Clir. Oranjevereniging Leiderdorp opgeheven Laatste nieuws Bij Den Deyl in Wassenaar worden verkeerslichten aangebracht Er komt een algemene vereniging Beloging voor Amerikaanse Chmielewski liet 20.000 ambassade in Lissabon Joden uit Vught vergassen Opperwachtmeester C. Versluis in Leiderdorp gehuldigd Drama in Glasgow DINSDAG 28 MAART 1961 In het Dorpshuis te Leiderdorp werd gisteravond een ledenvergade ring van de Chr. Oranjevereniging gehouden. Naar aanleiding van een ontvangen brief, moest beslist worden over de opheffing van de vereniging. Het organiseren van festiviteiten was de laatste jaren veelal de taak van de CO.V. Echter volgens de statuten onjuist. Deze geven aan, dat de taak van de C.O.V. is. het beleggen van herdenkingsdiensten, om de liefde voor het huis Oranje en 's lands historie aan te kweken. Voor deze herdenkingsavonden bestond vrijwel nooit belangstelling. De heer E. Kronenburg, die deze toelichting gaf, zei verder nog, dat de ver anderde tijd en samenstelling van de Leiderdorpse bevolkingsgroeperin gen, voor het bestuur een reden temeer is geweest, met dit voorstel te komen. Oprichtingsvergadering op 14 apri! a.s. Een algemene Oranjevereniging kan veel meer de saamhorigheid van de be volking bevorderen. De oprichting van een dergelijke vereniging is derhalve gewenst. Het voorstel om tot opheffing van de huidige vereniging over te gaan werd aanvaard. Wat het aanwezig saldo betreft werd besloten dit over te dragen aan de nieuw op te richten vereniging. Wordt deze vereniging niet opgericht, dan is het geld bestemd voor het comité „Ont spanning ouden van dagen". Het aftredende bestuur verklaarde zich bereid als initiatiefnemers op te treden voor een nieuwe vereniging. Er zullen dan 13 bestuursleden gekozen moeten worden. De oprichtingsvergade ring is vastgesteld op vrijdagavond 14 april a.s. in het Dorpshuis. De voorzitter, de heer W. D. C. van de Wijngaard dankte tijdens deze vergadering het af getreden bestuurslid, de heer L. v. d. Sijs, die ruim 15 jaar hard voor de COV gewerkt heeft. STADSNIEUWS AANBESTEDING LAGERE LANDBOUWSCHOOL Namens de Hollandsche Maatschappij van Landbouw te Den Haag vond he denochtend in de Stadsgehoorzaal de aanbesteding plaats van het bouwen van een lagere landbouwschool met bij komende werken aan de Boerhaavelaan. Er werd als volgt ingeschreven: Bouwmaatschappij „Zaandam", Den Haag f288.000; Braco, Amsterdam f278.700; Strijk, Rijpwetering f265.000; Koridon, Vinkeveen f261.000; C. Meijers Haarlem f261.000; Van de Voorde, Am stelveen f260.000; De Vries, Haarlem f260.000; K. Bakker, Den Haag f256.000 C. Vos, Duivendrecht f254.000; G. van Dijk, Utrecht f254.500; Deerenberg en Van Wijk, Alphen a. d. Rijn f254.000; J. Schouten, Leidschendam f252.569; G. J. Evers, Bloemendaal f252.000; Dorco, Leiderdorp f252.000; Van de Zande, Utrecht f251.300; Gebr. v .d. Putten, Heemstede f248.900; Gebr. Van Veen, Utrecht f248.800; Hoeben, Bussum f248.000; C. J. Strijk, Oegstgeest f246.500; J. Hilgeman, Linschoten f246.400; Gebr. Den Ouden, Alphen a. d. Rijn f245.600; J. van Beek, Ermelo f245.500; N. v. d. Werf, Utrecht f245.425; J. v. d. Jansen, Nieuw-Vennep f245.000; C. v .d. Wiel, Noordwijk aan Z. f245.000; Gebr. Stekelenberg, Utrecht f244.999; A. den Ouden, Gouda f244.900 W. v .d. Mey, Herwijnen f244.900; A. M. v. d. Pol Kapel Avezaathe f244.800; N. van Eek, Gameren f244.800; P. Sluyter, Amsterdam f244.700; Nebo, Rotterdam f244.000; H. W. te Pas, Enschede f243.000; J. Duivestein, Den Haag f242.500; N. v. d. Bent, Katwijk aan Zee f242.000; Janze, Arnhem f241.000; W. Hennipman, Leiderdorp f240.000; R. v. d. Kuip, Oostermeer f240.000; C. Wynands, Amersfoort f238.400; W. Geel, Amsterdam f237.222; R. A. van Batenburg, Amersfoort f237.000; Koot, Zeist f234.500; Leo Zitman, Leiden f232.600; A. Ph. Kuyl, Voorschoten f232.500; J. van Riet, Maresingel, Lei den f232.000; J. N. van Blyswyk, Sche- veningen f229.300; De Lange en Van der Plas, Oegstgeest f229.000; Joh. Noor- lander Zn., Leiden f228.100. Expositie Fer Hakkaart In het Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, exposeert onze 20-jarige stadgenoot Fer Hakkaart, leerling der Academie voor Beeldende Kunstea te Den Haag, een aantal eerste proeven van zijn talent o.a. olieverven en aquarellen, terwijl hy zich ook in diverse druktechnieken be kwaamd heeft. Er is in zijn werk een fris aandoende kleurgevoeligheid aan wezig, waarvan bijv. „Nettenboetsters" en „De gokkers" getuigen. Voorts heeft ons zijn welgeslaagd „Zelfprotret" ge troffen, alsmede een harmonisch uitge werkt „Diepzee"-aquarel. Er lijken bij Hakkaart mogelijkheden voor de toe komst aanwezig. Mogen zij in vervulling gaan! H. AUTOBOTSING KANAALWEG Gistermorgen omstreeks zeven uur heeft zioh op de kruising Kanaalweg- Voorschoterweg-Zoetewoudseweg 'n bot sing voorgedaan tussen een tienwielige vrachtauto en een bestelwagen. De vrachtwagen botste frontaal tegen de andere auto, waarvan de bestuurder een 41-jarige stukadoor uit Schiedam, een hoofdwond en een gekneusde linkervoet opliep. De naast deze bestuurder zitten- de 57-jarige opperman, eveneens uit Schiedam, werd door de EHD met een snijwond aan het hoofd naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. De vrachtauto kreeg schade aan het linkerspatscherm. De bestelwagen werd aan de voorzijde nagenoeg vernield. Jubilaris bij NEM In de conferentiekamer van de N.V. Nederlandsche Electrolasch Maatschap pij werd de heer I. Guldemond gehul digd in verband met zijn 25-jarig jubi leum als koperslager-pijpenbuiger. Al lereerst sprak de directeur van de NEM, de heer H. Hofman, de jubilaris en zijn echtgenote toe. Hij prees de heer Gul demond om zijn vakbekwaamheid en ijver. Namens de directie overhandigde de heer Hofman een bloemenmand en een geschenk onder couvert. Bedrijfs leider Leupe stelde de jubilaris ten voorbeeld voor anderen. Afdelingsbaas Bonte bood namens bedrijfs- en kan toorpersoneel een aktentas aan. Ook de voorzitter van de jubileumcommissie, de heer Derogee, overhandigde een ge schenk. Competitie van amateur fotografen loopt ten einde De Leidse Amateur Fotografen waren gisteravond weer in groten getale in de bovenzaal van restaurant „De Doelen" bijeen voor de derde ronde in de onder linge kleurendia-competitie. Het welkomstwoord van de voorzitter, de heer J. G. Gompelman, was ditmaal in het bijzonder gericht tot de heer H. P. Keekstra, oud-lid van de LAFV. Het ver heugde spreker, dat de heer Keekstra zich weer als lid had aangemeld. In het hierna volgende korte huishoudelijk ge deelte, bracht de afgevaardigde naar de algemene bondsvergadering, dr. J. Ver steeg, verslag uit van zijn bevindingen. Spreker deelde onder meer mede, dat de bondsvoorzitter, de heer G. A. W. Wage naar, om gezondheidsredenen was afge treden en tot erelid van de Bond was benoemd, waarna de heer Hans Schneier tot zijn opvolger werd gekozen. Daar de derde ronde kleurendia's een vrije-onderwerpen-ontmoeting was en dus de gebondenheid van een bepaald onderwerp geen handicap vormde, was het aantal inzendingen opmerkelijk groot vooral in de klasse-meergevorderden. De jury, bestaande uit de heren J. G. Gompelman. dr. P. J. van Mullem en G. L. van der Berg, had dan ook geen gemakkelijke taak om een en ander binnen de redelijke perken te houden in de vorm van het uitdelen van kritische opmerkingen en waarderingspunten. Aan het eind van de avond gaf de heer Gompelman namens de jury een resumé van de verrichte prestaties. Nu de competitie in april sluit, zullen de eind resultaten spoedig bekend worden ge maakt. Zangfeest in Rotterdam BEVORDERING VAN DE KERKZANG. Rotterdam en Schiedam zullen in de week na Pasen 500 jongeren tussen 8 en 18 jaar uit Zweden, Noorwegen, Dene marken, Duitsland, Schotland, Engeland, Frankrijk en Nederland ontvangen, die van 3 t/m. 6 april gemeenschappelijk muziek en zang zullen beoefenen. Veer tien koren nemen deel aan dit interna tionaal en interkerkelijk zangfestijn, dat de voortzetting is van soortgelijke evenementen in Bremen (1955) en Up- sala (1958). Alle buitenlandse deelne mers, ongeveer 450 in getal, worden bij Rotterdamse en Schiedamse gezinnen particulier ondergebracht. Het doel van deze driejaarlijkse zangfeesten is o.m. het bevorderen van internationale een heid en van oecumenische verbindingen, bevordering van de kerkzang en het be- Naar schatting honderdduizend Por tugezen hebben gisteren voor het ge bouw van de Amerikaanse ambassade in Lissabon gedemonstreerd in verband met de houding, die de Amerikaanse ver tegenwoordiging in de Veiligheidsraad heeft aangenomen bij de behandeling van het agendapunt „Angola" (de VS hebben tezamen met de Sowjet-Unle, voor 'n ontwerpresolutie gestemd, waar in het Portugese beleid in Angola werd veroordeeld). De betogers wierpen stenen naar de ramen en inktpotten naar de muren van het ambassadegebouw. De in de Portugese pers aangekon digde betoging was opgezet als een be tuiging van hulde aan hen, die bij de recente wanordelijkheden in Angora zyn gevallen. Tengevolge van de terroristische ac tiviteit in noord-Angola zijn 31 man nen, 9 vrouwen en 6 kinderen omgeko men, aldus heeft het Portugese pers bureau Lusitania meegedeeld. Vluchtelingen uit de grenspost Puri hebben meegedeeld dat zaterdagavond een aanval van een groot aantal terro risten is afgeslagen. Zestien gevangen genomen terroristen zijn zondagavond naar Loeanda overgebracht. Een hun ner heeft volgens Lusitania bekend on der bedreiging door een buitenstaander drie Europeanen te hebben gedood. Voorts zou zich onder de gevangenen een inheemse medicijnman bevinden die terroristische leiders onder de invloed van verdovende middelen zou hebben gebracht. De gouverneur van Angola, dr. Alvaro da Silva Tavars, heeft verklaard, dat leger en politie de situatie onder con trole hebben. Russen technisch klaar voor bemande ruimtevaart Technisch waren de Russische geleer den in augustus verleden jaar gereed om een mens een reis in de ruimte te laten maken, maar de poging werd uitgesteld om verdere biologische proeven te ne men, zo schrijft de Russische geleerde Norair Sisakyan, in de editie van maan dag van de Pravda. Daarvoor moesten verschillende le vende organisme in ruimtevaartuigen en spoetniks vluchten in de ruimte maken. De opmerkingen van Sisakyan had den betrekking op de vlucht in de ruimte van een hond, die zaterdag werd gelanceerd. De hond werd naar thans wordt bericht op zijn geslaagde vlucht in het vijfde Russische ruimteschip door muizen, marmotten, kikvorsen, micro ben, virussen en gedroogde planten ver gezeld. Sisakyan schrijft dat gebleken is dat vluchten langs een lage ronde baan om de aarde geen noemenswaardig effect hebben op de levensfuncties der orga nismen noch op hun fundamentele „psychologische functies". De jongen van twee honden die in augustus j.l. een ruimtevlucht maakten aan boord van het tweede ruimteschip groeien normaal op. Meisje viel uit derde etage Gistermorgen is een 4-jarig meisje te Leidschendam uit het raam van de wo ning op de derde verdieping gevallen. Het meisje werd ernstig aan haar ge zichtje gewond. In zorgwekkende toestand is zij naar de "Trsulakliniek te Wassenaar gebracht. trekken van de jongeren hierin. Voorts wil de Fellowship (waarin de koren bezig zijn zich aaneen te sluiten) in dienst staan van de liturgische vernieuwing, die zich in de kerken baanbreekt en als een van de belangrijkste aspecten van de oecumenische beweging beschouwd mag worden. De opening van het feest geschiedt op tweede paasdag 's avonds om acht uur in de St.-Laurenskerk in Rotter dam. Hierbij zingen de koren van Up- sala, Bremen en Londen. Voorts zullen toespraken worden gehouden, o.a. na mens de conferentie van Europese ker ken, de Wereldraad van Kerken en de landelijke Oecumenische Jeugdraad. De thans terecht staande voormalige kampcommandant Chmielewski heeft ongeveer twintigduizend Joden uit het concentratiekamp Vught voor vergassing naar Auschwitz en Sobibor laten over brengen. Aldus een schrijven van het Nederlandse Instituut voor Oorlogsdocu mentatie dat gisteren bij de voortgezet te behandeling van de zaak tegen Chmielewski in Ansbach door de open bare aanklager werd voorgelezen. Chmielewski was begin mei 1943 voor het oprichten van het kamp Vught naar Nederland gestuurd. Volgens de inlichtingen van boven genoemd instituut werden in mei en juni 1943 Joodse kinderen, slechts ten dele in gezelschap van hun ouders, mas saal voor vergassing naar Sobibor gede porteerd. De overgebleven ouders wer den later nagezonden en vergast. De wantoestanden in het kamp waren ten tijde van Chmielewski zo erg geweest dat zelfs de S.S. hem hierom had aan gesproken, aldus het instituut. Om het proces niet onnodig ingewik keld te maken is Chmielewski echter „slechts" 297-voudige moord op geinter- neerden van het kamp Gusen, by Maut hausen, waarvan Chmielewski ook de leiding heeft gevoerd, ten laste gelegd. Succesvolle zanger (maandsalaris 1850 mark) bestal eollega's Een nieuwe ster aan de Duitse opera- hemel, de 26-jarige bas-bariton Peter Prohaska van de Neurenbergse Opera, is geschorst naar aanleiding van beschul digingen dat hij zijn collega's had be stolen. De intendant van de Neuren bergse Opera, Karl Pschigode, deelde op een persconferentie mee dat de zanger intussen de bestolenen zijn verontschul digingen heeft aangeboden en de schade van verscheidene honderden marken heeft vergoed. Peter Prohaska, die elektriciën en danser is geweest, is een leerling van de zanger Jaro Prohaska in Berlijn en mocht diens naam als kunstenaars schuilnaam voeren. Hy heet eigenlijk Klaus-Peter Heinze. Na zijn zangers opleiding kwam hij in 1958 via Heidel- berg aan de Neurenbergse Opera en werd spoedig een der gunstelingen van het publiek. Hij had in Neurenberg een maandsalaris van 1.850 mark. Hij had contracten getekend voor optreden op de Salzburger Festspiele en bij de Westber- lijnse Opera. Reeds einde vorig jaar was bij de po litie aangifte gedaan door kunstenaars die na hun optreden bedragen van 20 h 70 mark uit hun in de garderobe achtergelaten kleren misten. Bij een huiszoeking in de woning van Peter Prohaska werden een scheerapparaat en een aansteker gevonden die uit het operagebouw waren verdwenen. Dr. Broekmeyer inspecteur onderwijs Kon. Luchtmacht BH beschikking van de chef van de Luchtmachtstaf is per 1 april 1961 bij de Kon. Luchtmacht ingesteld de in spectie onderwijs. Tot inspecteur onder wijs Kon. Luchtmacht is benoemd kolo nel dr. M. W. J. M. Broekmeyer, direc teur van de Luchtmachtstafschool te 's-Gravenhage. Bij K.b. is kolonel dr. Broekmeyer met ingang van 1 april a.s. bevorderd tot commodore. De inspecteur onderwijs Kon. Lucht macht is belast met het toezicht op alle opleidingen en cursussen bij de Kon. Luchtmacht. Hy neemt kennis van de gang van zaken en de resultaten van de ooleiding van de individuele militair bij de opleidingsinrichtingen en andere onderdelen van de Kon. Luchtmacht. Kolonel dr. Broekmeyer is half decem ber j.l. wederom benoemd tot directeur van de Luchtmachtstafschool, een func tie die hy verscheidene jaren geleden reeds had bekleed. Tot half december was hij commandant van de vliegbasis Volkel. Kolonel Broekmeyer is het vori ge jaar aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam gepromoveerd op een proefschrift over de economische strategie. Zilveren jubileum Vanmorgen werd in het Leiderdorpse raadhuis opper-wachtmeester C. Versluis gehuldigd, omdat h(j 25 jaar by de politie is. Aanwezig waren burgemeester en mevrouw Van Diepeningen, de wet houders C. Meerburg en A. M. Kleiss, de gemeentesecretaris, de heer Hobo en de gemeente-architect, de heer Buitendyk. Als eerste spreker trad burgemeester Van Diepeningen naar voren. De heer Versluis, zo memoreerde hij diens staat van dienst, is na zijn diensttijd by de cavalerie, op 1 augustus 1940 als wacht meester bij de marechaussee gekomen, werd in 1946 wachtmeester le-klas en in 1955 opper-wachtmeester. De 37-jarige ongehuwde vrouw Jean Barclay Waddell, die ervan verdacht wordt vijf kinderen in de leeftyd van vier tot zeven jaar uit een raam op de derde verdieping van een woning in de nabyheid van een Glasgowse achter buurt op straat te hebben gegooid (zie pagina 1) is vandaag op beschuldiging van moord en poging tot moord voor de rechter geleid. Deze gelastte haar in hechtenisneming voor een periode van vier dagen. De zitting duurde minder dan twee minuten, waarin de vrouw slechts één woord sprak, nl. „ja" toen haar naam werd afgeroepen. Vanmorgen was de toestand van de zevenjarige jongen, die inmiddels een hersenoperatie heeft ondergaan, kritiek. Van twee andere slachtoffertjes (beiden vier jaar) werd de toestand „redelijk" genoemd. Die van het zes-jarig broertje van het omgekomen meisje was „vry re delijk". Belkacem Krim in Tunis geopereerd Van Belkacem Krim, vice-premier van de Algerijnse regering in ballingschap, is vanochtend de galblaas weggeno men, zo wordt in Algerynse kring te Tunis meegedeeld. Zyn toestand is be vredigend. OVERVALLER VAN NIEUWE HAVEN AANGEHOUDEN (Van onze Haagse correspondent) In de nacht van zondag op maandag jl. heeft de Amsterdamse politie in een logement de dader van de op 10 maart in een winkel aan de Nieuwe Haven in Den Haag gepleegde roofoverval aange houden. Het is een 52-jarige man zonder beroep. Het slachtoffer, een 67-jarige weduwe en buren hadden hem na con frontatie met politiefoto's herkend. BESPREKING OVER KINDERBIJSLAGREGELING Naar ons van de zijde van het depar tement van Sociale Zaken is medege deeld, zijn er gisteren op ministerieel ni veau besprekingen gevoerd over de door de VVD voorgestane oplossing alleen kinderbyslag te geven aan zelfstandigen beneden een bepaalde inkomensgrens en het aantal premiebetalers te beperken. Als eerste van een parlementaire delegatie, die op 5 april in Hollandia de installatie van de Nieuw-Guinea-raad gaat bywonen, is vanochtend het lid van de Tweede Kamer mr. H. K. J. Beer- nink, voorzitter van de CHU, van Schip hol vertrokken. WARMOND Burgerlijke Stand Geboren: Marcus H„ zn van L. H. de Nie en S. Knoppert. Getrouwd: J. J. F. van Wordragen, 28 jr en J. M. Sikklng, 19 jr. Bij Den Deyl te Wassenaar wordt op het ogenblik hard gewerkt aan een verkeersinstallatie. Deze instal latie is dringend nodig, want door plaatse ontstaat geregeld een uiterst moeilijke situatie. De ver keerslichten worden boven de rij baan aangebracht, terwijl er ook de vele verkeersstromen en het toe- luidsprekers zullen komen. Dit laat- ls/e is vooi nemend aantal weggebruikers ter 1 vooral voor de wielrijders van. belang. Op de foto ziet men het verkeershuisje vanwaar uit de ap paratuur zal worden bediend. De datum van inwerkingtreding is nog niet bekend. (Foto Leldsch Dagblad) Begonnen in Stavenisse in Zeeland, ging hy later naar Leimuiden, van daar naar Leerdam en tenslotte naar Leider dorp. Het gemeentebestuur, zei de burge meester, wil graag voor deze gewaar deerde politieman als gastheer optreden. Voor de getrouwe plichtsbetrachting niets dan lof, aldus spreker. Namens de districtscommandant sprak kapitein J. Vermeulen. Deze dacht by Leerdam niet aan glas, maar aan hout: het hout waaruit kerels gesneden worden. Vervolgens spraken de groepscomman dant van de Rykspolitie van Leiderdorp, Hoogmade en Koudekerk, adjudant v. d. Ster, de oud-adjudant van Leiderdorp. Kronenburg, namens de Rykspolitie te Leiden de heer Pot, namens de reserve- Rykspolitie, de instructeur v. d. Dool. Allen gewaagden van het prettige samenwerken met de Jubilaris en o.m. van de rustige wyze waarop hij alle zaken behandelt. Alle sprekers boden ge schenken en bloemen aan. Met welge kozen hartelijke woorden dankte de heer Versluis, mede namens vrouw, zoon en dochter voor deze huldiging. BEURSOVERZICHT Philips, Hoogovens vast By geringe omzetten waren de Philips- aandelen vanmiddag op 1232 aan de vas te kant. De slotkoers van gisteren voor deze aandelen was 223Voor de jaar vergadering van dit concern op morgen, bestaat een overweldigende belangstel ling. Donderdag worden de Philipsaan- delen ter beurze ex-stock en ex-slotdivi- dend verhandeld. By een koers van 1230 zal dat neerkomen op circa 1162 voor de aandelen. De beurs rekent erop dat dit koersverschil weer spoedig zal worden ingelopen. Voor Zwitserse rekening wer den de elektro-aandelen. zy het in ge ringe mate, uit de markt genomen. De betere vooruitzichten ten opzichte van de internationale situatie in Laos gaven de Europese beurzen vandaag een goede stimulans. Londen, Italië en West-Duits- land waren goed pryshoudend tot vast. Ook het Damrak gaf hogere koersen te zien, vergeleken met de vorige slotkoer- sen. Reeds gisteren liep men in Amster dam. op geruchten over ontspanning in de politieke toestand in Laos. met ho gere koersen vooruit. De verkorte beurs- week werkte vanmiddag remmend op de ondernemingslust. Naast de vaste stem ming voor Philips moet de betere ten dentie voor Hoogovens worden genoemd. Dit fonds noteerde op 966, circa 8 pun ten boven gisteren. Maandag behaalden deze stukken 13 punten koersverschil. Unilevers plus 3 punten op 844. Aku prijshoudend op 513% zonder meer. Kon. Olie draaide rond de vorige slotkoers van f. 147,10. Wall Street gaf maandag geen veranderingen van enige betekenis te zien, ook niet voor de Nederlandse hoofdfondsen. Van de leidende cultures bestond we derom belangstelling voor aandelen HVA, die op 147 by na 2 punten hoger sloten. Gedurende de gehele beursduur werd er regelmatig in dit fonds gehan deld. In de scheepvaartafdeling was het zeer rustig. Er vonden wat liquidaties plaats die goed werden opgenomen. Het koersverlies beperkte zich voor deze aan. delen van 1 tot 2 punten. Staatsfondsen zeer kalm en praJctisch onveranderd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 28 maart Londen 10.06%-10.06%; New York 3.59'4 M0£trMl 3 63,',-3 63,V Parus .f.' Brussel 7 204-7.21; Frank- ®0®64-#0.60HStockholm 6960'.- 57 75H:67M4Ch 83.20'i-83 25U; Milaan "{34-57804 Kopenhagen 52.05' ?2i?He:,0ïl? 50 31SOSS: Wenen 13 8(1- 13.81; Lissabon 12.57%—12.59 BEURS VAN AMSTERDAM Dinsdag 28 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden 102 102^ 102 102,% 102 102,% Ned. '60 II 4% 102 102,% 100H 100% lOOH 100% 100% 100 %QL 98% 98% Grootboek obl. 3% 81% Ned. '47 3% (3) 94% 94% Ned '51 3% 98% 98% 96% 96% Ned. '56 3% 95% 96 Ned. '48 3% 90% 91 Ned. bel cert. 3% 90 90% 91 92% 92% 92% 92% •d '55-11 3% 93% 93% Ned "37 3 93 93 Ned grtbk obl. '46-3 93% M Ned doll in '47 3 89% 89%. Ned. Inv. cert. 3 100% 100% 100% 100 %GL Indië -37 3 99| j 99% Indië *37 A 3 96H 961 Ned. won. hi. '57 6 HOU 110% Ned. won b.l '58 4% 101 101 ,V ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 36% 36% Nat. Handelsbank 245 GB Ned. Handelmy. 343 345 Amst Rubber 122 GB 122% HVA 145% 146% Senembah 535 535 A-K.U513% 510% Berkei's Patent (v.) 388 GB 388 Calve Delft eert. 844% 847 Dell My .en (Ver.) ..17150 GB 171.80 Kon Pap v Gelder 400 GB 402 GB Hoogovens eert958% 966 Miiller en Co NU 560 GL 562% Ned Kabelfabr 720GB 725GB Philips 1223% 1232% Philips pref 329% 330 Unilever 841 Wilton Feyenoord 294 295 Biliton 2de r 484% 485 Dordtse Olie gew. 695% 698% Kon Olie (f 20.—149.10 149.30 Idem (50 A t 20.—) 147.10 147.30 Holl Amer iyn 178 177% Java China Paket 183 183 K.L.M. 96 96 Kon Ned Stmv My 216% 217% Kon Paket My 177% 176 Stoomvaart My Ned 191% 190% Nievelt Goudr eert 181% 180% v Ommeren eert 359 359 Kon. Rott. Lioyd... 173 173% Ned. Scheepv. Unie 182% 180% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen Vorige Slotkoers koers v heden A'dam "47 (354) 3 9654 964 idem '48 (354) 96 4 96 4 "/S1 J?"} 1004 100* L 'd- I-n (34) 964 Z.-Hol]and "58 (44) 100* loo»i Bankwezen BMk N Q .68 (5^, 106 y wj 52 (44) 1004 1004 BVO riSh' J00 100H 183 BVG rspbr. "52 1424 B 143 Indnstr. Obligaties Philips Dollarlng *51 90 L Premieleningen A'dam *53 3 108 B 108 B Adem "51 J 24 87 4 8754 A dam M 1 24 85 854 A dam '56 n 2% 95% 95% A'dam *56 Hl 2% 95% 95 Eindhoven *54 2% 82% Enschede *54 2% 83% 83% Den Haag '52 12% 91% 91 Idem ii 2% 934 R'dam *52 i 2% 95 91 b Idem ii 2% 91% 91B Idem *57 2%99% 100% Utrecht *52 2% 93% 92% Z.-Holl. 1957 2% 97% 97% Zuid-Holland *59 2% 103% 103% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingeo Robeco 245 246 Amst. Bank 375 385 H3U. eert 215 215% Rott Bank 346 344 Twentsche Bank 310 313 Industrie Ondernemingen Albert Heyn505 514 Borsumy 44 vi Electrolftsmy 390 Kon Ned Grofsm 200 GL 199 Holl, Constructie 560 564 Ing bur v. Bouwnyv 288% 287 Internatlo 172 178% Int. Kunststof! Ind 90 L 85 v. Kempen en Begeer 145 145 Leidse Wolspinnery 574 576 Rott Droogdok Mil 560 Sikkens Groep 951 956 Ver Touwfabrlekpp 380 390 Walvisvaart 108% 110 Wernink's Betonmy 188 194 Van Wyk en Heringa 147 146 Zaalberg 147 148% Amerik.' fondsen Canadian Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell OU Union Paclflo Un. States Steel 23% 66% 52% 46% 52 46 *4 87 60% 89% 32 iV 85% 23% 65% 53 46% 51% 45A 87 61% 89% 32% 85%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9