Slaatssecretaris zoekt 10.000 mannen voor leger en luchtmacht PeekgCloppenburg „Perzië zou wel eens genoopt kunnen zijn liulp te zoeken bij Rusland" Gunstige voorwaarden voor vrijwilligers De Kroon erkent principieel bezwaar tegen „gemengde school" elke woensdag j'ongensmarkt KATOENEN KINDERPAKJES Sjah klaagt over gebrek aan ivaardering regering-Kennedy EH3QQ DINSDAG 28 FEBRUARI 1961 Morgen begint wervingsactie (Van onze Haagse correspondent) Staatssecretaris M. K. H. Calmeijer van Defensie zoekt tienduizend jongemannen om de open plaatsen in leger en luchtmacht op te vullen, waardoor het mogelijk wordt de dienstplichtigen straks twee maan den eerder naar huis te sturen. Deze tienduizend jongelieden zul len op aantrekkelijke voorwaarden als kortverband-vrijwilligers of als vrijwillig nadienenden enige jaren in militaire dienst verblijven, lang ge noeg om leger en luchtmacht het volle profijt van een technische op leiding te geven. Maar aan de andere kant toch ook weer niet zo lang, dat zij niet meer in het burgerleven te rug zouden kunnen. Integendeel. Topfiguren uit het bedrijfsleven heb ben de autoriteiten van Defensie la ten weten, dat men juist graag ex- militairen in dienst neemt. Morgen begint een grootscheepse wervingscampagne. De bijzondere voorzieningen voor de vrijwilligers zijn beschreven in een vandaag ver schenen ministeriële kennisgeving. In de ons omringende landen is onge veer vijftig procent van het militaire personeel in het leger beroeps of lang- verbander en in de luchtmacht zelfs tachtig a negentig procent. Het is dui delijk, dat een instituut waarin om de twee jaar driekwart van het personeel wordt vernieuwd, vrij oneconomisch werkt. Men streeft daarom naar een geleidelijke opvoering van het beroeps- personeel. naar een groter aantel kort verband-vrijwilligers, die minimaal vier en maximaal zes jaren dienst zullen doen inclusief de normale diensttijd en naar een opvoering van het aantal na dienenden, dienstplichtigen die na de eerste oefening bijtekenen voor perioden van één tot vier jaar. Voordelen De voordelen voor deze laatste twee groepen boven de gewone dienstplichti- {en zijn, dat zy een jaarwedde krijgen n plaats van soldy en na afloop van het contract een premie ontvangen van 25 procent van het laatst genoten maandsalaris voor elke maand dienst als vrijwilliger. Wie dus vier jaar vrijwillig dient krijgt na demobilisatie een jaar salaris extra. Blijft men langer dan wordt het meer, blijft men korter dan vier jaar dan liggen de percentages iets lager. Hoe hoog de jaarweddes voor de vrijwil lig langer dienenden ongeveer zijn, kan worden opgemaakt uit deze voorbeelden: een ongehuwde soldaat van 20 jaar krijgt f 259.50 in de maand, een dito korporaal f285, een sergeant f378 in de maand, en een tweede luitenant f 575. Deze salarissen gaan in op de dag waar op het dienstverband ingaat. De militai ren genieten gratis kleding en schoeisel, maar voor voedsel en logies wordt bij ongehuwden 21 procent van het maand salaris ingehouden. De overheid is geen dure hospita. acht voor de maatschappelijke ontplooi ing van de jongeman. Aan vrijwilligers kan financiële hulp bij vestiging als zelfstandig ondernemer worden verleend. Er zijn faciliteiten voor het volgen van schriftelijke cur sussen en hun kan tenslotte onder be paalde voorwaarden een studietoelage worden verleend. Uitvoerig voorlichtingsmateriaal, ad vertenties. brochures en een nieuw twee maandelijks tijdschrift f.In Dienst" ge heten. zullen de daarvoor in aanmer king komende jongelieden op de hoogte brengen van de nieuwe mogelijkheden tot vrijwillige dienstneming. Portugese oppositie stelt liaar eisen Een gToep van 160 leden van de Por tugese oppositie heeft kortgeleden een adres tot president Tomaz gericht, waar- In amnestie voor alle politieke gevan genen wordt gevraagd, alsmede afschaf fing van de perscensuur. De ondertekenaren van dit adres, on der wie zich hoogleraren bevinden, alsmede studenten, advocaten, journa listen, industriëlen, zakenlieden en ar beiders, hebben voorts de instelling van „een gemeenschappelijk front" aange kondigd, samengesteld uit alle groepe ringen der oppositie, om actief deel te nemen aan de parlementsverkiezingen, die in november a.s. in Portugal zullen worden gehouden. Boven aan de lijst van onderteke naren staat de naam van de advocaat Arlindo Vicente, ex-kandidaat voor het presidentschap, die bij de laatste presi dentsverkiezingen zijn kandidatuur in trok ten behoeve van generaal Delgado. Nasleep van schoolstrijd op de Veluwe (Van onze Haagse correspondent) De Kroon heeft een veertiental ouders, dat betrokken was bij een beginselstrijd om het karakter van de Ger. Lagere School te Wezep, in het gelijk gesteld. De Kroon heeft de principiële bezwaren van deze ouders erkend en, naar gelang hun financiële draagkracht, daarmee hun recht op vergoeding van de vervoerkosten van hun kinderen naar scholen in Kampen of Hattem. Overleg Alle hier genoemde regelingen vloeien rechtstreeks voort uit een rapport van de Commissie Werkelijke Diensttijd Dienstplichtigen, de zogenaamde „Com missie Van Voorst tot Voorst". Deze commissie had ook geadviseerd voorzie ningen te treffen voor de vrijwilligers, die by dienstverlating werkloos zyn. Hiertoe is en niet zonder succes overleg met het bedryfsleven geweest-, waarbij gebleken is, dat men een lange re diensttyd over het algemeen gunstig Ontwerp erkenning tuinbouw ingediend Verschenen is een wetsontwerp „Er kenning tuinbouw", dat door de minis ter van Landbouw aan de Tweede Ka mer is gezonden. In dit ontwerp wordt onder tuinbouw verstaan de teelt van groenten, fruit, siergewassen, vroege aardappelen, groen te oogsten peul vruchten en onder glas geteeld fruit. Tuinbouwzaden vallen buiten de rege ling. De minister van Landbouw stelt, dat de voorgestelde erkenningsregeling in de eerste plaats bedoeld is als instrument ten behoeve van de marktordening. Voor erkenning en verlening van een vergunning behoort de aanvrager een te bepalen mate van vakbekwaamheid te bezitten, gedifferenteerd naar de te bezitten, gedifferendeerd naar de teelt die hy wil gaan beoefenen. Aan iedereen, die de vereiste be kwaamheden bezit zal vergunning moe ten worden uitgereikt. Deze eisen die te vens waarborg voor handelskennis be ogen te omvatten, zullen by algemene maatregel van bestuur voor iedere sec tor afzonderlyk worden vastgesteld. In afwyking van de vestigingswet bedrij- ven stelt minister Marynen voor niet de SER, maar de betrokken produkt- schappen en het landbouwschap te la ten adviseren over de voor te stellen maatregelen van bestuur. Naast een adviserende zal het Land bouwschap de uitvoerende taak krijgen om te beslissen over aanvragen voor erkenningen voor de teelt der verschil lende tuinbouwprodukten. Het Land bouwschap zal tevens bij verordening de uitvoeringsmaatregelen vaststellen, die voor een doelmatige toepassing van erkenningsregeling nodig zijn. Ontheffing zal kunnen worden ver leend aan aanvragers, die niet aan de eisen voldoen, indien daartoe gronden van redelykheid en billykheid aanwe zig zyn. Anderzyds zal de minister ont heffing kunnen verlenen, indien gewich tige belangen daartoe aanleiding geven. Geacht wordt by voorbeeld aan gebie den, waar op grond van structurele moeiiykheden omschakeling van de ene soort tuinbouw naar andere sectoren noodzakelijk bhjkt. Het conflict over het beginsel van de Geref. Lagere School te Wezep op de Noord-Veluwe dateert al van 1958. Een deel van de ouders wilde de band van de school met de (vrijgemaakte) Geref. Kerk (onderhoudende artikel 31) in de statuten verankeren, doch de meerderheid wees dit streven af. Daar op besloten deze ouders hun kinderen naar scholen te Kampen of Hattem, welke wel nauw verbonden zyn met het genoemde kerkgenootschap te sturen. Zij deden daarop een beroep op de ge meenteraad van Oldebroek, waaronder Wezep ressorteert, om de v^-goedings- kosten vergoed te krijgen. In de Lager- Onderwijswet wordt dat recht erkend wanneer binnen vier kilometer en de woonplaats geen school in de gewenste richting is gevestigd. Zowel de gemeenteraad als later Ged. Staten wezen het verzoek van de be trokken ouders af. Beide colleges waren van oordeel dat de Geref. School van Wezep evenals die te Kampen en te Hattem statutair gebaseerd zyn op de Heilige Schrift en de drie formulieren van enigheid. Overwogen voorts dat van de zeven bestuursleden van de school te Wezep er zes tot de Vrygemaakte Gereformeerde Kerk behoren, evenals drie van de vier leerkrachten. „Het zijn slechts interne ondergeschikte ver schillen van opvatting over de leer. Van een principiële zaak is geen sprake", aldus de mening van gemeentelijk en provinciaal bestuur. De Kroon heeft blijkens zün uit spraak de bezwaren van de ouders te gen wat zij een „gemengde school" noe men (waarmee bedoeld wordt dat ook kinderen van niet-afgescheiden gere formeerden de school kunnen bezoeken) wel als principieel beschouwd en daar mee hun recht op vergoeding van de vervoerkosten erkend. In één geval wordt het verzoek ech ter afgewezen, omdat het gezin over voldoende inkomsten beschikt en om een soortgelijke reden wordt in een viertal andere gevallen met een gedeel telijke vergoeding volstaan. De overige negen ouders krijgen volledige vergoe ding. nieuwe collectie leuke modellen in frisse kleuren prima wasbaar speciaal verlaagde vóórseizoen prjj s leeftijd 2 jaar kleine stijging per maat Hoofdagent vergreep zich aan arrestante (Van onze Amsterdamse correspondent) De centrale recherche te Amsterdam heeft gisteren een 47-jarige hoofdagent gearresteerd op verdenking ontucht te hebben gepleegd met een meisje van 17 jaar, dat als arrestante aangehouden in een dubieus hotelletje de nacht moest doorbrengen in een cel op het hoofdbureau van politie. De agent had dienst op het hoofd bureau, waar hy in de nachtelijke uren de cellen moest controleren. De aangif te van zijn daad is geschied door enkele andere vrouwelyke arrestanten. De hoofdagent is overgebracht naar een cel van het politiebureau Leidseplein. EEN BETER LEVEN VOOR ALLE SPANJAARDEN IN VIJFTIEN JAAR TIJD Onder auspiciën van de Spaanse vak organisatie wordt in Madrid een congres gehouden van 200 werkgevers, 200 verte genwoordigers van de werknemers en 200 sociale en economische deskundigen met het doel kapitaal en arbeid te doen samengaan by het opstellen van een vyftienjarenplan, dat werkgelegenheid voor 2,6 miljoen Spanjaarden moet scheppen. Waarnemers van zes landen wonen de zittingen by het congres, dat gisteren is geopend en dat wordt gehou den onder het motto „een beter leven voor alle Spanjaarden". Er moeten in Spanje 2,6 miljoen nieu we arbeidsplaatsen worden geschapen wegens de snelle bevolkingsgroei en om dat in de komende jaren wegens de modernisering van de landbouw meer dan een miljoen arbeidskrachten uit deze bedryfstak werk in de industrie zullen moeten vinden. IN SOVJET-UNIE WORDT HET LEVEN VOOR JODEN STEEDS MOEILIJKER Volgens door joodse organisaties in Parijs ontvangen berichten, heeft de Sovjetrussische regering kortgeleden de anti-joodse propaganda opgevoerd en de beperkende bepalingen voor de joden in de Sovjet-Unie verscherpt. Een over het algemeen goed ingelich te joodse zegsman verklaarde dat de stemming in Rusland tegenover de jo den in het algemeen altyd al vijandig is geweest, doch dat deze de laatste maanden is verergerd. De reden hier voor is niet duidelijk; zij schijnt echter geen verband te houden met enigerlei gebeurtenis in het buitenland. In Kiew, waar 200.000 joden wonen, werd de hoofdsynagoge enkele maanden geleden gesloten. Enkele kleinere syna gogen zijn echter nog open. In de stad werden joodse begraafplaatsen geschon den, terwyl even buiten de stad een grote begraafplaats, waar joodse slacht offers van de nazi's begraven liggen, als voetbalveld wordt gebruikt. In Stalino, met een joodse gemeen schap van 40.000 mensen, is de enige synagoge al enige maanden lang geslo ten. Besloten gebedsby eenkomsten, wel ke door meer dan tien mensen werden bijgewoond, werden door de overheid met geweld onderbroken, terwyl gebe denboeken in beslag werden genomen. In tal van andere steden is de situatie vrywel hetzelfde, hoewel zy niet zo uit gesproken slecht is in Moskou, Lenin grad en enige andere grote centra, waar buitenlanders wonen. BEELDENTUIN BIJ „DE HOGE VELUWE" In mei zal de beeldentuin by het „Kröller Müller Museum" worden ge opend. Aangenomen mag worden, dat bij de opening uit de vaste collectie van het museum en de „Kröller Müller Stichting" circa 40 beelden in de tuin geëxposeerd worden. Enkele beelden die men in bruikleen krijgt van particulie ren zullen hieraan nog worden toege voegd. Het Nationale Park „De Hoge Veluwe" heeft aan het „Kröller Müller Museum" een bronzen beeld geschonken van de Oostenrijkse beeldhouwer Georg Ehrlich („Drinkend Kalf", 1960). Het oudste beeld is van August Rodin („Hurkende vrouw", 1892). Na Bourdel- le, Rik Wouters. Redeker en Permeke zijn de huidige beeldhouwers vertegen woordigd door Emilio Greco, Mascheri- ni, Paolozzi, Lipchitz, Oscar Jespers, Wenckebach, Couzijn en tele andere fi guratieven zowel als nonfiguratieven. Een van de belangrijkste aanwinsten van de laatste maanden is de „Zang der-vo calen" van Lipchitz. het monumentale beeld, dat tijdens de grote Lipchitzten- toonstelling in 1958 in Otterlo te zien was. ONGERUSTHEID OVER HET RESIDENTIE-ORKEST De gemeenteraad van Den Haag heeft tijdens de begrotingsdebatten een door mevr. M. Sicman-Hardeman (WD) in gediend en door de heren dr. E. J. Tobi (PvdA), mr. Schurmann (KVP), mr. J. J. Hangelbroek (Prot. Chr.) en G. van Praag (CPN) mede ondertekende motie aangenomen, waarin de raad zyn grote ongerustheid uitspreekt over de op dracht, die de staatssecretaris mr. Y. Scholten heeft gegeven aan de commis- sie-Witteman. waarby wordt uitgegaan van de stelling, dat het Concertgebouw orkest als nationale instelling moet wor den beschouwd. In de motie wordt B. en W. verzocht steppen te ondernemen ter voorkoming van een onbillyke over- heidsdiscriminatie tussen het Residentie- Orkest en het Concertgebouworkest. Aya Zikken bekroond De boekenmarkt-prijs 1961 is toege kend aan de prozaiste Aya Zikken voor haar in 1958 verschenen roman „De at lasvlinder". De jury bestond uit mevr. Emmy van Lokhorst en de heren C. J. E. Dinaux en C. J. Kelk. Het aantal schapen van de kudde op de Ginkelse heide onder Ede is de laatste tijd driemaal zo groot geworden, doordat vrijwel alle schapen een tweeling ter wereld hebben gebracht. De merkwaardige kudde op weg naar de kooi. K.V.P.-voomtter in Suriname De voorzitter van de KVP mr. H. van Doorn, heeft tydens zijn bezoek aan Suriname een vergadering van de sta ten van Suriname by gewoond Voorts was hy ten huize van de minister van Economische Zaken, dr. P. A. M. van Philips, de gast van de progressieve Su rinaamse Volksparty. Hierby waren voorts aanwezig de fractie-leden en de meeste leden van het hoofdbestuur van deze partij. Verder stonden bezoeken aan Nickerie, Wageningen, Afobaka, Brokopondo en enkele projecten van het tien-jarenplan op het programma. Britse hulp aan Indonesië Engeland heeft 2.000 pond sterling ter beschikking van Indonesië gesteld tot herstel van schade, die is aangericht door de overstromingen, stormen en aardverschuivingen van de laatste tyd. De Sjah van Perzië heeft in een interview met het Amerikaanse weekblad „U.S. News and World Report" verklaard, dat het gebrek aan waardering van de nieuwe Amerikaanse regering voor de anti communistische rol van zijn land hem wel eens zou kunnen nopen hulp te zoeken bij de Sovjet-Unie. antwoordde de Sjah dat de Verenigde Staten altijd een ..fait accompli" aan vaarden. zy doen nooit het uiterste om iemand te redden. Dit was het geval Perzische premier in maart naar Moskon De Spaanse vakorganisatie wil voor taan ieder jaar een dergelijk congres houden. Het is de bedoeling, dat deze congressen een beslissende rol zullen spelen by het adviseren van de regering omtrent alle sociale en economische vraagstukken. Zoals bekend omvat de Spaanse vakorganisatie zowel werkge vers als werknemers, zy telt ongeveer 9 miljoen leden. In antwoord op een vraag omtrent het doel van het bezoek, dat de Iraanse premier in maart aan Moskou zal bren gen, antwoordde de Sjah dat zolang de mogelijkheid bestaat dat Iran geen steun van de Verenigde Staten meer zal ontvangen, het land alles moet doen om op zo goed mogelijke voet met de Sovjet-Unie te komen, zonder overigens iets of enig principe prys te geven. De Sjah zei enigermate bezorgd te zijn over de mogelijkheid, dat de nieuwe Kennedy-regering geen voldoende oog heeft voor het feit, dat Iran een soort trechter zou kunnen worden voor de in voering van het communisme in het ge hele Midden-Oosten. Hij verklaarde er stellig van overtuigd te zijn, dat Iran een belangrijke rol kan spelen bij de verdediging van het Westen tegen de communistische opdringing. Zouden de communisten ooit de controle over Iran krijgen, dan hebben zij de sleutel in handen voor de overheersing van het gehele Midden-Oosten, aldus de Sjah. De Iraanse staatsbegroting zal binnen enkele weken moeten zyn opgesteld, en het is nu nog niet bekend welke hulp het land van de Verenigde Staten zal krygen. Militaire hulp is van het aller grootste belang, zo ging de Sjah verder. Als wij dit jaar niet minstens evenveel militaire hulp van de V.D. krygen als verleden jaar, zal ik de omvang van mijn strijdkrachten moeten terugbren gen, waardoor een zeer ernstige situatie zou ontstaan. Russisch aanbod De Sjah voegde hier aan toe, dat Iran twee jaar geleden de kans heeft gehad een zeer voordelige overeenkomst met de Sovjet-Unie te sluiten, doch besloot deze af te wyzen, omdat het gelooft in het trouw blyven aan zyn vrienden. Een missie van de Sovjet-Unie bood Iran, in ruil voor het niet tekenen van e>en bilateraal militair verdrag met de Verenigde Staten, een non-agressiepact aan dat bij de Verenigde Naties zou worden geregistreerd, een garantie voor zyn soevereiniteit en territoriale on- schenbaarheid, en omvangrijke econo mische hulp, aldus ging de Sjah verder. „Zy vertelden ons, dat de Russische hulp aan India en andere landen niets zou zyn, vergeleken met wat zij ons zou den geven. En ik geloof dat zy het zouden hebben gedaan ook. omdat het in hun voordeel zou zyn geweest. De neutralisatie van Iran zou voor de Sov jet-Unie van enorme betekenis zyn ge weest". V.S. aanvaarden altijd „fait accompli" Op een vraag of hij meende dat de communisten zich ongestraft van enig gebied zouden kunnen meester maken, in Korea, it was het geval in Indoschi- na, en het is nu het geval in Laos. „Als de communisten plotseling mijn land zouden overnemen, zouden de Ame rikanen zeggen: waarom zullen wy mil joenen Amerikaanse mensenlevens op offeren alle enmaar om een corrupt re gime te redden? Want mijn regime wordt in de Westelijke pers altijd cor rupt genoemd, ondanks het feit dat er in alle landen corruptie bestaat" De Sjah verklaarde de laatste ander half jaar vierduizend ambtenaren en legerofficieren wegens corruptie te heb ben ontslagen, doch niettemin houden de Westerlingen vol dat in Iran tegen de corruptie niets wordt gedaan, aldus de Sjah. Kerkelijk Leven NED. IIERV. KERK Beroepen te Huizen (N.-H.) (5de pred. pi.) I. Kok te Zegveld. GEREF. KERKEN Beroepen te Lafitte sur Lot (dep. L. en G.) (Frankrijk) (Egl. Ref. Ev.) Q. Huyser, kand. te 's-Gravenhage. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Kampen J. H. ear lier te Zutphen. Ds. J. Jellema zestig jaar predikant Vrydag is het zestig jaar geleden, dat de emeritus hervormde predikant, ds. J. Jellema. te Sneek in het predikambt werd* bevestigd door zijn broer ds. A. Jellema, destijds predikant te Opper- huizen. Geboren en getogen als land bouwerszoon in de gemeente Wynbrit- seradeel. waar zyn vader wethouder was behoort hy tot de oud-leerlingen van het Magister Alvinus Gymnasium te Sneek. Daarna studeerde hy aan de Rijksuni versiteit te Groningen. Hy diende de gemeenten van Sebaldeburen (gem. Grootegast), Losdorp (gem. Bierem), waar hy de stoot mocht geven tot op richting van de christeiyke scholen te Spyk en te Godlinze. Daarna stond hy vyftien jaar te Wageningen, waar hy mede-oprichter werd van de Christelyke school voor MULO. De volgende ge meente was St.-Pancras by Alkmaar, waar hij het initiatief mocht nemen tot de eerste vergroting der N.H. kerk en tot stichting van een verenigingslokaal. Tegelykertyd fungeerde hy in deze periode als hulpprediker van de leger en vlootpredikant te Den Helder en was hij gevangenispredikant te Alkmaar. Zijn beide laatste gemeenten waren Woubrugge en Bayum en Welsrijp. Mede met het oog op het overlijden van zyn echtgenote, ruim een jaar geleden, heeft de jubilaris de wens te kennen gegeven deze dag in stilte te herdenken. Gezamenlijke verkoop r.-k. en prot. bijbels Rooms-katholieke en reformatorische christenen in Den Haag gaan vrydag- avond 3 maart eerst samen naar de (hervormde) Kloosterkerk en dan vier weken lang samen de by bel versprei den. Naar apostolische traditie tekken een kleine duizend medewerkers er twee aan twee op uit. Ieder duo bestaat uit een protestent en een rooms-katholiek en in hun verkooppakket zitten rooms- katholieke en reformatorische bybeluit- gaven, die men gezameniyk zal gaan aanbieden. eukenmachmes mixers haardrogers „Het ging niet langer gescheiden", meent men in de kringen van het Re formatorisch Nederlands Bijbelgenoot schap in Den Haag. Gevolg: men wendde zich tot de Rotterdamse bis schop mgr. Jansen met het verzoek tot een gezamenlijke bijbelactie van 6 tot 30 maart. Er werd een „gemengd" werkcomité gevormd en het resultaat is, dat vanaf 6 maart de twee bijbelwagens van het NBG behalve NBG ook rooms-katho lieke uitgaven zullen bevatten. Onder meer de nieuwe vertaling van de (jonge) rooms-katholieke bijbelstichting St. Wil- librord. Vorig jaar bereikte de NBG-campag- ne 30.000 adressen, dit jaar hoopt men 35.000. Het enthousiasme, nu gezamenlijk de bybel in Den Haag verspreid gaat wor den, blykt groter dan vorig jaar. Een bijzonder initiatief nam zowel de Chris telyke als de Rooms-Katholieke Kweek school in Den Haag. Op beide scholen wordt een week lang in de studie aan dacht besteed aan de Heilige Schrift, daarna zullen de kwekelingen, uiteraard ook samen, als practicum aan de bijbel verspreiding deelnemen. Oecumenische ontmoeting van jeugdkoren Van 3 tot 7 april de week na Pasen zal in Rotterdam een Oecu menische ontmoeting van West-Europe- se jeugdkoren plaats vinden, waaraan 400 jongeren, merendeels jongens deel nemen. Het is de derde keer, dat een dergelijke ontmoeting wordt gehouden. De elf koren zullen uitvoeringen verzor gen in vele Rotterdamse kerken o.a. in de tijdens het bombardement van 1940 vrijwel vernietigde St. Laurens- kerk, de Rivièrahal, ziekenhuizen en rusthuizen en op enkele pleinen in de stad. De deelnemende koren zyn: de Upp sala Domkyrkas Gosskor (Zweden), Her- ning Kirkedrengekoret (Denemarken), Knabenchor der Kantorei von unser lieben Frauen Bremen, Knabenchor zu St.-Petri Kirche Hamburg, Schola an der Kirche zu den zwölf Aposteln Hamburg (alle Duitsland), bet Lon- dense Hampstead Parish Church Choir, de St. Mary's Cathedral Choir uit Edin burgh. Kristiansand Domkirkens Bame- kor (Noorwegen), het studentenkoor Le Lutrin uit Parijs en de Nederlandse jongenskoren van de cantory der Nieu we Kerk te Groningen en „Feyenoord" uit Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4