fm Duyvis w VERLAAGT DE PRIJZEN x U X GLAD IJS Wijnhandel Boom - slijterij De beurs op hol Agenda LEEUWENZEGEL MARGARINE Met een enkel woord DONDERDAG 30 MAART 1961 IN Polen is de controverse tussen kerk en staat, vry plotseling, tot een uit barsting gekomen. Partijleider Go- moelka, totnutoe een tamelijk gematigde figuur, en kardinaal Wyszynski hebben elkaar in duidelijke bewoordingen ge zegd, waar het op staat. En daarmee is een einde gekomen aan de „wapenstil stand", welke in de herfst van 1956 tus sen de twee machten, die het Poolse le ven beheersen, werd gesloten. Men her innert zich wellicht, dat enkele maanden tevoren, in juni van dat jaar, in Poznan een opstand van arbeiders en studenten was uitgebroken: een uiting van verzet tegen het drijven van de Stalinisten. De „Titoïst" Gomoelka, die al zeven jaar in de gevangenis had gezucht, kwam plot seling als redder des vaderlands naar voren en om zijn positie zoveel mogelijk te versterken aanvaardde hij gaarne de hulp van de kerk. Sindsdien heeft het conflict tussen de communistische en dus atheïstische staat min of meer ge sluimerd, al betekende dit allerminst dat er geen anti-kerkelijke maatregelen wer den genomen. Zo werd in de zomer van het vorig jaar het godsdienstonderwijs op de overheidsscholen verboden, onder het motto, dat dit in overeenstemming was met het beginsel van de scheiding van kerk en staat. AT Gomoelka thans aan de kerk leiding heeft verweten komt hier op neer dat zij weliswaar licha melijk in het land vertoeft, maar inner lijk geheel en al gebonden is aan de voorschriften van het Vaticaan. En in Rome heeft men zich ongerust gemaakt over de verzwakking van het anti-com- munisme in de r.-k. partijen van Europa, een tekort, dat - aldus Gomoelka - ge makkelijk opgeheven kon worden door berichten over kerkvervolging in Po lenDientengevolge zijn de kerklei ders in Polen in een moeilyk parket ge raakt, omdat zij voor de keuze stonden tussen hun nationale gevoelens en het opvolgen van de aanwijzingen uit Rome, een „onthulling", waaraan Gomoelka dreigend toevoegde, dat het episcopaat verstandiger deed in vrede te leven met het regimeKardinaal Wyszynski heeft niet lang gewacht met een ant woord op de aantijgingen van Gomoelka. In een predikatie ontkende hij nadruk kelijk, dat het episcopaat zou handelen op aanwijzingen van het Vaticaan. In tegendeel, Rome laat ons volledige vrij heid, in tegenstelling met de Poolse staat, die geen gelegenheid voorbij laat gaan om steun te verlenen aan het v theïsme, aldus de kardinaal, die dus niet aarzelde de handschoen op te ra pen, welke de partijleider hem had toe geworpen. ZELFS deskundigen op het gebied van de verhoudingen in Polen breken zich het hoofd met de vraag, wat Gomoelka toch bezield heeft toen hij zijn voorzichtige politiek plotseling ver wisselde voor een scherpe aanval op een kerk, die zó midden in het volksleven staat als in Polen het geval is. Het mag dan waar zijn, dat er half april „ver kiezingen" gehouden zullen worden, maar daarbij loopt de leider van partij en staat geen ogenblik gevaar. Bij ver kiezingen achter het ijzeren gordijn staat de uitslag immers bij voorbaat vast, zo dat Gomoelka het gerust zonder propa- gandamanoeuvres kan stellen. Het lijkt evenmin waarschijnlijk, dat hij zich op het onlangs in Moskou gehouden com munistische congres tot bepaalde toezeg gingen verplicht heeft, zoals hier en daar verondersteld is. Gomoelka's posi tie is immers binnen de grenzen van het rode blok zó onaantastbaar, dat hij zich zeker geen beloften zal hebben laten af persen. Daarbij komt, dat zijn argumen ten tegen de kerk weinig steekhoudend genoemd kunnen worden, omdat de ver houding tussen het Poolse episcopaat en het Vaticaan er niet een is van gedweeë volgzaamheid, doch eerder te wensen overlaat. HST bl«ft dus vooralsnog een raad sel wat Gomoelka kan bedoeld heb ben met zijn uitval. De enige ver klaring, die een schijn van aannemelijk heid heeft, is die van een medewerker van de „Neue Zürcher Zeitung". In de laatste twee jaar is de staf van mede werkers van Gomoelka vrij sterk „ge zuiverd". Kritisch - ingestelde figuren moesten het veld ruimen en werden ver vangen door trouwe kameraden, die wèl goed orthodox-communistisch zijn, maar weinig begrip hebben voor de werkelijke machtsverhoudingen binnen en buiten de grenzen: het zijn, evenals Gomoelka zelf, „dorpsatheïsten", die van de kerk een instituut zouden willen maken, dat volledig aan de staat onderhorig is en zich dient te beperken tot haar gods dienstoefeningen. Gomoelka heeft in de afgelopen jaren weliswaar een grote be hendigheid als staatsman aan de dag ge legd. zowel tegenover Moskou als op het terrein van de binnenlandse politiek, maar op het punt van de godsdienst laat zijn intuïtie hem in de steek. Indien deze opvatting juist is, dan zal bij intussen begrepen hebben, dat hij zich op glad ijs heeft gewaagd en dat hij verstandi ger deed zich de nadagen van Poznan te herinneren Advertentie Kom in Kempktf Meubtltoonralm te AmsterdamOude Schans 73-75-77, of te Waddinxveen de prachtige collectie Formule meubelen bekijken. U benterhartelijk welkom Voor en tegen (Van onze t.v.-medewerker) Wij zijn er vlak voor, dat er een in tensiever en vooral frequenter samen werking wordt onderhouden tussen de Vlaamse en Nederlandse televisie. De NCRV probeerde het een paar maal, met weinig succes overigens, omdat de stiel niet aansloeg". Nu heeft de KRO het geprobeerd met een bijbelse documentaire. Zo zou men de uitzending: half toneelstuk half informatief gesprek over Jesaja im mers wel kunnen noemen. Ook dit was Advertentie LAND WIJN rood en wit, v.a. f 1.80 BEAUJOLAIS v.af 2.95 SHERRY, V.af 4.55 PORT, vaf4.65 KRAAIERSTRAAT 1 (bfj de brug) TELEFOON 20229 Op aanvrage zenden wij U graag een folder toe en een overzicht van onze voor- raadhoudende dealers in uw omgeving De Franse chansonnlére Edith Plaf ls. gisteravond weer ln Parijs opgetreden. ZIJ heelt twee dagen griep gehad. Pas vo rige maand stond zij na een langdurige en zware ziekte voor het eerst weer voor het voetlicht. (Van onze financiële medewerker) Neen. dit is niet normaal meer! Men moge nog zulke hooggestem de verwachtingen hebben van het Nederlandse bedrijfsleven, de wilde koerssprongen van de laatste dagen kunnen toch moeilijk als het resultaat van een reëele waarde ring worden beschouwd. Koersverschillen van 20 tot 40% wekken allang geen verwondering meer. Gisteren werd voor Sikkens Lak 94 boven de vorige koers geboden, waarbij het nog niet eens tot handel kwam. De Bijenkorf kreeg er 90 punten bij, voor Zwitsal werd tevergeefs 60 punten meer geboden en zo zouden er meer uitsprin gers kunnen worden genoemd. Met Sik kens Lak en Algemene Norit zijn er thans in de rubriek der industriële aan delen op de Amsterdamse beüfs 10 die het tot boven 1000 hebben gebracht. Philips, geruime tyd het hoogst geno teerde fonds, heeft het tegen de Kon. Zout en ook tegen een betrekkelijke nieuweling op de beurs als Van der Grinten moeten afleggen. uit. 1959 uit. 1960 29-3-'61 Kon. Zout 720 1035 1415 Van der Grinten 585 871 1405 Philips 811 1184 1260 De Bijenkorf 423 781 1150 Papierf. Gelderl. 495 695 1120 Zwanenb. Org. 570 870 1103 Scholten Foxhol 556 950 1072 Sikkens Lak 710 781 1050 Erdal 486 785 1011 Alg. Norit 668 1000 Abnormaal en ongezond Bij deze koersen moet nog in aanmer king worden genomen, dat van enkele ondernemingen sinds ultimo 1959 een aandelen-emissie heeft plaatsgehad. De ruime geld- en kapitaalmarkt, de aanhoudende buitenlandse vraag en het langzamerhand opdrogend aanbod zijn van de exorbitante koersstijgingen de oorzaken. Er valt van het tiental „dui- zenders" op de effectenbeurs ongetwij feld veel goeds te zeggen. Maar welke waarderingsmaatstaven men ook moge aanleggen, een koersontwikkeling als die van de laatste dagen draagt een hoogst abnormaal en ongezond karakter. naar onze smaak geen succes. Het sloeg niet aan. De machtig-profetische figuur van Jesaja, zoals die voor ons geestesoog oprijst uit het Oude Testament, hebben we niet ontmoet. Het streven was schoon, maar daarbij bleef het. De man kwam niet uit de verf, trad niet buiten en boven de speler uit. We willen dit niet aan een aanpak wijten, die van de onze verschilt. Het. zou best kunnen zijn dat men er in Nederland niet veel be ters van had weten te maken met vergeleken met de film toch altijd zeer onvoldoende middelen, die ter be schikking staan. Er werd geruime tijd overigens een overdadig en daardoor storend gebruik van dubbelbeelden ge maakt. Het theologische college was te zwaar. Als geheel dus een door ons bij zonder betreurde mislukking. Maar mis schien heeft het andere kijkers meer gezegd? Dat willen we dan maar hopen! Nummer twee op het programma was een poging tot gesprek. Het had een goed „gebekte" tekst, werd goed gespeeld was origineel van aanpak, maar het was alles heel erg verleden tijd. De veron gelukte bergbeklimmer, de maniak, die voor het bergen van het stoffelijk over schot zijn vermogen op het spel zet en vooral daaraan het recht meent te mo gen ontlenen om een politiek delinquent de les te lezen. Nee, dat oude koeien uit de sloot halen in zulk een zwart-wit- tekening zinde ons allerminst. Het was een schijnbare actualiteit en een dito waarheid, waaraan levenslessen werden opgehangen. In de taalles geen succes door de bank genomen werden gebalde vuis ten gelegd op een diep ingevreten wondeplèk, die van het overdadig ge bruik van vreemde woorden. De il lustraties waren bepaald uitputtend. Deze uitzending leek ons volkomen te recht. maar had meer een „magazine"- karakter dan de opzet van een. les. TIJDELIJK Korte vreugd.... De politie van Melbourne heeft een 19- jarige jongeman gearresteerd en be schuldigd van medeplichtigheid aan de grootste gelddiefstal in de geschiedenis van Australië. De roof werd gepleegd door drie man nen, die een gepantserde geldtransport auto stalen, waarin 46.400 pond was op geslagen. Zij roofden de wagen op klaar lichte dag, toen de twee inzittenden, be stellers van de „Mayne Nickless Compa ny", een kantoorgebouw binnengelopen waren om geld af te geven. Gedurende dat korte moment was de wagen onbe heerd. De jongeman werd gearresteerd, toen zijn auto, nog die dag gekocht voor 1000 pond en contant betaald, met een lege benzinetank kwam te staan. De jonge man was bezig de tank bü te vullen, toen hU omringd werd door patrouillewagens van de politie. De agenten ontdeden hem van een re volver en namen twee koffers in beslag die hü bij zich had. In de ene bevonden zich nieuwe kleren en in de andere 10.000 Australische ponden in bankpa pier. De politie kori zo snel tot arrestatie overgaan omdat getuigen goede beschrij vingen hadden gegeven van de rovers. Rond de gehele stad waren wegversper ringen opgesteld. Alle straten waren on der bewaking gesteld alsmede alle vlieg velden. Hoewel de rovers hun actie blijk baar goed hadden georganiseerd hadden zij ongeveer 20.000 pond, verpakt in ne gen blikken bussen, laten liggen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Bloembollenstreek gereed voor Pasen Zelden zijn er begin april zo veel bloeiende velden geweest in de bollenstreek als dit jaar. De bloei, die twee weken vroeger is dan normaal, is door het koude weer van de laatste week wat afgeremd, zodat men ook tijdens het komende week einde nog grote velden narcis sen en kleurige veldjes tulpen kan bewonderen. De vroege hyacinten bloeien en de overi gen hebben slechts een paar warme dagen nodig om ook hun kleur en geur ten toon te spreiden. In de streek en op de Keuken hof zijn dus tijdens de paas dagen zeer veel bloeiende bloembollen te zien. DONDERDAG AmbachtsschoolDiploma-uitreiking vakavondschool. 8 uur nam. Gerecht 10: Spiritisch Genootschap. Spr. ds. de Kam. 8 uur nam. Restaurant v.d. Heijden. Ned. Ver. voor Natuurgeneeswijze. Dokter H. v. d. Upwich spreekt over hoofdpijn en migraine 8 uur nam. Stadgehoorzaal (bovenzaal): Gedachte nisviering Jehovah's Getuigen. 8 uur nam. Vrij-Katholieke Gemeente Vree wil k- straat IQ). H. Lof. 7.30 uur. VRIJDAG Prediker: Evangelisatie Chrlstengem „Ecclesia". 8 uur nam. ZATERDAG Antoniusclubhuis: Viering 15-Jarig be staan Ontspanningsvereniging P.T.T. 8 u. nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk: 10-11 uur voorm.. bijbelstudie. 11-12 uur. ds. J. C. Knopper van Gouda. StadsgehoorzaalDeense culfcuurfllan „12.000 Jaar geleden". 8 uur nam. ZONDAG jdwerk „De 1 Vree. 3 uur nam. ZONDAG MarekerkPaaswijding Jeugdv Molenwijk". Spr. ds. J. H. de Vrt Advertentie U merkt het: bakken en braden gaat veel prettiger met Leeuwenzegel marga rine. Alléén die bevat immer8 het natuurzuivere middel, dat spatten voorkomt! En iedereen roemt de ècht-lekkere, natuurlijke smaak. Onthoud het als morgen uw melk handelaar komt: Leeuwenzegel margarine! Leeuwenzegels hebben waarde. Vraag uw melkhandelaar een Leeuwenzegel- spaarmapje. BRINKERS' MARGARINE- FABRIEKEN ZOETERMEER BINNENLAND Woensdag 5 april zal bij de Amster- damsche Scheepswerf G. de Vries Lentsch jr. N.V. te Amsterdam de achtste van een serie van 16 ondlepwatermijnenvegers, te vens laatste, welke voor Amerikaanse reke ning wordt gebouwd, door de aangewezen commandant, luitenant ter zee der tweede klasse O. C. G. M. J. van Holthoon als Hr. Ms. Schuiling in dienst worden gesteld. Gistermiddag is in de Tjalklaan te Rotterdam de 70-Jarige opperman P. H. Nleuwenhuize verongelukt. De man reed op de flets. Vermoedelijk door een wind vlaag heeft hij plotseling een zwenking naar links gemaakt. Juist op het moment dat er een vrachtauto passeerde. Hij werd tegen de straat geworpen en moest met een schedelbaslsfractuur naar het Berg wegziekenhuis worden overgebracht. Bij aankomst bleek hij reeds te zijn overleden. Het bestuur van het Produktschap voor Vee en Vlees heeft tijdens zijn open bare vergadering ln Utrecht besloten, een subsidie van f 150.000 te verlenen aan de Vereniging tot Bevordering van Slagers vakonderwijs. Gistermiddag ls de 5-jarige J. Berg- an uit de Struijkstraat te Vlaardineen by het spelen ln het z.g. „Balkengat' Vlaardlngen gevallen en verdronken. Het luchtverkeer op Rotterdam ls op nieuw toegenomen. In februari-1961 wer den vla ..Zestienhoven" 4552 passagiers vervoerd, tegenover 3788 ln februarl-1960. Het vrachtvervoer steeg tot 578.051 kg. In februarl-1960 verwerkte de luchthaven Rotterdam 501.376 kg. BUITENLAND In New York ls gisteren een 30-Jarlge neger veroordeeld tot gevangenisstraffen van 60 tot 100 Jaar wegens het aanranden van 16 vrouwen variërende ln leeftijd van 17 tot 31 Jaar. Drie van zijn slachtoffers bevinden zich nog ln het ziekenhuis. Volgens de dagbladen In Damascus (Syrië) zou koning Hoessein van Jordanië opdracht hebben gegeven tot arrestatie van zijn oom SJarlf Naser. Het bevel tot aanhouding zou een gevolg zyn van een Ëolitleke strijd aan het Jordaanse hof. oor een en ander ls ln Jordanië onrust ontstaan, aldus de dagbladberichten ver der. Voor het leger zou de alarmtoestand zijn afgekondigd. In Holyoke, in de Amerikaanse staat Massachusetts, heeft de 35-Jarlge mevr. Raymond Feyre het leven geschonken aan een vierling. Moeder en kinderen maken het uitstekend. Mevr. Feyre had zes kin deren. Op een bijeenkomst van de Tokiose vrouwenclub „voor een beter leven" heeft men dinsdagavond een wijntje van eigen makelij geproefd. Vijf leden zijn er aan gestorven en van twee ls de toestand nog zorgwekkend. De inlichtingendienst van Guatemala heeft gisteren een samenzwering tegen het bewind van president Ydlgoras ontdekt, die zaterdag nad moeten toeslaan. Bij het komplot zouden drie kolonels, een groep Jonge officieren en leden van politieke op positiepartijen „die heulen met de Castro- communlsten" betrokken zyn. De toestand van twintig van hon derdvijftig havenarbeiders die dinsdag ln de haven van Baltimore vergiftigingsver schijnselen vertoonden tengevolge van chloorgas, ls nog steeds ernstig, aldus werd gisteren vernomen. Het gas ontsnap te uit een lekke tank. Leden van het „Ierse Republikeinse leger", gekleed in Britse uniformen, heb ben gisteren by de grens met Noord-Ier- g geblazen. iplofflng functioneerde niet. Twee leden van de landzeen brug opgeblazen. De battery die de lading tot ontj moest brengen De 83-jarlge professor Martin Buber van de Hebreeuwse universiteit van Jeru zalem is gereedgekomen met een nieuwe Duitse bybelvertallng. Hij heeft 35 jaar aan deze vertaling gewerkt en speciaal aandacht besteed aan de fonetiek om daarmee de wezenlijke bedoelingen van de Hebreeuwse tekst zo dicht mogeiyk te be naderen. Gisteren ls de eerste steen gelegd van een zoetwaterfabriek in de havenstad Ei- lath aan de Rode Zee. In deze fabriek zal zeewater volgens het procédé-„Zakhin" worden veranderd ln zoet water, dat ge bruikt zal worden voor drinkwater en voor bevloeiing. Bij de steenlegging waren aanwezig leden van de Israëlische rege ring en de Russische ambassadeur, de de ken van het corps diplomatique. Een gemaskerde bandiet heeft giste ren een Newyorkse diamanthandelaar be roofd van edelstenen ter waarde van min stens 900.000 dollar. Enkele dagen te voren was een dergelijke roofoverval ge pleegd waarbij de bult 50.000 dollar aan Juwelen bedroeg. In Florence is overleden de Italiaanse kunstexpert professor -Giovanni Poggi. die in 1913 de twee jaar tevoren uit het Lou vre in Parijs gestolen „Mona Lisa" van Leonardo da Vinei terugvond. Prof. Poggi was toen directeur van het Uffizi-museum ln Florence. Hij kreeg een uitnodiging van een zekere „Leonard" om het schilderij in diens hotelkamer te komen bekyken. Na dat hy zulks had gedaan, waarschuwde hy de politie. Ook Oostenryk gaat deelnemen aan het redden van oudheidkundige schatten ln Nublë, die door het aanleggen van de Assoeandam bedreigd worden. Komende winter gaat een groep Oostenrijkse geleer den in het gebied van Sajala. ten zuiden van Assoean, met de werkzaamheden be ginnen. Volgens het orgaan van de Sovjet- russlsche vakbeweging, Troed, ls ln de Kaukaslsche stad Mineralnje Wodl een bende aangehouden, die zich schuldig maakte aan smokkelhandel in meel. De groep werd geleld door de plaatseiyke meelfabrikant, bij wie thuis een bedrag van een half miljoen oude roebels. 179 horloges, twee tv-ontvangers drie foto toestellen en talryke rollen stof werden aangetroffen. In de Kaukasus heerst een tekort aan meel, aldus Troed. Een dominee is te Montreal veroor deeld tot een Jaar gevangenisstraf wegens het vervalsen van documenten. Hij had valse doopbewyzen verstrekt aan negen Westindiërs, waardoor deze paspoorten konden verkrijgen om daarmee Canada binnen te komen. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 V. d. Jeu 18.30 MattMus-Passlon. (stereofonische uitz.). In de pauze (pl.m. 20.15-20.25): Lijdensoverdenking. 22.20 Gram. 22.30 Nws en beursber. van New York. 22.45 Act. Hilversum II. 298 m. NCRV: 18.00 Nws. 18.10 Radiokrant. 18.30 Matth&us Passion, stereofonische ultz. (In de pauze: pl.m. 20.15-20.25: Llj- densoverd.). 22.30 Nws. 22.40 Periodieken Earade. 22.50 Boekbespr. 22.55 Gram. 23.25 [uz. lezing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Televlzler. 20.30 Film. 21.00—22.20 Kent U de melkweg?, biyspel. VOOR VRIJDAG 31 MAART Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Dit en het andere, praatje. 10.05 Morgenwydlng. VARA: 10.20 V. d. hulsvr. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Viool en piano. 11.40 Orgel spel. AVRO: 12.00 Hawaiian ens. 12.20 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Sportpraatje. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.20 Gram. 12.35 Orgelspel. 14.00 Barabbas, lioorsp. 15.15 Koorzang. 15.35 Kerkorgel. VARA: 16.00 Roemeens ork. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. Jeugd. 17.53 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Lichte muz. 17.50 De puntjes op de 1, lezing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Avondmaalsdienst. 20.40 Kamerkoor. 20.55 Nws. VARA: 21.00 Gram. 21.50 Wie ls het?, quiz. 22.15 Bul- tenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Avondwijding. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Esperanto. 23.10 Muzlek-revue. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO. 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 V. d. Jeugd. 10.00 Gram. 10.15 Gram. 11.00 V. d zieken. 11.40 Zang- recital. 11.55 Gram. 12.05 Promenade-ork. en solist. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zon newijzer. 13.20 Gram. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Zangrecital. 14.25 Gram. 15.00 Gods dienst uitz. 16.15 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.45 Amateursprogr. KRO: 18.10 Eiken en Monniken ster ven niet. klankb. 18 50 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.20 Goede vrijdag meditatie. 19.30 Polit. lezing. 19.40 Kamermuz. 20.00 Die Johannes Passion. 22.15 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Jong-oud- eeuwig, lezing. 22.50 Studentenork. en so list. 23.55-24.00 Nws. Stpaqaajwj, :Suissoido PICTOGRAM cu 1 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen l Oude Ryn 3: Baptistengemeente Evan gelisatie door de Jeugd. 7.30 uur nam. StadsgehoorzaalDeense culbuurfllm „1-2.000 jaar geleden". 2.30 en 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Jehova's Getuigen te 4 uur (lezing) en 5.20 uur nam. (wacht torenstudie) Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen 10.30 uur voorm. MAANDAG. Stadsgehoorzaal: Deense cultuur film „12.000 jaar geledieni". 7 en 9.30 uur nam. DINSDAG Ambachtsschool (Haagweg 4): Alg. le denvergadering. 4 uur nam. Het Gulden Vlies: Receptie drievoudig zakenjubileum Café Anlba. 57 uur nam. Schouwburg: K. en O. R'dams Toneel „De Spaanse Brabander". 8 uur nam. WOENSDAG Rijksmuseum voor Volkenkunde: Film première „Netsuke" van Nico Crama. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling werk Van Goethen, Van der Heyden en Leerlnk (tot eD met 31 maart) Breestraat 19: Expositie Fer Hakkaart. (Dagelijks 6-10, zaterdag 2-6 uur. vrydag gesloten). Tot en met 1 april. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u BIOSCOPEN Casino „Avontuur ln New York". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Lido „Opstand der legioenen". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De laatste dagen van Pompeï" 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.16 uur. Studio „Nachttrein". 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Winden waaien om de rot sen". 14 jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 u. Rex „Met dodeiyke afloop". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdag cyclus: „For ever Amber". Astra-theater Wassenaar Vrydag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur: „Angst" (Portrait ln Black) 18 Jaar. Zondag 2.30 uur „Waaghalzen". Elke leeftijd. Maandag, dinsdag, woensdag en donderdag gesloten. ZONDAGSDIENST DER TANDARTSEN. Op Goede Vrydag ls voor spoedgevallen bereid waar te nemen tandarts H. Stelnz, tel. 34456. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden ls geopend Apotheek Her- dlngh en Blanken, Hogewoerd 171, telef. 20502, B(j geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 15.00 Pontificale NamlddagdienBt. NTS: 20.00 Weekjourn. en weeroverz. NCRV: 20.30 Actueel progr. 21.10 Voordr. 21.35 Vocaal ens. en sol.: Muzik. progr. 22.00 Dagsluiting. ^GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e iyn, van 1820 uur) I: Joseph Haydn. Strykkwartet op. 51. Maestoso ed Adagio. Largo. Grave e can tabile. Grave. Largo. Adagio. Lento. Largo. Presto e con tutta la forza (11 Terremoto) The Boston Symphony String Quartet. (Richard Burgln, Alfred Krlps, viool. Jo seph de Pasquale, altviool. Samuel Mayes, cello) II. Gloacchino Rossini „Stabat Mater". Maria Stader, sopraan; Marlanna Radev, alt; Ernst Hfifllger, tenor; Kim Borg. bas; Rlas Kamerkoor. Koor van de St. Hedwig- Kathedraal. Rias Symphonie Orkest. Ber- lyn. Dirigent: Ferenc Frlcsay. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home 8ervlce 830 m. 12.00 Voordr. 12.15 Brievenbeantw. 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelo pen week. 14.00 Kerkdienst. 15.00 Gevar. muz. 15.30 Geluidskron. 16.00 Ork. conc. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gram. 19.30 Documentaire. 20.00 Ork. conc. (20.30-20.45: lezing.) 21.30 Voordr. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Voordr. 22.45 Gram. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Ka mermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Kerkdienst. 12.31 Sportparade. 12.50 Dansmuz. 13.46 V. d. kleuters. 14.00 Ork. koor en sol. 15.05 Gram. 15.45 Voet bal. 16.45 Pianorecital. 17.00 Sportversl. 18.00 Gram. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Iourn. 19.24 Voetbal. 19.31 Gevar. progr. 0.00 Hoorsp. 20.21 Discussie. 21.15 Ge var. muz. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Ouder wetse dansmuz. 23.31 Orgelspel. 23.55- 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Ork. conc. 13.00 Nws. 13.10 Ork. conc. 14.10 Pianorecital. Die Matth&us- Passion. 19.00 Nws. 19.10 Ork. conc. 21.45 Nws. 23.15 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.05 Ork. conc. 0.10 Elnde. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.05 Or- felrecital. 15.00 Gevar. muz. 16.40 Gram. 8.15 Protest. Godsd. ultz. 19.00 Nws. 19.20 Kamermuz. 20.00 Gewijde muz. 23.10 Ka mermuz. 23.52-24.00 Nws. Brussel 324'en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Lezing. 12.45 Pianoreci tal. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 De XIV stonden of, De bloe dige dagvaart ons Heren, oratorium. 15.00 Gram. 15.10 Gram. 15.45 Gewyde muz. 16.00 Koersen. 16.06 Koor en sol. 16.40 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Gram. 18.10 Boekbespr. 18.20 Gram. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.45 Boekbespr. 20.00 Die Johannes-Pas sion. (21.00 Kunstkaleidoskoop). 22.50 Gram. 23.00 Einde. 484 m.: 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Omr. ork. 14.03 Die Johannes-Passion, oratorium. 16.30 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.38 Gram. 19.00 Kathol, ultz. 19.30 Nws. 20.00 Gewijde muz. 21.20 Gram. 22.00 Wereldnws. 22.10 Discogra fie. 22.55 Nws. VOOR ZATERDAG 1 APRIL Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.00 Gym. v. <i. vrouw. 9.10 Gram. (9.35- 9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Geknipt voor herhaling. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Vers van de pers. 13.00 Nws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 Sportnws. 13.45 Lichte muz. VARA: 14.05 V. d. Jeugd. 14.40 Prome nade-ork. en solisten. 15.30 Boekenwys- heid. 15.50 Kamerork. en solist. 16.45 Van de wieg tot het graf, lezing. 17.00 Jazz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.35 Zigeunerork. en soliste. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout by gaslicht, lezing. 19.40 Le ven en dood ln de Bybel, lezing. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 22.15 Instr. trio. 22.30 Nws. 22.40 Cabaret. 23.05 Oude gram. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewyde muz. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gewyde muz. 7.45 Mor- igebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 un. 8.30 Godsd. uitz. 9.45 Gram. 9.55 Waterst. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. v. d. jeugd. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Koperork. 13.50 V. d Jeugd. TELEVISIEPROGRAMMA'S. KRO: 14.00 Mannenkoor. 14.25 Lichte muz. 14.50 Kinderkoor. 15.10 Gram. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Gram. 16.50 Sportcomm. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Sport- kron. 18.30 Gram. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.25 Memolan- dum. 19.30 Lichte muz. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Radio Fllharm. ork. en soliste. 21.00 U bent toch ook van de partij?, lezing. 21.10 Gram. 21.35 Het graf in de hof, lezing. 21.55 Lichte muz. 22.25 Boek bespr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.15-01.30 Paaswake en Plechtige Nachtmis. NTS: 14.00-14.40 Eurovisie Londen: Roeiwedstr. Oxford-Cambridge. VARA: 17.00-17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Espresso. 20.50 TV-Toto. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Automobillstenkron. 12.30 Inter views. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 13.40 Gram. 14.10 Hoorsp. 15.10 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelopen week. 16.00 Radioportret. 16.45 V. d. kleuters. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weer ber. 18.00 Nws. 18.15 Sportuitz. 18.45 Pari. overz. 19.00 Gevar. muz. 10.30 Gevar. pro gram. 20.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Boek- lespr. 22.45 Avondgebeden. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m 12,00 Hersengym. 12.31 Sportparade. 13.00 Latijns-Amerik. muz. 13.55 Bootrace. 14.40 Gram. 14.50 Races. 15.10 Hoorsp. 15.45 Voetbal. 16.45 Planorecital. 17.00 Sportversl. 18.00 Orgelspel. 18.30 Onbe kend. 19.00 Nws. en Journ. 19.24 Voetbal. 19.31 Sport-quiz. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Ork. conc 22.00 Onbekend. 22.30 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 15.30 Gevar. muz. 16.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.10 Hoorsp. 21.30 Pianorecital. 21.45 Nws. 22.10 Amus. progr. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Dans muz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.05 Gram. 14.40 Kamermuz. 15.45 Le Libertln, opera. 17.45 Gram. 17.50 Kamermuz. 18.15 Hoorsp. 19.25 Ork. conc. 21.30 Nws. 21.35 Ork. conc. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 in. 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.15 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Amueem. muziek. 14.30 Gevar. progr. 16.10 Zangrecital. 1610 V. d. toeristen. 16.20 Zarugreoltal. 16.10 V. d. toeristen. 16.20 Nws. 17.15 Gram. 17.30 Operettemuz. 17.45 Engelse les .18.00 Dansmuz. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Kamermuz. 20.00 Cabaretprogr. 21.00 Gram. 21.15 Amus. ork. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.55 Nws. 24.00 Plech tige Nachtmis. 1.00 Einde. 484 m.: 12.52 Gram. 13.00 Nw6. 13.15 Bel Canto. 15.00 Vrije tyd. 16.02 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.02WWL Gram. 18.38 Gram. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20.30 Hoorsp. 21.30 Gevar. muz 22.00 We reldnws. 22.10 Jazzmuz. 22.45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Lichte muz. 23.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2