WAT DOET U MET UW VRIJE TIJD? Leiclse K.V.P.-raadsfractie ernstig teleurgesteld over woningtoewijzing Ruim 4150 woningzoekenden en circa 6000 slechte woningen Veel genoegens bij amusante en speelse Odyssee-fantasie STENO p« Ontwapening het belangrijkste punt op Gemenebest-conferentie LKV- atleten geïnspireerd De leden van de Leidse K.V.P.-raadsfractie hebben zich in een uitvoerig: schrij ven tot de voorzitter van de Tweede Kamer-fractie van de KVP, de heer W. J. Andriessen, gericht, waarin wordt opgemerkt, dat zy ernstig teleurgesteld zyn over de geringe toewijzing van in Leiden te bouwen woningen door Ged. Staten van Zuid-Holland. ZATERDAG 18 MAART 1961 „Tengevolge van deze geringe toezeg ging", aldus het schryrven, „is het ten enenmale onmogelijk de grote achter stand in de woningbouw in onze ge meente te verminderen. Mede op aandringen van de raad en de leden van de fractie van de Katho lieke Volkspartij, hebben B. en W. her haalde malen aan Ged. Staten ver docht, de toewijzing voor Leiden dras tisch te verhogen. Zeer tot onze spijt heeft dit geen resultaat gehad en ten gevolge van een blijkbaar andere wijze van contingente ren is de toewijzing voor 1960 en 1961 geringer dan voor de jaren 1958-1959. Gezien het feit, dat het aantal wo ningzoekenden nog altijd ontstellend groot is, nl. 4151, alsmede het groot aantal krotten of zeer slechte woningen, nl. ongeveer 6000, en de toename van de bevokling tengevolge van de grote uitbreiding van de Universiteit, is het duidelijk dat, indien aan Leiden geen grotere toewijzigingen met name van woningwetwoningen worden verstrekt, het nog vele jaren zal duren alvorens de woningnood tot het verleden behoort. In verband met deze noodtoestand verzoeken wij U, by de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid er op aan te dringen dat aan de Gemeente Leiden een ruimere toewijzing van wo ningen zal worden verstrekt." Leiden ligt achter Aan dit schrijven, waarvan een af schrift is verzonden aan het kringbe- stuur en het afdelingsbestuur van de K.V.P., zijn twee bijlage toegevoegd. Geeft de eerste bijlage een reeks cijfers over de Leidse woningsituatie, in de tweede byilage worden de volgende vra gen gesteld: 1. Wij vragen ons af waarom, wanneer het landelijk totaal te bouwen woning wetwoningen voor 1960 wordt verlaagd met ongeveer 6 het contingent voor de gemeente Leiden wordt verlaagd met 30 (van 345 op 250) 2. Wij vragen ons af waarom de ge meente Leiden met een bevolking, welke uit 60 arbeiders bestaat, de laatste jaren slechts een toewijzing voor het bouwen van woningwetwoningen ont ving van 18,09 per 1000 inwoners, wat aanzienlijk lager ligt dan het gemiddel de voor de provincie Zuid-Holland, nl. 23,95 per 1000 inwoners. 3. Wij vragen ons af of de bevoegde instanties voldoende rekening houden met het feit, dat Leiden onmogelijk aan stadssanering en opruiming van krotten op grote schaal kan gaan be- Advertentle Goede voorlichting over jaloezieën bij de vakman Off. Dealer D. LADAN MOLENSTEEG 27 bjj de Doezastraat TELEFOON 21375 LEIDSE MARKIEZENFABRIEK. Moderne regenmakers in Z.W.-Afrika In Zuidwest-Afrika, waar in sommige streken kinderen van vyf jaar niet we ten wat regen is, zijn de boeren thans op grote schaal met „regen maken" be gonnen. Er is reeds een duizendtal klei ne raketten afgeschoten door middel waarvan laaghangende wolken met zil ver-jodide worden bestrooid. Het zijn tweetraps-vuurpijlen van on geveer een kwart meter lang en met een houten steel waaraan zij voor het afschieten in een st-uk pijp overeind worden gezet. Zij kosten ongeveer veertig gulden per stuk. Er wordt met onge duld op een nieuwe zending uit Duits land gewacht. Een bombardement van regenwolkjes met deze raketjes in het gebied Uhlen- horst had dezer dagen overvloedige neerslag binnen achttien uur tot gevolg. De uitwerking der vuurpijlen is echter nogal onberekenbaar. Men moet met velerlei factoren, zoals windrichting, windsterkte, hoogte van de wolken, tem peratuur e.d., rekening houden. Een boer die enkele pijlen op een grote wolk had afgeschoten zag deze wolk overdrijven en een half uur later zijn zegenrijke lading lossen boven de landerijen van de buurman. De waterlopen van buur- mans land stonden spoedig tot boven toe vol maar de buurman was zo men selijk om de baten van deze eerste re genbui in drie jaar tijds met de verwek ker ervan te delen. Koning van Laos riep bemiddeling van Neliroe in Premier Nehroe van India heeft me degedeeld donderdag een boodschap van dc Koning van Laos te hebben ontvan gen waarin deze een beroep op hem deed al zyn invloed aan te wenden dat buitenstaanders hun inmenging in Laos zullen staken. Nehroe verklaarde, dat Laos alleen als een neutraal land zonder verbintenissen verder zal kunen bestaan. In Vientiane is bekendgemaakt, dat de jongste onderhandelingen in de Cam bodjaanse hoofdstad Phnom Penh tus sen de delegatie van de rechtse regering en de voormalige neutralistische premier Prins Soevanna Phoema op een volledige mislukking zijn uitgelopen. Na een kabinetsvergadering van vier uut de Vientiane is in een officiële ver klaring gezegd, dat de rechtse regering thans haar hoop vestigt op een inter nationale oplossing voor de langdurige crisis in Laos. ginnen, als hiervoor geen voldoende an dere woningen beschikbaar zyn. 4. De woningbezetting was in 1955: 4,24 personen per woning en per 1 Ja nuari 1961: 3,92. Wanneer men het aan tal beschikbare woningen vermindert met het aantal krotwoningen, wordt de woningbezetting: 1955: 5.84 en 1 januari 1961: 5,18. 5. Voor 1940 werden in Leiden gemid deld 400 woningen per jaar gebouwd. Gedurende de jaren 1945/1955 zijn ge bouwd 2696 woningen, dat is per jaar 269,6 woningen; aftrek voor opruiming krotten: 25 woningen; netto: 243,9 wo ningen per jaar. Gedurende de jaren 1955/1960 zijn ge bouwd 3216 woningen. Afgebroken 455 woningen; netto 2761 woningen; netto toevoeging per jaar 460 woningen. 6. Statistisch woningtekort 1 januari 1960: Landelijk 106300 woningen Leiden 4059 woningen, voor Leiden is dit onge veer 4 maal het landelijk gemiddelde. 7. Krotopruiming. Landelijk minstens 100.000 woningen Leiden 6000 woningen, voor Leiden is dit ongeveer 6 maal het landelijk gemiddelde. MODERN, GRIEKS BLIJSPEL Christelijke lyceisten voerden niet veel verve Lnisa Treves' „Om Nausikaa" op Leden van de Christelijke Lyceisten Vereniging „Amicitia et Animo Juncti speelden gisteravond in de Leidse Schouwburg de fantasie „Om Nausikaa", geschreven door Luisa Treves (achter dit pseudoniem gaat de naam van een bekend Nederlands actrice schuil). Zij deden dat naar beste vermogen en vooral de jeugdige acteurs met een komische onbe vangenheid, zodat een redelijk spelpeil werd bereikt, waardoor de voorstelling na afloop aller instemming kon wegdragen. Bekend genoeg kunnen wij de Odyssee van Homerus veronderstellen. Odyseus, de man, die een avontuurlijke reis gaat maken per schip, vele heldendaden ver richt op zijn tocht en door zijin slim heid, moed en kracht aan de hache- lijkste gevaren het hoofd weet te bie den. In zyn epos schrijft Homerus een indrukwekkende lofspraak op Nausikaa, de koningsdochter van het eiland der Phaeaken, zo breedvoerig als in die tijd gebruikelijk was. Geïnspireerd door dit fragment heeft Luisa Treves haar fan tasie de vrije loop gegeven en de ge wekte gevoelens van deze schone jonge vrouw op papier gezet. Zo ontstond het speelse „Om Nausikaa", een stuk over de gedroomde en werkelijke liefde, over de verstandhouding tussen de verschillende volken, over de betrekkingen tussen het individu en de grote massa, over de ver houding mens-medemens. Een stuk, waarin de Griekse goden een belang rijke rol spelen; waarin Aphrodite voor de eerste maal in haar leven door een jongeman wordt terug gewezen en waarin Pallas Athene haar wyze hoofd pynigt om tenslotte de enig juiste oplossing te vinden voor de jonge prinses die haar illusionele lief desgedachten ten opzichte van de veel oudere, robuuste stoere Odysseus zal moeten leren beteugelen. De oplossing wordt gevonden in de komst van Odys seus zoon. Het eenvoudige, doch smaakvolle de cor en de kostuums hebben veel bijge dragen tot het scheppen van een rea liteitsgevoel bij het aanzien en aanho ren van het blijspel. De moderne inter pretatie van dit fantasie Odysee-frag- ment is goed doordacht opgezet en met fijne humoristische trekjes gesierd, maar een toneelspel kan nog zo goed geschre ven zijn op de prestaties van de execu tanten komt het aan. Het groepje Rob van der Plaats, Gre- tha Broks, Jan van der Meij, Jos Visser, Hans de Lange, Jaap Guyt, Bernard Bijleveld, Alice van der Kwaak, Greet van 't Wout, Irene Vis en Henk Hebly heeft zich met volle energie gegeven, daarbij in goede banen gleid door re gisseur R. Vos, waardoor zoals reeds gezegd, de prestaties zeer aanvaardbaar werden. Drie juristen zullen moord op Loemoemba onderzoeken Secretaris-generaal Hammarskjöld heeft aan Birma, Ethiopië en Mexico verzocht elk een vooraanstaande jurist te benoemen. Deze drie zouden een on derzoek moeten instellen naar de moord op Loemoemba, ingevolge een de vorige maand door de Veiligheidsraad aange nomen resolutie. Hammarskjöld, heeft besloten twee Afrikaanse afgevaardigden naar Kongo te zenden met de opdracht te pogen de vrees der Kongolezen weg te ne men, dat de VN voornemens zyn het Kongolese nationale leger te ontwape nen. De twee afgevaardigden, Nwokedi van Nigerië en Robert Gardiner, plaats vervangend secretaris van de economi sche commissie der VN voor Afrika, zullen dinsdag uit New York naar Leopoldstad vertrekken. De Amerikaanse regering is verstoord over de aanslagen op Amerikanen en andere buitenlanders in de Kongolese provincie Kivoe. Het ministerie van Buitenlandse Za ken in Washington heeft de Kongolese autoriteiten verzocht dadelijk maatrege len te nemen om de schuldigen te be rechten. Driemaal in Vecht gedoken: baby gered De 22-jarige slagerszoon H. Vendrig uit Maarssen heeft gistermiddag na driemaal duiken een kind van twee maanden uit de Vecht gered. De baby, het zoontje van de familie J. Achterberg, was door zijn nichtje, de 17-jarige M. Achterberg meegenomen naar de slager. Het meisje had de kin derwagen voor de slagerswinkel neer gezet, doch doordat het wegdek enigs zins helde, kwam deze vanzelf in bewe ging, zodat hij in het water verdween. Een huisvrouw, die aan de overkant van het water buiten bezig was, zag het on geluk gebeuren en trachtte door luid keels te roepen de aandacht van de mensen in de slagerswinkel te trekken. Deze begrepen eerst niet wat er gaande was, want de wagen was intussen reeds onder water verdwenen. Toen de sla gerszoon echter begreep wat er was ge beurd, dook hij in de Vecht. Na de eerste duik kwam hij boven zonder resultaat. De kinderwagen was gekanteld en lag op zijn kop. Pas bij de derde poging kwam de redder met de jonge drenkeling bo ven water. Dank zijl de snelle redding heeft de baby geen merkbaar nadelige gevolgen ondervonden van de koude on derdompeling. zo kon even later een arts mededelen. In 1957 werd „On Nausikaa" voor de eerste maal opgevoerd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Vos- sius Gymnasium in Amsterdam. Nu on geveer tien jaar later vond een uitvoerig plaats in Leiden. Het Chr. Lyceum kan er met genoegen op terugzien. LEIDERDORP Burgerlijke Stand Geboren: Caroline L„ dr van R. V. Creutzberg en A. W. Hillen, Marten J„ zn van W. P. Walen, en A. P. Bakker, Nico, zn van P. Huisman en A. Mol. Ondertrouwd: L. M. Verhoeks. 22 Jr en I. Llndenburg, 22 jr. Overleden: M. van Zijll, 71 Jaar, e.v. K. de Winkel. Advertentie TT Nkl ¥9 U? "faJ 10 vinger syst. JL 3L ÜCj 1^1 blind ritme. ft pwn Ti ITT /f~K talen (130 let- Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26558 Nadrukkelijk ivordt geivezen op het gevaar van oorlogen met conventionele nopens Gemeenschappelijke aanpak door leden (Van onze Londense correspondent) Niet de kwestie Zuid-Afrka, welke zoveel stof deed opwaaien, maar ontwapening was hèt werke lijk belangrijke onderwerp van de thans geëindigde Gemenebest-con ferentie in Londen, waaraan dan ook in het slotcommuniqué de grootste aandacht is besteed. De Gemenebest-premiers bevelen de wereld niets minder aan dan alge hele ontwapening, gebaseerd op controle en toezicht en de oprich ting van een internationaal politie- leger om agressie te voorkomen. Het Gemenebest pleegt zich niet bezig te houden met in details uit gewerkte plannen, doch alleen met richtlijnen. Maar iets geheel nieuws is, dat de conferentie met vrij grote uitvoerigheid haar denkbeelden over het ontwapeningsvraagstuk h^eft uiteengezet. Voor het eerst is er sprake van een gemeenschappelijke aanpak door de Ge menebest-landen. Het is deze hoopvolle ontwikkeling, welke na afloop van de conferentie werd toegejuicht door Dun can Sandys, de Britse minister voor het Gemenebest. Deze poging om gezamen lijk op te treden, zo zou men kunnen zeggen, levert het doorslaggevend be- wys, dat het Gemenebest ondanks het verlies van Zuid-Afrika. een levens krachtige organisatie is. welke door haar gestadige groei steeds meer landen sluiten zich zodra zy onafhankelijk wor den er bij aan naar verwacht mag worden een welkom tegenwicht zal gaan vormen tegenover de ontbindende krachten in de Verenigde Naties. Premier Macmillan, die allang beseft dat Engelands eigen invloed in de door de twee reuzenmachten beheerste wereld te gering is, heeft er altijd naar gestreefd dat op de grote internationale conferen ties het Gemenebest zijn collectieve stem laat horen. Engeland staat moreel on eindig sterker wanneer het kan rekenen op steun van een kwart der wereldbe volking. Er is thans een eerste stap in deze richting gedaan. Vandaar het nieu we optimisme in regeringskringen dat het pessimisme van de laatste dagen overheerst. Misschien is het slechts een kunstmatige manier van zelf-opmonte- ring, maar er zit ongetwijfeld iets in! Van grote betekenis is. dat in het slot communiqué uitdrukkelijk wordt ver klaard, dat ook oorlogen welke met zo genaamde conventionele wapens worden gevoerd, een ramp zijn. Het is een goed ding dat dit eens gezegd wordt, omdat, door altijd de nadruk te leggen op de verschrikkingen van een atoomoorlog, zich onwillekeurig de gedachte opdringt, dat een „ouderwetse" oorlog tenslotte nog aanvaardbaar zou zijn. Bovendien, zo waarschuwen de premiers, is het heel moeilijk om te voorkomen dat een con ventionele oorlog in een nucleaire over gaat. Zij achten het tijdstip gekomen om voorgoed een einde aan oorlog in welke vorm dan ook te maken. Op een manier welke overeenkomt met de her haaldelijk door Engeland gedane ont wapeningsvoorstellen SIR LAURENCE OLIVIER IN HUWELIJK GETREDEN De Britse acteur Sir Laurence Olivier is gisteren in Wilton in de Amerikaanse staat Connecticut in het huwelijk ge treden met de Britse actrice Joan Plow- right. Zoals bekend Is het huwelijk van Sir Olivier met de actrice Vivien Leigh op 2 december jl. in Londen ontbonden. Zy waren twintig jaar getrouwd geweest. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 17 maart. C.V. Centrale Aalsmeerse Velling G.A. Snijbloemen: Gerbera per stuk 40-80, Euphorbia 15-28, Calla 30-42, Forsythia 10-20, Prunus Tri- I loba 40-70. Prunus Serrulata 100-180, Amaryllis per kelk 30-46, Seringen: Step- man 4 kop per stuk 60-105, ld. 2 kop 40- 55. Legray 4 kop 30-40, ld. 2 kop 20-30, dat ze door de dagelijkse brood, taak onderdrukt worden. Nu is dan de tijd gekomen, waarin u iets meer presteren kunt en dat mogelijk met uw eigen aanleg volkomen overeen komt. Ieder op zyn gebied een kleine meester in hetgeen zijn speci ale voorkeur heeft. Probeert ook u er iets van te „maken!" Breng de vrije dag niet in ledigheid door, want zij is het oorkussen van de duivel. Twee en vijftig vrije zater dagen op een jaar: het is een onverwacht geschenk, dat u gratis in de schoot geworpen wordt en dat. U moet weten te waarderen. Wijd u aan uw lief hebberijen. u zult er die dagen uitgeslapen genoeg voor zijn. Of blijft u liever op een oor liggen? Tussen ons: dan bent u geen knip voor de neus waard FANTASIO (Foto Will Eiselin, Rijswijk) Vrijetijdsbesteding is het wachtwoord van deze tijd. Het zal een krachtiger wachtwoord worden, naarmate die „vrije tijd" groeit en ons in steeds breder kring een extra- vrije dag zomaar in de schoot gaat vallen. (Nu is het 's zaterdagmorgens vroeg op straat te merken, dat er nog heel wat mensen op èèn oor liggen om uit te blazen van de vermoeienissen van een hele week. Al of niet verdiend! Nu begint de angstvallige moeilijkheid! Thuis vallen er natuurlijk de nodige klusjes op te knap pen, maar aan alle opknappe- rij komt een eind en dan wordt het omspringen met Uw vrije uren. Op zo'n dag staat u plotse ling buiten het maatschappelijk produktieproces en u zit wat vreemd te kijken. Maar dan blijkt misschien opeens wat er in U zit. Dan kunt ge u aan uw hob bies wijden, als u tenminste er voor zorgt die te hebben. Het is als met de man, die plotseling van zijn „welver diend" pensioen mag gaan „ge nieten" en nu van de ene dag op de andere op eigen benen komt te staan. Zo hèèl eenvoudig is dat voor de meesten niet. Zc moeten er aan wennen die eigen benen te gebruiken, nu er niet meer voor iedere werkdag een dwingend voorgeschreven taak op afwerking wacht. Ze gaan wel goed uitgeslapen de vrije zaterdag in, maar nu komt 'ter op aan niet met ge kruiste armen een sit-down-sta king te beginnen. In de eerste plaats houdt moeder de vrouw wier huishouding geen vrije dag kent, niet van dat lummelen om haar heen en in de tweede plaats is't voor uw eigen gees telijk en lichamelijk welzijn uit den boze, doelloos voor u uit te staren, vooral als er nog een hele vrije zondag op de nomi natie staat. Wat U tijdens uw extra- vrye dag gaat uitspoken weet ik niet. Hier ziet u echter enige Jonge mensen, wier handen jeuken iets van zichzelf op papier tot stand te brengen. Zij zyn ver moedelijk géén tekenaars in de dop, maar wie weet wat er in hen zit en nu dank zij die vrije zaterdag naar boven komen kan. Want ieder mens heeft meer mogelijkheden dan hij denkt. Zy kunnen alleen niet tot ontwikkeling komen, om 10-130, Cyclamen 150-210, Met het oog op de aanstaande revan chewedstrijden van de Nederlandse kam pioenschappen gewichtheffen, die voor de eerste zowel als voor de tweede klasse gehouden worden op 16 en 17 april as., leek het het bestuur van de Leidse Krachtsportvereniging gewenst voor die tijd nog eens onderlinge wed strijden voor haar leden te organise ren. Het bleek een verstandige maat regel, want het inspireerde de atleten vaak tot voortreffelijke prestaties. Siem Stokkel, de nationale kampioen in de zwaargewicht klasse bijvoorbeeld kreeg in totaal 340 kg. omhoog, een re sultaat waarover hij zelf bijzonder te spreken is. Zijn laatste stootbeurt had zelfs een topverrichting kunnen wor den, ware het niet dat de halter op het laatste moment werd aangeraakt door de vangers, waardoor de beurt helaas moest worden afgekeurd. De tweelingbroers Nico en Dik Faas kwamen beiden tot een persoonlijk re cord. Dat staat sinds gisteren nu op resp. 205 en 207 kg. De andere leden, die htm krachten nog eens wilden meten voor zij naar de revanchewedstrijden gaan, bereikten de volgende resultaten: Langeveld 217%, Zandbergen 245, Van Weerthof 245, Van de Berg 265. Van de Hoed 265. De Ro- mijn 275, Van der Louw 265 en Koos van Kampen 295. Met het volste ver trouwen ziet men bij L.K.V. de komen de gebeurtenissen tegemoet. BRIDGE Bridgeclub De Sleutel De uitslagen van de 6e ronde der pa rencompetitie luiden: Groep Zwart: De Jong—v. d. Plas 40 pnt. (3), Biesot^Brenninkmeyer 38pt. 4), Goutierv. d. Star 38 pnt. (2), Ber- Fresla per bos WÜP^P.SU.—- iris 100-170, Anemonen 30-52, Lathyrus gers—De Vries 36% pnt. (6), Vrijenhoek 100-150. Anjers; rood per stuk 12-24, roze v. Helvert 35',2 pnt. (5), AukesVer- 12-28, wit 12-26. Orchid Beauty 20-34.1 kuii 34 pnt, (1), Klinkenberg—Smitte- 55?Zpare?eva1i Aaïsmeer~30-47?SGeh Duis* M' Kukjer-Rob- berg 35-52, Pechtold 20-37, Towny Gold öeLs 3J P®*', .18)' n 30-42, Mad. Of man 30-48, Baccarat 70-95,1 Groep Wit: mevr. Derogee— partner Montezuma 25-42, Stokman 25-42, Floria- 45% pnt. (2), LepelaarBoogaard 41% de 25-40, New Yorker 20-37, Carol 20-43,1 (ï)t JansenDe Jong 40% (4), Middel- ,Pi?ERK?SSrrEN°" Violen gemengd P" i 450-550?" Cormlta ^-rf^a "IS St^l-V. Wb^rYoT^ me^ 300-350, ld. Acanlls 250-350, Dentlculata j heer Harloff 26% (8). |500-600, Doronlcum 300-350, Anbretia 300- Groep Groen: dames BernardBon 350. Bellis 250-350, Saxlfraga 250-300,140% (3), dames Schouten—v. Zijl 38% "'u~ (1), echtpaar Saey 37 (4), Biansjaar 1 Muurbloemen 300-400, Iberls 400-500, Wit te Krel 350-450, roze Krei 350-450, Dicll- tra 150-260. BOSKOOP. 17 maart. „De Boskoop- sche Veiling". Amygdalls 300, Seringen I Stepman 35-26-18, Hyacinten 55-65-80, Forsythia 1 31-28, ld. 2 19-11, ld. 3 90-60. i Jap. Kers Rosea 1 105-100-65, id. 2 65-48, I ld. 3 45-31-16, Prunus Triloba 24-16, Amandelen 41-34-26 per tak, Babyroos Carola per 10 tak 380. Hedera in pot 26- 24, Azalea in pot 105-75, Azalea Melanle wit 125, ld. rood 120, id. Esmeralda 100-95, Andromedablad 61-47, Magnolia 23-8 per knop. Rhodo lila 31-15, Idem Pink Pearl 139-35. KATWIJK AAN DEN RIJN, 17 maart. Groenteveiling: waspeen per kist Al 8.70- 11.00, A2 2.90-6.90, BI 8.20-10.10,; B2 1.20- 160, Cl 2.20-4.90. C2 1.30, breekpeen per kist 60-80. witlof 1 53.00-57.00, ld. 2 29.00 45.00, spinazie 37.00-44.00, spruiten 61.00 —68.00, prei A2 17.00-27.00. id. B2 6.00- 10,00, rode kool 7.00-14.00, gele kool 10.00- 11.00, kroten per kist 1.0-1.20, uien per kist 2.40-5.60, Idem per 100 kg 73.00, pe terselie per 100 bos 26.00-29.00, selderij per 100 bos. 23.00, rabarber 60.00, knolsel derij per 100 stuks 1 18.00-25.00, 2 1.00- 6.00. Aanvoer waspeen 88 000 kg. waarvan 65.000 kg. voor export werd verkocht. ROELOFARENDSVEEN. 17 maart. Bloemenveiling: Anemonen 21-40, Fresia's 32-78, Irissen 1.10-1.50, Blauwe Druifjes 6-19, Narcissen (glas) 10-50, ld. (v. grond) 10-29, Tulpen: Bruno Walter 69-78, Cou- leure Cardinaal 45-53, Cordell Huil 48-71, Roze Copland 30-62, Edith Eddy 25-47, Carara 26-60, Ph. Snowdon 28-61, Red Pitt 36-60, Golden Harvest 48-80, Winter- gold 25-53, v. d. Eerden 38-63. White Sail 36-61. Purper Copland 31-57, Nlzza 70-80. Bandoeng 30-58, Lustige Wltwe 50-62, Apeldoorn 78-1.32, Piccadilly 48-66, Queen Elizabeth 60-82, White Vlrglne 40-57, Hll- legarde 30-55, Zenober 28-37, All Bright 60-66, Pax White 34-52. Paris 60-72, El- mus 50-59, Bartigon 35-51, Red Giant 60- 71. Dubb. Tulpen 20-62 per bos, Am. An jers 7-29 per stuk. RIJNSBURG, 17 maart. Bloemen veiling Flora. Tulpen: Golden Harvest 60-90, v. d. Eerde 50-60, Hlllegarde 45-55, Superba 65. Copland roze 55-60. Rival 60- 66, Prins van Oostenrijk 45-50, Generaal de Wet 55-60. Ibis 45-50, Edith Eddy 50- 55, Crown Imperial 45-50. Ursa Minor 95- 100, Rijnoever 70180, Hindenburg 75, Paris 55-60. Red Glant 50-60, Bonanza 60-70, Hyacinten 40-50 per bos: Narcissen: kou de grond 100-170 per 100; Anemonen ex tra 5.90 per 100; 1 300-380 per 100: An jers: Sim Red. Sim wit en Sim roze 17.00 18.00 per 100; Arthur 25.00-28.00 per 100 RIJNSBURG, 17 maart. Groente- velling: waspeen Al 35.50-49.00 per 100 kg A2 10.00-83.00, B 24.00-42 00. uien 10.00- 25.00. groene kool 15.00-18.00, rode kool 7.20-12.00, prei 15.00-23.00, witlof 31.00- 43.00, peterselie 26.00-29.00 per 100 bos. TER AAR. 17 maart. Groenteveiling: witlof 1 56-69. ld. 2 46-53, idem afw. 31- 41. idem stek 10-22, spinazie 40-49, ld. B 30-38, idem afw. 23-25. waspeen 15-18, alles per kg. sla 1 16-23, idem 2 10-16, ld. 3 7-12, kokommers 57-63, knolselderij 6, bloemkool B 38, id. C 37, alles per stuk radijs 15-19, Idem 2 10-14, raapstelen 3-4, selderij 15 alles per bos, stoorsla 40-2.80 per kist. Kop 37 (5). Klein jan—Gewald 35 (2), echtpaar Dik 35 (8), v. d. SteenKap pers 33% (6), echtpaar v. Kempen 31% (7). Bridgeclub VOG De uitslagen van de 9e en 10e ronde der parencompetitie luiden: Hoofdklasse: 1. mevr. Aukesv. d. Staay 177 (4), 2. hr, en mevr. Brakel 170 (4). 3. Schalks—Beyer 153 (4). 4. Tjal- kensWakka 148 (2), 5. mevr. Tielke- meyerEling 146 (2), 6. Schilthuizen Belt 144 (2), 7. EpskampGans 142 (2), 8. hr. en mevr. Horree 139 (2), 9. Voge lenzangSlort 138 (2), 10. HuysCan- crinus 140 (1). Eersteklasse1. Den DaasGramkow 218 (4», 2. v. Oyen—v. Gelder 215 <43. dames Bruneev. d. Mey 198 (4), 4. Lut Jacobs 187 (4), 5. VersteegVersteeg 183 (4), 6. dames BosschaTuk 189 (3), 7. hr. en mevr. Boogaard 163 (2), 8. mej. GeenePoldervaart 163 (2), 9. Planje Planje 150 (2). 10. dames Klarenbosch Broekhuis 166 (L). Tweedeklasse1. hr. en mevr. Jasper 71 (2), 2. Kruizingav. Uden 62 t2), 3. De Tombev. Weizen 58 (2), 4 hr. en mevr. Kooiker 56 (2), 5. mevr. Gottmer Kuil 55 (2), 6. hr. en mevr. v. Gelderen 41 (0), 7. WendtWagemans 40 (0), 8. WestermanScheren 38 tO), 9. hr. en mevr. Boom 34 (0), 10. De Ruyter—Koole 25 (0). SPURTSPLINTERS In Stuttgart is gisteren een begin gemaakt met de biljartdriekamp (kader 71/2, bandstoten en driebanden), waar aan wordt deelgenomen door de Neder lander Piet van de Pol, de Belg Ver- vest. de Duitser Eiter en de Oostenrij ker Scherz. Na de eerste dag, waarop het 71/2 werd gespeeld, neemt de Rot terdam de tweede plaats in achter de Belg Vervest, die al zijn partijen won. De Oostenrijkse minister van han del, Fritz Bock. heeft gisteren in Inns bruck de eerste spade gestoken voor de bouw van het ijsstad-on voor de Olym pische winterspelen 1964 Het stadion, dat ruim 11 miljoen gul- gaat kosten, zal eind 1962 gereed zijn. Gisteravond is in Veenendaal het dertiende Ritmeester schaaktoernooi be gonnen. De uitslagen van de eerste ron de luiden: Van Scheltinga^-Van den Berg Tan—Donner De Nederlandse kampioen in het middengewicht, Harko Kokmever. heeft gisteravond in Berlijn gewonnen van de Duitse weltergewcht kampioen Helmut Mistol. De Duitser werd in de zesde ronde wegens, kopstoten gediskwalifi ceerd.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9