Nederlands leger beproeft Duitse draadgeleide anti-tankraketten OSCAR - weer een nieuw blad voor jongeren Nog geen opdracht gereed aan de nieuwe commissie-omroepwet Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 22 MAART 1961 Elk projectiel 2000 gulden (Van onze correspondent) Voor 24.000 gulden aan projectielen is gistermiddag verschoten op de Olde- broekse Heide om generaals, kolonels, oversten, majoors, kapiteins en journa listen kennis te laten maken met de nieuwe draadgeleide anti-tankraket „Co bra". Deze „Cobra" is een Duitse vin ding, die als een duivel-uit-een-doosje na een druk op de knop opspringt en over een afstand van 500 tot 1500 meter per draad kan worden bestuurd tot de inslag in een vijandelijke tank. Van de vele anti-tankraketten, die op het ogen blik „aan de markt" zijn, heeft het Ne derlandse leger dit Duitse type gekozen om het aan intensieve proeven te on derwerpen. Een „Cobra" weegt ongeveer tien kilo en is vrijwel geheel van kunststof ver vaardigd. De voordelen van de „Cobra" zijn, dat 't wapen over een betrekkelijk korte af stand en dus, mede door de bestuurbaar heid met grote trefzekerheid kan worden ingezet. Verder dat het in het terrein goed verdekt is op te stellen, vooral ook omdat de schutter op honderd meter verwijderd kan zitten. Het afvuren ge schiedt dan ook per draad. Tot de na delen behoren de minimum afstand van 500 meter en het feit, dat de schutter seconden lang moet sturen en in die tijd kwetsbaar is voor storende invloeden. De prijs van f. 2000 per projectiel kan men, uit militair oogpunt gezien, nu geen bezwaar vinden. Wel hebben de Neder landse legerinstanties, die het projectiel op het ogenblik beproeven, oog voor het feit, dat een schutter na een basis-oplei ding met een oefeninstrument, minstens twintig keer in werkelijkheid een „Co bra" moet hebben afgeschoten om een redelijke graad van geoefendheid te be reiken. Om die vaardigheid te behouden moet hij er dan, naar men aanneemt, nog eens zes per jaar afschieten. Alles bijeen dus een investering van f. 50.000 in één anti-tankschutter. Men hoopt dan ook voor deze specialisten in de infan- terie-bataljons beroepsmilitairen of ten minste vrijwillig langer dienenden te kunnen aantrekken. T.v.-toestel Het oefeninstrument voor de „Cobra", ook al in het artillerieschietkamp bij Labour-verzet tegen schorsing van vijf parlementsleden (Van onze Londense correspondent) Ruim 70 Labour-afgevaardlgden in het Lagerhuis hebben een ultimatum aan Gaitskell, de leider van de socialis tische fractie, gezonden om de schorsing van de vijf leden van de linker-vleu- gcl der party ongedaan te maken. Vo rige week werd tot schorsing besloten omdat zij tegen de leger- en lucht machtbegroting hadden gestemd het geen zij in overeenstemming achtten met het besluit van de Scarborough- conferentie welke zich heeft uitgespro ken vóór eenzydige nucleaire ontwape ning, een besluit dat door de parle mentaire fractie echter niet is aan vaard. In elk geval achtte de fractieleiding stemmen tegen de militaire begroting onaanvaardbaar, omdat dit kan worden uitgelegd, dat de partij helemaal geen leger of luchtmacht wil. De vijf leden in kwestie onder wie de militante so cialist Michael Foot, herhaalde maan dag hun overtreding door als enigen opnieuw tegen de militaire begrotingen, welke thans in fases verder worden be handeld, te stemmen, maar thans wa ren zij natuurlijk niet onderhevig aan de partydiscipline. Zolang de scheuring over de defensie in de Labourpartij voortduurt, biyft het stormen om Gaitskell en de andere ge matigde leider, en is de party onge schikt om haar oppositietaak behooriyk te vervullen. De Labourcrisis betekent automatisch een crisis voor de gehele parlementaire democratie, welke zonder doelmatige oppositie niet kan functio- Vervolg van flag. 1 Westelijke concessies Ormsby-Gore zei dat het Westen „lie ver binnen weken dan binnen maanden" een verdrag sluit en dat „al het moge lijke is gedaan" om aan de Sowjet- Unie tegemoet te komen. Wanneer de Russische regering bereid is in te stem men met een regeling voor inspectie ter plaatse en de samenstelling van de inspectiegroepen, zodat redeiyke garan ties bestaan voor de doeltreffendheid van de onpartydigheid van het onder zoek, zijn in feite alle belangryke pro blemen opgelost en zou de weg naar een verdrag vry liggen, aldus de Britse afgevaardigde. De Russische afgevaardigde, Tsarap- kin, stelde voor de leiding van de or ganisatie voor controle op naleving van het verdrag samen te stellen uit een bestuursraad van drie personen: een afgevaardigde van de Sowjet-Unie en haar bondgenoten, een afgevaardigde van de Westeiyke landen en een neu trale gedelegeerde. Hij verwees in dit verband naar de secretaris-generaal van de Verenigde Naties en de situatie in Kongo, en concludeerde dat de ge beurtenissen in dit land tonen „hoe ge vaarlijk het is te veel gezag in de handen van één man te leggen." Tsarapkin verweet Frankryk de atoom bewapeningswedloop „op te jagen". j. Wanneer hieraan geen einde komt zal het aantal atoommogendheden toene men, en zal het steeds moeilijker wor den overeenstemming te bereiken over een verdrag. Engeland en de Ver. Sta ten hebben de besprekingen vertraagd om Frankryk de gelegenheid te geven proeven te nemen door een soort van „werkverdeling". De Russische regering is „byzonder bezorgd" over de Franse proeven met kernwapens en hoopt dat de Westeiyke mogendheden hieruit de noodzakeiyke conclusies zullen trekken, aldus Tsarapkin. Hy wilde nog geen commentaar le veren op de nieuwe Westeiyke voorstel len „Thans, in dit late stadium, pro beren de Verenigde Staten ee nstap te doen", zo verklaarde hy na afloop van de by eenkomst tegenover journalisten, „maar met veel voorbehoud. Er schij nen te veel maren te zijn." Oldebroek aanwezig, bestaat uit een soort t.v.-toestel, waarop met een bewe gend kringetje het doel kan worden aangegeven, terwyi een lichtende stip het afgevuurde projectiel voorstelt. Met een stuurknuppel moet deze stip binnen achttien seconden naar het kringetje worden gemanoeuvreerd. Als het lukt, duidt een uiteenspattende ster de „tref fer" aan. Dit apparaat dat op een ker mis veel aftrek zou hebben, kostte nog eens f. 30.000. Hoe moeilijk het richten van een „Co bra" is, bleek gistermiddag, toen de eer ste drie in opleiding zijnde schutters on der de ogen van zoveel (hoog) publiek elk vier projectielen mochten afvuren. Van de twaalf, als tomahawk-aan-een- lasso wegsuizende raketten trof het me rendeel geen doel. Advertent!- JRGO SHAWLS Van onze Amsterdamse correspondent) „Niet voor het gezin - maar voor het gewin". Dat zal volgens Sieto Hoving, die gistermiddag in het ICC-paviljoen in het Vondelpark te Amsterdam het nieuwe maandblad voor jonge mensen „Oscar" ten doop hield, de bedoeling zijn van de nieu we uitgave. Het was geestig bedoeld. Maar het was ook waar: sinds de „teenagers" en de „twenners" vrij veel geld te verteren hebben, steken maandbladen de kop op in de hoop voor adverteerders een nieuwe markt te vinden. Of zy daar in zullen slagen moet de toekomst leren. Dergelijke bladen moeten natuurlijk ook abonnees zien te vinden. Het maandblad „Taboe" is nog te jong om zyn bestaansrecht te kunnen aan tonen. Is hierbij min of meer sprake van een spreekbuis van de zogenaamde Leidseplein-jeugd, het blad „Oscar" heeft zorgvuldig gemeden, buiten de ge baande paden te stappen. Als het keurig in rotatie-diepdruk vervaardigd netter was ingebonden, zou het aan een damesblad kunnen herinneren. Er staat een verhaal in over Harry Mulisch, over Frank Sinatra, over musicals en over de televisie, en men heeft als me dewerkers ondermeer Michel van der Plas en Willem O. Duys gevonden. Het resultaat is wat slapjes geen vlees en geen vis. Wij stellen ons voor. dat wat de tieners en de twenners in dit eerste nummer van „Oscar" vinden, ook in de reeds bestaande dag- en weekbladen te vinden is. Behalve dan de in de tekst verwerkte reclame voor een bepaald merk japonnen, een scooter en een wa renhuis. „Oscar" is, na enkele aankondigingen, eindeiyk verschenen. Maar wy betwy- felen of er buiten de genodigden, die gisteren in Amsterdam waren verza meld, iemand op heeft gewacht. INWONER VAN KOUDEKERK A. D. RIJN ZWAARGEWOND Bij botsing van vrachtauto's (Speciale berichtgeving) Op Rijksweg 12 tussen Veenendaal en Maarsbergen zyn gistermiddag twee vrachtauto's op elkaar gereden, waar door een enorme ravage ontstond en waarbij de beide chauffeurs gewond werden, van wie een 38-jarige inwoner van Koudekerk aan den Rijn ernstig. zyn rechterhand werd afgekneld. De chauffeur reed met zyn vrachtauto, be laden met kapspanten in de richting Utrecht. By het naderen van een brug over Ryksweg 12 heeft hy vermoedelijk plotseling afgeremd om te zien of de kapspanten onder de brug doorgingen. Een achter hem rydende steenauto, be stuurd door een 44-jarige inwoner van Utrecht, kon niet tydig meer remmen, en vloog in volle vaart op de vracht auto uit Koudekerk. De gevolgen waren verschrikkeiyk. De chauffeur raakte de macht over zyn stuur kwyt, en terwijl al enkele kapspanten op de ryksweg vie len, reed hy de bermsloot in, waardoor een andere spant dwars door zyn ca bine schoot, die hem ernstig aan de rechterzijde verwondde. De andere chauffeur bleef beklemd in de steenauto zitten, omdat de massa stenen aan het schuiven ging. Hy kon met moeite uit zyn benarde positie worden bevrijd. Bei de slachtoffers werden naar het Juliana- ziekenhuis te Veenendaal overgebracht. Doordat enkele auto's uit de tegen overgestelde richting onverwachts moes ten remmen, was het gevolg daarvan een kettingbotsing, waarby vier auto's be trokken waren, maar waarby, behalve ernstige beschadigingen, geen per soonlijke ongelukken gebeurden. Televisiereclame ƒ7000 per minuut Dick de Vilder heeft tijdens een goed bezochte bijeenkomst van de Reclamekring III in Den Haag becij ferd, dat de prijs voor reclametelevi sie gemiddeld op ongeveer 7000 gul den per minuut gesteld zal moeten worden. Hy ging er in zyn betoog van uit, dat het tweede televisienet dan geheel ge ëxploiteerd zou worden door een onaf hankelijke onderneming, die haar pro gramma's geheel zou moeten financie ren uit de gelden, welke door de adver teerders in het laatje worden gebracht. Wanneer hij dan uitging van dertig zenduren per week en zes minuten re clame in elk uur zendtijd, dan kwam hy op een prijs voor reclame-uitzendingen van gemiddeld ongeveer 7000 gulden. De kostprijs van de vervaardiging van televisiereclamefilmpjes laat zich thans nog moeilyk berekenen, temeer omdat men zich van verschillende technieken kan bedienen. Volgens Dick de Vilder zullen de produktiekosten zich over het algemeen bewegen tussen de 500 en 900 gulden per meter film. Eén minuut zendtyd vergt 27 m. film. Een filmpje van twee minuten zou dus tussen de 25 en 45.000 gulden gaan kosten Advertentie Wees modern, verf met gemak. Neem Ceta-Bever CETALAC Radioraad stond er volledig achter Ook over de samenstelling nog niet beslist Staatssecretaris mr. Y. Scholten heeft de vaste commissie voor Onderwys, Kunsten en Wetenschappen uit de Tweede Kamer nog eens nadrukkelijk de verzekering gegeven, dat hy de Ka mer niet heeft willen overrompelen met zijn mededeling, dat hy een nieuwe commissie in het leven wilde roepen, die het ontwerp-omroepwet zal gaan be studeren. Tevoren had hy de voorzitter van de Radioraad hierover geconsulteerd en de Radioraad had zich unaniem met het voornemen van de regering akkoord ver klaard. De taak van de nieuwe com missie zou zyn de regering te assiste ren bij de voorbereiding van een aantal wijzigingen, welke de aanhangige wet telijke regeling van het omroepwezen behoeft. Dat daartegen ernstige bezwaren zou rijzen, vermocht de bewindsman niet in te zien. Evenmin was z.i. onover komelijk, dat de behandeling van het ontwerp-omroepwet door deze ontwikke ling nog tot enig verder oponthoud zou leiden. De bewindsman sprak de hoop uit, dat de commissie-omroepwet binnen één jaar na haar installatie haar ar beid zou hebben voltooid en dat dan de totstandkoming van een definitieve wet telijke regeling van de radio en televi sie in Nederland wellicht uiteindelijk spoediger tot stand gekomen zou blijken te zyn dan Anders het geval ware ge weest. Verre van de verantwoordelijkheid te hebben ontlopen, had de regering op deze wyze juist verantwoordelijkheid op zich genomen. Het lag niet in het voornemen van de bewindsman, de nota over de reclame-televisie aan de nieuwe com missie- radio- en televisiewetgeving voor te leggen. Indien het Kamerdebat tot gevolg zou hebben, dat nadere maatre gelen op het stuk van reclametelevisie noodzakelijk worden, zouden die maat regelen in de wetgeving dienen te wor den verwerkt. Intussen zou de commissie haar arbeid ongestoord kunnen aan- vangen en voltooien. De opdracht aan de commissie had de staatssecretaris nog niet gereed. Hy verklaarde zich gaarne bereid, hierom trent te zijner tyd mededelingen te doen. Ook over de samenstelling van de commissie was behalve ten aanzien van het prof. mr. L. W. G. Scholten aangeboden voorzitterschap nog niet beslist. De staa.tssecretaris zou het juist op prys stellen te vernemen, wel ke verlangens in dit opzicht in de Ka mer commissie leefden. sinxsiapnips :3utssoido PICTOGRAM na- 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen! Idee: W. Nederlof, Leiden BINNENLAND Te San Carlos (Uruguay) is op 74- Jarlge leeftijd overleden de heer Chr. van Balen, voorheen directeur van de Ned. Kamer van Koophandel ln Buenos Aires. De heer Van Balen was o.m. Zuidameri kaans correspondent van verscheidene Ne derlandse bladen en stichter van het ln Buenos Aires verschijnende weekblad „Ne derland", dat nu 41 Jaar bestaat. Van zyn hand verscheen een boek over Argentinië en een over Uruguay. Tydens de oorlogs jaren heeft hij in opdracht van de Neder landse redering in Londen de berichtge ving over Nederland in de Zuldamerl- kaanse landen verzorgd. De duwbak „Boutteur I", van de Franse redery CNFR, welke onder Slik kerveer kapseisde, is gistermiddag gelicht. Het stoffelijk overschot van schipper Kers berg is echter niet gevonden. Gistermiddag heeft de minister van Defensie, ir. S. H. Visser, een kort werk bezoek gebracht aan het depot der Kon. Marachaussee te Apeldoorn. De papieren voor de Nederlandse baby Robert, die Australië niet mocht verlaten, omdat hy geen paspoort had. zijn thans in orde. Het Jongetje mag het land nu verlaten om zich in Nederland by zijn vader te voegen. Er wordt thans gezocht naar tijdeiyke „pleegouders", die zich tydens de vliegtocht over het kind willen ontfermen. Koningin Juliana heeft gisteravond in de Kon. Schouwburg ln Den Haag de opvoering bygewoond van „The miracle worker" (De wonderdoenster) van de Amerikaanse schryver William Gibson. Het stuk werd gespeeld door „The Theatre Guild American Repertory Company", het eerste Amerikaanse beroepsgezelschap dat een bezoek aan Europa brengt. De politie te Apeldoorn heeft gister morgen ln zijn woning aan de Accacla- laan te Apeldoorn, het stoffelijk overschot aangetroffen van de 72-Jarlge alleenwo nende heer H. Sintnicolaas, die door gas vergiftiging om het leven bleek te zyn gekomen. Het slachtoffer is bezig geweest de woonkamer van zijn huls te behangen en te verven. Hij heeft blijkbaar een ln deze kamer staande gaskachel verplaatst, waarby vermoedelijk de gaskraan is blij ven open staan. Zyn buurman, die onraad bespeurde, waarschuwde de politie. BUITENLAND Naby het Belgische plaatsje Temse, ten zuiden van Antwerpen, is gisteren een sluis onder de hoge druk van het Schel- dewater bezweken. Vele honderden hec taren land en een dertigtal hulzen werden door het water overspoeld. In twee dor pen. Bornem en Weert, moesten bewoners worden geëvacueerd. Genietroepen van het Belgische leger slaagden er ln de na middag ln het gat van vijf meter, dat door het wegslaan van de sluisdeuren was ont staan. met zandzakken te dichten. De materiële eohade Is groot. Koningin Fablola vierde gisteren voor het eerst haar naamdag als vorstin der Belgen. Honderden Belgen en talrijke in Brussel geaccrediteerde diplomaten teken den de registers in het koninklyk paleis in Brussel. Koningin Fabiola en Koning Boudewyn zijn maandag van hun verblijf in Spanje ln België teruggekeerd. In de gedeeltelijk voltooide tunnel tussen Frankrijk en Italië door de Mont Blanc heeft zich gisteren een ontploffing voorgedaan, waardoor twee mensen om het leven zijn gekomen. Eén is gewond. De tunnel, die de langste voor wegverkeer in de wereld zal worden ongeveer 10 kpa. is voor ongeveer de helft gereed. Wladislas Darmach. assistent mili tair attaché van de Poolse ambassade in Parijs, is gisteren uit Frankrijk gezet, na dat hy veertien dagen in een gevangenis had doorgebracht wegens spionage. Dar mach zou microfilms over een geheim anti-tank wapen ln zyn bezit hebben ge had. De wereldgezondheidsorganisatie heeft Madrid tot besmette kring verklaard. Dit is eind februari gebeurd, nadat was gebleken, dat zich in deze stad een aan tal gevallen van pokken had voorgedaan. Tot 11 maart zijn ln totaal 16 gevallen geconstateerd, waarvan drie met dodeiyke afloop. Hoewel na 11 maart geen nieuwe gevallen zijn aangegeven, zullen de vei ligheidsmaatregelen nog enige weken wor den gehandhaafd. De Deense schilder en pottenbakker Axel Salto is gisteren, 71 paar oud, in Kopenhagen overleden. Salto wordt be schouwd als een der grote vernieuwers van de Deense kunst. Hij ontving in 1937 de grand prlx van de Wereldtentoonstel ling in Parys voor zyn ceramiek en ln 1956 de grand prlx van de Milanese Triën nale. Bij Heidelberg is de versteende sche del van een trematosaurus gevonden, eén reuzen-salamander die ca. 180 miljoen Jaren geleden moet hebben geleefd. Het fossiel wordt door geleerden van het Geo logisch Instituut van de Universiteit van Heidelberg onderzocht. De Philippynse politie is een cam pagne tegen Jeugdige mlsdadigersbenden begonnen, nadat zaterdag J.l. in Manilla een 19-jarige straatventer, voor de ogen van een menigte mensen, door een aantal Jongeren op beestachtige wijze was mis handeld en tenslotte met een eigen ge maakt vuurwapen was doodgeschoten, waarna hem nog de schedel werd inge slagen. De venter had zijn mand met eieren niet willen afgeven. De ministerraad van de EEG (Euro pese Economische Gemeenschap, de Zes) heeft besloten de besprekingen met Tur kije over de associatie met dit land te hervatten. Vanwege de staatsgreep ln dit land waren deze. zoals men weet. enige tijd geleden voorlopig gestaakt. In de ver gadering van 10 april zal op de kwestie worden teruggekomen. Ook de besprekin gen over de Griekse associatie zijn tot latei datum verschoven. De bevelhebber van de Amerikaanse troepen in Europa, generaal Bruce D. Clarke, heeft de opperbevelhebber van de NAVO-troepen in Midden-Europa, gene raal Hans Speidel, de versierselen van commandeur in de orde van verdienste uitgereikt. De onderscheiding werd ver leend voor Speidels verdiensten bij de op bouw van de NAVO-striJdkrachten. Een Israëlische veroordeelde, die zich vier Jaar lang in de gevangenis van Tel Aviv voorbeeldig had gedragen en een halve dag verlof op erewoord had gekre gen voor bywoning van een bruiloft, had bij terugkomst een fonkelnieuwe harmo nica meegenomen „om zijn medegevan genen wat op te vrolijken". By onderzoek vond men ln het instrument echter een flinke voorraad verdovende middelen. Per schip zijn gisteren 400 Portu gese militairen uit Lissabon vertrokken naar Mozambique, de Portugese bezitting in Zuldoost-Afrika, die door de Rhode- sische federatie van Angola, de andere Portugese bezitting in dit gebied, is ge scheiden. In de Philippynse stad Kanlaon zyn dertien mensen om het leven gekomen door het eten van croquetten, waarin een kok bij ongeluk arsenicum ln plaats van bloem had verwerkt. De kok, die de cro quetten voor een banket had vervaardigd, behoort tot de slachtoffers; 35 mensen zijn met ernstige vergiftigingsverschijnse len ln een ziekenhuis opgenomen. De president van Tunesië, Hablb Bourguiba, heeft een uitnodiging van de Britse regering, van 16 tot 19 mei een officieel bezoek aan Engeland te brengen, aanvaard. President Bourguiba zal in Londen aankomen na afloop van een be zoek aan de Verenigde Staten. Het offi ciële bezoek van de Tunesische president aan de Verenigde Staten begint op 3 mei en eindigt 6 mei. Daarna blijft Bourguiba nog ruim een week als particulier in de Verenigde Staten. Drie dansorkesten zullen de gouver neur van het district Caracas in Vene zuela elke ochtend van 2 tot 11 uur „se renades" brengen, omdat zy geen geld hebben gekregen voor hun optreden ln de carnavalsweek. De gouverneur heeft een grote hekel aan rock-en-rollmuzlek en daarom zullen de drie orkesten niets an ders dan deze muziek spelen, wy zullen ons niet erg druk maken om niet vals te spelen en wij gaan ermee door tot wij ons geld gekregen hebben, aldus de muzikan ten. Voor het raadhuis ln Annweiler (Palts) is een „automatische vreemdelln- gengids" opgesteld, een apparaat dat door middel van geluidsband en luidspreker ln het Nederlands, Duits, Engels en Frans uiteenzettingen van vier minuten lang Seeft over geschiedenis en bezienswaar- igheden van 6tad en omgeving. Een soortgeiyk apparaat is reeds verleden na- Jaar in Straatsburg in gebruik genomen en dit jaar komen er ook dergelijke „gid sen" in Amsterdam en andere Europese steden. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Re geringsultz.Serie: kies een loopbaan by het onderwys. I. Vraaggesprek over de functie van leraar bij het voorbereidend hoger en middelbaar onderwys. Gespreks leider: Jan Goderle. Deelnemers aan het gesprek: een leraar klassieke talen, een cursiste m.o. B moderne talen en een a.s. eindexamenkandidaat. 18.30 Lichte muz. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Gemengd koor. 18.20 Het spectrum, lezingen. 18.35 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Planorecital. 19.30 Radio- krant. 19.50 Gram. 20.15 Lijdensoverden king. 20.45 Koor en sol. 21.30 Gram. 21.40 Promenade-ork. 22.30 Nws. 2.40 Avond- overdenking. 22.55 Disco-causerie. 23.40 Platennleuws. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Int. JeugdJourn. KRO: 17.10-17.40 V. d. Jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weer- overz. VARA: 20.20 Act. 20.30 Documen tair progr. 20.65 Dansmuz. 21.25 Forum. BETALING PER GIRO Onze KWARTAALABONNEES, die de voorkeur geven aan betaling per giro, verzoeken wy de f7.50 voor hun abonnement gedurende het 2e kwartaal 1961 zo mogelijk vóór 1 april a.s. aan ons over te maken. Onze MAANDABONNEES, die per giro betalen (f2.55) verzoeken wy ter voorkoming van aanbieding van een kwitantie, het abonnementsgeld vóór de eerste van de betreffende maand te voldoen. Ons gironummer is 57055. DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD Ant. Clubhuls: Euripides met „En toen op een avond". 8 uur nam. Café Anlba: Ledenvergadering Tuiniers- en Bloemistenver. D.E.V. 8 uur nam. De Doelen: Genootschap Nederland- Engeland. Klavecimbel-concert Alan Fen- Taylor. 8 uur nam. Rest. Van der Heyden: Modeshow Jean Pierre, t.b.v. Ned. Roode Kruis. 8 uur nam. Zomerzorg: Ledenverg. Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. DONDERDAG Breestraat 78-80: Voorjaarsparade Peek en Cloppenburg. 8.15 uur nam. Bevrydingskerk: Ouderavond Chr. Nat. Opleidingsschool Obrechtstraat. 8 uur nam. Prediker: Spreker ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. Rest. Van der Heijden: Modeshow Jean Pierre, t.b.v. Ned. Roode Kruis. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Abonnements concert Residentie-Orkest olv. Antal Do- rati. Solist Hans Richter-Haaser. 8 uur nam. Warmond, 't Trefpunt: Jubileum- uitvoering Warmonds Fanfare. 8 uur nam. Gerecht 10: Soefl-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. Lakenhal: Muzlek-lnteruniversltalre 1961 1012.30 en 25 uur nam. Levendaal 1Bloemschikdemonstratie Huish. Voorlichting. 7.30 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht 84)Jaarver gadering Humanistisch Verbond. 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rest. Van der Heijden: Ned. Handels- reizigersvereniging. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering door vluchtelingen. 8 uur nam. 't Trefpunt: Jubileumuitvoering War monds Fanfare. 8 uur nam. Warmond. Hotel De Stad RomeLe denvergadering Groene Kruis. 8 uur nam. Wassenaar. DeylerhuisLezing over „Er zijn meer lastige ouders dan lastige kinderen", voor plattelandsvrouwen. 7.45 uur nam. ZATERDAG Den Burcht (grote zaal): Feestavond afd. Leiden Alg. Ned. Invalidenbond. 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm., bybelstudie; 1112 uur ds. H. K. la Rondelle van Delft. Levendaal 1Huish. Voorlichting. Palm paasjes voor kinderen. 24.30 uur nam. Speeltulnver. „Ons Eiland": Donateurs avond Jeugdtoneel. 7.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Feestavond 55- Jarig bestaan ANMB. 8 uur nam. Stationsplein: Duinexcursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 2 uur nam. Steenschuur 6: Feestavond GJV „De Schepping" ten bate van „Hong Kong". 8 uur nam. ZulderkerkMuzlek-interuniversltaire 1961. 11—12.30 en 2.30—5.30 uur nam. Gerecht 10: Eredienst Soefi-beweging. 11 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Rapenburg 8: P. Korthuys spreekt voor de Vlro over: „Zuid-Afrlka, land van goede hoop". 8 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. 8 uur nam. Rynsburger6lngel 22: Ouderavond open bare lagere school „De Valk". 8 uur nam. Steenschuur 6: K. en O-werkcursus. Kamperen o.l.v. D. L. van Elk. 8 uur nam. Zomerzorg: Ledenvergadering Kynolo- genver. „Rynland". 8 uur nam. DINSDAG Gulden Vlies: Ned. Ver. van Hulsvrou wen. Lezing L. C. Schade van Westrum over: „Oud-Amsterdam". 2.30 uur nam. Ryksmuseum van Oudheden: Lezingdr. B. H. Strieker „De Egyptische collectie ln het Ryksmuseum van Oudheden". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling werk Van Goethen, Van der Heyden en Leerlnk. (tot en met 31 maart) Lakenhal: Tentoonstelling van werk van leden der groep „Atol". (Tot 27 maart). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u BIOSCOPEN Trianon: „De vrygezellenflat". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. VOOR DONDERDAG 23 MAART Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwyding. 10.00 Gram. VARA: Rep. opening congres v. d. Partij van de Ar beid. AVRO: 11.30 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws., meded. en beurs berichten. VARA: Rep. congres v. d.Partij van de Arbeid. AVRO: 14.30 V. d. vrouw. 15.05 Zangrecital. 15.35 Voordr. 16.00 Me- tropole-ork. 16.30 Gram. 17.00 V .d. Jeugd. 17.30 Jazzmuz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 V. d. Jeugd. 18.30 Dansmuz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 21.35 Fortunata schrijft een brief, hoorsp. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Sport- actualiteiten. 23.10 Discotaria. 23.55— 24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gewyde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Pianospel. 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Amus. muz. 14.25 Radio Philharm. Ork. en soliste. 15.20 Gram. 15.30 Gewyde muz. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.20 Gram. 16.50 Gram. 17.p0 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Amus.ork. NCRV: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Geestelijke liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 21.30 Gram. 21.50 Periodieken Pa rade. 22.00 Orgelconc. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Platennleuws. 23.30 Nobelpryswlnnaars ln vertaling, lezing (II). 23.5524.00 NW6. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. KRO: 20.20 Kunst overzicht. 20.50 Dienst op Golgotha, TV- spel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.50 Lezing. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Voordr. 15.00 Schoolradio. 16.00 Lichte muz. 16.45 Kritieken 17.20 Gram. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Hoorsp. 21.30 Gram. 22.00 Act. gesprekken. 22.30 Cabaret. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamer muziek. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Lichte muz. 13.00 Popul. muz. 13.31 Progr. v .d. arb. 14.00 Gevar. muz. 14.45 (f. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Races. 16.20 Lichte muz. 16.45 Muz. bij het werk. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Ultsl. races. 17.48 Gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnieuws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en journ. 20.25 Sport. 20.31 Quiz. 21.00 Samenzang. 21.31 Brie- venbeantw. 22.00 Gevar. progr. 22.31 Lichte muz. 23.30 Nws. en sport. 23 40 Jazzmuz. 0.31 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdentscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.00 Ork., koor en sol. 16 00 Ork. conc. 16.30 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.50 Amus.muz. 19.00 Nws. 20.15 Popul. muz. 20.45 Gevar. progr. 21.45 Nws. 22.15 Ge var .muz. 23.15 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. Frankryk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 14.05 Kamer muziek. 14.25 Hoorsp. 16.40 Kamermuz. 17.10 Gram. 17.15 Orgelrecital. 19.00 Nws. 20.00 Ork.conc. 22.25 Gram. 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 Nws. 12.02 Amus.ork. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Kinderkoren. 15 50 Kamermuz. 16.00 Koersen. 16.06 Franse les. 16.21 Gevar. progr. 17.00 Nws. 17.15 V. d. kind. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 Voordr. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Gram. 21.15 Gram. 21.30 Omx.-ork. 22.00 Nws. 22 15 Kamermuz. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gevar. muz. 12.30 Ham mondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.13 Belg. muz. 15.15 Omr.koren. 15.30 Gram. 16.30 Lichte muz. 17 00 Nws. 17.30 Zangrecital. 17.50 Gram. 18.30 Jazzmuz. 19.30 Nws 21.00 Discoparade. 22.00 We- reldnws. 22.55 Nws. Studio: „Het mes". 18 Jaar. Werkd.: 2.30 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. IJdo: „Met het mes op de keel". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De bruut en de bruid". 14 Jaar. Werkdagen: 2 30. 7 en 9.15 uur; zon dag: 230, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „De man met de wassen beel den". 18 jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rev: „Blitzmadel an die Front". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus "Love me thender Astra-theater - Wassenaar: vry dag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur, maandag 8 uur Kirmes. 18 Jaar; dins dag - woensdag - donderdag 8 uur En eeuwig zingen de bossen. (Het ge- sl«cht BJörndal): 14 )r. Zondag. 2.30 uur Grof geschut. Alle leeftyden. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden is geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Bil geen gehoor t>U Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) - K a a be a on Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJaccio Madrid Mallorca Lissabon regenbul zwaar bew. regenbul half trw regenbul licht bew licht bew. licht bew. half bew onbewolkt licht bew. licht bew. licht bew. zwaar bew onbewolkt licht bew onbewolkt licht bew. onbewolkt licht bew. half bew. onbewolkt onbewolkt sneeuw sneeuwbui licht bew. onbewolkt zwaar bew sneeuwbui regen zwaar bew. licht bew. half bew. zwaar bew zwaar bew. nw 2 w 3 zzw 1 zzw 2 w 2 zw 4 nw 2 z 1 w.stil w 4 nw 8 w 2 zzw 1 w 2 wnw 2 no 1 nw 8 n 7 nw 4 nw 4 nw 6 nw 1 ono 11 wnw 4 zw 6 v.and. n 6 zzw 3 w.stil o 2 W-Stlil ono 2 O 5 8 -1 7 4 9 4 2 6 -3 0.3 7-11 6-2 2 8 -2 1 7-2 2 -1 -13 0 2-10 0 3-3 1 4-3 0 8 6 1 -1 8 -1 6 -5 9 -6 13 0 10 3 13 6 5 -2 9 -2 5-12 8 -1 13 2 0 8 1 0 15 5 21 16 16 5 16 3 15 7 19 7

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2