Gargilon keelpijn Hertog v. Kent verloofd EELDE WAS GISTEREN EEN DRUK SCHIPHOL-„FILIAAL" met Agenda Met een enkel woord DONDERDAG 9 MAART 1961 Onverbloemd (Van onze t.v.-medewerker) In AVRO's Televizier waren Ed van Kan, een jong Amsterdams filmer, met de jeugdige auteur Huib de Vries om woord- en beeldverslag af te leggen van een reis door dc hongergebieden van Kongo. Door de onverbloemdheid was het zeer schokkend, maar het was meer. Door alle verschrikking heen was er een waas van mensenliefde voelbaar, er was een intieme verwantschap, die het sen satie-element ophief en alleen maar het hart aansprak. Op een verschrikkelijke manier. Aan één kant was het Jammer, dat dit in een paar minuten vertoond moest worden. Toch was het al erg ge noeg. Die twee jongens zullen het niet makkelijk hebben gehad, maar ze ble ven recht, stonden voor hun bittere taak en getuigden daarvan zonder zelfverhef fing. Na Sportpanorama kwam het vervolg van „Het is zover". Nu, het was zover nog niet en ze schieten maar niet erg hard op met die ontvoeringsgeschiede nis. Ze kwamen zelfs verder van huis. Overigens snappen we niet" erg goed waarom een thriller met een afschuwe lijke realiteit tot grondslag en met moord, gelieg en gedraai zo duidelijk aangekondigd moet worden als te zijn geschikt voor alle leeftijden. „De Kring" was onverbloemd gereor ganiseerd. Het oubollig doen was er niet meer bij, de wat praatgrage mr. Straat was vervangen door de rechtlijniger Gomperts, de kring kortom was ver strakt en dat was met het oog op het onderwerp wel goed. Want onverbloemd heid in de literatuur - mag indien men de conversatie in de huiskamer brengen wil - geen borrelpraat zijn. Dat was het dan ook niet. Vooral de nuchtere gevoeligheid van mevrouw Freeser deed het goed, maar dat oordeel is misschien wel beïnvloed, omdat ze ons naar het hart sprak: Lady Chatterley is een teder verhaal, maar slechts bestemd voor volledig volwassenen, zoals er later door de voorzitter aan werd toegevoegd. Het hele probleem kon natuurlijk niet uit de doeken gedaan worden, maar als steun aan gedachten- en opinievorming, leek het ons 'n geslaagde bijeenkomst, waaraan allen hun waardevolle bijdrage leverden. Nog één uitspraak van Gom perts tot besluit: Dood maken is erger dan leven wekken. Het leek ons een wijs woord, hoezeer het voor de hand ligt. En de boekenproduktie kan het er mee doen en haar beoordelaars evenzeer. Kongolese leiders tot VN: wacht resultaat RTC af De Kongolese leiders die in Tanana rive op Madagascar bijeen zijn, hebben de VN gisteren verzocht geen nieuw ini tiatief in Kongo te nemen zolang het resultaat vata de „topconferentie" nog niet bekend is. Zij zeggen in een tele gram aan Hammarskjöld, dat de toe stand in Kongo door een nieuw initiatief of de verdere uitvoering van reeds ge nomen besluiten veel slechter zal wor den. In Tananarive zijn op het moment Kasavoeboe, Iléo, Tsjombe, Kalondji en Kamitatoe. Gizenga, de leider van de Loemoembistische regering in Stanley- stad, is nog niet verschenen. President Tsjombe diende gisteren een resolutie in, waarin o.m. wordt ge zegd. dat de Kongolese leiders in Tana narive bijeen de resoluties van de Veilig heidsraad van 21 februari beschouwen als een ontoelaatbare aanval op de on afhankelijkheid van de volkeren van Kongo en van mening zijn dat deze re soluties in strijd zijn met het handvest der VN. Dajal heeft Kasavoeboe een bood schap gestuurd waarin wordt gezegd, dat het van vitaal belang is, dat de VN op de bases van Matadi en Banana terug keren. De komende drie weken worden 31 bevoorradingsschepen in de haven van Matadi verwacht, schrijft Dajal. Zoals wij gisteren heeds meldden, heeft de Kongolese centrale regering een reeks van voorwaarden gesteld met betrekking tot de teruggave van Banana en Matadi. De eerste eenheden van de 600 man nieuwe Tunesische troepen zijn gisteren in Leopoldstad aangekomen. De troepen beschikken o.m. over raketmunitie. Dr. Soebandrio heeft gisteren gezegd, dat een nieuw bataljon Indonesische infan- terie-troepen wordt gereed gemaakt voor eventuele y}i£zending naar Kongo. Poolse minister Rapacki in Wenen Versterking vooral van de culturele betrekkingen (Van onze Weense correspondent) De Poolse minister van Buitenlandse Zaken, A. Rapacki, is vanmiddag per trein in Wenen aangekomen, waar hjj door de Oostenrijkse minister van Bui tenlandse Zaken B. Kreisky werd be groet. Nadat Rapacki een korte toe spraak in het Duits en in het Frans had gehouden, vertrok hjj met zyn gezel schap raar het hotel Imperial, waar hjj zijn intrek heeft genomen. Tot dit bezoek had minister Kreisky zijn Poolse collega uitgenodigd, toen hij vorig jaar een bezoek aan Polen bracht. Er zullen dus geen grote pohtieke vraag stukken ter sprake komen tijdens dit hoffelijkheidsbezoek. ook niet het be kende Rapacki-plan, waarin de Poolse minister enkele jaren geleden een atoom-vrije neutrale zone in Centraal- Europa had voorgesteld. Wel echter wil men tijdens dit bezoek de gelegenheid waarnemen om vooral de culturele betrekkingen tussen Polen en Oostenrijk te versterken en uit te brei den. Oostenrijk bezit dan ook een goed geoutilleerd cultureel instituut in War schau. Bovendien zal Rapacki een lezing hou den over een politiek-juridisch thema, hetgeen ook minister Kreisky in War schau vorig jaar heeft gedaan. Van alle communistische nabuurlanden onder houdt Polen de beste, en men kan wel zeggen vriendschappelijke, betrekkingen met Oostenrijk. Zeven stemmingen in V.N. bleven zonder resultaat De Algemene Vergadering van de VN is gisteren bijeengekomen voor het kie zen van een opvolger van Nederland in de Economische en Sociale Raad. Bij de eerste stemming van gisteren kreeg In dia 45 stemmen en België 44 stemmen. Bij de volgende stemming was de ver houding omgekeerd. Om gekozen te wor den zijn tenminste zestig stemmen no dig. Toen bij de zevende stemming nog geen beslissing was gevallen India kreeg 46 stemmen en België 45 stemmen bepaalde de voorzitter van de Alge- mense Vergadering, dat de stemming op een later tüdstip zou worden voortgezet. Lord Kilmuir boos op Lord Salisbury De scherpe rede van Lord Salisbury heeft onmiddellijk een tegenaanval ln het Britse Hogerhuis uitgelokt van de Lord—kanselier, Lord Kilmuir, die lid is van de regering, en Macleod ver dedigde. Kilmuir verklaarde met van woede trillende stem dat er geen enkele grond bestond voor Salisbury's betoog, dat hy de bitterste aanval op een minis ter noemde, welke hy in de 26 jaar dat hy lid van het parlement is, had ge hoord. Kilmuir is een van Engelands grootste rechtsgeleerden - hij was een der open bare aanklagers in het oorlogsmisdadi- gersproces in Neurenberg: Hij zei, dat er geen rechtspraak ter wereld is welke de door Lord Salisbury tegen Macleod aan gevoerde bewijzen de aandacht waard zou achten. Macleods bekwaamheid en karakter zijn ver verheven boven Salis bury's bekladding. Later stond Salisbury onder het ge roep „schande" op om te verklaren dat hij, ondanks hetgeen Kilmuir had ge zegd, niet bereid is zijn woorden in te trekken. Op de publieke tribune, waar een aantal Afrikaners zat, heerste grote beroering. Vervolg van pag. 1 Het nieuws van de verloving van de hertog van Kent is vooral in Yorkshire, waar zijn aanstaande vrouw Katy vandaan komt, met geestdrift begroet. In de dorpsher bergen werd een extra dronk uitge bracht op het heuglijke feit. Beide families vierden de gebeurtenis met champagne in Kensington Palace, waar de Kents wonen. Het huwelijk zal waarschijnlijk in juni plaatsvin den. De hertog wordt in oktober 26 jaar. De slanke ingetogen Katharine zal bij haar huwelijk hertogin van Kent worden. De tegenwoordige hertogin, de moeder van de bruidegom, zal na het huwelijk waar schijnlijk officieel worden aangeduid als Prinses Marina, hertogin van Kent. Er waren al Jaren geruchten over een romance tussen de hertog en Katy, maar de laatste tyd leek het of de vriendschap was bekoeld. Het tweetal heeft het geheim uitstekend weten te bewaren. Hoewel Katharine Worsley een ko ninklijke titel krijgt, zullen haar kinde ren niet tot de koninklijke familie beho ren. Koninklijke titels zijn in Engeland beperkt tot zonen en dochters van de soeverein en kinderen van de zonen van de soeverein. Onder de verre voorouders van de aanstaande bruid waren perso nen van koninklijke bloede. De volgende maand zal de hertog van Kent zijn eer ste officiële buitenlandse reis maken, als vertegenwoordiger van Koningin Eliza beth bij de afkondiging van de onafhan kelijkheid van Sierra Leone. DE HONDERDDUIZEND VIEL OP NO. 4737 In de 550e Staatslotery, vierde klasse, 16e lüst is een prys van f. 100.000 geval len op no. 4737. De series van dit lot werden verkocht in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Heerenveen, Breda en Middelburg. Vervolg van pag. 1 Vliegveld Eelde leek gistermiddag hard op weg om een van Europa's druk ste vlicghavens te worden. Daar stonden de twee transportvliegtuigen uit Malmö en Kopenhagen en het K.L.M.-toestel Nicolaas Maes, dat passagiers uit Neu renberg had meegebracht. En alsof hier mede de drukte nog niet compleet was, streek omstreeks 4 uur de K.L.M. DC- 7-C „Carribean Sea" neer, met maar liefst 94 emigranten uit Canada aan boord. De Eelder douane deed er wat routine bij op, de stewardessen waren op slag vraagbaken van de passagiers geworden. Het was beslist een boeiend schouwspel, dat tal van omwonenden naar het vliegveld had getrokken. De meeste passagiers legden zich bij deze situatie neer. Het kon ook niet anders. Schiphol zat evenals Zestienhoven de hele dag al potdicht, 's Middags was er zelfs nauwelijks 25 meter zicht. Toch konden er enkele toestellen vertrekken, maar er kwam er geen binnen. Alleen Eelde was als enige Nederlandse vlieg- haven, ofschoon het wat heiig was, nog „open". Taxi's verschenen op het vliegveld. „U gaat met een taxi verder" lichtte een onvermoeibare stewardess verschillenden van haar passagiers uit Neurenberg in. Een Amerikaan, die of zijn luchtziekte nog niet te boven was of een stimule rend drankje tot zich had genomen, zeilde onvast ter been naar haar toe en informeerde hoe laat hy dan wel in New York zou aankomen. „To Am sterdam" verduidelijkte ze. De overige passagiers vertrokken later met het vlieg tuig naar Londen. Want Londen zat nu eens een keer niet in de mist. Het emigranten vliegtuig leverde 65 volwassen, 15 kinderen en14 ba by's op Eelde af. Nederlanders, die jaren geleden naar Caneda emigreerden en nu dankzij de bemiddeling van de Dutch Credit Union St. Willibrordus een maand in het vroegere vaderland zullen doorbrengen. Vlieghaven Eelde heeft zich gisteren dus een zeer bruikbaar „filiaal" van Schiphol getoond. Al was het res taurant dan ook niet op die plotse linge stroom van passagiers berekend. Maar dat is nu ook in een verbouwings stadium. Het wegyerkeer was ook ernstig ge stremd. Niet alleen in Nederland. In West-Duitsland had men eveneens te kampen met dichte mist. Volgens de laatste gegevens hebben gisteren in West-Duitsland 104 mensen min of meer ernstige verwondingen opgelopen by verkeersongelukken. De schade wordt op meer dan een miljoen mark geschat. Al leen reeds op de autoweg tussen Düs- seldorf en Dortmund werden 70 mensen gewond. In Oberhausen botste een tram tegen een lange rij voor een bescha digde auto stilstaande trams. Vieren twintig personen werden gewond. auterieiiue ZUIG WEG snel en doeltreffend N.V. PHILIPS-DUPHAR DONDERDAG DoelenkazerneGezelschap Beumer speelt "Porgy and Bess". 8 uur nam. In Den Vergulden Turk: Gespreksavond Bahai-onderricht voor Nederland. 8 uur nam. In Den Vergulden Turk: Selskip „Frys- l&n". Spr. G. Koelstra over de Friese dich ter Obe Postma. 8 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht 84)Vrou wenbond NW. Spr. mevr. Margriet de Sablonière over het rassenprobleem. 8 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Veron. 8 uur nam. Rijksherbarium (Nonnensteeg 1)Le denvergadering Kon. Ned. Natuur-hlsto- risch Ver. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Ensemble „De hulsbewaarder". 8 uur nam. Snouck Hurgronjehuls: Rudolf Steiner- herdenking. Spr. dr. F. W. Zeylmans van Emmlckhoven over „Rudolf Steiners leven en werk". 8.15 uur nam. Restaurant Van der Heijden: Show mo demagazijn Futura. 8 uur nam. Acad. Ziekenhuis: K. en O. Spr. dokter M. W. Jongsma over het Acad. Ziekenhuis. 8 uur nam. Gerecht 10: Soefi-beweglng. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huls vrouwen. Lezing mej. W. Knottenbelt over het gezin in de beeldende kunst. 2.30 uur nam. Oud-Kath. Kerk (Zoeterw.singel 50) Gesprekskring Oecumenische Raad Leiden 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Ensemble „De hulsbewaarder". 8 uur nam. Oegstgeest. (Het Witte Huis): Ca- baret-huishoudshow Fa. C. Ligtvoet. 7.30 uur nam. BINNENLAND De Nederlandse Organisatie voor Zuiver-Wetenschappelljk Onderzoek heeft het Frederlk Huiler Fonds te Amsterdam een subsidie verleend ter voorbereiding van de Nederlandse bibliografie van de Jaren 1541-1600. Op woensdag 15 maart, om 16.30 uur. zullen op de werf „De Noord" N.V. te Alblasserdam de elfde en de twaalfde van een serie van 16 ondiepwatermljnen- vegers, de „Van 't Hoff" en de „Mahu" kort na elkaar te water worden gelaten. Het heeft de Koning van Griekenland behaagd mr. Hendrik Scholte, secretaris speciale diensten vluchtprodukte KLM, te onderscheiden met het officierskruis in goud in de orde van Georg I, wegens zijn letterkundige verdiensten. De am bassadeur van Griekenland in Den Haag. de heer P. Verykios heeft de heer Scholte Sisteren de versierselen, behorende bij eze onderscheiding uitgereikt. In de nacht van dinsdag op woens dag is ingebroken in het gebouw van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart aan het Jozef Israëlsplein in Den Haag. Alle ver trekken zijn doorzicht, afgesloten bureaus en kasten opengebroken. Uit een aantal bureaus is voor een totaal van ongeveer f 600.gestolen. De brandkast is onge moeid gelaten. Op 85-Jarige leeftijd is gisteren in Zeist overleden de schrijver Seerp Anema. Deze verwierf zich vooral grote faam door zyn studie van het bijbelboek „Het Hoog lied" van Salomo. Over dit onderwerp pu bliceerde hij een vierdelig standaardwerk. Bij K.B. is Hr. Ms. gezantschap te La Paz verheven tot de rang van am bassade en is Jhr. mr. P. J. Eekhout, Hr. Ms. buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister te La Paz. benoemd tot Hr. Ms. buitengewoon en gevolmachtigd am bassadeur in de Republiek Bolivia. De miniatuurstad „Madurodam" in Den Haag zal dit Jaar op 29 maart door de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, officieel worden geopend. BUITENLAND Koning Leopold van België is op zijn reis door het Verre Oosten, in Tokio aan gekomen voor een tiendaags bezoek aan Japan. De Belgische monarch heeft een bezoek gebracht aan Keizer Hirohlto en Keizerin Nagako. Hij zat tevens aan een diner aan, dat hem door Kroonprins Aki- hlto en diens gemalin, Prinses Mitsjcho, werd aangeboden Het ligt ln de bedoe ling. dat Koning Leopold ook de Japanse hoofdstad uit de oudheid. Kioto, zal be zoeken. Kioto is op het ogenblik een cen trum van het Japanse culturele leven. Bondskanselier Adenauer komt maan dag a.s. voor zijn gebruikelijke vakantie aan het Comomeer ln Cadenabbia aan. Hij zal dinsdag 21 maart een onderhoud heb ben met de Italiaanse premier Fanfanl. Gisterochtend vroeg heeft zich nabij Katihar, aan de grens tussen West-Ben- galen en Bihar, in India, een botsing tussen een passagiers- en een goederen trein voorgedaan, die aan elf personen het leven heeft gekost. Er werden 37 gewond. De toestand van elf der gewonden is ernstig. In het partijblad. Le Peuple hebben de Belgische socialisten hun program voor de komende algemene verkiezingen be kendgemaakt. Zij willen minder ministers en meer ministeriële verantwoordelijkheid, vermindering van het aantal parlements leden en reorganisatie van de Senaat, zo dat Vlamingen en Walen er gelijkelijk ln vertegenwoordigd zijn. De militaire uit gaven moeten omlaag. Geen offensief ge bruik van atoomwapens en geen lanceer- plaatsen ervoor op Belgische bodem. Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft bepaald, dat bewijs, verkregen door afluisteren van verdachten, niet door fe derale rechtbanken als zodanig mag wor den aanvaard. Opperrechter Potter Ste wart las de beslissing van het Hof. welke met 9 tegen 0 stemmen was genomen, voor. Het ging om bewijs dat door af luisteren was verkregen ln een zaak, waar bij verdachten zich hadden schuldig ge maakt aan het deelnemen aan verboden gokspelen. De politie had een zogenaamde „pin-mlcrofoon" door de muur van een aangrenzend huls gestoken. De Japanse socialistische partij heeft het revolutionaire program en de straffe anti-Amerikaanse politiek van de in ok tober vorig jaar vermoorde partijleider Asanoema verworpen. Een partijconventie heeft zich gisteren uitgesproken voor een „gematigd rechtse" koers, die niet in con flict met de grondwet komt. - Averell Harriman, de reizende am bassadeur van president Kennedy, is gis teravond per vliegtuig uit West-Berlijn ln Rome aangekomen. Het is zijn taak om met Westeuropese politici van ge dachten te wisselen over de internatio nale politiek. Aan de grens tussen Israël en Syrië heeft zich gisteren een vuurgevecht van vier uur voorgedaan, waarbij één Israëliër licht werd gewond. Volgens een Israëlische woordvoerder openden troepen van de VAR het vuur op een tractor, die zich op Israëlisch gebied bevond. Israël heeft een klacht bij de bestandscommissie inge diend. De Amerikaanse Fordstichting heeft 228.000 dollar geschonken voor de oplei ding van overheidspersoneel in Kongo aan een daartoe in Leopoldstad opgerichte school. Het Instituut krijgt een Kongolese directeur. De Kongolese regering, de Ver enigde Naties en de Amerikaanse rege ring zullen de rest van de kosten dragen. Bij de zondag ln Roemenië gehouden algemene „verkiezingen" heeft 99.78 pro cent van de stemgerechtigden zijn stem uitgebracht. Slechts 0.19% (ongeveer 23.000 personen) stemden niet op de of ficiële kandidaten, aldus het Roemeense persagentschap Agerpress. In de Braziliaanse stad Rio de Ja neiro heerst een ernstig tekort aan drink water, doordat een pompstation enige dagen geleden tengevolge van een over stroming is defect geraakt. De gouverneur heeft de noodtoestand afgekondigd. Alle tankauto's zijn gevorderd om de water voorziening van de ziekenhuizen te waar borgen. President Kennedy heeft aan de Pa kistaanse regering toegezegd, dat de Ver enigde Staten ln de komende vier Jaar graan, katoen, tabak en andere produkten zullen leveren uit de Amerikaanse over schotten tot een waarde van 725 miljoen dollar. De Britse commissie voor de atoom energie heeft gisternacht in het Engelse Kanaal aan boord van een marinefregat een reeks diepteontploffingen uitgevoerd, waardoor op diverse punten langs de zuidkust belangrijke gegevens werden verzameld inzake de ontdekking van on dergrondse atoomexplosies. De Amerikaanse atoomonderzeeboot „Patrick Henry", die zestien „polaxis"- raketten aan boord heeft, is na een pa- trouilletocht van achtenzestig dagen op de Atlantische Oceaan, gisterochtend de rivier de Clyde opgevaren, op weg naar Holy Loch, waar zich reeds het onderzee bootmoederschip „Proteus" en het be voorradingsschip „Betelgeuse" bevinden. De „Patrick Henry" is de eerste atoom onderzeeboot van een vloot van tien, die in Holy Loch hun basis zullen hebben. Het schip zal een andere bemanning aan boord nemen voor een nieuwe patrouille vaart. De Amerikaanse Senaat heeft giste ren met 67 tegen achttien stemmen de benoeming van Charles Meriwether tot directeur van de In- en Ultvoerbank be krachtigd. Tegen deze benoeming was van liberale zijde veel kritiek geuit, omdat Meriwether voor rassenscheiding zou zijn. Meriwether gaf toe, dat hij tegen ophef fing van de apartheid is, maar hij ont kende anti-neger, anti-Joods en anti-ka tholiek te zijn. De man die tot dorpshoofd van Sar- karija, een plaats in de Indiase staat Oettar Pradesj was gekozen, zijn drie broers en twee zoons zijn door gewapende aanhangers van zijn verslagen tegenstan der bij recente verkiezingen, vermoord. Zijn Jongste twee kinderen wisten naar het bos te ontsnappen en ontkwamen aan de slachting. Een hersenvliesontsteking-epidemie in Niger heeft tot op heden 400 slacht offers geëist en breidt zich uit naar Ni geria. De minister van Volksgezondheid van Niger, Haroe Koeka, heeft maatrege len getroffen om uitbreiding te voor komen. De Westduitse actrice Romy Schnei der is woensdag in Parijs aan een acute blindedarmontsteking geopereerd. ZIJ moest gisteravond met haar verloofde, Alain Delon optreden ln het Thé&tre de Paris ln een stuk van John Ford. By Shrewsbury, Engeland, zyn vyf personen, van wie twee kinderen, by een brand in een ziekenauto omgekomen. Waarschyniyk is een wiel van de wagen gelopen, en door de hitte van de wry- ving is de benzinetank lil brand geraakt. Kennedy zei gisteren op zyn pers conferentie, dat de commandant van de Amerikaanse marinebasis Guantanamo op Cuba op verzoek van Cuba, vaccin tegen kinderverlamming had geleverd aan het stadsbestuur van Guantanamo. Hieruit biykt, aldus Kennedy, dat wij het Cu baanse volk niet betrekken by het ge schil met de regering-Castro. Het Franse kabinet heeft gisteren op een vergadering onder leiding van pre sident De Gaulle in beginsel besloten tot de oprichting van universiteiten ln Oran en Constantino. In Algerije bestaat tot dusver slechts één universiteit, die van Algiers, waar ongeveer 7.000 studenten zyn Ingeschreven. VOOR HEDENAVOND: Hilversum 1, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 V. d. Jeugd. 18.30 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Concertgeb. ork. en sol. (21.10-21.35: Pocketboek en Jeugd, gedachtenwisseling). 22.15 Zang en piano. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Sportact. 23.10 Dlscotarla. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 11, 298 m. NCRV: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Meisjes koor. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 21.30 Gram. 21.50 Periodieken parade. 22.00 Kerkorgel- conc. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Gram. 23.25 Volks- muz. met comm. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Filmbespr. 20.50 Gevar. progr. 21.15 Politie, satirisch biyspel. 22.20 Dagsluiting. VOOR VRIJDAG 10 MAART Hilversum 1, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. en act. 8.00 Gram. en act. 9.00 Gym. v. d. vrouto. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Dit en het an dere. gesprek. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Fluit en piano. 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerlngs- ultz.. V. d. landb. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Carillonbespeling en draaiorgelmuz. 13.00 Nws., meded. en beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Orgelrecital. 14.20 Voordr. 14.40 Gevar. progr. VARA: 16.00 Muzikale le zing. 16.30 V. d. zieken. 17.00 Tijd v. teenagers. 17.53 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pollt. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, praatje. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Meis jeskoor. VPRO: 19.30 De stad nu, lezing. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Vrij heid ln de opvoeding, lezing. 20.20 Op het eerste gezicht, praatje. 20.30 Viool en plano. 20.50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 21.00 Quiz. 21.50 Droom, van huid en hart, hoorsp. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Es peranto. 23.10 Europ. kampioensch. biljar ten. 23.15 Muzikaal gesprek. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 11, 2.98 m. NCRV: 7.00 Nws. en SO.S.-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V d. vrouw. 10.10 Gram 10.15 Mor gendienst. 10.45 Tenor en piano. 11.15 V. d. oudere luisteraars. 12.00 Gram. 12.20 Idem. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Dubbel kwart. 12.48 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Instr. kwint. 13.40 Gram. 14.05 ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10—11 uur voorm. bybelstudie; 11 uur ds. K. C. van Oossanen. Den Burcht (grote zaal): Toneelver. D.O.B. speelt „Gieren op het veilig nest". 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Diploma-uitreiking aan Jonggezel-zetters en -drukkers. 3 uur nam. Volkshuis: Geref. Jeugdverband. Otto Sterman draagt voor „Ebbenhout". 8 uur nam. ZONDAG Luxor TheaterZondagochtendbijeen komst Bijzonder Kerkewerk. 10.30 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Leidse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. De Harmonie: Expogé. Spr. mevr. S. GoossensSteelink over het vluchtelin genvraagstuk. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ver. voor Pedagogiek. Lezing dr. R. Eysink over de verhoudin gen in het gezin. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „ver kenningen in de ruimte. Spr. dhr. T. de Groot. 8 uur nam. Oegstgeest. (Het Witte Huis)Ca- baret-huishoudshow Fa. C. Ligtvoet. 7.30 urn- nam. DINSDAG Ryksmuseum van Oudheden Lezing mevr. dr. H. A. L. E. Bijvanck-Quarles van Ufford. „Romeins zilver ln Neder land". 8 uur nam. St.-AntoniusclubhuisTlmdelerclub voert op: „Er woei een frisse wind". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Piano-recital Ludwig Olshansky. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Rehoboth: Ver. tot bev. der belangen van Slechthorenden. Lezing over het verkeer. 8 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Chr. Plat telandsvrouwen- en Meisjesbond. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. A. C. van der Leeden over: „Te kenaars onder de Samarokena". 8 uur nam. Snouck Hurgronjehuls: Prof. dr. B. C. J. Lievegoed over: „Anthroposofle, een weg tot de mens". 8.15 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Concert LKK „Voor Allen". Quintette Marie Claire Jamet. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling werk Van Goethen, Van der Heyden en Leerlnk. (tot en met 31 maart). LakenhalTentoonstelling van werk van leden der groep „Atol". (Tot 27 maart). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u BIOSCOPEN Trianon: „De grote bedrieger". (14 Jr). Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex: Tot en met maandag: „De vyand kwam 's nachts". (14 Jr). Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7.15 Casino: Zal wind erven". (18 Jr) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur; donderdag 7 en 9.15 uur: K. en O. Lido: „Het mes". (18 Jr). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. zondag: 2.30, 4.45, 7 cn 9.15 uur. Luxor: "Pearl Harbour Hirosjlma". (14 Jr). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De ballade van een soldaat". (14 Jaar) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra - Wassenaar Dag. 8 uur zat. en zond.: 7 en 9 15 uur "North West Fron tier" (De zoon van de Maharadla). 14 Jr Donderd 8 uur „Dr Vlimmen 18 jr. Zond. en woensd. 2.30 uur ,,'t Zit in de lucht". Alle leeft. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden is geopend Apotheek Van Drlesum, Mare 110, tel. 20406. B() geen gehoor Dy Uw nulsnrts ot specialist (of diens waarnemers), bel op doktersteiefoon 22222. Schoolradio. 14.25 Utrechts Conservato- riumork., het Conservatoriumkoor en sol. 15.35 Gram. 16.00 Duizendschoon, vraag gespr. 16.15 Gram. 16.30 Planorecital. 17.00 Voordr. 17.20 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 17.50 Accordeonspel. 18.20 De Hangmat. 18.50 Regeringsuitz.Serie: stu deren en student zyn. II. Enige prak tische raadgevingen, door Mr. B. Hoek stra, studentendekaan van de gemeente- ïyke universiteit te Amsterdam. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Sprookjesensemble. 20.15 Gevar. progr. 21.30 Gewyde muz. 22.00 Kongo tussen hoop en vrees, rep. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Int. oriëntatie in kerk. zending en oekumene. 23.00 Mil. ork. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 1820 uur) I: Ferde Grofé. Grand Canyon Suite; Sunrise; Painted dessert; On the trail; Sunset; Cloudburst. The Hollywood Bowl Symphony Orchestra olv. Felix Slatkln. II: George Gershwin: "Porgy and Bess" (3e bedrijf). Opera in 3 bedrijven op tekst van Du Bose Heyward. Medewerkenden: ^.awrence Winters, bariton (Porgy), Ca- mille Williams, sopraan (Bess); Inez Mat thews, sopraan (Serena); Avon Long, te nor (Sporting Life); Warren Coleman, ba riton (Crown); June McMechen, sopraan (Clara); Helen Dowdy, mezzo-sopraan (Maria, Lily, Strawberrywoman); Eddie Matthews, bariton (Jake); William A. Glo ver, tenor (Mingo); Irving Washington, tenor (Robbins); Harrison Cattenhead, tenor (Peter); J. Rosamund Johson, bari ton (Frazier); Sadie McGill, mezzo-so praan (Annie); George Fisher, bariton (Jim); Hubert Dilwoth, bariton (Under taker); Ray Yeats, tenor (Nelson, Crab- man); Robert CarTool (Mr Archdale); George Matthews (Detective); Peter van Zant (Policeman, Coroner); Orkest en het J. Rosamond Johnson Chorus olv. Lehman Engel. Ill: Morton Gould: 1. Spirituals. Pro clamation. Sermon. A little bit of sin; Pro test. Jubilee. Residentie Orkest olv. Wil lem van Otterloo; 2. Interplay. With drive and vigour. Gavotte. Blues. Very fast with verve and gusto. Cor de Groot, piano. Re sidentie Orkest olv. Willem van Otterloo. IV: Leon Stein. Three Hassldic Dances; Dance of the Joyous (Allegro). Dance of the Enraptured (Adagio); Dance of the Exultant (Moderato. Allegro). The Cin cinnati Symphony Orchestra olv. Thor Johnson. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Weekjoum. VARA: 20.30 Act. 20.45 Kunstrubriek. 21.15 TV-film. 21.40 Toen ik by na twintig was, eenac- ter. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Voordr. 13.15 Brievenbeantw. 13.45 Meded. 13.55 Weer ber. 14.00 Nws. 14.10 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelopen week. 15.00 Schoolradio. 16.00 Gevar. muz. 16.30 Ge- luidskron. 17.00 Ork. conc. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In te South-East. 20.00 Lezing. 20.15 Ork., kood en sol. 21.15-21.30 Lezing. 22.20 Klankb. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Dansmuz. 13.15 Pianospel. 13.31 Ge var. muz. 14.00 Lichte muz. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 15.15 Rep lunch in Guildhall. 15.45 Gram. 16.00 Lich te muz. 16.45 Muz. bij het werk. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Uitsl. races. 17.48 Gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.24 Sport. 20.31 Hoorsp. 21.00 Hoorsp. 21.31 Discussie. 22.15 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Ouderw. dansmuz. 0.31 Orgelspel. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Kamermuz. 13.00 Nws. 16.00 Or gelspel. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.15 Othello, opera. 21.45 Nws. 23.20 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 16.40 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Kamermuz. 20.00 Amus. muz. 21.20 Amus. muz. 23.10 Kamermuz. 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Orgelrecltal. 14.00 Schoolradio. 15.45 Kinderkoor. 16.00 Koersen. 16.06 Gram. 16.20 Zangrecital. 16.30 Omr. ork. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.45 Duitse les. 18.00 Zangrecital. 18.10 Voordr. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Gevar. progr. (verv.) 22.55 Nws. 23.00-24.00 Gevar. progr 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Lichte muz. 14.30 Lichte muz. 15.00 Wer ken v. Belgische componisten. 16.Q7 Don Carlos, opera. (Om 17.00-17.10 Nws.). 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Chansons. 20.30 Festival v. Salzburg: Cello en piano 22.10 Discographie. 22.55 Nws. Hoeveel sneeuw ligt er? Duitsland cm sneeuw in skigebied Feldberg 120 Oberstdorf 52 Garmisch P. 25 Braunlage 80 Zwitserland Adelbodenm, d. 1 m. Arosa m. d. 1 m. Davos m. d. 1 meter Engelberg m. d. 1 m. Gstaad m. d .1 mtr. Grlndelw, m. d. 1 m. Mürren m. d. 1 m. St.-Moritz m. d. 1 m Zermatt 100 cm sneeuw ln skigebied KItzbühel 80 Seefeld 50 Igls 170 Lech 155 Saalbach 55 Mallnltz 130 Berwa/ng 95 Frankryk Chamonlx 260 Megève 120 Val d'Isére 200 Valloire 150 Alpe d'Huez 270 WERKRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) weer 6 aS m 3 Z 3 h Amsterdam mist no 2 6 2 0 Den Helder mist w.stll 6 2 0.2 Ypenburg Vlissingen mist mist ono 2 ono 3 6 7 2 3 0 0 Eelde mist w.stil 14 0 0 De Bilt mist ono 2 6 1 0 Twente mist w.stil 12 0 0 Eindhoven mist w.stll 8 2 0 Z.-Limburg mist o 2 9 2 0 Helsinki half bew. wnw 5 2 -0 1 Stockholm zwaar bew. w 2 10 3 0 Oslo onbewolkt w.stll 6 -1 0 Kopenhagen onbewolkt w 8 11 4 0 Aberdeen onbewolkt w.stll 18 5 0 Londen mist w.stll 15 2 0 Brussel mist ono 2 9 4 0 Luxemburg onbewolkt no 3 17 4 0 Parijs mist nno 4 15 2 0 Bordeaux mist w.stil 18 3 0 Grenoble onoewolkt w.stll 18 2 0 Nice onbewolkt n 6 16 9 0 Berlijn mist w 2 13 1 0 Frankfort onbewolkt no 2 18 0 0 München onbewolkt z 1 15 -1 0 Zürich mist w.stil 16 -1 0 Genève onbewolkt w.stil 14 -1 0 Locarno onbewolkt w.stil 18 -0 0 Wenen onbewolkt w.stil 16 0 0 Innsbruck onbewolkt w.stil 17 -3 0 Belgrado onbewolkt wzw 1 16 -0 0 Athene onbewolkt nno 2 8 Rome onbewolkt ono 4 19 5 0 AJacclo Madrid onbewolkt o 3 16 3 0 onbewolkt n 2 21 4 0 Mallorca onbewolkt w-stll 18 Lissabon onbewolkt ono 4 22 8 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2