Leidse botanici naar Nederlands acht maanden Nieuw-Guinea Kennedy's regime maakt zeer gunstige indruk België bereid besluit van V-raad te volgen Expeditie met ZWO-subsidie voor zuivere en toegepaste botanie RAAD V. EUROPA DERATTEERT OVER DE ZES EN DE ZEVEN 1 redeskorps van half miljoen Amerikanen gaat helpen in onderontivikkelde landen Kerkelijk L even BEAUJ0LAI5 Wijnhandel BOOM Slijterij DONDERDAG 2 MAART 1961 De Nederlandse Organisatie voor Zuiver-Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof. dr. H. J. Lam, hoogleraar in de systematische plantkunde aan de Leidse Univer siteit een subsidie verleend voor een vegetatie-onderzoek van bepaalde gedeelten van Nieuw-Guinea, namelijk van de Cycloon-, de Tamrau- en de Arfakgebergten. Dit onderzoek zal worden verricht door dr. H. O. Sleumer, wetenschappelijk hoofdambtenaar aan het Rijksherbarium te Leiden en door dr. P. van Royen, wetenschappelijke ambtenaar eersteklasse aan dezelfde instelling. Dr. Van Royen heeft bovendien voor dit onderzoek nog een financiële bijdrage van het „Treub- Fonds" het vroegere „Buitenzorg-Fonds" mogen ontvangen. Beide botanici zullen op 4 mei van Schiphol vertrekken en circa 8 maanden wegblijven. Bij hun verblijf op Nieuw-Guinea zullen zij zich behalve met floristisch onderzoek ook met de toegepaste botanie bezighouden. Drie gebieden In een onderhoud vertelden dr. Sleu mer en dr. Van Royen, dat het vegeta tie-onderzoek van het vlak bij Hollandia gelegen Cycloopgebergte een voortzet ting is van het wetenschappelijk bota nisch speurwerk, dat de laatstgenoemde daar in 1954 verrichtte. Dr. Van Royen vertoefde toen drie maanden in het Cycloopgebergte, waarbij hij onder meer het gebied van Ifar tot Ormoe verkende. Ook voor dit onderzoek had Z.W.O. een subsidie beschikbaar gesteld. BROEDERSCHAP VAN OUD PADVINDERS (STERS) Kring Rijnland bijeen De Broederschap van oud-padvinders (sters) van de Kring Rijnland hield gis teravond in hotel Central een bijeen komst. De heer M. v. d. Voet die voor t eerst het presidium bekleedde, stippelde deze avond de marsroute uit. Naast het bewandelen van de oude, vertrouwde weg, zullen er, zo dit zich voordoet, ook nieuwe paden betreden worden. Bij alle komende activiteiten wenste de nieuwe voorzitter allen een goed spoor toe. De heer Van der Voet deed hierna een groot aantal mededelingen. Naast de heer van der Voet hebben thans zitting in het da gelijks bestuur de heren H. van Deyl, vioe-voorzitter, W. A. Kasten sceretaris (Ketelboetersiteeg 12) en E. Etty, pen ningmeester. Als tweede secretaris zal optreden de heer J. van Kooperen. Ver moedelijk zal het nieuwe districtshoofd kwartier (1ste Binnenvestgracht 20) op 22 april worden geopend. Medewerking zal de Kring Rijnland verlenen aan de 13 mei te houden St.-Jorismarsen, even zo aan de oprichting van een Kring Haarlem. Op 29 april start een grote verloting, waarvan de opbrengst is be stemd voor de Leidse NPV-troephuizen en de aanschaffing van materiaal. Uit de opbrengst van de onlangs gehouden oliebollenactie werd f.500 voor de groe pen gereserveerd. T.a.v. het in te rich ten (landelijke) verzorgingshuis neemt de Kring nog een afwachtende houding aan. Grote aandacht zal worden ge schonken aan een te houden ledenwerf actie onder oud-padvinders (sters. Men gaat daarbij van de gedachte uit: eens padvinder, altijd padvinder! Na al deze mededelingen hield de heer Van Kooperen een causerie over de in houd en betekenis van de padvinderswet en -belofte. Blindenzorg verdient de volle aandacht Gisteravond was de grote zaal van ,Den Burcht" bezet door leden en dona teurs van de afdeling Leiden van de Nederlandsche Blindenbond. zy woon den daar een kunst- en filmavond bU, waaraan wethouder S. Menken, prof. dr. M. C. Colenbrander, het mannenkoor „Kunst Na Arbeid", en Joh. v. d. Berg, propagandist Ned. Blindenbond, hun medewerking verleenden. Na een hartelijk welkomstwoord van de heer H. Passie, voorzitter van het organisatiecomité, opende wethouder Menken de avond met een korte toe spraak, waarin hij de nadruk legde op het feit, dat de blinde medemens niet naast, doch midden in onze hedendaagse samenleving staat. Dit in tegenstelling tot de opvatting in lang vervlogen Jaren, toen de blinden als volkomen onvol- waardigen werden behandeld en aan de liefdadigheid waren overgeleverd. Prof. dr. Colenbrander gaf er de voor keur aan om ditmaal eens niet te spre ken over de oogziekten en de velerlei andere oorzaken, die tot blindheid kun nen leiden, maar hij deed in zijn cause rie enkele interessante grepen uit de geschiedenis van het blindenwezen. Heden ten dage worden blinden als normale, gezonde mensen beschouwd,, die via het onvolprezen Braille-schrift normaal kunnen lezen en van alles op de hoogte blijven. In 1254 ging men iets aan de blindenzorg doen. In dat Jaar keerde Lodewijk IX van Frankrijk na melijk van een kruistocht terug en stichtte hij in Parijs een hospitaal voor 300 van zijn krijgers, die door de Turken tijdens hun gevangenschap blind waren gemaakt. Eerst in 1785 begon men zich eveneens in Frankrijk het lot van de blinden op grotere schaal aan te trekken en stichtte men o.a. scholen voor blinde kinderen, welk voorbeeld niet lang daarna ook in ons land gevolgd werd. Hoewel reeds in 1819, aldus spreker, een zekere Johann Klein in Wenen zich bezig ging houden met de dressuur van honden als geleiders van blinden, duur de het nog bijna een volle eeuw, alvo rens deze dressuur overal tot volle ont wikkeling kwam. De aanleiding hiertoe werd het feit, dat het aantal blinde soldaten in de eerste wereldoorlog zo schrikbarend hoog was en de nazorg van deze mensen aller aandacht had. Met enkele voorbeelden toonde spreker aan tot welke prestaties deze trouwe vier voeter als geleider van zijn blinde baas in staat kan zijn. Na het eerste optre den van „Kunst Na Arbeid" o.l.v. Louis v. d. Wijngaard, sprak de heer Van den Berg een kort propagandistisch woord, waarin hij oon. de nadruk legde op het feit, dat de volledige blindenzorg van staatswege geregeld diende te worden, opdat de Ned. Blindenbond, die thans reeds 65 Jaar bestaat en 4800 leden telt, de strijd voor de belangen van de blin den kan staken. De rest van de avond werd gevuld met een interessante Braille-demon- stratie, een tweede optreden van het mannenkoor, gevolgd door declamatie van de heer Van den Berg en de ver toning van de film: ,De Stoute Schoe nen" naar het scenario yan Jan Wit, De Leidse botanici zijn nu van plan om de andere delen van het Cycloopge bergte te bezoeken om op die manier tot een afgesloten botanische kennis van dit gehele massief te kunnen ko men. Hun hoofdbivak zullen zij opslaan in Ifar en van daar uit onder andere de toppen van de 2150 meter hoge Babo- ko bestijgen en die van de iets lagere Dafonsero. Daarbij zullen zij speciale aandacht wijden aan de afwijkende ve getatie in de omgeving van Kaap Tanahmerah welke alleen nog maar van luchtfoto's bekend is. Onbekend Het onderzoek van het aan de noord kust van de Vogelkop gelegen Tamrau- gebergte is daarom zo belangrijk omdat het nog nimmer botanisch-wetenschap- peiyk is onderzocht. Dr. Sleumer en dr. Van Royen zullen zich van Manokwari per vliegtuig naar de Kebar-vallei bege ven om deze, in samenwerking met het Boswezen op Nieuw-Guinea, te onder zoeken. Daar zullen zy vooral aandacht schenken aan de Araucaria bossen, die ook al weer alleen van luchtfoto's be kend zijn. Dit zijn coniferen, waarvan het hout zeer waardevol is voor de ver vaardiging van triplex. Het oostelijk deel van de Kebarvallei is indertijd al door het Boswezen verkend. In dit ge bied en dat van het te exploreren Tam- raugebergte treft men Agathis-bossen aan, waar kopal voor fijne vernissen en harsen wordt gewonnen. De afvoer van deze kostbare produkten naar het kust gebied brengt echter zeer grote moei lijkheden met zich mee. Deze streek wordt bewoond door een vrij grote be volking. die van de landbouw leeft. De botanici zullen ook het westen en het noorden van het Tamraugebergte on derzoeken, waar een 3300 meter hoge botanisch onbekende berg verrijst, die tot de top bebost is. De bodem bestaat hier gedeeltelijk uit graniet. Economie De onderzoekers zullen hun weten schappelijk speurwerk nauw combine ren met het economisch aspect. Naast het verzamelen van planten en een al gemeen onderzoek van de plantengroei en de oecologle zal in het bijzonder ge let worden op het voorkomen van rotan, van door de bevolking gebruikte genees krachtige kruiden, en op planten die eventueel voor introductie als sierplant In aanmerking komen. Tenslotte zal in aansluiting aan de vorige exploratie nog het Arfakgebergte worden bezocht. Dr. Sleumer en dr. Van Royen zullen hierbij van Manokwari uit dezelfde trekroute nemen ls de Itali aanse plantkundige Beccari in 1875 deed en al trekkende planten verzamelen voor het Rijksherbarium in Leiden. Langs deze route treft men veel ericaceeën, vooral rododendron aan, waarvoor dr. Sleumer bijzondere belangstelling heeft. VERMOGEN ROBECO STEEG 134 MILJOEN Het vermogen van het Rotterdamsch Beleggingsconsortium N.V. (Robeco) is blijkens het verslag, het afgelopen jaar toegenomen met rond f 134 min. tot ruim f681 min. De waarde van het aandeel, verhoogd met de kosten op uitgifte van nieuwe aandelen, steeg van f220.- aan het begin van verslagjaar tot f238.- per ultimo december. Het geplaatste kapitaal groeide van f124 min. tot f 15.200.000. Het beschik bare winstsaldo beliep f 34.650.206, waar uit wordt voorgesteld een contant divi dend uit te keren van f 9.25 per aandeel van f50.- nominaal en voorts 2%% in aandelen ten laste van de agio reserve, welke laatste uitkering vrij is van in komstenbelasting. Aangezien reeds een interim van f 4.- betaalbaar werd gesteld zal het slotdividend f 5,25 bedragen. Over 1959 bedroeg het dividend f 9.- plus 2Vè% in aandelen ten laste van de agio- reserve. De directie heeft ook in het afgelopen Jaar het accent van de beleggingsporte feuille verder verlegd van Amerika naai Europa. Antwoord aan Hammarskjöld Adviescommissie: Belgische maatregelen niet energiek genoeg en onvolledig België zal zijn medewerking verlenen bij de uitvoering van een resolutie van de Veiligheidsraad, waarin een beroep op alle V.N.-leden wordt gedaan hun politieke raadgevers en militair personeel (voor zover deze niet behoren tot het V.N.-korps) in Kongo terug te trekken. De Belgische regering deelt dit mee in haar antwoord op de brief van Hammarskjöld van 22 februari, waarin de secretaris-generaal der V.N. om deze medewerking heeft gevraagd. De Belgische regering zegt, dat zij onverwijld stappen zal nemen om het toezicht op de uitvoer van wapens en militaire uitrusting in het algemeen te verscherpen. Overigens ontkent zij, dat zich een „aanzienlijk aantal" Belgische militairen in Kongo bevindt. Zoals wij gisteren reeds meldden, worden maatre gelen voorbereid om deze militairen te repatriëren. Hammarskjöld dient echter met de Kongolese autoriteiten zelf te onderhan delen over een terugtrekken van Bel gische politieke raadgevers, die immers, aldus een Belgische brief, door de Kon golese regeerders zijn aangetrokken. In zijn brief wordt verder opgemerkt dat zich meer dan tweeduizend Belgi sche kinderen in Katanga bevinden en ruim duizend in Leopoldstad. „De Bel gische regering doet een beroep op de VN om in Kongo dergelijke veiligheids maatregelen te nemen, dat er geen ge vaar meer bestaat voor het verloren gaan van mensenlevens." Oordeel adviescommissie De VN-adviescommissie voor Kongo acht de maatregelen die België in ver band met de terugtrekking van mili tair personeel en politieke adviseurs wil nemen „niet energiek genoeg en even min voldoende spoedeisend en volledig", aldus is van welingelichte zjjde ln New Vork vernomen. De commissie ls gis termiddag byeen geweest om het ant woord van Hammarskjöld op de Bel gische brief te bespreken. Naar in Brussel verluidt, is de Sov jet-Unie bereid het verzoek om schade loosstelling voor de aanval, die beto gers op 14 februari op de Belgische ambassade in Moskou hebben gedaan naar aanleiding van de dood van Loe- moemba, in overweging te nemen. Er zouden maatregelen worden genomen om de bewaking van de ambassade te verscherpen. De Indonesische regering biyft bU haar besluit haar troepen uit Kongo terug te trekken. Dit heeft de minis ter van Buitenlandse Zaken Soebandrio, gisteren meegedeeld. Hammarskjöld heeft nu de regering van de republiek Madagascar verzocht de VN troepen voor Kongo ter beschikking te stellen. Gisteren ging ln Leopoldstad het ge rucht, dat de speciale vertegenwoordi ger van de VN ln Kongo, de Indiër Dajal, zou worden vervangen door de Italiaan Pier Pasquale Spinelli. Een woordvoerder van Hammarskjöld noem de dit gerucht echter ongegrond. Het bijna voltooide gebouw van het gerechtshof, dat binnenkort de zaak tegen Eichmann in behande ling zal nemen. Het gebouw is spe ciaal voor deze zaak gebouwd. Dajal heeft de Veiligheidsraad be richt. dat de strijdmacht van de VN de militaire situatie in het gebied van Loeloeaburg weer in handen heeft. De Loemoembistische troepen trekken zich thans in noordelijke richting terug. De VN in Leopoldstad heeft bericht gekre gen, dat een compagnie soldaten van Moboetoe in de Evenaarsprovincie zich heeft overgegeven aan Loemoembistische troepen. De raadgevende vergadering van de Raad van Europa, waarin 132 parlementaire afgevaardigden uit vijftien Europese landen zitting hebben, is gisteren in Straats burg zyn maartzitting begonnen met een algemeen politiek debat, waarbij de Paryse topconferentie van de Zes landen van de Europese Economische Gemeen schap, de daarop volgende ministerconferentie van de Westeuropese Unie (de Zes en Engeland) en het zoeken naar een samengaan van de Zes en de Zeven (de Europese Vrijhandelsassociatie onder leiding van Engeland) uiteraard op de voorgrond staan. teren met een volledig uitgewerkte over eenkomst voor samengaan van Engeland met de Zes, zo zei hy. Anderen zal men van het begin af aan by het over leg moeten betrekken. De Italiaan Montini stelde in zijn verslag voor, dat politiek overleg tussen de regeringen van de Zes, dat geen en kele afstand van nationale soevereini teit vraagt, open moet staan voor an dere landen van de Raad van Europa. Pleidooien voor een samengaan Het debat werd namens de politieke commissie van de Assemblee geopend door de Italiaanse christendemocraat Montini. Voor hem stond voorop dat de politiek van de Raad van Europa, waarin alle landen van de Europese gemeenschappen en vUf van de zeven landen der Europese Vrijhandelssasso- ciatie vertegenwoordigd zijn, er op ge richt moet zyn een brug tussen de twee groepen te slaan. De Oostenrijkse christendemocraat Toncic was het hiermee volledig eens. Hy verweet de regeringen dat ze nog steeds geen gebruik maken van de mo gelijkheden die de Raad van Europa voor verder en diepergaande Europese samenwerking biedt. Toncic geloofde dat een politieke integratie van de Zes een soepeler vorm van grotere Europese een heid in de weg zou kunnen staan. De Deense liberaal Lannnng waar schuwde dat men niet mag proberen Engeland los te weken van zyn part ners in de Europese Vryhandelsassocia tie. In sommige kringen gelooft men kenneiyk dat men „Engeland in de Westeuropese Unie, geïsoleerd van Scan dinavië, kon blootstellen aan de volle kracht van de Europese federalistische wind". Maar men kan de andere lan den van de Europese Vryhandelsasso ciatie niet op een goede dag confron- Meer politiek gewicht Om de Raad van Europa meer poli tiek gewicht te geven diende Montini voorts, namens de politieke commissie, een voorstel in om jaarlijks een groter debat te houden tussen de raadgevende vergadering en het ministercomité. Dit debat zou door de voorzitter van het ministercomité moeten worden ingeleid en zo veel mogelijk ministers van Bui tenlandse Zaken van de vyftien landen zouden erbij aanwezig moeten zijn. De agenda ervan zou de Assemblee in over leg met het ministercomité moeten op stellen. Montini's voorstel wil de eerste sa menspraak (naar voorbeeld van de jaarlijkse samenspraak in het Europese parlement van de Zes) in september laten houden met als onderwerpen de betrekkingen van Europa met de on derontwikkelde landen en de verhou ding tussen de Raad van Europa en de OESO, de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling, die dit jaar de OEES gaat opvolgen. De Vlaardingse logger Jan Se nior" liep gistermiddag in IJ muiden binnen. Het schip had in een storm schade opgelopen en was op sleep touw genomen door de Katwijkse logger „Cornelis den Duik". Binnen de pieren werd de gehavende log ger door een sleepbootje overge nomen. (Van onze Amerikaanse correspondent) Misschien meer dan ooit heeft president Kennedy op zijn vijfde persconferentie de journalisten overtuigd van zijn feitenkennis, zijn vermogen om helder te formuleren en bovenal zijn beheersing van het wijdvertakte regeringsmechanisme, dat thans begonnen is zijn program ma uit te voeren. De president neemt voortdurend elke gelegenheid te baat om zijn aanhang te versterken, zowel onder zijn eigen volk, als in het buitenland. De indruk die zijn regime de eerste maand op de Amerikanen heeft gemaakt is buitengewoon gunstig. Volgens een Gallup-onderzoek betuigde 72 procent van het Amerikaanse volk zijn instemming met Kennedy's beleid in deze eerste maand. Hoewel Eisen hower acht jaar geleden met grote meerderheid was gekozen, was na de eerste regeringsmaand slechts 68 procent voldaan over diens aanpak. Eisenhower wordt NED. HERV. KERK Beroepen te Middelburg (vac. P. F. Th. Aalders) G. J. Rijks te Oosterland. Aan genomen de ben. tot conrector-stafdocent van „Kerk en Wereld" te Driebergen T. Poot te Mlddelharnl8. Aangenomen naar Nleuw-Lekkerland-Dorp W. Chr. Hovlus, kand. te Haarlem, die bedankte voor Ach terberg. Boven-Hardlnxveld, Elspeet-Ud- del-Vlerhouten (2de pred. pl.) (toez.) Gar deren, (toez.) Groot-Ammers. Hedel, Koot wijkerbroek, Loon op Zand. Nederhemert. Nleuwland-Oosterwljk, Opheusden. Tho- len. Wijngaarden, Zoetermeer (2de pred. pl.) (toez.) en voor Zulllchem-Nleuwaal. Bedankt voor Wolsum L. A. Nagtegaal, vicaris te Beverwijk. Aangenomen de benoeming tot hulpprediker te Sint-Jaco- bl-Parochle-Wier W. Oosterwal, hulppred. te Zuldlaren. GEREF. KERKEN Beroepen te TJerkgaast L. R. gen. Beroepen te Veendam E. Haverkamp te Mlnnertsga te Roodeschool P. C. Koster, kana. te Pernis. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Nieuw-Be(]erland Chr. v. Dam te Rotterdam-Zuid. Ds. C. Vlasblom overleden Na een langdurig lijden is op 83- jarige leeftijd overleden ds. C. Vlasblom, in leven emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk en wonende te Eist by Amerongen. Zijn stoffelijk overschot zal vrijdagmiddag worden bygezet op de Al- gemen Begraafplaats te Eist by Ame rongen, nadat vooraf om twee uur in de hervormde kerk van Eist een rouw dienst is gehouden. weer generaal Verscheidene mededelingen, die Ken nedy aan het begin van zijn vijfde persconferentie deed, zullen die gunstige indruk nog versterken: hy stelde het Congres voor Eisenhower weer officieel de oude rang van generaal te verlenen; hij constateerde dat er de afgelopen week geen goud is weggevloeid uit Ame rika, hetgeen kan wijzen op een herstel van het. vertrouwen in de dollar; hy gaf opdracht een begin te maken met het vredeskorps. Wat dat laatste betreft: tegen het einde van het jaar zullen 500.000 meren deels jonge Amerikanen op voet van ge lijkheid de bewoners van onderontwik kelde staten gaan helpen om het onder- wys, de landbouw en de gezondheids toestand te verbeteren. Dit korps moet gaandeweg worden uitgebreid. De vrij willigers ontvangen geen salaris, zullen hetzelfde werk doen. het zelfde voedsel eten en dezelfde taal spreken als de vreemdelingen met wie zij samenwerken. De reactie, die de regering op een dergelijk initiatief zal krygen, moet aan de wereld duidelijk maken, dat niet slechts het materialisme een belangryke component van de Amerikaanse maat- schappy is. Het lijkt zeer waarschyn- ïyk, dat Amerika's idealisme duidelijk naar voren zal komen in het antwoord op deze regeringsactie. Dat Adenauer op 12 en 13 april, slechts een week na Macmillan, voor overleg door Kennedy in Washington zal worden ontvangen, moet in Duits land een goede indruk maken. De be trekkingen met Duitsland zijn na Von Brentano's bezoek beslist verbeterd en wat Erhard ook gezegd moge hebben, Kennedy verwacht dat Duitsland hulp aan de onderontwikkelde gebieden niet slechts voor een jaar zal zijn, doch per manent. Alleen de omvang van deze hulp is nog niet bepaald. Kennedv hoopt trouwens dat alle NAVO-landen naar vermogen tot dit doel zullen by- dragen. Wat de deining over Amerika's strate gie betrof: Kennedy wenst niet te spre ken van een verschuiving van het ac cent, doch van een algemene verster king. Dat die versterking ook ten goede Ds. Vlasblom diende de hervromde gemeenten van Cothen, Urk, Woudsend, Sint Pancras; Zuid Beijerland; Oud Byerland; Driesum; Langer- en Kor- teraar in de classis Leiden 1928 tot 1929; Oude Tonge; Wapenveld en tenslotte nog bijna vier jaar die van Kamper veen in de classis Kampen, waar hem met ingang van 1 november 1943 na ruim veertig volbrachte dienstjaren op ruim zesenzestig Jarige leeftyd emeri taat werd verleend. zal komen aan de conventionele strijd- machten is reeds geruime tyd duideiyk. Het Pentagon is op tyd gereedgeko men met het onderzoek dat Kennedy had gelast. Over twee weken zal de pre sident op grond daarvan concrete aan bevelingen aan het Congres kunnen doen. Dit alles toont dat er orde en tempo zit in de regeringsactiviteit. Kennedy heeft kennelijk een rangiyst opgesteld van onderwerpen die in over leg met de Russen moeten worden ge ëxploreerd. Bovenaan staat op deze rangiyst een conferentie over de per manente stopzetting van de kernproe ven. Op grond van dat overleg zal na enige maanden moeten blijken of ont spanning mogelijk is. Daarna kan Ame rika zyn houding bepalen ten aanzien van de ontwapeningskwestie. Toen hem gevraagd werd wat hy be doelde met controle op bewapening, dan wel ontwapening, antwoordde de presi dent, dat hy via bewapeningscontrole tot ontwapening wilde komen. Over Kongo wenste Kennedy niet het pessimisme te delen van een van zyn ondervragers. Hy hoopte dat de nieuwe resolutie van de Verenigde Naties met succes zou worden uitgevoerd. Indien Amerika andere landen helpt met voed sel. wenst de president dat de herkomst van deze hulp duidehjk wordt aange geven. In uiteriyk en gedrag is Kennedy al lerminst pompeus of gewichtig, maar door de deskundigheid en intelligentie van zijn antwoorden en soms ook door zyn droge humor bewyst hy een figuur van het hoogste niveau te zUn. Advertentie. per fles f2.95; 2 fl. f5.60; 3 fl. f7.75 KRAAIERSTRAAT 1 (by de brug) TELEFOON 20229 Voorjaarsbeurs voor vrouw in Haarlem geopend Met een ferme gongslag heeft burge meester mr. O. P. F. M Cremers van Haarlem vanmorgen de negentiende voorjaarsbeurs voor de vrouw in het Krol age hu is aan de Leidse Vaart offi cieel geopend. De burgemeester van de zesde stad van ons land verheugde zich over de elk jaar grotere belangstelling voor de beurs, ook uit de wijde omge ving van de Spaamestad. Hierna maak ten de vele genodigden een tocht langs de stands, waarna de Haarlemse bloe menmeisjes hen op narcissen verrast- ten. Er was ook een modeshow.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7