Twee „zilveren" bestuursleden van Floralia in Prytaneum gehuldigd Jubilerende turnvereniging gekenmerkt door hechte band Interpellatie H. van Welzen Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 28 februari 1961 Tweede blad no. 30292 Zondag was het op de dag af een kwart eeuw geleden, dat in Tuinstadwgk een aantal tuinliefhebbers hun hobby-club stichtten, de vereniging thans bekend als „Floralia" en in die jaren gegroeid van 60 naar ruim 200 leden. Mede dank zg de woningbouwvereniging „Tuinstadwijk", welke deelname aan en het materiële bestaan van „Floralia" activeerde en steunde, is er in vereni gingsverband veel tuincultuur, zgn er jaarlijks ook wedstrijden en hebben diverse acties en adviezen veel bijgedragen tot verantwoorde aanplantingen in de woon wijk, welke daardoor een fleuriger aanzien kreeg. Het jubileum is gisteravond op fees telijke wijze gevierd in de stampvolle mensa van het Prytaneum waar voor zitter J. H. Smit welkomstwoorden sprak tot leden en genodigden o.w. het bestuur van de woningbouwvereniging „Tuinstadwijk". Spr. memoreerde enige punten uit het verenigingsbestaan en merkte op, dat „Floralia" al lang geen specifieke Tuinstadwijk-aangelegenheid meer is. De leden zijn sinds jaren dooi de gehele stad verspreid niettemin is de hechte band door gezamenlijke liefheb berij gebleven. De heer Smit richtte zich vervolgens met dankbare woorden tot penning meester H. Wagemans, een kwart- eeuw lid, die vooral als kasbeheerder een niet genoeg te waarderen steun is gebleken. De heer Wagemans ontving een set tuin gereedschap als dank van leden en be stuur. Secretaris J. de Jong niet ten volle, doch bijna zilveren lid deelde eveneens in de hulde. Zijn vele offers van vrije tijd werden ook beloond met passende geschenken. De feestcommissie, bij monde van de heer H. J. Tuinhof de Moed, richtte zich eerst tot de voorzitter en schetste zijn grote verdiensten voor „Floralia". Ver- Gevaarlijke oversteekplaats Rijnsburgerweg Het actie-comité oversteekplaats Vo gelenwijk—Raadsherenwijk heeft zich met een schrijven tot de leden van de Leidse raad gewend, waarin o.a. wordt opgemerkt, dat het oversteken van de Rijnsburgerweg ter hoogte van de Johan de Wittstraat en de Lijster straat een zeer riskante onderneming is, waardoor de levens van de rayonbe woners regelmatig in groot gevaar wor den gebracht. En voorts, dat het meer malen is voorgekomen, dat vooral oude re personen tien tot twintig minuten staan te wachten alvorens zij durven (kunnen) oversteken, dat ook de patiën ten van de Anna-Kliniek, die slecht ter been zijn en deze Kliniek moeten be zoeken, veel last ondervinden bij het oversteken, dat de ouders van school gaande kinderen, in verband met de veiligheid, verplicht zijn zelf hun kin deren over te zetten, dat een en ander ook geldt voor wielrijders en gemotori seerd verkeer, dat uit een der beide ge noemde straten de Rijnsburgerweg wil op rijden of wel een der beide straten wil inrijden, dat de intensiviteit van het ver keer op de Rijnsburgerweg mede door 't invoeren van de busdiensten,dermate is toegenomen, dat bijzondere veiligheids maatregelen vereist worden, dat de bei de stopplaatsen van de N.Z.H.V.M. een grote belemmering vormen voor alle ver keer, in het bijzonder het afbuigend en kruisend verkeer en dat in de spitsuren gesproken kan worden van een vorm van file-rijden op de Rijnsburgerweg, waardoor het onbeschermd oversteken een ongekend risico meebrengt en tevens zeer tijdrovend is. Het comité verzoekt het college van B. en W. met klem het daarheen te willen leiden, dat op korte termijn een verbetering in de huidige situatie wordt geschapen, waarbij het College in over weging wordt gegeven de volgende pun ten in studie te nemen: 1. beveiliging oversteekplaats voor voetgangers. 2. ver plaatsing stopplaatsen N.Z.H.V.M. en 3. parkeerverbod tegenover beide ge noemde straten. Het schrijven ging vergezeld van 530 adhesie betuigingen. Derde ronde zwarf-wit- wedstrijd fotograferen Gisteravond trok de bijeenkomst van de Leidse Amateur-Fotografenvereni ging in de bovenzaal van restaurant „De Doelen" weer grote belangstelling, omdat ditmaal de derde ronde in de competitie „Zwart-Wit"-wedstrijd plaats vond. Daar het hier om een vrij onderwerp ging, was het aantal inzendingen op merkelijk groot. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer G. Gompel- man, hierover zijn grote voldoening uit, temeer daar ook de „klasse voor begin ners" ditmaal goed vertegenwoordigd was. Nadat was besloten om dr. J. Ver steeg aan te wijzen als afgevaardigde naar de bondsvergadering op 25 maart a.s. te Utrecht, kreeg de jury bestaande uit de heren G. Gompelman, dr. P. J. van Mullen en G. v. d. Berg de niet ge makkelijke taak de inzendingen te be oordelen. Aan het slot van de avond gaf de heer Gompelman namens de jury een kort overzicht van de verrichte pre staties, die vooral t.a.v. de beginners een goede belofte voor de toekomst inhielden. Aangezien de competitie nog in volle gang is. zullen de eindresultaten eerst bij de sluiting van de competitie bekend worden gemaakt. volgens overhandigde het bestuur het jubileum-geschenk der vereniging: een grasmachine en vier heggescharen, wel ke het beschikbare materiaal ten dienste van de leden zullen aanvullen. De heer R. F. S. Voerman, voorzitter van woningbouw vereniging „Tuinstad wijk" wenste, dat hij zich zou kunnen richten tot die tuinbezitters, die blijkens De heer J. H. Smit (links) biedt de heer J. de Jong een geschenk aan. In het midden de heer H. Wagemans. (Foto L.D./Holvast) hun voor en/of achter „Sahara", dat bezit niet genoeg waarderen. In harte lijke woorden wenste spreker bestuur en leden geluk en overhandigde hij een geschenk onder couvert ten besteding voor materialen naar keuze. De heer Smit dankte de sprekers en besloot met de verzuchting, dat de noodzakelijke stedelijke hoogbouw en een tekort aan volkstuinen de interesse voor tuincul tuur, onderhoud en bescherming doet verminderen. „Floralia" zal er echter naar streven eigen en gemeenschappe lijk bezit steeds meer te stimuleren. Voor een feestelijk programma zorg de het gezelschap Sleyser met conferen ce en schetsjes; de jeugdige Els Sleyser, alsmede het duo Jan Rekelhof en Rie Gerdes. Over opslag atoomwapens niet toegestaan Nadat gistermiddag in de Leidse raad alle voorstellen waren behandeld en ook aangenomen kwam nog even het al of niet toestaan van de interpellatie van de heer H. van Welzen (C.P.N.), inzake de opslag van atoomwapens aan de orde. Zoals bekend, waren B. en W. van oordeel, dat het verzoek om deze inter pellatie te houden, niet behoort te wor den ingewilligd. De vragen wij heb ben ze destijds gepubliceerd, Red. betreffen volgens B. en W. onderwerpen welker behandeling niet tot de compe tentie van een gemeentebestuur be hoort, terwijl het College niet beschikt, noch beschikken kan over de gegevens, die voor beantwoording der vragen nodig Honderd jaar sport Honderd jaar sport en sport in ons dagelijks leven waren de onderwerpen die de heer M. J. Adriani Engels gis teravond in de foyer van de Stadsge hoorzaal onder auspiciën van „Het Boekhuis" ter gelegenheid van de 26ste jaarlijkse Boekenweek voor een gering publiek (zes bezoekers) behandelde. De geschiedenis van de sport in vogel vlucht over honderd jaar was misschien een betere titel geweest voor dit zeker interessante onderwerp. Met de stof uit een goede sport-encyclopedie en de over geleverde anekdotes wist de heer En gels zijn gehoor in iedere geval een genoeglijke avond te bezorgen. Vele we tenswaardigheden uit de beginperiode van de voetbalsport, korfbalsport, atle tiek en tal van andere sporten gaven iets weer uit die romantische begin periode. Cracks uit lang vervlogen da gen passeerden weer eens de revue. Ook de aanvankelijk grote weerstand van bijvoorbeeld artsen, die de sport nade lig achten voor de gezondheid doen voor het hedendaags publiek vrij primitief aan. Toch heeft deze gezonde vrije tijds besteding veld gewonnen. Zij is een niet meer weg te denken factor in de samenleving geworden. Zowel het popu laire voetbal als bijvoorbeeld het zweef vliegen heeft haar aanhangers en le vert tevens een bijdrage tot de ver broedering, die de politici waarschijn lijk nooit zullen bereiken. Door plafond gezakt Gistermiddag is de 48-jarige mevrouw E. Langezaal-Teljeur in haar woning aan de Acaciastraat door het plafond van de eerste etage gezakt. Zij kwam boven een trap naar de parterre terecht en langs de trap belandde zij op de vloer. Het plafond waar zij doorheen zakte bestond uit zachtbord. Vermoede lijk is mevrouw Langezaal tijdens werk zaamheden op de vliering uitgegleden. De EHD bracht haar naar het Aca demisch Ziekenhuis voor onderzoek. Gistermiddag kreeg de 20-jarige scheepsbouwer M. J. Lepoeter, wonende in de Bakkersteeg, tijdens werkzaam heden op de scheepswerf „De Hoop" een losschietende haak in het gezicht. De jongen kreeg een bloedende wond aan de neus en brak zijn neusbeentje. De 53-jarige mevrouw J. Kolder- man-Sjardijn is gisteravond aangereden door een bestelauto rijdende op de Ko- ninginnelaan in de richting Lammen- schansweg. Mevrouw Kolderman hield haar paraplu het regende voor zich uit, zodat zij bij het oversteken van de weg geen verkeer kon zien naderen. Zg werd aangereden en met een her senschudding naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. Tussen zaterdagmiddag en maan dagmiddag is er in de kantine van een bouwwerk aan de Churchillaan in gebroken. Een meter van een zuurstof- en gasfles en een snijbrander worden vermist. Deheer K. E. van der Veen, wnd. deurwaarder van het Kantongerecht te Leiden, is benoemd tot deurwaarder al hier. Het in de nacht van zaterdag op zondag ontvreemde volkswagenbusje uit de Paulus Buysstraat is terecht. De auto is in goede staat aangetroffen op de Lorentzkade. zijn. B. en W. zijn dan ook van oordeel, dat een dergelijke interpellatie moet gericht worden tot de regering en slechts gehouden kan worden in één van de Kamers der Sta ten-Generaal. Kort ge leden is dat reeds het geval geweest. De heer Van Welzen was teleurgesteld over de motivering van B. en W. Z.i. is het aan gerechtvaardigde twijfel onder hevig of het gemeentebestuur incompe tent is om over deze vragen te discus siëren. In Delft is onlangs een interpel latie van dezelfde strekking (het ging toen over Ypenburg) wel toegestaan. Ook hebben B. en W. van Nootdorp het nodig geoordeeld om de leden van de raad in te lichten over een voorontwerp van wet, strekkende tot instelling van een openbaar lichaam voor het gebied der Haagse agglomeratie, waarin een aanval met nucleaire waenen ter sprake komt. Dat B. en W. de niet-inwilliging van zijn verzoek motiveren op grond van het feit, dat de behandeling waarvan „niet tot de competentie van een ge meentebestuur behoort", komt hem be neden de maat voor. De heer Van Wel zen had sterk de indruk, dat het College zich van deze belangrijke zaak „zonder meer heeft willen afmaken". Competentie van raad In zijn antwoord aan de heer Van Welzen merkte de voorzitter om. op, dat men kan strijden over de vraag wat tot de competentie van een gemeentebestuur behoort. Gelet echter op de aard der vragen: het opslaan van atoomwapens, is het College van mening, dat dit een onderwerp is, dat niet in de raad, doch in de Staten-Generaal aan de orde moet Loenioemba-gezinde troepen ontruimen Loeloeaburg Van de zgde der VN in Leopoldstad is vandaag vernomen, dat Loemoembis- tische troepen uit Oostprovincie zich uit Loeloeaburg, de hoofdstad van de provincie Kasai, hebben teruggetrokken. De commandant van deze troepen en nog een officier hadden zich in Loeloea burg onder bescherming van de VN ge steld. De troepen uit Oostprovincie, die vijf dagen geleden in Loeloeaburg arriveer den, waren naar Loesambo, in het noor den, vertrokken. Militair akkoord tussen Kongo-leiders O President Tsjotnbe van Katanga, pre sident Kalondji van Zuid-Kasai en de Kongolese eerste-minister, Ileo, hebben in Elisabethstad besloten tot militaire samenwerking tegen „het binnendrin gen van het communisme", de drie man nen hebben sinds maandag in de Ka- tangese hoofdstad geconfereerd. Zg besloten voorts, dat de conferentie van Kongolese leiders, welke op voorstel van Tsjombe op 3 maart in Genève zou beginnen, twee dagen later op Mada gascar zal aanvangen. Waarschijnlijk zal men dan in de hoofdstad Tananarivo bijeenkomen. De drie leiders zouden van oordeel zijn dat Genève niet een geschikte plaats van samenkomst is, omdat zich daar talrijke agenten zouden bevinden van landen die Kongo vijandig gezind zgn. De veiligheid van de deelnemers aan de conferentie zou op Madagascar beter gewaarborgd zijn. Birma gaat wapens in Moskou kopen Volgens een blad in Rangoon, dat goed ingelicht is over Birmese militaire za ken, zal Birma zware militaire uitrus ting van de Sovjet-Unie kopen. De Sov jet-Unie zou hiervoor een krediet ver strekken met een looptijd van 15 jaar. Birma zou militaire vliegtuigen, oorlogs schepen en luchtdoelgeschut met radar willen kopen. Politieke waarnemers, die zich niet verrast tonen, zeiden, dat de nationa listisch-Chinese opstandelingen in Bir ma naar verluidt worden uitgerust met de modernste Amerikaanse wapens. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 februari Vette varkens- markt: Aanvoer 137 varkens. Noteringen (per kg. levend gewicht): zware varkens geen notering; lichte varkens 1.87-1.92; slagersvarkens 1.93-1.95; zeugen 1.62-1.70. Handel slepend. ROTTERDAM, 28 februari Veemarkt: Aanvoer in totaal 4129. Weektotaal 6096. Vette koeien en ossen 210, gebruiksvee 1125, vette kalveren 482, graskalveren 227 nuchtere kalveren 1791. varkens 14, big- f;en 22, paarden 75, veulens 5 schapen of ammeren 100, bokken en geiten 18. No teringen: vette koeien le kw. 2.95-3.25, 2e kw. 2.70-2.95, 3e kw. 250-2.60; vette kalveren 2.80-2.90, 2.40-280, 2.20-2.40 per kg. Graskalveren 450, 340, 240; nuchtere kalveren 55, 50, 45; exportvarkens lopers 140, 110, 80; biggen 80 70,55 per stuk. Slachtpaarden 2.70, 2.45, 2.30 per kg. Schapen 130, 100, 90; lammeren 110, 90. 80: kalfkoeien 1290, 1140, 950; melkkoeien 1290, 1140. 950; vare koelen 870, 760. 660; vaarzen 920. 720, 620; pinken 560, 460, 400, per stuk worden gesteld. In het verleden is dit. reeds geschied. Het is een onderwerp, dat een nationaal en zelfs een interna tionaal karakter draagt. Bovendien be schikt het College niet over gegevens, welke voor beantwoording der vragen van belang zijn. De heer Hagens (WD), die zich bij de repliek nog even in het debat meng de, zag het interpellatie-recht als een democratisch recht. In de motivering, dat deze zaak niet tot de compententie van de raad behoort, staat het College zi. niet zo sterk. Er zijn meerdere onder werpen, o.a. de woningbouw, welke zich op lands niveau afspelen en toch wel in een raad aan de orde worden gesteld. Het houden van deze interpellatie en hiermee is de heer Hagens het wel met het College eens heeft echter geen zin. omdat er vragen ter sprake komen, waarop B. en W. het antwoord moeten schuldig blijven. B. en W. beschikken nu eenmaal niet over gegevens. Nadat de voorzitter de raad erop ge wezen had, dat het College een grote waarde toekent aan het interpellatie- recht, werd z.h.s. besloten het verzoek niet in te willigen. MINISTER KLOMPÉ OPENT 29 MAART KEUKENHOF Bloemenmeisjes naar V.S. (Van een onzer redacteuren) Tien Haarlemse bloemenmeisjes zullen zoals op een vanmorgen in Treslong, te Hillegom, gehouden persconferentie werd bekend ge maakt, van 8 tot 16 april bloemen uitdelen in Washington en New York. Waarschijnlijk zullen zij ook worden ontvangen door president Kennedy. De meisjes krijgen het overigens druk genoeg. In New York zullen zij officieel worden ontvangen in het Rockefeller Centre door de burgemeester van New York. Onder meer zullen zij op de Fifth Avenue bloemencorsages uitreiken. Voorts ligt het in de bedoeling om bloemen in ziekenhuizen en sanatoria uit te delen. In een t.v.-programma, dat over heel Amerika uitgezonden zal worden, zullen zij een grote plaats innemen. Per vliegtuig worden da gelijks verse bloemen aangevoerd. In totaal zijn er 40.000 nodig. De Keu kenhof zal wat accommodatie en parkaanleg betreft worden uitge breid. Voorts zal minister Klompé op 29 maart in het theehuis de Keukenhof officieel openen. De beel denexpositie is dit jaar geconcen treerd op Trier en Keulen. Wijzigingen A.O.W. en A.W.W. goedgekeurd In de vergadering van de Tweede Kamer is vanmiddag aan de orde ge steld het wetsontwerp, houdende nadere wgziging van de algemene ouderdoms wet en de algemene weduwen- en we zenwet. Volgens het onderhavige wets ontwerp zal het bedrag van de premie inkomensgrens worden verhoogd tot f8250. Voor de berekening van de pensioenen zal het indexcijfer op 30 april 1960 wor den aangenomen. In verband hiermee worden als nieuw uitgangspunt voor verdere verhogingen de pensioenen als volgt vastgelegd: A.O.W. ongehuwden f 1134 en gehuwden f 1794 A.W.W. wedu wen zonder kinderen f 1512, weduwen met kinderen f2196 naar gelang van de leeftgd worden de wezenuitkeringen ge steld op f486 f732 en f960. Het wetsontwerp is zonder beraad slaging goedgekeurd. RUSSISCH STAATSCIRCUS GAAT NAAR AKEN (Speciale berichtgeving) Nu het Russische staatscircus niet langer in ons land terecht kan, gaat het naar Aken in Duitsland. De tent uit Zweden die men in Rotterdam wilde op richten, zal nu in Aken worden ge plaatst. Vier installaties blazen warme lucht in de tent, zodat de toeschouwers niet in de kou behoeven te zitten. De Duitse impressario, J. H. Mattner, deel de ons mede dat meer dan 60.000 perso nen de elf voorstellingen in Rotterdam hebben bijgewoond. „We hadden nog wel een maand in Rotterdam kunnen draaien", zo verzekerde hg ons. Vanmorgen heeft het Nederlandse schip „Algenib", dat uitvarend is en thans op ongeveer 50 mijl van Hoek van Holland op de Noordzee koerst, gemeld dat er een man overboord is gevallen. Een S-2-F „Tracker" van de Marine- luchtvaartdienst. te Valkenburg is opge stegen om assistentie te verlenen. L. MOLIJN NEEMT AFSCHEID ALS DIRECTEUR AMSTERDAMSCHE BANK In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is aan de heer L. Molijn. met ingang van 31 maart as., eervol ontslag verleend als directeur van het kantoor Leiden van de Amsterdamsche Bank N.V. Met in gang van dezelfde datum wordt de heer L. de Roos, directeur van het kantoor Schiedam, naast de heer E. H. Moens, in de directie van het kantoor Leiden opgenomen. BEURSOVERZICHT Internationals lager; Scheepvaart „brandwillig" De gisteren ingetreden versterkte haussetendens voor de Scheepvaartaan delen, zette zich vanmiddag met ver dubbelde energie verder voort. De stem ming in deze sector was beslist „willig" met koerswinsten van 10 tot 20 punten. De gunstige stemming van de laatste tijd voor deze aandelen is hoofdzakelijk een gevolg van de gunstiger perspectie ven ten aanzien van de vrachttarieven, vooral graanvraohten van Amerika naar Japan. Als klap op de vuurpijl kwam gisteren na beurs de dividendverho ging van Holland-Amerika Lijn over het boekjaar 1960 van 6 tot 9(> en van de Kon. Parketvaart Mij van 6 tot 87c. Dit lokte vanmiddag vele kopers, temeer, daar de Scheepvaortaandelen de laatste Jaren bij de koersstijging voor de hoofd fondsen en vele andere aandelen, sterk ten achter zijn gebleven. Het publiek kwam van alle kanten met kooporders aandragen. Hierbij kwamen de koop orders voor Westduitse rekening. Aan een dergelijke overweldigende vraag kon bij de opening alleen tegen veel hogere prijzen, vergeleken met het vorige slot- niveau, worden voldaan. Het bleek ech ter, dat de kopers niet te verzadigen waren met als gevolg scherp oplopende koersen. Toen de storm wat was geluwd bleek dat Scheepvaart Unies waren op gelopen van 192 tot 203, aandelen Hol land-Amerika Lg'n van 192 tot 21 en Van Nievelt van 193 tot 199. De slot- koers van Scheepvaart Unie was giste ren 186, Holland-Amerika Lijn 171 tl- en voor Van Nievelt 181. Het was in jaren niet zo druk geweest in de scheepvaart- hoek. Emissiegeruchten voor Holland- Amerika Lijn werkten tot de koersstij ging voor deze aandelen mee. Winst nemingen waren oorzaak, dat de hoog ste koersen niet konden worden gehand haafd. Op de hoogste prijzen volgde dan ook een reactie van circa 5 punten. De stemming voor de internationale waarden was zwak en stak sterk af bg die van de Scheepvaartwaarden. Ook de handel was voor de hoofdfondsen zeer gering. Wall Street sloot gisteren op nieuw hoger waardoor het Dow Jones- gemiddelde voor de industrie-aandelen er boven het hoogtepunt van dit jaar kwam. De Nederlandse hoofdfondsen no teerden in Wall Street lager waarvan Unilever zelfs flauw. Dit drukte een stempel op de tendentie voor deze fond sen op het Damrak. Aku moest 5 pun ten prijsgeven op 544, Philips min «6 punten op 1236. Hoogovens hielden zich zeer goed en boekten een paar punten winst, Unilevers 7 punten lager op 858. Kon. Olie praktisch onveranderd bij een notering van f 145.90. Van de cultures lag Amsterdam Rubber iets beter. De Staatsfondsen waren opnieuw vast. Voor de inschrijving op f 100 miljoen 4 1/4 1961-lening Bank voor Ned. Gemeenten tegen 99 3/4 bestond zeer grote be langstelling. Claims Pluvier werden voor het eerst geadviseerd op f600. WISSELKOERSEN Londen 10.61—10.61'4; New York 3.79A—3.79HMontreal 3.837s—3.841»; Brussel 7.59%—7.59%; Parijs 77.45%— 77.50%; Stockholm 73.42%—73.47% Frankfort 91.02%— 91.07%; Milaan 60.95%—61.00%; Zürlch 87.57%—87.62 Oslo 53.0053.05; Kopenhagen 54.86% 5451%; Lissabon 13.21%—13.22%: We nen 14.56%—1457%. BEURS VAN AMSTERDAM In Amsterdam werd het huwelijk voltrokken tussen mr. W. H. C. Boellaard en mej. Af. Stheeman, dochter van de president van de Amsterdamse rechtbank. De heer Boellaard heeft vorig jaar een be langrijk aandeel gehad in de orga nisatie van de burgerij/eesten van het Leids Universiteitslustrum. Dinsdag 28 februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. *58 4% 102% 102% Ned. '59 4% 102tV 102% Ned. '60-1 4% 102 ia« 102% Ned. '60 II 4% 102ft 102% Ned 59 4% 100% 100ft Ned. 53 3% 97% 97 ft Grootboek obi. 3% 81B Ned. '47 3% (3) 95ft 95% Ned. '51 3% 97% 97% Ned '53 (3%) 95% 95% Ned. 56 3% 95V= 95% Ned. '48 3% 92% B 92L Ned. bel. cert. 3% 91 Ned. '50 3% 91% 91% Ned '54 3% 91% 91% Ned. '55 I 3% 91 91% Ned. '55-11 3% 93% 93% Ned *37 3 93% 93% Ned grtbk obi '46-3 93% B 93 H Ned. doll In. '47 3 91 91 Ned Inv cert 3 99% 99HGB Ned. 62-64 3 100,V 100% Indië *37 3 99% 99}j Indië 57 A 3 95% 96 Ned. won bJ 57 6.. 110% 110% Ned won.bJ 58 4% 101A 101ft ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 41 gb 40 Nat. Handelsbank Ned. Handelmtf342% 432% Amst. Rubber 123% 124 H.V.A139% 141 Senembah530 530 A.K.U549% 545% Berkel's Patent (v.) 368 GB 374GB Calvé Delft cert. 848 856 Deli Mij.en (Ver.) 172.10 171GB Kon. Pap Gelder 359% 363 Hoogovens cert900GL 907 Müller en Co. N.B. 548% 555% Ned. Kabelfabr 689% 688GB Philips 1241% 1240% Philips pref 328 327 Unilever 865% 862% Wilton Feyenoord 290 GB 295GB Biliton 2de r 474 485 Dordtse Olie gew. 671 676% Kon Olie (f. 20.—)14750 145.60 Idem (50 A f 20.—) 14550 146 Holl Amer liJn 171% 193% Java China Paket 194 197 V.L11. 101.50 101.40 Kon Ned Stmv Mil 239 exd. 240 Kon Paket Mi) 173 185% Stoomvaart MÜ Ned 205 220 Nievelt Ooudr cert 181 192% v Ommeren cert 350 369 Kot Rott Lloyd 182 GB 192 Ned Scheepv Onle 186% 199% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen dam 47 (3%) 3 96% idem '48 (3%) 96% R'dam '52-1 (4%)'.. 100% id Id 57 I-II (3%) 96% 96% Z.-HoUand 56 (4%) 100'.. 100% koers v. heden Vorige Slotkoers 105% 105% 100ft 100ft 180% 181 135% B 137 106% 109% 87 87% 85% 85% 94% 94% 94% 94% 82% 81% 93% 93% 93% 91% 97 98 103 103 91 B 91B 102% 102% Bank N.G. 58 (5%) id. N.WJ3. '52 (4%) BVG rspbr f. 500 BVG rspbr 52 Industr. Obligaties Philips DoUarlng 51 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 12%.. A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% A'dam '56 m 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% Idem n 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem 57 2% Utrecht '52 2% Z -Holl 1957 2% Zuid-Holland 59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Robeco 255 256 Amst. Bank 376 375 HJB.U cert 219% 219% Rott. Bank 336% 337% Twentsche Bank 362% 362 Industrie Ondernemingen Albert Heyn438 440 Borsumi) 44% 46 ElectrolasmiJ37914 380,4 Kon. Ned Grofsm 223% 222% Holl. Constructie 559 Ing. bur. v BouwniJv 270% Internatlo 179% 179% Int. Kunststoff Ind 70 74 v. Kempen en Begeer 135 137 Leidse Wolspinnerij 573% 574 Rott Droogdok Mf) 552 556 Sikkens Groep 921 928 Ver. Touwfabrleken 382 382 Walvisvaart 112% 113 Wernink's Betonmi) 180 183 Van Wijk en Heringa 145% 145 Zaalberg 134 139% Amerik. fondsen Canadian Pacific R 23% 23% Intern Nickel 65% 65 Anaconda 52% 53% Bethlehem Steel.... 45% 46% Cities Service 52% 42% General Motors 44% 45 Kennecott 86 87% Republic Steel 59% 60% Shell Oil 86% 87% Union Pacific 31% 31 ai Un. States Steel 85 66 t

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11