In en uit het volle leven N.T.S.-personeel: Wij kunnen geen 2de programma verzorgen Nog méér Parijs dan de fiacre zijn de nieuwe sloffen Agenda Met een enkel woord ZATERDAG 11 MAART 1961 Een van de grootste politieke proble men van deze tijd is de gedragslijn ten aanzien van Rood-China. Nog altijd heeft de dichtstbevolkte natie ter wereld geen deej aan het werk van de Verenigde Naties. Een vreemde toe stand. want men kan zich, op grond van de gedragingen van het rode bewind in het land zelf of daarbuiten (Tibet!), geroepen voelen tegen toelating te zijn, maar daarmede is de kous niet af. De vraag is namelijk: waar loopt dat op den duur op uit? En met deze vraag staat de gehele wereld voor een ont zaglijk moeilijk dilemma. Men weet hoe de communistische revolutionairen on der de hoogste leiding van Mao Tse- toeng hebben huisgehouden. Miljoenen zijn terechtgesteld en al schijnt er thans een wat zoelere wind te waaien, toch wordt de bevolking nog altijd tot de uiterste grens van haar krachten op gezweept onder omstandigheden, die niet verschillen van die van een mas saal concentratiekamp. Het commune stelsel heefit het gezinsleven in ernstige mate ondermijnd en tegelijkertijd treedt het regime buiten de grenzen op een onduldbaar-agressieve wijze op. Zodat dus naast de vraag; „kunnen wij voort gaan met het negeren van Peking en waar loopt dat op uit?" terecht die an dere gesteld' kan worden: „zit de toch al wankele wereldorganisatie nu heus om dit soort leden verlegen?'* Politiek is een dwaas en zelfs ver achtelijk bedrijf als de stem van menselijkheid en recht er niet meer in kan doorklinken. Maar naast gevoel en moraal heeft ook de rede haar aanspraken. En bij het kiezen van de juiste politiek gaat het niet alleen om het heden, maar ook en vooral om de toekomst. Nu de ontwapeningskwes tie meer dan ooit op de voorgrond is gekomen, dient men zich derhalve voor ogen te houden, wat een Amerikaans- Russische afspraak op dit gebied na ver. loop van langere of mogelijk zelfs kor tere tijd voor waarde heeft, als Rood- China de wereld op een kwade dag zou verrassen met produktie van «eigen atoombommen! En die kans is aller minst uitgesloten. Want technisch zitten de rode Chinezen niet stil. Zo deelde It. H. Schoemaker. secretaris van de ..In ternational Association for hydraulic research" dezer dagen op een debat avond in Amsterdam mede, dat het nieuwe Chüia niet terugdeinst voor de meest gigantische projecten, waarbij ons Deltaplan maar kinderwerk is. En de heer Schoemaker weet waar hij over spreekt, want hij kent Rood-China uit eigen aanschouwen. Zo'n mededeling brengt tot nadenken. Er zijn namelijk gegronde vermoedens, dat de zweep niet alleen knalt om machtige waterwerken uit de grond te stampen, maar ook om binnen zo kort mogelijke tijd militair een rol van betekenis te spelen. Het gaat Peking om macht. En wie atoom bommen bezit kan meepraten Speciaal met het oog op het ontwa- peningsvraagstuk heeft het dus zin na te gaan of er in Peking enige behoefte aan toenadering bestaat. Pre sident Kennedy is zo verstandig geweest die behoefte vrijblijvend af te tas ten. Zoals bekend gaat dat via een om weg, namelijk door besprekingen tussen de Amerikaanse en Chinese ambassa deurs in Polen. Helaas, Kennedy heeft in Warschau nul op het rekest gekre gen. China weigerde kort en goed een vijftal Amerikanen, die nog steeds door Peking gevangen worden gehouden, op vrije voeten te stellen en ook een voor stel om dertig journalisten over en weer in eikaars land te laten rondreizen, werd botweg afgewezen. Men kan dit moeilijk bemoedigend noemen. Maar Mao staat op het standpunt, dat hij niet tot concessies bereid is zolang de Verenigde Naties „een deel van China bezet houden". Dat slaat op Formosa, waar het bewind van de nationalistische Chinezen onder leiding van maarschalk Tsjang Kai-sjek gevestigd is. Van be zetting is natuurlijk geen sprake. Wat de Amerikanen doen is maritieme be scherming verlenen aan een gebied, dat men als een soort vluchtelingenkamp voor niet-communistische Chinezen kan beschouwen. Peking denkt daar anders over en wil dus van enige toegeeflijk heid niets weten. Deze kras op de schone lei van pre sident Kennedy dient men na tuurlijk niet zwaarder op te vat ten dan nodig is. Het Oosten slaat nooit dadelijk toe bij een aanbod. Het leeft in de sfeer van „tawarren", wat in duide lijk Nederlands vertaald kan worden met „pingelen" in de betekenis van „af dingen!" En bovendien weet Peking dat het zich niet behoeft te haasten. Het merkwaardige feit doet zich namelijk voor, dat zelfs India een voorstander is van toelating van de communistische Chinezen tot de Verenigde Naties. En dat terwijl de regering in Nieuw Delhi met die in Peking overhoop ligt vanwege grenskwesties?, zal men vragen. Juist daarom, want premier Nehroe zou niets liever zien dan dat hij China als mede lid van de VN ter verantwoording zou kunnen roepen ter zake van Tibet en andere geschillen. Tegelijkertijd is ook Japan ontevreden over het links laten liggen van een land, waarmee het groot scheepse zaken zou kunnen doen Want al moge het Rijk van de rijzende zon na de wereldoorlog krachtige steun van Amerika hebben gekregen, zonder wrij ving verloopt dat in de laatste tijd niet. Steeds sterker wordt in de Verenigde Staten de weerstand tegen de goedkope Japanse produkten. nu zovele Amerika nen zonder werk zijn! Hoe de verstandhouding met Rood- China zich zal ontwikkelen, ligt nu nog in het duister. Het gaat byv. niet aan te veronderstellen, dat natio nalistisch China van zijn lidmaatschap van de Verenigde Naties zou moeten af zien, indien het vasteland zou worden toegelaten. Wat dit laatste betreft; het ziet er steeds meer naar uit, dat Peking zich in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties verzekerd kan ach ten van de tweederde meerderheid, welke nodig is voor toelating tot het lidmaatschap. Hoe de onderlinge ver houding van de twee China's in de vol kerenorganisatie dan verder zal evolu eren, is moeilijk te voorspellen. Zoals ge zegd: om leden van het kaliber van continentaal China zitten de VN niet verlegen, maar 't alternatief voor nega tie van dit zo volkrijke land is, zonder omwegen gezegd, dat de rest van de wereld, voorzover zij daarvoor althans te vinden zou zijn, zich toerust voor een militaire botsing. En dat is een vooruit zicht, dat het doen van een groot aantal concessies rechtvaardigt, zonder dat de vrije wereld zich overigens tot een on waardige gedragslijn laat verlagen. Er is niet veel fantasie voor nodig om te voorspellen, dat met name Amerika in de komende tijd voor zeer zware beslis singen zal komen te staan, vooral nu Engeland en de meeste landen van het Britse Gemenebest hebben doen blijken, dat zij Rood-Ohina niet langer willen (Van onze t.v.-medewerker) Omdat de NTS een samenvatting van de afgelopen week gaf, konden we ons tijdens dit nieuws via de NCRV-radio amuseren met Wim Kan op het Boeken bal, van welke gelegenheid wij een dank baar gebruik maakten. Het was weer vol kostelijke vondsten. In de rubriek échter het nieuws" liet onze verse Leidse 80-jarige doctoran dus in de Slavische talen de heer Blom zich interviewen door Arie Kleywegt. De heer drs. W. E. Blom logisch op zyn leeftijd denkt wel aan de dood, maar houdt er geen rekening mee. Of hij nu gaat promoveren of nog even Chinees gaat studeren, dat is nog niet zeker. Zijn dagboekaantekening, daterend uit het begin van zijn studietijd, was inspire rend. Zijn uitroep „Leve de Leidse Alma Mater" eveneens. Daarna kwam Anstadt's 65ste Spiegel. Mogen wij naast de hulde van Carmig- gelt aan „een andersdenkende (de jour nalist Alexander Cohendie van Hene- drik Willem van Loon stellen? Die schreef ruim 30 jaar geleden over deze verstokte non-conformist: „Hij heeft het Hollands verheven tot een vorm van uitdrukking die vrijelijk vertaald door elk beschaafd mens van elk half beschaafd land begrepen zou kunnen worden". Een jong en beginnend auteur Boeli van Leeuwen kwam daarna aan bod, manlijk ondervraagd door Hoornik. Na muziek, gebonden kunst en nog meer literatuur, deed het filmpje van Dick de Herder ons bijzonder veel deugd. Het was grillig poëtisch, van een beklem mende doch zeer schone onrust. Ook de elektronische muziek paste in het ritme. Knap gedaan door Brandon. Na een Amerikaans filmprodukt, kwam Toonders' éénacter „Zo kort ge leden", een eerste proeve voor televisie- dramatiek van deze bekende schrijvers, die weieens de oom van Tom Poes en Ollie B. Bommel wordt genoemd, schep pingen immers van zyn fantasierijke broer. De verdienste van het gisteren ten doop gehouden werkje lykt ons, dat het van weinig fantasie getuigde. Dit is een compliment. Het was getrouw naar het leven getekend en het deed het uit nemend, mede dank zy de uitstekende bezetting, die precies op de goede toon hoogte speelde. Gewoon een conflictstof, zoals elke dag voor het grijpen ligt voor een schrijver, die niet naast het leven staat en schryft, Eenvoudig heden daags realisme, met animo gebracht en goed en dus nauwkeurig geregistreerd, dank zij een bekwame regiehand. Dat is al wat we behoeven. En wat we gisteren kregen. Advertentie Er is sprake van enige ongerustheid voornamelijk onder het technisch per soneel van de NTS over de salariëring de arbeidstijd en al datgene, wat betrek king heeft op de rechtspositie. De mede deling van het NTS-bestuur, dat men in de toekomst een tweede programma kan verzorgen, wordt door het technisch personeel als voorbarig gezien. Het per soneel aeht daarvoor de personeelsbe zetting te gering. Het is van mening, dat het vertrek van enkele personeelsleden naar het bedrijfsleven de zaak niet beter heeft gemaakt. Dat, wat men ondervindt als het trage verloop van de onderhandelingen over de rechtspositie, is aanleiding voor de bonafide vakbonden de R.K. Bond van Handels- en Kantoorbedienden en Winkelpersoneel, Mercurius en de Chris telijke Beambtenbond, resp. aangeslo ten bij de KAB. het NVV en het CNV om op woensdag 15 maart in de „Kar- seboom" in Hilversum een nachtverga dering te beleggen en daar over het ver loop der besprekingen met het perso neel van gedachten te wisselen. Geruchten en berichten, als zou het personeel het voornemen hebben om op 22 maart de dag waarop mogelijk de eerste televisie-uitzending van de in terland voetbalwedstrijd Nederland België zal plaats hebben te staken, missen, zo werd uit werknemerskringen vernomen, elke grond. Met betrekking tot dit laatste kan slechts worden ver ondersteld, dat onder het technisch personeel van de NTS misschien enkele uitlatingen zijn gedaan, welke niet de mening weergeven van het gehele per soneel. Van de zijde van de bonafide vakorganisaties of groepsraad zijn deze uitlatingen zeker niet afkomstig. Ook by de NTS was er niets van bekend. Advertentie Verkoudheidsbacillet» zijn als de dood voor Dit doosje betekent: protektie tegen infektie Vraag de boeken (geheel vrijblij vend) ter inzage aan Uw behang- leverancier. Onbegrensde mogelijkheden voor een prachtige begrenzing van „Uw kamer van Ik". Rath Doodeheefvar N.V. Cambodjaanse klacht over „groepsmoord" in Zuid-Vietnam Cambodja heeft de VN verzocht een vertegenwoordiger naar Zuid-Vietnam te sturen om een onderzoek in te stellen naar de klachten over „groepsmoord" die in Zuid-Vietnam zou zijn gepleegd op de daar wonende minderheid van Cambodjaanse afkomst. Honderden Khmers, die in Zuid-Vietnam wonen, zyn naar Cambodja gekomen om de re gering te vragen tussenbeide te komen, aldus de brief van Nong Kimni, verte genwoordiger van Cambodja bij de VN, aan Hammarskjöld. De Khmers vormen een mindenheid in Zuid-Vietnam. Zij zijn van Cambodj aanse afkomst. Bij een treffen met regeringstroepen in de Zuidvietnamese provincie Thoea Thine zijn 115 communistische guerril- leros gedood en is een grote hoeveelheid wapens buitgemaakt aldus persberich ten uit Saigon. De afgelopen tijd zouden voorts 1.047 communistische agenten zijn gearresteerd. In militaire kringen in Saigon is vernomen dat van 3 tot 9 maart in de provincie Vinh Binh 45 op standelingen zijn gedood. ZATERDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Toneel ver. D.O.B. speelt „Gieren op het veilig nest". 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Diploma-ultrelklng aan jonggezel-zetters en -drukkers. 3 uur nam. Volkshuls: Geref. Jeugdverband. Otto Sterman draagt voor ..Ebbenhout". 8 uur nam. ZONDAG Luxor TheaterZondagochtendbyeen- komst Bijzonder Kerkewerk. 10.30 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG Casino-theater: K. en O. „Shalom". 7 u. nam. De Doelen: Ledenvergadering Leidse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. De Harmonie: Expogé. Spr. mevr. S. GoossensSteelink over het vluchtelin genvraagstuk. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ver. voor Pedagogiek. Lezing dr. R. Eyslnk over de verhoudin gen ln het gezin. 8 uur nam. Rapenburg 61K. en O.-cursus „ver kenningen ln de ruimte. Spr. dhr. T. de Groot. 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Ned. Comedle. „Joseph ln Egypten". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Reisplan 1961 Ned. Chr. Relsver. 8 uur nam. Oegstgeest. (Het Witte Huls)Ca- baret-huishoudshow Fa. C. Ligtvoet. 7.30 uur nam. DINSDAG Rest. Van der HeijdenJaarvergadering C.H.U. Sprekers dhr. D. v. d. Kwaak en ds. A. Oerlemans. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden Lezing mevr. dr. H. A. L. E. Bijvanck-Quarles van üfford. „Romeins zilver in Neder land". 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Ned. Comedle. „Joseph in Egypten". 8 uur nam. St.-AntoniusclubhulsTimdelerclub voert op: „Er woel een frisse wind". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Plano-recital Ludwlg Olshansky. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Rehoboth: Ver. tot bev. der belangen van Slechthorenden. Lezing over het verkeer. 8 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Chr. Plat telandsvrouwen- en Meisjesbond. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. A. C. van der Leeden over: „Te kenaars onder de Samarokena". 8 uur nam. Snouck Hurgronjehuis: Prof. dr. B. C. J. Llevegoed over: „Anthroposofie, een weg tot de mens". 8.15 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Concert LKK „Voor Allen". Quintette Marie Claire Jamet. 8 uur nam. BINNENLAND Minister dr. J. Sedney van Finan ciën zal aan de Surinaamse regering geen voorstel doen om de Surinaamse gulden te herwaarderen als gevolg van de reva luatie van de Westdultse mark en de Ne derlandse gulden. Gisterochtend om negen uur ls door tot nu toe onopgehelderde oorzaak een Nederlandse personenauto op de Leuven- seweg te Muizen ln België tegen een boom gereden. De bestuurder, de uit Amster dam. afkomstige Johannes Kleys, werd ernstig gewond, terwijl zijn passagier Gerardus Kronenberg eveneens afkomstig uit Amsterdam, op slag werd gedood. De auto ls totaal vernield. Gistermiddag is de zesjarige Maarten Luis uit Veendam met een karretje te water geraakt en verdronken. Na ander half uur dreggen heeft de politie het stoffelijk overschot gevonden. Gisteren ls ln Nijmegen de vijfjarige Peter Martens vilt de Blezenstraat te Nij megen in de Bredestraat door een trac tor overreden en op slag gedood. Het jon getje speelde met zijn dertienjarig broer tje ln de nabijheid van de tractor. Toen deze ln beweging kwam liep de jongen weg, maar kwam te vallen. Hij werd door het voorwiel geraakt en door de achter wielen overreden. Gisteravond heeft de Bredase re cherche een 2^-jarlge Bredase schilder aangehouden, die bekend heeft de afge lopen maanden ln Breda verscheidene In braken met brandstichting of pogingen daartoe, te hebben gepleegd. Zeer waar schijnlijk heeft hij door middel van brandstichting de sporen van zijn daden willen uitwissen. Op verzoek van de voorzitter van de Nleuw-Gulnea-Raad zal de heer H. G.van Zwyndregt, administrateur ter greffle van de Tweede Kamer, zich 23 dezer naar Nieuw Guinea begeven om adviezen uit te brengen met betrekking tot de Inrich ting van het secretariaat van de Nleuw- Gulnearaad te Hollandla. uitsluiten. En er is geen enkele reden president Kennedy en minister Rusk in die situatie te benijden. Men kan hun slechts het wijze inzicht toewensen, dat nodig zal zijn om dit uiterst moeilijke probleem tot een niet ai te onbevredi gende oplossing te brengen. De reeds meer dan vyftlen Jaar be staande plannen van de Koninklijke Ne derlandse Akademie van Wetenschappen tot een ruime uitbreiding van haar zetel „Het Trippenhuis" in Amsterdam, zyn nu in een stadium gekomen, dat de hoop is gewettigd, dat tegen het eind van dit Jaar met de uitvoering daarvan kan worden begonnen. Twee nieuwe gebouwen zullen verrijzen. Een links naast het Trippenhuis aan de Kloveniers Burgwal. Het tweede wordt opgericht aan de Nieuwe Hoog straat. In deze nieuwe panden zullen en kele bureaus van de Akademie worden on dergebracht. Het is echter vooral de zich constant uitbreidende bibliotheek, die de nieuwbouw noodzakelijk heeft gemaakt. Donderdag a.s. zal de onderzeeboot ..Zeehond" door de bouwmeester, De Rot- terdamsche Droogdok MaatschappU N.V. aan de Staat der Nederlanden worden overgedragen. Namens de minister van Defensie zal de overname geschieden door de staatssecretaris van Defensie (Marine). P. J. S. de Jong. De lndienststelllng wordt verricht door de aangewezen comman dant. luitennant ter zee eersteklasse D. Schrijvershof. In Milaan zou een 64-Jarige onder wijskracht uit Schiedam zijn gearresteerd wegens bedelary. De vrouw heeft ver klaard. dat al haar geld en al haar bagage is gestolen, zodat zy wel moest gaan bedelen om ln haar onderhoud te voor zien. De politie heeft haar gearresteerd, mede omdat zij niet in het bezit was van een consul om haar vrij te krijgen. Gisteravond stak de 73-Jarige stof feerder J. H. Nahuysen, gewoond heb bend aan de Maaslaan 27 te Heemstede, met zijn bromfiets de Wagenweg ln Haar lem over. Uit de richting Haarlem na derde een auto die linksaf de Johan de Wlttlaan wilde inrijden. De bromfietser werd aangereden en bleef op de weg lig gen. Uit de richting Heemstede kwam een bestelauto, die de Heemstedenaar over reed. Ernstig gewond ls hij naar het Sint- Elizabethgasthuis vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. BUITENLAND In Peru zijn gisteren acht mensen levend verbrand, doordat een vrachtauto die 5.000 liter alcohol vervoerde, in een 600 meter diep ravijn stortte en in brand vloog. De oorzaak van het ongeluk ls nog niet bekend. In de Cubaanse provincie Oriente zijn 72 leraren en scholleren van middel bare scholen verwyderd, omdat zij zich schuldig zouden hebben gemaakt aan „contrarevolutionaire activiteit". verblijfsvergunning. De Nederlandse sul in Milaan zou stappen ondernemen Een Newyorkse autohandelaar, die ln een televisieprogramma had gezien hoe een vertegenwoordiger van de Kongolese regering in Leopoldstad bij de VN zich met de ondergrondse verplaatste, heeft de betrokkene voor diens verbiyf in New York een grote auto gegeven van het nieuwste model. Om de zes maanden zal hij deze auto Inruilen voor een nieuwe. Voor ruim 600.000 gulden kan men in de Stille Zuidzee voor 37 Jaar een pa radijselijk eiland pachten, n.l. het eiland Hervey van de Cook-archipel. Een Austra lische copra-ondernemlng, die het eiland voor 99 jaar heeft gepacht, wil voor de laatste 37 Jaar van het contract af. Her vey is 615 hectare groot. In verband met een mislukte aan slag, ln de nacht van maandag op dins- deg J.I., op de woning van de Libanese premier Saeb Salam, zijn elf Libanezen aangehouden. Allen hebben bekend bij deze aanslag betrokken te zijn geweest. Ook ls een hoeveelheid ontplofbaar ma teriaal ln beslag genomen, dat van de zelfde herkomst bleek te zijn als het dy namiet, dat voor de aanslag tegen de pre mier was gebruikt. Het was van Hongaars fabrikaat. Van 20 tot 24 maart wordt aan de Vrije Universiteit te Brussel een „Neder landse Universitaire week" Ingericht on der auspiciën van het Belgisch-Nederlands Cultureel Accoord. Maandagmiddag 20 maart zal in aanwezigheid van de Neder landse gezant te Brusel de officiële ope ning plaatsvinden. Zeven Nederlandse hoogleraren zullen ln totaal 12 spreek beurten houden. De week wordt besloten met een voorstelling van het Haags Stu denten Cabaret. Een rechtbank ln Ulm heeft het be drijf van een bakker ln Oberkirchberg doen sluiten en de man voor het leven een verbod opgelegd tot het uitoefenen van het bakkers- of levensmiddelenbedryf we- fens de vervuilde toestand ln zyn bedryf. ovendien kreeg hy drie maanden gevan- tenlsstraf, subs, duizend marken boete, en van 's mans glansnummers" was het besmeren van gebak met vet voor het smeren van auto's ln plaats van met Jam. In Accra, de hoofdstad van Ghana, is één soldaat ter dood veroordeeld, twee tot levenslang en één tot tien jaar we gens hun aandeel ln de muiterij in een sectie van het Ghanese bataljon, dat toen ln de Kongolese provincie Kasal dienst deed onder het opperbevel van de V.N. De bataljonscommandant, luitenant-kolo nel Hansen, werd daarbij ernstig gewond. Het gehele bataljon ls Inmiddels naar Ghana teruggehaald en ontbonden. VOOR HEDENAVOND: Hilversum 1. 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Be dreigde kunst?, lezing. 18.35 Lichte muz. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout bij gaslicht, lezing. 19.40 Le ven en dood ln de Bijbel, lezing. 19.55 De ze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Soc. comm. 21.30 Lich te muz. 22.00 Geluk, hoorsp. 22.17 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Licht progr. 23.05 Gram. m. comm. 23.35 Europees kamlpoensch. Biljarten driebanden. 23.40 Gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 ni. KRO: 18.00 Kunstkron. 18.30 Lichte muz. 18.45 Van klanten en wanten weten, vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Lichte muz. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Utrechtse stedel. ork. 20.50 Gram. 21.00 U bent toch ook van de partij?, praatje. 21.10 Gevar. progr. 22.25 Boek bespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zon dag ln. 23.00 Gram. 23.25 -24.00 Lof t.g.v. de Stille Omgang te Amsterdam. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 Veilig verkeer. 17.10-17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weer- overz. KRO: 20.00 Brandpunt. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Intervieuws en forum. VOOR ZONDAG 12 MAART Hilversum I 402 m. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, lezing. VPRO: 10.00 Geef het door, praatje. Daarna: v. d. Jeugd. IKOR: 10.30 Ned. Herv. kerkd. 11.30 Vra genbeantw. VPRO: 11.45 Berichten uit de kerken. AVRO: 12.00 Gevar. muz. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Gram. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Verz.progr. v. d. sold. 14.00 Boekbespr. 14.20 Le médecin malgré lui, komische opera. 15.45 Gram. 16.00 Fllmpraatje. 16.15 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Gesprekken met luisteraars. 17.15 De Mammletwet, lezing. VARA: 17.30 V. d. Jeugd. 17.50 Nws., sportultsl. en sportjourn. 18.30 Amus.muz. 18.55 Journalistenforum. 19.30 Cabaret. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Volgend jaar ln Jeruzalem, hoorp. 21.15 Nederlandse muz. 22.00 Fluit en piano. 22.30 Nws. 22.45 Act. 23.00 Vloksllederen. 23.15 Sportultsl. 23.20 New York calling. 23.25 Met de Franse slag. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 8.00 Nws. en weeroverz. 8.15 Gram. IKOR: 8.30 V. d. jeugd. 9.00 Herv. kerkd. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.40 Pianospel. 12.15 Buitenl. comm. 12.25 Vocaal ens. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing. 13.10 De Wadders, hoorsp. 13.30 Strijkork. 13.50 Boekbespr. 14.00 V. d. Jeugd. 14 30 Kamermuz. 15.05 De Vlie gende Hollander, praatje. 15.15 Lichte muz. 16.00 Sport. 16.30 Godsd. uitz. CON VENT VAN KERKEN: 17.00 Kerkdienst. NCRV: 18.30 Dubbelkwartet. 19 00 Nws. uit de kerken. 19.05 Samenzang. 19.30 Zondagavondlezing. KRO: 19 45 Nws. 20.00 Cabaret. 20.30 Act. 20.35 Gram. 21.15 De Hemel rust op een vingertop, hoorsp. 22.30 Nws. 22.40 Avondcollege. 23.00 Avondgebed. 23.15 Gram. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendanl 9.30 uur ds. G. Toornvliet: 11 uur ds. G. Toornvliet - uit zending dienst voor belangstellenden d.d. 5-3-1961; 12.15 uur ds. H. J. Kouwen- hoven te Rotterdam - uitzending van Jeugd-appèldienst in Amsterdam. Mede werking van de „Zingende Zusjes": aan het orgel: Jaap van Blèrt; 2.45 uur Kin- derdienst; 3.30 uur ds. G. Toornvliet. 9Iiyuoj,ui :Smssoido PICTOGRAM na 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen l Idee; G. Huiskamp Oegstgeest DONDERDAG Stadszaal (grote zaal)K. en O. Mees- terserle Residentie-Orkest o.l.v. Antal Doratl. Solist Nlklta Magaloff. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling werk Van Goethen. Van der Heyden en Leerlnk. (tot en met 31 maart). Lakenhal: Tentoonstelling van werk van leden der groep „Atol" (Tot 27 maart). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u DE BIOSCOPEN Trianon „De held van Marathon" (14 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Tot de laatste vuurstoot" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donderdag: „Bittere rijst". Casino „De Saint ln actie" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Klokslag middernacht" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De mlljonairsdochter" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.; 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Het Mes" (18 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra (Wassenaar) Dag., zat. en zond. 7 en 9.15 uur „Psycho" (18 jr.). Zond. en woensd. 2.30 „Rushl en de spion nen" (alle leeft.). WEEKEINDEDIENST DER TANDARTSEN Te Lelden zijn geopend: Doeza-Apo- theek, Doezatraat 31, tel. 21313 en de Haven-Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De Oegstgeester Apotheek, Wilhelmina- park 8, tel. 26274 ls 's zondags geopend van 1213 uur; 's avonds na 18 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN. Voor spoedgevallen zijn van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de doktoren Postel, tel. 23089; Jansen, tel. 31024; Langezaal, tel. 24855; Verhoef, tel. 32505 en Pieterse. tel. 24403. Te Oegstgeest: dokter Held, tel. 24649. U geen gehoor DU Uw nnisarts ot specialist tof diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.3016.15 Eurovisie Lausanne: Wereldkampioensch. Ijshocky. 17.00-17.30 Biljart-toernooi te Triëst. 17.5519.45 Genéve: Wereldkampioensch. ijshockey. AVRO: 20.00 Documentaire film. 20.15 Het gezin, lezing. 20.45 Spel-show. NTS: 22.00 22.30 Sportact. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.20 Verz.progr. 13.10 Kritieken. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Klankb. 14.40 Praatje. 15.00 Wenken v. d. tuin. 15.30 Ork.conc. (15.48-16.03 Lezing). 17.15 In terview. 17.45 Gram. 18.00 V. d. kind. 18.50 Praatje. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. en Journ. 19.45 Lichte muz. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsd. progr. 21.25 Liefdadigh. oproep. 21.30 Hoorsp. 22.00 Gram. 22.30 Gesprekken. 23.00 Nws. 23.10 Recital. 23.50 Epiloog. 24.00 Nws. en weer ber. 0.06-0.36 Kamermuziek. Engeland, BCC Light Programme 1500 en 247 m. 12.30 Kerkd. 12.55 Progr.overz. 13.00 Ver- zoekprogr. 14.15 Gevar. progr. 14.45 Hoor spel. 15.15 Hoorsp. 14.45 Hoorsp. 16.15 Filmprogr. 17.00 Lichte muz. 18.00 Klank beeld. 19 00 Liedjes. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Nws. 20.35 Amus. muz. 21.30 Gevar. progr. 22.00 Popul. liedjes. 23.00 Gevar. muz. 23.30 Nws. 23.40 Gram. 0.50 Medi tatie. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Ork., koor en sol. 13.00 Nws. 13.10 Ork., koor en sol. 14.30 Gevar. muz. 15.00 Verz.progr. 16.45 Lichte muz. 18.15 Ork. conc. 18.40 Zangrecital. 19.00 Nws. 20.15 Amus. muz. 21.45 Nws. 22.50 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.05 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en ge\%r. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 13.30 Hoorsp. 15.30 Le Slcilien ou 1'amour peintre, ko mische opera. 17.45 Ork.conc. 19.35 Lichte muz. 20.00 Hedendaagse Franse musici. 21.00 Hoorsp. 22.45 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.15 Am,us. ork. (12.30-12.35 Weerber.).. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Gram. 15.30 Sportultz. 17.00 Sport en nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Sport ultsl. 17.50 Gram. 18.00 Kamermuz. 18.22 Gram. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Gevar. muz. 22.00 Nws. 22.15 Gevar. muz. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. 484 in.: 12.00 V. d. landb. en gram. 13.00 Nws. 13.15 Verz.progr. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 17.45 Ork.conc. 18.45 Gram. 19.30 Nws. 20.30 Gram. 21.45 Gram. 22.00 We- reldnws. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nieuws. VOOR MAANDAG 13 MAART Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. oudere luisteraars. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 8.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 11.05 Promenade- ork. en solist. 11.45 Voordr. 12.00 Theater- ork. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.43 Orgelspel. 13.00 Nws., meded. en beurs. 13.30 Dansmuz. 14 00 Bas-bariton en plano. 14.30 Gram. 14.45 In den beginnelezing. 15.05 Gram. 16.40 Idem. 17.00 V. d. padvinders. 17.15 Gram. 17.50 Mil. comm. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Koperork. 19.00 Viool, viola da gamba en klavecimbel. 19.30 Inleiding tot muziek begrip. muzikale lezing. 19.45 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 De Radloscoop. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram, 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Theo logische etherleergang. 11.00 Pianospel. 11.30 Quiz (herh.) 12.05 Gram. 12.25 Voor boer en tuinder, praatje. 12.30 Land en tulnb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Gevar. progr. (herh.) 15.35 Gram. 15.45 Zangrecital. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Pianorecital. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Wetenschappelijk on derzoek van Surlname's binnenland I, d. Prof. Dr. F. P. Jonker. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Ka mermuz. 20.15 Tweede Vaderland, hoorsp. 21.25 Kamermuz. 22.00 Volk en Staat: pari. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenklng. 22.55 Boekbespr. 23.05 Muzik. lezing. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e lijn, van 1820 uur) I. Antonin Dvorak. 1. Slavische Rhap- sodie in g kl. t. op. 45 nr. 2; Slavische Rhapsodie in as gr. t. op. 45 nr. 3. Sym- Ehonie Orkest van Bamberg olv. Fritz ehmann. 2. Concert voor viool en orkest In a kl. t. op. 53. Allegro mon troppo; Adagio ma non troppo; Finale. Allegro giocoso ma non troppo. Johanna Martzy, viool. Rias Sympohnie Orkest Berlijn olv. Ferenc Frlcsay. 3. Ouverture Carnaval op. 92. Sympohnie Orkest van Radio Berlijn olv. Paul Strauss. II. Ernst von Dohnanyl. Concertstuk voor cello en orkest op. 12. Janos Starker, cello. Phllharmonia Orkest olv. Walter Süsskind. III. Zoltén Koddly. Héry Jénos Suite. Voorspel. Het sprookje begint. Weens speelwerk. Lied. Veldslag en nederlaag van Napoleon. Tussenspel. Intocht van het keizerlijke hof. Rias Symphonie Or kest Berlijn olv. Ferenc Friscay. TELEVISIEPROGRAMMA BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gram. 14.40 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 17.15 Recital. 17.45 V. d. oudere luisteraars. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Gevar. progr. 21.30 Hoorsp. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 in. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Lichte muz. 13.00 Gram. 13.31 Ge var. muz. 14.00 Gevar. progr. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.45 Muz. bij het werk. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en journ. 20.25 Sport. 20.31 Vragenbeantw. v. teenagers 21.00 Gevar. progr. 21.31 Boksen. 22.00 Gevar. progr. 22.31 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.45 Amus. progr. 19.00 Nws. 19.30 Ork.conc. 21.45 Nws. 22.15 Jazzmuz. 23.20 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Operettemuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.10 Ork. conc. 13.30 Gram. 13.50 Gram. 14.25 Gram. 14.30 Gewijde muz. 15.00 Gram. 15.30 Ork. conc. 16.00 Orgelspel. 16.15 Ork. conc. 18.05 Kamermuz. 19.00 Nws. 20.00 Ork. conc. 23.10 Solistenconc. 23.35 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 V. d. landb. 12.42 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Kamermuz. 16.00 Koersen. 16.06 V. d. zieken. 17.00 Nws 17.15 Lichte muz. 17.45 Franse les. 18.00 Protest, uitz. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gevar. muz. 20.00 Ork. conc. (21.00 Kunstkaleidos- coop). 21.30 Amus. ork. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 lil.: 1240 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.20 Ork. conc. 15.05 Gram. 15.15 Lichte muz. 1G.07 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Kamermuz. 19.30 Nws. 21.45 Gram. 22.00 Wereldnws. 22.10 Jazz muz. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2