Onderwijs in de inspectie Leiden kent nog steeds velerlei zorgen Groot gymnastiekzalen-tekort vao Mozart in romantische stijl Verrassend debuut in Lakenhal Amerikaanse cellist Jules Eskin MeesteTstemmen gelden' Leidse Koniiigiiinedagviering vangt reeds 29 april aan MODIEUS ENDRAAGBAAR Kerkelijk L Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 9 maart 1961 Tweede blad no. 303<Xf Mr. De Vries, directeur Chr. Kweekschool besprak zin van ^onderwijs Nog steeds kent het onderwijs in de inspectie Leiden velerlei zorgen van uit eenlopende aard. Er is een tekort aan schoolruimte ondanks het feit, dat het afgelopen jaar 16 permanente en 8 semi-permanente nieuwe lokalen gereed kwamen. Ondanks grote moeite, die gemeente- en schoolbesturen zich getroosten om de achterstand in te halen, verkeren vele gebouwen in slechte staat. Er zijn slechts 21 goede gymnastieklokalen en 20 noodlokalen in gebruik, terwijl de inspectie 63 gymnastiekzalen nodig heeft om elke klas twee lessen van drie kwartier per week te kunnen geven. Er zyn klassen, die nog altijd te vol zijn. Tevens is nog steeds de oude kwaal van het schoolverzuim niet verdwenen. Zy vindt thans haar oorzaak in de toenemende weelde, waarbij ook de vijfdaagse werkweek een rol gaat spelen. Al deze zorgen werden hedenochtend geschiedenis laat het betrekkelijke zien onder de aandacht gebracht van de on derwijzeressen en onderwijzers uit de inspectie Leiden tijdens de 64ste jaar vergadering in de Stadsgehoorzaal. De heer A. Boogaard, voorzitter, som de ze op in zijn openingswoord, waarin hij verder o.a. op de betekenis van de vereniging van onderwijzers en onder wijzeressen wees. De heer Boogaard her dacht het overlijden van de heer W. van Veen. hoofd van de gereformeerde school in Katwijk aan den Rijn. Hy wenste de afgetreden bestuursleden mej. Houwaart en de heer Reys geluk met hun benoe mingen elders. In de vacatures mej. B. v. d. Beukei en de heer Reijs werden respectievelijk gekozen mej. L. Flipse (Leiden) en de heer P. J. Mul (Rijnsburg). Belevenis Na een pauze hield mr. dr. K. de Vries, directeur van de Chr. Kweek school te Leiden een inleiding over „De zin van ons geschiedenisonderwys". De inleider betwistte de vraag of het in het geschiendisvak wel gaat om het leren, Is het verleden kenbaar? Op deze vraag luidde zyn antwoord neen. Het verleden is enkel te benaderen. Geschiedenis is een belevenisles. Uit een enquête in Duitsland is de mening van de jongens en meisjes gebleken. Hieruit blijkt, dat de jeugd zich in de historie wil inleven. Waar het om gaat, dus de belevenis, is niet te examineren. Daarom vond spre ker het schriftelijk examen in deze vorm voor de middelbare school „waardeloos" Het geschiedenisonderwys behoort his torisch besef op te wekken. Daarvoor is een kritische instelling en eerbied en openheid voor het leven noodzakelijk. Een negatief voorbeeld noemde mr. De Vries in dit opzicht het nationaal so cialisme. Het historische besef is een kwestie van het hart. Het gaat erom, wat geschiedenis het kind doet. „Wy moeten dit besef helpen bevorderen." 't Kenmerk van de zogenaamde massa- jeugd is het gebrek aan dit historische besef. Deze jongens en meisjes leven aan de dag. Zij zien geen perspectief meer. Daarom is onze taak tot het kweken van dit historiebesef in deze tijd broodnodig. Europees georiënteerd Onze vaderlandse geschiedenis is een reservoir van tradities en een kracht bron van idealen. Zij doet een gevoel van verbondenheid ontstaan, waarvan onze vlag getuigt. Onze beste volksliede ren zijn gezongen geschiedenisverzen. Het gevaar van chauvinisme mogen wy niet miskennen. Een teveel aan natio naal besef getuigt van een tekort aan historisch besef. De vaderlandse geschie denis is een stukje wereldgeschiedenis onder een vergrootglas. De Nederlandse Advertentie Verdrijf die ondragelijke Rhenmatiek nit Uw lijf - Begin toch óók i Kruschen Koor. Wie regelmatig 's morgens de kleine dosis Kruschen neemt voelt zich allengs van z'n pijnen verlost. Dat doet de bloedzuiverende samenstelling van Kruschen. Niet minder dan 5 minerale zouten zetten Uw organen de kracht bjj om weer jeugdige kracht te kunnen ontwikkelen en zo de onzuiverheden uit te dryven, die nu Uw pijnen verwekken. Kruschen wordt verkocht bij apothekers en drogisten, al tientallen jaren over de hele wereld BIJZONDER KERKEWERK De zondagmorgen bijeenkomst van het Bijzonder Kerkewerk der Leidse her vormde gemeente in het Luxortheater staat ditmaal in het teken van „Geen onzekerheid, leef!" Deze opwekking komt voort uit de overtuiging, dat de Bijbel de enige blij vende zekerheid biedt. Niet als Boek maar door het leven en het werk van 1 Jezus, dat daarin wordt verteld. Er wordt een aantal tekeningen van het leven en werk van Jezus, afkomstig van Chinese kunstenaars geprojecteerd. Dr. P. L. Schoonheim geeft daarbij een kor te toelichting. Mevrouw A. W. Koekkoek, bij velen in Leiden bekend als „Tante Wil" zal over levensvragen spreken, met behulp van kleurrijke symbolen. Onlangs werk te mevrouw Koekkoek mee aan een gro te evangelisatie-actie in Pennsylvania. Het zangkoor, de „Zaaiers" o.l.v. van mevrouw L. v. d. Reyden zingt beken de geestelijke liederen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Sonja Jannetje, dr. van J. de Raad en van Rossum; Maria Johanna Cornelia Antoinette, dr. van A. J. Slats en M. M. C. Ruiter; Richard, zn. van J. J. Beij en F. j Jforree; Robert Leonard, zn. van D. Ver- oeijen en L. Visser; Maria, dr. van C. van JJiJk en N. van Duijvenvoorde; Margare- fha Alida. dr. van S. W. Bierman en A. A. Caspers; Johannes Petrus Adrlanus Ma rts. zn. van H. L. Verdel en M. T. C. Ap pelman; Robert Arle Isaac, zn. van J. de en H. C. v. d. Dop; Engelina Meta jTouke. dr. van J. A. SJaardema en H. Nagtegaal; Martinus Gerardus Hen- urlekes. zn. van L. Lens en E. C. van Zoen. OVERLEDEN E- H. de Bruijn, 67 Jaar, man; J. C. van Berk^6^' 31 ^aar' echtgen- van W" Cl van van de grenzen, welke ons omsluiten. Het is van belang, dat de vaderlandse geschiedenis Europees georiënteerd wordt. Onze Koningin zei het reeds tot studenten in Kopenhagen. Wij leven naar één Europese economie, één Euro pese defensie. Over 25 jaar kunnen we of allemaal in hetzelfde huis wonen, of allen ondergaan in dezelfde ruïne. In 1878 werd het begrip vaderlandse geschiedenis als volgt omschreven: „Het doel van geschiedenisonderwijs is de op wekking van warme vaderlandsliefde als bestanddeel van de nationale opvoe ding." Mr. de Vries sloot zich thans nog volledig bij deze omschrijving aan mits het zicht open blijft op het vaderland én Europa, zowel naar buiten als naar bo ven. 's Middags trad het Nederlands Dans Theater op voor de bijeengekomen on derwijzers en onderwijzeressen met een viertal balletten. De jaarvergadering werd oa. bijge woond door de Leidse wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik, de burgemeester van Rijnsburg, de heer B. H. Koomans. de inspecteur van het la ger onderwijs in de inspectie Alphen aan den Rijn, de heer L. Schipper en de gemeentelijk inspecteur, de heer B. Swa- nenburg. Paasveetentoonstelling De VEBO te Leiden organiseert vrij dag 17 maart voor de elfde maal een Paasveetentoonstelling. Ditmaal valt de ze tentoonstelling in het Jaar waarin de VEBO haar 25-jarig bestaan viert. Een jubileum, dat in autgustus wordt herdacht. Komt in het midden van het Jaar de VEBO met het fokvee naar voren, voor Pasen is het het slachtdier, dat de aan dacht vraagt. Op deze tentoonstelling; zullen de mes ters laten zien waartoe zij in staat zijn. Het aantal Inschrijvingen (125 run deren, 40 kalveren, varkens en schapen) is weer groot, vooral het gemeste kalf is goed vertegenwoordigd. De wethouder van de Bedrijven, mr. J. Drijber, zal de tentoonstelling in ,,'t Schuttershof" openen. De voorzitter van de Nederlandse Bond van Varkens- handelaren zal een korte toespraak hou den. Een gedurfde onderneming De directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, ir. A. G. Maris opende gisteren de laatste 15 km van de Rijksweg E-36 naar Zeve naar door aan een kabel enige weg- Het Noordlioll. Philh. Orkest begeleidde veelbelovende pianiste uit Noordwijk Te Haarlem heeft het Haarlems Christelijk Mannenkoor ter gele genheid van zijn vijftien jarig bestaan gisteravond in de gemeentelijke concertzaal een jubileumconcert gegeven, waaraan behalve de alt Tony Jaanus-Rebel, de tenor George Grünwald en de bariton David Hollestelle ook de 17-jarige Noordwijkse pianiste Mariëtte van Wijk medewerkte. Zij had een aandeel in het feest-programma gekregen met een uitvoering van het Pianoconcert in d (K.V. 466) van Wolf gang Amadeus Mozart. Voor een jeugdige pianiste als Ma- riètte van Wijk was de uitvoering van Mozarts bewogen en zeker niet altijd „zonnige", maar vaak juist weemoedige en van een verbeten smart vervulde con cert, waarvan zovele) meesterlijke ver tolkingen door de grootsten onder de pianisten bekend zijn, een gedurfde on derneming. Maar ongetwijfeld heeft Ma- riètte van Wijk zich zeker gevoeld door haar zo belangrijk ontwikkelde pianis tische beheersing en betrouwbaar geheu gen. En zij kon beschikken over een le vendige, natuurlijke muzikaliteit, die zij met de spontaniteit, ja de openheid van de jeugd kon uiten. Door overwegingen over stijlkarakter opgeroepen expressie reserve, die verwacht wordt van oudere kunstenaars, kreeg in haar eerlijke ver- tolkingstrant van het concert geen plaats. Hier kreeg de romantische ge richtheid een kans om zich te laten gel den en die kans heeft de soliste zich niet laten ontnemen. Zij heeft met haar brui sende voordracht van het concert dui delijk bewezen, dat in het gemanisfes- teerde stadium van haar artistieke ont plooiing voor haar de weg open ligt naar vertolkingen van concerten van Tsjaikofsky. Rachmaninof en andere componisten, die bewogen romantiek en virtuositeit tot een zo hechte eenheid hebben kunnen verenigen. Mariètte van Wijk kon bij haar vertolking rekenen op de begeleiding van het door de dirigent Be. ird Verboom geleide Noordhollands Philharmonisch Orkest. Hartelijk en langdurig applaus en kleurige bloemen waren de beloning voor Mariètte van Wijk, wier pianistische vorming zeker met aandacht gevolgd dient te worden. Men heeft op dit concert voorts kun nen luisteren naar uitvoeringen van vocale en instrumentale werken van Schubert, Mozart, Brahms (Alt-rhapso- die), Cornells, Bizet en Johan Wagenaar door solisten, koor en orkest. Onder de aanwezigen bevonden zich vele Leidena- ren en Noordwijkers. P. Z. afsluitingen weg te slepen. De kos ten van de aanleg van deze vijftien kilometer hebben ongeveer 15 mil joen bedragen. Zul hij tot de grotengaan behoren? Meestal sceptisch staand tegenover hen, die als muzikale „groten' uit Amerika in ons land geïmporteerd worden, geloven wij toch, dat K. en O. een „grote greep" deed, toen zij Jules Eskin voor een con cert in de Lakenhal engageerde. Jules Eskin: een nieuwe naam van een jong cellist, leerling van Gregor Piatigarsky en Leonard Rose, wat op zichzelf nog niet alles, maar wel vèèl zegt. Dat kwam uit: Jules Eskin belooft tot de „groten" te gaan horen, voor zover hij het op verschillende punten al niet is. Getuige zijn wel haast feilloze techniek, zijn warme, rijk-expressieve toon, zijn zuivere intonatie, zijn gedurfde stokvoering op een prachtig klinkend instrument. een heldere tekening. Het gevoelige en het markante in duidelijk evenwicht, opvallend door een kernachtige realisa tie en in technisch opzicht van sublieme kwaliteit. Wat in de bondige en geestige „Three studies" uit 1954 van de progressieve Amerikaanse componist Don Banks opviel, was het harmonisch tegen elkaar afwegen der originele klankeffecten, waarbij de virtuoziteit, zowel van cellist als pianiste van de hoogste orde was. In algehele vrijheid ontplooide Eskin ongemene kwaliteit in Tsjaikofsky's melodieuze Rococo-va- riaties. Een waarlijk groot kunstenaar was hier aan het woord. De tempera mentvolle Tan Crone steunde hem on navolgbaar. Met bijzondere erkentelijkheid van het helaas in een te beperkt aantal op gekomen auditorium is beider optreden begroet. Dat als bewijs van dankbaar heid daarvoor, een extra volgde, was niet verwonderlijk. Het was Ravel's „Pièce en forme d'Habanera", dat als stemmig en sfeervol sluitstuk onover troffen naar sfeer en stemming werd gespeeld. Ach: dat zyn van die gebruikelijke termen, waarmee wel véél gezegd is, maar toch niet alles. Daarachter moet een „persoon lijkheid" staan. Wij menen, dat Jules Eskin een groeiende persoonlijkheid is en zich op den duur meer en meer als zodanig zal laten gelden. Het getuigt al van moed, met zulk een veeleisend en zeker niet gemakke lijk aansprekend programma voor de dag te komen, als het door hem gekoze ne. De Sonate op. 6 van zijn landgenoot Samuel Barber ter inleiding. Diens stuwkrachtige, in gematigd modernisme gehouden sonate stoelt nog duidelijk in de laat-romantiek, met sterke remini- centies aan César Franck. Zy klinkt evenwel in de snelle tempowisselingen wat weerbarstig, is weinig vloeiend voor het instrument geschreven, kan boven dien tot het einde onvoldoende boeien door een uitgesponnen karakter. Van daar wellicht ook dat de weergave van de cellist, die eerst in het verloop van de avond volkomen op dreef kwam, nog wat moeizaam was. De zelden gehoorde, slechts voor de allergrootsten weggeleg de solo-suite no 5 van Bach, bevat zulk een opeenstapeling aan moeilijkheden, dat men het Eskin nauwelijks kwalijk nemen kon, in de totale eindoverwinning op de materie nog een enkele maal te kort te schieten. Bezonnen, beheerst en vol stylistisch begrip leek hij intussen het werk naar de geest bewust te willen en ook veelszins te kunnen benaderen. Een ideaal hoogtepunt, ook qua sa menspel met de bewogen-muzikale pia niste Tan Crone (van Nederlandse af komst) was de sonate van Debussy, in Na de pauze konden wy Eskin's kracht in volle omvang onderkennen, ook Tan Crone, die voor hem niet on derdeed, om deze avond tot een succes te maken. Zij is met fraaie bloemen daarvoor gehuldigd. Nog één wens na dit verrassend de buut: wy hopen Eskin eens in de grote zaal te horen, waar zijn toonvorming ongetwijfeld beter tot haar recht kan komen. Er zyn daarenboven te weinig cellis ten van zyn klasse en allure! H. Juridische voordracht In het kader van de voordrachten voor afgestudeerde juristen van de Neder landse Universiteiten, die mede toegan kelijk zijn voor notarissen, kandidaat notarissen, bestuursambtenaren, ambte naren van de belastingdienst en andere belangstellenden, spreekt op woensdag 15 maart a.s. des avond om 7.45 uur in het Juridisch Studiecentrum „Graven steen" aan het Pieterskerkhof te Leiden, prof. mr. H. Drion over „de gevaren voor het privaatrecht van een vlucht in de goede trouw". PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT Gepromoveerd tot doctor in de facul teit der geneeskunde de heer J. Maser- eeuw, geboren in 1927 te Amsterdam en thans wonend te Voorburg, op een proef schrift getiteld: „Het liesgebied, een ont leedkundig onderzoek en een analyse van de betekenis hiervan voor de breuk- chirurgie"; idem de heer J. J. H. Lamers, geboren te Venlo in 1925 en thans wo nende te Schaeberg, op een proefschrift Advertentie OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE Stel voor: U gaat uit met z'n vieren. Bioscoop? Drie willen er lachen met Danny Kaye, maar U wilde eigenlijk liever treuren met Vivian Leigh. Wees sportief en doe mee met Danny; de volgende maal gaan Uw vrienden wel met U mee omj tranen weg te pinken. Etentje?' Eén wil er graag Italiaans dineren, de anderen Chinees. Wat doet die ene minestrone- minnaar? Met een wijze glim lach overstappen op tjap-tjoy en haaievinnesoep. Nóóit spel» breker zijn, dat maakt het uitgaan licht en vroiijk. En presenteer vooral zo nu en dan een Gladstone, want Gladstone - met of zonder filter - is de sigaret die iedereen voldoening schenkt. KING g SIZE 1 VOORNAAM EN AANGENAAM 20 STUKS F L* De Leidse viering van Koninginnedag is dit jaar over twee dagen verdeeld. Het feest vangt reeds op zaterdag 29 april aan met een aubade van schoolkin deren op het Stadhuisplein (8.15 uur). Na deze aan het gemeentebestuur ge brachte aubade vertrekt de schooljeugd naar de Stadsgehoorzaal waar Anneke Elro zorgt voor een gevarieerd program ma. 's Avonds is er In dezelfde zaal een Koninginneconcert te geven door het Nederlands Madrigaalkoor, met mede werking van enkele solisten. Maandag 1 mei trekken 's ochtends om zeven uur weer enkele bands door de stad om met hun schetterende fanfares het feest te openen. Van 9 tot 10 urn- volgt dan een militaire mars. Intussen zijn reeds op het sportterrein aan de Zoeterwoudse Singel de kinderspelen be gonnen. Voorts worden er 's ochtends poppenkastvoorstellingen in „Den, Burcht" gegeven en trekken enkele be stuursleden van de Vereniging „Konin ginnedag" door de stad om prijzen uit te reiken aan oranjedragende kinderen. Van 10 tot 11 uur speelt het carillon en zal de fontein aan de Vismarkt spuiten. Voor het eerst zal dit jaar door B. en W. een receptie in de Burgerzaal van het Stadhuis worden gehouden. Deze vangt om twaalf uur aan. In de middaguren vindt de traditio nele Oranjewandeltocht, met aanslui tend défilé plaats en wordt in de Leidse Hout weer een sportmiddag gehouden. Hoewel er door het bestuur van de Ver. Koninginnedag pogingen in het werk worden gesteld om twee sterke voetbal elftallen op de grasmat te doen aan treden, is dit nog niet gelukt omdat op deze dag een inhaalprogramma voor de voetbalcompetitie zal worden vastgesteld. Om vier uur vangt zowel een concert in het Van der Werfpark als een muzikale rondgang aan. Ook komt er deze dag een circus naar Leiden, dat om 2 en 8 urn- een voorstelling geeft op het Schutters veld. getiteld: „De waarde van de eenvoudige röntgenografie der longvaten bij cardio logische patiënten". Futnra deed greep uit voorjaarscollectie (Van onze bijzondere medewerker) Iedere vrouw wil er graag goed verzorgd uitzien. Dient zich een nieuwe mode aan, dan zal zij zich inspannen om zoveel mogelijk „bij" te zijn. Maar het voornaamste voor vele vrouwen is, dat de kleding in de eerste plaats „draagbaar" moet zijn. Van de modellen, die het Modehuis „Futura" (Burgsteeg) bracht, kan dit beslist gezegd worden. Vooral de grotere maten kwamen in deze show aan trek. Ruimschoots kwam hier naar voren dat de wat zwaardere vrouw er heel aantrekkelijk uit kan zien. mits het model en de kleurencombinaties goed gekozen zijn. In het Restaurant v. d. Heijden, toon den gisteravond vijf mannequins een collectie japonnen. In grote lijnen werd de mode gevolgd, doch er was niets buitennissigs te zien. Het materiaal was overwegend katoen in uni en bedrukte weefsels, vaak met een satijnen glans. De kleuren zijn uitbundig, zoals oran je met rood of groen met blauw op een gekleurd fond. De gebloemde des sins met een witte ondergrond vonden wij minder geslaagd. Bijzonder fel van kleur waren de uit Italië en Spanje ge- importeerde jurken. Naast bloemen en f ruitpatronen, zyn de abstracte dessins in de meerderheid. De modellen zijn aangesloten in de taille, met meestal een strakke rok. Soms zijn de rokken, vooral in de geklede modellen, voorzien van draperieën. Een groen gebloemd Jurkje met een garnering op de rok van een in model- geknipte strik, was heel origineel. Jurken met jasjes blijken nog steeds een geliefde dracht te zijn. Er waren ook verschillende combina ties, zoals Terlenka rokken in wijde en geplisseerde modellen, waarop blouses, jumpers en or Ion vesten werden ge bracht. Een zeer goede combinatie was een groen plissé rokje met een gebloem de blouson. Ook voor het Jonge meisje was een grote keuze in wijde, kleurige rokken en vrolijke japonnen, vaak met grote zakken gegarneerd. Een roze piqué jurkje in chemisier model oogstte veel succes, evenals een witte strakke rok. waarop een blauw jasje getoond werd. De mooie hoeden van slsal stro of lin nen waren afkomstig van „Caprice", Donkersteeg. Ook voor de zomer zyn de modellen hoog en staan recht op het hoofd. Hedenavond vindt een reprise van de ze show plaats. Voor de avond staan een muzikale rondgang en openluchtdansen op het Stadhuisplein op het programma. De jaarvergadering Tijdens de gisteravond in café-restau rant „In den Vergulden Turk" gehouden jaarvergadering van de Ver. Koningin nedag konden de aanwezigen, na een toelichting van de voorzitter, dr. Ir. P. C. Lindenbergh, zich met de samenstel ling van dit programma akkoord verkla ren. De seoretaris, de heer J. C. J. Lam- bermont, die in deze vergadering ook het jaarverslag uitbracht, memoreerde het overlijden van de heer C. J. van Leeu wen, die als bestuurslid ruim 15 Jaar ac tief aan het verenigingsleven heeft deel genomen. Medegedeeld werd, dat thans 584 leden bij de vereniging zijn aange sloten. Het financieel overzicht van de pen ningmeester, de heer Voorbij, gaf een batig saldo van f.4468 aan. Tot leden van de kascommissie werden aange wezen de heren Jansen, Barentsen en v. d. Burgh. UITBREIDING BESTUUR In verband met de sterk toegenomen werkzaamheden werd het bestuur uit gebreid met de heren mr. P. de Clerq. J. Crabbendam, H. Mentink. W. de Gast en C. F. Meerpoel. Allen werden met al gemene stemmen benoemd. Herkozen werden de heren J. C. J. Lambermont en C. Lau. Na de pauze vertoonde de heer A. J. Jongeleen een groot aantal kleurendia's, w.o. zeer interessante opnamen van Lei den en van een vakantiereis naar Rome. Leidse Biljartbond lste klasse A: 't Noorden (Roelof- arendsveen—TOP. 7—1; De Vriend schap—De Spijkerbak 4—4; 't Centrum (Alphen)— UVS 6—2; De Carambolé— TOG 5—3. lste klasse B: Poort van Cleef—De Heul (Alphen) 8—0; De Morschpoort —DOS 2 5—3; DOS IDVH Roel of- aren ds veen) 26; De Spijkerbak 2— 't Zuid 8—0. 2de klasse: De Zyipoortr-'t Zuid 2 62; DDE (Roelofarendsveen)De Ca rambolé 2 44; De Vriendschap 2 TOP 2 62; "t Centrum 2DVS 80 (reglementair) 3de klasse: TOP 3—DVH 2 6—2- DOS 3—'t Spoortje 2 44; De Heul 2—DVS 2 26: UVS 2Rijnegom 2 44; N.-We tering—De Zijlpoort 2 4—4 4de klasse: DVS 3—De Caa*mbolé 3 44; De Spijkerbak 4De Morschpoort 3 44; De Vriendschap 3—N.-Wetering 2 4—4; TOG 2—De Heul 3 4—4; Poort van Cleef 2—De Sport (Oude-Wetering) 62. 5de klasse: De Zijlpoort 3—De Spijker bak 5 08; De Carambolé 4TOP 4 7—1; 't Noorden 2—UVS 3 44; Rijne gom 3De Morschpoort 4 62; 't Cen trum 3De Vriendschap 4 62. 6de klasse: DVS 4—De Spijkerbak 6 26: 't Spoortje 3't Centrum 4 44- UVS 4DVH 3 53; De Morschpoort 5 ^-TOP 5 26; De Heul 4De Zijlpoort 4 even NED. HERV. KERK Beroepen te Blezellnge L. W. Blok te Ellewoutsdyk; te Bergenthelm (toea.) Th. M. Loran. vlc. te Meppel Aangenomen naar Amersfoort (vac. A. den Hartogh) J. van de Velden te Dordrecht.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3