U „Wijze matiging" betrachten bij invoering arbeidstij dverkorting Agenda Met een enkel v/oord DONDERDAG 2 MAART 1961 Vertrouwen en gebrek eraan (Van onze t.v.-medewerker) Wij moeten tot onze spijt beginnen met de kwestie van gebrek aan ver trouwen, dat door de verandering van het KRO-programma van gisteren tot uiting kwam. Een t.v.-spel van de hand van de dichter Ed Hoornik zou worden uitgevoerd, maar op het laatste moment is er roet in het eten gegooid. Volgens onze inlichtingen is dat geschied door de auteur, die geen fiat voor een levende uitzending wilde geven. Nu zijn de con tracten in de regel zo, dat de auteur na het afleveren van het manuscript met de uitvoering van zijn werk verder niets te maken heeft. Van twee dingen één: of Hoornik heeft tevoren een voorbe houd gemaakt en dan had de KRO het risico van directe uitzending niet mogen nemen óf de KRO was vrij. Dan zou ze thans gebukt zijn onder de pressie van de auteur, dan zou ze het werk van haar bekwame regisseur Busselaar in dispuut en gevaar hebben gebracht. Dat nu lijkt ons een volslagen verkeerde gang van zaken. Er is in de pers geschreven, dat Hoornik erin geslaagd was de zuilen te doorbreken een slag in de lucht maar we voorspellen het einde van Hoornik's auteurscarrière voor de t.v., als hl] inderdaad gehandeld zou hebben, als wij stelden. Ervoor in de plaats kwam een afleve ring uit de serie „Het gezicht van Azië". Birma was aan bod en nu kunnen we het echt niet helpen, dat we ook hier het gevoel kregen bij de neus genomen te zijn. Herinneren we ons goed, dan was DIRECTIELID WERKSPOOR IN ARGENTINIË President Frondlzl van rgentinië heeft gisteren ontvangen de heren Ir. M, H. Damme, directeur van Werkspoor en de Verenigde Machine Fabrieken, en W. O. J. Kets, employe van Sotrk Hen gelo. Zü waren vergezeld van d Ndr- landse ambassadeur in Argentinië, mr. J. C, van Busekom. De bezoekers deelden later mede dat zij naar Agentinië waren gekomen voor het vaststellen van definitieve overeen komsten om te komen tot de bouw van een fabriek voor de fabricage van Die selmotoren bestemd voor transport en do produktie van electrische energie. De directie van Werkspoor in Amster dam deelt ons desgevraagd mede dat ir. Damme in Buenos Aires is om te trachten een overeenkomst te sluiten. Een aantal Argentijnen heeft kort ge leden een bezoek gebracht aan Werk spoor. Met hen is ir. Damme terugge- eisd naar Agentinië voor verder over leg. De directie kan echter hier niet vaststellen hoe ver hij met de onder handelingen gevorderd is. PROF. QUANJER OVERLEDEN Gisteren is in Zeist in de ouderdom van 81 Jaar overleden prof, dr. H. M. Quanjer, oud-hoogleraar aan de Land bouwhogeschool in Wageningen. Prof. Quanjer staat in de wereld van de landbouwwetenschappen bekend als de grondlegger van de virologie. Speciaal op het gebied van de virusziekten van de aardappel heeft hij onderzoekingen verricht die van vérstrekkende betekenis worden geacht. Prof. Quanjer ontdekte voor het eerst, dat de bladrolziekte bij de aardappel wordt verwekt door een pathogeen, dat hij aanduidde met de naam virus. In be langrijke mate heeft hij ertoe bijgedra gen Wageningen bekend te doen worden als internationaal landbouwkundig cen trum. Het stoffelijk overschot van prof. Quanjer zal zaterdagmiddag om half twee op de begraafplaats van zijn ge boorteplaats, Enkhulzen, ter aarde wor den besteld. Auto heeft niet altijd voorrang Veel automobilisten en ook wel mo tor- en scooterrijders verkeren in de me ning, dat alle andere soorten van ver keer aan hen ondergeschikt zijn. Deze gedachte kan aanleiding zfjn tot ongevallen, die wel eens een fatale af loop zouden kunnen hebben. Als voorbeeld van zo'n mogelijk mis verstand haalt de ANWB aan: Op een kruising van twee aan elkaar gelijkwaardige wegen komt een land- bouwtractor A. voor de bestuurder van een auto B. van rechts. Hoewel de be stuurder van een tractor o.m. geen rij bewijs behoeft te hebben en niet snel ler mag rijden dan 16 km./uur, blijft hij de bestuurder van een motorvoertuig. Hij behoort dus van B. voorrang te krijgen. de presidente van de Nederlandse Oor logsgravenstichting er op bezoek en on dervond zij veel last van ongeregeld heden tengevolge van de binnenlandse strijd, waardoor ze niet op alle plaatsen komen kon, die haar plicht haar voor schreven. De documentaire van gisteren nu wilde ons doen geloven, dat het er alles pais en vree was. Ook hiervan klopt op deze manier niets. Door dergelijke omstandigheden wordt het vertrouwen in de voorlichting ernstig ondermijnd. Vertrouwen hernam haar plaats en straalde door de ,Piste"-uitzending op de kijkers af. Want al dat werk is on denkbaar zonder zelfvertrouwen, maar ook niet zonder zich te baseren op de ploeggenoten. Na de Nederlandse les, kwam rector Coppens een vertrouwen van gans andere structuur belijden. Over de godsdienstige mérites hiervan past het ons niet te oordelen, maar de gos pelsong, vertolkt door Mahalia Jackson, was een heerlijk slot. Amerika kent zijn Pappenheimers De „Izwestia", het orgaan der Sovjet- russische regering beklaagt zich over achteruitzetting van Russische corres pondenten in de Verenigde Staten, al dus meldt het Russische persbureau Tass. De correspondent in New York van de „Izwestia" had gemeld, dat de post voor de Russische correspondenten sys tematisch met vertraging wordt afgele verd, terwijl zij zich moeten laten in schrijven als „agenten van een buiten landse mogendheid". Verder moeten zij tot de laatste cent verantwoording af leggen over het door hen in de V.S. uitgegeven geld, terwijl de immigratie dienst er kortgeleden plotseling tot is overgegaan om van de Sovjetrussische correspondenten vingerafdrukken te eisen als zij verlenging van hun ver blijfsvergunning aanvroegen. Jonge mensen in Engeland voor tiendelig stelsel (Van onze Londense correspondent! Uit de door de Daily Mirror (oplage 4,5 miljoen) gehouden enquête over het al of niet wenselijk zijn van de invoering, van het tiendelige muntstelsel in Enge land, blijkt dat de jonge mensen onder de 30 jaar in grote meerderheid daar voorstander van zijn. Alle leeftijden door elkaar genomen, sprak men zich even eens, zij het met een geringe meerder heid, voor invoering van het decimaal systeem uit. In een juichend hoofdartikel zegt het blad dat de rekenkunde van de eeuw der raketten berust op decimalen. Geestig merkt de Mirror op, dat men tien vin gers heeft, niet twaalf. Tiendelige mun ten zullen de eerste stap zyn op de weg naar decimale gewichten en maten, waarvoor in Engeland nog steeds volko men antieke maatstaven worden gebe zigd, zoals firkln.s, furlongs en avoirdu- poids. Aan dit lijstje had men onder apdere nog kunnen toevoegen: stone, a hundred weight, pint, quart, gallon, inch, voet. yard, mijl. De vader van Sir Winston Churchill, lord Randolph, de 19de-eeuwse kanselier van de schatkist, die overigens een voor uitstrevend conservatief was, wilde niets van decimalen weten. „Ik heb die nare punten en komma's nooit kunnen be grijpen," zuchtte hij eens NATIONAAL LANDJUWEEL IN 1963 TE HAARLEM De Haarlemse Toneelclub, die in het seizoen '56—'57 tydens het te Haarlem gehouden „Nationaal Landjuweel" het door H.M. de Koningin beschikbaar ge stelde „juweel" heeft gewonnen, zal in het voorjaar van 1963 het Nationaal Landjuweel organiseren, zulks in samen werking met de N.A.T.Ü. en het Werk verbond Katholiek Amateurtoneel. Zij zal uitnodigingen uitreiken aan de winnaars van de voorronden, welke in het seizoen '61—'02 gehouden zullen worden In leder van de provincies en in de steden Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Er is een Comité Nationaal Landju weel opgericht, dat in de uitvoering van zijn taak wordt bijgestaan door commis sies van de provinciale landjuwelen en van de stad juwelen en door een werk comité binnen de stad Haarlem. Vermaak te vaak een diplomatiek wapen Angier Biddle Duke, chef van het Amerikaanse protocol, acht het niet „echt noodzakelijk", dat de Ameri kaanse ambassadeurs in Parijs, Rome en Londen zulke „schrikba rend hoge bedragen" uitgeven voor vermaak, partijtjes etc., als zij thans zouden doen. In een toespraak, bestemd voor een vereniging van vrouwelijke jour nalisten, stelt Duke voor om een ob jectief onderzoek in te stellen naar de betekenis en functie van het ver maak als diplomatiek wapen. Duke was er niet van overtuigd dat de grootte van de representatie toelage een beslissende factor voor het succes van een diplomatieke missie is. Vervolg van pag. 1 Kinderbijslagwet zonder kabinetscrisis De gunstige conjunctuur, waarover men zich kan verheugen, schept ook zorgen door de spanningen op de ar beidsmarkt, merkte de VVD-er Oor ver gisteren in de Tweede Kamer op. Onder déze omstandigheden is het te betreuren, dat op zichzelf toe te jui chen arbeidstijdverkorting als een lawine over ons dreigt te komen. De vrije zaterdag noopt veelal tot wat langer werken op andere dagen. Het gevaar blijft dan van een hernieuw de actie voor de achturige werkdag, terwijl de veertigurige werkweek thans te veel van onze economische spankracht zou vergen. Minister Van Rooy erkende, dat op dit gebied een voorzichtig beleid moet wor den gevoerd, want de Sociaal-Economi sche Raad heeft becijferd, dat de ar beidstijdverkorting zal leiden tot een ver lies van 5 procent van de produktie. Dat Is ook de reden waarom het Centraal Planbureau ln 1961 slechts een produk- tlviteitsstUging verwacht van 4 procent. Wanneer de arbeidstijdverkorting niet meer per onderneming, maar in een hele bedrijfstak wordt ingevoerd, ontstaat groot risico, waarschuwde staatssecreta ris Roolvimk, dat het produktieverlies door de vrije zaterdag, niet wordt goed gemaakt. De arbeidstijdverkorting komt zeker en dan is het niet belangrijk of zich dat in één, twee of drie jaar vol trekt. Het bedrijfsleven zal wijze mati ging moeten betrachten om kostenstij ging te voorkomen. Ook op zaterdag In principe, deelde minister Van Rooij mee, zal een Arbeidsbureau niet afwij zend hoeft te staan tegenover arbeids bemiddeling alleen voor de vrije zater dag. mits erop wordt gelet, dat de ar beider niet langer werkt dan 48 uur per week. Omtrent het tekort aan vrouwelijke arbeidskrachten wordt een onderzoek in gesteld teneinde eventueel maatregelen te kunnen nemen. Uit Italië zijn in to taal 1750 arbeiders aangetrokken. De er varingen zijn wederzijds in het algemeen gunstig. Slechts 160 Italianen zijn naar hun land teruggekeerd. Met Spanje is een contract gesloten voor de overkomst van geschoolde arbeiders. Het is niet de bedoeling arbeidskrachten aan te trek ken uit de Antillen en Suriname. Emigratie Voor beperking van de emigratie-ap paraten, nu er gebrek aan arbeidskrach ten is, pleitte alleen de WD-er Corver, maar alle overige sprekers waren inte gendeel van mening, dat het emigratie- beleid op dezelfde voet moet worden voortgezet, in afwachting van het advies van de Raad voor de Emigratie. Er is pas een rapport verschenen van het we tenschappelijk (katholiek) Centrum voor Staatkundige Vorming, dat tot de con clusie is gekomen, dat bezinning op het emigratiebeleid gewenst is, maar de KVP-er Zwanikken zei tegen dit rapport overwegende bezwaren te hebben. Minis ter Van Rooy wil ook eerst het advies van de Raad voor de Emigratie afwach ten. Kinderbijslag Er heerst de laatste tUd in de bin nenlandse politiek nogal onrust door de algemene kinderbijslagverzekeringswet, waarover de mening in het parlement sterk verdeeld Is. Velen vrezen een nieu we kabinetscrisis, Indien het wetsont werp zou worden verworpen, omdat zij menen dat dan de katholieke ministers zullen aftreden. Er wordt eohter nog steeds gezocht naar een compromis en men meent een oplossing te hebben ge vonden (die ook in KVP-krlng ten dele wel aanvaardbaar wordt genoemd) door een verbetering van de „noodwet kinder bijslag kleine zelfstandigen", hetgeen ge paard zou gaan met de intrekking van het omstreden wetsontwerp voor een al gemene kinderbijslagverzekering. De de finitieve beslissing Is echter nog niet ge nomen. Vandaag zet de Kamer de behandeling van de begroting van Sociale Zaken voort. DONDERDAG Breestraat 19: Ohr. Emigratiecentrale over Australië. 8 uur nam. St.-Antonius clubhuls: Kon. Ned. Korf- balbond. Première Jeugdfilm „De gebroken ruit". 8 uur nam. Schouwburg: Charlotte Köhler draagt voor „Lady L 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Abonnements concert Residentie-Orkest o.l.v Anton Dorati. 1 - - 3 uur nam. Wassenaar: Verenigingsgebouw. Film „Wereldreis van de Willem Ruys". 8 uur nam. VRIJDAG Acad. Ziekenhuis: K. en O. Spreker prof. dr. J. Dankmeyer over het Acad. Zieken huis. 8 uur nam. Haarlemmerstraat 258: Receptie zestig- Jarig bestaan firma B. L. v. d. Klugt en Zonen. 3.30-8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Remonstr. Kerk: Spr. ds. J. Th. Mac kenzie „De mens en zijn gemeenschap". 8 uur nam. St.-AntoniusclubhulsContactbijeen komst ..Philadelphia". 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Filmavond over Grie kenland en luchtreizen Lissone Lindeman. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Volvo-personen- auto-show. 10 uur voorm. 10.30 uur Unie. Statenkring Lelden. 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht (grote zaal): Feestavond Personeelsver. I.K.I. te Voorschoten. 7.45 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventskerk 10—11 uur voorm., bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. H. K. la Rondelle van Delft. Het Gulden Vlies: Herdenking 85-Jarlg bestaan „Kennis ls Macht". 3.30 uur nam. Kleine Burcht: Feestavond Relsver. DVH 8 uur nam. Legermuseum: Excursie oud-leerlingen der Ambachtsschool. 2.30 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht)Propagan- da-middag Jeugd Automobiel Club. 2.30 uur nam. Restaurant Van der Heyden: Muziek avond leerlingen Martlen Opdam. 8 uur nam. 8tadszaal (foyer)Propaganda-contact- avond Korps Reserve-gemeentepolitie. 8 uur nam. 8tadszaal (grote zaal): Volvo-personen- auto-show. 10 uur voorm. 10.30 uur nam. BINNENLAND Gisteren hebben 10.448 belangstel lenden de 44ste R.A.I. bezocht. Hiermede was voor de eerste maal het bezoekers aantal groter dan op dezelfde dag van de vorige R.A.I., toen er 9.596 kijkers kwa men. Het totaal aantal bezoekers bedraagt tot gisteren 58.749. Gistermiddag is uit het Oranje kanaal lp Bellen het stoffelijk overschot opgehaald van de 61-jarige Hilbert Oort wijn. De heer Oortwyn had 's nachts zijn woning verlaten. De cv geval Is niet bekend. Ir. T. P. Huisman, die binnenkort met pensioen gaat. heeft gisteren afscheid genomen als voorzitter van het Produkt- schap voor Aardappelen. In 1950 ls hij ln functie getreden als voorzitter van het Bedrijfschap voor Aardappelen, dat later „opgevolgd'' is door het Produktschap. De 12-Jarige Johan Vredenburg uit Krommenie is gistermiddag dusdanig on gelukkig uit een boom gevallen, dat hij op slag dood was. Met een vriendje pro beerde hy via een takkenbrug van de ene boom ln een andere te klimmen. De brug stortte ln. waardoor de Jongen naar be neden viel en daar ongelukkig op een uit de grond 6tekende boomstomp terecht kwam. Tot bijzonder hoogleraar ln de pae- dagoglek en de psychologie van het ge handicapte kind aan de Rijksuniversiteit te Utrecht ls benoemd dr. W. E. Vliegen- hart, te Utrecht. Bil het 6pelen ls gistermiddag de 8- Jarige P. Neuyen-Verstraten uit Handel (N.-Br.) tegen een passerende personen auto opgelopen. Hij werd ernstig gewond naar het ziekenhuis in Veghel overge bracht, waar hy gisteravond is overleden. BUITENLAND In Teheran is een overeenkomst ge tekend tussen Perzië en West-Duitsland. op grond waarvan Perzië waarborgen stelt voor Duitse investeringen eii een grotere Duitse deelneming in de Perzische econo mie wordt toegestaan. De Duitse Industrie wordt ln staat gesteld deel te nemen ln meer dan 70 projecten, waar Perzië be lang by heeft Hij noemde de mijnbouw, de petro-chemlsche Industrie, de papler en de machine-industrie. Vandaag was de laatste dag van het z.g. barricadenproces, tegen de leiders van de januari-opstand in Algiers. Het pro ces heeft precies vier maanden geduurd. De eerste zitting was 3 november. Het hooggrechtshof van de Sovjet republiek Litauen heeft drie Litauers tot de dood door de kogel veroordeeld wegens misdaden tijdens de Duitse bezetting. Al- fonsas Niksaitls, die voor de oorlog In specteur by de Lltause politie was, zou agent van de Duitse geheime dienst zijn geweest. In augustus 1041 had hy de moord op 2.000 Joden georganiseerd. Te vens werd hy verantwoordelijk gesteld voor de dood van ongeveer 60.000 Joden, Polen, Wltrussen, Russen en Litauers. De beklaagden Bernardus Skloetas en Statls Petrauskas werden aan soortgeiyke mis daden schuldig bevonden. De Newyorkse politie heeft een 59- jarige, uit Londen afkomstige zwerver, Fred Thompson, aangehouden in verband met de moord op een vierjarig meisje, Edith Klecorlus, dat enige dagen geleden verdween. Thompson heeft bekend het kind te hebben aangerand en vermoord. Voor buitenlandse toeristen die met een motorvoertuig de Sovjet-Unie willen bezoeken, zullen dit Jaar nieuwe wegen worden opengesteld, waaraan kampeer terreinen en motels zyn gelegen, zo heeft het hoofd van het Sovjet-reisbureau In- tourist, Ankoedlnof, bekendgemaakt. Hy verwachtte dit Jaar 800.000 buitenlanders. Georglo la Plra ls met de 6temmen van de christen-democraten, sociaal-demo craten en socialisten en de stemmen van de liberalen tegen, tot burgemeester van Florence gekozen. La Plra trad twee jaar geleden als burgemeester af, omdat hij niet op een meerderheid met neo-fascls- ten wilde steunen. Sindsdien werd Flo rence door een door de regering benoem de „commissaris" bestuurd. Thomas Flnletter, de nieuwe Ameri kaanse ambassadeur bij de NAVO, heeft woensdag voor de Commissie voor Buiten landse zaken van de Amerikaanse Senaat verklaard: „Ik ben gekant tegen elke ver mindering van de sterkte der Amerikaan se strijdkrachten ln Europa. Ik acht Iedere maatregel hacheiyk. die de reeds hier en daar bestaande vrees, dat de V.S. moge lijk hun strijdkrachten uit Europa zullen terugtrekken, zou doen toenemen". Koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh zijn gisteren, na hun bezoek aan Nepal, per vliegtuig naar Nieuw Delhi vertrokken, vanwaar zQ vandaag naar de Perzische hoofdstad Teheran vlogen. De Russische commandant in Berlijn heeft een protest van de drie Westelijke commandanten tegen Oostduitse maat regelen van de vorige maand om West- duitse kerkelüke autoriteiten de toegang tot Oost-Berlljn te beletten, van de hand gewezen. Hy herhaalde het Russische standpunt, dat OostDuitsland vol ledige rechtssoevereinltelt over zyn ge bied uitoefent en dat Russische troepen „zich niet mengen in de binnenlandse aangelegenheden van Oost-Duitsland en zyn hoofdstad" In Zuld-Afrlka is de verkoop begon nen van 1.796 slachttanden van olifanten voor rekening van de Zuldrhodeslsche wlldbewaringsdlenst. vyftlen maanden ge leden ging een party naar Nederland, na melijk twaalf ton voor vyftlen gulden per De ln Zuid-Afrika (Pretoria) uit Friese ouders geboren balletdanseres Deanne Bergsma Is, na haar optreden met het Royal Ballet ln New York, aange wezen voor de rol van de „Lilac Fairy" ln „De schone slaapster" voor het 2 maart ln Londen beginnende nieuwe seizoen. In Stuttgart ls een Westdultse chauf feur tot een boete van 200 mark (ong. 180 gulden) veroordeeld, omdat hij twee ze gelringen droeg waarvan de ene een ha kenkruis en de andere het S8-teken ver toonde. De rechter noemde dit feit even erg als het kladden van hakenkruisen op muren. Italiaanse kinderen van 12 tot 14 Jaar hebben een opvallend grote belang stelling voor Nederlandse onderwerpen ge toond by een tekenwedstryd voor school kinderen van elf Europese landen, die vo rig Jaar is gehouden, onder de 50 be kroonde Inzendingen waren er acht van Italiaanse kinderen, drie waren op Neder land geïnspireerd. Ze hadden als onder werp: „De watersnood" (een hefschroef- vllegtulg boven overstroomd gebied), „An ne Frank" (een meisje achter prikkel draad ln het snypunt van lichtbundel van schijnwerpers) en „De zilveren schaatsen" (een Jongen en een meisje geknield bij een gaatje ln een dyk). VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 V. d. Jeugd. 18.30 Zangrecital. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 wyien Ed- wina Black, hoorsp. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Sportact. 23.10 Nieuwe gram. 23.40 Amus. muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Sportrubrlek. 18.30 Lich te muz. 18.50 Sociaal perspeotlef, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, lezing. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 10.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 21-30 Gram. 21.50 Periodieken-parade. 22.00 Orgelconc. 22.30 Nws. 22.40 Avondover denking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Nwe gram. 23.30 Boekbespr. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Tele- vlaler. 20.30 Film. 21.0022.30 Meneer Masure, blijspel. VOOR VRIJDAG 3 MAART Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym, 7.23 Gram. en act. 8 00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Dit en het andere, gesprek. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Orgelconc. 11.40 Gram. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12,20 Regeringsultz.: V. d. landb. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel, 13.00 Nws., meded. en beursber. 13.30 Amus. muz. 14.00 Kamer- muz. 14.30 Boekbespr. 14.50 Carillonbesp. 13.00 Gevar. progr. VARA: 16.00 Orgelspel en zang. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. teenagers. 17.53 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, praatje. 19,00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19,30 Het platteland nu, gesprek, 19.45 VPRO-Nws. 20.00 Nws. 20,05 Drie plaatwerken over Kunst en Kunste naars, lezing. 20.10 In memoriam de dich ter J. Jac. Thomson, lezing. 20.20 Decla matie. 20.35 Israel II. reisindrukken. 20.50 Regeringsultz.: Beperking verhaals recht armenwet, lezing a. Dr. W. Schoon- ^no^az :3uissoido PICTOGRAM Cg 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezenl ZONDAG Stadszaal (grote zaal)Volvo-personen- auto-show. 10 uur voorm, 10.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Leger des Heils. Optreden van Cross-quartet. 7.30 u. nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG In den Vergulden Turk: Leidse Midden standscentrale. Sprekers S. Menken en mr. F. Porthelne over werktljdsverkorting en winkelsluiting. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O,-cursus „Ver kenningen ln de ruimte". Spr. dhr. T. de Groot. 8 uur nam. Schouwburg: Hoofdstad-Operette „Wie ner Blut". 8 uur nam. DINSDAG. Den Burcht: Kapitein J. D. J. Postma Prediker: Spr. Evang. J. Maasbach, 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)K. en O. Popu lair concert. Promènade-orkest olv. Bene dict Silberman. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huis)Leden vergadering afd. Rijnland. Ned. Roode Kruis. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Het Gulden Vlies: Filmavond reisbureau „Eurotours". 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarvergade ring Ver. Koninginnedag. 8 uur nam. Restaurant Van der Heyden: Show mo demagazijn Futura. 8 uur nam. Warmond: 't Trefpunt. Lezing over bezoek burgemeester aan Midden- Oosten. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling werk Van Goethen, Van der Heyden en Leerlnk. (tot en met 31 maart). Lakenhal: Tentoonstelling van werk van leden der groep „Atol". (Tot 27 maart). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u DE BIOSCOPEN Studio „De ballade van een soldaat". 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 0.15 uur. Zondag 2,30, 4,45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Weit 1st der Weg". A.l. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2,30. 4.45, 7 en 0.15 uur. Lldo „Uit het leven van een zondige vrouw". 18 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.16 uur. Casino „De herberg van het zesde ge luk". 14 Jr. Werkdagen 2 en 7.30 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur Donderdagcyclus „Leise flehen melne Lleder". (Alle leeft.). 2.30, 7 en 9.15 uur. Trianon „De grote bedrieger". 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2,16, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Dlnosamus". 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2 30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Gevaariyke puberteit". Astra-theater Wassenaar Vrydag 8 uur. zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur: „De laatste dagen van Pompeï". 18 Jaar. Maandag, dinsdag, woensdag 8 uur: ..September affair". 18 Jaar. Donderdag 8 uur: „De Jonge leeuwen", 14 Jaar. Zondag en woensdag 2.30 uur: „Do avonturen van een zigeunerjongen", elke leeftUd H(j geen eelinoi ny Uw Huisarts ol specialist tof diens waarnemers), bel op dokterstclcfoon 22222. derbeek, hoofd afdeling algemene maat schappelijke zorg van het Ministerie van Maatschappeiyk Werk. VARA: 21,00 Gram. 21.50 Quizprogr. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Espe ranto. 23.10 Muzlekrevue, 23,55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.30 Klassieke en moderne meesterwerken uit de Franse muziekliteratuur. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nws, 13.15 Zonnewijzer. 13,20 Dansmuz. 13.45 Vraagbaak voor de dames. 14,00 Me- tropole ork. en solist. 14.35 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Kla rinet en plano. 17.00 V, d. Jeugd. 17-15 Lichte muz. 17,40 Beursber. KRO; 18.20 Het werk der Benedictijnen in Toumlillne, lezing. J8.35 Gram. 18,50 Regeringsultz.: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verz. progr. v. d. sold. 20.30 Avondcollege: ra- diolessen. 21.00 De dana der boeken, lite rair klankb. 22.30 Nws. 22.40 Jong - oud eeuwig, lezing. 22.50 Lichte muz. 23.55- 24.00 Nws. (Over de 4e iyn van 1820 uur) I: Ferde Grofé. Mississippi Suite. Father of waters. Huckleberry Finn. Old Creole days. Mardi Gras. The Hollywood Bowl Symphony Orchestra olv. Felix Slatkln. II: George Gershwin "Porgy and Bess" (le bedrijf) (2e bedrijf). Opera ln 3 be drijven op tekst van Du Bose Heyward. Medewerkenden: Lawrence Winters, ba riton (Porgy); Camilla Williams, sopraan (Bess); Inez Matthews, sopraan (Serena); Avon Long, tenor (Sporting life); Warren Coleman, bariton (Crown); June Mc- Mechen, Bopraan (Clara); Helen Dowdy, mezzo-sopraan (Maria, Lily, Strawberry- woman); Eddie Matthews, bariton (Jake); William A. Olover .tenor (Mingo); Irving Washington, tenor (Robblns); Harrison Cattenhead. tenor (Peter); J. Rosamund Johnson, bariton (Frazier); Sadie MoGill, mezzo-sopraan (Annie); George Fisher, bariton (Jim); Hubert Dilworth, bariton (Underteaker); Ray Yeats, tenor (Nelson, Crabman); Robert Carroll (Mr Archdale); George Matthews (Detective); Peter van Zant (Policeman, Coroner): Orkest en het J. Rosamond Johnson Chorus olv. Lehman Engel. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. en weeroverz. NCRV: 20.30 Documentaire film. 20.55 Ca baret. 21.30 Actueel programma. 22.05 Dagsluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Voordr. 13.15 Brlevenbeantw. 13,45 Meded. 18.55 Weer ber. 14.00 Nws. 14.10 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelopen week. 16.00 School radio. 10.00 Gevar. muz. 16.30 Geluids- kron. 17.00 Ork. conc. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.16 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Wetensch. overz. 21.00 Ork. conc. (22.00-22.15 Le zing) 23.00 Nws en ber. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06- 0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 in. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Dansmuz. 13.15 Pianospel. 13.31 Ge var. muz. 14 00 Lichte muz. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.45 Muz. bij het werk. 17,31 Mrs. Dale's dagb. 17,45 Ultsl. races. 18.31 Lloh- te muz. en ber. 19.40 Sportnws. 10.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.31 Hoorsp. (Om 20.24 sport). 21.00 Hoorsp. 21.31 Dis cussie. 22.15 Gevar. muz. 23.30 Nws en sport. 2340 Onderw. dansmuz. 031 Orgel spel. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 ni. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13,15 Ork. conc. 16.00 Volksmuz. 17.00 Nws. 17.40 Ge var. muz. 19.00 Nws. 19.15 Jazzmuz. 21.45 Nws. 22.45 Dansmuz. 23.15 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Amus. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 8. 280 en 235 m. 12.00 Nw6. 12.10 Ork. conc. 16.40 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Kamermuz. 20.00 Le con sul, opera. 23.10 Kamermuz. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni.: 12.00 Nws. 12.02 Operettemuz. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte muz. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Orgelspel. (13.30 —13.40 Gram.). 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Lichte muz. 16.20 Gram. 16,30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17,15 Lichte muz. 17.45 Duitse les. 18.00 Gram. 18.10 Boekbespr. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 Lezing. 20.00 Ork. conc. 21.00 Kunst- kaleldoscoop. 21.30 Gram. 22,00 Nws. 22.15 Sopr. en ork. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13,15 Gram. 14.03 Lichte muz. 14.30 Lichte muz. 15.00 Wer ken v. Hedendaagse Belgische componisten 16 07 Elne Nacht ln Venedig. opera. (Om 17.00-17.10 nw6.). 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Chansons. 20.30 Kamermuz. 22.10 Discografie. 22.55 Nws. Hoeveel sneeuw ligt er? Duitsland cm sneeuw ln skigebied Feldberg 120 Oberstdorf 52 Garmisch P. 25 Braunlage 80 Zwitserland Adelboden 100 Arosa m. d. 1 m. Davos m. d. 1 meter Engelberg m. d. 1 m. Gstaad m, d .1 mtr. Grindehvald 100 Mürren m. d. 1 m. St -Moritz m. d. 1 m Zermatt 100 Oostenrijk cm sneeuw ln skigebied Berwang 30 Kitzbühel Seefeld Igls Lech Saalbach Mallnitz 90 50 250 140 60 160 Frankrijk Chamonix Megève Val dTsére Vallolre Aipe d'Huez 260 120 200 150 270 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) jS a ta 0 0Eta SS Amsterdam geh. bew. Den Helder zwaar bew zwaar bew zwaar bew geh bew geh. bew zwaar bew regen Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg licht bew. Helsinki motregen Stockholm half bew. Oslo zwaar bew. Kopenhager geh bew Aberdeen regen Londen geh bew, Brussel geh. bew. Luxemburg zwaar bew licht bew. mist onbewolkt onbewolkt geh bew zwaar bew. zwaar bew. mist onbewolkt onbewolkt licht bew. zwaar bew zwaar bew half bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt Parbs Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort Miinchen Ztlrich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajacclo Madrid Mallorca Lissabon 2 8 zzw 2 8 zzw 6 8 nw 3 1 W^tll 0 w.stll 6 w 5 5 zw 6 11 zzw 4 12 zw 6 9 wiiw 1 7 w .s ttl 12 w.stil 13 w.stil 9 nnw 7 16 wnw 5 9 zzw 2 9 w 2 4 w.stll 8 w.stiil 10 ono 1 wnw 2 9 wzw 2 4 o 4 n 12 16 o 3 16 n 3 20 o 4 18 nno 4 22 0 1 0.3 0 0 0 0 5 3 0 5 1 •1 14

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2