Boerhaave: „lichtend voorbeeld!" SLAGERS FELSER CHAUFFEUR PERSONEEL „STOOTBLOK" MASMOUDI OPNIEUW IN PARIJS Kerkelijk Leven Chauffeurs en monteur CARAVAN VIeeswarenfabriek Th. S. v. d. Laan N.V. VOLKSWAGEN ZATERDAG 4 MAART 1961 Voorbereidingen Frans-Algerijnse gesprek niet van een leien dakje gelopen? (Van onze Parijse correspondent) De Tunesische minister van Voorlichting Masmoudi, die een paar weken geleden de eerste weg bereidde voor zyn president Habib Bourguiba (die begin deze week, zoals men weet, generaal De Gaulle ontmoette), is gisteren opnieuw in Parys gearriveerd. En ofschoon deze ministeriële vredesstichter, die zichzelf als „dlpo- matiek stootblok van minzaamheid" karakteriseerde, bij zijn aankomst in Orly voor de radio verklaarde, dat achter zyn bezoek niets bijzonders moest worden gezocht, lijkt men uit zijn komst toch wel te mogen concluderen, dat de voor bereidingen inzake een Frans-Algerijns gesprek op het hoogste niveau de laatste dagen evenmin van een leien dakje zijn gelopen. In elk geval kon Masmoudi gisteren nog niet het grote nieuws wereldkundig maken, dat Bourbuiba maandag by zyn vertrek uit Parijs voor de komende dagen al had aangekondigd. Dat er een tegenwind is opgestoken, die de Tunesiërs noch de Marokkanen hadden verwacht, werd gistermiddag eveneens duidelijk uit een korzelig pole miek door middel van geïnspireerde persberichten tussen officiële kringen in Parijs en de voorlopige Algerijnse re gering van Ferhat Abbas in Tunis. Ter wijl in Parijs volgens een communiqué officieel de mening heerst, dat aan een onderhandeling De Gaulle-Abbas eerst een feitelijke wapenstilstand vooraf moet gaan, werd, uit naam van de voor lopige Algerijnse regering, te kennen ge geven, dat zo'n staakt-het-vuren nu juist als eerste onderwerp van die on derhandelingen diende te worden be schouwd. In plaats van die tegenstelling of vi cieuze cirkel te dramatiseren, leek men in Parijs toch wel eerder geneigd haar tot een prestigekwestie terug te bren gen. Zolang de strijd niet is gestaakt, is Ferhat Abbas formeel een rebel, die. zo merkte men in Franse regeringskringen op. De Gaulle als hoogste vertegen woordiger van Frankrijk dus onmogelijk officieel zou kunnen ontmoeten. In feite schijnen de vijandelijkheden in Algerije tussen de officiële partijen praktisch echter al wel bijna gestaakt te zijn en in geheime besprekingen, die misschien al begonnen zijn, moet het, zo gelooft men in Parijs, dus niet on doenlijk zijn een regeling te treffen die voldoende garanties biedt om officiële onderhandelingen mogelijk te maken. Bonn ziet af van „regerings-tv" Felix von Eckardt, officieel woord voerder der Westduitse regering, heeft gisteren in Bonn op een persconferentie verklaard, dat de Westduitse regering heeft besloten af te zien van haar po ging om in West-Duitsland, onder haar toezicht een tweede televisieprogramma in het leven te roepen. De regering heeft dit besluit genomen na de uit spraak. op dinsdag j.l.. van het hof voor grondwetszaken in Karlsruhe, waarin dit als zijn mening te kennen gaf dat tot standkoming, op initiatief der regering, van een tweede televisieprogramma in strijd zou zijn met de rechten van de Westduitse deelstaten en met de in de grondwet gewaarborgde vrijheid voor ra- dioinstellingsn. .De verantwoordelijkheid voor de tot standkoming van een tweede televisie programma berust thans bij de deel staten", aldus woordvoerder Von Ec- kard. Het huidige Westduitse televisiepro gramma wordt samengesteld door de om roepverenigingen van de deelstaten, bij wier stichting de staat betrokken was. Radio-Hessen, dat zijn standplaats in Frankfort heeft, heeft gisteravond me degedeeld dat het voornemens is. met ingang van een mei a.s. een tweede televisieprogramma in Hessen te bren gen. AMBASSADEUR IN REPUBLIEK GUATEMALA Bij K.B. is mr. Th. F. Valck Lucassen, ambtenaar van de buitenlandse dienst der 3de-klasse, benoemd tot buitenge woon en gevolmachtigd ambassadeur in de republiek Guatemala. Massagraf krijgsgevangenen in Schwerin gevonden Het Oostduitse persbureau ADN meldt, dat in de Oostduitse stad Schwerin massagraven zijn aangetroffen met de lichamen vanruim vijfhonderd Russi sche, Poolse, Joegoslavische en Franse krijgsgevangenen uit de tweede wereld oorlog. Volgens ADN waren de meeste krijgs gevangenen doodgeschoten. ,Er wordt thans een onderzoek naar de omstan digheden. waaronder deze misdaad werd gepleegd, ingesteld", aldus het pers bureau. Boek van Pearlman loopt op proces-Eichmann vooruit In Israël heeft het nieuwste boek over het proces-Eichmann van Mosje Pearl man opzien gebaard en heftige kritiek uitgelokt. In dit boek, ..The capture of Adolf Eichmann", geeft^ie schrijver niet alleen sensationele bijzonderheden over de arrestatie van Eichmann, maar be- schrijft hij zelfs, wat voor verklaringen van de beklaagden in het komende pro ces te verwachten zijn. Sommigen zeggen zelfs, dat Pearlman eigenlijk op het halve prooes vooruit loopt. THAILAND WIL DUIZEND CHINESE NATIONALISTEN UIT BIRMA ONTWAPENEN Eenheden van het Thailandse (Siame se) leger en de politie zijn op weg naar Noord-Thailand om ongeveer duizend nationalistisch-Chinese militairen te ontwapenen die uit Birma naar Thai land zijn verdreven, aldus heeft een woordvoerder van het bureau van de Thailandse premier meegedeeld. Volgens de woordvoerder kan het tot gevechten komen als de Chinezen weige ren de wapens neer te leggen. De Thailandse minister van Binnen landse Zaken heeft de pers meegedeeld, dat dit de tweede groep Chinese militai ren is, die illegaal Thailand is binnenge komen. De eerste groep van ongeveer tweeduizend man was Laos binnenge gaan voordat iets tegen de Chinezen kon worden ondernomen. De bewuste Chinezen maken deel uit van groepen die in 1949, nadat de com munisten in China de macht in handen hadden genomen, naar Birma gevlucht zijn. De Birmese regering is een actie begonnen om deze Chinezen het land uit te jagen. De veronderstelling ïykt daarom ge rechtvaardigd. dat de komst van Mas moudi nu vooral wel in het licht van die officieuze contacten moet worden gezien. Brandkast-inbraken te Den Haag Duizenden guldens buit (Van onze Haagse correspondent) Omstreeks f 12.000 buit is er gister nacht te Den Haag gemaakt by twee brandkast-inbraken, één aan de Laan van Meerdervoort en de ander aan de Van Speykstraat. In een kantoor aan de Laan van Meerdervoort, waar men binnen is ge komen door overklimming van een schutting en via een bovenraam, werd de brandkast eerst aangeboord. Toen het kennel yk niet lukte de kast op deze manier open te krygen werd een bu reaulade geforceerd. Daarin lagen de sleutels van een muurkast en in deze muurkast werden sleutels van de brand kast gevonden. Toen was de buit, enige duizenden guldens aan baar geld. snel binnen. Ook in de Van Speijkstraat vormde een brandkast het doelwit van nachte lijke bezoekers. Op de benedenverdie ping werd een voorkamerraam opge- BRAND TE AMSTERDAM VERWOEST OUD PAND In een half uur tyd is gistermiddag de in een oud pand aan de St. Annen Dwarsstraat in het centrum van Am sterdam gevestigde wasinrichting van hotel Fleissig totaal uitgebrand. De brand ontstond door nog onbe kende oorzaak tegen half twee in de toen verlaten wasinrichting, die vlak achter het hotel ligt. Een werkster, die rook wolken uit het drie verdiepingen tellen de huisje zag komen, sloeg alarm. Kort daarna sloegen de vlammen uit de ramen. De brandweer bestreed het vuur met vier stralen en wist uitbreiding naar het hotel te voorkomen. Zowel de eerste verdieping, waarop de brand ontstond, als de tweede etage en de zolder brand den volkomen uit. schoven om binnen te komen. Rondom de brandkast werd met kasten en een vloerkleed een complete tent gebouwd, om het lichtschijnsel van de snijbran der af te schermen. De brandkast werd opengesneden en de inhoud f 9.000 aan contanten werd meegenomen. Daar staat „onze" grote Boerhaave, uitkijkend naar 't enorme complex van het Academisch Ziekenhuis, stad op zichzelf, waar zijn medische na zaten de geneeskunde uitoefe nen tot heil van de zieke mens heid. Welke Leidenaar is niet trots op de man, die zich een wereld reputatie verwierf, door van wijd en zijd komende zieken ge raadpleegd werd, slechts met „Boerhaave in Europa" werd aangeschreven en de brief kwam wel aan het juiste adres. Uit alle werelddelen kwam men hem bezoeken. Zelfs Tsaar Peter I van Rus land hoorde tot zijn patiënten en moest twee uren geduldig wachten, voordat hij hem spre ken kon. Kent U een ander hoogleraar van zo grote reputatie? Teiden is een stad der weten schap. Talloze „uitnemenden van de geest" herbergde en herbergt zij. Doch een Boerhaave spande wel de kroon! Na het behalen van zijn doc torsgraad in de wijsbegeerte (1689), volgde die in de genees kunde (1693) en wel... In Har derwijk. Maar Harderwijk was snel voor Leiden verwisseld, waar hij achtereenvolgens ge neesheer, lector en professor (1709) werd. Trots der Universiteit, trots der stad, trots van Europa, tot aan zijn dood op 23 september 1738. Nog steeds een man om trots op te zUn, vandaar zijn stand beeld aan het begin van de Boerhaavelaan. Snel ryden bussen en auto's langs Boerhaave's beeld. Beseft men wel wat hij voor de ontwikkeling der me dische wetenschap betekende? Beseft men wel de werkkracht van deze man, die naast zijn opeenstapeling van dagelijkse consulten, nog de tyd vond voor het schrijven van werken, die zijn roem over Europa ver spreidden? Zijn „Instructiones medicae", uitgegeven in alle Europese ta len, zelfs ook in het Arabisch, zijn „Praelectiones Academicae", zijn „Aphorismi de gognoscendis et curandis morbis", zy werden en worden nog gelezen, voorbeel den van de grootste kennis als zy zyn. En wie denkt by Boerhaave ook niet aan zijn voortref felijke eigenschappen als „mens", naast die van „geleer de"? Hy hielp de armen, hij in- Foto: Will Eiselin, Ryswijk teresseerde zich voor zyn leer lingen als weinig anderen. Daarom is het goed, dat naast zyn standbeeld, ook in de Pie terskerk een gedenkteken voor hem opgericht is, temidden van de graven van andere grote Lei- denaars. Leiden behoeft zich door onze „grote steden" niet in een hoekje te laten drukken. Een stad, die zulke grote man nen huisvestte als deze Boer haave, mag met ere in de rij genoemd worden. Verlichte geesten als hij heb ben de Leidenaars door de eeuwen heen' de hunne mogen noemen. Het intellect wordt niet afgemeten naar het zielental, dat tegenwoordig zo belangrijk schynt te zyn: zie de strijd tussen Haarlem en Eindhoven om de vyfde plaats! Het hoogste intellect is het bezit van enkelingen, die de mensheid voorgaan en haar ontwikkeling machtig beïnvloe den. Daarom zijn wij dankbaar, dat deze Boerhaave gesteld is op de plaats, waar hij hoort. Fier uitkijkend op hen, die thans zyn voetsporen volgen en zich bewust van hun diep-ver- antwoordelyke taak, geven aan hun mede-mensen, met hem als inspirator voor de eeuwigheid! FANTASIO Omvang diplomatieke staf van Joego-Slavië in Tirana verminderd Een Joegoslavische regeringswoord voerder heeft gisteren meegedeeld dat Joego-Slavië zyn zaakgelastigde en vier andere leden van de gezantschapsstaf in de Albanese hoofdstad Tirana heeft teruggetrokken. Deze maatregel komt na de mededeling van Joego-Slavië dat het de omvang van zijn diplomatieke ver tegenwoordiging in Tirana tot het „ab solute minimum" zou verminderen in verband met de „vyandige politiek" der Albanese regering. Waarnemers in Belgrado merken op dat de betrekkingen tussen de twee communistische Balkan-nabuurstaten, die reeds vele jaren gespannen waren, een nieuw dieptepunt hebben bereikt na het in februari j.l. gehouden congres der Albanese communistische partij, waarop vele sprekers uit binnen- en buitenland scherpe aanvallen op het „revisionis tische Joeg-Slavië" deden. Engeland zal voor toelating van China tot V.N. stemmen Engeland heeft de Amerikaanse rege ring meegedeeld dat het voor toelating van communistisch-China tot de Ver enigde Naties zal stemmen, wanneer de kwestie in de volgende zitting van de Algemene Vergadering ter sprake komt, aldus is van gezaghebbende zyde in Washington vernomen. Tot op heden hebben Engeland en de Verenigde Staten tegen toelating van China gestemd. Onlangs verklaarde de Engelse minister van Buitenlandse Za ken Lord Home echter dat „op grond van de feiten van het internationale leven China in de Verenigde Naties be hoort te komen, ondanks de agressieve politiek van dit land". Scholenvraagstuk in V.S. De vijf Amerikaanse kardinalen en tien bisschoppen en aartsbisschoppen hebben zich uitgesproken tegen het on derwijsprogramma van de regering, om dat dit niet voorziet in steun aan par ticuliere scholen „De kinderen die deze scholen bezoeken dreigen het slachtof fer te worden van discriminatie", aldus een verklaring die in Washington is ge publiceerd. De kardinalen en bisschop pen menen dat, in tegenstelling toe het geen president Kennedy heeft verklaard, federale hulp aan deze scholen niet in strijd is met de grondwet. Daarentegen heeft de protestantse groep, die schei ding van kerk en staat voorstaat het project van de regering toegejuicht en de katholieke verzocht af te zien van hun „sectarische verlangens". Blue Scout bereikte hoogte van 2560 km Vrijdag is te Cape Canaveral een „Blue Scout"-raket gelanceerd met ra diotelescopen en een stuk menselijke huid aan boord. De raket bereikte een hoogte van 2560 kilometer. De vier motoren van de 23 meter lange raket werkten uitstekend. De bedoeling van de proef was, meer te weten te komen over de gevaren van uitstralingen waaraan een mens by een ruimtevlucht blootstaat. Hij heeft het hart op de verkeerde plaats zitten Op 65-jarige leeftijd is de gepen sioneerde Angelo Chinaglia, die te Costa du Rovigo in de Italiaanse provincie Venetië woont, er achter gekomen, dat zijn hart en milt rechts en zijn lever en het bovenste deel van zijn maag links zitten. Chinaglia heeft zich altijd goed gevoeld. In 1914 werd hij voor de mi litaire dienst goedgekeurd en om zijn krachtige lichaamsbouw bij de berg- artillerie ingedeeld. Kortgeleden moest hij echter voor een korte tijd in het ziekenhuis worden opgeno men. Hier ontdekten artsen de af wijkingen. CURASAO EN SURINAME DICHTER BIJ NEW YORK Onze Ryksdelen in de West zyn, dank- zy twee nieuwe lyndicnsten van de Pan American Airways met Boeing straal vliegtuigen dichter by New York komen te liggen. Voor de ontplooiing van het toerisme, waarop zowel de Antillen als Suriname zich instellen, opent dit goede perspectieven. Vooral Suriname is bij de nieuwe we- kelijkse lijndienst gebaat, want het is de eerste regelrechte verbinding met New York, zij het dat de machines tussenlan ding maken in Georgetown <Brits_- Guyana), Port of Spain (Trinidad), Bridgetown (Barbados) en San Juan (Porto Rico). De reisduur bedraagt in totaal eohter toch maar 7 uur en 15 mi nuten. De KLM onderhoudt geen directe dienst tussen Paramaribo en New York. Men moet eerst met een Super Con stellation of een DC-6 naar Curasao vliegen (ruim 4 uur) en kan dan de vol. gende dag in ongeveer 7 uur met DC-7 machines New York bereiken De nieuwe verbinding van de Pan American wordt tijdens de weekeinden uitgevoerd: zaterdags van New York naar Paramaribo, zondags de terugreis. Hetzelfde geldt voor de lijndienst naar Curacao met slechts een tussenlanding in Ciudad Trujillo op Haïti. De reisduur bedraagt 4 uur en 40 minuten tegen de KLM 6 uur en 25 minuten (directe ver binding) of 7 uur en 40 minuten (via Aruba). Onderzoek naar het spoorwegongeval Woerden De Spoorwegongevallenraad heeft de minister van Verkeer en Waterstaat in kennis gesteld van zijn voornemen een onderzoek in te stellen naar het ernstige spoorwegongeval dat op 21 november 1960 te Woerden gebeurde. Zoals bekend ontspoorde daar de D- trein met Engelse verlofgaande militai ren, op weg naar Hoek van Holland, ver moedelijk omdat te snel een wissel ge passeerd werd, op een plaats waar een snelheidsbeperking van 40 km. was voor geschreven. Dit ongeval kostte twee mensen het leven, terwijl de ravage zeer groot was. Het onderzoek zal plaats vinden in een openbare zitting van de Spoorwegonge vallenraad te Utrecht op maandag 10 april a.s. in het Paleis van Justitie al daar onder voorzitterschap van mr. H. R. de Zaaijer. Wapenbergplaats in Midden-Beemster Bij sloping van een oude woning aan de Zuiderweg in Beemster is een opslag plaats van wapenen ontdekt. Toen slo pers een afgesloten kamertje wilden af breken, viel een handgranaat naar be neden, welke niet ontplofte. De mannen waarschuwden de politie, die op haar beurt de mijnopruimingsdienst inscha kelde. Bij onderzoek bleek het kamertje 5 stenguns, 14 handgranaten en meer dan 100 patronen te bevatten. Bovendien stond er een doos met ex plosieve stoffen (zg. potloden), voldoen de om een grote explosie te veroorzaken. De wapens en munitie waren van Duitse en Engelse makelij. Wie ze daar heeft neergelegd is onbekend. Het huis was vele jaren bewoond door een kluizenaar. Deze man, de heer P. Grool, die vorig jaar is overgebracht naar een bejaar dentehuis in Midden-Beemster, heeft aan de politie verklaard, dat het ka mertje altyd afgesloten is geweest en dat bij zyn weten nooit iemand het heeft betreden. HUURADVIESCOMMISSIES HADDEN DRUK WERK Blijkens een mededeling van het mi nisterie van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid hebben de huuradviecommis- sies in 1960 rond 256.000 verzoeken te behandelen gekregen. 82% van dit aan tal kon in hetzelfde jaar worden afge daan. Op 31 december 1960 waren nog ongeveer 46.500 verzoeken in behande ling. 47.000 van de 256.000 verzoeken waren er om advies over de juiste huurprijs van woningen en bedrijfspanden. 32800 huurders verzochten om vervallenverkla ring van de huui-verhogingèn in verband met gebreken aan woningen of onder- houdsachterstand. 169.900 verhuurders verzochten om de huurverhoging te mogen toepassen op woningen met hu ren beneden de hum-grenzen. Er waren voorts 6.400 verzoeken om intrekking van reeds ingewilligde verzoeken van huur ders en verhuurders. Tot de algemene huurverhoging van 1 april 1960 waren de huuradviescom missies in hoofdzaak belast met het ver strekken van adviezen over de betaling verplichting van huurders. Bij de alge mene huurverhoging is de taak van de commissies uitgebreid met de behande ling van de verzoeken van huurders en verhuurders om afgifte van een verkla ring over de toestand van woningen, welke vóór 5 mei 1945 zyn gebouwd. NED. HEKV. KERK Aangenomen naar Harkema-Opelnde L. A. Nagtegaal, kand. te Beverwijk. Bedankt voor Den Andel C. W. Schllngemann te Nijeveen voor Hagesteln J. J. de Heer te Babylonlënbroek. Beroepen te Lunteren L. Blok te Capelle aan de IJssel. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Leiderdorp (vac. J. J. Dijk) F. Minnema te Hoogvliet. Bedankt voor 's-Hertogenbosch (2de pred. pl.) J. A. van Netten te Grootegast. CIIR. GEREF. KERKEN Beroepen te Middelharnis E. Venema te Zwijndrecht. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Winschoten Q. van der Vrle te Veendam. Beroepen te Mussel- kanaal J. Enter Jr. te Enschedé. Samen bijbel verspreiden R.K.-reformatorische actie Een wanhoopspoging, zonder kans van slagen! Een gedurfde onderneming, die niet zal kunnen lukken. Dat waren vorig jaar, zei gisteravond de Haagse gereformeerde ds. B. J. A. Streefkerk in de hervormde Kloosterkerk te Den Haag, waar vele honderden bijeen wa ren op een oecumenische manifestatie, de reacties op het plan in Den Haag huis aan huis de bybel te gaan ver spreiden. Zeven man namen dit initiatief. De campagne slaagde, maar er was een bezwaar: rooms-katholiek Den Haag bleef afzydig. Dit jaar doet heel de christenheid ter plaatse mee in een po ging de leuze van zowel het Ned. Bij belgenootschap als van de Rooms-Ka- tholieke Bybelstichting „In ieder huis gezin een bijbel" te realiseren. Als pri meur van het land wordt maandag met deze gezamenlyke rooms-katholiek-re- formatorische actie op grote schaal be gonnen. Deze campagne bracht gister avond rooms-katholieke en reformato rische geestelyken en leken bijeen in de Kloosterkerk in Den Haag. waar het NCRV-kinderkoor van Marinius Borst lap latijnse hymnen zong en waar rooms-katholieke en reformatorische christenen samen een hervormd gezang aanhieven. „Wy willen de onderlinge verschillen niet verdoezelen maar wel willen we eensgezindheid om Gods Woord in de huiskamers te gaan brengen", aldus ds. Streefkerk. Vorig jaar is door het NBG zonder enige principieel bezwaar de rooms-katholieke Petrus Canisius-verta- ling verkocht. De deken van Den Haag, mgr. W. A. E. Bokeloh sprak over „De verhevenheid van de bijbel". Hij wees op de goddelijke en menselijke aspecten van de H. Schrift. De bybel behoeft geen reclame, aldus de deken. Onze leuze is het woord, dat eens tot de kerkvader Augustius gezegd moet zijn „neem en lees". Het samen de bijbel verspreiden is een geloofsdaad en een liefdesdaad, onderstreepte hij. Geestelijke verzorging van Duitse badgasten Duits badgasten, dJie met vakantie in Nederlandse badplaatsen verblijven .zul len voortaan ook daar hun geestelijke verzorging kunnen ontvangen. De ker ken van Rijnland en Westfalen hebben zich namelijk bereid verklaard om de Nederlandse kerkeraden te komen hel pen bij de geestelyke zorg voor de Duit se badgasten. In overleg met ds. F. Fischer, predikant van de Duitse ge meente in Rotterdam, zal een aantal gemeenten medewerking ontvangen van een Duitse predikant. De verantwoorde lijkheid voor het organiseren van kerk diensten voor Duitse vakantiegangers blijft echter ook daar waar Duitse pre dikanten aanwezig zyn, geheel bij de plaatselijke kerkeraad berusten. De afgelopen maanden hebben verte genwoordigers van hervormde kerke raden uit de betrokken badplaatsen, waar 's zomers soms duizenden Duitsers verblyven, het vraagstuk van de geeste lijke verzorging van deze vakantiegan gers tweemaal besproken. Het mode- ramen van.de generale synode der Ned. Herv. Kerk heeft daarna een aantal wenken aan de betrokken kerkeraden gezonden, waarin onder meer wordt ge zegd dat'een plaatselijke gemeente zich niet'aan de verantwoordelijkheid jegens deze gasten mag onttrekken. Ds. J. T. Doornenbal 25 jaar predikant Woensdag is het vyfa^twintig jaar ge leden, dat ds. J. T. Doa»vsenbal uit Oene in de burgerlijke gemee™'*» Epe werd be vestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Nadat de heer Doornenbal in 1935 door het provinciaal kerkbestuur van Zee land was toegelaten tot de evangeliebe diening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 8 maart van het daaropvolgende jaar door ds. J. J. Poldervaart uit Schevenin- gen bevestigd als predikant van de her vormde gem'ente van Woubrugge in de classis Leiden. Op 15 oktober 1939 ver wisselde de jubilaris deze gemeente met die van Kesteren in de classis Tiel en sinds november 1946 dient hij de her vormde gemeente van Oene. gevraagd, by H. A. v. d. MEER, Plantage 16 Oude Wetering, tel. 01713 229 en 489. Te koop, kleine CARAVAN, merk Continenta met tent en toebehoren. 1 mnd. gebruikt. Te bez. na tel. afspr. 01718- 2152. J. Tooropstraat 1, hoek Boulevard, Katwyk aan Zee. Notaris M. P. KAPTEIN te Leiden zal op vrijdagen 10 en 17 maart a.s. te 19 uur in het Notarishuis, Hogewoerd 144 te Leiden, by opbod en afslag publiek verkopen: woonhuis met tuin aan de GRUNERIELAAN 6 te Oegstgeest. Wordt uiterlyk 1 juli a.s. ont ruimd. Bezichtiging 7, 9, 14 en 16 maart van 1416 uur. Beta ling 17 april. Koper moet zelf voor woonvergunning zorgen. Inmiddels uit de hand te koop. Nadere inl. by gen. notaris, Scheepmakerssteeg 2, telefoon 20614. RIETVINKLAAN 12D TELEFOON LEIDSCHENDAM 0 1761—4041 vraagt: voor de hamafdeling. voor beryden van wagen met aanhanger. voor magazyn en expeditie. 45-urige werkweek met geheel vrije zaterdag, j Wij bieden een prettige werkkring waar voor goede krachten ruime kans op promotie aanwezig is. Loon volgens C.A.O. voor de vleeswaren industrie ge meenteklasse I met ruime oververdienste door premie stelsel; spaar- en pensioenfonds aanwezig; reis- en werkkleding vergoeding; wekelyks verkoop van vlees tegen gereduceerde prijs. Sollicitaties schriftelijk aan onze afdeling Personeels zaken, of mondeling dageiyks aan de fabriek. Gebakken hondebrood is veel beter en voordeliger. Vraagt daarom FLORA HONDEBROOD en FLORITA met vlees, groente, havermout enz. RIJNSBURG Notaris D. HOUTZAGERS te Sassenheim zal op woensdagen 15 en 22 maart 1961 voorm. 11 u. in het Café-Restaurant „Centraal" te Rijnsburg in het openbaar verkopen: 5 WOONHUIZEN SMIDSTRAAT 6, 26, 32, 34 en 36 te Rijnsburg. Nadere inlichtingen te beko men ten kantore van voorn. Notaris, Hoofdstraat 159, tel. 7046, alwaar veilingsnotities verkrijgbaar zijn. in uitstekende staat, van eer ste eigenaar te koop. STANDARD, eind 1956, voorzien van sierstrippen, bagagerek, imperial en trek haak. Regentesselaan 55, Oegst geest.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4