Joegoslaaf onder trein naar ons land gevlucht Pa's eitje bij bridgepartij TAL'SE COMBINATIES a de beschermende basis voor blijvende schoonheid De moord op Sientje Kodde na vier jaar weer in het nieuws V oetbal - overzicht 1 1 i w i 1 1 1 1 m 1 a P m a 3 m 1 1 1 i B 1; 1 1 I i] a a 4 3 a ZATERDAG 1 APRIL 1961 Anthony Eden terug uit West-Indië (Van onze Londense correspondent) Sit Anthony Eden en zijn echtgenote zijn van hun verblijf in West-Indië in Londen teruggekeerd. Eden, die zoals men weet al jaren aan een aandoening van de lever, soms gepaard gaande met aanvallen van hoge koorts, lijdt en heel voorzichtig moet leven, zag er uitste kend uit. HU zei dat de reis hem goed gedaan heeft. Op een vraag over de situatie in Laos voorspelde Eden: „De communistische landen zullen waarschijnlijk in de ko mende maanden druk in elk werelddeel blijven uitoefenen". V Endocfl vloeibare crème Endocil cleansing tonic Endocil dagcrème Endocil nachtcrème ORSINSSPREPARATEN VAN OReANON O S S Advertentie Goede voorlichting over Jaloezieën bij de vakman Off. Dealer D. LADAN MOLENSTEEG 27 bij de Doezastraat TELEFOON 21375 LEIDSE MARKIEZENFABRIEK. Minister moet over lot beslissen (Van onze Amsterdamse correspondent) Zich vastklemmend op het onderstel van een spoorwagon is donderdag een Joegoslavische vluchteling smerig en verkleumd na een lange reis uit Wenen in Amsterdam aangekomen. Hij werd in de loop van de avond door personeel van de Nederlandse Spoorwegen ontdekt toen hy in een lege goederenwagon op het oostelijk rangeerterrein wilde over nachten. Collectie De Bruyn - Van der Leeuw Het Rijksmuseum verrijkt met een kostbare schenking Doeken van Rembrandt en honderden etsen (Van onze Amsterdamse correspondent) Een klein gezelschap genodigden was donderdag getuige van de opening van de tentoonstelling die de chef van de afdeling oudheid kunde en natuurbescherming van het ministerie van O. K. en W., mr. F. P. Th. Röhling, in het Rijksmuseum te Amsterdam verrichtte. Het betrof een zeer bijzondere tentoonstelling, want het kunstbezit, dat daar in drie kabinetten van de eregalerij is bijeengebracht is de kostbaarste schenking die enig museum in ons land ooit in handen is gevallen: de collectie-De Bruyn—van der Leeuw, die een waarde heeft van vele miljoenen guldens. Voor dr. A. F. E. van Schendel, hoofd directeur van het Rijksmuseum, was die schenking overigens geen verrassing meer. In 1949 heeft het echtpaar De Bruyn haar reeds van vele jaren daar voor daterende voornemen vorm gege ven In een schenking waaraan destijds de voorwaarde werd verbonden dat het vruchtgebruik van het bezit aan de langstlevende van het echtpaar zou toe vallen. In november 1960 overleed me vrouw De Bruyn-Van der Leeuw en ging de collectie in eigendom van het Rijks museum over. De verzameling bestaat o.m. uit twee schilderyen van Rembrandt «'het zelf -portret van Rembrandt als de apostel Pauls en een portret van Saskia), 18 werken van Jan Steen, Gerard Ter- borch, Nlcolaas Maes, Jan van de Cap- pele, Qulnten Matsys en Emanuel de Witte, 32 tekeningen van Rembrandt, Albert Cuyp, Goltzius, W. van de Velde, en Watteau, 500 etsen waaronder twee zelfzame door Hercules Seghers eh en kele honderden van Rembrandt, 18 voor- nameiyk 17e en 18e eeuwse meubelen en een aantal voorwerpen op het ge bied van de kunstnyiverheid. De geestdrift voor Rembrandt is des tijds by het echtpaar opgewekt door de Rembrandtverzamelaar Jan Veth, toen deze een portret schilderde van de heer De Bruyn. Deze begon zelf te collectio neren in 1921, nadat hy zich uit zaken had teruggetrokken en zich met zijn echtgenote in Zwitserland had geves tigd. Zyn verzameling is met grote ken nis van zaken samengesteld. Reeds vroeg heeft hy het plan gehad de collectie te ztyner tyd in het Ryksmuseum onder te brengen, en hy zocht dan ook naar kunstwerken, die by het reeds bestaan de museumbezit zouden aansluiten. Hierby liet hy zich adviseren door Jan Veth, en door de voormalige di recteur van het Ryksmuseum, dr. F. Schmidt Degener. De beide doeken van Rembrandt zyn enkele jaren geleden tydens de Rembrandt-tentoonstelling geëxposeerd, waarby de bezitter echter anoniem wenste te biyven. De museum directie is uiteraard byzonder inge nomen met de verzameling De Bruyn- Van der Leeuw. Door de toevoeging van honderden etsen beschikt het prenten kabinet thans over het rykste oeuvre van Rembrandt. Uit deze etsen is thans een zorgvuldige selectie gemaakt, die een plaats heeft gekregen in een van de kabinetten op de eregalery. De tentoonstelling van de schenking De Bruyn-Van der Leeuw Is tot half mei te bezichtigen. De man, die ongevear 20 jaar oud is, had 3 broeken en twee Jassen over el kaar aan. Hij vertelde in slecht Duits en met veel gebaren, dat hy enige tyd geleden uit Joego-Slavië naar Oosten- ryk was gevlucht, maar dat hy in dat land niet langer mocht blyven. Dodelijk vermoeid Hy had zich toen in Wenen- onder een D-trein verborgen, na zich met kleren en kranten zo goed mogeiyk te hebben beschermd tegen de koude, die deze oncomfortabele reis zou bieden. De trein was woensdagavond uit Wenen vertrokken en kwam donderdagmiddag laat in Amsterdam aan. Toen het duis ter werd, was de dodeiyk vermoeide man naar het oostelijk spoorwegempla cement geslopen om daar een slaap plaats te zoeken. De spoorwegarbeiders hebben ei-voor gezorgd, dat de Joego slaaf een bad en een maaltyd kreeg en waarschuwden vervolgens de politie. In het bureau Jonas Daniël Meijerplein heeft de man de nacht doorgebracht. Minister beslist De minister van Justitie zal nu moe ten uitmaken wat er verder met hem moet gebeuren. Gistel-middag is hy door rechercheurs van de vreemdelingendienst van de Amsterdamse politie verhoord Daaruit is gebleken, dat hy wel in het bezit is van een verblijfsvergunning voor Oostenryk. Als motief voor zyn ge slaagde ontvluchting gaf hy nu op, dat hy bevreesd was naar Joego-Slavië te worden teruggestuurd. De vluchteling geniet nu voorlopig gastvryheid bij de Amsterdamse politie in afwachting van een beslissing van de minister van Ju stitie op zijn verzoek tot het verlenen van politiek asiel. WIE ZAG ONGELUK? De groepscommandant van de Ryks- politie te Roelof arendsveen (gem. Alke made) verzoekt te worden bekend ge maakt met de identiteit van de bestuur der van een personenauto. Deze reed woensdag 29 maart omstreeks 10.15 urn- op de Ryksweg 4a (autoweg Amster dam-Rotterdam) in de richting Rotter dam. Hy zou kort voor het passeren van het aquaduct getuige zyn geweest van een onverwachte manoeuvre, uitge voerd door de bestuurder van een voor hem rydende vrachtauto. Tengevolge hiervan raakt eeen derde auto van de rybaan, sloeg over de kop en liep ern stige materiële schade op. Bedoelde be stuurder zou zyn gestopt en hebben uitgeroepen: „Dat is de schuld van die vrachtauto". Daarna vervolgde hy zyn weg. Bedoelde bestuurder wordt verzocht contact op te nemen met genoemde groepscommandant tel. K 1713-350 of met de politie van zyn woonplaats. President-directeur H.A.L. treedt af Commissarissen van de Holland Ame rika Lyn hebben, op grond van een door hem daartoe gedaan verzoek, de heer W. H. van der Vorm met ingang van medio maart ontslag verleend als pre sident-directeur. De heer Van der Vorm is inmiddels benoemd tot voorzitter van het college van commissarissen van deze Vennoot schap. Prof. dr. E. de Quay werd tijdens zijn tocht door de West, op Aruba begroet door de gezagheb ber van het eiland, de heer F. C. Beaujon. Nieuwlantiers weten liet wel, politie niet.... (Van onze Zeeuwse correspondent) De moordzaak op Sientje Kodde uit Nieuwland komt na ruim vier jaar weer volop in het nieuws. In het Walcherense dorpje gonst het van de geruchten, als zou deze zaak door de Middelburgse of ficier van Justitie heropend zyn. Aan leiding tot deze dorpspraatjes is de ar restatie van een 61-jarige loswerkman uit Nieuwland. Deze man - overigens een goede relatie van de van moord vrijge sproken Lou Houbeke - wordt er van verdacht, dal hij vier weken geleden met een blik benzine een in aanbouw zynde woning in Nieuwland in brand gestoken heeft. Het staat volgens de politie te Middel burg, die samen met de Rykspolitle een onderzoek instelt, vast dat het benzine- blik afkomstig is van de zoon van de los werkman. En deze zelf bleek na de mys terieuze brand vele brandwonden te heb ben. Vreemde Tien dagen geleden deed de politie huiszoeking by hem en vond daar vele vreemde zaken. Grote hoeveelheden tex tiel werden in beslag genomen. Zelfs bleek de 61-jarige weduwnaar een enor me hoeveelheid babyluiers ln voorraad te hebben. Het is zeer waarschynlyk, dat deze goederen (er was een vrachtwagen voor nodig om een en ander te vervoe ren) allemaal afkomstig zyn van een de pot van het Rampenfonds in Arnemui- den. De aanleiding tot de geruchten, die op het ogenblik in Zeeland de ronde doen. is wel de vondst van een bedrag van 25.000 gulden, dat de politie uit een dingen geheime bergplaats boven het toilet te voorschyn haalde. Zoals bekend heeft in de moordzaak van Sientje Kodde lnder- tyd een bedrag van 6000 gulden een grote rol gespeeld. De politie wist met zekerheid dat het slachtoffer enige da gen voor de moord 6000 gulden van de bank had gehaald, terwyi er by Lou Houbeke een overeenkomstig bedrag werd gevonden. Veel meer Van het begin af werd er in Nieuwland echter verteld, dat Sientje veel meer geld in huis had, en dat er dus ook veel meer verdwenen moest zyn. Na de vondst in het huis van de los- arbeider concluderen de bewoners van Nieuwland nu: 25.000 gulden zijn van Sientje afkomstig Dat is dus opgelost, zegt men ln het Zeeuwse stadje, maar het zou ook wel eens kunnen zyn, dat de man lets met de moordzaak te maken heeft gehad. De officier van Justitie te Middel burg, mr. Andrean voelt niets voor deze simpele redenering. Ook de commissa ris van politie te Middelburg denkt niet in de richting van de Nieuwlanders. Het is beslist niet zo, aldus mr. An drea, dat het onderzoek in de beruchte moordzaak weer geopend is. Het onder zoek is in feite nog steeds niet gesloten. Twaalf jaar geleden heeft de los-werk- man ook reeds terecht gestaan voor brandstichting by een weduwe in Nieuw land. Zeven Jaar geleden werd hij weer gearresteerd wegens brandstichting, maar toen werd hy op vrye voeten ge steld. Onze bridgerubriek Bridgevraag van deze week: NZ kwestba&r, zuid gever. De zuidspeler heeft: Sch H V 8; Ha 10; Ru A H V 9 8 4; KI. A V 10. Wat is het meest juiste openings bod? De vraag werd voorgelegd aan een internationale jury van elf ex perts - him antwoorden vertellen we U in de oplossing, elders op deze pagina. De familie zat weer eens gezellig rondom de huistafel een partijtje bridge te spelen. Pa speelde samen met Hannie en Ma had Frits als partner; deze laatste had een paar bridgeboeken gelezen en was daar na bridge-eigenwijs geworden, tot ergernis van zijn zuster Hannie, die hem maar een opschepper vond. Men had zojuist het volgende spel rondgedeeld. HANNIE Sch. A 8 7 6 Ha. H V 5 Ru. 7 5 3 KI. 9 8 2 FRITS MA Sch. 4 3 N Sch. V B 10 9 5 Ha. 7 2 W O Ha. B 109 8 3 Ru. H B 10 9 8 6 Z Ru. V KI. B 7 4 KI. A 3 PA Sch. H 2 Ha. A 6 4 Ru. A 4 2 KI. H V 10 6 5 Pa had als zuid 1 klaveren geopend en Frits (west) had met een brutaal ge zicht 1 sansautout geboden - in de hoop de tegenparty af te schrikken. Hannie, noord, vertrouwde hem niet en bood 2 schoppen. Ma (oost) doubleerde, maar Pa had aan alle bled-avonturen een einde gemaakt door 3 sansatout te bie den. Op dat moment werd er gebeld - en even later trad buurman binnen. Pa voelde zich niet op z'n gemak, want de buurman ging voor een bridge-autoriteit door en bemoeide zich altyd met het spel. Frits was inmiddels tegen de 3 sans atout uitgekomen met ruitenheer (ge leerd uit een boek) en meende reeds de meest briljante stunt van de avond be- Nederlands amateurelftal Het Nederlandse amateur elftal, dat maandag a.s. te Amiens tegen Frankryk uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Hooymans (Blauw Zwart); ach ter: De Vries (Gouda) en Werdens (Sit- tardia); midden: Mul (NAC), Quae- dackers (Hoensbroek) en Treuren (CVV); voor: Roseboom (Ede), B. Hainje (Heerenveen), N.N., Libregts (Excelsior) en Hersche (ONA). Reserves zyn Van Zanten (ZAC), Roovers (TSC), Soellner (Alcides), Snoeck (Xerxes) en Zinnemers (Rhe- den). De midvoor is nog niet aangewezen. Roovers, Soellner en Snoeck komen hiervoor in aanmerking. Voetbal in Engeland Spurs weer in het winnende spoor Doordat Tottenham Hotspur met een 42 overwinning op Chelsea het „win nende" spoor weer te pakken kreeg en Sheffield Wednesday tegen Newcastle United geen fout maakte is er in de strijd om het kampioenschap van de eerste divisie van de Engelse league na genoeg niets veranderd. Na de eerste wedstryden van het lijvige paaspro- gramma, waarin de meeste clubs drie wedstryden in vier dagen moeten spe len, is de stand aan de kop: Tottenham Hotspur 56 punten en Sheffield Wed nesday 53 punten. Beide clubs moeten nog zeven wedstrijden spelen. De uitslagen van de gisteren voor de Engelse league gespeelde wedstryden luiden: Eerste divisie: Blackburn Rovers E verton 13. BlackpoolManchester United 20, BurnleyNottingham Fo rest 4—1, Cardiff City—Birmingham City 02. FuLhamArsenal 22. Man chester CityPreston North End 23. Newcastle UnitedSheffield Wednes day 01, Tottenham HotspurChelsea 42. West Ham United—Leicester City 1—0. De semiprofs spelen het Paas-week- einde een dubbele ronde. En voor UVS is die bepaald niet gemakkeiyk. Van middag om 5 uur spelen de blauwwitten ln de Spaarnestad tegen koploper Haar lem en maandagmiddag a.s. komen de Haarlemse roodbroeken in Leiden op be zoek. Zoals de zaken er thans voorstaan worden dit twee nederlagen voor UVS. De enige hoop, die men in blauwwitte kring mag koesteren is, dat de Leidse ploeg tegen sterke tegenstanders nog wel eens haar beste beentje wenst voor te zetten. Het programma voor de amateurs ls aanzieniyk kleiner. In de 2e-klasse speelt LFC een uitwedstrhd tegen VUC, waarvan enkele weken geleden op eigen terrein stevig werd verloren. Ook hier dus geen gunstige vooruitzichten. In de 3e-klasse A de wedstryd RKAW Foreholte, waarin de thuisclub met de beste papleren start. Het Rynstreek- duel tussen Bodegraven en Alphen (3 B) is van geen belang meer, maar zal desondanks veel publiek trekken omdat het hier om de eer gaat. Drie wedstryden ln de 4e-klasse A. Warmunda gaat, zy het met veel moeite, van Altlor winnen en Concordia H van D08R. De ontmoeting tussen EHS en VV8B zal weinig krachtsverschil te zien geven. gaan te hebben, toen by Ma de ruiten vrouw viel. Pa nam de slag niet en in slag 2 speelde Frits ruitenboer na; buur man, die inmiddels in alle kaarten had gekeken, fluisterde tegen Ma „klaver aas weggooien!" en Ma volgde dat ad vies maar op. „Je krygt van mU een mooi paas-ei, als je die 3 sans nu nog weet te maken", tetterde buurman. Pa, geprikkeld door de gezamenlyke Inspanningen om hem down te lrnjgen ging diep aan het denken - en het ver rassende resultaat was, dat Pa zyn paasei wist te winnen. Dat was echter niet zó eenvoudig, en het is nèt iets voor U, lezer, om nu eens uit te zoeken hoe Pa dit voor elkaar kreeg! Antwoord op wekelijkse bridgevraag: Hoewel het zuidspel enorm sterk is, ga ven toch 8 van de 11 juryleden een ope ningsbod van één ruiten als hun voor keur aan. Twee Juryleden openden met 2 klaveren (conventioneel), terwyl de Engelsman Reese met het originele, doch nogal gevaariyke bod van 2 sansatout wenste te beginnen. Naar myn mening is een bod van één ruiten wel het beste (10 punten-waardering)want als part ner niets kan bieden zyn de vooruitzich ten op een manche toch nihil. Twee ruiten en het conventionele 2 klaveren zou ik met een 6 willen belonen; en 2 sa?? Hangt ervan af, of het goed af loopt! H. W. FILARSKI WIELRENNEN Ronde Negen Provinciën De derde etappe van de Ronde van de Negen Provinciën voor amateurs is ge wonnen door de Belg de Breucker. Hy legde de 151 km van Velaine sur Sam- bre naar Meulebeke af in 4 uur 45 min 36 sec. De uitslag was: 1. De Breucker (België) 4.45.36 <met bon. 4.45.06); 2. Van Bael (België) 4.45.36 (met bon. 4.45.21); 3. Jan Jansen (Ned.) 4.45.36; 4. Verachtert (België) z.t.; 5. Pettersson (Zweden) z.t.; 17. Van de Klooster (Ned) 4.49.14; 21. Verwey (Ned) 4.51.05; 46. Mertens (Ned) 5.01.34. Na de derde etappe luidt het alge meen klassement: 1. Van Schil (België) 12.33.52; 2. Jansen (Ned.) 12.34.39; 3. Pettersson (Zweden) 12.34.49; 4. Boo- gaerts (België) 12.34.58; 5. De Breucker (België) 12.35.04; 21. Van de Klooster (Ned) 12.45.06; 24. Verwey (Ned) 12.46.51; 36. Mertens (Ned) 13.10.14. SCHERMEN Nieuw sportconflict tussen Oost en West De minister van Binnenlandse Zaken van Rijnland-Westfalen, Duefhues, heeft door zijn besluit om de Oostduitse deelnemers aan het twaalfde internationale jeugd- schermtoernooi in Duisburg te ver bieden het embleem van hun bond en land, waarin de sikkel en hamer voorkomen, te dragen een nieuw conflict tussen Oost en West in de internationale sportwereld veroor zaakt. Ofschoon de landen van het oostblok vrydagmorgen wel by de officiële opening van het toernooi vertegenwoor digd waren, zonder zich echter by de andere deelnemers te voegen, maakte de Rus Archipow, lid van het Russische Olympische Comité. daarna mede namens de overige communistische lan den bekend, dat de delegaties van Rus land, Roemenië, Hongarye, Polen, Tsje- cho-Slowakye en Oost-Duitsland zich uit het toernooi terugtrokken. Veelvuldig telefonisch overleg met Moskou en Oost- Berlyn was aan dit besluit vooraf gegaan. De president van de Internationale Schermbond, de Amerikaan De Caprtles (hoogleraar in het volkenrecht aan de universiteit van New York), probeerde, met het voorstel om alle deelnemers zonder embleem in het toernooi te laten uitkomen, de Rus Archipow te vermur wen. Zyn bemiddelingspoging leed ech ter, evenals die van de Duitse scherm bond en van de Belg De beur, schipbreuk. Ondanks de afwezigheid van de com munistische landen, met uitzondering van Zuid-Slavië, zyn niettemin nog vyf- tien landen vertegenwoordigd. Gisteren werd begonnen met het floretschermen voor dames en heren. By de heren was Nederland vertegenwoordigd door Jos Kars, die echter in de halve finales werd uitgeschakeld. By de dames plaatsten de drie Neder landse florettistes, t.w. Marion Crawfurd, Ingrid Heidenryk en Elly Botbyi zich ln de halve finales. Hockeyprogramma Kampioenschap van Nederland: La ren—Union (zat.). Promotie le-kiasse: Kampong—Be Fair. 2e-klasse D: Ryswyk—Lelden 3. Onze schaakrubriek Terwijl wij deze rubriek schrijven zijn de eerste vijf partijen om het wereldkampioenschap gespeeld. De uitdager leidt met 3 tegen 2 en wat meer zegt dan dit ene punt méér is, dat Botwinnik in deze 5 partijen de toon heeft aangegeven. Zelfs in de 2e partij, met zwart spelend gaf hij Tal geen kans enig openingsvoor- deel te behalen en verloor pas, toen hij, in tijdnood, het eindspel ver keerd taxeerde. En de vierde party, eveneens met zwart spelend, werd een van Botwinnlks grootste concepties, die hem de volle winst zou hebben opgeleverd, zo hij op 't allerlaatste een andere Koningszet had gespeeld. Wanneer deze rubriek ver schijnt zullen opnieuw een drietal par tyen zyn gespeeld. Misschien is dan het beeld gewijzigd, heeft Tal kans gekregen zyn grote tegenstander met zyn brui sende tactiek te overtroeven. Tot welke prestaties Tal in staat ls, moge uit een drietal party fragmenten nog eens biy- ken. In een party tegen dr. Niedergelt uit het toernooi te Zürich 1959 (waar Tal eerste werd boven Gligoric, Fischer, Ke- res, Larsen enz.) was het, na wilde com. plicaties gekomen tot de volgende stel ling; i mi I 1 1 s 1 I V a m 4 m 6 h Zwarts (Nievergelt) laatste zet was 33Db7-a7. Tal met een loper tegen 2 pionnen achter, beslist echter de party met een wonderschoon dame-offer, als ware het een compositie. Er volgde 34. De3-h6!I (Op 34Txh6?: 35. Txc8 enz.) 34Th8-d8 (op Te8 volgt 35. Txa6, Lxa6; 36. Dc6t) 35. Lflxaö, La5- d2; 36. Dh6-f6, Da7-d7; 37. La6xc8 en zwart gaf op. Op de Schaakolympiade te München behaalde Tal 13% punt uit 15 partyen. Tegen Milev byv. op deze manier: Van 2 september tot 4 oktober van dit Jaar zal in Bied (Z.-Slavië) een groot internationaal schaaktoernooi wor den gehouden. Voor het toernooi dat volgens de organisatoren het grootste van deze eeuw wordt, zyn 20 spelers by wie 17 grootmeesters uitgenodigd De deelneming van wereldkampioen Tal (Rusl.) en de oud-wereldkampioenen Botwinnik en Smyslov (beiden Rusl.) is zeker. C - 17. d4-d5e6xd5; 18. Tfl-el! Ke8-d8 (18dxe4- 19. Lf4, Db6; 20. Dxe4t, Kd7; 21. Tadlt en mat of 19Dxf4; 20 Txe4t, Dxe4, 21. Dxe4t, Kd7; 22. Tdl enz); 19. Dc2-b3! (dreigt Lb6) c6-c5; 20. Pe4xc5 en zwart geeft op. (20 Lxc5; 21. Lxc5, Dxc5; 22. Dxb7 en op 20. Lc6 volgt 21. Pe6t, fxe6; 22. Lb6! Het volgende fragment is uit een party tegen Malick. Tal vervolgde met 23. Lh3- f5met de dreiging Te4 met dame winst. 23Dc4-b4; 24. Telxe5t!, f6xe5 (op dxe5; 26. d6t, Kd8; 27. Dh6)25. Dd2- g5t, Ke7-f8 (Indien 25Ke8 dan 26. Df6. Tg8; 27. Dxd6 en wint). 26. Dg5-f6, Th8-g8; 27. Lf5-e6! en zwart g&f op. r-"- m m m m t m m Wie genieten wil van een groot aantal fascinerende partyen van deze ware schaakgrootmeester, schaffe zich het zo juist verschenen prachtige boek „Mlchail Tal" geschreven door H. Bouwmeester en B. J. Withuis aan. De bovenstaande fragmenten zyn aan dit werk ontleend. Deze levendig geschreven blografie over de Jonge en geniale Rigase groot meester bevat vijfenzestig van zyn beste partyen, alle voorzien van zeer uitvoe rige analyses, met vele diagrammen, ta bellen van de belangryke toernooien waaraan Tal deelnam en enige typeren de foto's. Het naspelen van deze magi strale partijen zal iedere schaakliefheb ber in verrukking brengen en tegeiyk ls dit boek een belangryke studiebron voor hen die zich willen verdiepen in het hypermoderne schaak! Een uitgave de firma Ten Have. Amsterdam waardig. In de loop van de volgende week tul len wy weer enige problemen publice ren voor de oploswedstrijd.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9