Qa0> ZWITSAL TIP VAN BOOTZ Agenda HAAGSE AGENDA Vraag 't &an hen die al 'n GRAETZ hebben Sterke staaltjes Met een enkel woord Café-Rest. „Zomerzorg" Nationaal tv-program koninklijk jubileum MOEDER WORDEN... PICTOGRAM SYMBOOL VAN BETROUWBAARHEID VRIJDAG S MAART 1961 (Van onze t.v.-medewerker) Na een paar kostelijke zangnummers tijdens het testbeeld - de begaafde Ni cole Louvrier was aan bod - kwam het journaal met een paar bijzonder sterke staaltjes, bijvoorbeeld een auto, opge hangen aan een nieuw soort papier. „Te- levizier" was niet bovenmatig boeiend, omdat de AVRO de boot had gemist. In iedere krant kon men grondiger geïn formeerd raken over de ups en downs van de burgerlijke stand dan hier. Er zat bovendien geen televisiestof in. Op dat punt was het echtpaar Denis beter geslaagd. Het gaf weer een serie attractieve bijzonderheden over Japan, goed opgenomen en aantrekkelijk uitge werkt, maar zonder achtergronden, dus het geheel wel aan de oppervlakkige kant gehouden. Glanspunt van de avond was „Meneer Mazure", een klucht van een bekend Frans auteur van dit genre, door hem wat deftig een blijspel genoemd. De ver taling was vlot, de vertolking ook, maar de schrijver had zijn kruit een beetje snel verschoten. Toen de verrassende aanloop van het stuk met die volkomen gekke situatie van twee mensen van verschillend- ge slacht in één bed (zonder dat ze het wisten) achter de rug was, kon het ge val nauwelijks het beloofde niveau hou den. Dat de kijker zulks niet al te zeer merkte, was te danken aan de uitvoe ring, die vol snelle vondsten stak, die van veel vakmanschap getuigden. Een door en door Frans-vluchtig gevalletje, bil) met hier en daar een stukje verdriet, waar vlug over heen gespeeld werd. Pi kant en toch zo, dat er feitelijk niets ergs gebeurde. Het was een opeenstape ling van misverstanden, waar de kijker toch telkens zonder veel inspanning uit kwam, omdat ze kunstig werden opge lost. We hebben wel eens onze bezwaren tegen te zware stukken te berde ge bracht. Hier was het andere uiterste. Evenals men van tijd tot tijd degelijke kost verlangt, zo moet er ook eens een sterk staaltje kolder komen. Als dat dan met zoveel toewijding wordt gebracht, heeft de kijker in het algemeen en deze criticus in het bijzonder daarvoor dank baarheid te betuigen. Hetgeen wij bij deze en tot slot dan gaarne nogmaals en duidelijk doen. En daarbij een ieder de raad geven toch vooral niet bij de pak ken neer te zitten, indien hij het stuk niet tot in details kan navertellen. Het aperitief voor dames en heren Zo pittig! Zo opwekkend! Per hele fles f 6.15 BINNENLAND Koningin Juliana zal op 15 maart a.s. de nieuwe, 780 meter lange verkeers- brug over de Boven-Merwede, twee kilo meter ten westen van Gorlnchem openen. Op de 16de Internationale huishoud beurs. die donderdag 16 maart a.s. door de minister van Maatschappelijk Werk. mej. dr. M. A. M. Klompé, in het nieuwe Raigebouw te Amsterdam officieel wordt geopend, zal dit Jaar in het bijzonder de aandacht worden gevraagd voor de koel techniek, de woninginrichting en de was- behandellng. Aan de 34e internationale Jaarbeurs van Brussel die van 29 april tot 11 mei in de eeuwfeestwljk wordt gehouden, zullen 148 Nederlandse firma's deelnemen. Daar mee bezet ons land in de groep buiten landse deelnemers de vijfde plaats na Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië en Italië. In totaal nemen 29 landen aan de Jaarbeurs deel. Van 15 maart tot 9 april aj$. zal in het nieuwe Ral-gebouw te Amsterdam de eerste ysrevue worden gegeven. De direc tie van het tentoonstellingsgebouw heeft hiertoe geëngageerd de Amerikaanse ijs- show "Holliday on Ice", welk gezelschap nog nimmer in de hoofdstad is opge treden. Van Schiphol is gisteren de Dutch Swing College Band voor een tiendaagse toernee door Zwitserland en Italië met een KLM-UJntoestel naar ZUrich vertrok ken. De band zal o.m. optreden in Zürlch en Bazel. Hierna wordt de reis voortgezet naar Italië, waar onze landgenoten zul len deelnemen aan het Jazzfestival van San Remo. Dit ls voor de DSCB een grote eer. aangezien voor dit festival slechts twee Europese orkesten zijn uitgenodigd. Het andere is dat van Kurt Edelhagen. Verder zullen diverse Amerikaanse bands optreden. Dr. H. J. Prakke te Assen ls benoemd tot hoogleraar in de publicistiek aan de „Westf&lische Wilhelm Unlversltaet" te Munster en tot directeur van het insti tuut publicistiek aldaar. Hij is daar sinds ongeveer een jaar werkzaam geweest als waarnemer. De produktieleider van de musical "My fair lady", de heer W. Hofman, heeft gistermiddag in Arnhem meegedeeld, dat onvoorziene omstandigheden voorbehou den. "My fair lady" van 2 tot 9 Juli ln Arnhem "zal worden opgevoerd. Het initia tief ls uitgegaan van het bestuur van de Stichting „Zomerfeesten Arnhem 1961". Woensdag 8 maart a.s. hoopt dr. A. F. Portielje te Bennebroek, die gedurende 46 Jaar in Artis werkzaam ls geweest als Inspecteur van de levende have en als hoofd van de afdeling voorlichting, zijn 75ste verjaardag te vieren. Vooral door zijn rondleidingen in Artis. zijn radio praatjes en zijn vele publlkatles heeft dr. Portielje zowel in binnen- als buiten land grote bekendheid gekregen. BIJ enkele kandidaatstelling is ge kozen tot dijkgraaf van de Haarlemmer- meerpolder ae heer B. K. Buurman uit Heemstede. Hy volgt mr. K. J. G. baron van Hardenbroek van Bergambacht uit Bennebroek op, die wegens het bereiken van de leeftijd van 70 Jaar zijn functie moet neerleggen. De heer Buurman ls van april 1944 tot 1956 hoofdingeland geweest van de Haarlemmermeerpolder en daarna heemraad. BUITENLAND Tengevolge van de stormen van de laatste weken is op het westelijk strand van het Westdultse eiland Sylt het wrak van een middeleeuws koggeschip aan de oppervlakte gekomen. Een schip van dit type is niet eerder ln deze streek ge vonden. De Oostenrijkse autoriteiten hebben twee in Klagenfurt wonende Kroaten uit gewezen. omdat zij ln verbinding stonden met een ln München gevestigde Kroatische organisatie die een fascistisch karakter heeft. Oostenrijk heeft zich destijds bij het sluiten van het staatsverdrag ver plicht, dergelijke mensen over de grens te zetten. De Libanese minister van Onderwijs heeft bepaald, dat voortaan in school boeken niet meer gesproken mag worden over de staat Israel. In Londen zyn vier mannen aange houden. die tevergeefs hadden gepoogd de brandkast van een brandweerpost ln Noord-Kensington te stelen. Tevoren had den de mannen de bezetting van de post door een valse brandmelding weggelokt. In de brandkast lag een bedrag van bijna 3.000 gulden. Generaal Maghlstoe Newje, de voor malige commandant van de Ethiopische keizerlijke garde die betrokken ls geweest bi) de mislukte opstand tegen Halle Se lassie, heeft geweigerd de hem door het hof aangewezen advocaat te aanvaarden. Hi) wenst de steun van een buitenlandse Jurist. Het proceB tegen de generaal ls uit gesteld. Koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh zijn gisteren per vliegtuig uit India in Teheran aangekomen voor een I staatsbezoek van vier dagen aan Perzie. I ZIJ zijn de gasten van de Sjah en de kei- zerin van Perzie. Honderdduizenden men- I sen Juichten hen toe, toen zij over de Eisenhowerlaan van het vliegveld naar de stad reden. Aan de rand van de hoofdstad stapten zy over van een auto ln de gou den koets. De Ghanese regering heeft by de In ternationale Arbeidsorganisatie een klacht ingediend die betrekking heeft op de na leving door Portugal van de conventie van de organisatie aangaande de afschaffing van dwangarbeid. De regering van Ghana ls er niet van overtuigd, dat Portugal de naleving van de bewuste conventie, die zowel Portugal als Ghana getekend heb ben. in zyn Afrikaanse gebieden Mozam bique. Angola en Guinea verzekert. De republiek Ghana verzoekt de Arbeids organisatie de nodige stappen te doen. In Israel is een nieuw systeem voor irrigatie door ondergrondse pijpleidingen ontwikkeld door de 32-Jarige waterexpert mr. E. Luz. Door dit systeem wordt water- verlies vermeden en bovendien maakt het het graven van sloteen en het zetten van sproeiers overbodig. Het ls tevens moge lijk geworden kunstmeststoffen in water op te lossen en door de leidingen over het land te verspreiden. De pypen worden 40 cm diep ln de grond gelegd. Zij hebben een doorsnede van vier millimeter en zijn voorzien van gaatjes met plastic filter. Bh botsingen tussen de politie en stakende werfarbelders in Monfalcone by Triest zijn gisteren pantserwagens ge bruikt. Drieduizend arbeiders trokken aanvankelijk rustig door de stad. Op een gegeven ogenblik trachtten zij echter een straat te blokkeren. Dit was het sein voor de politie om in te grijpen. Vele mensen zouden letsel hebben bekomen. De politie gebruikte traangasgranaten om de be togers te verspreiden. De demonstranten wierpen met stenen. Gisteren ls ln Londen een Inbreker tot 21 maanden gevangenisstraf veroor deeld. Met twee maats was hy vorig Jaar een Londense woning binnengedrongen. Een 13-jarig meisje stelde zich daarbij zo moedig te weer, dat zij haar moesten vastbinden. Het heldhaftige verzet van het meisje had Indruk gemaakt. Met Kerst mis ontving zij een kaart, waarop de af zenders zien „drie heren" noemden. De schrijver was spoedig gepakt, want het handschrift was bij de politie bekend! De twee anderen zijn nog op vrije voeten. De militaire machthebber ln Turkye lt.-gen. Kemal Gursel. heeft gisteravond ln Ankara meegedeeld, dat hij een nieuwe coalitieregering van achttien leden heeft samengesteld, alle politieke stromingen ln de wetgevende vergadering vertegenwoor digende. In het nieuwe Turkse kabinet zitten twaalf onafhankeiyken, twee leden van het cpmité van nationale eenheid, twee van de Republikeinse volksparty, een lid van de Nationale republikeinse boerenpartij en een van de partij Nieuw Turkye. President Kennedy schrok gisteren toch wel even toen zynjzast voor de lunch van die dag. Senator Everett M. Dlrksen, hem plotseling een goud-witte sleutel voor TELEFOON 21444 Weekeind menu's f3.50, f4.50, f6.— Menu f 6. HELDERE KIPPESOEP KALFSVLEESPASTEITJE POULET HAWAÏ DOPERWTEN - RIJST IJS, VRUCHTEN, SLAGROOM. Grote en kleine zalen voor bruilof ten en recepties. Vraag vrijblijvend offerte. Ter gelegenheid van het regerings jubileum van H M. Koningin Juliana maandag a.s. zendt de Nederlandse Tele visie Stichting een nationaal program ma uit. Van 14.55 tot 15.30 uur zal een rechtstreekse reportage worden gegeven van het huldebetoon, dat voor Huis ten Bosch in Den Haag met medewerking van afgevaardigden uit alle Nederlandse gemeenten wordt gebracht. Van 19.30 tot 20.00 uur zullen de camera's zijn opge steld in de Kloosterkerk in Den Haag, waar een dankstond wordt gehouden. 's Avonds om acht uur zal ten behoeve van kijkers, die des middags verhinderd waren, de reportage van het huldebetoon via telerecording worden herhaald. Dode-Zeerollen Op 12 maart zal opnieuw een archeo logische expeditie een onderzoek instel len in de holen rond de Dode Zee. Aan deze grootscheepse actie zullen 150 vrij willigers uit alle delen van het land deelnemen. Vermoed wordt, dat deze holen in de wildernis van Judea nog meer boekrollen van historische en reli gieuze betekenis bevatten. Een van de te onderzoeken grotten is de „Grot van de vrees". De expeditie, die zestien dagen zal duren, wordt geleid door dezelfde Israëlische experts die achttien eeuwen oude brieven van de laatste „president" van Israël, Bar Kochba, gevonden hebben. Advertentie de neus hield waarop geschreven stond: „Witte Huisachterdeur". „Hoe komt u daaraan?" vroeg Kennedy verbouwereerd. „Voor een gulden by een bazaar gekocht", grinnikte de Republikein uit Illinois In Brussel werd gisteren vernomen dat de autoriteiten van de Verenigde Ara bische Republiek hebben besloten dat luchtreizigers van Belgische nationaliteit voortaan geen toestemming meer zullen krygen op net vliegveld van Cairo over te stappen op een ander vliegtuig om hun reis voort te zetten. Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE -4 Herbegrafenis van oorlogsslachtoffers (Van onze Haagse correspondent) De stoffelijke overschotten van 21 Nederlandse oorlogsslachtoffers, hoofd zakelijk afkomstig uit het massagraf te Leeden (Did.), zyn, nadat zy in samen werking met de gravendienst van het departement van Defensie waren geïden tificeerd, door de oorlogsgravenstichting overgebracht naar Nederland. De plechtige herbegrafenissen op de centrale begraafplaats der oorlogsgra venstichting te Loenen, op de Veluwe, zullen op 7 en 8 maart a.s. plaats vinden. Acad. Ziekenhuis: K. en O. Spreker prof. dr. J. Dankmeyer over het Acad. Zieken huis. 8 uur nam. Haarlemmerstraat 258: Receptie zestig jarig bestaan firma B. L. v. d. Klugt en Zonen. 3.30-6 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. St.-AntonlusclubhulsContactbijeen komst ..Philadelphia". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. R'dams Toneel „De Spaanse Brabander". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Filmavond over Grie kenland en luchtreizen Lissone Lindeman. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Volvo-personen- auto-show. 10 uur voorm. 10.30 uur nam. WIJkgebouw Rehoboth: Jaarverg. C. H. Unie. Statenkring Lelden. 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht (grote Zaal): Feestavond Doopsgezinde Kerk: Adventskerk 1011 uur voorm.. bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. H. K. la Rondelle van Delft. Het Gulden Vlies: Herdenking 85-Jarlg bestaan „Kennis ls Macht". 3.30 uur nam. Legermuseum: Excursie oud-leerlingen der Ambachtsschool. 2.30 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht): Propagan- da-middag Jeugd Automobiel Club. 2.30 uur nam. Restaurant Van der Heyden: Muziek avond leerlingen Martien Opdam. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Propaganda-contact- avond Korps Reserve-gemeentepolitie. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Volvo-personen- auto-show. 10 uur voorm. 10.30 uur nam. ZONDAG Hooglandse Kerk: Jeugddienst over „Woningnood". 10.30 uur voorm. Stadsgehoorzaal (foyer)Leger des Hells. Optreden van Cross-quartet. 7.30 u. nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG In den Vergulden Turk: Leldse Midden standscentrale. Sprekers S. Menken en mr. F. Porthelne over werktljdsverkorting en winkelsluiting. 8 uur nam. VRIJDAG 3 MAART Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Marlus" 8 uur. ZATERDAG 4 MAART Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Marlus" 8 uur. Dillgentla recital Frans Brüggen en Janny van Weering 8 uur. Gebouw voor K. en W. Residentie- Orkest, soliste Consuelo Rubio, sopraan 8.16 uur. ZONDAG 5 MAART Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Richard III" 2 uur. Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Famlllegenoegens". 8 uur. Dillgentla Zondagochtendserie George van Renesse 11.30 uur. Dillgentla Trio dl Bolzano speelt wer ken van Stradella, Clementl, Schubert, Plzzettl 2.30 uur. MAANDAG 6 MAART Kon. Schouwburg Rotterdams Toneel met „De Spaanse Brabander" 8 uur. DINSDAG 7 MAART Kon. Schouwburg Nederlands Ballet met Kunstmaandorkest 8 uur. WOENSDAG 8 MAART Kon. Schouwburg Nederlandse Co medie met „Dona Diana" 8 uur. DONDERDAG 9 MAART Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Famlllegenoegens" 8 uur. Dlllgentia Llederenavond Consuelo Rubio 8 uur. Kurhaus Paviljoen Nederlands Dans Theater met enkele premières 20.15 u. Iedere avond (behalve op dinsdag) ln de Houtrusthal de Weense IJsrevue. Aan vang 8 uur. BIOSCOPEN Apollo Genadeloze achtervolging 14 jaar dagelijks 12.15, 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur, Asta Porgy en Bess 14 Jaar dagel. 2 en 8 uur, zondag 1.30, 4.30 en 8 uur. Byou l'Amérlque Insolite 14 Jaar dagel. 2, 7.15 en 9.30 uur, zondag 2, 4.15, 7.15 en 9.30 uur. Camera The trouble with Harry 14 Jaar dagel. 2.30, 7 en 9.15 uur, zon dag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Capitol Strijd om de Gele Rivier 14 jaar zat. 2. 6.30 en 9.15 uur, zond. 4. 6.30, 9.15 uur. woensd. 8 uur, donder dag 2 uur. overige dagen 2 en 8 uur. City Het Mes 18 Jaar dagel. 2.30, 6.45 en 9.15 uur, zondag 1.45, 4.15, 6.45 9.15 uur. Corso Nooit op zondag 18 Jaar dag. 2.15 en 8.15 uur. zat. 2.15, 6.45 en 9.15 uur .zond. 2, 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Du Midi Les Jeux de l'amour 18 Jr zat. 7 en 9.15 uur. zond. 2.30. 4.30, 7 en 9.15 uur. overige dagen 2.30 en 8.15 uur. Flora De vlam en de pyi 14 Jaar dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zond. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Hollywood Het broeinest van Chicago 14 Jaar zat. en zond. 2.30, 4.30, 7 9.15 uur, overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Krlterion Brief encounter 18 Jaar dag. 2.15, 7 en 9.15 uur, zat. en zond. 1.45, 4, 7 en 9.15 uur. Metropole Tuschlnski De vechtjas 4 Jaar dag, 2.15 en 8.15 uur, zat. Muslca Die Halbstarken 18 laar dag. 2.15 en 8 uur, zat. 7 en 9.30 uur. zond. 3, 7 en 9.30 uur. Odeon De grote bedrieger 14 Jaar dag. 2.30 en 8 uur, zat. 2.30, 7 en 9.15 uur, zond. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Olympla Het verborgen leven van Wal ter Mltty 14 Jaar dag. 2 en 8 uur. zond. 2, 5 en 8 uur. Passage Jaar - 4, 6.45 en 9.30 uur. - La Fran?alse en l'Amour 18 Jaar dag. 2.30, 6.45 en 9.30, zond. 1.30 Rembrandt Te heet om aan te pakken 181aar zat. 6.45 en 9.15 uur, zond. 4, 6.45 en 9.15 uur, overige dagen 8 uur. Rex Handel in minderjarigen 18 Jaar dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30, zond. van 1.30 uur. Roxy Stormlopen der Bedoeïen 14 Jaar zat. en zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur, overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Seinpost Brandend Verlangen 18 Jr dagel. 2.15 en 8.15 uur, zond. 2.15, 5 8.15 uur. Studio In de sloppen van een wereld stad 18 Jaar dag. 2. 4, 7 en 9.15 uur. Thalia Het laatste gevecht 14 laar dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zat. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur, zond. 8, 5, 7 en 9.15 uur. De Uitkyk Eens ln de honderd laar 18 Jaar vryd. zat. en maand. 2, 7 en 9.15 uur, zond. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. West-End Doctor In love 18 laar dag. 2.15 en 8.15 uur, zat. 2.15, 6.45 en 9.15 uur, zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Cineac doorlopende voorstelling met o.m. „12]A Jaar Koningin Juliana" (gro tendeels in kleuren), dag. van 9-24 uur zond. van 11.30-24 uur. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I. 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1. praatje. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu. gesprek. 19.45 VPRO-Nws. 20.00 Nws. 20.05 Drie plaatwerken over Kunst en Kunste naars, lezing. 20.10 In memoriam de dich ter J. Jac. Thomson, lezing. 20.20 Decla matie. 20.35 Israel II. reisindrukken. 20.50 Regeringsuitz.: Beperking verhaals recht armenwet, lezing d. Dr. W. Schoon- derbeek, hoofd afdeling algemene maat schappelijke zorg van net Ministerie van Maatschappelijk Werk. VARA: 21.00 Gram. 21.50 Quizprogr. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Espe ranto. 23.10 Muzlekrevue. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 18.20 Het werk der Benedictijnen ln Toumliline. lezing. 18.35 Gram. 18.50 Regeringsuitz.: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verz. Sjozuouxjy 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen l Schouwburg: Hoofdstad-Operette „Wie ner Blut". 8 uur nam. StadszaalBoussac-modeshow firma Gronheid. 2.30 en 8 uur nam. Den Burcht: Kapitein J. D. J. Postma spreekt over de Groninger kustvaart. 8 u. nam. Prediker: Spr. Evang. J. Maasbach. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. R'dams Toneel „De Spaanse Brabander". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O. Popu lair concert. Promenade-orkest olv. Bene dict Sllberman. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls)Leden vergadering afd. Rijnland. Ned. Roode Kruis. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Het Gulden Vlies: Filmavond reisbureau „Eurotours". 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarvergade ring Ver. Koninginnedag. 8 uur nam. Lakenhal: K. en O.-concert Jules Eskln. 8 uur nam. Restaurant Van der Heyden: Show mo demagazijn Futura. 8 uur nam. Schouwburg: „Pipo en de verdwaalde Prinses". 2 uur nam. Warmond: 't Trefpunt. Lezing over bezoek burgemeester aan Midden- Oosten. 8 uur nam. DONDERDAG Doelenkazerne: Gezelschap Beumer speelt "Porgy and Bess". 8 uur nam. Rijksherbarium (Nonnensteeg 1): Le denvergadering Kon. Ned. Natuur-histo- rlsch Ver. 8 uur nam. In hen Vergulden Turk: Ned. Mij. voor Nyverheid en Handel. Spr. prof. dr. J. P. H. v. d. Want over bloembollenexport. 12.30 uur nam. Restaurant Van der Heyden: Show mo- demagazyn Futura. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling werk Van Goethen, Van der Heyden en Leerlnk. (tot en met 31 maart). Lakenhal: Tentoonstelling van werk van leden der groep „Atol". (Tot 27 maart). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 —12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u. BIOSCOPEN Trianon: „De grote bedrieger". (14 Jr). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: Tot en met maandag: „De vijand kwam 's nachts". (14 Jr). Werkd.: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zond.: 2.30. 4.45, 7.15 Casino: Zal wind erven". (18 Jr). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur; donderdag 7 en 9.15 uur: K. en O. Lldo: „Het mes". (18 Jr). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: "Pearl Harbour Hlrosjima". (14 Jr). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De ballade van een soldaat". (14 Jaar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. tier" (De zoon van de Maharadla). 14 Jr. Donderd. 8 uur „Dr. Vllmmen. 18 Jr. B(j zeen gehoor t»y Uw huisarts of specialist (or diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. progr. v. d. sold. 20.30 Avondcollege: ra- diolessen. 21.00 De dans der boeken, lite rair klankb. 22.30 Nws. 22.40 Jong - oud eeuwig, lezing. 22.50 Lichte muz. 23.56- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. en weeroverz. NCRV: 20.30 Documentaire film. 20.55 Ca baret. 21.30 Actueel programma. 22.05 Dagsluiting. VOOR ZATERDAG 4 MAART Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en Uw gezin, praatje. 9.00 Gym. v. d. vrouw. (9.35 —9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Samen uit. lezing. 10.05 Morgenwydlng. VARA: 10.20 -»1 en zang. 12.33 Nleuwa fram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 portuitz. 13.45 Lichte muz. VARA: 14.05 V. d. Jeugd. 14.40 Prome- nade-ork., omr. koor en sol. (15.35-15.55: Boekbespr.). 16.45 Van de wieg tot het graf. vragenbeantw. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Jazzmuz. 18.35 Zlgeunermuz. 19.00 Kunst- act. VPRO: 19.30 Passepartout bij gas licht. lezing. 19.40 Leven en dood ln de Bybel, lezing. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Soc. comm. 21.30 Lichte muz. 22.05 De vreemde wereld, radiospel. 22.30 Nws. 22.40 Licht progr. 23.05 Oude gram. 23.25 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 28 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewyde muz. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok 12.04 Promenade ork., koor en sol. (Om 12.30-12.33 Land en tulnb.meded.). 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Lichte muz. 13.50 V. d. jeugd. KRO: 14.00 Fanfare-ork. 14.25 Lichte muz. 14.50 Amus. muz. 15.10 Franse les. 15.30 Pianorecital. 16.00 Gregoriaanse zang 16.30 Sportcomm. 17.00 1 Kunstkron. 18.30 Gram. wy en zy. lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Amateursprogr. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Omr. ork. 21.00 U bent toch ook van de party?, le zing. 21.10 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22 30 Nws. 22.40 wy lulden de zondag ln. 23.00 Meesterwerken v. d. religieuze muz., muzik. lezing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Film- documentaire. 20.30 Ballet. 21.00 Oude films. 21.30 Cabaret. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Ooggtuigeverelagen. 13.00 Automobilistenkron. 13.30 Gram. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. M.10 Interview# 14.40 Gram. 15.10 Hoorsp. 15.40 Hoorsp. 16.10 Hoogtepunten uit de progr. v. d. af gelopen week. 17.00 Quiz. 17.30 Pianoreci tal. 17.45 V. d. kleuters. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sportultz. 19.45 Pari. overz. 20.00 Gevar.. muz. 20.30 Gevar. progr. 21.30 Hoorsp. 23.00 Nws. 23.10 Boekbespr. 23.45 Meditatie. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Gram. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 11.00 Gevar. progr. 13.00 Vragenbeantw. 13.31 Sportparade. 14.00 Lichte muz. 14.50 Onbekend. 15.30 Amus. muz. 16.00 Ork - muz. 16.45 Voetbal. 17.45 Pianorecital. 18.00 Sportverslagen. 19.00 Samenzang. 19.30 Gevar. progr. 20.00 Nws. en journ. 20.24 Voetbal. 20.31 Sport-qulz. 21.00 Ge var. progr. 22.00 Ork. conc. 23.00 Jazzmuz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Popul. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nw6. 13.15 Ge var. muz. 15.30 Volksmuz. uit Tirol. 16.30 Gevar. progr. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.10 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.35 Lichte muz. 23.05 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Dansmuz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. FrankrUk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.05 Gram. 14.40 Kamermuz. 21.30 Nws. 23.05 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brussel.' 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.30 Ge var. progr 16.00 Liedjes. 16.10 Gram. 16.20 Liedjes. 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Dag klapper en lit. kal. 17.20 Liturgische ge zangen. 17.30 Gram. 17.45 Engelse les. 18.00 Orgelrecltal. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Cabaret. 21.00 Gram. 21.15 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel Canto. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.02 Gram. 18.38 Gram. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20 30 Hoorsp. 21.30 Montmartre chez vous. 22.10 Jazzmuz. 22.45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam onbewolkt Den Helder onbewolkt Ypenburg onbewolkt Vllsslngen onbewolkt Eelde licht bew. De Bilt onbewolkt Twente zwaar bew. Eindhoven zwaax bew. Z.-Limburg geh. bew. Helsinki geh. bew. Stockholm regen Oslo mist Kopenhager mist Aberdeen geh. bew. Londen onbewolkt Brussel zwaax bew Luxemburg zwaar bew. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt geh. bew. geh. bew. regen regen licht bew. licht bew. zwaar bew Innsbruck sneeuw BelgTado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt zwaar bew onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt mist nw 2 10 3 03 nniw 6 8 6 2 n 2 10 8 0 1 nw 2 9 6 0 1 nw 3 9 4 3 nw 2 9 3 1 nnw 4 9 6 6 nnw 4 10 4 0.4 nnw 6 9 b 1 w.stil li -li 0 zw 2 8 1 1 w.stil 2 -2 li w 3 6 6 0.5 w.stil 10 1 0.3 w.stil 18 0 0 wnw 3 9 4 0 2 nw 3 7 4 0.1 w.stil 12 3 0 w.stll 16 li 0 w.stil 12 0 0 nnw 6 16 6 0 w 2 8 4 2 n 4 10 6 1 w 4 7 2 6 zw 2 9 2 0.1 w.stil 9 -0 0 ono 2 16 -2 0 wzw 4 8 -0 0 w.stil 8 0 1 nnw 1 10 -li 0 zzw 10 11 17 nno 4 15 2 0 w 4 1'/ -2 0 w.stil 22 li 0 W-Stll 17 1 0 no 3 24 10 0 Demonstratie en levering uitsluitend doer de erkende radio-handelaar. Vraag uitvoerig prospectus bij GRAETZ (Nederland) N.V. Haarlem, Wilsonsplein 15 Hun oordeel is voor U waardevol GRAZIOSO f675.-

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2