DIERENPARK WASSENAAR Café-Rest. „ZOMERZORG" Comité schrootfraude in E.G.K.S. opgericht Nog enkele knelpunten in weduwen-wezenwet In de herfst al schooltelevisie MET DE PAASDAGEN NAAR in volle voorjaarspracht Vele nieuwe aanwinsten LOUWMAN PARQUI Onrustbarende feiten signaleren Drink i Festiviteiten op vlaggetjesdag in de liaven van Scheveningen Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 1 april 1961 Derde blad no. 30319 Duistere wegen (Var. onze t.v.-medewerker) Redactionele suggestie was om de don derdag- en vrij dagprogramma 's gecom bineerd te bespreken. Wij wijken hier van echter af, omdat we de AVRO-uit- zending van donderdag daarvoor te be langrijk achten. Na een „Televizier", dat velen weinig aangenaams gezegd zal hebben (het was een wat opgeblazen zaak) nam het echt- kijkers wel weten zouden, wat er in Ja pan en eindigde het slot van het reisver slag met de veronderstelling, dat nu de kijkers wel weten zouden, dat er in Ja pan te koop was. Met alle waardering voor de aandacht, die bijv. aan de parel industrie werd gegeven (en afkeuring voor de rommelige manier, waarop een optocht werd verfilmd), moeten we zeg gen ongeveer even wijs te zijn gebleven als we waren, omdat van het werkelijke Japan niets onthuld werd. Het is een versuikerd land van de rijzende zon, dat ons getoond werd en suiker smelt onder de stralen van dat embleem en er blijft niets >ver. Dat was overigens allemaal onbelangrijk stopwerk voor hetgeen ko men zou: het als blijspel aangekondigde toneelstuk „Kent U de melkweg?". Om maar direct met de deur in huis te val len: we hebben niets te zeggen over de toekenning van de Televisieprijs van het Prins Bernhardfonds, maar we zouden dit stuk anders een goede plaats op ons lijstje van serieuze reflectanten hebben gegeven. We zouden alleen niet goed raad we ten met de persoon aan wie de uitrei king moest plaats vinden. Want niet al leen, dat de spelers beiden excelleerden, ook de regie werd door een meesterhand gevoerd. Bovendien dienen dan nog de gedachten uit te gaan naar Mieke Ver- straete, op wier toneelregie deze uit zending geënt was. In deze woorden is ons oordeel in een notedop reeds vervat, maar het dient iets te worden genuan ceerd. Hoewel het kunstig voor de t.v. was bewerkt, moest de huiskamer voor zaal fungeren, een zaal, die geen hoor baar „weerwerk" gaf. Een klein bezwaar, dat we graag nemen voor een fop-ap- plaus. We hebben - dit over de stijl van het stuk - ergens gelezen, dat men er de kant van het cabaret mee uit kon. We lazen het draaiboek en eerlijk gezegd wisten we er helemaal geen weg mee. Het sprak ons niet aan. Te groter is onze waardering voor de uitvoerenden, maar ook voor de intelligente schrijver, die een wys man zijn moet om de waar heid zo ongeloofwaardig te doen schij nen. Hulde! We hebben eerder onze ontstemming geuit, dat het voor de Stille Week ge schikte stuk een week te vroeg werd uit gezonden en men voor Witte Donderdag uitgerekend een blijspel had gekozen. Nu we het gezien, beluisterd en ondergaan hebben, moeten we eerlijk bekennen een zo diepe blik in een mensenziel en in zicht in de vreemde reacties van de sa menleving daarop te hebben ondergaan, dat aan de stemming van deze dag geen geweld is aangedaan. Niets van cabaret, maar in een weliswaar lichte toets, waarde er als onderstroom een ernst over het scherm, die velen tot denken zal hebben gezet. Een knappe èn waar dige produktie, waarin Brusse en Van Hensbergen met grote zelfbeheersing hun grote acteursgaven hebben gedemon streerd. Minitieus werk (Van onze t.v.-medewerker) De Goede Vrijdag was voor de NCRV, nadat de NTS haar samenvatting van het weekjournaal had „opgeluisterd" met iets, dat waarschijnlijk een april grap bedoelde te zyn, maar een letter lijk en figuurlijk oeverloze mislukking leek. De NCRV liet niet na het voor beeld van smakeloosheid te volgen en gmg zich te buiten aan een kousenver- haai, dat vrijwel iedere dag van het jaar goed had gezeten, maar juist gis teren allerminst. Gelukkig werd het rechte pad snel hervonden. Nadat aan dacht was besteed aan de koorzang, •kwam één der meest aangrijpende repor tages, die ooit via de t.v. tot ons waren gekomen: de zorg voor en vooral ook om het afwijkende kind, waarin begre pen de geestelijke onbereikbaren. We willen hier geen détails geven, die nim mer in staat zouden zyn ook maar iets van de emotie op te roepen, die elke kij ker zal hebben ondergaan. We beperken ons tot de televisieaanpak en dan moet ons van het hart, dat er ook geen enkel moment geweest is, waarin wy dachten, dat een andere aanpak beter zou zyn geweest. Dit was met fijn gevoel, toe wijding en bekwaamheid en tenslotte met de onmisbare goede smaak in elkaar gezet en uitgewerkt. Zo is Peter van Campen op zyn best, met zyn wat plechtstatige, maar oer-solide en mini- tieuze benadering. Er wordt veel zorg aan deze kinderen besteed, ze worden thuis en buitenshuis haast immer met liefde tegemoet getreden en deze liefde doorstraalde de hele uitzending. Wy moesten dit eens uitdrukkelijk constateren, want te vaak komt men in interesamte, actuele of boeiende onder werpen niet verder dan een kennelyk goede wil en die is niet voldoende. We Levenslang geëist tegen Chmielewski In het te Ansbach tegen Karl Chmie lewski gevoerde proces is levenslange tuchthuisstraf met verlies van burger rechten geëist. Chmielewski, die tydens de oorlog commandant is geweest van het concentratiekamp Gusen en ook van het kamp te Vught, is formeel van moord op 293 geïnterneerden beschul digd. De aanklager zei in zyn requisi toir dat men geen straf zou kunnen be denken die een werkelyke vergelding voor de door Chmielewski begane mis daden zou betekenen. Tegen de mede-verdachte Walter Junge werd wegens medeplichtigheid in een geval van moord drie jaar tucht huis met aftrek van voorarrest geëist. De aanklager zei, dat Chmielewski, naar uit getuigenverklaringen bleek, verantwoordelijk gesteld moest worden voor het „doodbaden" en doen verdrin ken van geïnterneerden, wat op bijzon der wrede wyze geschiedde. Hij had uit louter moordlust gehandeld en met een satanische grijns op zijn gezicht de moordpartijen bijgewoond. „Ik mag zo graag brullen van het lachen en de on nozele halzen gaan daarbij het hoekje om", aldus had Chmielewski zelf eens gezegd. hebben verder respect voor de prestatie van Walhain, die de bijzonder moeilijke proloog van Vermeylen's „Ahasverus" als geënsceneerde monoloog gaf. Een taal, die zo zwaar in elk woord geladen is, leent zich naar het ons leek echter minder voor t.v. Hier was een korte toelichting over de opvattingen van de auteur ter verheldering waar schijnlijk wel op zijn plaats geweest. Tenslotte werd Bach op minitiueze, en smaakvolle wijze vertolkt. De beheer ste cameraregie was geheel aan het ka rakter van de muziek en het uur aan- Twee tv-uitzencïingen AVRO-danstoernooi In het Kurhaus te Scheveningen or ganiseert de AVRO op 15 april het vijfde Europese danstoernooi. Aan dit toernooi, dat speciaal voor de televisie wordt gehouden, zullen paren uit België, Denemarken, Frankrijk, Gr.- Brittannië en Nederland deelnemen. Deze landen zullen elk vier paren, waar onder de nationale kampioenen, afvaar digen. Aan het programma, worden twee rechtstreekse uitzendingen gewijd. Mede werking verlenen ook de Belgische zan ger Jacques Brell, de Duitse zangeres en filmactrice Heidi Brühl, de Nederlandse zangeres Marie-Cecile Moerdijk en de orkesten „The Skymasters" en „De Zaaiers". Demonstraties van ballroomdancing en vai Latijns-Amerikaanse dansen zul len worden gegeven door de Engelse „Frank Spencer Formation Group". Advertentie TELEFOON 21444 MENU'S f 3.50 - f 4.00 - f 5.00 - f 6.00 Menu f 5.Menu f 6. ASPERGESOEP ZALMSALADE Kalfsbiefstuk - Roomsaus Champignons - Verse spinazie t Pommes frites IJs Nesselrode Champignonsoep Gebraden kip Oriëntal" met ananas - gember - banaan Kerry saus DROGE RIJST IJs Nesselrode Grote en kleine zalen voor bruiloften en recepties. VRAAG VRIJBLIJVEND OFFERTE. Sociale Verzekeringsraad gaf advies (Van onze Haagse correspondent) Toen de volksvertegenwoordiging de in oktober 1959 in werking getreden al gemene Weduwen- en Wezenwet be handelden is door alle partijen afgezien van een brede principiële gedachten- wisseling. Men wilde vóór alles dit voor lopige sluitstuk van de sociale verzeke ring aangenomen zien, opdat in ieder geval de z.g. „krepeergevallen" in aan merking konden worden gebracht voor een weduwen- of wezenuifkering. Later maakte de kabinetscrisis het onmoge lijk een volledig parlementair debat te houden, maar dit jaar zal dan toch de wet een volledige behandeling krygen. De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer B. Rool- vink, heeft met het oog op deze behan deling en de mogelijk aan de orde ko mende wijzigingen adviezen gevraagd van én de Sociale Verzekeringsraad en de Sociaal Economische Raad. Tot nu toe is het advies van de Sociaal Econo mische Raad nog niet binnengekomen, dat van de Sociale Verzekeringsraad heeft de staatssecretaris inmiddels ont vangen. Honderd pagina's De Sociale Verzekeringsraad zegt in zijn rapport, dat ruim honderd pagina's groot is, dat hij zich niet wil uitspreken over een verlaging van de leeftijdsgrens, waarop weduwen in aanmerking komen voor een weduwe-pensioen. Dit is een vraag van sociaal-politiek beleid en be hoort naar de mening van de Sociale Verzekeringsraad tot het terrein van de Sociaal Economische Raad. Wel acht de raad het gewenst, dat weduwen, die op 45-jarige leeftijd een tijdelijk pensioen ontvangen, dit te laten behouden. Zoals gezegd, heeft de SER zijn ad vies nog niet ingediend, wel is bekend, dat in vele van de in de SER vertegen woordigde organisaties de wens leeft, de leeftijdsgrens van 50 jaar tot 45 te ver lagen. Mocht de SER een dergelijk ad vies niet uitbrengen, dan kan de Kamer altijd nog zelfstandig besluiten tot een dergelijke wijziging. „Prikken" De kwestie 50 of 45 jaar is, zoals by het trekken van elke grens het geval is, min of meer een kwestie van „prik ken". De situatie op de arbeidsmarkt speelt uiteraard een belangrijke rol. Maar deze rol is nu eenmaal niet altijd gelyk. Het wil ons dan ook voorkomen, dat een verlaging van de leeftijdsgrens met bijvoorbeeld vijf jaar een redelijke kans maakt om te worden ingevoerd. De kosten van een dergelijke leeftijdsver laging zyn reeds berekend: ze zullen een bedrag van 25 miljoen gulden vergen. Op de totale inkomenssom van een mil jard betekent dit een premieverhoging van ongeveer een kwart procent. Zyn wij goed ingelicht, dan Iaat staatssecretaris Roolvink op het ogen blik een onderzoek instellen naar de plaatsingsmogelijkheden, die weduwen hebben als zy eenmaal 45 jaar of ouder zyn. Meningsverschillen Er zyn in de Algemene Weduwen- en Wezenwet die in kringen van mensen, die met deze wet plegen te werken, technisch zeker als een goed stuk werk wordt beschouwd enige punten, die aanleiding geven tot meningsverschil en bij een brede behandeling in de Kamer tot heftige discussies kunnen leiden. Daar is de bepaling, dat een gescheiden vrouw geen recht heeft op wedywenpensioen bij het overlijden van haar gewezen echtgenoot. Ofschoon de Sociale Verzekeringsraad zich op dit punt ook van een oordeel onthoudt, wordt in het advies toch de opmerking gemaakt, dat indien gescheiden vrouwen het recht op weduwenpensioen zouden krijgen, de mogelijkheid niet denkbeel dig is, dat door het overlijden van één man enige vrouwen voor weduwenpen sioen in aanmerking zouden komen. Dit zou het geval zijn als de man een of meer malen is hertrouwd. De Sociale Verzekeringsraad voelt er niets voor om mee te gaan met de in het kabinet levende opvatting, het pen sioen te kunnen onthouden aan wedu wen, die in concubinaat leven. Een der gelijk voorschrift zou de uitvoerende or ganen voor het probleem stellen het concubinaat te moeten bewijzen. Ten slotte wordt nog naar voren gebracht, dat elke weduwe die niet uit de ouderlijke macht is ontzet het ver hoogde pensioen dient te ontvangen, wanneer zij een of meer kinderen heeft. Volgens de thans in de wet gehanteerde tekst schijnt dit niet mogelijk te zyn, indien de kinderen elders zijn onderge bracht of elders werken. PRINS BERNHARD NAAR MEXICO, V.S. EN CANADA Vrydag 7 april zal Prins Bernhard in gezelschap van zyn particulier secreta ris, dr. F. A. de Graaf, en het hoofd van de veiligheidsdienst van het Ko ninklijk Huis, de heer C. Sesink, van Schiphol naar Mexico vertrekken. Hy maakt de reis in het lijntoestel van de KLM. De Prins denkt enkele dagen in Mexi co te zullen vertoeven. Hij hoopt er be sprekingen te voeren met president Adolfo Lopez Mateos. Over de aard dier besprekingen werden geen details be kend gemaakt. Vervolgens zal Prins Bernhard zich naar de V.S. begeven voor bezoeken aan en besprekingen in Los Angeles en New York. Daarna zal hij van 20 tot 23 april in de omgeving van Quebec in Canada de tiende Bilderberg-conferentie leiden, waaraan vooraanstaande figuren uit Europa, de V.S. en Canada zullen deel nemen. Eind april wordt de Prins in ons land terug verwacht. (Van onze Haagse correspondent) Op aandrang van de zijde van het ministerie van O.K. en W. heeft er de laatste tijd een intensief overleg plaats gehad over de opzet van de schooltele visie door de betrokken onderwijsorga nisaties, nadat een speciaal daartoe door de minister benoemde commissie haar opdracht gedeeltelijk had teruggegeven. In principe is er over de vorm al over eenstemming bereikt. Kan men het op een slotvergadering op 11 april a.s. eens worden over de formulering en hecht O.K. en W. goedkeuring aan deze opzet, dan zal ernaar gestreefd worden in de herfst te beginnen met een serie van zestien uitzendingen met een experi menteel karakter, verdeeld over het sei zoen 1961-'62. Het openbaar en katholiek onderwijs zyn het er al over eens, dat hun sub stichting in de Nederlandse Onderwijs Film een parallelvorm krijgt in de stichting Nederlandse Onderwijs Televi sie. Van protestantse zyde heeft men nog geen definitieve beslissing genomen. De verschillende zuilen zullen eigen pro grammacommissies hebben, die gemach tigd zijn zelfstandig programma's voor te bereiden en zich daarmee voor uit voering te wenden tot de NTS of de omroepverenigingen. Dit laatste in het bijzonder als het n iet-algemene pro gramma's betreft. Als de plannen worden verwezenlijkt, betekent het dat de Nederlandse Onder wijs Televisie naast de omroepvereni gingen als een zelfstandige organisatie gaat optreden. Daarmee wordt bereikt, dat het onderwijs zelf een belangrijke stem in het kapittel krygt van de on derwijstelevisie. Het onderwijs zal dan ook een overwegende vertegenwoordiging krijgen in de programmaraad, die door NTS en NOT wordt gevormd. ëüllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll tllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIi Wil Castro Caroline Kennedy ontvoeren Naar aanleiding van berichten, die gisteren de ronde deden, over pogingen tot ontvoering van Caroline Kennedy heeft de perschef van het Witte Huis, Pierre Salinger, verklaard, dat de ge heime dienst „van tijd tot tijd" inlich tingen aangaande de president en zijn familie ontvangt welke „een routine-on derzoek vereisen". „Er is thans een der gelijk onderzoek gaande". Salinger wei gerde echter aan te geven of dit de veiligheid van de driejarige dochter van de president betreft. De maatregelen ter beveiliging van Caroline zijn de afgelopen week merk baar verscherpt. Volgens de berichten zouden aanhan gers van de Cubaanse premier, Fidel Bovendien staan in het Park enige van de nieuwste 1961 j automobiel-, motor- en scooter modellen geëxposeerd van de firma LEIDSCHENDAM DEN HAAG Veursestraatweg 280 Lekstraat 17 1 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiirH Vier Nederlanders hebben het initiatief genomen tot oprichting van een „comité-SGhrootfraude" om na te kunnen gaan ..wat er in verband met de schroot-fraude in de E.G.K.S. tot op heden is geschied, om het verdere verloop van zaken nauwlettend te volgen en waar nodig onrustbarende feiten te signaleren". Het zijn prof. mr. H. Drion (Leiden), jhr. mr. M. van der Goes van Naters (lid van de Tweede Kamer en het Europese Parlement), prof. mr. G. de Grooth (Leiden) en de heer J. Noordam. In een communiqué brengt het comité in herinnering dat de schrootfraude in dertijd aan het licht is gekomen toen de Nederlandse schroothandelaar L. Worms op 28 november 1957 aangifte deed van strafbare zaken, gepleegd door een amb tenaar van het ministerie van Econo mische Zaken tezamen met Nederlandse schroothandelaren „Bij een onderzoek, ingesteld door het OCCF (Office Commun des consomma- teurs de ferraillei en vervolgens van de Hoge Autoriteit zelf. is - hoewel dit on derzoek zeer traag op gang is gekomen en tot op heden niet volledig is ge weest - in ieder geval komen vast te staan dat op grote schaal onregelmatig heden hebben plaatsgevonden waarmede vele miljoenen gemoeid zyn", aldus de bekendmaking. Onderzoek zonder aanzien des persoons Volgens de initiatiefnemers kan men constateren dat de EGKS by de uitvoe ring van een van haar taken onvoldoen de heeft gefunctioneerd. Het zou in het belang van de EGKS zyn en in dat van de beide andere Europese Gemeenschap pen (EEG en Euratom) als de gehele schrootvoorziening en alles wat daar mee samenhangt zonder aanziens des Castro, het meisje hebben willen ont voeren. De president brengt met zijn gezin zyn paasvakantie in Palm Beach in Florida door. Advertentie Hl - .voS de enige echte I Sedert 1912 mm mta Visafslag op het strand Zoals bekend valt Vlaggetjesdag dit jaar op 20 mei. In Scheveningen wor den de festiviteiten geconcentreerd in de tweede binnenhaven, waar de vlaggen de schepen het ogenblik zullen afwach ten dat zy op de dag na na pinkste- Hoewel het niet overweldigend druk leas aan de grensposten, vormden zich gisteren toch af en toe behoorlijke files van Duitse vakantiegangers bij de Nederland se oostgrens. Een opname van een dergelijke rij bij de grenspost van Elteih ren, de 23ste mei, de nieuwe teelt kunnen beginnen. De traditionele vlootrevue vervalt dit jaar. Nu door de beslissing van de scheepvaartinspectie geen passagiers aan boord mee mogen, heeft de reders- vereniging te Scheveningen besloten de schepen binnen te houden. Om vijf uur 's middags zal by de bin nenhaven het spel „Ter haring zal ik varen" van J. G. Kolkman worden opge voerd. Tot de medewerkenden behoren: de vishandelarenvereniging „Vrede" leerlin gen van de Visserij- en Zeevaartschool, groepen boetsters, kuipers en vissers, de bemanning van de SCH 16 en SCH 102 en het Schevenings Vissers Vrouwen koor. Afslag Vooraf zal op het strand een visaf slag worden gehouden zoals die aan het begin van deze eeuw plaats vond. Scheveningen bezat toen nog geen ha- I ven en de vissersvaartuigen kwamen daarom met hun vangst zo dicht moge lijk voor de wal. Met roeiboten werd de vis aan land gebracht en op het strand uitgelegd. Kopers en verkopers schaarden zich rond de partijen vis en de afslager begon zijn werk. De voor zitter van de Stichting Oud-Schevenin- gen, de heer T. J. van Leeuwen zal een dergelijk gebeuren, waarbij de vrouwen in traditioneel kostuum vis komen keu ren en kopen, zo getrouw mogelijk trachten na te bootsen. In de avonduren geeft de Koninklijke Militaire Kapel onder leiding van ma joor Rocus van Yperen een concert, dat zal worden besloten met een taptoe. Een vuurwerk aan de eerste binnen haven (aanvang 22.15 uur) vormt het besluit van Vlaggetjesdag 1961 in Sche veningen. persoons diepgaand wordt onderzocht. De bevindingen van zo'n onderzoek kun nen, zo ménen zij, van belang zijn voor de beantwoording van de vraag welke maatregelen moeten worden getroffen om in de toekomst onregelmatigheden in dc Europese gemeenschappen te voorko men. Juist in dit opzicht bekruipt hen een gevoel van onbehagen. „Van een voort varend onderzoek is geen sprake ge weest", aldus de bekendmaking. De ini tiatiefnemers zeggen getroffen te zijn „door het moeizaam op gang gekomen accountantsonderzoek naar de fraude, onwil of onvermogen tot strafrechtelijk ingrijpen en het feit dat degenen die de schrootaffaire aan het licht heeft ge bracht, en aan wie hiervoor door het Europese Parlement erkentelijkheid is betuigd, juist door de gedupeerden zelf is tegengewerkt. Nationale herdenking gevallenen op 4 mei Met instemming en met mede werking van de raad van ministers zal, in samenwerking tussen de commissie Nationale Herdenking en het comité Nationale Herden king Militaire Gevallenen, op don derdag 4 mei 1961 een nationale herdenking worden gehouden ter nagedachtenis aan allen, die sinds 10 mei 1940 hetzij als burger, dan wel als militair zijn gevallen. Na voorafgaande bijeenkomsten, waar- In israëlitische-, protestantse- en rooms- katholieke geestelyke voorgaan, zal om circa vier uur bij het Nationale Monu ment te Amsterdam een herdenkings plechtigheid gehouden worden. H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Neder landen hebben toegezegd hierbij aanwe zig te zullen zijn. De nationale herdenking vormt de inleiding tot de plaatselijke herdenkin gen in de avond-uren. Meisje te Baarn aangerand De dader gearresteerd (Van onze correspondent) Na intensief speurwerk door Baarase rechercheurs is donderdagmiddag een 20-jarige Utrechtenaar gearresteerd. Hy heeft donderdag in het Baarnse bos een 18-jarig meisje uit Soestdjjk aange rand. Het meisje, werkzaam in een Baarns bedrijf, verbleef tijdens de middagpauze in het bos. De man liep naar haar toe, maakte een praatje om spoedig tot ge weld over te gaan. Hy viel het meisje aan en overmeesterde haar. Het meisje, dat niet om hulp kon roepen, worstelde met haar belager en het gelukte haar tenslotte los te komen en op de vlucht te slaan. Zy liet haar fiets, matei en tas achter. Een dadelijk ingesteld onder zoek, waarbij bet gehele bosgebied werd uitgekamd, leverde geen resultaat op. Dank zy het signalement van de dader kon deze bij een onderzoek in verschil lende bedrijven gedaan, worden gegre pen. Hij bleek werkzaam te zijn in een Horeca-bedrijf in Baarn. De man heeft een volledige bekentenis afgelegd en is vandaag voor de officier van Justitie geleid. Kerkelijk Leven GBREF. KERKEN Beroepen te Rysoord (vac. H. J. Knaufff) Joh. Baumfalk te Ommen te Hoogvliet (vlc. F. Mlnnema) IJ. J. Tlemersma te Zlerlkzee. Beroepen te ColUnaplaat J. de Waard. kand. te Rysoord. GEKEF. GEMEENTEN Tweetal te Waardenburg A. Vergunst te Rotterdam-Centrum en A. F. Honkoop te Goes. Bedankt voor Vlaardlngen A. Ver- gunst te Rotterdam-Centrum. GEKEF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Bedankt voor Bruinlsse T. Dorresteyn te Opheusden BAPTISTEN GEMEENTEN Beroepen te Den Helder G. Vegter te Rotterdam-Centrum. OUD-GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Scheveningen L. Gebraad te Sint Phlllpsland.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5