Britse komiek George Formby overleden Het blijft bij eenmaal herwaarderen van mark 5; Parijs en Brussel geraakt over achterivege blijven van tijdige informatie Euromarkt-partners nieuw \Ratten- muizén\ pasta vlokken Agenda Met een enkel woord s I 2 DINSDAG 7 MAART 1961 „De opwaartse herwaardering van de Westduitse mark is geëindigd. Daaraan wordt niets meer veranderd, noch naar boven noch naar beneden"* Met deze woorden wees de Westduitse minister voor de Posterijen, Stücklen, gisteren alle veronderstellingen van de hand, dat er nog een tweede herwaardering zal volgen. De minister verklaarde, dat de regering gehandeld had in het belang van verbruikers en spaar' ders en van de stabiliteit van de munt. Het Surinaamse ministerie van Financiën maakte gisteren bekend, dat er met het oog op de structuur van de betalingsbalans en de exportbelangen vermoedelijk géén herwaardering van de Surinaamse valuta zal volgen. Honderd Nederlandse guldens, totnutoe in Surinaams courant SF 49.63, worden nu dus 52.10; 100 Duitse marken, totnutoe SF 44.90, worden waarschijnlijk 47.90. Van Franse, Italiaanse, Oosten rijkse, Zwitserse en Deense zijde is officieel medegedeeld, dat niet tot herwaardering van de valuta zal worden overgegaan. Voor- en nadelen Onze Par Ij se correspondent telefoneer de ons hedenochtend: In Franse industriële kringen beklaagt men zich geenszins over de Duits-Neder landse monetaire maatregelen, waardoor de uitvoer naar die landen alleen maar bevorderd kan worden. De Franse rege ring denkt er iets anders over. Zo zal het onderhoud van de Franse troepen in Duitsland de Franse schatkist tien twaalf miljoen nieuwe franken meer gaan kosten. Ernstiger acht men het verschijnsel, dat dit uiterst gewichtige besluit van West-Duitsland en Neder land kon worden genomen zonder dat tevoren de vier andere partners van de Euromarkt waren gehoord of zelfs ook maar ingelicht. Het lijkt er steeds meer op, aldus „Le Monde", dat bij alle wer kelijke belangrijke zaken de leden van de Zes uitsluitend op hun eigen houtje blijven handelen. Tot zover onze Parijse correspondent. In de kringen van Kolen- en Staal gemeenschap (KSG) in Luxemburg deelde men gisteren mede, dat de Hoge Autoriteit een winst van vijf miljoen dollar heeft kunnen toucheren als gevolg van de Duits-Nederlandse maatregelen. Ongeveer de helft van de in totaal 200 miljoen dollar belopende tegoeden van de H.A. staan namelijk uit bij de Neder landse en Duitse banken. Daarentegen brengen de revaluaties hogere kosten mee voor de herscholing van arbeiders en de bouw van arbeiderswoningen, waaraan de Hoge Autoriteit financieel deelneemt. Door de hogere kosten gaat een deel van de revaluatiewinst op de banktegoeden verloren. Brussel waclit af Onze Brusselse correspondent telefo neerde hedenochtend: In België weegt men de voor- en na delen van de herwaardering van mark en gulden af en men is geneigd voorals nog een afwachtende houding aan te nemen. Nadelig is het uiteraard, dat de uit Nederland en Duitsland ingevoerde goederen, zoals machines, huishoudelijke artikelen en auto's, duurder zullen wor den, dat de kosten van het onderhoud der Belgische troepen in Duitsland zul len stijgen en dat ook de staatsschuld zal toenemen. Daar staat tegenover, dat de concur- rentiemogelijkheid van de Belgische De bekende Britse banjo-spelende komiek George Formby is gistermiddag op 56-jarige leeftijd in het Noordengelse plaatsje Preston overleden. Formby was op 22 februari getroffen door een hartaanval. Hü was goed her stellende en mocht in het afgelopen weekeinde voor de eerste maal zijn bed uit. Toen hij zijn tweede, dodelijke aan val kreeg, had hij juist bezoek van zijn verloofde Patricia Howson, die hem in zijn laatste ogenblikken bijstond. Formby had zich tien dagen voor de eerste hartaanval verloofd. Zij hadden het plan in mei te trouwen. George Formby was voor en tijdens de tweede wereldoorlog de belangrijke Engelse komiek. Hij trad op in diverse films, waarvan „It's in the air" wereld beroemd werd. In talrijke plaatsen over de gehele wereld heeft deze dwaze film het tientallen weken uitgehouden. Formby maakte deze film in 1938 en mede door dit produkt stond hij jaren lang aan de top van de Britse kasmag- naten. Hoewel George Formby daarna nog in menige film is opgetreden, heeft geen van deze rolprenten het succes van „It's in the air" ook maar kunnen be naderen. Maar niet alleen in zijn films, ook op het toneel was Formby graag gezien en gehoord. Overal, waar hij optrad, was dat met zijn banjo. Zijn vaak bijzonder pikante liedjes en de grijns van oor tot oor leidden dikwijls de aandacht af van het verbazingwekkend meesterschap op de banjo. George Formby was tijdens de laatste wereldoorlog ook bij de strijdkrachten een graag geziene gast. Hij trad vele malen voor de „jongens" op in eigen land, maar nog meer daarbuiten. In de frontlinies hebben de Britse en Ameri kaanse militairen vaak hun ellende kun nen vergeten bij de dwaze grollen en grappen van deze dolle komiek, die bovendien tijdens zijn leven heeft be wezen, dat hij het hart op de goede plaats had. Diverse liefdadige instellin gen hebben hun bestaan aan zijn activi teit en zijn steun te danken. produkten op de buitenlandse markten gunstiger zal worden. Het prijsverschil tussen de Belgische produkten en de Duitse of Nederlandse was, als gevolg van de lagere lonen in Nederland en de rationelere produktie- methoden in Duitsland, niet onaanzien lijk en daarin zal thans een lichte ver betering komen. Ook hoopt men, dat bepaalde toeristencentra, met name de Ardennen en de Belgische kuststreek, van de herwaardering van de beide munteenheden zullen profiteren. Wel is het percentage van 5 procent eigenlijk te gering om het gehele verschil te ni velleren, maar de Belgische concurrentie zal er toch mee worden gediend. Men is in Brussel trouwens altijd be reid iedere maatregel, die gericht is op gelijkschakeling van de prijzen in de zes landen van de Euromarkt als een gunstig voorteken te beschouwen voor de verwezenlijking van de economische eenwording van Europa. De Belgische regering meent dan ook dat de voordelen van de herwaardering opwegen tegen de nadelen, met name tegen de verhoging van de staatsschuld. De Belgische regering is overigens hoewel men zich in die zin niet al te positief heeft uitgelaten, niet best te spreken over het feit dat de Nederland se regering Brussel eerst op het aller laatste ogenblik van de herwaardering van de gulden in kennis heeft gesteld. Van Houtte, de minister van Finan ciën, heeft dan ook, gevraagd naar zijn oordeel over de herwaardering van mark en gulden, nadrukkelijk voorbehoud ge maakt ten opzichte van de toepassing van de Benelux-overeenkomst. In het kader van het Benelux-verdrag Is duidelijk bepaald, dat over een wijzi ging van de pariteit van één van de Benelux-valuta's niet alleen overleg moet plaatsvinden tussen de regeringen, maar dat er ook overeenstemming moet worden bereikt. Dat is niet gebeurd. Eerst nadat Den Haag de maatregel had genomen is Brussel in kennis ge steld. Het valt echter te betwijfelen of België en Luxemburg wanneer er wèl Bewogen dag (Van onze t.v-medewerker) Hoewel het natuurlijk wel een beetje jammer was, dat de telerecording van het .Huis ten Bosch"-festijn wat vaag was uitgevallen, het werd 's avonds wel duidelijk, dat er hier een huldebetoon had plaats gevonden, dat zonder over drijving uniek op de wereld mag worden genoemd. Een beetje plechtstatige auto riteiten ditmaal en een manifestatie, die zuiver niveau verkreeg door de ernstige toewijding van vele duizenden deelne mers. Het vorstelijk gezin had er kenne lijk plezier in en het dankwoord van de Koningin was ontwapenend en uitmun tend door bescheidenheid. De uitzending uit de Kloosterkerk zet te wat traag in door slepend gemeente zang, maar kreeg vaart door de hart verwarmende, eenvoudige en eerlijke woorden van vlootpredikant Sillevis Smitt. Er was gestreefd naar afwisseling in de zang, ook door verschillende pre sentatie. Het feit, dat het nieuws beheerste, was de revaluatie, waarbij minister Zijl- stra kwam vertellen, dat hij er niets over wilde, noch kon vertellen. Hij wilde de volksvertegenwoordiging eerst voor lichten en bovendien was het een te las tige materie voor een duidelijke uiteen zetting voor iedereen. Als er ooit een be windsman prompt op zijn ongelijk werd gewezen, dan was het ditmaal. In het NTS-journaal gaf een intelligent bankier goed uitsluitsel, terwijl in Memo zowel een hoogleraar (Zijlstra's opvolger prof. De Roos van de Vrije Universiteit) als een agrarische deskundige (Zijlstra's broer) de zaak nog verder uitdiepten. In de rest van Memo was men aanzienlijk ongelukkiger. Dat Alkmaar met ver keersproblemen worstelt en die grondig gaat aanpakken, dat was nieuws, goed en geschikt nieuws, maar waarom al die plechtige raadsleden zoveel onbullige nietigheden moesten verkondigen, was ons onduidelijk. Het was veel te gede tailleerd en te lang uitgesponnen. Cammermans is niet alleen een groot kunstenaar, maar ook een charmant mens. Hij presenteerde zich als zanger, maar de waarde van zjjn optreden zat in zijn acteertalent, want zijn zingen, neen, Advertentie roeit ze genadeloos uit overleg zou zijn geweest, zich tegen her waardering zouden hebben verzet. Officiële koers De Nederlandsche Bank deelde heden ochtend desgevraagd mede, dat, in ver band met de revaluatie van de gulden, de officiële koers ten opzichte van de dollar is vastgesteld op 3.59 1/43.64 dat hield niet over. Niettemin zijn we dankbaar voor zijn verschijning in de pretentieloze rubriek van grote naar kleine k. Na de aardige aflevering van de kostelijke serie. „Vader weet het beter" trad ten laatste male, althans in de huidige samenstelling het internatio naal journalistenforum op. Voorzitter Diepenhorst, langzamerhand wat minder overgevoelig geworden, bestond het om ons volkskarakter, dat van onze jeugd en van opvoeding en onderwijs in dis cussie te brengen. Daarbij kreeg de Hongaar Balasz eindelijk eens de kans om zijn welwillende inborst duidelijk te maken. De Zwitser Bleich bleef beneden zijn eigen niveau, omdat zijn sterkte ligt in de scherpe en juist geargumenteerde aanval (en ze wilden het deze keer ken nelijk allemaal prettig houden). De Zweedse mevrouw De Monchy liet ge zellig haar sentiment spreken. De Duit ser Opitz liet in bepaald grootse beschei denheid bijna verstek gaan om niet te prikkelen en de wijze Amerikaan Hol mes liet ook ditmaal weer zijn objectief toegelichte oordeelvellingen los. Ons wantrouwen, onze geestelijke zindelijkheid, huiselijkheid, burgerlijk heid en spaarzaamheid, werden ge steld of geroemd, de oprecht heid van de jeugd en haar overbelasting (sleutelwoorden bij het onderwijs zijn huiswerk en overgang in de plaats van zon en spel). Als vriendelijke peroratie leverde ieder zijn visie op Oranje en Nederland. Het was erg prettig en met de diepgravende en toch eenvoudig sprekende ds. Van den Bosch werd om streeks 11 uur een televisiedag afgeslo ten. die ons bepaald had verrijkt en in veel opzichten deugd had gedaan. DINSDAG. Den Burcht: Kapitein J. D. J. Postma spreekt over de Groninger kustvaart. 8 u. nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O. Popu lair concert. Promenade-orkest olv. Bene dict Sllberman. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huis)Leden vergadering afd. Rijnland. Ned. Roode Kruis. 8 uur nam. Oegstgeest: Zendingsschool. Verkoopdag. 25 uur en 710 uur nam. Warmond: 't Trefpunt. Filmavond Ring Bollenstreek CJV. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Het Gulden Vlies: Filmavond reisbureau „Eurotours". 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarvergade ring Ver. Koninginnedag. 8 uur nam. Lakenhal: K. en O.-concert Jules Eskln. 8 uur nam. Restaurant Van der Heijden: Show mo demagazijn Futura. 8 uur nam. Warmond: 't Trefpunt. Lezing over bezoek burgemeester aan Midden- Oosten. 8 uur nam. DONDERDAG Casino-theater: K. en O. „Shalom". 7 u. nam. BINNENLAND In de ry van 310 belangryke dieren tuinen, die de wereld telt, neemt die van Amsterdam, Artis, de vierde plaats in. De directie van de Amsterdamse dierentuin heeft dit met vreugde geconstateerd uit de cijfers, die de Zoological Society of London heeft gepubliceerd. De meeste diersoorten zijn te vinden in de dieren tuin van West-Beriyn (1534), die van Londen telt 1411 soorten, New York komt tot 1235 en daarop volgt Artis met 1115 soorten. Deze cyfers zijn van 1959. Met de bezoekcijfers komt Artis niet zo goed uit de bus. Terwijl West-Berlijn, Londen en New York ieder Jaar op 2 miljoen bezoe kers kunnen rekenen, haalt Artis met moeite de 800.000. Het hoogste aantal be zoekers boekt de dierentuin van Wash ington: 4 miljoen per Jaar. Maar daar wordt dan ook geen toegangsprijs bere kend. Het grootste sleepbotenbedryf van Amsterdam, de N.V. Reedery v/h. Gebr. Goedkoop, heeft dezer dagen een nieuw havencomplex in gebruik genomen, dat door architect ir. F. J. E. Dekeukelelre is gesitueerd aan de IJ-oever, nabij het havengebouw, ten westen van het Cen traal Station. Het complex bestaat uit een laagbouw van 120 meter lengte en 18 me ter diepte, in het midden waarvan een 6 verdiepingen hoog bedrijfsgebouw steekt, dat doet denken aan de verkeerstoren van een luchthaven. Die overeenkomst gaat verder: op de vijfde verdieping van dit gebouw zetelt de afdeling operatie van de sleepdienst, die voortdurend radio-telefo nisch contact heeft met de sleepboten, die in het gehele havengebied van Amster dam-oost tot IJmulden opereren. Gistermorgen is de 47-Jarige metse laar J. ter Steege, vader van 8 kinderen, van het dak gevallen van een woning aan de Haagweg te Rijssen, waar hij reparatie verrichtte. De man kwam op een ijzeren hek terecht en was op slag dood. By K.B. van 27 februari 1961 is benoemd tot vice-president by de Maas trichtse rechtbank, mr. W. J. M. Berger, thans rechter in genoemde arrondisse mentsrechtbank. - Gistermiddag is het 4-Jarlge Jongetje Tuiteman uit Purmerend, toen hij plot seling een straat overstak tussen een vrachtwagen en een aanhangwagen te recht gekomen en dodeiyk verongelukt. De chauffeur van de vrachtwagen, die zeer langzaam reed, heeft niets van het ongeluk gemerkt. Gisterochtend is uit het water van de Buitensingel, langs de Mauritskade in Amsterdam, het lijk opgehaald van de 68- Jarige F. van Rooyen. Hij is zondagnacht, waarschljniyk misleid door de duisternis, te water geraakt en verdronken. Smaldeel I van de Kon. Marine, be staande uit de kruiser „De Zeven Pro vinciën". de Jager „Gelderland", het fre gat „De Bitter" en de onderzeeboot „Zee leeuw", brengt van 4 tot 10 maart een bezoek aan de Franse Middellandse Zee haven Toulon. In de Stationsstraat in Apeldoorn is gisteren de 14-jarige scholier R. van der Stap by een verkeersongeluk om het leven gekomen. Komende van school, reed de Jongen met zijn fiets naast een vriend. Plotseling raakte hij met zijn traüper het voorwiel van de fiets van deze vriend. Als gevolg hiervan kwam hy te vallen. Op dat moment passeerde Juist een zware vrachtauto. De Jongen werd overreden en liep zware inwendige kneuzingen op. Ti1- dens het vervoer naar het ziekenhuis is hij overleden. De 49-Jarige A. Kuper uit Amers foort is gistermorgen op de Rijksweg 26 (Den BoschUtrecht) by Culemborg, om het leven gekomen, toen hij met zyn motor tydens het passeren met een kleine autobus in aanraking kwam. De heer Kuper sloeg met zyn motor tegen het wegdek en was op slag dood. BUITENLAND In Cyprus zal moord met de dood kunnen worden gestraft, aldus heeft het Hooggerechtshof bepaald. De maximum straf voor doodslag wordt levenslang. President Kennedy, wiens torpedo boot tydens de tweede wereldoorlog tot zinken werd gebracht, heeft de eerste week van juli aangewezen als „week voor de veiligheid op zee". Een vriendschappeiyk bezoek dat vyf Amerikaanse oorlogsschepen woensdag aan Kaapstad zouden brengen, is afgelast in verband met de situatie in Kongo, aldus is van Amerikaanse zyde in Kaapstad meegedeeld. By een treffen tussen Zuidvietname- se regeringstroepen en communistische guerrilleros, dit weekeinde, ca. 150 km. ten zuidwesten van Saigon, zijn meer dan vyftlg opstandelingen gesneuveld, aldus berichten uit de Zuidvietnamese hoofd stad. De verliezen van de regeringstroe pen zyn niet bekend. Een Oostenrykse bioloog heeft ont dekt dat Italiaanse bijen een andere „taal" spreken dan Oostenrijkse. Een Oostenryk se bij „danst" betrekkelijk levendig in vergelijking met een Italiaanse by. In tegenstelling tot bijv. een Indiase by kun nen Oostenrijkse en Italiaanse byen wel de plaats aangeven waar zy voedsel heb ben gevonden. De Indiase by kan alleen maar door opgewonden dansen aangeven dat hij voedsel heeft gevonden. In het verlaten gehucht Pardallhan, naby Bezlers in Zula-Frankrijk, hebben 89 Parijzenaars een gemeenschap naar het model van een Israëlische kibboetz ge sticht. De groep wordt geleid door de 33- Jarige Vincent Thibout, die anderhalf Jaar ervaring in Israël heeft opgedaan en daar tot het Joodse geloof is overgegaan. Hy is de enige van de groep die dit geloof aanhangt. Een Spaans vliegtuig, dat op weg was van Madrid naar Buenos Aires, is gisteren in Sao Paulo verongelukt en verbrand. De bemanning en de 37 passagiers kwamen er met de schrik af. De Britse regering heeft besloten een vereenvoudigd paspoort uit te geven. Hier mee kunnen Britten in een aantal Euro pese landen, waaronder Nederland, reizen. Het nieuwe paspoort zal met ingang van 15 maart te krygen zyn. Een schietparty tusen twee Mexi caanse families, die reeds Jaren een ge schil hadden over een stuk grond, heeft aan minstens dertien mensen het leven gekost. Het gevecht deed zich voor in het dorp Tamarlndo, nabij Acapulco. In het noordoosten van Mexico zyn acht mensen om het leven gekomen ten- fevolge van het eten van ondeugdeiyk rood. Een honderdtal mensen is ernstig ziek. Het Amerikaanse bevoorradingsschip „Betelguese" heeft gisteren in Holy Loch in Schotland ligplaats gekozen naast de „Proteus", het Amerikaanse moederschip voor Polarisonderzeeërs, dat zaterdag in Holy Loch voor anker is gegaan De Amer. marine-autoriteiten hebben nog niet willen zeggen of de Amerikaanse schepen in het gebied van de Clyde Polaris-raket- ten aan boord hebben. Volgens de volledige voorlopige uit slag van de zondag in Chili gehouden verkiezingen hebben de oppositiepartijen hun positie verstrekt. De communisten hebben veel terrein gewonnen. Ook de radicalen, die samenwerken met de libe raal-conservatieve coalitieregering, hebben winst behaald. Te Vaux-sur-Selne by Parijs is een employé van de Poolse ambassade in Frankrijk, Ladislaw Darmach, aangehou den. HIJ had papleren betreffende de Franse defensie by zich. Een groep Amerikaanse Jongelui heeft zondagochtend vroeg op het terrein van de Sovjetrussische ambassade in Washington vuurwerk van zwaar kaliber afgestoken. Toen de politie verscheen, vond zij op het grasveld voor het am bassadegebouw een Amerikaanse vlag. De jongelui waren verdwenen. Gisteren is in Tokio van officiële zijde meegedeeld dat de Japanse eerste minister, Hajato Ikeda, van 20 tot 22 Juni as. een officieel bezoek aan Washington zal brengen, zulks op uitnodiging van zijn Amerikaanse ambtgenoot, Kennedy. Ikeda zal in Washington beraadslagen met Ken nedy en andere Amerikaanse gezagsdra gers. De leider van de Federale Dominion- partij in Noord-Rhodesië, Van Eeden, heeft meegedeeld, dat de party heeft be sloten in het gehele gebied van de fe deratie een referendum te houden tot steun van de campagne van de federale premier, Welensky, tegen de te Londen gedane grondwetsvoorstellen. Dit referen dum zou tegen het midden van het Jaar moeten worden gehouden. Van Eeden j heeft de leider van de partij in Zuid- Rhodesië, Harper, voorgesteld zich bij deze I campagne aan te sluiten. Harper echter heeft geantwoord dat hij hiervoor niets voelt. Hevige stormen, die soms de kracht van een tornado hadden, hebben gisteren delen van de Amerikaanse staten Tennes see en Indiana geteisterd. Tenminste vier mensen kwamen om het leven. De Juridische adviseur van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Den Haag, prof. mr. W. Riphagen, is gister ochtend met algemene stemmen gekozen tot rapporteur van de voltallige commis sie van de Internationale Conferentie over de diplomatieke voorrechten en immuni teiten, die te Wenen wordt gehouden. Deze commissie zal vijf weken lang de ontwerpconventie artikel voor artikel be spreken. Prof. Riphagen is leider van de Nederlandse delegatie. „De politie en de nationale verdedi ging zullen voortaan nauwer samenwer ken teneinde dag en nacht het hoofd te kunnen bieden aan elke binnenlandse agitatie", zo heeft de Zuidafrikaanse mi nister van Justitie, Erasmus, gisteren in de Senaat meegedeeld. Hy zei, dat er een reservekorps van de politie zal worden opgericht, dat om te beginnen 5.000 blanke vrywllligers zal omvatten. Voorts wordt de oprichting van schietvereni gingen voor vrouwen overwogen, aldus minister Erasmus. Dertig politiemannen in Jokosoeba (Japan) hebben een taxichauffeur, die zijn vergunning niet wilde (trouwens ook niet kon) laten zien, met taxi en al het nabye politiebureau binnengedragen, na dat de chauffeur in kwestie, de heer Na- sanoboe Hida, geweigerd had uit de wa gen te komen en alle raampjes gesloten had. Op de binnenplaats van het politie bureau hebben de politiemannen op hun gemak de taxi opengebroken en de chauf feur „eruit gepeuterd" Bij een ontploffing in een werkplaats te Vlcenza in Italië zyn gisteren zeven tien Jonge vrouwen, die daar werkten, ge wond geraakt, vyf van haar verkeren in levensgevaar. Aangenomen wordt, dat de ontploffing het gevolg was van een lek in een gasbuis. Het ontsnapte gas zou zyn ontbrand door een vonkje in een elektri sche bel. Prins Friedrlch van Pruisen, die de Britse nationaliteit heeft, zal ruim 6'/£ miljoen gulden schadevergoeding krygen voor zyn in de laatste wereldoorlog door Russische troepen verwoeste bezittingen bij Kamenz in Opper-Silezië. Het geld komt uit een fonds dat door Polen ter beschikking is gesteld voor schadevergoe ding aan Britten. Opper-Silezië staat nu onder Pools bestuur. VOOR HEDENAVOND: Hilversum i, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Radicvolksunlversiteit: Industrie en wel vaart, d. P. Delfos. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.40 Gram. 22.00 Muzik. lezing. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Accordeonduo. 18.20 Gram. 18.30 V. d. Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Vastenmeditatie. 20.00 Bas en piano. 20.30 Avondcollege. 21.00 Limburgs Symf. ork. en soliste. 21.45 Orgelconc. 22.25 Boek- bespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en on gehuwd, lezing. 22.55 Cabaretprogr. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Int. agrarisch nws. 20.00 Journ. 20.20 Korte film. 20.30-22.15 Speel film. VOOR WOENSDAG 8 MAART Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. en act. 8.00 Nws. 8.18 Gram en act. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Schoolradio. i*a!ta3rvH PICTOGRAM m 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde ora de oplossing te lezen 1. De Doelen: Ledenvergadering Leidse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Doelenkazerne: Gezelschap Beumer speelt "Porgy and Bess". 8 uur nam. In Den Vergulden Turk: Gespreksavond Bahai-onderricht voor Nederland. 8 uur nam. In Den Vergulden Turk: Selskip „Frys- lan". Spr. G. Koelstra over de Friese dich ter Obe Postma. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ned. Mij. voor Nyverheid en Handel. Spr. prof. dr. J. P. H. v. d. Want over bloembollenexport. 12.30 uur nam. RehobothLedenverg. Veron. 8 uur nam. Ryksherbarlum (Nonnensteeg 1): Le denvergadering Kon. Ned. Natuur-histo- rlsch Ver. 8 uur nam. Snouck Hurgronjehuls: Rudolf Steiner- herdenking. Spr. dr. F. W. Zeylmans van Emmlckhoven over „Rudolf Steiners leven en werk". 8.15 uur nam. Restaurant Van der Heyden: Show mo- demagazyn Futura. 8 uur nam. Acad. Ziekenhuis: K. en O. Spr. dokter M. W. Jongsma over het Acad. Ziekenhuis. 8 uur nam. Gerecht 10: Soefl-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. Oud-Kath. Kerk (Zoeterw.singel 50): Gesprekskring Oecumenische Raad Leiden 8 uur nam. PredikerEvangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm. bijbelstudie; 11 uur ds. K. C. van Oossanen. Den Burcht (grote zaal)Toneelver. D.O.B. speelt „Gieren op het veilig nest". 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Diploma-uitreiking aan Jonggezel-zetters en -drukkers. 3 uur nam. Volkshuis: Geref. Jeugdverband. Otto Sterman draagt voor „Ebbenhout". 8 uur nam. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG De Harmonie: Expogé. Spr. mevr. S. GoossensSteelink over het vluchtelin genvraagstuk. 8 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht 84)Vrou wenbond NVV. Spr. mevr. Margriet de Sabloniére over het rassenprobleem. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „ver kenningen in de ruimte. Spr. dhr. T. de Groot. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling werk Van Goethen, Van der Heyden en Leerlnk. (tot en met 31 maart). LakenhalTentoonstelling van werk van leden der groep „Atol" (Tot 27 maart). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u BIOSCOPEN Trianon: „De grote bedrieger". (14 Jr). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: Tot en met maandag: „De vijand kwam 's nachts". (14 Jr). Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond.: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur; vanaf dinsdag "Me and the colonel". Casino: Zal wind erven". (18 Jr). Werkd 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2 30 4.45, 7 en 9.15 uur; donderdag 7 en 9.15 uur: K. en O. Lido: „Het mes". (18 Jr). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag: 2.30, 4.45, 7 cn 9.15 uur Luxor: "Pearl Harbour Hirosjima". (14 Jr). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De ballade van een soldaat". (14 Jaar) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Astra - Wassenaar Dag. 8 uur zat. en zond.: 7 en 9.15 uur "North West Fron tier" (De zoon van de Maharadia). 14 Jr. Donderd. 8 uur „Dr. Vlimmen 18 Jr. Zond. en woensd. 2.30 uur ,,'t Zit in de lucht". Alle leeft. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden is geopend Apotheek Van Drlesum, Mare 110, tel. 20406. BI) geen gehoor bl) Uw nolsnrts of specialist (of diens waarnemers), bel op doktersteleioon 22222. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Politiekapel. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. en tentoonstel- llngsagenda. 13.20 Hammondorgel en zang. 13.45 GesproKen portret. 14.00 Gram. 15.00 De begroting van Buitenlandse Zaken, le zing. 15.10 V. d. Jeugd. 17.00 Gram. 17.25 Orgelspel. 17.50 Regeringsuitz.: Het emi gratiepraatje van eerstejaars-studenten. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Re geringsuitz.: De aanmelding van eerste jaars-studenten in de tandheelkunde voor het studiejaar 1961-1962, door prof. dr. H. M. J. Scheffer, directeur van het tand heelkundig instit. te Utrecht. 18.30 Lich te muz. 18.55 VARA-Varia en gram. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Kanttekeningen, praatje. 19.20 Act. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Maarten moet hangen, hoorsp. 21.35 Muzik. lezing. 22.15 Voetbalpraatje. 22.20 Zestig Jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nws. 22.40 Strykork. 23.05 Tussen mens en nevelvlek, lezing, 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 ni. NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgen wijding. 10.45 Radiophilharm. ork. 12.02 Gram. 12.10 Pianorecital. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Opera-fragmen ten. 13.40 Gram. 15.00 Muz. voor de Jeugd. 15.45 Vierhandig pianospel, v. d. jeugd. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beurs ber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Koorzang. 18.20 Het Spectrum, lezingen. 18.35 Vocaal ens. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Planorecital. 19.30 Radio krant. 19.50 Gram. 20.00 Bidstond voor gewas en arbeid. 21.15 Gram. 21.25 Mer rie Engeland, zangspel. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennleuws. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e l(jn van 1820 uur) Ton sourire est dans mon coeur, (Chap lin), Tout l'amour (Botkin), Georges Jou vin; Au bord de la Tamise (Magenta), Orkest Franck Pourcel, Luxembourg polka (Relsdorff), id.; En Avril k Paris (Trenet) id.; Malaguena (Lecuona), Begin the be- gulne (Porter), Andalucia (Lecuona), Galllardo (Noblot), Ensemble Marcel Az- zola; Ces petltes choses lè, (Gasté), Bell bottom blues (Carr), Pam-pou-de (Gasté) Orkest Hubert Rostaing; Holiday for strings (Rose), Orkest Stanley Black; Ich zahle taglich meine Sorgen (Howard), Penny swing (Manhattan). Peter Alexan der; Ebb tide (Maxwell), Orkest Stanley Black; Dreh' dlch noch einmal um (Gaze) Wlr geh'n so lelcht am grossen Glück vor- bei (Jary), Cindy Ellis; Patricia (Prado), Orkest Stanley Black; Pita camion (Za- mora), Conjunto Batacha del Mexico; Pierdrita del mar (Sham), id.; One, two, button your shoe (Johnston), Melancho ly baby (Morton). Orkest Stanley Black; Yum bambe (Diaz), Ay! Pero besame (Pi- mental), Conjuto Batacha del Mexico; De- licado (Azvedo), Orkest Stanley Black; Mean to me (Turk), I Like the likes of you (Harburg), Debbie Reynolds; Cana dian sunset (Heywood), Orkest Stanley Black; It might as well be spring, Any way the wind blows (Dunham), Doris Day; 12th Street rag (Bowman), Orkest Stanley Black; Blues in the night (Ar- len), Come rain or come shine (Arlen), That old black magic (Arlen), I gotta right to sing the blues (Arlen). Oscar Pe terson. Ray Brown, Barney Kessel; Ballad (Mullingan). Gerry Mullingan, Stan Oetz, Lou Levy, Ray Brown. Stan Levy; Too close for comfort (Bock), id. TELEVISIEPROGRAMMA NCVR: 17.00 V. d. jeugd. NTS: 19.30- 17.40 Int. Jeugdjourn. 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Act. 20.30 Sport- panorama. 20.50 TV-film. 21.30-22.20 Lit teraire gedachtenwisseling. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Volksdansen. 13.30 V. d. landb. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Zangrecital. 14.40 Gram. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorspelen. 17.00 Ves pers. 17.45 Lezing of voordr. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Quiz. 21.00 Ork. conc. (21.25-21.40 Lezing) 23.00 Nws. en ber. 23.30 Lezing. 23.45 Pari, overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Piano- recital. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Gevar. muz. 13.31 Popul. muz. 14.31 Licht progr. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.15 Races. 16.31 Lichte muz. 16.45 Muz. blj het werk. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Uitsl. races. 17.48 Gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ 20.25 port. 20.31 Hoor sp. 21.00 Hoorsp. 21.31 Gevar. progr. 22.31 Verz. progr. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Gevar. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Operafragm. 16.00 Operettemuz. 17.00 Nws. 17.05 Dansmuz. 18.15 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.15 Gevar. muz. 20.00 Gevar .progr 21.45 Nws. 22.15 Kamermuz. 23.00 Jazz- muz. 23.15 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Amuz. muz. 0.30 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.25 Gram. 14.15 Kamermuz. 15.05 Gevar. muz. 16.55 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Gram. 19.30 Ge- far muz. 22.30 Gram. 23.10 Solistenconc. 23.40 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 tVeerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Schoolradio. 14 45 Schoolkoor. 15.00 Kamermuz. 15.15 Schoolkoor. 20.00 Voetbalwedstr. Dults- .6 06 Engelse les. 16.21 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 Pianorecital. 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en -filosofie. 1820 V. d sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 schoolkoor. 15.30 Gram 16£0 Koersen ïand-België. 2145 Gram. 22.00 Nws. 22.1. Pedagogisch praatje. 22.25 Ethnische muz. in India. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelie den. 484 m., 13.00 Nws. 14.17 Gram. 15.05 Gram. 15.30 Gram. 16.07 Lichte muz 17 15 Nws. 18 30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.10 Hedendaagse muz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a CL bó 2 4> S wind m/s. i bf 8 Cc Amsterdam lioht bew. z 2 17 4 0 Den Helder licht bew. zw 4 13 3 0 Ypeniburg Vlissingen licht bew. wzw 2 17 2 0 lioht bew. wzw 3 16 5 0 Eekte licht bew. wstil 15 2 0 De Bilt lioht bew. zw 2 18 1 0 Twente licht bew. w.stil 16 6 0 Eindhoven licht bew. w.stil 19 2 0 Z -Limburg lioht bew. z 5 17 4 0 Helsinki lioht bew. wnw 9 10 1 0 Stookholim zwaar bew. w 9 11 5 0 Oslo lioht bew. no 1 8 2 0 Kopenhagen licht bew. w 4 9 2 0 Aberdeen onbewolkt wstil 9 -1 0 Londen licht bew. w.stil 16 3 0 Brussel onbewolkt zw 2 19 5 0 Luxemburg onbewolkt w.stil 16 3 0 Parijs onbewolkt w.stil 17 2 0 Bordeaux mist w.stil 21 -1 0 Grenoble onbewolkt w.stll 17 -0 0 Nice zwaar bew. n 5 15 8 0 Berlijn onbewolkt w 2 11 3 0 Frankfort onbewolkt o 1 16 -3 0 Miinchen onbewolkt z 2 13 0 0 Wenen onbewolkt wzw 2 11 1 0 Innsbruck onbewolkt wnw 1 14 -3 0 Belgrado onbewolkt wzw 1 13 -0 0 Athene onbewolkt nnw 4 14 8 0 Rome onbewolkt w.stil 17 3 0 Ajaccio onbewolkt o 3 15 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2