Eduard Flipse: zondag 65 jaar Interkerkelijk Jeugd Contact komt in Leiden op gang Kerkelijk Leven Jonge Papoea's komen naar Oegstgeest De kunst van het krijgen Th. F. Thomas 40 jaar bij N.Z.H. Opgericht 1 maart I860 Donderdag 23 februari 1961 Tweede blad no. 30288 Wij sullen hem nog lang nodig hebben! EDUARD FLIPSE. de leider van het Rotterdams Philharmonisch Orkestwordt a.s. zondag 65 jaar! De Leidenaars kennen deze immer vitale dirigent, die ook in onze stad zo ontzaglijk veel voor de bevordering van het muziekbegrip heeft gedaandoor en door! Steeds weer is hij op de K. en O. concerten of die van Toonkunst (voor de jeugd) paraat, om de toehoorders in kennis te stellen met de werken uit het klassieke, dan wel moderne repertoire, waarbij speciaal de Franse componisten zijn voorkeur genieten. Frankrijk als land heeft ook zijn speciale liefde: daar rust hij 's zomers telkenjare uit van de vermoeiende concert- praktijk, die hem 's winters avond aan avond bindt. Die concertpraktijk evenwel vermoeit een man als Flipse niet: in tegendeel, zij stimuleert hem tot steeds nieuwe activiteiten, waaraan hij zich met hart en ziel wijdt IN velerlei gesprekken hebben wij Eduard Flipse leren kennen als een man, wie slechts èèn hoog doel voor ogen zweeft: de brede masa opvoeden tot muziek, haar hetzelfde geluk deel achtig te doen worden, dat hij van de Muze dag in, dag uit ondervindt! Flipse, joviaal in de omgang, is toch gèèn gemakkelijk man. Want hij stelt zyn eisen, hoge eisen, aan allen die met hem, naast hem, onder hem werken. Daarvan weten de orkestleden mee te praten, daarvan weet ook onze jeugd mee te praten! Want o! als de kinderen tijdens een jeugdconcert rumoerig worden, Flipse is er onmiddel lijk bij, hen tot de orde te roepen. Ge disciplineerd als hij, verlangt hij ook discipline van anderen. En daarin slaagt hij dan volkomen, met beminne lijkheid, gepaard aan autoriteit. WAT Flipse voor het Nederlandse muziekleven in de eerste plaats voor Rotterdam! ge daan heeft, is nauwelijks onder woorden te brengen. Zeer in het bijzonder wijdde hij zijn aandacht aan verrijking van het mo derne orkestrepertoire: het aantal nieu we werken dat hij bracht, is welhaast niet te tellen! Ook tal van Nederlandse componisten mogen hem daarvoor wel uitermate dankbaar zijn. Het dorps-wonderkind uit Biggekerke, dat voortkwam uit een muzikale familie zijn vader immers was dirigent van de plaatselijke harmonie groeide uit tot een man, waarmee de ganse muzi kale wereld thans rekening houdt. Zijn naam en faam zijn tot ver over de landsgrenzen bekend geworden. Onverflauwd gaat hij met zijn belang rijke culturele taak verder, daarin ge steund door zijn charmante vrouw Mar- got Flipse-Broeders, de bekende harpis te, een van zijn grootste steunpilaren, zowel in het gewone leven als in het orkest, dat hy tot hoog niveau wist te ontwikkelen. FLIPSE, met zijn witte haren en zyn gezond, energiek uiterlijk, is uit onze concertzalen niet weg te denken. Wy wensen hem nog vele jaren toe, met zijn toewijding, zijn enorme kennis, zijn plannenmakerijen. Want Flipse is een plannenmaker, die steeds BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Hlllegonda Anlta Jacoba Maria. dr. van A. G. van Eeden en A. C. C. van Stave ren; Martin Jan Bernhard, zn. van D. C. v. d. Wal en D. J. Poot; Ronald Karei, zn. van A. H. Sllerlngs en A. Monfils; Nelly Margaretha, dr. van J. Tlmmers en C. Kaptein; Jacqueline Antoinette, dr. van A. W. Marks en J. T. Zandvliet; Jo- landa, dr. van P. H. Marks en C. H. M. Langezaal; Dlngena Petronella Maria, dr. van N. J. van Schie ij A. H. M. Mathot; Robertus Theodorus Maria, zn. van N. J. van Schle en A. H. M. Mathot; Johannes Hendrikus, zn. van A. J. Straathof en J. M. v. d. Barselaar; Bernardlne, dr. van B. Heshuslus en G. Massaar. OVERLEDEN C. A. van Klarenbosch, 77 jaar, wed. van H. T. de Marie; H. C. Vreeken, 67 Jaar, man. naar nieuwe wegen zoekt en ze vindt óók. Welk een voldoening zal het voor hem zijn, als er eindelijk een nieuwe concert zaal in zijn geliefd Rotterdam, waar hij sinds 30 jaren het muziekleven leidt zal verrijzen de gelden liggen klaar, de toestemming uit Den Haag is er ech ter nog niet en hij daarin de scepter zwaaien mag! Mogen wij Flipse óók nog lang voor onze stad behouden! Een man van zyn allure, zijn bran dende werklust, zijn kunnen óók, is voorlopig onmisbaar. Dirigenten van zijn capaciteiten zijn helaas dim gezaaid. Wij zullen Flipse nog lang nodig heb ben! H. Pianist Daniël Wayenberg vervangt Robert Bohnke Naar wij vernemen, is de pianist Robert Alexander Bohnke, die met griep en overspanning te kampen had, van morgen ingestort, nadat hij gisteravond in Gouda nog een concert gegeven had. K. en O. is er in geslaagd in de pianist Daniël Wayenberg een plaatsvervanger te vinden. Deze zal nu met het Rotter dams Philharmonisch Orkest onder lei ding van Jean Martinon vanavond in de Stadsgehoorzaal het Derde Pianoconcert van Rachmaninof vertolken. INSPECTIE 'g RIJKS BELASTINGEN De inspecteur van 's Rijks belastingen mr. J. A. James, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der belastingen te Rotterdam, 1ste afdeling, is verplaatst naar Leiden en toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der belastingen, lste afdeling, aldaar. BAZAAR LEIDSE VOLKSHUIS. Vrijdagavond wordt in het jeugdhonk van het Leidse Volkshuis aan het Zwar te Pad een bazaar geopend, waarvan de opbrengst ten goede komt aan 't Jeugd werk. Ook zaterdagmiddag en -avond is de bazaar geopend. Men schrijft ons: Het is met nieuw meer. dat er veel over de grenzen tus sen de kerken wordt gepraat. Het is ook niet helemaal nieuw meer, dat er over die grenzen heen. met el kaar wordt gesproken en gewerkt. Mar in hoeverre de nog voortdurende verdeeldheid, in de brede lagen van de kerkelijke bevolking, als een werkelijk belangrijk probleem gevoeld wordt en in hoeverre het interkerkelijk overleg de gescheiden christenheid tot ware vreugde is. tot iets waarnaar men hun kerde, is nog de vraag. Zolang een Marekerk bij een inter kerkelijke avonddienst niet stampvol is, kan men toch moeilijk spreken' van een probleem dat voor ieder dringt. Toch is juist ook onder de jeugd, ge heel spontaan, iets aan het rollen ge gaan. Enkele jonge leden van verschillende kerken zochten en vonden elkaar in enige gesprekken. Uit het één groeide het ander: per sonen groeiden tot groepjes en ook het aantal er bij betrokken richtingen gloeide, er kon gewerkt worden aan een plan. Een plan om te komen tot geza menlijke kerkdiensten voor de jeugd van Leiden en om te komen tot enkele gespreksa vonden. Aanvankelijk was het een zoeken naar de goede weg en in zekere zin- is het dat ook gebleven. Deze beweging onder de jeugd groeide immers van „onder af". Naam. doel en vorm waren niet reeds bekend. Maar het is er toch van gekomen. Enkele malen zijn een paar honderd hervormde, gereformeerde, Lutherse en oud-katholieke en later ook remon strantse en doopsgezinde jongeren in een avonddienst bijeen geweest. Na de eerste onwennigheid is er al enige waardering gegroeid. Toch puilde bijvoorbeeld de Mare kerk nog niet uit. Dit schrijft men in de eerste plaats toe aan de nog steeds Leids schildersbedrijf J. W. Harting en Zn jubileert Gisteren was het veertig jaar geleden, dat de heer J. W. Harting in een perceel aan de Prinsenstraat een schilderswerk plaats opende en daarmede de grond slag legde voor het tegenwoordige Leidse schildersbedrijf J. W. Harting en Zn., thans gevestigd aan de Lange Mare 72. In de loop der jaren heeft dit bedryf zich sterk ontwikkeld en zijn tal van be langrijke opdrachten uitgevoerd. In 1943 werd een zoon van de oprichter, de heer L. J. Harting als mede-firmant in de zaak opgenomen. Sinds 1957 staat het bedrijf onder zijn leiding. Ter gelegenheid van dit veertig-jarig bestaan vond gistermiddag in „Nieuw Minerva" een receptie plaats, waar zeer velen de oprichter en de tegenwoordige eigenaar hun gelukwensen aanboden. De heer C. F. Meerpoel, ondervoorzit ter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, had grote waardering voor de solide basis, waarop dit bedrijf is gegrondvest, te meer daar het aantal schildersbedrijven in ons land in 1960 van 9514 tot 9425 is gedaald. Een teruggang, welke nog meer in het oog springt, indien men zich bedenkt, dat sinds het registratiejaar 1947 het aantal bedrijven in deze branche verminderd is met 2189, terwijl in de periode 1947-1957 de gemiddelde daling per jaar niet min der dan 190 bedroeg! Gelukkig zit men in Uw kringen, aldus de heer Meerpoel, niet bij de pakken neer. In dit verband wees spreker erop, dat het Bedrijfsschap Schildersbedrijf thans doende is met de samenstelling van een verordening tot bestrijding van de zwarte arbeid in deze branche. Met het oog op de arbeidstydverkorting lijkt hem een dergelijke verordening op haar plaats. Ook de Luxemburgse Kamer van Am bacht is van oordeel, dat in deze rich ting ter bescherming van de vrije onder nemers iets gedaan moet worden. Onder de velen, die deze middag ter receptie verschenen, waren o.m. de heer J. H. van der Kloot, secretaris van de Leidse Middenstandscentrale, een depu tatie van de afdeling Leiden van de tal van collega's, zakenrelaties en vrien- Schilderspatroonsvereniging en de Wo- den. Vele bloemstukken en geschenken ningbouwvereniging „Ons Belang", welke werden aangeboden, terwijl ook talrijke vereniging in 1921 de eerste opdracht schriftelijke gelukwensen waren binnen- aan de heer Harting verstrekte en voorts gekomen. „FLORALIA" 25 JAAR De tuintjesvereniging „Floralia" van de Woningbouwvereniging „De Tuinstad- wijk" bestaat 25 jaar. Ter gelegenheid van dit zilveren jubileum wordt a.s. maandagavond in het Prytaneum een bijeenkomst gehouden, waaraan een feestelijk tintje wordt gegeven. „Floralia' heeft deze avond ook twee jubilarissen in haar midden. Het zyn de heren J. de Jong en Wagemans, die van de oprich ting af in het bestuur zitting hebben. DE JODEN IN NEDERLAND TIJDENS DE TWEEDE WERELDOORLOG In de lezingencyclus, die de Organisa tie van Studenten in de Geschiedenis te Leiden telkenjare organiseert, zal op 1 maart in de Leidse Universiteit spre ken de bekende historicus en hoogleraar aan de Gemeentelyke Universiteit van Amsterdam, prof. dr. J. Presser. Zyn voordracht is gewijd aan de joden in Nederland tijdens de tweede wereld oorlog. bestaande onbekendheid met de aan wezigheid van het „Interkerkelijk Jeugd-contaot", en niet aan onverschil logheid t.a.v. het doel. Een deel, immers, van de kerkelijke jeugd van Leiden heeft spontaan gerea geerd. Men ging een zangkoortje vormen, men maakte actief voorbereidingen, men bespeelde zelf het orgel en soms werden liturgie en gebeden door jongeren zelf verricht. Zondagavond as. staan de deuren van de Marekerk weer wijd open om, niet -alleen de jeugd, maar een ieder, die de verdeeldheid der kerken als een last voelt .gastvrij binnen te laten. Na een gereformeerd en een oud- katholiek geestelijke heeft dit keer de hervormde predikant ds. D. H. Gijs- bers zijn medewerking toegezegd. Hoewel de gespreksgroepen, met het oog op de discussie, kan worden gehou den. ligt het in de bedoeling bij vol doende belangstelling diverse kringen te vormen. Het contact-adres van het I.I.C. is gevestigd Fred, van Eeden laan 2. Bij de ingang van de Vlissingse buitenhaven is de sleepboot „Sal- vonia (de vroegere Thames) aan de grond gelopen. De oorzaak hier van moet waarschijnlijk gezocht worden in een verkeerde manoeuvre bij het uitwijken voor een bagger molen. De sleepboot wacht nu op hulp van eensleepboot. Het persbureau der Ned. Hervormde Kerk deelt mee, dat de Evan gelisch Christelijke Kerk van Nieuw- Guinea tezamen met de zending binnen kort de Jalimo-vallei op Nieuw-Guinea zal binnentrekken om daar een post te vestigen. In deze vallei zijn nog byna geen blanken binnengegaan. De groep, die de nieuwe post zal vestigen, bestaat uit een Papoea predikant, twee Duitse zendelingen en de Nederlandse zende ling dr. W. H. Vriend. Voorts werd mee gedeeld, dat deze zomer twee jonge Pa poea-predikanten en twee theologische studenten van de Theologische Hoge school in Nieuw-Guinea met hun ge zinnen naar Nederland zullen komen voor verdere vorming. De Evangelisch Christelijke Kerk van Nieuw-Guinea heeft behoefte aan pre dikanten, die een zodanige scholing heb ben ontvangen, dat zy contacten kun nen leggen met de wereldkerk; bij het binnendringen van de moderne maat schappij op Nieuw-Guinea zyn voorts mensen nodig, die leiding kunnen geven in het politieke en maatschappelijke le ven, aan de jeugd enz. Tenslotte ziet de kerk op Nieuw-Guinea zich geplaatst tegenover die gebieden waar de oude religies nog aanwezig zijn zoals in de Vogelkop en in het centrale bergland. De groep Papoea's, die naar Nederland zal komen zal ongeveer drie jaar lang colleges volgen aan de Zendingshoge school te Oegstgeest. Er zal grote aandacht worden besteed aan het onderwijs in de Engelse taal. De kerk van Nieuw-Guinea zal zeil een belangrijke bedrage geven in de kosten, die deze opleiding meebrengt. Ronde Lutherse kerk (A'dam) wordt expositie-ruimte De „Ronde Lutherse kerk aan het Singel te Amsterdam krijgt na een kwart eeuw rust een nieuwe bestem ming. Het monumentale gebouw zal worden gebruikt als expositieruimte voor kampeerbenodigdheden. zo deelt de Commissie Gebouwen van het College van Kerkmeester der Evangelisch Lu- terse Gemeente te Amsterdam mede. Ondanks haar ernstig en langdurig streven is het de commissie niet mogen gelukken het gebouw, dat o.a. zulke ex clusieve accoustische eigenschappen be zit. voor culturele doeleinden te behou den. Woensdag 22 maart zal voor de laatste maal de Mattheus Passion on der leiding van Bergus van Lier, in de Ronde Lutherse klinken. NED. HERV. KERK Beroepen te Elspeet-Uddel en te Vier houten (2de pred.pl.) (toez.) W. Chr. Hovlus, kand. te Haarlem; te Almelo (vac. J. Vuyst) J. Monteban, predikant in al gemene dienst te Driebergen. Aangenomen naar Wlerlngermeer (vac. J. van Winters wijk) (toez.) J. van Woudenberg te Vol lenhoven. Aangenomen het beroep van de Provinciale Kerkvergadering van Fries land tot directeur van het conferentie oord van de Woodbrookers te Kortehem- men ds. SJ. BIJleveld te Boornbergum. GEREF. KERKEN Beroepen te Wetslnge-Sauwerd H. Lan- genburg te Drljber. Bedankt voor Dor drecht (vac. A. Donkers) Joh. Heule te Rotterdam-zuid. GEREF. GEMEENTE Tweetal te Klaaswaal A. Vergunst te Rotterdam-centrum en K. de Gier te 's-Gravenhage. Beroepen te Vlaardlngen A. Vergunst te Rotterdam-centrum. f OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE Benb U royaal van natuur? Vindt U het prettig te geven. Uw vrienden te trakteren? Bent U iemand die heel gemak kelijk iets missen kan? Dat is een voortreffelijke karakter trek! Als U tenminste ook de kunst verstaat iets te accep teren, als U het ook plezierig vindt als anderen U willen trakteren of U iets willen ge ven. Weet U, er zijn gelukkig maar weinig mensen die alléén maar willen ontvangen - de anderen gaan zich bezwaard voelen als zij nooit eens de kans krijgen royaal tegenover U te zijn. Overigens, Uw presenteer- sigaret is vast Gladstone I Want Gladstone - met of zonder filter - is de sigaret die iedereen voldoening schenkt. VOORNAAM EN AANGENAAM 20 STUKS F U Chef van de vervoersdienst Woensdag is het veertig jaar geleden, dat de heer Th. F. Thomas, de hui dige chef van de vervoersdienst van de N.Z.H.V.M., bij deze maatschappij in dienst trad. Lezers schrijven De brand op de Hooigracht Die heb ik niet meegemaakt, doch wél wil ik mijn ervaring vertellen be treffende de Leidse Brandweer. Is deze wel immer paraat? Ja, durf ik te zeggen. Als buitenstaander van de brandweer geniet ik er gedurende 8 jaar als BB- functionaris gastvrijheid en sla geen brandalarm over om dit van nabij te aanschouwen en te bewonderen. Deze Kerels zitten niet op brand te wachten, doch hebben hun normale onderhouds- werd als bankwerker, monteur, timmer man, schoen- en kleermaker enz. ten behoeve van het materieel van brand weer en ook andere gemeentediensten. Bij brandalarm staakt als door een adder gebeten, een ieder zijn werk. Terwijl ploeg één (uitrukploeg) de uit rusting omhangt, de dienstdoende brandire°ster de op schrift gestelde bran. ne'd'. haalt, doet ploeg twee al het m^e'yke om ploeg één zo spoedig gereed te doen zijn. Tydsduur. 45 seconden tot VAt minuut, en dan met Th. F. THOMAS Als jongste bediende in het kantoor aan de Haarlemse Tempeliersstraat be gonnen, klom hij al spoedig via de rang van klerk en bureau-ambtenaar op tot commies-titulair. Na twintig jaar in Haarlem te hebben gewerkt, werd de heer Thomas in januari 1941 benoemd tot bedrijfschef te Voorburg. Een per 1 januari 1944 van kracht geworden herindeling van de Vervoers dienst maakte, dat de heer Thomas de rang van assistent-chef van de Uitvoe rende dienst kreeg. Een periode van vele standplaatswisselingen - Voorburg Leiden - Haarlem en Noordwijk brak aan, welke beslot-en werd met zijn be noeming tot afdelingschef. Na in die funotie een jaar in Haarlem gewerkt te hebben, werd hij met de persoonlijke titel van ohef van het vervoerskantoor Leiden overgeplaatst naar de Sleutel stad. Ruim vijf jaair heeft de heer Thomas daar de scepter gezwaaid over het rijdende gedeelte van de N.Z.H. in Zuid-Holland. Op die post kon de ver- voersman-in-hart-en-nieren die de heer Thomas is zich uitleven. De omschake ling van tram naar bus heeft de heer Thomas, die de stoomtram naar Alk maar nog heeft meegemaakt, geen hart zeer berokkend. „Juist de bus is voor massa vervoer magnifiek", zegt hij. Sinds het eind van 1959 kan men de heer Thomas weer in het hoofdkantoor in Haarlem aantreffen, waar hij als afdelingschef van de Vervoersdienst de rechterhand van de heer Hetem is. Het opmaken van de dienstregeling, het bij houden van het archief, de correspon dentie over toervervoer en het verzor gen van de aanschrijvingen voor het rijdend personeel vormen de kern van zijn taak. In verband met dit Jubileum vindt a.s. woensdagmiddag van 4 tot 6 uur een receptie plaats in café-restaurant Brink man aan de Grote Markt te Haarlem. Afscheid L. H. Bodde Bouman Dinsdag legt. zoals bekend, de heer L. H. Bodde Bouman, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn ambt als hoofd van de In spectie Inv. en acc. neer. As. maandagmiddag tussen 5 en 6 uur bestaat er voor belangstellenden in de Doelen-kazerne Rembrand tst raat) gelegenheid om van de scheidende func tionaris afscheid te nemen. vol gas en loeiende sirenes naar de plaats des onheils. Tientallen malen heb ik dit meegemaakt, het is een lust om die actie te zien. Is de Leidse Brand weer immer paraat: Ja!!! Als de mel dingen maar op tyd geschieden!!! Abonneé Jh. Leidse schooljeugd zag Pepote, kind van de straat Gister- en hedenmiddag draaide in Rex, Lido en Casino de film „Pepote, kind van de straat" voor in totaal meer dan duizend leerlingen van de lagere klassen van VHMO, ULO, UTS en Nijverheidsonderwijs. Deze drie filmmid dagen gingen uit van de Commissie Jeugdvoorstellingen, een organisatie van de Leidse Volksuniversiteit K. en O. en de Stichting Leidse Jeugd Actie. De keuze van deze film viel by de jeugdige toeschouwers blijkbaar wél in de smaak. Het viel ons althans gistermiddag in Rex op, dat, na de enigszins roezige ont vangst van de voorfilm over de kangoe roes, tijdens de hoofdfilm een van grote belangstelling getuigende rust heerste. Pepote, de kleine hoofdfiguur, is een jongetje van zeven jaar, dat al heel jong met de zelfkant van het leven wordt ge confronteerd. Zijn oom, een voormalige stierenvechter, die voor het kind moet zorgen is aan de drank verslaafd, maar krijgt op zekere dag een kans aan zyn lui en verachtelijk bestaan te ontsnap pen. Hy zal in de arena als clown-torea dor moeten optreden. En ofschoon dat aanvankelyk zyn eer te na komt, besluit hy het aanbod toch te aanvaarden. Maar om zich groot te houden, heeft hy tegen de impresario gezegd, dat hy over een kostuum beschikt, ofschoon hy dat allang van de hand heeft gedaan. Het gaat er nu om vóór het begin van de avondvoorstelling zoveel geld byeen te krijgen, dat hy er een kan huren. Pepito helpt dapper mee, maar ondanks alle inspanning van oom en neefje ziet het er naar uit, dat de huursom niet by elkaar komt. Pepito's tranen vermurwen tenslotte de kledingverhuurder en in toreadorsgewaad stapt oom de arena binnen. Het slot van deze half-realisti- sche, half melodramatische film is een vondst; oom voelt zich weer in zyn oude rol van échte stierenvechter en biedt zelfs de clowns de helft van zyn gage aan, mits zy zich buiten de arenamuren terugtrekken. Een plensbui maakt een eind aan het potsierlyke gevecht van de versleten toreador met een ondermaatse stier. Oom is zich bewust van zyn mis lukking, maar als Pepote hem goedhar tig wysmaakt, dat hij alleen maar het begin van de voorstelling heeft gezien, begint hy op te snyden over zyn schit terende uitvallen tegen zyn gevaariyke tegenstanderMet de belofte, dat Pepote zyn opvolger zal worden, eindigt deze aardige film, die. naar het ons voorkwam, juist geschikt was voor het jeugdige publiek. Sleutelstad-wandeltochten Zaterdag 11 en zondag 12 maart zul len onder auspiciën van de Leidse wan delsportvereniging „Willen is Kunnen" (WJ.K.) Sleutelstad-wandeltochten wor den gehouden over afstanden van 10, 15 en 20 km. Alle deelnemerssters)die één van de tochten met succes afleggen, ontvangen de speciaal ontworpen „Sleu telstad-medaille". terwyl deelnemende groepen van tenminste 11 personen een extra groepsprijs zullen ontvangen. Voor de groep of groepen, die op mars de beste indruk maken zyn extra pryzen beschikbaar gesteld. De beoordeling zal door een deskundige jury geschieden. De start vindt beide dagen plaats van uit de Romanuszaal aan de Mare (ach ter de Hartebrugkerk) en wel zaterdag van 2 tot 3 uur en zondag van 10 tot 12.30 uur. IN BADKAMER GESTIKT In de badkamer van een familie in Nymegen heeft men gisteravond het stoffelyk overschot gevonden van de 18-jarige pleegzoon van deze familie. De jongen, die een bad had genomen, had niet gemerkt, dat de afvoerbuis van de geiser verstopt was. Hierdoor had de badkamer zich gevuld met koolmonoxi de.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3