SENSATIONELE OMMEKEER IN HET SCHEREN: NIEUWE §j DOCOS, geen teamgeest, verloor onnodig van Povac met 4-6 Frostbiting op Loosdrecht Eerste ritten op de weg Brumel sprong 2.22 meter Verzwakt judoteam verliest in Antwerpen van Belgen het mesje dat u niet voeltl Commissie voor geneesmiddelen Legerleiding overweegt aankoop van de „schietbioscopen" MAANDAG 6 MAART 1961 Tafeltenniscompetitie Ondanks de individualiteit van tafeltennis is voor de competitie toch teamgeest nodig, waardoor de ploeg als geheel aan sterkte wint. Dat bewees weer eens de ontmoe ting van Docos met koploper Povac, waarin de Leidenaren allen behoorlijk op slag waren, maar als team de kracht misten om de kleine nederlaag (4—6) in gelijk spel of zelfs winst om te zetten. Van Veen verloor ondanks verbeten verdedigen met 20—22, 17—21 van Kra mer, Bakker, met 1321, 2115, 1521 van Bouwman, waarbij hij in de laatste game een 515-achterstand geheel wist te nivelleren en toen opeens geen punt meer scoorde! (02). Steenbergen was kansloos tegen Gomipelman, maar diens aanval was dan ook bijzonder secuur. (03). Bakker scoorde het eerste Leidse tegenpunt. Vrijuit aanvallend dwong hij Kramer tot een riskante tegenaanval en met 25—23, 18—21, 21—19 was de Leide- naar net iets gelukkiger (1—3). Gompelman leek tegen van Veen re gelrecht op de zege af te stevenen (8-21). Zijn plaatsen was af, maar hij nam in de volgende game teveel risico. Ook de defensie van van Veen werd wat scher per (2115) en zo was een beslissende game nodig om Gompelman de zege te geven (12—21). Steenbergen had wat meer succes. Bouwman viel snel aan, won de eerste game (1021) en kwam de tweede 10-15 vóór. Steenbergen hield evenwel het hoofd koel en nam die game met 21-17. Bouwman veranderde van tactiek. Be hield tempo zonder direct te scoren en varieerde met drop shots. Steenbergen was echter attent en anticipeerde de korte ballen die meestal uit de fore- handhoek gespeeld werden. Met 21-16 kwam Doc as wat dichter bij Povac (2-4). Even heeft Bakker sterk gespeeld. Dat was tegen Gompelman, die hij geen ogenblik de kans gaf een voorsprong, laat staan een game te veroveren. De aanval van de Amsterdammer ving hij rustig op met zwaar gekapte defensieve slagen en nam bovendien op elke kans het initiatief over. Na 21-19, 21-16 en 3-4 was nog alles mogelijk. Steenbergen verdedigde elke voorsprong tegen Kra mer hand en tand (21-16) riskeerde daarna teveel (11-21) en toen vervielen beide spelers in een lang prikduel waar in Kramer constant de ballen hoog aan gaf om Steenbergen tot riskeren te bren gen. Deze werd onzeker en dat gaf Po vac 16-21 en 3-5 in matchpunten. Van Veen verloor wéér na verlenging. Nu van Bouwman (20-22, 18-21) en dat gaf Povac de zege (3-6). Docos won de dubbel, wat de eindstand op 4—6 voor de bezoekers bracht. SCYLLA 2—NEDLLOYDS 3 0—10 Voor het eerst sinds zij in de over gangsklasse debuteerden is het voor de Scylla-reserves onmogelijk gebleken een tegenpunt te scoren! (0—10). Kam- pioenskandidaat NedLIoyd had in Ho- gendoorn inderdaad een sterke troef, maar dat ook de Vries en Eveleens on geslagen bleven, was toch echt onnodig. Kanbier kwam nog tot de beste resul taten. namelijk game winst in een enkel spel en in de dubbel met Karamoy. De laatste bracht het niet verder dan twee maal verlenging in zijn enkelspelen! Het is te hopen dat Scylla in haar oude zaal tot betere resultaten komt. In de eerste klas Junioren bleef Scylla haar gasten nog juist de baas, ondanks het feit, dat bij Treffers John v. Ruiten ongeslagen bleef. Dick Springer, Max du Prie en Joop Verkerk scoorden echter elk tweemaal, waardoor de zege een feit werd: 64. Het juniorenteam van het Leidse Volkshuis speelde zaterdag voor de 2e- klasse C een uitwedstrijd tegen Treffers 2. De Veners wonnen met 64. Hockey - overzicht Alhoewel LeidenHGC werd ver schoven naar de volgende week, is er toch gespeeld, tegen A'dam 2. In een rustige wedstrijd onder uitstekende lei ding behaalde Leiden een regelmatige overwinning. De eerste helft bood een vrijwel gelijk opgaande strijd met een snellere en actievere Leidse voorhoede. Toen op een gegeven moment een over treding door de A'damse achterhoede werd gemaakt, kwam 't „kanon" naar vo ren om de strafcorner te nemen. B. van den Bosch gaf de finishing touch aan het schot en bracht de stand op 10. In de tweede helft beheerste Leiden weldra het middenveld en kwam de Leidse voorhoede regelmatig in de cirkel, maar vond daar de uitstekende keeper Boks op zijn post. Leiden verhoogde het toch al niet hoge tempo en dit had paniek in de Amsterdamse achterhoede tot gevolg. Er werden overtredingen gemaakt, maar ook strafcorners gemist. Een snelle rush van Krol bood Deutman de kans om te scoren (20). De Amsterdamse voorhoede werd weer even actief, maar de Leidse achterhoede hield het hoofd koel. Zo kwam het einde van deze iet wat tamme wedstrijd zonder grote hoogtepunten. Leiden heeft zich stevig aan de kop genesteld, maar krijgt nog zware wedstrijden tegen HGC! Leiden 2 mocht haar kampioensge dachten deze zondag helaas niet ver wezenlijken. BMHC 5 had uitstel van executie gevraagd wegens een vete- ranentoernooi. Het wachten is nu op een nieuwe speeldatum. Dames: Lelden 1—BDHC 3: 1—2. Een zwaar gehavend dameselftal trad tegen BDHC in het strijdperk. En dat er een nederlaag te verwachten was, werd wel duidelijk, ondanks de invalsters mej. M. Steinz, A. Uhlenbeck en last but not least mevr. Bardeniers-Berendsen. Het was een rommelig geheel, zonder ver band. De BDHC-dames waren technisch stukken beter en vormden bovendien een homogener elftal. De lage score hebben de Leidse dames te danken aan mevr. Gardeniers (niet meer zo snel, maar nog altijd fel en enthousiast!) en mej. Goekoop, die een prima partijtje hockey speelden. De rest van het elftal was te traag, het afgeven van de bal duurde te lang. Toch was er in de 2e helft even een opleving! Een snelle uit val stelde mej. Holthuis in staat om te scoren en de eer te redden van deze zéér matige wedstrijd. Hockey-uitslagen Heren, le-klasse: DSHCTOGO 62; AmsterdamHDM 12. Overgangsklasse ALeidenAmster dam 2, 20. 2e-klasse D: HHYC 4—HDM 4, 2—0; HDS 2—Rijswijk 0—2; Wilhelmus—Lei den 3, 20. 2e-klasse E: HBS 2—Zandvoort 1—0; Kieviten 3Zuidwijck 04. Dames, le-klasse: Be PairGooi 21; KievitenGroen Geel 21. 2e-klasse B: LeidenBDHC 3, 12; alliance 2—Rood Wit 2—0. Zondag had de laatste serie van drie wedstrijden in de Flying Juniorklasse plaats. Deze finale werd weer begun stigd door bijzonder fraai weer, alleen liet de wind diverse malen geheel ver stek gaan. Desalniettemin werd er door een veertiental zeilers enthousiast en fanatiek gevaren. Want het ging om de hoofdprijs in het algemeen klassement van de winterwedstrijden. Drie zeilers hadden een goede kans, namelijk Coen Gülcher, Joop Schipper en Dick Bellinga. Theoretisch kon ook nog Duuk Dudok van Heel winnaar worden, maar dan moest hij alle'races winnen. En tot grote verrassing speelde deze jonge zeiler dit ondanks de ver woede tegenstand van zijn geroutineer de tegenstanders klaar. In de eerste race kreeg hij de leiding in het kruisrak vóór Dick Bellinga. In de tweede wed strijd echter wist hij op het ruim- schootse rak uiterst geconcentreerd va rend de leiding aan Joop Schipper af te snoepen. Toen na enig uitstel nog de laatste en beslissende race gevaren werd. liep Dudok van Heel na een felle strijd Coen Gülcher voorbij om met ruime voorsprong als winnaar te fi nishen. Zeer verdiend won dus Dudok van Heel de hoofdprijs van het Flying Junior-Frostbiting 1961. De uitslag was: 1. Duuk Dudok van Heel 142 pnt: 2. Coen Gülcher 136 pnt; 3. Joop Schipper 133 pnt; 4 Dick Bel linga 128 pnt; 5. A. Keyser 72 pnt. WIELRENNEN Het cross-seizoen is thans afgelopen en de strijd op de weg heeft een aanvang genomen. De Leidse Swift-Combinatie en de wielervereniging „De Bollenstreek" trokken er cp deze zonnige zondag op uit in clubverband. De Leidse vereniging ging naar Oude Wetering en reed een parkoers van 72 km. Bij de amateurs zegevierde Bert Zoet in 1 uur 50 min. Tweede werd de Italiaanse renner Musa Francesco - mo menteel in Leiden woonachtig -, die in zijn geboorteland als prof. heeft gereden en zich nu als lid bij de Swift-Combina- tie heeft aangemeld. Een aanwinst voor de Leidse vereniging. W. v. d. Berg (Lei den) werd derde en W. C. de Jongh (Lis- se) vierde. Bij de nieuwelingen (56 km.) was de uitslag: 1. A. van Amsterdam (Leiderdorp) 1.24 min., 2. Leemans (Lei den), 3. v. d. Hulst (Zoeterwoude), 4. v. d. Werf (Alphen), 5. Schraverius (Rijnsburg), 6. Kerkvliet (Alphen), 7, B. Smit (Sassenheim), 8. v. Engelen (Al phen). 9. Brittyn (Leiden). De adspi- ranten reden 32 km. Hier was het resul taat: 1. P. de Jong (Roelofarendsveen), 2. v. Beek (Hazerswoude), 3. Wesselman (Roelofarendsveen), 4. Bakvis (Leiden. „DE BOLLENSTREEK" De renners van „De Bollenstreek" trokken naar de Ruigehoek en reden daar een rit over, 41 km. Winnaar in de A-klasse werd Jan van Dijk uit Lisse in 58.30 min. Met hem finishte Wefjers uit Hillegom als tweede. Arie van Houwe- lingen (Sassenheim) werd derde op 3 min., 4. Dijkstra (Noordwijkerhout). 5. De Wolf (Hillegom), 6. Stroomberg (Hil legom) en 7. Willemse (Hillegom). De Belg Arthur de Cabooter heeft zaterdag de eerste belangrijke wegwed strijd in België van het wielerseizoen 1961 gewonnen. Hij zegevierde in de 177 km lange ronde van het volk met een half wiel voorsprong op zijn land genoot Frans Schoubben. De Nederlan der Jacques van der Klundert, die dit jaar voor het eerst als prof. rijdt, le verde een voortreffelijke prestatie door m het sterke veld als vijfde te finishen. De Russische hoogspringen Valeri Brumel heeft in zijn derde wedstrijd tegen de Amerikaan John Thomas bewezen 's werelds beste hoogsprin ger te zijn. Tijdens de ,JZnights of Columbus", een wedstrijd die in Ma dison Square Garden in New York werd gehouden, kwam Valerie Bru mel tot zijn beste prestatie in Ame rika met een sprong van 2.22 meter. John Thomas faalde volkomen. Pre cies op de dag van zijn twintigste verjaardag kwam de student van de universiteit van Boston niet verder dan 2.08 meter. Valeri Brumel probeerde nog over 2.26 meter te komen, maar miste de hoogte op het nippertje. Met zijn borst wierp hij de lat af. De altijd goed gehumeurde coach van Thomas zei na afloop „Brumel is een fantas tische springer. Thomas' vorm is te ruggelopen, maar wij zijn nog niet klaar. Het heeft geen zin de neder lagen zo zwaar te nemen. Wanneer John zijn vorm terug heeft zal hij de atletiekwereld verbaasd doen staan". ZWEMMEN FINA-commissie gaat geval Devitt-Larson onderzoeken Een speciale commissie, samengesteld uit bestuursleden van de internationale zwemfederatie, zal ruim een half jaar na de Olympische Spelen te Rome - een onderzoek instellen naar de juist heid van de destijds genomen beslissing van de jury om de Australiër John Devitt als winnaar van de Olympische finale 100 meter vrije slag aan te wijzen en de Amerikaan Lance Larson als tweede te plaatsen. Met verbazing en verontwaardiging heeft de heer De Vries (voorzitter KNZB) van het besluit kennis geno men. „Het besluit is genomen door de kamprechters en er valt niet aan te tor nen. Ritter heeft in Rome destijds al hevig geprotesteerd tegen de beslissing", aldus de heer De Vries. „Ik vind dit besluit onbegrijpelijk. Niet alleen dat het absurd is om een eenmaal genomen beslissing omtrent een Olympische titel nog eens te gaan herzien, maar bovendien wordt de een heid in de internationale organisatie op deze wijze ernstig in gevaar gebracht." HENGELSPORT Visclub P.V.G.W. Wedstrijd in de Ring. vaart te Burgerveen. De vangst viel tegen. Uitslag: 1. Houten- 2. K. Dorre- paal; 3, J. v. Putten; 4. C. v. d. Zwan; 5. v. Bilsen; 6. A G. v. d. Woerd1; 7. P. Vermeuleni; 8. W. Taffijn; 7. en 9. D. de Wolff; 10. v. Delft. De Gulden Voorn. Wedstrijd in Oude Wetering Dorp. Uitslag: 1. C. v. d. Zwan; 2. G. Bavelaar; 3. A. J. v. d. Heijden; 4. Joh. Azier; 5. G. Harland; 6. M. P. Hoogkamer; 7. M. v. d. Zwan; 8. H. v. Alphen; 9. A. ten Dam; 10. D. Wassink. „D.V.V." Wedstrijd in Aalsmeer ring vaart. Goede vangst (17.555 gram). Uit slag: 1. J. Hakker 31 st; 2. J. J. de Groot 20 st; 3. P. Neuteboom 24 sit; 4. P. Leuering; 5. P. v. Egmond; 6. W. Ha- merling; 7. J. Fhilippo; 8. M. B. Leue ring; 9. J. FLippo; 10. C. v. Rees. „De Bliek". Wedstrijd in de Wasse- naarse wetering. Vangst slecht (3860 gram). Uitslag: 1. A. Reij (wisselbeker le prijs en gr. voorn); 2. H. Schouten; 3. P. de Vink: 4 G. Hanno; 5. C. Schou. ten; 6. W. Schouten; 7. W. v. Leeuwen; 8. J. de Vink (gr. bliek); 9. W. de Vink: 10. C. Zandvliet. Kampioen 19601961 werd de heer J. Zandvliet. SPORTSPL1NTERS Vijfduizend, voor het merendeel kritische toeschouwers zijn na afloop van de dames voetbalwedstrijd West- DuitslandNederland, die zondag in Erlangen werd gespeeld, tevreden naar huis gegaan. De Duitse dames zegevier den met 82, ruststand 20, aangezien er aan de conditie in de Nederlandse ploeg nogal wat mankeerde. - De wegwedstrijd GenuaNice over een afstand van 196 km is gewonnen door de Fransman Picot in 4 uur 33 min 40.- sec. 2. Delberghe (Frankrijk) z.t.; 3. Poulidor (Fr.) z.t.; 4. Rudi Altig <W.- Dld.) 4.34.07; 5. Louison Bobet (Fr.); Jo de Roo (Nederland). Onze landgenoot Peter Post heeft zaterdagavond in het Antwerpse sport paleis in een omnium opnieuw verloren van de Belg Rik van Steenbergen. Het verschil was ditmaal minimaal (Van Steenbergen 7 -Post 8 punten). Zes partijen onbeslist Een verzwakt Nederlands judo- team heeft zaterdagavond in Ant werpen met 3—1 verloren van de Belgische nationale ploeg. Door het niet beschikbaar zijn van Anton Geesink, die in Japan vertoeft en van Essink en van Van Ierland, die beiden in clubwedstrijden moes ten uitkomen, waren in de Neder landse ploeg verschillende jongere judoka's opgenomen. Zij brachten het er over het algemeen vrij goed af en indien het een persoon lijke wedstrijd zou zijn geweest, waren waarschijnlijk vier van de zes nu onbe sliste partijen in het voordeel van Ne derland geëindigd. Aangezien het hier echter een landenwedstrijd betrof be stond de mogelijkheid van hikiwake (onbeslist), hetgeen hert eindresultaat een voor Nederland ongunstig aanzien gaf. De wedstrijd werd geleid door de Japanse vijfde dan Nagöaka, die voor deze ontmoeting uit Duitsland was overgekomen. Onze stadgenoot Wolf (Sportschool Luiten) leverde een zeer verdienste lijke prestatie met een onbeslist tegen de Belgische kampioen Outelet. De resultaten waren: Sohaeffer (Ned.) versl Watthiez (Bel gië); Paanen (Ned en Cambier (Bel gië) onbeslist; Brohha (België) versl Hoekman (Ned.); Outelet (België) en Wolf (Leiden) onbeslist; Etienne (Bel gië) versi Gouweleeuw (Ned.); Claude (België) versl Tergouw (Ned.); Bouvier (België) en Dirks (Ned.) onbeslist; Be- gaux (België) en Dadema (Ned.) onbe slist; Lettens (België) en De Lange (Ned.) onbeslist. Judoclubkampioenschap (Van onze correspondent) Hoewel tijdens de zondag georgani seerde judoclubwedstrijden het uit W. J. v. d. Waals, J. Borst ,C. J. de Jong, R. A. H. Schipper, F. Nievaart en R. W. Klin kenberg samengesteld team van het Leidse „Eendracht" reeds in de eerste ronde werd uitgeschakeld, is er toch nog een Leids succes van deze NAJA- wedstrijden te melden. Op grond van de door hem geleverde prestaties werd aan de Eendracht-aanvoerder F. Nievaart het recht toegekend zijn blauwe cein tuur voor een bruine (1ste kyu) te ver wisselen Het kampioenschap werd be haald door het Amsterdamse Tung-Jen, dat hiermede voor de vierde achtereen volgende keer beslag legde op de titel. Ook bij de pupillen was Eendracht niet gelukkig. C. Leget. J. Halvemaan, T. J. v. d. Water, G. C. Redegeld, H. Smit en W. Smits moesten in Ken-Am-Ju en Dschen-Dui hun meerderen erkennen. „In naam van liet gehele Duitse volk" Hoewel het waar is, dat de vernieti ging van het Joodse volk in Europa slechts door enkelen werkelijk werd ge wild en georganiseerd, is zij niettemin uitgevoerd in naam van het gehele Duitse volk, aldus verklaarde de West- duitse presiedent, Heinrich Lübke. De Westduitse president zei, dat van de 500.000 Joden die in 1933 in Duits land woonden, er niet meer dan 30.000 zijn overgebleven. ,,Wü moeten ons er rekenschap van geven, dat wegens de omvang van de materiële, menselijke en morele schade, elke schadevergoeding in de vorm van geld en materiële waarden meer het karakter heeft van een uiting van goede wil dan van een werkelijke schadeloosstelling. Een belangrijk ele ment van ons werk bestaat uit de ver volging van de moordenaars die syste matisch wordt gevoerd door een voor dit doel ingesteld lichaam in Ludwigsburg". HOGERE SALARISSEN AMBTENAREN NED.-GUINEA De gouverneur van Ned. Nieuw-Gui- nea heeft enige tijd geleden het initia tief genomen tot een algemene salaris verhoging voor de ambtenaren in Nieuw- Guinea. De Nederlandse regering heeft voorstellen hiertoe in welwillende be schouwing genomen. Als resultaat hier van kon te Hollandia worden meege deeld, dat besloten is tot een algemene salarisverhoging van 5aan landsdie naren, met terugwerkende kracht tot april 1960. Tevens is besloten om (eveneens met terugwerkende kracht tot april 1960) de van de verhoogde activiteitssalarissen afgeleide verlofsbezoldigingen met 10% te verhogen. Het verlofsalaris mag ech ter niet hoger zijn dan de met 5% ver meerderde activiteitsbezoldiging. De be doeling is, dat de uitbetaling met terug werkende kracht zo spoedig mogelijk zal geschieden. Hoe u zich tot nu toe ook hebt geschoren, zodra u Blue Gillette EXTRA gebruikt weet u wat perfekt scheren is. Alsof er geen mesje in het apparaat zit: zó zacht, zó gemakkelijk. U bentschoneren glad der dan ooit tevoren. EXTRA «èk; Blue Gillette EXTRA OVERAL VERKRIJGBAAR Pakje 5 stuks 0.90 Dispenser 10 st 1.78 Door minister Van Rooy geïnstalleerd (Van onze Haagse correspondent) „Het feit, dat in de toekomst alle verpakte geneesmiddelen, die in Nederland verkocht mogen worden, geregistreerd moeten zijn is ongetwijfeld een der belang rijkste elementen van de wet op de geneesmiddelenvoorziening". Dit zei ons mr. C. J. Goudsmit, raadadviseur bjj de Directie Volksgezondheid van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de bij K.B. benoemde voorzitter van de „geneesmiddelencommissie", die vanochtend door minister mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy is geïnstalleerd. De wet op de geneesmiddelenvoorzie ning, in artikel 27 waarvan de samen stelling van de geneesmiddelencommis sie is omschreven, dateert reeds van 28 juli 1958. Zij heeft een geheel nieuwe fase ingeluid in de geneesmiddelensi tuatie in ons land. Ze moest aansluiten op de wetgeving van 1865 en de sedert dien ontstane en grondig gewijzigde on. standigheden binnen haar werkingssfeer brengen. Wie zich voor ogen stelt, dat „ver pakte geneesmiddelen" In 1865 nog niet bestonden en dat de ontdekking van talrijke geneesmiddelen en de fabrieks matige produktie ervan geleid heeft tot een zeer omvangrijke industrie en han del, zal begrijpen, dat op den d.uur met de wet van 1865 niet meer kon worden volstaan. De wetgever heeft de volksgezondheid centraal gesteld. Vanzelfsprekend heb ben vertegenwoordigers van belangheb benden als apothekers, drogisten, groot industrie en -handel volop gelegenheid gehad van hun opvattingen te doen blij ken. Zoals gezegd eist de wet registratie van elk verpakt geneesmiddel, dat in Nederland wordt verkocht. Een daartoe nog in het leven te roepen „registratie commissie" zal deze registratie ter hand nemen. Ze zal echter eerst dan plaats vinden, indien in redelijkheid kan wor den aangenomen, dat het geneesmiddel de aangeprezen werking bezit en bij gebruik op de wijze als aangegeven op de verpakking niet schadelijk zal zijn voor de gezondheid. De registratie-com missie is geen advies-college, maar een commissie die zelf beslissingen neemt. Van haar beslissingen kunnen belang hebbenden in beroep komen. De taak van de vandaag geïnstalleer de geneesmiddelencommissie zal bestaan uit het adviseren van de minister over een aantal Koninklijke Besluiten, die De Nederlander Broer Dirks heeft een mooie overwinning behaald in de zondag in drie manches verreden inter nationale motorcross te Meaux in Frankrijk. De uitslag luidt: 1. Broer Dirks (Ned.); 2. Baeten (Belg): 3. Gib- bes Austr.)4. Archer (GB)5. Scaillet (Belg). De Brabander Lambert van Leur is zondag in „Monopole" in Den Haag Ne derlands kampioen eerste-klasse libre groot biljart geworden. Met ingang van de wereldkam pioenschappen wielrennen '62 zullen aan het programma twee nummers worden toegevoegd: een ploegenachtervolging en een tijdrit op de weg voor ploegen over 100 km. Dit waren, in technisch opzicht, de belangrijkste besluiten van het con gres van de UCI, dat zaterdag in Pa rijs werd gehouden. Tijdens een zaterdag in Utrecht gehouden vergadering van de spelregel en protestcommissie van de K.N.V3. is het protest van DCV, ingediend na de op 5 februari jl. voor de eerste klas- C (amateurs) gespeelde wedstrijd CVV-DCV toegewezen. De uitslag van deze wedstrijd wordt nu 2-1 in het voordeel van DCV. De uitslag van de Ronde van Bel gisch Limburg luidt: 1. Van Geneugen (België) 5.00.17; 2. Willy Schroeders (Belg.) z t 3. Ray mond Impanis (Belg.) z t; 4. Plet van Est (Ned.) z t 5. Jean Vloebergs (Belg) z t; 6. Franco Miele (Italië) z t; 7. Raymond Vrancken (Belg) z t. De oefenwedstrijd tussen de B- en C-elftallen van de nationale hockey- selectie op Klein Zwitserland ln Den Haag is zaterdagmiddag met 2-1 door het voorlopig B-elftal gewonnen. Jacques van der Klundert leverde zon dag opnieuw een goede prestatie In dc wegwedstrijd Kuurne-Brussel-Kuurne waaraan een groot aantal prominente renners, deelnam, finishte h{j als vier de achter de Belgen De Bruyne, Vandae. le en Noyelle. 1. Leon van Daele 192 km in 5 uur 1 min 20 sec.; 2. Alfred de Bruyne z t; Andre Noyelle op een halve lengte; Het Haagse Guan-Lin legde in deze 4. Jacques van der Klundert (Ned.) groep beslag op de eerste prijs. 5. Julien Schepens (Belg). nog moeten volgen, over de samenstel ling van de zogenaamde U.A.-lijst, waar onder de lijst van geneesmiddelen, die uitsluitend door apothekers mogen wor den geleverd, wordt verstaan en over de vergunningen voor de bereiding en de verkoop in het groot van verpakte geneesmiddelen. Er zijn aan de wet nog vele andere belangrijke aspecten verbonden. Zo zal er een lijst van geneesmiddelen wor den vastgesteld, die uitsluitend geleverd mogen worden op recept van de genees heer. Dan zijn er nog velerlei bepalin gen (bijv. over de aflevering van ge neesmiddelen aan boord van schepen, over de aflevering van ziekenhuizen en de uitoefening van de artsenij bereid- kunst door apotheekhoudende genees kundigen), die nadere uitwerking behoe ven. Voor de eerste taak van de ge neesmiddelencommissie (namelijk het adviseren omtrent de algemene maatre gelen van bestuur, die de in de wet tot uitdrukking gebrachte gedachten ver der zullen uitwerken) is kennelijk de keuze van voorzitter en secretaris op een tweetal juristen gevallen. Uit het feit, dat mr. C. J. Goudsmit als voorzitter en mr. J. A. Bruenings als secretaris voor een jaar zijn benoemd mag worden af geleid, dat hun functies daarna waar schijnlijk door farmaceuten zullen wor den vervuld. BOEREN IN HAPERT (N.-Br.) VOOR l'/4 MILJOEN GEDUPEERD (Van onze correspondent) De districtsrecherche van de Rijkspo litie te Eindhoven heeft één van de di recteuren van het Eerste Zuidneder landse Bloembollenbedrijf N.V. uit Ven huizen (N.-H.) gearresteerd als ver dacht van verduistering van gelden, die aan deze N.V. toebehoorden. Het bedrijf dat in het begin van het vorig jaar door deze directeur werd opgericht, is enkele maanden geleden failliet verklaard. Hierdoor leden ruim 150 boeren uit Hapert (N.-B.) en omgeving gezamen lijk een strop van circa 1% miljoen gul- den. De opbrengst van de openbare ver koop van de gebouwen en inventaris van dit bedrijf bracht enkele weken geleden nog geen f. 10.000 op. Na een moeizaam onderzoek door de districtsrecherche van de Rijkspolitie te Eindhoven in sa menwerking met de politie te Hapert, dat zeer werd bemoeilijkt door het ont breken van een behoorlijke boekhouding, is men tot aanhouding van de directeur kunnen overgaan. Een andere directeur uit Hapert trok zich enige maanden eer der reeds uit het bedrijf terug. Vocalistenconcours te Den Bosch In Den Bosch zal van 2 t.em. 6 sep tember &s. het achtste internationale vocalistenconcours worden gehouden. De jury zal worden gevormd door: Manus Willemsen (voorzitter-Hilversum)Frans van Amelsvoort (Den Bosch), Hélène Bouvier (Parijs), Lode Devos (Brussel), Scipio Colombo (Bazel). Roy Henderson (Londen), Elisabeth Höngen (Wenen), Julius Patzak (Wenen), Frans Vroons (Amsterdam) en Annie Woud (Over- veen). Besparing tijd en geld bij schietoefening (Van onze Haagse correspondent) De legerleiding overweegt de aanschaffing van een nieuwe Duitse vinding, de z.g. „schietbioscoop". Met dit apparaat kunnen schietoefeningen in een zaal worden gehouden, waarbü een klein kaliber patronen wordt gebruikt, hetgeen een belang rijke besparing oplevert. Volgens de zojuist verschenen „Militaire Spectator" komen twee types van de Duitse „schietbio" in aanmerking, één voor de oefening van infanteristen, de ander voor de training van antl-tankeenheden. De „schietbio" wordt opgesteld in een zaal van zeven bij twintig meter. Op een filmdoek van vier lagen papier, twee witte en twee zwarte, wordt een 16 mm- film geprojecteerd, die een gevechtssi tuatie in het terrein weergeeft. Ziet de schutter een doel dan dient hij daarop te vuren. Het schot doorboort de papierlagen en wordt opgevangen in een achter het projectiescherm op te richten kogelvanger. Het geluid van het schot brengt de projector onmiddellijk tot stilstand en ontsteekt de verlich ting achter het projectiescherm. Heeft het schot het scherm getroffen, dan steekt een felle lichtstraal er door heen, VARKENSPEST IN MIDDEN-LIMBURG Geen export van varkens meer (Van onze correspondent) De varkenspest heeft In Midden-Lim burg een dusdanige vorm aangenomen, dat besloten is voorlopig vanuit dit deel van Limburg geen export van varkens meer toe te laten. Naar op een vergadering van Limco te Maasbracht (L) werd medegedeeld, is er in dit deel van de provincie bin nen een straal van tien kilometer, geen bedrjjf meer aan te treffen, waar de ziekte niet is geconstateerd. Ook de be drijven in Noord- en Zuid-Limburg hebben onder de gevreesde ziekte te lijden. Voorlopig wordt de export welke voornamelijk plaats vindt naar Duits land en Joego-Slavië nog gewoon voort gezet, voor Midden-Limburg zal het export-verbod, welke voor dit gedupeer de bedrijf een flinke schade post bete kent, pas worden opgeheven, als binnen een tijdsbestek van een half jaar de varkenspest niet meer is geconstateerd. al of niet in het doel. Een druk op de knop rolt het papier een stukje verder, waardoor weer een blanco scherm ont staat en automatisch gaat ook de film weer verder. Voor de oefening met anti-tankge- schut worden geen projectielen gebruikt; de schutter schiet met licht. Deze licht vlek verschijnt pas op het projectie scherm nadat de normale (vrij lange) vluchttijd van een anti-tankprojectiel is verstreken. Het doei rolt intussen uiteraard verder, zoals dat ook in wer kelijkheid zal gebeuren. Tankschutters moeten daarom altijd voor hun doel richten. Het laat zich horen, dat beide appa raten een belangrijke besparing aan kosten en tijd zullen opleveren. STRAFVERMINDERING VOOR BULGAARS STUDENT De tuchtcommissie van de Landbouw hogeschool te Wageningen had een Bul gaarse student, die wegens poging tot doodslag op de vrouwelijke hoogleraar mevrouw Reinders op 28 juni 1960 door de rechtbank te Arnhem is veroordeeld tot 12 maanden gevangenisstraf, waar van een maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie Jaar. de toegang tot de hogeschool ontzegd voor de tijd van drie Jaar. De Bulgaar is van deze tucht maatregel ln beroep gegaan bij de mi nister van Landbouw en Visserij. Deze heeft het besluit van de tuchtcommissie gewijzigd, in zoverre dat de Bulgaar gedurende drie Jaar geen collegezaal mag bezoeken, maar wel wordt hij in de gelegenheid gesteld examens te doen van 1 juli 1961 af. Verder is hem voor de duur van drie jaar de toegang ontzegd tot de prakti sche oefeningen, doch de minister heeft deze maatregel voor het laatste Jaar voorwaardelijk gesteld.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9