WINST VOOR RCL, DOCH VWS EN ALPHEN VERLOREN WEER ZWART WIT KLOPT QUICK BOYS: 3-0 West-Oost Oegstgeest draagt rode lantaarn Ter Leede won, niet helemaal verdiend, bij Spijkenisse: 1-2 Noordwijk won (1-4) en dat kon Heerjansdam moeilijk verteren MAANDAG 27 FEBRUARI 1961 Rond de vierdeklassers Zaterdagvoetbal (Van een onzer verslaggevers) GWS, de lijstaanvoerder in dc 4e-klasse A, had vrijaf en kon zodoende slechts hopen, dat de twee volgers Loosduinen en RCL in hun achterstallige wedstrijden zouden struikelen. Dit gebeurde echter niet, want beide concurrenten haalden de volle winst binnen. De voet ballers uit het Westland die een fris spelletje spelen zijn de Sassemers nu op drie punten genaderd, met dien verstande, dat GWS één wedstrijd meer heeft gespeeld. Theoretisch is het verschil dus slechts één puntje. Dat gaat wat worden zaterdag in Loosduinen, want GWS komt op visite. Onder aan de lijst bleef de situatie vrijwel ongewijzigd: Leiden, Alphen en Semper Altius zijn dc zwakke broeders. Die Haghe verliet de gevaarlijke zone door een keurige 0—2 zege op RAS. Twee doel punten gescoord in de tweede helft door linksbuiten Reek en rechts buiten Vierhout. In 4B is de stand van zaken voor VWS en Oegstgeest er niet rooskleuriger op geworden. Beide ploegen verloren met 21, doch hekkensluiter DSO uit Zoeter- meer verrichtte een opvallende prestatie door Spirit met 30 te kloppen. Door deze uitschieter is de rode lantaarn overgedaan aan Oegstgeest, dat overigens in Den Haag zelf ook uitstekend werk deed, door bij koploper SHS slechts met 21 te verliezen. Een score bereikt in een goede wedstrijd waarin de roodgelen een gelijkspel wel verdiend hadden. Eerst na de rust RCL op bezoek bij hekkesluiter Sem per Altius had het in de eerste helft niet gemakkelijk, want de Hagenaars waren in deze periode beslist sterker en domineerden op het middenveld. Schut ters telde de thuisclub echter niet en zo ging een verdiende voorsprong aan de neus voortij. Met RCL, dat met inval lers uitkwam voor Luik (dienst) en Os- sevoort, vlotte het niet. Niettemin kwa men de Leiderdorpers toch op 01. Dit gebeurde na een half uur spelen, toen één van de Haagse verdedigers in bot sing kwam met keeper Braam. Joop Ver- steegen profiteerde handig van dit mis verstand, doch de 01 voorsprong was tegen de verhouding in. Na de rust ech ter waren de bordjes verhangen en was RCL duidelijk sterker en had bovendien het middenveld stevig in handen. Ook hier ontbraken lange tijd de afronders. Z) duurde het 25 minuten alvorens het overwicht in een tweede goal werd uit gedrukt. Pim Rijnsburger legde de basis en rechtsbuiten Jansen deed de rest: 02. Het hek was nu van de dam en vijf minuten later scoorde P. Rijnsburger 0-3 en nog géén twee minuten daarna ook nog 04. De strijd was gestreden en in de resterende tijd redde de thuisclub de dik verdiende eer door midvoor Postma, die een misverstand tussen Gijs Maas en Van Well goed afstrafte. Verdiende nederlaag In een sportieve strijd leed Alphen op eigen veld een verdiende nederlaag (3-0) tegen titelkandidaat Loosduinen. Reeds met de rust was deze score bereikt. De Alphenaren telden enige invallers en kwamen met een gewijzigde opstelling binnen de lijnen. De voetballers uit het Westland domineerden en de Rijnstreek defensie had alle moeite om vijandelijke treffers te voorkomen. Naarmate de druk van de bezoekers echter groter werd ging dit niet zo gemakkelijk meer. Na de openingstreffer, gescoord door de links binnen, kwamen er vlot nóg twee ach ter elkaar. Doelman Mooybroek had hier tegen géén verweer. Na de rust ging de strijd wat meer gelijk op, maar de aan val van Alphen bakte er bitter weinig van. Zélfs een kans voor open doel, werd door Harskamp terzijde geschoven. Zo verloor Alphen verdiend met 03 in een door arbiter Van Bemmelen rustig ge leid duel. Uitslagen standen Zaterdagvoetbal 2e-KLASSE 's-Gravenz. SVHoogvliet 32 Zwart WitQuick Boys30 SpijkenisseTer Leede 12 's-Grav. SV 13 7 5 1 19 20—14 Zwart Wit 12 8 2 2 18 33—20 Spijkenisse 12 5 3 4 13 28—21 Quick Boys 12 4 5 3 13 25—18 Ter Leede 12 5 3 4 13 26—23 Hoogvliet 13 4 4 5 12 25—25 SSS 12 5 1 6 11 20—23 RIjnsb. Boys 13 4 2 7 10 19—26 Zwaluwen 13 3 3 7 9 16—23 NSW 14 3 2 9 8 18—37 3e-KLASSE A OrnasARC 37 HeerjansdamNoordwijk 14 SportlustExcelsior M 11 Zuidland—SHO 1—0 Noordwijk 14 10 3 1 23 41—19 ARC 14 7 2 5 16 27—23 Zuidland 14 6 4 4 16 33—33 Heerjansdam 13 6 3 4 15 2319 Excelsior M 15 6 3 6 15 29—30 CSVD 14 5 4 5 14 27—26 SHO 14 5 4 5 14 21—21 Monster 15 5 2 8 12 32—42 Sportlust 13 2 4 7 8 18—28 Ornas 14 1 5 8 7 21—38 4e-KLASSE A RAS—Die Haghe 0—2 AlphenLoosduinen 03 Semper AltiusRCL 14 GWS 14—25 Die Haghe 12—10 Loosduinen 13—22 SVOW 13—10 RCL 13—19 Leiden 13— 6 RAS 13—16 Alphen 12— 4 Katwijk 14—14 Semp. Altius 13— 4 4e-KLASSE B DSO—Spirit 3—0 JACJodan Boys40 VWS—DEVJO 1—2 Hoekse BoysDe Lier10 SHSOegstgeest 21 SHS 13—26 De Lier 12—10 JAC 12—22 Spirit 11— 8 SV 10—12 VWS 13— 8 DEVJO 13—12 DSO 12— 6 Jodan B. 11—11 Oegstgeest 11— 4 Hoekse B. 12—11 4e-KLASSE A (west 1) SNLVEW 2—0 ADMZandvoort M 31 RobaverSVJ 12 AMVJ—Lisser Boys2—2 (onder protest van L.B.) Lisser B. 13—19 Kinheim 13—13 ADM 13—18 SVJ 13—10 SIZO 1518 Zandv. M. 138 SNL 12—15* VEW 13— 7 AMVJ 14—15 Robaver 13— 7 SNL twee winstpunten In mindering. Gemiste kansen VWS was aan de Nieuwe Vaart tegen DEVJO niet erg produktief, want had den de blauwwitte voorwaartsen wat rus tiger met de kansen omgesprongen, zeker was de winst (12) niet naar Voorburg gegaan. Op zijn minst was één punt in Leiden gebleven en dit ene puntje had den de „wolmensen" best kunnen gebrui ken. Reeds kort na de start liet de Leidse midvoor Jansen een kans liggen. Direct daarna deed linksbinnen De Ridder van DEVJO het beter, want hij rondde de voorzet van linksbuiten v. Apeldoorn goed af: 01. Dit bleef een hele tijd ge handhaafd want Jansen, l'Ecluse en De Graaf deden niet wat zij hadden moe ten doen. Zo werd het zelfs 0—2, toen enkele seconden voor de rust midvoor Stolze een voorzet van zijn linksbuiten goed inschoot. Direct na de thee had Jansen meteen goed schot succes (12) en liet kort daarna De Graaf de kans van de middag om 22 te scoren liggen hij schoot in handen van doelman Pleit. Nog een juweel liet Duijvestein voor open doel onbenut, hetgeen later rechts binnen De Wit nog eenmaal presteerde. De produktie stokte dus en zó ging VWS een gelijkspel de neus voorbij. Het bleef 1—2. Uitstekende prestatie Koploper SHS mocht met de zwaar bevochten 21 zege op hekkesluiter Oegstgeest dankbaar zijn, want vriend en vijand was het erover eens, dat een 22 stand de verhoudingen beter weer gegeven zou hebben. Jammer voor de roodgelen, maar wellicht wordt hieruit moed geput voor de komende wedstrij den. Onder leiding van de prima fluitende heer J. Kleij ontspon zich op de fraaie grasmat van Duinhorst een gelijkop- gaande strijd waarin het verschil tussen de ploegen op de ranglijst niet was te constateren. In de 20e minuut had Cees v. d. Kraan bijna succes: hij nam de bal goed op de slof en de SHS-doelman kon slechts op het nippertje een doelpunt voorkomen. Aan de andere kant hadden de koplopers méér succes, want een vrije trap wegens free-kick bracht SHS een 10 voorsprong. Een misverstand tussen Hollander en de overigens uitstekende doelman Hillebrand was de oorzaak. Met de roodgelen in de aanval kwam de rust. Daarna zagen wij hetzelfde spelbeeld, maar wéér kwam SHS goedkoop aan een doelpunt. Stopper Johan v. d. Voort (prima party!) kreeg een voorzet van de Haagse rechtsbuiten heel ongelukkig op de schouder en via dit lichaamsdeel vloog de bal in de touwen. Oegstgeest werd vervolgens sterker en SHS geraakte in paniek. Na 20 minuten sloeg de rechtsback de inzet van Piet Jansen uit de verlaten doelmond. De penalty schoot Slootweg onberispelijk in :21. Er werd in de stevige, doch faire slotfase nog hard aan getrokken (de SHS-linksbuiten kreeg een officiële waarschuwing) en bijna kwam Oegstgeest - in de 40e mi nuut - nog aan 22 toe. Helaas, Cees v. d. Kraan liet de zeer fraaie kans on benut. Alléén voor de doelman faalde zijn „boogje". Het kostbare puntje was Oegstgeest kennelijk niet gegund. Katwijkers uit vorni (Van een onzer verslaggevers) Dat Quick Boys toch wel duidelijk in een depressie-periode verkeert is zaterdag in de belangrijke uitwedstrijd tegen Zwart Wit weer eens gebleken. Zoals de Katwijkers vorige week een gewonnen wedstrijd uit handen gaven zo zagen zij er zaterdag geen kans toe een 3—0 achterstand die in de eerste helft was opgelopen, weg te werken. En dat ondanks het feit, dat na rust de blauwwitten overwegend een lichte veldmeerderheid hadden. We willen hiermee beslist niet suggereren, dat Quick Boys een zege of zelfs maar een gelijkspel had verdiend. Neen, de punten kwamen terecht bij de ploeg, die er qua voetbal en doorzettingsvermogen, dit maal het meest recht op kon doen gelden. Er werden ln de Katwijkse defensie trekken. Dat openingsoffensief werd al Een dans voor het doel van Elink- Brusselers wijk, v.l.n.r. Volder (Elinkwijk) \Elinwijk). PSVen Mijnals Voor rust aantrekkelijk spel (Van een onzer verslaggevers) Ter Leede heeft een weliswaar niet geheel verdiende, maar niette min zeer kostbare zege op Spijke nisse behaald en al brengen de 13 vergaarde punten de Sassemmers nog niet helemaal in veiligheid, het resterende programma is toch wel zodanig, dat ze het dit seizoen vrij zeker weer zullen redden. Zoals gezegd was het niet hele maal verdiend, maar wat wil men. Als Spijkenisse, dat de gehele tweede helft sterk in de meerder heid was, ook maar een fractie van de kansen had gebruikt, zou Ter Leede nu zonder winst zitten. Maar men weigerde eenvoudigweg de winst te pakken en dat is dus alleen maar eigen schuld. Voor rust was het spel wel aantrekke lijk en het vrij talrijke publiek kon zich warmen aan behoorlijk veldspel van beide elftallen, die zich bovendien kan sen wisten te scheppen, waaruit reeds toen het eindresultaat kwam vast te staan. De roodgelen waren doorgaans iets gevaarlijker dan de thuisclub, bij wie linksbinnen Verweel de architect was van de tegenaanvallen. Dat leidde tot het eerste doelpunt, dat na tien mi nuten spelen kon worden opgetekend. Een snelle aanval van de thuisclub de bal in goede schietpositie binnen het bereik van rechtbinnen Verweel. Een daverend schot volgde, dat tegen de lat beukte vanwaar de bal opnieuw het veld insprong. Een dankbare prooi voor de kleine, maar felle midvoor v. d. Hor, die hoog opspringend de verraste defensie van de Sassemers klopte en met een knappe kopbal de bal in het net joeg. Dat leek niet best voor Ter Leede, temeer omdat Spijkenisse leek te zullen doorgaan, aangemoedigd door de ze openingstreffer. Maar drie minuten later al kwam de gelijkmaker. Kees Mo- lemaker kreeg op rechts de bal in zijn bezit, dreef even snel op en schoot, toen ieder een voorzet verwachtte, de bal on houdbaar in de Spykenissegoal. Dat in spireerde de roodgelen blijkbaar der mate, dat ze onmiddellijk doorgingen. De thuisclubdefensie stond na de aftrap nog wat verbaasd te kijken toen on middellijk opnieuw Ter Leede voor het doel verscheen. Manus Molenaar kreeg de bal te pakken, doelman Hamburg maakte een fout en greep mis en het was 12! Dat was op dat moment hele maal niet in strijd met de veldverhou- ding, maar wel voor de thuisclub het sein de zaken nog wat flinker aan te pakken. Eddy Verweel ging zich eens ex tra roeren en legde de mooiste combe- naties ten uitvoer, v. d. Schee, nog al tijd een stopper van allure, combineerde zijn defensie tot een hechte eenheid, die tot het einde toe stand zou houden. Maar dat alles leverde niet de fel begeerde doelpunten op, waarom alles was begonnen. En zo kon Ter Leede in betrekkelijke rust de zaken wel aan en liet de thuisclub ook in de gehele lange tweede helft aanvallen, zonder dat dat zoden aan de dyk zette. En toen het eindsignaal verlossend klonk, hadden de Sassemers het zowaar geklaard tegen de verhouding in, al moeten we eerlijk heidshalve zeggen, dat ook zij in de tweede helft nog wel enkele kansen kre gen, die met wat meer succes toch wel tot treffers aanleiding hadden kunnen geven. Good-old Landman (SHS) was in de wedstrijd tegen Blauw Wit ouderwets op dreef. Op de foto ziet men hem de bal wegplukken van het hoofd van Rudi Frie. (Foto L.D./Holvast) nogal eens fouten gemaakt, die meestal nog goed afliepen, maar toch de oorzaak waren dat de Rotterdammers hun twee de goal konden maken. Toegegeven, dat de Katwijkers met geblesseerde en niet beschikbare spelers hebben te kampen, waardoor ditmaal Schoneveld op de spilplaats terecht was gekomen in de plaats van Aandewiel, die in de voor hoede maar wat meehuppelde. De jonge Quick Boys-stopper zal er verstandig aan doen zich niet te forceren en dit seizoen te laten voor wat het is. Hoopgevend De Strijd begon hoopgevend voor de blauwwitten, want na de aftrap kwa men ze tot enkele aanvallen, die wel degelijk gevaar inhielden voor Zwart wit. En als na 5 minuten niet eens de lat in de weg had gestaan by een tot 2 maal toe ingeschoten bal, wie weet hoe het nog had gelopen. Maar de Rotter dammers vatten extra moed uit dit mee vallertje en begonnen er, bezeten door de wil de smadelijke 6—1 van het vorige seizoen uit te wissen, extra hard aan te Roodhroeken zitten op fluweel (Van een onzer verslaggevers) Een goed uitgestippelde tactiek van trainer Ben van Duyl en het juist interpreteren van de voor- deelregel door de goedleidende scheidsrechter D. Wolters, hebben Noordwijk een 4—1 zege op Heer jansdam bezorgd. De roodbroeken hebben nu nog slechts drie punten uit de resteren de vierwedstrijden nodig om zich kampioen van de derdeklasse A te noemen. Heerjansdam had nog geen wedstrijd op eigen terrein verloren en zag dan ook met groot optimisme de wedstrijd tegemoet. Spil Visser, in de eerste ont moeting afwezig, zou de gevaarlijke K. Maryt wel weten te bedwingen. Doch Van Duyl stelde voor de eerste vyf mi nuten D. Passchier als midvoor op, zo dat Vissers en met hem de gehele ach terhoede uit balans raakte. Dit resulteerde reeds in de tweede mi nuut tot een doelpunt. Passchier ving de bal op en gaf een listig tikje naar M. Marijt, die met een prachtig schot doelman Klein jan het nakijken gaf. Heerjansdam was aangeslagen en Noordwijk, dat op advies van de trai ner in de viertweevier combinatie speel de, begon een ware belegering Heer jansdam kon de achterstand niet goed verkroppen en ging wat feller spelen. Hierdoor werd rechtshalf Vat bij een botsing met een eigen speler gewond. Hij werd vervangen door Hofman. Na twintig minuten kreeg M. Marijt de bal in buitenspel positie en vuurde een kogel op Kleinjan af, die het-leer niet onder controle kon krijgen. De te rugspringende bal werd door K. Maryt ingeschoten. Heel Heerjansdam protesteerde en de grensrechter kwam zelfs het veld in- rennen. Met een wijzend gebaar naar zijn voorhoofd gooide hy de vlag naar de scheidsrechter, die hem kalm het veld weer uitwees. Het buitenspel had de arbiter niet kunnen constateren en gedecideerd bleef hij bij zijn besluit. Lisser Boys-AMVJ was Oil; gezel! i. (Van onze correspondent) Een met twee invallers spelend Lisser Boys heeft aan de uitwedstrijd tegen AMVJ geen al te prettige herinnerin gen overgehouden. Het slot van de wed strijd (22) was zeer onplezierig en aan beide zijden maakten men zich schuldig aan praktijken die niet door de beugel konden. Kort voor het einde, de stand was toen 12 in het voordeel van de Boys. meen de de Lisser Boys-stopper Van der Beek eigen rechter te moeten gaan spelen, nadat hij voor de zoveelste maal door de Amsterdamse midvoor was genomen. De schop, die Van der Beek uitdeelde werd zeer duur en zuur. Zelf werd hy het veld uit gezonden en de vrije trap dreunde de AMVJ-midvoor ongelooflijk hard 22 langs doelman Warmerdam. In het eerste half uur werd er niet gedoelpunt. Wel moest spil Van der Beek eenmaal doelman Warmerdam te hulp schieten, maar een zelfde situatie deed zich ook aan de andere kant voor. In de 35ste minuut opende Gijs Hagen op een pass van Imanse de score, maar twee minuten later was het alweer ge lijk, toen midvoor Onk een vrije kans benutte. Nog voor de thee kwam Lisser Boys opnieuw voor, dankzij midvoor Koppenaal. Na de hervatting had Van 't Wout de Lisser zege veilig kunnen stellen. Maar hij miste helaas de strafschop, toegekend nadat Gijs Hagen in het Am sterdamse doelgebied gevloerd was. Daarna gingen de poppen aan het dan sen. AMVJ trachtte met alle middelen de gelijkmaker te forceren en zoals wij reeds vertelden, gelukte dit de Amster dammers ook. Koppenaal scoorde daar na nogmaals voor de Lissenaren, maar deze treffer werd afgekeurd. Na afloop diende Lisser Boys protest in. De stemming in en buiten het veld werd er niet beter op, toen hij boven dien Noordwijk in de twee en derstig- ste minuut een strafschop toekende, omdat Van Pelt een voorzet van Heems kerk voor de aanstormende Maryt weg- stompte. Rechtsback v.d. Wiel zette be heerst de elfmeter schop in een doel punt om. Onsportief Wat er na de rust, met name door Heerjansdam vertoond werd, had wei nig of niets met voetbal meer te ma ken. Opgezweept door onsportieve op merkingen vanuit het publiek tracht ten diverse spelers hun tegenstanders vaak geheel onnodig definitief uit te schakelen. Scheidsrechter Wolters wist steeds de gemoederen weer tot rust te brengen hetgeen aanmerkelijk beter lukte toen v.d. Burg zich na rust liet vervangen door Van Pelt sr. Toch bleef de sfeer aanvankelijk geladen, doch indien de scheidsrechter op dat moment en terecht enkele Heerjansdammers ver wijderd zou hebben, zou het hek van de dam van ongeregeldheden geweest zijn. De heer Wolters liet echter zo veel mogelijk de bal rollen en na een fel offensief van de thuisclub rolde het leer het eerst in het Heerjansdam doel. Bij een razendsnelle aanval ingeleid door de gebroeders Maryt, zette M. Ma rijt de bal goed voor. Het leer daal de bij de tweede doelpaal precies op het hoofd van rechtsbuiten S. Barn- hoorn, die met een beheerste knik vier Heerjansdammers het nakijken gaf. Dit doelpunt maakte het in en om het veld niet prettiger. Stopperspil Vis ser ging midvoor spelen en ging op die plaats ook al meedoen aan de on plezierigheden. Tien minuten voor het einde kwam Heerjansdam nog aan een tegenpunt doordat linksbuiten Workum met een prachtig schot een cross-pass afrondde en de uitstekende doelman Van Nierop het nakijken gaf. Pas in de laatste vyf minuten van de wedstrijd kwam de rust terug, al hoewel desondanks diverse spelers vol blauwe plekken het veld verlieten. Bij de Noordwijkers speelden de beide kant- halfs v.d. Meulen en J. Barnhoorn een prima wedstrijd, terwijl ook Kleinjan en de invallers Hofman en v. Pelt sr. zich bij Heerjansdam van de beste zijde lieten zien. ARC bij Ornas van 3-1 naar 3-7 (Van een onzer verslaggevers) Men kan moeilijk beweren, dat ARC de uitwedstrijd tegen Ornas hoopvol begon. Weliswaar opende Valkenburg na tien minuten spelen voor de Alphenaren de score, maar toen de roodzwarte defensie gecon fronteerd werd met enkele onfor tuinlijke momenten, werd die 01 voorsprong spoedig omgezet in een 3—1 achterstand. By de eerste Haagse treffer stond doelman Horze te ver voor zijn veste, waardoor hij een voorzet van de Ornas- linksbuiten niet meer kon onderschep pen. Tien minuten later was het op nieuw raak, toen een schot van de Haag se midvoor via de benen van rechts achter Tromp in de roodzwarte touwen caramboleerde. De van de kook geraakte ARC-achterhoede belemmerde vervol gens het uitzicht van Horze, toen Or nas een vrije trap kreeg te nemen: 3-1. Met een uiterste krachtsinspanning wist ARC daarna het spel naar de Haagse helft te verplaatsen en nog voor de rust verkleinde linksbuiten Valken burg de achterstand tot 3-2. Na de hervatting had de snelle ARC- linksbuiten opnieuw een groot aandeel in een Alphense treffer. Uit een goed door hem genomen corner scoorde mid voor De Jong met een mooie omhaal de gelijkmaker. De Haagse defensie raak te op haar beurt van de kook. Een van de verdedigers trapte het leer in eigen doel (3-4) en vervolgens bood men Piet na 7 minuten bekroond door een treffer. Scherpenhuizen kreeg op het midden veld een vrije trap te nemen, die naar Coen Nieuwstraten werd geplaatst. Deze zette scherp voor, doch de bal kon wor den weggewerkt. Maar niet ver genoeg, zodat Lagendijk hem te pakken kreeg, scherp om Steenbeek heendraaide en toen Den Hollander van dichtbij geen schijn van kans gaf. Zwart-Wit bleef in de aanval en vlak daarop miste Jan Nieuwstraten, die overigens voortreffe lijk speelde, een droom van een kans toen hy onverwacht alleen voor Den Hollander verscheen. Fel bleef de thuis club daarna in het offensief, maar voor lopig hield de Katwykse defensie stand. Wel probeerde zy daaruit tegenaanval len op te bouwen, maar zoden zette t^at niet aan de dyk. Arie v. d. Oever werd dermate zwaar bewaakt door spil Wit, dat hy geen meter vryheid kreeg. In de 25e minuut was het voor de tweede maal raak. Coen Nieuwstraten gaf een voorzet, die nooit succes had gebracht als niet Blankemeyer en Schoneveld el kaar volkomen verkeerd hadden begre pen. De nogal bizar spelende Rotter damse linksbuiten De Priester kwam toen plotseling helemaal vry te staan en Den Hollander kon even later een mistroostige gang naar het net maken. Dat was 2—0 en de beslissing leek ge vallen. Mooiste doelpunt Wel probeerde de Katwykers de ba kens te verzetten, maar het leek er toen al op, dat men zich zo langzamerhand ging neerleggen by de nederlaag. Deze werd een vaststaand feit toen tien mi nuten voor rust de derde treffer op het scorebord kwam. Jan Nieuwstraten kreeg op de Katwijkse helft de bal te pakken en zag zyn midvoor, de altyd nog gevaarlyke v. d. Pols al in volle ren. Weg ging de bal en v. d. Pols kreeg hem toen hy zich allang van Schone veld had losgeschud. Knap omspeelde hy Steenbeek en hy liet zich toen verleiden om ook Den Hollander te passeren. Dat lukte en zo kwam het mooiste doelpunt van de wedstrUd tot stand. Zoals gezegd was Quick Boys na rust wat meer in de aanval, maar er kwa men eenvoudigweg geen kansen. Ook aan de andere kant kreeg vooral De Priester nog een paar deugdelyke kan sen, maar doelpunten kwamen er niet meer. De Rotterdamse goalie kon in de laatste 10 minuten op het nippertje tot tweemaal toe redding brengen, maar dat had Quick Boys ten hoogste tot een score kunnen brengen, die de verhouding beter zou hebben weergegeven. Verdiend was en bleef ditmaal de nederlaag. De vraag is thans: Wat nu, Quick Boys? Want met 13 punten is men nog aller minst veilig ten opzichte van de voor laatste plaats! Zaterdag a.s. te 4 uur wordt op het terrein van SDCP te Putten de wed- stryd tussen de elftallen van West en Oost gespeeld. De opstelling van de elf tallen is; WEST: Den Hollander (Quick Boys) doel; Van Elderen (Zwart-Wit *28) en De Boer (IJmuiden), achter; Scherpen huizen (Zwart-Wit .*28), Visser (Heer jansdam) en Van Duijn (Quick Boys), midden; Bout (Huizen), Nieuwstraten (Zwart-Wit *28), Visser (Huizen), Ver weel (Spykenisse) en Marijt (Noord wijk) voor. Reserves zyn: Berghammer (Robaver) Koelewyn (IJsselmeervogels), Verburg (CSCA) en v. d. Plas (Quick Boys). OOST: Woudsma (DES) doel: Eenk- hoorn (DES) en Mooibroek (Or. Nassau Gron.) achter; Brunsma (SVZW), Wiel- draayer (DES) en Breman (Spel. Gene- muiden) midden; van 't Ende (WHC), Goudfoeek (WHC), v. d. Woude (Nun- speet), Van Dalfzen (Spel. Genemuiden) en Van Pykeren (WHC) voor. Reserves zyn: Hammers (SVZW), v. Manen (DOVO), Mondeel (DES), v. d. Kraats (DOVO) en v. d. Broek (SVZW). Voetbal in Engeland Spurs weer twee punten rijker Het toch reeds indrukwekkende pun tentotaal van Tottenham Hotspur is zaterdag byna traditiegetrouw met twee vermeerderd. Ditmaal ging dat ten koste van Manchester City, zy het ook met bescheiden cyfers: 1—0. Sheffield Wednesday rukte door een 1—0 zege tegen Chelsea op naar de tweede plaats, aangezien Wolverhampton Wanderers niet opgewassen was tegen het enthou siasme van Cardiff City: 2—3. De voor sprong van de Spurs op Sheffield Wed nesday bedraagt negen punten. De uitslagen in de eerste divisie luiden: Arsenal—Leicester City 1—3; Bir mingham City—West Ham United 4—2; Burnley—Blackburn Rovers 11; Car diff CityWolverhampton Wanderers 32; FulhamBlackpool 43; Man chester City—Tottenham Hotspur 0—1; Newcastle United—Aston Villa 2—1; Nottingham ForestManchester United 32; Preston North End—Everton 10; Sheffield Wednesday Chelsea 10; West Bromwich Albion—Bolton Wande rers 32. Borst (ingevallen voor T. de Graaf) een vrye kans: 3-5. Ornas probeerde het gat te stoppen met de buitenspelval, maar dit verhaast te de Haagse ondergang. Want met lan ge passes over de vleugels zetten de Alphenaren de Ornas-defensie schaak mat en Timmer en Boogaard stelden tenslotte de eindstand vast op 3-7.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 6