PAÜ) Aulo door trein gegrepen: 2 doden Met een enkel woord Agenda DINSDAG 28 FEBRUARI 1961 Prima opbouw (Van onze t.v.-medewerker) Prima is het bed, het droombed, op gebouwd. Het kost 25.000 gulden en het is geïmporteerd, zo'n beetje voor de grap. De zaak, die dat initiatief nam, heeft er intussen plezier van, want er zyn al 19 stuks van die snuisterijen verkocht. Ergernis en schaamte kwam over ons, dat deze overdaad in het journaal werd vertoond in een nuchter land, waar wel iswaar welvaart heerst, maar toch ook op economisch gebied voor velen nog veel te wensen is. Om dan maar niet te reppen van de nooddruft elders. „Pers in persoon" stond ten tweede male onder presidium van onze reis- redacteur Brugsma. Het onderwerp was de Oost-West-verhouding en de zich veranderende trekken in dat beeld door het werk van Kennedy. De man, die ge steld heeft het was in zjjn installatie rede en het is reeds een gevleugeld woord geworden: „Laat ons nooit onder handelen uit vrees. Maar laat ons nooit bevreesd zijn te onderhandelen". Het heeft geen zin om het hele verloop van de gedachtenwisseling hier weer te geven, maar we moeten erkennen bijzon der genoten te hebben. Er was hier een groepje redacteuren-buitenland bijeen, dat wist waarover werd gepraat. En er was een voorzitter, die het onderwerp tot in détails bleek te beheersen niet alleen, maar een grote intelligentie, rappe souplesse en ontwapenende per soonlijkheid meebracht. Het was prima, beknopt en helder. Vooral hetgeen Hof land van het Handelsblad hij was het vorig jaar met een stipendium in Amerika ter tafel bracht over de steun aan gebieden met sociaal-econo mische achterstand, was bijzonder fris, ter zake en. duidelijk. Veel ouderen zul len tot de conclusie zijn gekomen,-dat met vertrouwen de leiding van de wereld aan jongere handen kan worden toever trouwd. Europa is nog het domein van de oude papa's, maar een realistische herwaardering van feiten en toestanden is dringend nodig. Daartoe gaven Brugs ma en zijn mannen een graag aanvaarde bijdrage. Durbrigde liet de kijkers wel in span ning achter, maar gezegd moet worden, dat hij het 'knap deed, de griezel. Van de wereldzorgen werden wij naar het persoonlijke leed gevoerd. Willem O. Duys haalde de kijkers er daarna helemaal uit door op ontspan nende manier over ontspannende zaken te (laten) praten. Een zeer fris en vrolijk programma over humor in de muziek, waarbij Paul Niessing uit een diepe bui del anekdoten putten kon, waarin restanten van zijn leermeester Landré. De herhaling van Conny Stuart mogen ze wat ons betreft nog wel eens bren gen. Het was gewoonweg heerlijk (en sportief van de VARA om het filmpje ter beschikking te stellen). Verder beviel Jules de Corte ons bepaald uitstekend. Het (mode-)woord zalig viel, maar het was niet ten onrechte. Ook hier was het alles verfijnd vakwerk, wat de klok sloeg. Een programma, goed van opbouw en presentatie, een stuk gezond en door dacht mannenwerk was ten einde. Een succesvolle avond voor de AVRO. Twee doden vielen er gisteravond te betreuren bij een ongeval, dat plaats had op de onbewaakte over weg aan de St.-Aagtendijk nabij Beverwijk. Een personenauto met twee inzittenden werd gegrepen door de trein, die uit de richting Uitgeest onder weg was naar Haarlem en die om twee minuten over zeven het station van Bever wijk had moeten binnenrijden. De treinbestuurder zag de auto na deren en gaf fluitsignalen, maar tot zijn grote ontsteltenis reed de wagen door. De auto werd gegrepen door de koppelingsbumper en meer dan 300 me ter meegesleurd. De trein kwam eerst bij het perron van de wagonfabriek Bey- nes tot stilstand. De beide inzittenden van de auto moeten op slag dood zijn geweest. Een van hem werd uit de auto geslingerd, de tweede werd zwaar ver minkt in het overgebleven wrak aan getroffen. De slachtoffers waren de 39-jarige gehuwde J. Morcus uit Beverwijk en de 24-jarige ongehuwde M. Kraan uit Den Haag. Beide mannen waren werkzaam bij de Hoogovens te IJmuiden. De heer Kraan woonde in Beverwijk op kamers. De heer Morcus gaf in zijn vrije tijd autorijlessen. Wellicht is dat hem nood lottig geworden, want tijdens het onge luk werd de auto bestuurd door de heer Kraan. Instruoteur Morcus zat naast hem. Volgens de politie was het zicht ter plaatse goed. Tot acht uur is het treinverkeer ge stremd geweest, daarna is het enkele uren over een spoor geleid. Eerst om tien uur kon het gehele baanvak worden vrijgegeven. De beschadigde trein kon op eigen kracht verder rijden. Overleg gaande over vijfdaagse werkweek politie en brandweer Omtrent de invoering van de vijf daagse werkweek voor het politieperso neel wordt op het ogenblik overleg ge pleegd met de vakorganisaties. Dit heeft de burgemeester van Den Haag. mr. H. A. M. T. Kolfschoten, gisteren mede gedeeld tijdens de begrotingsbehande ling door de gemeenteraad. Hij voegde hieraan toe, dat de arbeidsverkorting ook hier moet worden doorgevoerd en dat de overschakeling bij de politie naar de minister van Binnenlandse Za ken aan de burgemeester heeft bericht niet in twee fasen zal geschieden, maar in één keer. Ook voor de brandweer zal zo spoedig mogelijk de vijfdaagse werkweek dienen te worden ingevoerd. Bestudeerd wordt thans, welke de consequenties hiervan zullen zijn en welke maatregelen ge nomen zullen moeten worden. Intussen dient volgens mr. Kolfschoten wel be seft te worden, dat de brandweer een zogenaamde „aanwezigheidsdienst" is, niet te vergelijken is met andere dien sten. Jan Duiveman naar tv Jan Duiveman, die als baszanger en hulpregisseur verbonden is aan het ope ra gezelschap „Forum" is thans officieel benoemd tot regisseur bij de NCRV-te- levisie. WE ZETTEN DE KLOK TERUG (Van onze Hilversumse correspondent) „We zetten de klok terug.naar 1948" is de titel van het op 6 maart van 22 uur 40 tot 23.30 uur over beide zenders uit te zenden nationaal radio programma ter gelegenheid van het ko peren regeringsjubileum van Koningin Juliana. Het programma voert de luis teraars terug naar 1948, toen Koningin Juliana de regeringstaak van haar moe der overnam. Een aantal in die dagen populaire tophits wordt gezongen door Truus Koop- mans, Jenny Roda, Annie Palmen, John de Mol en Dick Doorn. Dan is er weer een hersengymnastiekwedstrijd tussen „teenagers uit die tijd" met Mieke met de zoemer, Gerard van Krevelen aan de vleugel en de beide Jannen (Van Herpen en Boots) als gespreksleiders. Voorts kan men de kennismaking her nieuwen met Kobus Rarakiek (Rijk de Gooyer), de „gewone man" (Wam Hes- kes), Ome Keesje (Willem van Capelle). Verder treedt voor het voetlicht de sport vrouw van 1948, de meervoudige gouden olympische kampioene Fanny Blankers- Koen. Het programma wordt gepresen teerd door Flip van der Schalie. Russische zenders stoorden BBC-rede van Adjoebei Een rede die Alexei Adjoebei, hoofd redacteur van het orgaan van de Sovjet- russische „Izweslia" en schoonzoon van Kroesjtsjef, voor de BBC heeft gehou den blijkt door stoorzenders te zijn ge stoord. Adjoebei voerde gisteravond een debat voor de BBC-televisie met de Labour- afgevaardigde Christopher Mayhew, die opmerkte dat de Sovjetrussische regering niet toestaat dat het Russische volk kennis neemt van Westerse ideeën over politiek en vrijheid. Hij wees in dit ver band op het gebruik van stoorzenders en herinnerde er aan dat zelfs Adjoebei's toespraak voor de BBC was gestoord. Adjoebei antwoordde dat in de Wes telijke landen bepaalde dingen worden toegestaan die volgens de Sovjetrussische regering niet goed zijn voor het Rus sische volk. Dit zijn dingen die haat en disharmonie zaaien en de landen niet dichter bij elkaar brengen. Adjoe bei sprak niet over het storen van zijn eigen toespraak. Engeland en IJsland bereikten akkoord (Van onze Londense correspondent) Engeland en IJsland hebben overeen stemming bereikt over het reeds acht jaar voortdurende visserijdispuut. De Britten zullen niet langer bezwaar ma ken tegen de 12 mijls-viszone van Us* land, doch zij zullen in een overgangs periode van drie jaar nog tot op zes mijl van de IJslandse kust mogen blijven vissen. Het conflict begon in 1952 toen IJsland zijn territoriale wateren van drie tot vier mijl uitbreidde, waardoor de Britse treilers van hun traditionele vis gronden werden beroofd. De moeilijkhe den tussen de beide landen namen nog toe toen IJsland drie jaar geleden de territoriale wateren tot 12 mijl uitbreid de. Concert Residentie-Orkest Het zesde abonnementsconcert van het Residentie-Orkest op donderdag avond a.s. staat onder leiding van de dirigent Antal Dorati. Soliste is de so praan Consuelo Rubio. Uitgevoerd worden werken van de menti, Vivaldi, Mozart en De Falla. Sir Carol Reed de laan uit. Als gevolg van een verschil van me ning tussen de Engelse regisseur Sir Carol Reed en de Amerikaanse film maatschappij Metro Goldwyn mayer, is Reed de verdere regie over „Muiterij op de Bounty" ontzegd. Het is voor de tweede maal in en kele weken dat een regisseur van naam een project in de steek laat. In het begin van deze maand werd Ruben Mamoulian bedankt als regisseur van „Cleopatra" in Londen. Volgens MGM had Reed zich terug getrokken wegens verschil van mening met de studio over de vervaardiging van de film. „Mutiny on the Bounty" werd begonnen in Tahiti. Op 27 janu ari moest men naar Hollywood terug keren, omdat het maken van opnamen al twee maanden door slecht weer werd vertraagd. Volgens geruchten bedraagt de begroting van de film tien miljoen dollar. Gisteren is de produktie van „Mutiny on the Bounty" stopgezet, in afwachting van de benoeming van een nieuwe re gisseur. Mislukte aanslag op Guevara Op Ernesto Guevara, de Cubaanse minister van Financiën, is gisteroch tend een aanslag gepleegd die zou zijn mislukt, zo is gisteren uit niet-officiële bron in Havanna vernomen. Het bericht is afkomstig van oogge tuigen die verklaarden dat een persoon in het gezelschap van Guevara, kapi tein Hector Salinas, werd gedood Ver scheidene mannen openden het vuur op de minister toen deze zijn huis ver liet. De begeleiders van Guevara be antwoordden het vuur en arresteerden de twee (jeugdige) tegenstanders van het regime. Het officieuze blad „Com- bate", meldt het overlijden van Salinas maar maakt geen melding van een aan slag. Guevara, die ook de nieuwe Cubaan se minister van Industrie is, heeft vol gens het Cubaanse ochtendblad „Revo- lucion" meegedeeld, dat Cuba in de ko mende vijf jaar voor zijn industriali satie een miljard peso zal uitgeven. Zes honderd miljoen peso zal worden be steed aan fabrieksuitrustingen en ma chines uit het buitenland, die hoofdza kelijk met krediet van communistische landen zullen worden gefinancierd. De rest van het te investeren bedrag zal worden besteed aan Cubaanse goede ren. In een nota aan alle Latijns-Ameri kaanse landen heeft de regering van Cuba president Kennedy ervan beschul digd „reeds nu te zijn begonnen met de uitvoering van een plan voor agres sie dat de vrede op het Amerikaanse continent en in de gehele wereld in gevaar brengt". De hoop die de komst van een nieuwe regering in Washington heeft gewekt bleek ongegrond. De situatie blijft ern stig, aldus de nota. KAMELEON GESTOLEN UIT ROTTERDAMSE DIERGAARDE (Van onze Rotterdamse correspondent) Uit het reptielenhuis van diergaarde Blijdorp te Rotterdam is een wratten- kameleon verdwenen. Het dier is af komstig van Madagascar en behoort met zijn 50 centimeter lengte tot de grootste kameleonsoorten. Men is er in de dier gaarde vrij zeker van dat de kame leon, die een waarde, in geld uitgedrukt, van ongeveer f125,heeft, is gestolen. Daartoe heeft de onverlaat, die dit dan zou hebben gedaan, het deksel van de vitrine moeten tillen. Er is nog één wrattenkameleon over. Het zal niet zo gemakkelijk zijn een nieuw exemplaar aan te schaffen. HET AFBETALINGSSTELSEL (Van onze Haagse correspondent) Staatssecretaris Veldkamp heeft geen overwegende bezwaren tegen een even tueel loslaten van de 15 „aanbeta ling", die het wetsontwerp op het afbe talingsstelsel als minimum voorschrijft, zo is gebleken tijdens een mondeling overleg met betrokken Kamer-commis sie. De staatssecretaris is daartoe be reid, indien uit praktische overwegingen een ander percentage voor bepaalde goe deren beter zou zijn. Moeder doodt liaar kindje van 3 jaar (Van onze Rotterdamse correspondent) Een moeder van 37 jaar heeft gistermiddag omstreeks twaalf uur in haar woning aan de Hoogstraat te Rotterdam in een vlaag van waanzin haar driejarig zoontje ge wurgd. De vrouw is overgebracht naar een psychiatrische inrichting. Radiobevelen van Moskou naar Ghana Volgens de in Londen verschijnende „Sunday Dispatch" zjjn in Londen op de kortegolf uitgezonden radioberichten tussen Moskou en de Ghanese hoofd stad Accra beluisterd door mannen van Scotland Yard. Het blad wist te melden dat de Yard een supergeheime afdeling had opge richt, die moet nagaan welke bevelen van Moskou komen voor demonstraties van Britse communisten en Afrikaanse nationalisten. De afdeling zou verleden week zijn opgericht. Scotland Yard had „geen commen taar" op dit bericht. Volgens het blad zijn thans recher cheurs bezig West-Londen uit te kam men om een Afrikaanse studente op te sporen, wier codenaam „Miranda" in de radio-gesprekken tussen Moskou en Accra werd genoemd. Tom Mbo ja gekozen Tom Mboja, de leider van de Nationale Afrikaanse Unie is gisteren met een overweldigende stemmenmeerderheid ge kozen als lid van de wetgevende raad van Kenia. Mboja verzamelde 31.407 stemmen op zijn naam. De volgende kandidaat-te genstander kwam niet verder dan 2668 stemmen. De vier andere mededingers verloren hun borgsommen. In de inheemse woonwijken rondom Nairobi brak met het bekend worden van dit nieuws een wild festijn los. Sterke afdelingen van de plaatselijke politie behoefden nergens in te fery- pen. De feestvierenden gedroegen zich nergens wanordelijk. In het centrum van de stad werden geen feestende Afrikanen toegelaten. In bars, restaurants en gewoon op straat danste een opgewonden menigte „Mboja-calypso's". Vele Afrikanen riepen om Jomo Ken- jatta, de naar een afgelegen streek van Kenia verbannen voormalige leider van de Mau Mau. qoodgua^A Sujssoido PICTOGRAM 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezenl Idee: W. L. M. Houwer, Leiden BUITENLAND Een verbod op de verkoop van het boek „Verwoerd het einde" in Zuid- Afrika is opgeheven. Er mogen 10.000 exemplaren worden verkocht van dit werk, waarin de 61-jarlge voormalige so cialistische Lagerhuisafgevaardigde Garry Allighan voorspelt, dat dr. Verwoerd, de Zuiaafrlkaanse premier, van het toneel zal verdwijnen en dat Zuid-Afrlka zal worden verdeeld in een woongebied voor zwarten en een woongebied voor blanken. In het Hamburgse Ohnesorg-theater is zondag het toneelstuk „De schipper van de Maartje Jacoba" van de Nederlandse schrijver Klaas Smelik voor het eerst in het platduits opgevoerd. De auteur en de spelers werden na afloop hartelijk toege juicht. De grote olieraffinaderij in Abadan (Perzlë) werkt slechts op halve kracht als gevolg van een Perzisch-Iraaks geschil over de soevereiniteit over de Sjat el Arab de riviermonding waaraan de raffinaderij is gelegen. Door dit geschil wordt de aan voer van olie per schip belemmerd. Een commissie van het Deense mi nisterie van Onderwijs heeft bevonden dat vele in Denemarken aan de markt ge brachte plaatjesverhalen schadelijk voor de Jeugd zijn en geadviseerd een raad in te stellen voor toezicht hierop en het aan geven van wegen om de feesgewoonten van de kinderen te verbeteren. De Deense „Sonning-prijs" wordt dit Jaar toegekend aan de Deense Nobelprijs winnaar Niels Bohr. Deze prijs, voor een „waardevolle bijdrage aan de Europese cultuur" is eerder reeds verleend aan Sir Winston Churchill en Albert Schweitzer, en vorig jaar aan Bertrand Russell. In de komende maanden zal een f)lan worden opgesteld voor een gezamen- ijke compagnie van de Noorse landen voor hulp aan ten achter gebleven landen aldus is op de Jaarlijkse bijeenkomst van de Noorse Raad besloten. Er is een com missie van vijf ministers van Dene marken, Zweden, Noorwegen. Finland en IJsland ingesteld voor het coördineren van hulpprogramma's. De regering van Libanon heeft een rouw van drie dagen voor Koning Mo hammed van Marokko afgekondigd. Alle scholen en universiteiten zijn gesloten. Van de openbare gebouwen is de vlag halfstok gehangen. De uitzendingen van radio en televisie zijn gestaakt. Er worden slechts nieuwsberichten uitgezonden. De Duitse beeldhouwer prof. dr. Karl Albiker, is in de ouderdom van 82 Jaar te Ettlingen bij Karlsruhe overleden. Met Georg Kolb en Fritz Kllmsch behoorde hij tot de belangrijkste beeldhouwers van zijn generatie in Duitsland. Een opvarende van het Russische vrachtschip „Soechoeml" heeft zondag 3 kinderen gered, die in de haven van de Schotse plaats Granton dreigden te ver drinken. De 21-jarlge kok Wladimlr Kraf- stof sprong overboord, toen hij tijdens stormweer in de haven een vlot zag drij ven, waaraan zich drie Jongens van negen tot dertien Jaar vastklampten. De Rus wist de jongens boven water te houden, totdat zij door een sloep van de Soechoemi konden worden gered. De Deense metselaar Sören Holm blijkt een gezonde slaper te zijn. Zonder dat hij het merkte zag een inbreker kans in zijn woning acht eieren te bakken, be nevens enige koeken. De indringer at deze op en sprak daarbij ook de bfervoorraad van Holm aan. Voordat hij vertrok verwis selde hij nog zijn oude winterkostuum voor een nieuw zomerpak, dat Holm pas had gekocht. Op de grote herdenkingstentoonstel ling van werken van de beeldhouwer Sir Jacob Epstein, die op het festival van Edinburgh zal worden gehouden, zullen drie beelden te zien zijn die niet eerder op een expositie zijn geweest. Deze werken zijn onlangs gevonden in de kelder van de woning van Epstein in Londen. Een van de werken is een meer dan levensgrote figuur in draperieën uit 1910, getiteld „Moederschap De andere stukken zijn een kop. getiteld „Zonnebloem" en een houten beeld van een zittende figuur uit 1930. Sinds gisteren hebben toeristen die met een motorvoertuig Spanje bezoeken, geen triptiek meer nodig. Wel is een be wijs noodzakelijk, dat zij zijn verzekerd voor wettelijke aansprakelijkheid. David Ben Goerion, de sinds 31 lan. demissionaire premier van Israël, zal deze week het staatshoofd, Ben Zwi, voorstel len. nieuwe algemene verkiezingen te doen houden omdat de ministeriële crisis onop losbaar lijkt te zijn, aldus meent men van welingelichte zijde te weten. Het kabinet, dat belast is met het afdoen van de lo pende zaken, zou binnen drie weken een desbetreffend wetsontwerp in het parle ment indienen. De .'.Lilli Scarlett", een zusterschip van de in oktober JJ. op de Rijn bij de Nederlands-Duitse grens op afleverlngsreis vergane Deense veerboot „Tina Scarlett", zou vandaag de werf te Keulen verlaten. Het 78 meter lange en 14 meter brede schip zal naar een werf te Walsum aan de Nederrljn worden gesleept. De sleep wordt door polltieboten begeleid. De Zuldafrikaanse premier, Verwoerd heeft geen regelingen getroffen voor een bezoek aan hoofdsteden van het Europese vasteland, zo is in Pretoria officieel mee gedeeld naar aanleiding van een Duits persbericht, dat de premier de volgende maand. Bonn zou bezoeken. Naar schatting zlln 10.000 of meer mensen dakloos geworden als gevolg van overstromingen, welke de staten Missis sippi, Alabama. Georgia en Louisiana teis teren. President Kennedy heeft maandag verklaard, dat de omvang van de ramp in Mississippi federale hulp wettigt. Hij heeft de gouverneur van deze staat gemachtigd alle voor hulpverlening benodigde geld middelen te besteden. Ter gelegenheid van het bezoek van Koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh heeft de Koning van Nepal in de omgeving van Chltwan een jacht ge organiseerd. Het gezelschap heeft maan dag een tijgerin en een neushoorn neer gelegd. Koningin Elizabeth sloeg van een afstand, met behulp van een verrekijker de jacht gade en maakte foto's. Koning Boudewijn en Koningin Fa- biola zullen op 28 en 29 april West-Dults- land bezoeken. De politie van Cairo heeft een bende valse munters opgerold die zich toelegde op de vervaardiging van vrijwel niet van echte te onderscheiden vijf pond-biljetten. Ca. 18.000 valse bankbiljetten en 32.000 biljetten die aan één zijde waren bedrukt zijn in beslag genomen. De leider van de bende was een bekend valsemunter die reeds eerder tot vijftien Jaar gevangenis straf is veroordeeld. De Moskouse „Litteraire Gazet" maakt melding van een vrouwelijke oppasser van die dierentuin, een zekere Kaplina, die een Jonge olifant bij zich in huls had ge nomen en die thans haar woning gedeel telijk moet laten slopen omdat het dier zoveel is gegroeid dat het niet meer door de deur kan! Een Amerikaanse negersoldaat, John Witt, die in november 1959 uitweek naar Praag en de Tsjechoslowaakse autoriteiten politiek asiel vroeg, heeft zondag de Oos- tenrljks-TsJechoslowaakse grens overschre den en thans de Oostenrijkse autoriteiten politiek asiel gevraagd. Witt heeft in Praag op een laboratorium gewerkt. De Russische componist Aran Kat- sjatoerlan is in Wenen aangekomen om het Weense Philharmonlsch Orkest te diri geren. De componist is door het orkest uitgenodigd enkele van zijn werken te di rigeren tydens een concert gedurende het komende weekeinde. Hij wordt vergezeld van zijn vrouw en een tolk. Max Conrad, een 58-Jarige grootvader uit Miami, is gisteren met een klein, twee- motorig vliegtuig vertrokken voor een vlucht rond de wereld in negen dagen. Conrad, die reeds diverse wereldrecords vliegen op z(Jn naam heeft gebracht, heeft uitgerekend op de 40.960 km lange vlucht tienmaal te moeten landen voor het in nemen van brandstof. De 58-Jarige Ame rikaan hoopt met zijn vlucht het wereld record. te kunnen verbeteren. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Radiovolksuniversiteit: De mens draagt zijn werk over aan zijn werktuig, lezing door prof. dr. ir. F. Ph. A. Tel- legen. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.05 Literairre quiz. 22.00 Viool en plano. 22.30 Nws., beusber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Swing Expres 23.30 Licht progr. 23.55 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Limburgs symf.ork. en so liste. 18.20 Pol. lezing. 18.30 V. d. jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lijdensme ditatie. 20.00 Liederen. 20.30 Avondcol lege: radiolessen. 21.00 Orgelrecital met toelichting. 21.35 Les mystéres de la foi, oratorium. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Interview. 23.00 Kamerork. en plano. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Fllmdocumen- taire. 20.30 Documentaire. 21.00-22.30 Speelfilm. NTS: 23.15—24.00 Eurovisie: Philharm. ork. v. Londen en solist. VOOR WOENSDAG 1 MAART Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. en act. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v .d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 Voor het platteland, praatje. Café Aniba: Jaarvergadering Leidse Tui niers- en Bloemistenver. „Door Endracht Verbonden". 8 uur nam. Den Burcht: Toneelavond Selsklp „Frys- l&n". 8 uur nam. Restaurant Van der Heijden: Ontspan ningsavond Ver. „Ons Grunnegerlaand". 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing prof. Jos Mertens over: „Alba Fucens". 8 uur nam. Schouwburg: Oud-Studententoneel o.l.v. mr. P. Cleveringa. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Feestavond 40-Jarlg bestaan Ned. Chr. Vrouwenbond. 8 uur nam. Universiteit (filmzaal)Filmstudiekring K. en O. „Het huis waarin ik woon". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van bezinning. 12.501.20 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Kunst- en filmavond Ned. Bllndenbond. 8 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 44: Leidse Jeugd Actie. Spr. dr. A. J. M. van Tienen „Het moeilijkste vraagstuk". 8 uur nam. Hotel Centraal: Ledenvergadering Broe derschap van oud-padvinders. 8 uur nam. Leidse Universiteit: prof. dr. J. Presser over: „De Joden in Nederland tijdens de tweede wereldoorlog". 8 uur nam. Museum van Volkenkunde: Ned. Bond van Oud-strijders en dragers van 't Mo- bilisatiekruis. Luit.-ter-zee van S.D. le-kl. W. C. Lemaire, over: „Ons korps Mari niers" (met film). 8 uur nam. DONDERDAG Breestraat 19: Chr. Emigratiecentrale over Australië. 8 uur nam. Schouwburg: Charlotte Kohier draagt voor „Lady 17'. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Abonnements concert Residentie-Orkest o.l.v. Anton Dorati. Soliste Consuelo Rubio. 8 uur nam. VRIJDAG Acad. Ziekenhuis: K. en O. Spreker prof. dr. J. Dankmeyer over het Acad. Zieken huis. 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Remonstr. Kerk: Spr. ds. J. Th. Mac kenzie „De mens en zijn gemeenschap". 8 uur nam. St.-AntoniusclubhuisContactbijeen komst „Philadelphia". 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Filmavond over Grie kenland en luchtreizen Lissone Lindeman. 8 uur nam. Wijkgebouw Rehoboth: Jaarverg. C. H. Unie. Statenkring Leiden. 8 uur nam. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventskerk 10—11 uur voorm., bijbelstudie: 11 uur voorm. ds. H. K. la Rondelle van Delft. Het Gulden Vlies: Herdenking 85-Jarig bestaan „Kennis is Macht". 3.30 uur nam, Kleine Burcht: Feestavond Reisver. DVH 8 uur nam. LegermuseumExcursie oud-leerlingen der Ambachtsschool. 2.30 uur nam. Stadszaal (foyer)Propaganda-contact- avond Korps Reserve-gemeentepolitie. uur nam. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG In den Vergulden Turk: Leidse Midden standscentrale. Sprekers S. Menken en mr. F. Portheine over werktijdsverkorting en winkelsluiting. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „Ver kenningen in de ruimte". Spr. dhr. T. de Groot. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN LakenhalTentoonstelling van werk van leden der groep „Atol". (Tot 27 maart). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u DE BIOSCOPEN Studio „De ballade van een soldaat". 14 jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Weit 1st der Weg". A.l. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Uit het leven van een zondige vrouw". 18 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino „De herberg van het zesde ge luk". 14 Jr. Werkdagen 2 en 7.30 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Trianon „De grote bedrieger". 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Dlnosamus". 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2 30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Gevaarlijke puberteit". Astra-theater Wassenaar Vrijdag 8 uur. zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur: „De laatste dagen van Pompeï". 18 Jaar. Maandag, dinsdag, woensdag 8 uur: „September affair". 18 Jaar. Donderdag 8 uur: „De Jonge leeuwen". 14 Jaar. Zondag en woensdag 2.30 uur: „De avonturen van een zigeunerjongen", elke leeftijd. Bh geen gehoor bij Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22223. 12.38 Gram. 13.00 Nws. en tentoonstel lingsagenda. 13.20 Orgelspel en zang. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Strljkork. 14.45 Volksliedjes en -dansen. 15.00 Uit en Thuis op de zaterdagmorgen, toespr. 15.10 V. d. jeugd. 17.00 Lichte muz. 17.25 Ham mondorgelspel. 17.50 Regerlngsultzen- ding: Jeugdultz.: Een volk op weg naar welvaart, een luisterwedstr. over Nieuw- Guinea, o.l.v. W. A. L. van Doorenmalen. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Lichte muz. 18.55 VARA-varia. 19.00 V. d. kind. 19.10 Joods progr. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Ca baret. 20.35 Gram. 20.45 De raven van meneer Walser, hoorsp. 21.55 Kamermuz. 22.20 Zestig Jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Muzlk. discussie. 23.55-24.00 Nws. Hilversum IL 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7,13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 19.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. 10.50 Morgen zie ik Je weer, hoorsp. (herh.). 12.00 Metropole- ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 De Hugenoten, opera (gram.). 15.30 Wie luistert mee, muzik. lezing. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Het muziekkorps onder de loep. muzi. gesprek. 18.20 Het Spectrum 18.35 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Lichte muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.15 Lij densmeditatie. 20.45 Vocaal ens. m.m.v. sol. 21.05 Kamerork. 22.00 In naam der wet, klankb. 22.20 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Muzik. lezing. 23.40 Nwe gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e l\jn van 1820 uur) The surrey with the fringe on top (Rodgers); Wish you were here (Rome). Orkest Edmondo Ros: Dance little lady (Coward), Mary make believe (Coward). Orkest Victor Silvester: Orchids in the moonlight (Youmans), La Rosita (Du- pont). Orkest Edmundo Ros: Poor little rich girl (Coward): Rock around the clock (de Knight), Orkest Victor Silvester; Un der the bridges of Paris (Scotto); National emblem. Orkest Edmundo Ros: Zigeuner (Coward); Kiss me (Coward), Orkest Vic tor Silvester: Jealousy (Gade), Dolores (Loesser), Orkest Edmundo Ros: Marina (Granata), Rome by night (Cantora), Carlos Miranda; Three coins In the foun tain (Styne), Orkest Frank Chacksfield; Capitano d'amore (Gletz), Inès Taddio; Que sera, sera (Livingston), Orkest Frank Chacksfield: Luna caprese (Ricciardi), Love (Flea), Bob Azzam; High noon (Tiomkins), Orkest Frank Chacksfield; Historia de un amor (Almaran), Chiquita linda, Trio Los Paraguayos; Secret love (Fain), Orkest Frank Chacksfield; Two (Curtis), Guy Mitchell: Heartaches by the number (Howard), Guy Mitchell; Love is a many splendoured thing (Fain), Or kest Frank Chacksfield: Baby face (Davis) Brenda Lee; All the way (v. Heusen), Or kest Frank Chacksfield; Clementine (Har ris), Bobby Darin; Mack the knife (Weill). Bobby Darin; Nlghtwatch (Mandei), Gerry Mulligan, Art Farmer, Frank Rocolino, Bud Shank, Pete Jolly. Red Mitchell, Shel ly Manne; Life's a funny thing (Mandei), id.; The huckle-buck (Alfred), Buck Clay ton. Joe Newman, Urble Green, Henderson Chambers, Lem Davis. Julian Dash, Char lie Fowlkes, Sir Charles Thompson, Fred die Green, Walter Page, Jo Jones. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Jeugdjourn. AVRO: 17,10- 17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 De ring, éènacter. 21.10 Intern. Variètè-progr. 21.50 Onze arme rijke taal. 22.10 Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Volksliederen, en -dansen. 13.30 V. d. landb. 13.55 Weer ber. 14.00 Nws. 14.10 Zangrecital. 14,40 Gram. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorspelen. 17.00 Vespers. 17.45 Lezing. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 19.30 Koorzang. 20.00 Gram. 20.30 Quiz. 21.00 Ork. conc. (21.20- 21.35 Lezing). 22.30 Klankb. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Lezing. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Pianoreci tal. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 ni. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Gevar. muz. 13.31 Popul. muz. 14.31 Licht progr. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.45 Muz. bij het werk. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Uitsl. races. 17 48 Gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19 40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en journ. 20.25 Sport. 2q.31 Hoorsp. 21.00 Hoorsp. 21.31 Gevar. progr. 22.31 Verz. progr. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Ge var. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Zangrecital. 17.00 Nws. 17.45 Kamermuz. 19.00 Nws. 19.15 Gevar. progr. 20.25 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.15 Amus. pro gramma. 22.50 Lichte muz. 23.15 Ork. conc. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.05 Gram. 14.15 Solistenconc. 15.05 Gevar. muz. 16.55 Gram. 19.00 Nws. 22.32 Gram. 23.30 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brnssel. 324 en 484 m. 324 m.: 1200 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Balletmuz. 14.00 Schoolradio. 14.45 Schoolkoor. 15.15 Ork. conc. 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.21 Gram. 16.40 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Ork. conc. 47.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal- en -filosofie. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sport- kron. 19.00 Nws. 19.30 Ork. conc. 19.50 Le zing. 20.00 Akademie der diskofielen. 21.30 Jazzmuz. 22 00 Nws. 22.15 Kron. litteraire tijdschriften. 22.30 Etnische muz. in Zuid- Afrika. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m.: 13.00 Nws. 14.17 Gram. 15.10 Gram. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.10 Hedendaagse muz. 22.55 Nws. LEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) c y* er ia i t, 5 55s i a aas So Amsterdam regen Den Helder regen Ypenburg regen Vllssingen zwaar bew. Eelde regen De Bilt regen Twente regen Eindhoven regen Z.-Limburg regen Helsinki onbewolkt Stockholm zwaar bew Kop enhager mist Aberdeen zwaar bew Londen onbewolkt Brussel regen Luxemburg regen Parijs zwaar bew Bordeaux licht bew. 7 10 nw nw wzw 6 10 wnw 4 9 n 6 10 nw 3 10 nnw 6 12 nw 8 12 wnw 10 12 zw 3 3 wzw 3 8 w.stil 9 zw Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ztirich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon geh bew zwaar bew regen geh bew zwaar bew geh. bew geh. bew zwaar bew half bew. zwaar bew onbewolkt zwaar bew geh bew half bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt wzw 5 9 wnw 6 12 zzw 7 12 wnw 8 16 w 5 22 no 2 17 nnw 5 zw 7 14 z 1 14 z 2 15 wzw 3 18 wzw 8 18 w 6 w.stil -9 nno 2 w.stil 18 o 3 15 w.stil 21 W-Stil 16 n 3 23 3 23 2 13 4 21 5 20 2 20 2 22 4 27 4 28 4 12 0 4 2 10 3 1 -1 0 3 16 5 21 9 10 6 2.6

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2