messidor (F. J. Eerenberg) (1.22.3); 2. Haon; 3. Tabor. Tot.: w. f2.10; pl. f 1.30, 2.-. 2.-; gek. f 17.-; cov. f 13.10. Gregorius-prys1. Victory Queen (P. A. Strooper) (1.26.7)... 2. Victrix V; 3. Vain queur. Tot.: w. f4.10; pl. f2.10, 1.70, 2.10; gek. f 11.70; cov. f5.10. De rennen: Calcador-prljs, 1ste afdeling: 1. Golden Arrow (F. Delbrasslnne); 2. Agram; Cold Water. Tot.: w. f 1.60; f3.60; gek. f 17. Trlal-Stakes-prijs: 1. Expectation (F. Vandeuren); 2. Djebal; 3. Solita. Tot.: w. fl.70; pl. f 1.20, 1.50; gek. f3.-; cov. f3.10. Galcador-prys, 2de afdeling: 1. Parnas sian (H. J. v. d. Kraats); 2. Escurial; 3. Moflower. Tot.: w. f3 60; pl. fl.30, 1.50, 2.10; gek. f6.-; cov. f4.10. Totalisator-omzet f 145.424.-. Uit de enkele wedstryden die wy tot dusverre gezien hebben, onder nieuwe bepalingen gespeeld, zyn alle dingen duidelyk geworden. Ten eerste dat de verandering slechts een eerste stap be treft. Wil men namelyk de tactiek een nog vollediger kans geven dan zal als volgende stap een nog grotere mogeiyk- held tot spelersverwisseling moeten wor den gegeven dan nu reeds met de elf toegestane spelers mogelijk is, waarby wij denken aan het, by andere takken van sport reeds toegepaste, systeem van spelerswisselingen tussen de pauzes in. Eerst dan zal het waterpolospel een nog „tactischer" en boeiender aanzien kry- gen. Ten tweede is naar voren gekomen hoe moeiiyk en nodig het wordt een ploeg goed te coachen. By het huidige tekort aan gelijkwaardige, goede, spelers zal het zeer moeilijk worden een speler tydens een rust uit het water de com manderen om hem te vervangen door een speler waarvan de eerste speler wel licht vindt dat hy slechter speelt. Daar voor zal een goede coach met overwicht nodig zyn en het is ons bekend dat diverse hoofdklasse ploegen nu reeds een aantal keren een weigering ontvan gen hebben van insiders die zy voor de functie van coach vroegen. Ten derde is vastkomen te staan dat het spel in teressanter kan worden. Zeker in de ho gere afdelingen, misschien ook in de la gere regionen, mits maar een voldoende aantal spelers, liefst jongere, ter be schikking staat. Daarmede zyn wy weer terug by de onzekerheid voor deze zo mer. want wie zal precies weten hoe het hiermede in het eerste seizoen by de verschillende ploegen staat. Voor de Leidse ploegen weten wy het, maar het maakt ons niet geruster op de afloop van de komende competitie. De vierde Leidse, in de Bondscompe- titie spelende, vereniging de „Leidse Wa ter vrienden" is ingedeeld by de Blauwe Beugel" uit Aalsmeer, geen on bekende voor de Leidenaars, by „NVA" (Haarlem dat het vorig jaar in haar afdeling derde eindigde en tenslotte by twee nieuwelingen: „Njord 1959" even eens uit Haarlem en „de 8nippen" uit Ouderkerk a/d Amstel. Ook hier is dus het parool afwachten. De Leidse damesploegen zyn als volgt ingedeeld; in afdeling B speelt „LZC* tegen „DWR" en „HVGB" uit Haarlem, het sterke „Vitesse" en ZCR belden uit Den Haag: in afdeling 6 zal „de Sleutel stad" spelen tegen „Boskoop", „DES" uit Den Haag, „OZV" uit Oudewater en „WZC" uit Woerden: in afdeling D ten slotte zullen de beide Leidse ploegen „LGB" en „de zyi" elkaar en „DONK" uit Gouda. „SNA" en „Swift" uit Den Haag ontmoeten. Degradatie is in al deze afdelingen niet mogeiyk, men kan dus spelen om het spel! Rheumin-tabletten helpen snel, zeker en bovendien veilig! Ook door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 63 ct Een Brocades - product, dus: vertrouw er op! De traditie bleef gehandhaafd In Tuindorp Oost zaan werd gis teren de traditionele Paasveldloop van de Meteor gehouden. Winnaar werd de Alphenaar Rein Verkade. die men op de foto in tweede positie ziet lopen. De Britten kunnen gerust zijn. De traditie bleef behouden. Ook de vijfde maal dat de traditionele boatrace op 1 april, de dag van „all fools" werd geroeid, heeft de Acht van Cambridge de reeds als win naar gedoodverfde ploeg van Oxford verslagen. Met AV2 lengte voorsprong, na de 4 mijl 374 yards (6776 meter) van Putney naar Mortlake te hebben afgelegd in 19 min 22 sec„ ging de ploeg van Cambridge winnend door de finish. Die onverwachte nederlaag heeft Ox ford vrywel geheel te wijten aan één man. Graham Cooper is zyn naam. Uit gerekend nog wel de man die tydens de Olympische roeiwedstryden op het Lago di Albano, na als vervanger van een niet-fitte Oxford student te zyn aangewezen, ln de Britse Acht opviel door zyn onuitputteiyke vechtlust Bij Chiswick Steps na zo'n 4 km dus was het gebeurd met de num mer zes van Oxford. Cooper was uitge put, raakte zyn gevoel voor ritme kwyt en was weinig meer dan louter een „passagier". Het was voor de volgers duidelyk: de stryd was gestreden. Wel had Oxford nog ruim één lengte voor sprong, maar lang zou dat niet meer duren. Langzaam, maar onweerstaan baar kwam Cambridge naar voren. Het licht tussen de boten verdween. Even verzetten de „donkerblauwen" zich nog. Toen was het gebeurd. Heel regel matig liep Cambridge van zyn tegen standers weg om onbedreigd, met ruim 4 lengten voorsprong door de finish te gaan brengen. Immers, Oxford won de overwinning behalend in deze klassieke wedstrijd tussen de studentenploegen van Oxford en Cambridge. Het was een teleurstellend slot voor Oxford van een race die de ploeg aan- vankelyk een gemakkelyke zege leek te gaan brengen. Immers. Oxford won de toss, zodat de ploeg de luwte van de Surrey over kon kiezen. De omstandig heid dat de race 21 minuten moest wor den uitgesteld omdat de boot waarvan Oxford startte los raakte, had voorts de zenuwen van de Oxford-studenten niet kunnen aantasten. De mannen van group-captain „Jumbo" Edwards had den zelfs een voortreffeiyke start. Prachtig roeiend lieten zy de „licht- blauwen" achter zich. En Juist op het moment dat vrywel iedereen er zeker van was dat Oxford wel MOEST gaan winnen, volgde de ineenstorting. Vicus Orientiswon ministriële prijs Op het Jubileum Paastoernooi van AKC te Antwerpen boekte Vicus Oriën- tis een fraai succes. Het eerste twaalftal van de witzwarten slaagde er nl. in in de cre-klasse als eerste te eindigen en zodoende een fraaie bokaal, beschikbaar gesteld door de minister van Volksge zondheid, mee naar Leiden te nemen. Fluks was minder succesvol en bracht het niet verder dan één geiykspel en twee nederlagen. De reserves van Vicus Oriëntis en Fluks eindigden beide als tweede ln hun afdelingen. Weers- en terreingesteldheid waren helaas van dien aard. dat niet alle vast gestelde wedstryden gespeeld konden worden. De uitslagen van de door onze stadgenoten gespeelde wedstrijden wa ren: AKCVlc. Oriëntis 31; Meeuwen— Vlc Oriëntis 1—4; Mea-curlus—Vlc. Oriëntis 1—2; Deurne—Fluks 4—0; Boe kenberg—Fluks 1—1; Volba—Fluks 5— Vlc. Oriëntis 2—Mercurlus 2 2—1; Vlb. Oriëntis 2—Meeuwen 2 3—3; Fluks 2— Bell 2 24; Meeuwen 3Fluks 2 23: ABTS 2—Fluks 2 2—4. De Britse coureur Jim Clark heeft met Lotus de grote prys van Pau ge wonnen, de eerste grote Internationale race van het seizoen in Europa voor wa gens in de nieuwe formule 1—klasse (1500 cc». De race, die niet voor het we reldkampioenschap gold. ging over een afstand van 276 km (100 ronden). Tijdens de internationale paas- zeilwedstryden te Monte Carl oheeft onze landgenoot Ben Verhagen in de FD-klasse drie voortreffeiyke races ge zeild. Tweemaal stuurde hy z(jn Daisy winnend door de finish, eenmaal werd hij tweede.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 13