LOOSDUINEN WINT VAN G.W.S., LEIDEN LEED WEER VERLIES Veel sterker westelijk elftal kwam niet verder dan 3-3 4Iphen draagt nu rode lantaarn! RIJNSBURGSE BOYS VERRAST MET ZEGE OP HOOGVLIET Jonge Noordwijker Marijt liet na rust goed spel zien Ipgericht 1 maart 1860 Maandag 6 maart 1961 Vijfde blad no. 30297 Rond de vierdeklassers Zaterdagvoetbal (Van een onzer verslaggevers) GWS staat nog aan de leiding in de vierdeklasse A! Maar, waarop ij vorige week reeds zinspeelden is gebeurd: Loosduinen, de grote )ncurrent van de Sassemmers, is er op eigen veld in geslaagd koploper \VS met (3—1) lege handen naar de bollenstreek terug te sturen, heoretisch hebben de knap voetballende Westlanders nu de beste ipieren: één punt achterstand met één wedstrijd minder gespeeld! ivcrigens was GWS in deze. belangrijke ontmoeting zichzelf niet iennelijk speelde de grote 0—5 nederlaag, die GWS indertijd op eigen rrein van Loosduinen te slikken kreeg, de blauwwitten nog parten! eide kandidaten wacht zaterdag echter een warme ontvangst: RCL— ws en SVOW—Loosduinen. Onder aan de lijst haalde hekkesluiter Semper Altius door twee treffers van doop een 22 spel bij Die Haghe weg. Zodoende ging de rode lantaarn naar phen, dat de streekderby tegen SVOW met 01 verloor. De Weteringers zijn aktisch gesproken nu in veilige haven aangekomen. Dit kan echter niet gezegd >rden van Leiden. Ditmaal verloren Piet v. d. Kwaak en de zijnen op Pomona rt 04 van het Haagse RAS. De laatste vier wedstrijden sloten de roodwitten met de doelcijfers 123! Kenmerkende cijfers, die duiden op een totale ont- Jdering. Komende zaterdag gaat het stuk verder met op Pomona: Leiden— phen. schot vanaf de witte stip spatte op het houtwerk uiteen. Enkele minuten voor het einde sloeg Bouman de Leiden-doel- man, maar rechtsback Pouw stond nog net op de doellijn. Het bleef dus 04. Jan Jiskoot breekt rugslag-record Tijdens zwemwedstrijden in Dordrecht heeft Jan Jiskoot (Merwede, Dordrecht) het Nederlands record op de 100 meter rugslag (25 meter bad) verbeterd en gebracht op 1 minuut 4.7 seconden. Het oude record stond sinds 22 november 1957 op naam van Jaap de Jong (LZO, Leeuwarden) met 1.4.8. Volop spanning m de staartgroep n 4B is JAC door een 14 zege op ekse Boys - voor de Hagenaars scoor- v. d. Zwan, v. d. Maas, v. d. Wete- en Nieuwenhuizen, tegenscoorde pscheer - stadgenote SHS op twee iten genaderd. Beide ploegen moeten .erling uitmaken wi^ zich kampioen gaan noemen. Alle overige elftallen kansloos. Veel spanning zit hier ech- aan de staart. VWS kan door de zege op Spirit even op adem komen, iar DSO, Oegstgeest en óók Spirit zit- nog volop in de benauwdheid. Oegst- it, dat bijzonder verraste door met van De Lier te winnen, staat nóg nmer laatst, aangezien DSO met 22 bij SV '35 eveneens goed voor de dag im. De roodgelen hebben 1 punt ach- tand en 1 wedstrijd minder gespeeld, hier zaterdag een belangrijk duel: rit^DSO. Zowaar werd er nog één afgekeurd, nl. dat van Jodan Boys Gouda: Het polderpeil was te hoog. irolg het veld te nat! In het achterhoofd e GWS-spelers - Putman ontbrak ens blessure - zat kennelijk de 05 erlaag tegen Loosduinen geleden het begin van dit seizoen nog in het terhoofd. Het wilde niet en de thuis- domineerde dan ook in de eerste t. Voetbalde bovendien beslist beter liam door doelpunten van de handige Zoete voor de rust al een 20 voor- •nr. )e Sassemmers speelden in deze pe- le te onzeker en kansen kwamen dan i niet aan de orde. Tien minuten na thee passeerde midvoor Weisenfeld t een onhoudbaarschot doelman Ter fek voor de derde maal. In de 20e mi- jit veroorzaakte de stopper van de jisclub - Ditmar - een strafschop we- )s hands. De penalty werd door Hand- laf goed benut: 31. Dit goaltje gaf VS het vertrouwen in eigen kunnen pg en tot aan het eindsignaal waren bezoekers duidelijk, de baas op het jd. Doelpunten bracht dit echter niet het bord, want de aanvallers lieten de Me kansen - v. Kesteren, Lens, Vel te lg en v. d. Plas - onbenut. Zo verloor |?S de sportieve strijd verdiend met •1, doch één doelpunt meer hadden Sassemmers wel verdiend. Weer vier doelpunten let doelgemiddelde van Leiden krygt laatste weken wel een gevoelige klap. maal schoten de aanvallers van RAS vier gaten in de zwakke Leiden-de- ie. En hadden de Hagenaars bljjven rgaan, zeer zeker was de score nog arder uitgevallen. de eerste helft zorgde midvoor Van ïgaarden voor de openingstreffer en een ver schot bracht v. d. Linden ftand op 0—2. Direct na de thee viel beslissing, want geheel vrijstaand, e Lindt 0-3 achter doelman Schneit- t. Een goede kans om de eer te red- liet De Boer alleen voor doelman lelijk liggen: hij schoot naast! In Oe minuut scoorde de ex-prof Bou- 0—4. Daarna schoot Van Wyngaar- nog eenmaal tegen de deklat en liet man een strafschop onbenut. Het HANDBAL HVL gaf Wings geen revanche h Den Haag heeft HVL gistermiddag tweede helft van de veldhandbalcom- Itle ingezet met een aan duidelijkheid ls te wensen latende 135-zege op Haagse Wings. Aanvankelijk zag het biet naar uit, dat HVL een overwifi- zou boeken in deze wedstrijd, al- geen duidelijke overwinning, want was Wings dat met vlotte aanvallen initiatief had. M roodwitte defensie tastte nogal 8 mis op de snelle stoten van de Igse voorhoede. Cor Bronk ging on- |alle onzekerheid die voor hem werd ®monstreerd, ook even door de knieën dat was voor Wings voldoende om t de rust een verdiende 54-voor- N? te doen aantekenen. Na de her tog bracht Ramon Singerling uit een de pass van Jan van Heek de gelyk- ler op de scoreborden (55). Vanaf i moment dicteerde HVL het verdere TO van de strfjd. Jan van Heek en M Lucas deden de Haagse achter- Me kort achter elkaar van het kastje |r de zo bekende muur lopen. Ramon gerling en Theo Zwartjes faalden p met het schot 75. De Leidse de- Me, waarin Wim Kagle en Ebe Duur- 1 een opvallende rol vertolkten, wer- een voor de Wings-aanvallers on gare veste eri wanneer die defensie eens verstek moest laten gaan dan dd onder de HVL-lat een rustig zeke- onk treffers In de weg. Aan de Jde vierden de HVL-schutters een festijn. Jan van Heek, Kees Lucas ^amon Singerling stelden de eind- Ba vast op 13—5! Wings kon in de *de helft niet eenmaal het HVL-net ®en. Voor de HVL-achterhoede en j^an C°r Bronk een pluim op de SVOW won de derby Door een doelpunt gescoord door rechtsbinnen C. van Heek - 17 minuten voor het einde - won SVOW de derby te gen Alphen. Verdiend ook, want de We teringers waren qua voetbal beslist de betere ploeg. Slechts het goede spel van de Alphen- dof ensie met stopper v. Heijningen en doelman Bruines aan het hoofd voor kwam een grotere nederlaag. In de eer ste helft ging het duel nog gelijk op, al hoewel toen reeds SVOW méér aanval lend was en óók gevaarlijker. De enkele acties van Alphen vonden in de ogen van stopper v. Nes en de prima keepende v. d. Lip geen genade. Rust 0-0. Na de thee waren de Weteringers doorlopend sterker maar het duurde - zoals reeds gezegd - tot 17 minuten voor de finish alvorens de beslissing viel. Arbiter Kui pers had de teugels goed in handen. Eerst kort voor tijd Oegstgeest zag vóór de aanvang van de strijd tegen De Lier de zaak wat somber in. Buiten de gebr. Valk ontbra ken nl. ook Heshuslus en de steunpilaar in de defensie Johan v. d. Voort. Uit eindelijk pakte alles anders uit voor de roodgelen want in de laatste minuten scoorde een uitgekookte Cees v. d. Kraan voor zijn ploeg de winnende treffer (2-1) Overigens stonden even later de harten van de supporters bijna stil: gelukkig ketste de bal toen op de staander af. Dolgelukkig verliet Oegstgeest enkele seconden daarna het veld met twee kost bare punten rijker! Na een schot tegen de deklat boven doelman Hillebrand, kopte aan de ande re kant De Hollander in de 10e minuut een goede voorzet van Piet Jansen langs keeper In 't Veld: 10. Doelman Hille brand verrichtte een goede save na een felle schuiver van rechtsbuiten Paauwe en verder gebeurden er tot de rust geen schokkende dingen meer. Na de thee was de thuisclub duidelijk sterker. Een droomkans om de score te verhogen liet rechtsbuiten v. Leeuwen echter onbenut en een goede kopbal van Hartingsveld stopte de doelman van De Lier bekwaam. De bezoekers namen het initiatief over en midvoor Zoon zorgde voor de gelijk maker (1—1). Gelukkig werd Oegstgeest weer wakker en uit een pass van De Hollander scoorde good-old v. d. Kraan op beheerste wijze de winnende treffer: 2—1. Verdiende zege en sportieve strijd W' y I# i Wm ---v, j goed door arbiter Verhoef uit Alphen ge leid. Gemiste kansen VWSSpirit was de wedstrijd van ge miste kansen. Onze stadgenoten wonnen met 42, maar hadden de „wolmensen" in de tweede helft, toen de bezoekers het met 10 man moesten doen - rechtsbinnen M. Boers was wegens natrappen wegge zonden! -, beter met de kansen omge sprongen, beslist was de score veel ho ger uitgevallen. Nadat linksback Neuteboom op de doellijn een inzet van Van Vliet had weggekopt, scoorde De Graaf na een goe de pass van Huug Kok in de 23e minuut de eerste treffer. Vervolgens had VWS niet over gebrek aan geluk te klagen, want tweemaal redde het houtwerk. Nog vóór de rust scoorde Kok 20 en liet midvoor Jansen nog een fraaie kans on benut. Na de hervatting werd Boers van het veld gestuurd door arbiter v. d. Laar wegens natrappen van Neuteboom. In de 10e minuut werd Jansen gehaakt, maar v. d. Leek schoot de strafschop naast. Kort hierna werd het toch 3—0, want Jansen faalde ditmaal voor doelman v. Leeuwen gekomen niet. De Graaf zorg de voor 4—0 en door een foutje van een goed spelende Plugge kwam Spirit door Noordergraaf op 41. Enkele minuten voor het einde zorgde Van Vliet voor de 42 stand. Doelman Ottenhof had geen kans. Alphens doelman Bruines in actie. Dank zij het prima werk van deze doelman kon Alphen de schade in de wedstrijd tegen SVOW be perken tot een 0-1 nederlaag. (Foto Leldsch Dagblad) Tivee fraaie treffers van v. d. Meij (Van een onzer verslaggevers) Hoewel we, waar het de presta ties van Rijnsburgse Boys betreft, waarlijk toch niet tot de pessimis ten gerekend willen worden, had den we toch een hard hoofd in de moeilijke uitwedstrijd tegen Hoog vliet. Want er zijn daar meer clubs gestrand en verspeelde b.v. Zwart- Wit daar vorig jaar niet een flink deel van zijn kampioenskansen? Maar de Rijnsburgers hebben daar anders over gedacht en beseft, dat dit nu net een van de wedstrijden was, die hiogelijkheden bood om hun magere puntental wat omhoog te schroeven. Iets dat wonderwel ls gelukt. Weliswaar was het een matige partij voetbal, maar de vele insiders weten, dat men er met goed technisch voetbal alleen niet komt tegen de eilanders. En dat hebben v. d. Meij en zijn mannen begrepen, want van de aftrap af hebben ze zich als ware furies in de strijd gestort, daarbij er wel voor zorgende, dat de normen van sportiviteit nimmer werden overschre den. Met dat spel werd Hoogvliet al da delijk in de verdediging gedrukt, hetgeen overigens een kolfje naar de hand van de wlthemden is. Wel kwam het doel van de thuisclub daarmee onder druk te staan, maar dat betekende nog geen paniekvoetbal, terwijl Hoogvliet vanuit Lisser Boys won verdiend van Zondvoortmeeuwen 3-0 Wij weten echt niet, hoe Leen Broek huizen over zichzelf dacht, toen hij za terdag tegen Zandvoortmeeuwen twee maal achter elkaar een strafschop miste. Maar dat de Lisser Boys-speler alles behalve tevreden over zichzelf was, was duidelijk. Gelukkig voor hem, was er voldoende balsem voor zijn wonde: zijn ploeg won verdiend met 3—0. En hij was niet de enige in zijn team, die geen raad wist met zeldzame kansen. Toch konden de bollenstreekbewoners in de eerste helft reeds Juichen, toen Monde- riaan na wat heen en weer geknal voor het Zandvoortse doel het laatste en be slissende woord had (10). In de tweede helft was Lisser Boys duidelijk sterker en stevende recht op de zege af. In de 12de minuut plaatste Gijs Hagen het leer in de Zandvoortse doelmond, waar het been van de toe snellende Helmus net lang genoeg was om de bal keihard in het net te krij gen. Een kwartier later wees de scheids rechter al weer naar het midden na een Boys-treffer, die Gijs Hagen op zijn naam kreeg (3—0). Daar bleef het bij. Het Belgische rugbyteam heeft zondag te Wemmei, nabij Brussel, met 8—5 gewonnen van Nederland. Malaise in SSS-defensie Ter Leede scoorde zes treffers in weinig imponerende strijd kig voor haar had de Ter Leede voorhoede aanvankelijk moeite om de vele kansen te benutten. Dit lukte pas goed na de rust, toen ook de Klaaswaalse doelman De Bie in de algehele malaise ging delen en driemaal achtereen met een hoog hal verslagen werd. (Van een onzer verslaggevers) Ter Leede noch SSS heeft kun nen imponeren in een pover ge speelde wedstrijd. Daar Tér Leede het minst slecht speelde, won het op overtuigende wijze met 61, doch indien de uitslag in de dub bele cijfers geweest zou zijn, zou dit niemand van de driehonderd toeschouwers hebben verwonderd. De SSS-defensie had deze mid dag beslist haar vorm niet. Geluk- Teleurstellende strijd in Putten (Van een onzer verslaggevers) Of het angst was voor Woudsma of het stevige ingrijpen van de oostelijke verdedigers weten we niet. Maar een feit is het in ieder geval, dat een zowel technisch als tactisch veel sterker westelijk elftal geheel onnodig de winst uit handen gaf. Vrijwel doorlopend zijn de westelijken, vooral door uitstekend stuwend werk van v. Duijn en Scherpenhuizen, in de aanval ge weest, maar eenmaal in de buurt van de 16 meterlijn verdween het vloeiende uit de aanval, waardoor er altijd wel weer een oostelijk been of hoofd was, dat een op komend doelpunt in de kiem smoorde. Laat men uit dit alles niet afleiden, dat er op het prachtige terrein van SDC te Putten een bijzondere goede wedstrijd is gespeeld. Verre van dat. Deze wedstrijd kan gerust worden op geborgen in de rij van zijn vele voor gangers, die ook al niet verder kwamen dan het predikaat „zeer matig". Echte hoogtepunten zijn er niet ge weest en werkelijke uitblinkers vielen ook niet te ontdekken, al kwamen en kele spelers tot lofwaardige prestaties. We noemden reeds v. Duijn, de onvermoei bare Katwijker, die meermalen toch ook technisch uitstekende dingen Jiet zien en een vaste pijler is voor de nationale ploeg. Voorts vestigde ook de jonge Noordwijker Marijt. de aandacht op zich, toen hij vooral in de tweede helft wat meer durfde wagen en verschillen de knappe en subtiele staaltjes goed voetbal liet zien. Vooral voor rust was het spel van de Huizenaar Bout op rechts een openbaring en zo spelende behoeft deze speler niet te twijfelen aan een herverkiezing! Zorgelijke gezichten Maar bijzonder zorgelijk waren de ge zichten van de voltallige K.C. omtrent de achterspelers, waarvan er niet een tot een werkelijk goede prestatie kwam. Het ergst van de vier faalde v. Elderen, die toch tegen Haarlem zo verdienstelijk had gespeeld. In de westelijke voorhoede liep het wel, met vijf technisch goede spelers, maar we hadden vooral van het bin- nentrio toch wel meer verwacht. Maar het verrassende element ontbrak en we kregen af en toe de indruk, dat de he ren het zich niet bijzonder moeilijk maakten, hetgeen vooral tegen viel van de Spijkenisser Verweel, die een prachti ge kans kreeg zich in de nationale ploeg te spelen, doch daarvan niet ten volle gebruik maakte. Het oostelijk elftal stelde bijzonder teleur en slechts enkele kwamen er bo venuit, o.a. de Nunspeetmidvoor v. d. Woude. In de rij van oostelijke elftallen was dit het zwakste, dat we ooit zagen, hetgeen overigens des te duidelijker spreekt voor het falen van west. Veel sterker Gedurende de hele eerste helft ls het westelijk elftal veel sterker geweest en als het met rust reeds 41 of daarom trent was geweest, zou dit het krachts verschil duidelijk hebben gemaakt. Nu bleef .het bij 21, nadat west na 9 mi nuten reeds een achterstand opliep, toen Goudbeek uit een corner via de han den van de verraste Den Hollander in schoot. Tien minuten later was het ge lijk, toen midvoor Visser knap twee man omspeelde en Woudsma daarna geen schijn van kans gaf. Het duurde toch nog tot twee minuten voor rust voordat west aan de meer dan verdiende voorsprong kwam. Eindelijk werd Marijt via Verweel met een uit stekende pass in het spel betrokken. Snel sprintte de rappe Noordwijker langs Eenkhoorn en liet toen een daverend schot volgen, dat tegen de lat spetterde. Woudsma maakte toen de grote fout de bal achterna te rennen, die voor de voeten van Verweel kwam. Met een rus tig schot schoof de Spijkenisser de bal in het lege doel. Na rust kwam oost tot wat meer te genaanvallen, maar het spel was bijzon der onsamenhangend en het was wel te merken, dat Van Dalfzen er niet bij was. Bij west viel Bout wat. terug, maar Marijt werd nu meer in het spel betrokken en dat betekende vrijwel steeds gevaar. Maar Woudsma greep in laatste instantie steeds goed in, al had hij het niet bijzonder moeilijk. Na 20 minuten kwam de gelijkmaker toen Vis ser en De Boer bij een oostelijke aan val naar voren stapten, maar v. Elde ren bleef staan. De voorzet kwam toen bij de geheel vrijstaande Mondeel, die van de niet te missen kans dankbaar gebruik maakte. De oostelijken bleven nog even in de aanval, maar toen liet Den Hollander even zien, dat hij niet voor niets de verre reis naar Putten had gemaakt. Het woord was daarna weer aan west en na een prachtige vloeien de aanval kon Eenkhoorn slechts ten koste van een corner redden. Die nam Jan Nieuwstraten zelf en zonder dat iemand verder de bal aanraakte ver dween deze in het oostelijke doel. Vlak voor tijd werd het toen toch nog gelijk want uit een vrije trap kopte stopper Visser mis en v. Pij keren kon vlak voor Den Hollander staande de eenvoudige kans niet missen. Na een schuchter begin was het eer ste succes voor Ter Leede weggelegd. Een snelle aanval bracht in de vierde minuut de SSS-defensie voor de eerste maal aan het wankelen. Heel kundig werd doelman De Bie door W. van Wie zen uit positie gespeeld en de openings treffer kon genoteerd worden. Ter Leede probeerde door te drukken, doch uit drie hoekschoppen in één mi nuut kwam niets tot stand, waarna SSS met snelle combinaties er tussenuit trok. In de aanval was er slechts één man, die kon imponeren. Dat was B. Tros, die in de tiende minuut de kans op de gelijkmaker kreeg, toen hij een terug speelbal bemachtigde. Hij omspeelde twee verdedigers plus doelman v. Breda, doch treuzelde zo lang om de bal de laatste twee meter door het doelvlak te laten gaan, dat de teruggelopen J. Tijse nog juist de doorboring kon verhinderen. Nog voor rust hielp Jc. Molenaar, na een fraaie combinatie, de thuisclub aan een 2—0 voorsprong, terwijl even later nog een doelpunt, door een der SSS- backs in eigen doel gescoord, wegens buitenspel van C. Molenaar werd afge keurd. Wel hadden Van Wiezen en H. Mole naar enige malen de bal op de doellat laten neerkomen, doch doelpunten wa ren duur in de eerste helft. Mede ook doordat er totaal geen kracht uitging van de voorhoede van SSS, waar links buiten J. Hoek meer op de linksachter plaats stond, dan waar hij thuishoorde. Dertien minuten na rust, toen SSS de opstelling geheel gewijzigd had, ver grootte H. Molenaar met een fraaie boogbal de score: 3—0. B. Tros kreeg in deze periode meer steun van de als midvoor opererende spil De Jong. Uit een zeer goede combinatie kon Tros dan ook een kwartier na de hervatting het verdiende tegendoelpunt maken. Ver diend omdat SSS tot het laatste fluit signaal moedig bleef strijden voor een beter resultaat. Iedere actie strandde echter, doordat alles te lang duurde en de feller spe lende Ter Leede-spelers steeds Iets vlug ger bij de bal waren. Dit gebeurde ook weer in de twintigste minuut toen H. Molenaar snel een fout van doelman De Bie afstrafte (41). Hierna dreigde de wedstryd uit te gaan als de beroemde nachtkaars, doch de doelpuntenhonger van Ter Leede was nog niet gestild. Zeven minuten voor het einde daalde een hoekschop van C. Molenaar op het hoofd van broer Herman neer. Diens kopbal werd in eerste instantie koppen de door J. Tros weggewerkt. Echter precies in de richting van het hoofd van de naar voren gekomen linkshalf N. Zoet, die aan een klein gat in de doelmond genoeg had (5—1). Dat Jac. Molenaar een minuut voor het einde het halve dozyn volmaakte was feiteiyk van meer belang voor de statistiek, dan voor de toeschouwers, die reeds bezig waren het veld te verlaten. de verdediging toch meermalen tot goe de tegenaanvallen kwam. Maar de Rijnsburgse defensie, gehard in zo me nige voorgaande wedstryd, gaf geen en kele kans weg en zo kon langzamer hand gedacht worden aan de komende zege. Toch duurde bet nog tot 10 minuten voor rust, voordat Bleichrodt daarvoor de basis legde. Wegens te stevig aan vallen kreeg hij een vrije schop te ne men en daaruit scoorde hij via de paal onhoudbaar de eerste treffer. Met deze 10 stand werd gerust, waarin nieuwe moed werd opgedaan. In de tweede helft vielen de geel zwarten nog feller aan een toen was het met de tegenstand van Hoogvliet al gauw gedaan. Henk v. d. Meij werd beweeghjker en ging een voortdurend gevaar worden. Voorlopig slaagde de thuisclubdefensie erin het gevaar te bezweren, maar het werd een kwestie van tijd. Die tyd kwam na 20 minuten. Rechtsbuiten v. d. Kamp kreeg de bal goed toegespeeld, liep er even mee door en gaf toen een uitstekende voorzet, die v. d. Mey op zijn post. vond. Met een gave kopbal rondde de Rijnsburger deze voortreffelyke aanval af tot een prach tig doelpunt! En daarby bleef het niet. Tot een kwartier voor tyd bleef de stand 02 en toen speelde zich hetzelfde spelletje af. Wéér kwam de voorzet van v. d. Kamp afgemeten voor het doel en de toestormende v. d. Meij kogelde de bal steenhard in het doel. Een schit terend doelpunt, waarvoor de uitstekend leidende scheidsrechter Schilperoord de handen op elkaar bracht. Dat was het feitelijke slot van de wedstrijd, want wel poogden vooral de gebroeders Slui mer nog wyziging in de stand te bren gen ten gunste van Hoogvliet, maar het was en bleef 30 voor de Rijnsburgers, die nu redelijke kansen hebben het 2e klasseschap te verlengen. Volleybal-competitie Argos weerde zich kranig tegen OVC Argos heeft het conform de verwach ting in Den Haag niet kunnen redden tegen het sterke OVC, dat momenteel in de kop van de ranglijst van de over gangsklasse West III toeft. De oud hoofdklassers hebben zich echter danig moeten inspannen om de volle winst te behalen. Argos Startte fej en dat verraste OVC. Goed serveren van Alice Rysbergen en verdienstelyk veldspel van de hele Ar- gos-ploeg deed de balans in de eerste set duidelyk naar Leidse zyde door slaan. Het opvangen van Argos was stukken beter dan in de voorgaande wedstryd en en daardoor kwam er van de aanval meer terecht dan doorgaans het geval is bij de geelblauwen. OVC slaagde er niet in om de in het begin opgelopen achterstand 3—6 en 5—8 in te lopen. Daarvoor verdedigde Argos zich te verbeten. Met 159 werd 1—0 in sets voor Argos. OVC begreep dat er aange pakt moest worden om puntverlies te voorkomen. De Haagse serve werd ge vaarlijk en de aanval speelde op punten maken. De franje werd achterwege ge laten. Ondier de niet afnemende druk van OVC, ging Argos door de knieën. Via 10—6 en 11—8 nivelleerde OVC de set-stand, 11. De derde set was voor de Haagse formatie een peuleschil, want Argos was er volkomen, uit. De pass faalde doorlopend en zo kon OVC naar een gemakkelijke set-winst spelen, 154! In de beslissende set heeft Argos, weer op toeren, nog energiek en vaak met aantrekkeiyk volleybal, in het by- zonder defensief, getracht althans nog 1 puntje mee naar Leiden te nemen, maar OVC bleef op scherp staan en liet zich niet verrassen, 1511. Uitslagen - standen Zaterdagvoetbal 2e-KLASSE Ter LeedeSSS61 HoogvlietRynsb. Boys03 's-Grav. SV 13 7 5 1 19 20—14 Zwart Wit 12 8 2 2 18 33—20 Ter Leede 13 6 3 4 15 32—24 Spykeniss 12 5 3 4 13 2821 Quick Boys 12 4 5 3 13 25—18 Hoogvliet 14 4 4 6 12 25—28 Rynsb. Boys 14 5 2 7 12 22—26 SSS 13 5 1 7 11 21—29 Zwaluwen 13 3 3 7 9 16—23 NSW 14 3 2 9 8 18—37 3e-KLASSE A OrnasZuidland 43 SHOSportlust03 Noordwyk 14 10 3 1 23 41—19 ARC 14 7 2 5 16 27—23 Zuidland 15 6 4 5 16 36—37 Heerjansdam 13 6 3 4 15 23—19 Excelsior M 15 6 3 6 15 29—30 CSVD 14 5 4 5 14 27—26 SHO 15 5 4 6 14 21—24 Monster 15 5 2 8 12 3242 Sportlust 14 3 4 7 10 21—18 Ornas 15 2 5 8 9 2541 4e-KLASSE A LeidenRAS 04 LoosduinenGWS 31 Die HagheSemper Altius 22 Alphen—SVOWO—i GWS 15—25 SVOW 14—12 Loosduinen 14—24 Die Haghe 13—11 RCL 13—19 Leiden 14— 6 RAS 1418 Semp. Altius 145 Katwyk 14—14 Alphen 13— 4 4e-KLASSE B OegstgeestDe Lier 21 VWS—Spirit 4—2 Hoekse BoysJAC 14 SV '35—DSO 2—2 Jodan BoysDEVJOuitg. SHS 13—26 De Lier 13—10 JAC 13—24 VWS 14—10 SV *35 11—13 Spirit 12— 8 DEVJO 13—12 DSO 13— 7 Jodan B. 1111 Oegstgeest 126 Hoekse B. 13—11 4e-KLASSE A (West 1) SNLRobaver uite ADM—SVJ frj<j Lisser BoysZandv. Meeuwen 30 VEW—AMVJ 43 Lisser Boys 14—21 Kinheim 13—13 ADM 14—19 SVJ 14—11 SIZO 15—18 VEW 14— 9 SNL 12—15* Robaver 13— 7 AMVJ 15—15 Zandv. M. 148

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 15