AANTAL KANDIDATEN VOOR DE TITEL IS GESTEGEN TOT VIJF LFC-schutterij liet opnieuw verstek gaan DOCOS en ASC op goede pad Concordia H. won van Lugdunum Roodenburg boekt nuttige zege op snel aangeslagen HVY: 1-2 Amateurs MAANDAG 13 MAART 1961 Wel en Wee der vierdeklassers (Van een onzer verslaggevers) De kandidaten voor de ere-titel in de vierdeklasse A van het zondagvoetbal wilden kennelijk niet onderdoen voor hun collega's in de zaterdagcompetitie: SJC, Lugdunum en Oranje Groen sloten n.l» hun wedstrijden met verlies af: De spanning neemt toe, schreven wij boven ons overzicht van vorige week. Ditmaal zou het „motto" „De spanning bereikt een climax" de meest aangewezen aanhef zijn. Door de niet geheel en al onverwachte nederlagen van de drie directe kampioenspretendenten is namelijk een groot ge drang ontstaan in de bovenste regionen. De over winnaar van Lugdunum, het Hillegomse Concordia H. èn ook Warmunda, dat leider SJC deed sneu velen, hebben zich nu mede kandidaat gesteld. Vijf ploegen dus SJC, Concordia H., Oranje Groen, Lugdunum en Warmunda gaan een spannend slot van de competitie tegemoet. Wie de zo fel begeer de titel uiteindelijk zal veroveren is voorlopig nog in nevelen gehuld. Wellicht tilt de uitslag van de strijd van komende zondag tussen Oranje Groen en Concordia een stukje van de sluier op! Veel spanning Onder aan de lijst waar het gedrang rond de rode lantaarn aanvankelijk toenam, neemt wat de beide Leidse ploegen ASC en DOCOS betreft, de situatie wat rooskleuriger vormen aan. De roodzwarten veroverden na spannende strijd (43) twee kostbare punten op DOSR, terwijl DOCOS met 10 over hekkesluiter DIO zegevierde. De Haarlemmers werden, mede door het 22 spel van Altior bij VVSB, zodoende nog wat vaster op de laatste plaats gedrukt. Altior is nu de dichts bijzijmde medegegadigde, maar de Langeraarders hebben drie wedstrijden minder in de benen! j - met wind mee - hadden nog, zo op het oog althans, de meeste kansen om de winst binnen te halen, want zij liepen onafgebroken storm op de EHS-veste. Tien minuten vóór de finish kwam het enige goaltje, dat over de strijd besliste. Een onnodige treffer bovendien, want toen op een verre bal naar voren rechts buiten Dirks en linksback Lambert v. d. Berg samen op het leer afgingen, be machtigde de Leidenaar het bruine mon ster. Speelde echter ongelukkiger wijs te zacht op doelman De Hoed terug en het was voor Dirks een koud kunstje om zijn ploeg de volle winst te schenken. Het geen ook gebeurde. Oranje Groen kwam in die oppermachtige tweede helft niet verder dan twee buitenspeldoelpunten van de voeten van Verkuylen en Dubbel- deman. Er was door het te korte spel in De wijziging, die de roodzwarte keuze commissie had aangebracht in de totnu- toe vrij zwakke aanval door het opstellen van Henk Teeuwen en Brard bleek een geduchte versterking. Het waren juist deze twee geroutineerde spelers die de grondslag legden voor de 43 zege van ASC op DOSR door het scoren van de eerste twee treffers. Ondanks de tegen wind trok de thuisclub spoedig ten aan val en na 5 minuten spelen viel de eerste goal. Linksbuiten Teeuwen nam een vrije trap en midvoor Brard kopte de bal daar uit langs Oomen. (10). Even later werd het bijna 20 doch Brard had pech daar zijn harde inzet de lat op weg naar suc ces trof. Na 15 minuten kwam DOSR vrij gelukkig daarentegen aan de gelijk maker de ASC-stopper v. d. Broek kreeg een bal verkeerd op de schoen en doel man Eradus had geen kans: 11. ASC liet zich echter niet uit het veld slaan en bleef gevaarlijk aanvallen. Eerst miste Teeuwen alleen voor de DOSR-doelman een goede kans, maar in de 25e minuut deed hij het beter: 21. Vervolgens lie ten de Veners enkele unieke kansen om de balans weer recht te trekken onbenut. ASC behield echter het beste deel van het spel en liep kort voor de rust nog weg tot 31. Penalty-specialist Bekke ring schoot namelijk de strafschop we gens hands onhoudbaar in. Na de thee liep DOSR ondanks tegen wind hard van stapel en liet bovendien goed voetbal zien. Na 20 minuten scoorde linksbinnen Van Veen 32 en het ging er bepaald benauwd uitzien voor de roodzwarten toen midvoor G. v. d. Meer de stand op 33 bracht. Verder liet ASC het echter niet komen en wist 10 minuten voor het einde by een tegen actie door Spiering de zege te grypen: 43. De spanning nam wel toe, maar de thuisclub stond de benauwde en kost bare zege niet meer af. Weinig wapenfeiten Van DOCOSDIO zijn weinig wapen feiten te memoreren. Het duel was nJ. slecht. Na enkele acties voor het Leidse doel ging de strijd lange tijd op en neer. In de 25e minuut zagen we nog een goed schot van Jansen, dat doelman Van Eg- mond echter keerde. Vijf minuten later volgde het voor DOCOS heuglijke wa penfeit: na een pass van Piket scoorde Jan v. Rossenberg 10. Na de rust zak te het spelpeil nog verder af. Stopper Ouwerling, die weer van de partij was, speelde een goede wedstrijd. Rest nog te vertellen, dat DIO wel scoorde, maar dit gebeurde uit een indirecte vrije trap. Doelman Van Riet liet de bal wijselijk gaan. Het bleef dus 10 en zo veroverde DOCOS - verdiend - twee kostbare pun ten. Geen schutters Bij VVSBAltior kwam weer eens duidelijk aan het licht hoe zwak de stootkracht van de Bavo-aanval wel is. Een euvel overigens waaraan vele ploe gen mank gaan. Altior, met wind mee, had in de eerste helft het initiatief en door doelpunten van rechtsbinnen Van Hameren en linksbuiten Volgering werd de stand 20. Kort voor de thee bracht rechtsbuiten De Groot uit een scrim mage de stand op 21. Na rust waren de bordjes verhangen en gaf VVSB duide lijk de toon aan. De schoonste kansen lieten o.a. De Groot en v. d. Voort ech ter liggen en zo moest rechtsback Dui venvoord- uiteindelijk uit een vrije trap nog voor de gelijkmaker zorgen: 22. Zeker de Bavo-club wist zich óók daar na vele kansen te scheppen, maar hoe dichter men bij het Altiordoel kwam hoe harder men ging knoeien. „Het was soms niet om aan te zien", aldus onze zegsman uit Noordwykerhout. Noodlottige fout de opeenhoping van spelers voor de EHS-doelmond geen doorkomen aan! Schieten was er praktisch niet bij. De enige schoten van kaliber kwamen van de schoen van linkshalf W. van Bel- kum. In de eerste helft had Oranje Groen nog pech: een boogbal van Dub- beldeman sprong via onderkant lat het veld weer in Defensie sloot goed In de eerste helft had Warmunda de harde wind in de rug en was dan ook uitgesproken sterker. De kansen, die aan de orde kwamen lieten Van Seggelen, Vergeer en Wanders in de beginfase ech ter liggen. Rechtsbuiten Wanders deed het in de 20e en 30e minuut echter wèl goed. Scoorde eerst 10 en uit een cor ner genomen door A. v. Winsen kopte hij ook nog 20 langs doelman De Lange. Uiteraard was het woord na de thee aan SJC dat nu met de wind mee ten strijde trok onder leiding van de hardwerkende Groenewoud. In deze fase van de stryd hield de Warmunda-defensie die goed sloot de zaak echter overeind en eerst tien minuten voor het einde slaagde rechtsbinnen Wynands erin de stand op 21 te schieten. Verder lieten'Van Win sen c.s. het echter niet komen. By SJC ontbrak Piet Vink, terwijl bij de War- monders Van Vliet en Loogman afwezig waren. Twee spelers naar Acad. Ziekenhuis Lugdunum heeft aan het duel in Hillegom tegen runner-up Concor dia H. géén prettige herinneringen overgehouden. Niet zo zeer door de 40 nederlaag welke de Kikkers in de Bollenstreek moesten incasseren. Wèl echter vanwege het feit dat er enkele spelers van Lugdunum licha melijk niet zo best vanaf zijn geko men. Het begon al in de eerste minuut de beste. Linksback Van Leeuwen kwam in botsing met de Hillegom- mer B. de Koning en kon niet meer opstaan. De arts, die werd te hulp geroepen constateerde beenbreuk. Van Leeuwen werd naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Aldaar bleken kuit- en scheenbeen te zijn gebroken. Later werd de on fortuinlijke Lugdunummer - uiter aard in het gips - naar de ouder lijke woning vervoerd. Nog geen tien minuten daarna moest de rechts back van de groenwitten, Van Meij- gaarden, het veld ruimen. Martens en Zweistra, die elk reeds een wed strijd in de benen hadden, comple teerden het elftal, dat behoorlijk door elkaar moest worden gehutseld Door deze ongelukken - de botsing tussen Van Leeuwen en De Koning was een samenloop van omstandig heden - was de jonge Lugdunum- ploeg echter volkomen uit het even wicht en de thuisclub nam door treffers van Groot en Duwel een 20 voorsprong. IN ZIEKENHUIS Na de hervatting kreeg, zo vertel de men ons van Lugdunumzijde, de toch al keiharde stryd nóg een schaduwzijde. Invaller Zweistra, die de midvoorplaats had ingenomen, werd, aldus onze zegsman, nogal grof door een Concordia-speler be laagd. Zweistra kwam daarbjj te vallen en opnieuw moest dokters hulp worden ingeroepen. De Leide naar was buiten bewustzijn en aan gezien óók nog voor een verwonding aan de nieren werd gevreesd, werd ook hy naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De invaller-midvoor bleek een hersenschudding te hebben op gelopen en is ter observatie op de afdeling Neurologie opgenomen. Dit voor onderzoek van een eventuele verwonding van de nieren. NIET TE SPREKEN Van Tongeren werd de elfde man, maar de aardigheid was er voor Lugdunum af. Duwel en Groot brachten na de hervatting de stand op 40. Aan Leidse zijde was men echter bepaald niet te spreken over de strijdmethode van Concordia, dat naar men ons vertelde, nu niet be paald zachtzinnig was. „Voor de arbiters ligt hier een taak om tegen dergelijke strijdmid delen streng op te treden", aldus vertelde ons een verontwaardigde Lugdunum-official. „UITERMATE SPORTIEF" Om volledig te zyn hebben wjj ook de mening gevraagd van een Concordia-bestuurder over bovenge noemde wedstrijd en ongelukken. Deze verklaarde ons telefonisch dat z.i. de strijd uitermate sportief was gestreden en dat van ruw spel géén sprake was geweest. Hij betreurde de ongevallen, de Lugdunumspelers overkomen en was van mening dat de beenbreuk kort na de aanvang het Leidse elftal uit zijn spel had gehaald en de stryd verder wellicht had beïnvloed omdat de groenwit ten uiteraard gedeprimeerd waren. „Van ruw spel is echter geen sprake geweest en de ongelukken zyn uit sluitend te zoeken in een samenloop van omstandigheden", aldus de Concordia-bestuurder. Lisse duidelijk te sterk voor Alpliia (Van onze correspondent) Hoewel Lisse driekwart van de wed strijd tegen Alphia in de aanval is ge weest moest de enthousiaste aanhang van de bollenploeg toch tot kort voor het einde wachten op de beslissende treffers. Tevoren was het zowel ln de eerste als in de tweede helft een voortdurende strijd tussen de Lisse-voorhoede en de Alphia-defensie, die zich overigens uit stekend heeft geweerd, al misten de Alphenaren rechtsachter Uithol wel. Alphia moest het hebben van snelle uitvallen, die wel niet van gevaar ont bloot waren, maar Keizer en zijn man nen zochten het doel vrijwel steeds op de verkeerde plaats. In de tweede helft verhoogde de thuisclub echter het tempo van de aan val en werd het spel meer over de vleu gels geleid. Het gevolg was een nog sterke overmacht, maar toch duurde het tot tien minuten voor het einde, eer midvoor Arie Bon eindelijk op de juiste wijze een aanval afrondde en de oranje- zwarten aan de meer dan verdiende voorsprong hielp (1—0). Dit doelpunt in spireerde de thuisclub tot nog hogere activiteit. Rechtshalf Piet Wassenaar, die in de voorhoede terecht was geko men, kreeg een goede pass van Theo Castien en stuurde de Alphense doelman Rietveld nog net even voor de tweede maal naar het net (20). Met de thuis club sterk in de aanval kwam het einde met onveranderde stand. Foreholte verdiende meer dan gelijkspel (Van onze correspondent) De sterke, dwars over het veld staande wind bleek de spelers van Foreholte en RKAW nog al wat moeilijkheden te geven, die door de Voorhouters nog het best werden opgelost. Toch scoorden de gastheren ook maar eenmaal, net zoveel als de Leidschendammers, die met deze 11 echter best tevreden mogen zijn. Kennelijk waren de gasten uit op een snel succesje. Doelman Van Dijk en de zijnen doorstonden echter deze eerste stormlopen en al spoedig kon de eigen aanval aan het werk worden gezet. Via de vleugelspelers Hans van Dijk en Van Werkhoven werd er nogal eens verwar ring gesticht in de RKAW achterhoede. In de 39ste minuut besloot Van Werk hoven een snelle ren met een afgemeten voorzet naar Hans van Dijk, die van de midvoorplaats af onhoudbaar inschoot 1—0. In de tweede helft kwamen de bezoe kers feller in de aanval, maar de Voor- houtse achterhoede was in uitstekende vorm. Desondanks waren de bezoekers in de 24ste minuut dichtbij de gelijk maker, toen Langeveld (invaller voor Sparta juicht. De gelijkmaker in de wedstrijd tegen MVV is een feit, de pogingen van de Maastrichtse verdediger het leer nog weg te kop pen ten spijt. rechtsachter L. v. d. Lans) bij een hoge voorzet niet beters wist te doen dan het leer met de hand uit het strafschop gebied te slaan. J. Bolleboom knalde de strafschop echter keihard tegen de staander. Enkele minuten later werd het volhouden van de gasten echter toch beloond, toen Van der Lubbe met een strak schot doelman Van Dyk geen kans gaf, 1—1. Bij deze stand bleef het. VUC profiteerde van verdedigingsfouten (Van onze sportredacteur) Het scoren van doelpunten gaat de LFC-voorhoede dit seizoen be paald niet vlot af. Men behoeft slechts één blik op de ranglijst te werpen om vast te stellen, dat de geelzwarte schutterij 14 treffers uit evenveel wedstrijden beslist niet tot de hoogvliegers behoort. Die steriliteit van hun aanval heeft de kanaries ook in de thuiswed strijd tegen VUC parten gespeeld en men kon toch echt niet beweren, dat de Haagse defensie een on neembare veste was LFC stak overigens goed van wal. Rechtsbinnen P. de Jong startte zeer agressief en vond in Aat Heymans een goede combinatie-partner. Dit tweetal bouwde aanvallen op. die het beste voor LFC deden verwachten. In het eerste kwartier was de spelopbouw bij onze stadgenoten beslist beter dan aan Haag se kant. Het doelpunt, dat VUC-mid- voor Rosbergen in de vijftiende minuut scoorde, was dan ook tegen de verhou- Het zag er in Haarlem naar uit dat EHSOranje Groen in een gelijkspel (00) zou gaan eindigen. De Leidenaars Wassenaar verloor pittig duel bij GDA (Van onze correspondent) Tegen het nogal pittige spel van GDA bleek Wassenaar dit keer niet opgewassen, temeer daar de Kerkehou- ters maar slecht uit de voeten konden op het kleine effectvolle veld in Loos duinen. Voor de eerste helft van deze wedstrijd bleken de doelpunten te kost baar. Wel was Wassenaar enkele keren heel dicht by een treffer; maar de gas ten hadden geen greintje geluk. Aan de andere kant slaagde doelman Pesch er met veel bravour in eveneens de nul op het scorebord te houden. De tweede helft begon met enige sen satie. Scheidsrechter Van Toorn wees de thuisclub een strafschop toe, omdat Van Oostdam er in het strafschopgebied ook zijn handen bij gebruikte. Doelman Pesch moest prompt naar het net (10). Deze treffer kwam hard aan. Er was een flinke deuk geslagen in de Wassenaarse defensie. De Loosduinse voorhoede kon zich meer en meer kansen scheppen. Nie mand verbaasde zich dan ook, dat het door midvoor en rechtsbuiten 3—0 werd. Pas daarna kon Wassenaar ook tot scoren komen. Uit een strafschop Nadat Van Oostdam deze kans benut had, kwam spoedig het einde van dit harde treffen. Pover voetbal bij Alphen-Uiiio (1-0) (Van onze correspondent) Tegen Unio had Alphen aan één doel punt van Henk Hagen, ver in de tweede helft gescoord, genoeg om beide pun ten thuis te houden. Daarmee hebben de Alphenaren echter wel meer gekre gen, dan waarop zy gezien het ver toonde spel recht hadden. Overigens Unio deed het niet beter. Beide ploegen gaven een uiterst pover spelletje te zien, dat maar zelden boeide. Vooral de eerste helft verliep zonder hoogtepunten. Pas na ruim een half uur kwam er enig leven in de brouwerij, waarbij Henk Hagen aan Alphense zijde een belangrijke rol speelde zonder echter tot scoren te komen. Aan de andere kant kroop Alphen door dat befaamde naal deoog, toen doelman Proost het leer niét klemvast kon krijgen en midvoor Miltenburg langs het verlaten doel schoot. Maar goed, de tweede helft begon precies hetzelfde als de eerste, alleen had van Willegen zich laten vervangen door G. Enthoven. Alphen pakte de zaken nu echter wat beter aan en goede snelle aanvallen werden besloten met schoten van Henk Hagen, Bon Zaal en Jan Zaad. In deze periode werd ook de enige treffer geboren. Na elf minuten juichte de Alphen-aanhang, toen Henk Hagen op fraaie wijze uit de voorzet van Jan Ederveen had ingekopt. 10. Jan Zaad knalde daarna het leer nog eens keihard tegen de staander en Jan Eder veen zag een voorzet voor Hagen be stemd op meesterlijke wijze door doel man Kempf onderschept. Alphen trok zich daarna in de verdediging terug en zag zo kans de kleine voorsprong tot het einde te bewaren. Luchtig getvuif van arbiter De 20-jarige Amerikaanse sprin ter Dennis Johnson heeft zaterdag tij dens wedstrijden in San José (Califor- nië) het wereldrecord op de 100 yards geëvenaard door een tijd van 9,3 seconde te laten afdrukken. (Vari een onzer verslaggevers) Met de gedachte, dat de eerste klap altijd een daalder waard is, begon Roodenburg in Den Haag de strijd tegen HVV. Die eerste klap bestond uit een doelpunt van Sierat in de tweede minuut van de wedstrijd. De Hagenaars waren aangeslagen. In feite bleven ze dat de gehele wedstrijd en ze dankten het aan de lankmoedigheid van scheidsrechter J. F. v. Klaveren, die enige malen luchtig een straf schop wegwuifde, dat de eindstand met het kleinst mogelijke verschil in het voordeel der Leidenaren bleef. Roodenburg. dat ditmaal over een beter ploegverband beschikte, nam niet alleen de aftrap, maar ook het initia tief. In de eerste minuten moest doel man Spekking al enige malen hande lend optreden, toen de Leidse Houtbewo ners met hun ragfijne combinaties zijn heiligdom bedreigden. De Leidse aanvalslinie drukte in de tweede minuut even snel door en een combinatie tussen Den Os, Ouwerkerk en Sierat werd door laatstgenoemde met een fraai schot afgerond (1-0). De HVV-aanvallen waren over het al gemeen wel snel, doch ze hielden wei nig gevaar in. Het combinatiespel duur de allemaal te lang, waardoor de hechte Roodenburg-defensie steèds tijdig kon ingrijpen. Dat Iingrijpen geschiedde vooral door spil Hensen, die in ongenaak bare vorm was. Midvoor Buys ging hem dan ook op den duur liever uit de weg, om zichzelf meer kansen te scheppen. Die kwamen er echter niet, omdat HVV teveel over de uitermate slechte linker vleugel speelde. Bovendien was het plaat sen van de Hagenaars slecht, diets waar mee de Leidenaren ditmaal niet zoveel last hadden. Nog gelijk Toch kwam HVV, dank zij het wind- voordeel, voor de rust nog gelyk. Mid voor Buys had even zijn schoen vast gemaakt en liep rustig in buitenspel positie terug, toen plots een hard wegge werkte bal door zijn defensie over de achterhoede van Roodenburg woei. Ie dereen appelleerde terecht voor buitenspel. Buys aarzelde even, doch toen de scheidsrechter hem gebaarde door te spelen, was doelman Keereweer een geslagen man. Na rust had Roodenburg de wind mee, maar zowel Den Os als Ouwer kerk liepen zich steeds vast bij hun indiviudele acties. Enige malen ontsnap te het HVV-doel op wonderbaarlijke wyze aan doorboring. Eenmaal zag Sierat na goed voorbereidend werk van invaller linksbuiten Van EIjchen een kopbal ra kelings overgaan en tweemaal zag de zelfde speler doelman Spekking een schot van zljtn voet uit de hoek grabbelen. Roodenburg, dat nu wel iets meer weerstand ondervond, bleef echter vol houden en deze volharding werd in de twintigste minuut beloond. Een goed- genomen hoekschop van Choufour kwam by de véropgedrongen Isaac van Weer- lee een van de hardste werkers in de Leidse ploeg terecht en met een fraaie boogbal werd de verkeerd op gestelde Spekking geslagen (1-2). ding in. Maar ja, wat wil men? De LFC-defensie besteedde al haar aan dacht aan een VUC-aanval over links liet de zwartwitte aanvalsleider moederziel alleen voor het doel achter Deze tegenslag liet de LFC-ploeg niet onberoerd. Zy moest terrein prijsgeven, maar kwam in het laatste kwartier van de eerste helft terug. Aat Heymans kreeg, nadat VUC-doelman Nys hem de bal na een hard schot van H. Sira voor de voeten had geslagen, een kans om van te dromen. Een rustig tikje en het was 11 geweest. Maar het werd een loeier, hoog over de lat van het onbe waakte VUC-doel Ook de twee goede kansen, waarmee linksbuiten Dick Francke geconfronteerd werd, gingen door een te haastige afwerking verloren. Jammer, want voor hetzelfde geld had den de kanaries zich met een stimu lerende voorsprong achter de thee kun nen zetten. Na de hervatting, nu met de stevige w.nd in de rug, poogde LFC haar offen sief te continueren. In die periode be landde een kopbal van de zich te traag bewegende linksbinnen Slingerlandt te gen de paal. Het was de laatste stuip trekking van de LFC-aanval. Bergafwaarst Want toen in de vyfde minuut de geelzwarte defensie opnieuw een steek liet vallen iedereen maaide over de bal heen en daarvan maakte rechtbui- ten Van Rijn gretig gebruik: 02 ging het met LFC snel bergafwaarts. Het spel werd rommelig, harder en soms ook wat onvriendelijk. We kregen niet de indruk, dat de kleine Van Ryn een graag geziene figuur was by de LFC- verdedigers. Kort na 02 liet linkshalf Kerfkens met een ongelofelijk hard schot 03 aantekenen. Ook in dit geval was het een snel profiteren van een moment van verwarring in de LFC-verdediging. Koole was na het afslaan van een Haagse aanval gewond voor het doel blijven liggen en duidelijk aarzelden de geelzwarten tussen het helpen van hun ploegmakker en doorspelen. Koole moest zich kort daarop laten vervangen door Kanbier, wiens eerste daad bestond uit het verzorgen van een tamelijk hard' handig luchtreisje voor Van Rijn. In het resterende deel van de zeer matige strijd loste Kelfkens nogmaals een geweldig hard schot, dat ditmaal manmoedig door Van Leeuwen werd gestopt, overtroefde VUC-linksbuiten Ruisch Aat Heymans door, practisch in het verlaten LFC- doel staande, een vuurpijl van jewelste te produceren en schoot aan de an dere kant Slingerlandt. van goed vier meter afstand, het leer nog naast. HW kreeg nog een kans via de naar binnengekomen linksbuiten Abendanon, doch deze schoot de bal en zyn schoen uit. Even later wist de beste Haagse speler, rechtsachter Harteveld, een schot van Den Os op de doellijn te keren. In de 38ste minuut zag spil Dijkstra geen ander middel meer dan de door gebroken Sierat ongeoorloofd ten val te brengen. Heel HVV wachtte op het fluitsignaal voor strafschop, doch dit bleef uit, waarna doelman Spekking de bal het veld injoeg. Even later sloeg linksback Lammers van Buuren met de hand een bal voor de toestormende Chou four weg, maar ook nu bleef, ondanks appèl van de HVV grensrechter en even wachten van de spelers, het verwachte signaal uit. Het eindsignaal, dat niet uitbleef, werd met meer dan uitbundi ge vreugde door de Leidenaren begroet. Uitslagen - standen le-KLASSE C TSC—Unitas 3—2 EmmaONA 12 CVVLaakkwartier 00 QuickAlliance23 GoudaXerxes 02 SVW—MOC '172—0 CW 16 8 4 4 20 27—16 TSC 15 8 3 4 19 28—27 Xerxes 15 8 2 5 18 35—25 Alliance 15 7 3 5 17 24—18 ONA 14 7 2 5 16 29—24 Gouda 14 5 5 4 15 23—19 MOC '17 15 6 3 6 15 29—25 Unitas 15 6 3 6 15 22—28 SVW 15 4 6 5 14 18—25 DCV 15 4 5 6 13 26—30 Laakkwartier 15 4 5 6 13 22—29 Quick (H.) 15 3 6 6 12 22—23 Emma 15 2 3 10 7 18—34 2e-KLASSE A HVVRoodenburg 12 Fluks—HBS 3—0 Spartaan '20VCS 00 LFC—VUC 0—3 DCLRFC 1—0 Blauw Zwart—Celeritas14 Spartaan ^0 15 10 3 2 23 29—14 Blauw Zwart 16 11 1 4 23 35—21 DCL 16 9 2 5 20 31—24 RFC 15 7 4 4 18 35—19 Fluks 15 6 4 5 16 29—21 HBS 16 6 4 6 16 19—21 Roodenburg 16 7 2 7 16 2932 VUC 15 5 4 6 14 32—33 LFC 14 4 3 7 11 14—24 Celeritas 16 4 3 9 11 20—41 HW 15 4 1 10 9 20—37 VCS 15 2 3 10 7 19—33 3e-KLASSE A GDAWassenaar31 WesterkwartierHillegom 12 VVP—Archipel 0—1 VoorburgTYBB 02 LisseAlphia 20 Foreholte—RKAW 1—1 TYBB 16 11 2 3 24 41—17 GDA 16 9 4 3 22 34—13 Hillegom 16 9 3 4 21 29—22 RKAW 15 8 4 3 20 27—19 Wassenaar 16 7 3 6 17 36—28 Lisse 16 4 9 3 17 23—21 Archipel 15 6 3 6 15 22—28 Alphia 16 4 5 7 13 29—40 Foreholte 15 4 3 8 11 22—28 Voorburg 16 3 5 8 11 28—38 Westerkw. 15 3 4 8 10 28—34 VVP 16 2 3 11 7 15—46 3e-KLASSE C BodegravenRKWIK 41 Alphen—UNIO 1—0 VIOS—GSV 2—2 OlympiaLekkerkerk31 RVC—DHL 3—0 HollandiaanDelft 25 RVC 15 13 2 0 28 48—10 UNIO 15 7 6 2 20 29—19 DHL 16 7 4 5 18 23—20 Alphen 13 7 2 4 16 28—21 Olympia 15 7 2 6 16 24—24 GSV 14 5 5 4 15 31—32 VIOS 15 6 3 6 15 37—33 Bodegraven 13 6 2 5 14 27—20 Delft 15 6 1 8 13 24—29 RKWIK 15 2 3 10 7 28—39 Hollandiaan 13 1 4 8 6 12—29 Lekkerkerk 15 3 0 12 6 28-54 4e-KLASSE A WarmundaSJC 21 ASC—DOSR 4—3 DOCOS—DIO 1—0 EHSOranje Groen 10 Concordia HLugdunum 40 VVSB—Altior 2—2 SJC 15 9 3 3 21 48—37 Concordia H 15 8 4 3 20 28—18 Lugdunum 14 9 0 5 18 30—19 Oranje Groen 14 8 2 4 18 38—19 Warmunda 14 8 1 5 17 27—24 DOSR 15 7 1 7 15 38—33 EHS 13 6 2 5 14 26—32 VVSB 14 5 3 6 13 21—24 DOCOS 14 5 0 10 10 24—36 ASC 14 3 3 8 9 27—37 Altior 11 2 3 6 7 16—26 DIO 14 2 2 10 6 22—38 4e-KLASSE E TediroDirksland 30 NRCWaddinxveen 11 Boskoop—'t Noorden 22 OudewaterSFC 20 SVDPWProgress 02 Progress 14 11 2 1 24 46—16 Hillegersberg 13 8 5 0 21 27—11 Oudewater 12 7 1 4 15 27—12 Tediro 12 7 1 4 15 28—19 't Noorden 14 5 4 5 14 2225 SFC 13 3 5 5 11 18—27 NRC 14 2 6 6 10 22—34 Dirksland 13 3 3 7 9 23—37 Waddinxveen 14 2 5 7 9 17—30 Boskoop 12 2 4 6 8 33—39 SVDPW 13 3 2 8 8 16—31

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 13