Tienjarenplan Zuid-Amerika Sanovite Belinda Lee verongelukt Agenda Met een enkel woord PICTOGRAM DINSDAG 14 MAART 1961 De Jantjes herleefd (Van onze t.v.-medewerker) Wjj zouden kunnen volstaan met de eenvoudige vermelding van hetgeen ons opschrift reeds behelst en het daarbij laten. Wij zouden daardoor echter on recht doen aan de prestatie, die gisteren op de televisieschermen werd geleverd. Het was nl. veel meer dan herhaling van een stuk, dat uit de tijd was of liever een stuk, dat duidelijk gedateerd is. Het was een evenment en dat niet alleen, omdat het bijzonder vlot, raak, fris en canailleus werd gebracht. Het was een gebeurtenis uit anderen hoofde. Het bleek immers, dat het in feite niet verouderd was. Het heeft in zijn eigen tijd het etiket van volkstoneel gedragen en dat was nog niet geheel uitgewist. Maar de tijd heeft vóór in plaats van tegen het produkt gewerkt. Dat komt omdat de kijkers als publiek zijn geëvo lueerd. Men is aan minder plechtstatig heid en symboliek gewend dan enige decennia geleden bon ton was. Het kli maat voor de directe tekst, waarin alles onomhuld wordt gesteld, is verbeterd. Daarvan heeft de televisie-opvoering in niet geringe mate kunnen profiteren. Maar het was nimmer een succes geworden als het in zichzelf niet zo levensecht was geweest. Uit dat oogpunt is het intussen een min of meer klassiek stuk geworden. De Jordaan wordt er in geschilderd, zoals die was, zoals er wer kelijk geleefd, gelachen en geweend werd. Bert Steinkamp heeft in de pauze een goed interview met de herstellende Her man Bouber afgenomen en zijn vrouw Aag heeft zich daarbij dapper geweerd. Wat een vitaliteit voor 75-jarigen. Het bleek weliswaar dat de Jantjes hun leven waren geweest, maar ze relati veerden de betekenis zelf door te zeggen, dat het was gaan lijken op een kind met een waterhoofd. Onbedoeld heeft Bouber ook een ver klaring gegeven van de oorzaak van de zwakte in het vierde bedrijf. Dat is ge baseerd op tweedehands waarneming, vertolkt door Davids tijdens en na zijn verblijf in de Oost. We aarzelen niet om als eindconclu sie te stellen dat het een verrukkelijke televisieavond is geweest, waarin de jonge regisseur Berend Boudewijn een knap staaltje van zijn kunnen leverde. Belangrijke verschuivingen in balletgezelschappen r (Van onze oorrespondent) Het staat thans vast dat vrijwel alle vooraanstaande dansers en danseressen van het Amsterdams ballet aan het ein de van dit seizoen naar het Nederlands Ballet overstappen. Panchita de Péri Clazina Nepveu, Chris Torenbosch, Ben de Rochemont, Philip en Robert Kaesen hebben de nieuwe verbintenis onderte kend. Hun plaatsen worden door Martin Scheepers en de solisten van het tot opheffing gedoemde Nederlands dans theater ingenomen. BRUG OVER DE MERWEDE 15MAART OPENING BRUG MERWEDE De brug over de Merwede, bij Gorin- chem, is klaar en zal morgen in gebruik worden genomen. Deze brug is een zeer belangrijke verbindingsschakel in de verbinding noord-zuid. Men mag schat ten dat jaarlijks meer dan 400.000 auto's van de brug gebruik zullen maken, als mede de ca. 2 miljoen personen per jaar die de brug zullen betreden of berijden. Reeds voor de oorlog had men plan nen voor de bouw van deze brug, men kon pas in 1957 op grote schaal met de bouw van de brug beginnen. Thans is de brug gereed, de totale kosten bedragen ca 20 miljoen gulden. Een respectabel bedrag voor ca. 780 meter, zijnde de totale lengte van de overbrugging. To taal zijn in de brug o.a. verwerkt: 2100 voorgespannen palen, ca. 32.000 m3 be ton en 200.000 stuks klinker keien. In de twee boogbruggen heeft men totaal ca. 3400 ton staal verwerkt. Elke overspan ning is 170 meter lang. In het binnen de winterdijk gelegen gedeelte van de noordelijke oprit is over het kanaal van Steenenhoek, de spoor lijn en de Schelluinsevliet, een viaduct gebouwd van ca. 550 meter lengte. „Paranormale begaafdheid" opnieuw voor KRO-televisie Ruim twee jaar geleden, in 1958, sneed de KRO-televisie in een veelbesproken uitzending de kwestie aan van het be staan van „paranormale begaafdheid". In een programma, dat maandag 20 maart op het beeldscherm komt, en dat getiteld is „Te zien of niet te zien", neemt K.R.O.-regisseur Ben Mettrop deze draad weer op. Uit de Siger-Concertzaal te Laren geeft hij een reportage van het optreden van het pseudo-telepatische wonder Urkas uit Apeldoorn, dat zal aantonen hoe simpel het is al te goedgelovigen in zijn ban te krijgen en hoe klakkeloos sommigen zich in telepatische avonturen storten. Op basis van deze waarschuwing volgt dan, na het optreden, een gesprek over „paranormale begaafdheid" De meningen over het bestaan van deze begaafdheid en het gebruik, dat er even tueel van mag worden gemaakt, lopen sterk uiteen. Die verdeeldheid wordt weerspiegeld in het „forum" waarin dr. B. Delfgaauw, dr. J. J. C. Marlet, dr. D. Uitterdyk en mr. dr. F. Brink zitting hebben. De Bredase neerlandica, mevr. Th. GovaartHalkes, treedt op als ge- sprekleidster (20.2021.35 uur). Moboetoe-troepen ontwapenen loemoembisten Het Kongolese ministerie van Buiten landse Zaken heeft gisteren meegedeeld, dat de Kongolese troepen drie compag nieën loemoembisten hebben ontwapend en gevangen genomen. Een compagnie werd gevangen geno men in Mondombe, een stad op 500 kilometer van Coquilhatstad. De troepen van Moboetoe rukten vervolgens op naar de stad Ikela, 70 kilometer zuidelijker, waar twee compagnieën werden ontwa- Êend. Hier werd ook een pantserauto uit gemaakt. Beide steden liggen in het zuiden van de evenaarprovincie, dicht bij de grens van de Oostprovincie, die wordt bestuurd door de loemoembist Antoine Gizenga. Moboetoes troepen zijn hier reeds we kenlang actief om te voorkomen, dat Gizenga een aanval doet in de Eve naarprovincie en om zelf een opmars in te zetten in de Oostprovincie. CYPRUS LID VAN GEMENEBEST (Van onze Londense correspondent) De Gemenebest-conferentie heeft een stemmig besloten om Cyprus als dertien de lid van het Gemenebest toe te laten. Cyprus wil zich niet langer dan vijf jaar binden. De destijds op het hoogte punt van de onlusten naar een eiland in de Indische Oceaan verbannen aarts bisschop Makarios, die inmiddels presi dent van Cyprus is geworden, zal zich ogenblikkelijk naar Londen begeven om aan de rest van de Gemenebest-confe rentie deel te nemen. O Vervolg van pag. 1 Mr. Stikker krijgt Engelse concurrentie Hoewel er ook al wel verband is ge legd tussen deze Franse obstructie en het Nederlandse verzet tegen De Gaul le's Europese plannen, gelooft men in de omgeving van de heer Stikker niet, dat men hier van een soort revanche of wraakneming zou mogen spraken Niet temin moet deze hele ontwikkeling voor do NAVO wel byzonder onbevredigend en voor Nederland en de heer Stikker niet zeer hoffelijk worden genoemd. Dat ook by andere delegaties een ze kere wrevel heerst over de impasse, waarin men nu beland is, biykt uit het gerucht dat de Engelsen opnieuw hun vroegere ambassadeur in Parijs, Lord Gladwyn (vroeger Sir Gladwvn Jebb) naar voren zouden willen schuiven. Het is bekend dat generaal De Gaulle enige tyd geleden Lord Gladwyn aan premier Macmillan voor de post zou hebben voorgesteld, vanwege de goede persoon- lyke betrekkingen, die hy en deze voor malige ambassadeur in Parijs altijd hadden onderhouden. Naar verluidt zou de Britse premier deze suggestie van de generaal toen niet zo bijzonder hebben geapprecieerd. Het is echter mogeiyk dat Londen sedertdien van mening is veranderd opdat de Atlantische orga nisatie in Parys weer zo gauw moge- l(jk van een vaste leiding zou kunnen worden voorzien. O Vervolg van pag. 1 Wat de landen van het Amerikaan se werelddeel de komende tien jaar on dernemen, zal volgens Amerika's presi dent aan de wereld moeten tonen, dat economische vooruitgang en sociale rechtvaardigheid het best bereikt kun nen worden door een actie van vrye mensen in het kader van democratische instellingen. Experts van de inter-Amerikaanse Ecosoc (economische en sociale commis sie) en van de inter-Amerikaanse ont wikkelingsbank, moeten elk land afzon derlijk bijstaan bij de opstelling van zyn ontwikkelingsplan. De economische integratie met de ge meenschappelijke markt als voorbeeld moet bestudeerd worden alsmede de sta bilisatie van de prijzen der grondstoffen. Honger kan niet wachten tot econo mische diplomatieke besprekingen ten einde zyn. Vandaar dat Washingtons plan van „voedsel voor vrede" priori teit zal krijgen. Kennedy's vredeskorps zal kunnen bijdragen om bijvoorbeeld het onderwas te verbeteren by de zui derburen. De nieuwe president herhaal de Amerika's belofte om te hulp te ko men voor ieder land van het westelijk halfrond, welke onafhankelijkheid be dreigd wordt. Hij sprak de hoop uit dat Cuba en de Dominicaanse Republiek zich weer spoedig zouden kunnen aansluiten by de gemeenschap van vrye mensen. Kennedy's toespraak bezat de bloem rijkheid, die men in Zuid-Amerika zo zeer weet te waarderen, doch bevatte tevens de concrete richtlijnen, die moe ter; worden gevolgd door hen. die niet alleen bloemen doch ook vruchten wen- De 25-jarige Britse filmster Belinda Lee is gisteren by een auto-ongeluk op een grote verkeersweg in Californië om het leven gekomen. De drie andere inzittenden van de auto Italiaanse filmmensen zijn ge wond. Het ongeluk is klaarbiykeiyk veroor zaakt door het springen van de linker achterband, toen de auto met grote snel heid reed. Belinga Lee werd over een afstand van ongeveer twintig meter uit de auto geslingerd. Zij was op slag dood. De roodharige Belinda debuteerde in 1953 op het Britse toneel. Een jaar later maakte zü haar eerste film. Snel steeg daarna haar ster. In 1957 leerde een opinie-onderzoek, dat Belinda de grootste kasmagneet was onder de Britse vrouwelijke sterren, zy heeft van die populariteit gebruik gemaakt door haar eisen zo hoog mogelijk op te schroeven. Enkele jaren geleden werden die eisen zo hoog, dat Rank meende ze niet lan der te moeten inwilligen. Belinda ver trok daarop naar het vasteland, waar na wij haar in Franse en Italiaanse films zagen. Ook in Hollywood heeft zij voor de camera gestaan. De dood heeft wel heel erg vroeg toegeslagen in dit bewogen filmleven. Dagelijks enkele Sanovietjes besmeerd en/of belegd smakelijk I Hoge voedingswaarde Bestrijdt "overwicht" Ook zoutarm Overal verkrijgbaar OLIE-ZOEKERS ONTVOERD IN SPAANSE SAHARA Het Spaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft gisteren bekendge maakt, dat zondag twaalf mensen van verschillende nationaliteiten zyn ont voerd, die in de Spaanse Sahara op zoek waren naar olie. Een niet-geidentificeer- de groep was voor deze ontvoeiing ver antwoordelijk. Naar verluidt waren de ontvoerden werkzaam voor de Union Oil en de Compania Ibericia de Pe- troleos. Van de oliedeskundigen komen er drie uit de VS, drie uit Canada, vijf uit Spanje en één uit Frankrijk. Zij wa ren op ongeveer tien km van de Marok kaanse grens bezig olie te boren, toen een uit Marokko gekomen bende hen ontvoerde en het exploratiemateriaal ver nielde, aldus een officiële mededeling in Madrid. DINSDAG Haagweg 14: Sociale avond Ned. Kath. Kapperspatroonsbond. 7 uur nam. Rest. Van der Heijden: Jaarvergadering C.H.U. Sprekers dhr. D. v. d. Kwaak en ds. A. Oerlemans. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden Lezing mevr. dr. H. A. L. E. Bijvanck-Quarles van Ufford. „Romeins zilver in Neder land". 8 UUT nam SchouwburgAbonnementsvoorstelling Ned. Comedie. „Joseph in Egypten". 8 uur nam. St.-AntonlusclubhuisTimdelerclub voert op: „Er woei een frisse wind". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Plano-recital Ludwlg Olshansky. 8 uur nam. Oegstgeest Zijzaal W. de Zw(J- gerkerk: Commissie Hulsh. Voorlichting. Mevr. H. Smit- Goeman: „Wat doen wy met ons Interieur"? 8 uur nam. Wassenaar: Café Van der Zalm. S. van der Zalm spreekt voor Tuinbouw- verenlging. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Gew. Arbeidsbureau (Doezastraat 2a) Voorlichting over Nieuw-Zeeland. 8 uur nam. In den vergulden Turk: Ledenvergade ring Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. RehobothVer. tot bev. der belangen van Slechthorenden. Lezing over het verkeer. 8 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Chr. Plat telandsvrouwen- en Meisjesbond. 8 uur "am. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. A. C. van der Leeden over: „Te kenaars onder de Samarokena". 8 uur nam. Snouck Hurgronjehuis: Prof. dr. B. C. J. Lievegoed over: „Anthroposofle, een weg tot de mens". 8.15 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Concert LKK „Voor Allen". Quintette Marie Claire Jamet. 8 uur nam. DONDERDAG 't Boshuis (Hoflaan 76)Jaarverg. Ned. Christen Vrouwenbond afd. Leiden-zuid- west. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O. Mees- terserie Residentie-Orkest o.l.v. Antal Dorati. Solist Nlkita Magaloff. 8 uur nam. Oegstgeest: Witte Huls. Jaar vergadering Chr. Hlst. Kiesvereniging. 8 uur nam. Wassenaar: Huize Den Deyl. Dr. ir. J. Mol over marktprysonderzoek voor Ver. Oudleerlingen van Landbouwonder- wysinrichtingen. 7.45 uur nam VRIJDAG Acad. Ziekenhuis: K. en O. Spr. dr. L. A. Boeré over het Acad. Ziekenhuis. 8 uur nam. Lakenhal: Ver. „Oud-Leiden". Lezing dr. W. D. van Wijngaarden over bedreigde schoonheid in het Nyidal. 8 uur nam. BINNENLAND De onlangs opgerichte stichting We- tenschappeiyk Onderzoek Nieuw-Gulnea (Wong) heeft dr. R. Luyken en mevr. F. W. M. Luyken-Konlng een subsidie ver leend voor een voedingsonderzoek op Nw- Guinea. r Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, commissaris der Koningin in Zeeland heeft meegedeeld dat het in de bedoeling ligt van minister Klompé om op 2 en 3 mei een werkbezoek aan Zeeland te bren gen. Ter gelegenheid van de herdenking der bevryding van Hongarye op 4 april a.s. heeft het „Comité van waakzaamheid 1956", dat Nederlandse intellectuelen en kunstenaars verenigt, aan de Hongaarse regering een verzoek om clementie gericht voor de Hongaarse schryvers die zich nog in gevangenschap bevinden. Het vyf-Jarig zoontje van de familie Bracht in Oostrum (L.) is gistermiddag door een personenauto overreden toen het onverwacht de Rijksweg overstak. Het kind overleed kort na het ongeval. BUITENLAND De in het begin dezer eeuw zeer be kende Duitse toneelspeelster Hedwlg Wan- fel is in Lohe, naby Rendsburg, op 86- arige leeftyd overleden. Op het hoogte punt van haar roem trok zy zich in 1909 uit de theaterwereld terug om zich ge heel in dienst te stellen van de naasten liefde. Om hiervoor geld te verdienen, trad ~*1 na de eerste wereldoorlog nog enige |d op de planken op. In Hal, België, is een 12-Jarlge Jon gen in de vlammen omgekomen toen hy probeerde zyn nieuwe fiets uit de in brand staande garage van zijn vader te redden. Op het moment waarop hl de garage binnenliep ontplofte de benzine' tank van zyn vaders auto. - Bondskanselier Adenauer is gisteren in Cadenabbia aan het Comomeer aange komen. Hy zal daar waarschijniyk drie weken met vakantie biyven. In de Johanne6burgse „Kykgrijp- zaken" (zelfbedieningswinkels) heeft men succes geboekt met het stimuleren van de verkoop van Nederlandse produkten door Hollandse liedjes via luidsprekers ten ge hore te brengen. BIJ een opinie-onderzoek heeft 45 procent van de ondervraagde Oostenrij kers als hun mening te kennen gegeven dat een baan ln staatsdienst het verkles- ïykst ls. In Wenen was het percentage zelfs 57. Van het landelyke totaal gaf 35 procent de voorkeur aan een zelfstandige positie. Helle Vlrkner, echtgenote van de Deense minister van Buitenlandse Zaken Jens Otto Krag, zal optreden in de film „Circus Buster*die ln Kopenhagen wordt gemaakt. Uit de villa van de Amerikaanse olie- magnaat Saffian te Cap d'Antlbes aan de Franse Riviéra zyn in de nacht van zon dag op gisteren Juwelen ter waarde van 550.000 nieuwe franken (ongeveer 420.000 gulden) gestolen. Een Italiaanse oudheidkundige ex peditie heeft in de grotten van Accacus, in Libië, in oker uitgevoerde wandteke ningen van dieren ontdekt, daterend uit de periode van vyfduizend Jaren voor de Jaartelling. In dezelfde grotten werd vo rig laar de mummie van een meisje ge vonden, die minstens zevenduizend Jaar oud moet zyn. De Inkomsten van de kerk in Polen zullen voortaan op dezelfde wyze belast worden als die van andere organisaties. Dit is de strekking van een decreet van de ministerraad van 19 Januari J.I., dat 8 maart is gepubliceerd. Dit decreet ver vangt dat van 5 mei 1951 en regelt offi cieel de betrekkingen tussen kerk en fis cus waarover de laatste tijd meningsver schillen waren ontstaan. Een smokkelaarsbende van negen leden, Nederlanders en Belgen, heeft gis teren terecht gestaan voor de rechter ln Antwerpen. De straffen varleerden van vier maanden tot twee Jaar. Geschat wordt, dat de bende in korte tyd meer dan 10.000 kg Nederlandse boter naar België heeft gesmokkeld. De veroordeelden zullen voorts een bedrag van bijna 3.5 miljoen Belgische frank (245.000 gulden) aan ontdoken rechten moeten betalen. - Een staking in de steenkolenindus- trie in Yorkshire, die twee weken heeft geduurd, is geëindigd. Bil deze onofficiële staking waren zestig mynen betrokken, terwijl 60.000 mijnwerkers aan de staking deelnamen dan wel als gevolg daarvan werkloos werden. De staking heeft een iroduktleverlies van 700.000 ton steen- tolen veroorzaakt. In de Belgische kerken ontbreken nog steeds 584 van de ruim 4.000 klok ken, die tydens de Duitse bezetting ten behoeve van de Duitse oorlogsmachine werden gevorderd. Volgens een balans, die byna zeventien Jaar na de bevryding door de Belgische „klokkencommissle" is op gemaakt, werden tussen 1940 en 1944 4.157 kerkklokken door de Duitse bezetter ge vorderd. Slechts 799 konden na de Dultse capitulatie worden achterhaald, waardoor er ln totaal 3.358 verloren zyn gegaan. De discotheek van het Deense Na tionale Museum heeft, na een gedane op roep. oude fonograafrollen en grammo foonplaten van overal uit Scandinavië en uit Nederland ontvangen. Een der om vangrijkste collecties kwam van mevr. M. Cooymans uit Den Bosch, die tweehon derd fonograafrollen zond, alle daterend uit het begin van deze eeuw. Functiona rissen van de Deense radio zyn verder een campagne begonnen om de oude volks liederen in Zuid-Jutland aan de vergetel heid te ontrukken. Zij hebben er reeds meer dan vierhonderd geregistreerd. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 RVU: Techniek en structuur van de sa menleving, door prof. dr. SJ. Groenman. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Quizprogr. 22.00 Vocaal sext. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.45 Act. 23.00 Swlng-Ex- iress. 23.30 Studentenhaver. 23.55-24.00 rws. Hilversum II, 298 ..m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Polit. lezing. 18.30 V. d. Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Vastenmeditatie. 20.00 Cello en piano. 20.30 Avondcollege. 21.00 Don Gio vanni, opera. 22.40 Nws. 22.50 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 23 05 Planorecital. 23.40 Gram. 23.6524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. VARA:: 20.30 Achter het nieuws. 20.30 T.v.-spel. VOOR WOENSDAG 15 MAART Hilversum 1, 402 ni. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. hulsvr. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. J3 V. h. platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. en tentoonstellingsagenda. 13.20 Ko- Serork. 13.45 Gesproken portret. 14.00 eugdconc. 14.45 Volksmuz. 15.00 Hoe gaat het op sociaal terrein?, lezing. 15.10 v. d. Jeugd. 17.00 Vrouwenkoor, strykens. en sol. 17.15 Gram. 17.25 Roemeens ork. 17.50 Regeringsultz.Jeugduitz.: Surlname's bergen en hun namen, door C. Butner. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Dansmuz. 19.00 V. d. kind. 19.10 De Christen op de barricaden, toesp. 19.20 :8uissoido Ba- 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezenl Idee: Vink, Noordwijk, en J. de Roo, Leiden Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. .Ecclesia". 8 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Centr. AR Kiesvereniging. 8 uur nam. Remonstrantse Kerk: Spr. ds. J. Th. Mackenzie. „De mens en zijn God". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O. Lezing K. van Zwieten „Ontmoeting van mens en dier" en Biydorpfilm. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Lustrumconcert Collegium Muslcum. 8 uur nam. 't Schuttershof: Opening Vebo-Paasten- toonstelllng. 10 uur voorm. Veemarkt: Paasveetentoonstelling. Rest. Van der Heijden: Ned. Handels- reizigersvereniging. 8 uur nam. Schouwburg: Toneelavond Chr. Lyceïs- tenver. „Amlcitia et Animo Juncti". 7.45 uur nam. ZATERDAG Den Burcht (grote zaal)„Het Nieuwe „Toneel" speelt „In een andere wereld". 8 uur nam. Leidsche Volkshuls: Filmavond Werkge meenschap „De Ratel". 8 uur nam. Voorschoten: Bondsgebouw. Dansavond R.-k. Instuif Jong Voorscho ten m.m.v. The Cold Stars. 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk 10-11 uur voorm. bybelstudle; 11 uur voorm. ds. K. C. van Oossanen. Ons Centrum (Hooigracht 84)Huma nistisch Verbond. Spr. dr. J. Cohen over Jeugd en verantwoordelijkheid. 10.30 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Acad. Ziekenhuis (Aula)Uitreiking onderscheidingen Bloedtransfusiedienst Ned. Rode Kruis. 8 uur nam. Lakenhal: Werkgroep Haagse Comedie. 8 uur nam. Stadhuis. Gemeenteraad. 2 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Ned. Reisver- eniglng. Film „Rlvièra's van Europa". 8 uur nam. Steenschuur 6: K. en O.-werkcursus Kamperen olv. D. L. van Elk. 8 uur nam. Universiteit (filmzaal)K. en O. Film- studiekring. Joegoslavische tekenfilms. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling werk Van Goethen, Van der Heyden en Leerlnk (tot en met 31 maart). LakenhalTentoonstelling van werk van leden der groep .Atol" (Tot 27 maart). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u DE BIOSCOPEN Trianon „De held van Marathon" (14 1r.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Tot de laatste vuurstoot" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7.16 en 9.15, uur; zond.: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donderdag: „Bittere ryst". Casino „De Saint in actie" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Klokslag middernacht" (14 Jr.) Werkd.; 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De mlljonairsdochter" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zona.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Het Mes" (18 Jr.) Werkd.:2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra (Wassenaar) Dag., zat. en zond. 7 en 9.15 uur „Psycho" (18 Jr.). Zond. en woensd. 2.30 „Rushi en de spion nen" (alle leeft.). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden zyn geopend Doeza-Apotheek Doezastraat 31. tel. 21313 en de Haven- Apotheek, Haven 18. tel. 20085. Bh geen gehoor oy Uw nulsarts ot specialist (of diens waarnemers), bel op doktersteleioon 22222. VARA-Varia en gram. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Caba ret. 20.35 Gram. 20.45 Dit ls Uw leven. 21.45 Gram. 21.55 Stryktrio. 22.20 Zestig Jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nws. 22. Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevel vlek, lezing. 23.14 Radlofilharm. ork. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.G0 Nws. en SOS-ber. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. 10.50 Tweede Vader land, hoorsp. (herh.) 12.00 Gram. 12.10 Vioolduetten. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Volksmuz. 13.40 Gram. 13.50 Gram. 14.55 Gram. 15.30 Muzik. lezing. 16.00 V d. - ber. 1745 NCRV: 18.00 De koorzang onder de loep, muzik. lezing. 18.20 Het Spectrum, lezingen. 18.35 Leger des Heilsmuz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Lichte muz. 19.30 Radio krant. 19.50 Gram. 20.15 Lydensover- denking. 20.45 Vocaal-ens. en sol. 21.05 Pianorecital. 21.20 Gram. 21.45 Muzik. le zing. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Gram. 23.25 Platennieuws. 23.55- 24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e iyn, van 1820 uur) Roulette (Stanford), Orkest Noel Chi- boust; Down by the riverside (Marbot), ld.; Manhattan spiritual (Maxted), ld.; Je t'attendrai (Goehr), Orkest José Luc- chesi; Le tango des Jours heureux (Plante), id.; La muslque a Papa (Jime nez). Rico's Creole Band; Serenade An- tillalse (Guilbert), id.; Marchand ae fleurs (Stern), id.; Born too late (Tobias) Orkest Noël Chiboust; Petite fleur (Be- chet), Georges Jouvin; Mea culpa (Gl- raud), id.; Alexander's ragtime band (Ber lin), Orkest Noël Chiboust; Ain't she sweet (Ager), id.; l'ane (Béart), Guy Béart; Le testament (Brassens), Georges Brassens; Melodie d'amour (Salvador), Orkest Ray Martin; La marche nuptiale (Brassens), Julietto Gréco; Si Je n'avals plus (Aznavour), Jacqueline Francois; Ca c'est l'amour (Porter), Orkest Ray Mar tin; La Paloma (Yradier), Los Espanoles; Mambo en Espana (Marquez), id.; El reloj (Cantoral), id.; Doce cascabeles (Freirej, id.; Apambichao, id.; Eso es el amor (Iglesias), id.; Come closer to me (Farres), Orkest Ray Martin; Honey- Moon (Scharfenberger), Alice, Ellen Kess- ler, Peter Alexander; Schreib' mir eine Karte (Kaye), Alice, Ellen Kessler; Vlvre (Luypaerts), Orkest Ray Martin; Marina (Granata), Jack Terry; ...nur ein Küs- schen (Everley), Honey Twins; Na-na-po- litanische Llebeslieder im Mondenschein (Gietz), Margrit Imlau; Little Jasz (El- dridge), Ella Fitzgerald, Orkest Marty Paich; Sophisticated lady (Ellington), Ella Fitzgerald, Paul Smith, Ben Webster, Stuff Smith, Ray Brown, Barney Kessel, Aloln Stoller; Solitude (Delange), Id.; Just squeeze me (Gaines), Id.; Prelude, Fugue and Trio on „Lullaby of Birdland" (Shearing), Bernard Peiffer, Ernie Fur- tado, Johnny Cresci; Blues for DJango (Peiffer). Bernard Peiffer, Ernie Furtado, Jimmy Campbell; I could write a book (Rodgers). Bernard Peiffer, Ernie Furtado, Johnny Cresci. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 15.15-17.00 Voetbalwedstr. om de Europa Cup te Praag. VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30-17.40 De Verrekllker. 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Pas geperst. 20.50 Licht progr. 21.30 Meis jeskoor en lnstr. ens. 21.40 Attentie. 22.10 Avondwijding. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Volksdansen. 13.30 V. d. landb. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Onbekend. 14.40 Gram. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorspelen. 17.00 Ves pers. 17.45 Lezing of voordr. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Quiz. 21.00 Ork. conc. (21.50-22.05 Lezing) 23.00 Nws. en ber. 23.30 Lezing. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Eneland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Gevar. muz. 13.31 Popul. muz. 14.31 Popul. muz. 14.31 Licht progr. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.45 Muz. bij het werk. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Uitsl. races. 17.48 Gram 18.31 Lichte nvuz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.25 Sport. 20.31 Hoorsp. 21.00 Detective-ver haal. 21.31 Dansmuz. 22.31 Verz. progr. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Gevar. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Zangrecital. 17.00 Nws. 17.45 Ork. conc. 19.00 Nws. 19.45 Jazzmuz. 20.30 Hoorsp. '21.45 Nws. 22.15 Faust, opera 23.15 Ork. conc. 24.00 Nws. 010 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.25 Gram. 14.15 Solistenconc. 15.05 Gevar. muz. 16.55 Gram. 19.00 Nws. 22.30 Gram. 23.30 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.45 Schoolkoor. 15.00 Koorzang. 15.15 School- koor. 15.30 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.30 Omr. ork. 17.00 Nws. 17.15 Kamermuz 17.35 Kamermuz. 1750 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en -filoso fie. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 19.50 Klankb. :0.30 Rep. voetbalwedstr. Frankrljk-Bel- ;ië 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 12.55-23.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 14.17 Gram. 14.30 Gitaarmuz. 15.05 Gram. 15.30 Lichte muz. 16.07 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.10 Operet- temuz. 1750 Gram. 18.30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 20.00 Lichte muz. 20.25 Rep. voet balwedstr. Frankryk-Belglë (21.15 Gram) 22.15 Wereldnws. 22.25 Lichte muz. 22.65 Nws. WEERRARPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a S 6 CX CL tó 2 «3 x "ïZ 3 sl f cS Amsterdam zwaax bew. Den Helder zwaar bew. i licht bew. half bew zwaar bew. wzw 4 half bew. w 1 zwaar bew. w 2 licht bew. wzw 2 penburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg zwaar bew. Helsinki half bew Stockholm zwaar bew. Oslo licht bew. Kopenhagen regen Aberdeen zwaar bew. Londen zwaar bew. Brussel mist Luxemburg geh. bew. Parys zwaar bew Bordeaux geh bew Grenoble onbewolk Nice licht bew Berlijn Frankfort München ZUrich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Madrid Mallorca Lissabon w 4 wnw 4 wstll w.stil wnw 8 zzw 4 0 0.4 0.1 7-5 0 7 -2 8 4 8 7 11 10 15 w.stil 16 5 0 regei geh. bew. £Tbe» onbewolkt onbewolkt regen regen regen half bew onbewolkt licht bew. licht bew. onbewolkt wnw 8 wzw 2 n 5 n 1 w.stil wzw 2 wnw 6 15 8 12 7 12 8 12 7 14 6 15 2 20 9 13 9 1 14 5 0.3 w.stll I w.srtll - nno 4 1

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2