AMSTERDAMSE KUNSTIJSBAAN OP SINTELBAAN MIDDENMEER Brief Men hoopt in april reeds met werkzaamheden te beginnen MOENSKWAAD WEGGELOPEN WOENSDAG 22 FEBRUARI 1961 Gemeentebestuur past half miljoen bij (Van onze Amsterdamse redacteur) De Amsterdammers kunnen per 1 november van dit jaar de schaat- sen onderbinden. Onze schaats- cracks behoeven niet langer naar het noorden te trekken voor hun training en Sjoukje Dijkstra kan zich de komende winter op slechts enkele kilometers van haar woning voorbereiden op de volgende kam pioenschappen. Dit alles is gistermiddag beslist, toen B. en W. van de hoofdstad het bestuur van de Stichting Sport - initiatieven Amsterdam meedeelde, dat het behoudens goedkeuring van de gemeenteraad een garan tie ter beschikking stelt van f. 500.000, het bedrag dat nodig was om de 1 miljoen gulden aan- legkosten van een kunstijsbaan vol te maken. De Stichting had de avond tevoren van de Nederlandse Sportfederatie be richt gekregen dat er uit de totogelden f250.000.voor deze ijsbaan ter be schikking werd gesteld, alsmede een ga rantie van nogmaals f250.000. Amsterdam heeft bij de verwezenlij king van een goed geoutilleerde ijsbaan een grote voorsprong op Deventer, dat eveneens van de N.S.F. het aanbod van een half miljoen gulden kreeg. In het sportveldencomplex „Middenmeer" in Amsterdam-Oost bevindt zich namelijk de atletiekbaan, die thans bij vriezend weer als ijsbaan wordt gebruikt. De baan is 400 meter lang en voldoet aan de wedstrijdeisen van de schaats sport. Er zijn reeds tribunes zij het met een beperkte accommodatie van 5500 personen en reeds zijn uitste kende licht- en geluidsinstallaties aan wezig. De Stichting SportlnJtiatief van Am sterdam heeft het kunstijsbaan plan in grote lijnen reeds klaar. Men wil hier dezelfde vriesinstallatie aanbrengen als die welke met zulke goede resultaten in het UUevi-stadlon te Gothenburg (Zwe den) in gebruik is. Deze installatie vergt drie dagen voor het opnemen en zeven dagen voor het leggen. De Amsterdamse ijsbaan zal namelijk van maart tot en met oktober voor de zomersporten ter beschikking blijven. De schaatssport te Amsterdam en om geving staat plotseling voor grote moge lijkheden. De ijshockeybond wil onmid dellijk beginnen met een competitie met West-Duitsland, België en Frankrijk en zullen wedstrijden kunstrijden komen. De K.N.SJB. zal een landen- wedstrijd uitschrijven en het is aanne melijk dat Amsterdam binnen niet te lange tijd Europese of zelfs wereldkam pioenschappen kan verwachten. Ten slotte is er de mogelijkheid voor het houden van ijsshows. Klassikaal schaatsles Voor het grote publiek zal het gewone baantjestrekken wel een van de groot ste attracties worden. Thans reeds we ten tienduizend Amsterdammers op een dag van vriezend weer de baan te vin den. Volgend jaar zal men van 1 no vember t/m 28 februari die kans krij gen. En in principe is al besloten dat de Amsterdamse schooljeugd klassikaal schaatsles zal krijgen. Ook de exploitatieopzet is al gereed. Men becijfert de jaarlijkse kosten op f250.000.maar daar tegenover staan de geschatte inkomsten van f320.000.— De voornaamste post wordt gevormd door het entreegeld van de baantjes trekkers met daarnaast de ontvangsten uit wedstrijden en training. Als men dan nog rekening houdt met het feit, dat mist, regen en wind het aantal ijs dagen van 120 tot 80 kan terugbrengen, blijft er desondanks een overschot van f70.000.per jaar. De hardrijbaan kan op de elf meter breedte precies 2 reglementaire banen naast elkaar bevatten. Tijdens vriezend weer kan deze breedte tot 22 meter wor den uitgebreid. Deventer Deventer mist een reeds aanwezige basis voor een kunstijsbaan die Amster dam in het atletiekpark heeft gevon den. De koekstad heeft daardoor een investering te doen van f 1.450.000.—, waarbij licht- en geluidsinstallatie^ nog niet zijn inbegrepen. De exploitatie zal aldaar geschieden door een N.V., die o.a. reeds f 600.000.aandelen heeft geplaatst. Het half miljoen gulden dat de N.S.F. ter beschikking stelde, heeft het ontbrekende bedrag nu doen dalen tot f350.000.—. Terwijl men naarstig zal trachten de resterende gelden bijeen te krijgen, wordt toch reeds begonnen met de aan leg van de baan die by de Ysselboule- Snel beginnen Het stichtingsbestuur, dat de ysbaan straks zal exploiteren, hoopt in april met de werkzaamheden te beginnen. Er komen naast een elf meter brede en 400 meter lange hardrybaan een ys- hockey- en kunstrybaan van 20 by 30 meter en 2 oefenkunstrijbanen van elk 40 by 30 meter. Het grootste deel van de totale kosten van 1 miljoen gulden wordt door de vriesinstallatie en de bui zen opgeslokt. Deze installatie is bere kend op een maximum temperatuur van 10 graden boven nul. Voorts zullen er kleedruimten moeten worden gebouwd en op langere termyn overweegt men de uitbreiding van de tribunes voorlopig zal met huurtribunes worden volstaan en een overkapping van deze tribu nes. Nederlandse ploeg voor Clare Benedict-toernooi De Nederlandse ploeg voor het Clare Benedict schaaktoernooi, dat van 5 tot 9 april in Neuhausen (Zwitserland) wordt gehouden, bestaat uit de spelers H. Bouwmeester, L. Prins, H. Kramer en Fr. Roessel. Aanvoerder en tevens re serve is ir. H. J. van Donk, de vice-voor- zitter van de Kon. Nederlandse Schaak bond. Westelijke hockeyploeg (Van onze correspondent) De hockeyploegen van West, die zater dagmiddag te Bilthoven op het terrein van SCHC voor de districtscompetitie tegen Oost speelt is als volgt samenge steld: doel: J. Veentjer (HDM), achter: Th. Terlingen (Be Fair) en J. Leemhuis (SCHC), midden: J. van Gooswilligen (SCHC), F. Fiolet (HDM) en Th. van Dijck (Kampong), voor: F. Hooghiem- stra (SCHC), J. W. van Erven Dorens (Laren), G. Overdykink (Delftse Stu denten), T. de Lanoy Meyer (Laren) en P. Verhoeff (SCHC). HENGELSPORT Viscollege „De Voorn" hield zyn laat ste wedstryd in dit seizoen. De uitslag luidt: 1. J. A. Lambooy tevens kampioen I960; 2. C. R. v. d. Laan; 3. W. Brink; 4. J. Spierenburg; 5. K. Middelham; 6. H. Swanenburg tevens grootste blei 1960; 7. J. A. Lambooy jr 8. J. van Dam, tevens grootste voorn 1960; 9. J. J. van Oosten; 10. P. van Pompe. Dave Charnley, de Britse lichtge wicht heeft gisteravond zyn Europese titel behouden door in Londen na een gevecht over vyftien ronden op punten te winnen van de Franse kampioen Fer- nand Noliet. vard zal komen. Men hoopt in novem ber een baan van 60 by 30 meter in gebruik te kunnen nemen., Of er concurrentie tussen de kunst- ysbanen van Amsterdam en Deventer zal ontstaan? De heer H. Roos, voor zitter van de technische commissie van de K.N.SB. geloofde van niet. „Integen deel, wy zyn byzonder ingenomen met die 2 banen. Er zal misschien een soort verhouding ontstaan als die tussen het Olympisch Stadion en het Feyenoord Stadion. Voor de K.N.S.B. is het alleen maar voordelig: er kan nu op twee plaatsen tegelyk worden getraind en als wij buitenlandse ryders naar Nederland halen, kunnen de kosten door Amster dam en Deventer worden gedeeld". Volley-prognoses Van de Leidse overgangsklasse- ploegen komen er deze week maar 3 in actie, VVS en PW bij de heren en Argos bij de dames. De tegenstanders zijn respectievelijk Libanon '50 2, Voorburg en A.M.V.J/Smash. WS heeft de gelegenheid om revan che te nemen op de Rotterdammers voor de in het begin van de competitie in de uitwedstrijd geleden nederlaag. De rood- broeken zyn sedertdien bepaald sterker geworden. We rekenen op een zege voor Favier es. zy het niet zonder setverlies PW gaat een byzonder moeilyke wed- stryd tegemoet. Technisch slaat de ba lans lichteiyk door naar Voorburg. Er zyn echter wel meer technisch sterkere ploegen tegen PW van een koude kermis thuis gekomen. Niet in het minst om dat de pupillen van Van Egmond zich door geen achterstand en vertoon van technisch kunnen uit het veld lieten slaan. PW stond en staat bekend als een ploeg met een keihard moreel. Vrydag avond as. zal dat moreel op een zware proef worden gesteld. De blauwwitten gaan de stryd tegemoet met de weten schap dat zy zich geen puntenverlies kunnen veroorloven, nu HVL, de grote rivaal, met alle zware wedstryden achter de rug, 1 punt voorsprong heeft. Voor burg daarentegen heeft niets meer te verliezen en kan dus vryuit spelen. Als PW de volle winst weet binnen te halen, is dat een prestatie van formaat. De Argos-dames moeten we kansloos achten tegen AMVJ/Smash. Meer dan de winst van 1 set zit er voor Alice Rys- bergen cs. niet in. Donderdagavond, (Gymnasium 8 uur); ArgosAMVJ/Smash. Vrijdagavond (Gymnasium, 8 uur) VVSLibanon '50 2; PWVoorburg. KLAROP - klinkklare, tandschone drop échte klare drop is lekker en gezond! Fijn... FAAM.., Fantastisch I Yshockeyteam (Van onze Haagse correspondent) Het Nederlands yshockeyteam, dat van 2 tot 12 maart zal deelnemen aan de wereldkampioenschappen in Lausan ne en Genève, zal woensdag 1 maart met particuliere auto's naar Zwitserland ver trekken. De ploeg zal uit de volgende vyftien spelers bestaan: doel: Van Ech en De Wit; aohterhoede; Arie Klein (aanvoerder), Van Dommelen, Van Dyk en De Jong: 1ste voorhoede: Hereur, Smit dn het afgelopen seizoen trainer van St.-Moritz) en Hoogervorst; 2de voorhoede: Van Zalinge, Ziepscheerder en Van Beek. Van Beek is een Nederlander, die reeds enige jaren in Stockholm woont en daar geregeld in de competitie uit komt. Hy speelt in de Zweedse 3e divisie, die nog vry sterk geacht kan worden. Het Nederlandse team speelt de eer ste wedstrijd op vry dag 3 maart tegen Frankrijk, zaterdag 4 maart de tweede tegen Zuid-Slavië, maandag 6 maart te gen Zuid-Afrika. Deze drie wedstryden Jeugd won van SHS Het Nederlandse Jeugdelftal (16—18 jaar) heeft gisteravond in Den Haag met 10 gewonnen van de Haagse eerste divisieclüb SHS. Het enige doelpunt werd in de voorlaatste minuut door linksbinnen Keizer (Ajax) gescoord. De ontmoeting, die by licht mistig weer op het VUC-terrein werd gespeeld, werd door 4000 toeschouwers by gewoond. Zoals bekend is hebben beide teams reeds woensdag 15 februari tegenover elkaar gestaan. Door de dichte mist moest de wedstrijd toen echter na de eerste helft by de stand 11 worden ge staakt. worden op de overdekte baan in Genève gespeeld. Woensdag 8 maart komt Nederland tegen de winnaar van OostenrykRoe menië in het veld en vrydag 10 maart de laatste wedstryd tegen de winnaar van BelgiëGroot-Brittannië. De laatste twee wedstrijden worden op de onover dekte baan in Lausanne gespeeld. Advertentie Van onze correspondent) „Hy is de hele dag zo sjagrynig en heeft nergens meer belangstelling voor", zo schreef de verloofde van een enthou siaste, maar wegens wangedrag door de KNVB geschorste voetballer van een amateurclub in Noord-Limburg. „Ik kan dit niet langer aanzien, anders is hij altyd goed gemutst en nu loopt hy maar te kniezen en 's zondags moet hy langs de lyn machteloos toezien hoe zyn club telkens weer verliest. U zoudt hem en my een geweldig groot plezier doen als u de onvoorwaardeiyke schor sing omzette in een voorwaardeiyke". De strafcommissie van de Afdeling Limburg van de KNVB, die nog nimmer een dergeiyke brief ontving, heeft zich over het hart gestreken en de wens van het meisje ingewilligd. De schorsing van 8 maanden onvoorwaardelyk, die de voetballer kreeg, is omgezet in een voor- waardelyke straf. Dankzy de brief van zyn meisje mag hy nu weer meespelen om de kleuren van zyn club te verde digen. GVAV naar Moskou Van onze correspondent) Het GVAV-bestuur heeft besloten, de uitvoerbaarheid van de trips naar New York en Moskou tegen elkaar afwegen de, de uitnodiging der Russen te aan vaarden. Hetgeen betekent, dat de Gro ninger ploeg van 12 tot 24 juni a.s. in Moskou zal verblyven. Vooral ook het motief van het werk verzuim der spelers een Newyorkse trip zal 5 weken duren heeft hierby een belangryke rol gespeeld. GVAV zal drie wedstryden in Rusland spelen, waarna het officiële Sovjet-elftal in maart '62 een evenveel wedstryden tel lende trip door ons land zal maken. Naar alle waarschynlykheid zal daar- by ook een ontmoeting te Groningen plaats vinden. Aangezien de competities in het betaalde voetbal op 11 juni a.s. eindigen zal GVAV direct daarna de reis naar Moskou moeten aanvaarden. Het ligt in de bedoeling dat Ajax nu voor de trip naar New York zal worden uit genodigd. Niet genoeg dollars De voorzitter van de Amerikaanse Atletiekbond, Dan Ferris, heeft in New York verklaard, dat de Belgi sche wereldrecordhouder op de 800 meter, Roger Moens, naar aanleiding van een kwestie over onkostenver goeding zaterdag bij de Amerikaanse indoor-kampioenschappen waar schijnlijk niet aan de start zal ver schijnen. Moens had vorige week bij zijn aankomst in New York gevraagd wat hij zou krijgen als hij zaterdags bij de indoorwedstrijden in Madison Square Garden de 880 yards zou winnen. „Wij vertelden hem toen dat de eerste prijs een gouden horloge was", aldus de heer Ferris. Moens vroeg verder of hij niet meer kreeg. „Wij antwoordden dat hij de gebrui kelijke 10 dollar onkostenvergoeding kreeg voor maaltijden e.d., de hotel kosten zijn daarbij niet inbegrepen. „Vorige week donderdag echter - zo ging de voorzitter van de Ameri kaanse bond verder - kwam de Belg bij mij en zei dat hij van 10 dollar per dag niet kon leven en dat hij na zijn eerste wedstrijd dan ook direct naar België zou terugkeren. Wij heb ben daarop overleg gepleegd met de Belgische Atletiekbond, die verklaar de dat de regelingen, die met Moens getroffen waren redelijk zijn en dat hij verplicht is uit te komen op de wedstrijden waar hij voor ingeschre ven is. Als hij niet start, zal hij voor het leven geschorst worden". Ferris zei verder dat het enige dat hij van Moens wist, was dat hij zijn hotel verlaten had en hij geen idee had ivaar de Belg zich kon bevinden. Misschien is hij op weg naar België of er reeds aangekomen. Moens won overigens zaterdag zijn gouden horloge niet, het ging naar de Jamaicaan George Kerr, die in Rome derde werd op de 800 meter. In Rotterdam werd gisteren een model in hout van een der komen de metro-stations voor het publiek toegankelijk gesteld. Leidse Biljartbond le klas A: 't Noorden (Roelofsav.)De Spijkerbak 4-4, 't Centrum (Alphen)— Rynegom 4-4, De CaramboléUVS 5-3, T.O.G.T.O.P. 0-8. le klas B: De Heul (Alphen)-t Spoor tje 4-4, DOS 2Poort van Cleef 8-0, De Spykerbak 2De Morschpoort 4-4, 2e klas: DDE Roelofav.)—De Morsch poort 2 6-2, TOP 2—DVS 6-2, De Vriend schap 2—'t Zuid 2 8-0, 't Centrum 2— De Carambolé 2 4-4, DVS—TOP 2 3-5. 3e klas: Rynegom 2—DVS 2 4-4, De Heul 2—DVH 2 2-6, UVS 2—'t Spoortje 2 8-0, TOP 3—De Zyipoort 2 8-0. 4e klas: DVS 3—De Spijkerbak 4 2-6, De Carambolé—TOG 2 4-4, De Vriend schap 3De Morschpoort 3 6-2, De Heul 3—De Sport (Oude-W.) 7-1. 5e klas: De Zylpoort 3—De Carambolé 4 2-6, 't Noorden 2De Spykerbak 5 2-6, TOP 4De Morschpoort 4 0-8, 't Cen trum 3—UVS 3 2-6, De Vriendschap 4 Rynegom 3 4-4. 6e klas: De Zylpoort 4TOP 5 6-2, De Morschpoort 5DVS 4 5-3, De Spyker bak 6—DVH 3 2-6, 't Centrum 4UVS 4 4-4, 't Spoortje 3—De Heul 4 6-2. Weer wijzigingen in Nederlands elftal Bondscoach Elek Schwartz heeft het voorlopig Nederlands elftal dat van avond in Enschede tegen een Roemeens selectieteam zal uitkomen opnieuw moe ten wijzigen. In totaal blijken nameiyk niet minder dan vijf spelers verhinderd. De opstelling luidt nu: doel: Pieters Graafland (Feyenoord)achter: Wier- sma PSV) en Kuys (NAC); midden: Van Wissen (PSV), Van der Hart (For- tuna '54) en Muller (Ajax); voor: Swart (Ajax), Henk Groot (Ajax), Dik Tol (Volendam). De Vries (Sparta)N.N. De linksbuiten is nog niet aangewezen. De bondscaoch overweegt om de S C. Enschede-speler Kerkhofs op deze plaats op te stellen. Klaver j ascompetitie Als wy de standen bekyken, ziet het er voor Krantz in de Ereafdeling erg donker uit. Krantz houdt zich nog vast aan Zaalberg. Zo is het in de eerste klasse voor AWS oppassen geblazen. In de tweedeklasse is het voor het Centrum heel moeilyk om de onderste plaats over te doen aan een ander. In de derdeklasse wordt Gr. Oord 3 het kind van de rekening. Uitslagen: Ereafd.: SLFKrantz 8H- 3%, KNG—T. en D. 7V4-4H, Zaalberg- Oosthoek 4-8. EersteklasseMDHAWS 8-4. MDS Centrum 5V4-6V4, GroenoordPvH 6*4- 5l4. Tweedeklasse: T. en D— PvH 8-4, Gr. Oord—DSB 5-7, Oosth.—SLF 6-6, Zaalb. MDS n.b.. CentrumSportief 414-714. DerdeklasseSportief—SLF 5-7, Oosth. 3—Gr. Oord 8-4, DSB 4—Oosth. 4 6-6. Nederlandss Bridgebond, district Leiden De uitslagen van de zesde ronde der dames-parencompetitie luiden Noord-Zuid: 1. dames Vryenhoek- Kemperman 6114, 2. dames v. d. Togt- Cunaeus 56, 3. dames Derogee-Schuur- mans 5214, 4. dames Reekers-Broekhuis 4114, 5. dames de Wilt-Verhey v. Wyk 38'i.. Oost-West: 1. v. d. Ende-Stigter 58, 2. den Dekker-Goddyn 5714, 3. Sels-den Holder 50, 4. Verboog-Brouwer 4214, 5 Koning-Heyssen 42. Totaalstand na 6e ronde: 1. Dames den Dekker-Goddijn 35114, 2. dames v. d. Togt-Cunaeus 324'4, 3. da mes Vryenhoek-Kemperman 322*4, 4. dames Derogee-Schuurmans 31514, 6. dames v. d. Ende-Stigter 30914, 6. dames Brouwer-Verboog 29014, 7. dames Seis den Holder 280, 8. dames Reekers-Broek huis 279, 9. dames de Wilt-Verhey van wyk 270, 10. dames Koning-Heyssen 268. Leidse Bridgeclub DDS Voor de 8ste ronde van de viertallen competitie werden de volgende wedstry den gespeeld: Groep A: team van Leeuwen-team Kuilman 31-25, team mevr. Visser-team Verboog 35-23. Groep B: team de Nie-team de Best 43-33, team Langemeyer-team mevr. v. B.-H. 40-24. De standen: Groep A: 1 team van Leeuwen 7 gesp. 11 c.p. 246-205 m.p., 2. team Verboog 8 8 233-191, 3. team mevr. Visser 8 8 256- 276, 4. team Baggen 6 7 173-142, 5. team Kuilman 7 5 178-215, 6. team mevr. Ree kers 7 3 201-258. Groep B: l. team de Nie gesp. 8 c.p. 13 m.p. 350-267, 2. team Langemeyer 6 10 255-166, 3. team mevr. van Berge-Hene- gouwen 8 4 203-339, 4. team de Best 6 1 175-211. MOSKOUS STAATSCIRCUS TOCH NAAR HILVERSUM? De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft gistermiddag een bespreking gehad met een delegatie van het gemeentebestuur van Hilversum. De burgemeester van Hilversum, de heer J. J. G. Boot, die vergezeld was van de wethouder van Financiën, mr. F. C. Vorstman, en van de wethouder van sportzaken, mr. F. J. Str&ter. heeft, naar aanleiding van de mededeling dat aan het Russische staatscircus geen werk vergunning voor een optreden in Hilver sum zal worden verleend, aan de mi nister de argumenten voorgelegd, welke er voor pleiten alsnog een werkvergun ning voor Hilversum te verlenen. De minister heeft toegezegd deze argumen ten nauwkeurig te zullen overwegen. IN HET JAAR 1960 MINDER VERDRINKINGSGEVALLEN In 1960 zRn er ln ons land 508 mensen door verdrinking om het leven gekomen. Dat ls 104 minder dan in 1959, toen 612 personen verdronken. Deze cyfers staan vermeld ln een statistiek van de Kon. Ned. Bond tot het redden van Drenkelingen. De Bond vindt dit aantal nog altyd zo hoog, dat men de leuze „el ke zwemmer moet kunnen redden" zal blijven propageren, zolang in ons water rijke land nog niet elke Nederlander kan zwemmen. Vorig Jaar werden meer mensen ge red dan in 1959, namelijk 1504 tegen 1482 in 1959. Het aantal verdrinkingen, dat neer komt op op 4,42 per 100.000 inwoners was ln 1960 lager dan ooit tevoren. Opvallend groot was het aantal te wa ter geraakte auto's. In 1959 waren dit er 741, in 1960 968. Uit auto's konden in 1960 32 personen iiet tydig worden gered. Onder de 508 ln 1960 verdronken per sonen waren 190 jongens, 59 meisjes. 233 mannen en 26 vrouwen. Gered werden 515 Jongens. 141 meisjes, 693 mannen en 155 vrouwen. SPORTSPLINTERS Het jaarlykse internationale con cours hippique ..Jumping Amsterdam" zal dit jaar op 1 2 en 3 december ln de Europahal van het nieuwe RAI-ge- bouw worden gehouden. Advertentie Zuiver Uw bloed met Kruschen - en verdrijf zo de oorzaak van Uw Reumatische Pyn Kruschen maakt U al gauw een heel ander mens, vry van stramheid en pijn en weer tot alles in staat. Dat doen Kruschen's vyf minerale zouten, die de bloedzuiverende organen aanzetten tot jeugdig-krachtige werking en zo de pynverwekkende onzuiverheden uitdrij ven langs natuuriyke weg. De protestcommissie van de KNVB heeft in Utrecht twee protesten met be trekking tot wedstryden voor de ere divisie behandeld. Beide protesten in gediend door resp. Fortuna '54 en GVAV werden afgewezen. B. en W. van Amsterdam hebben de gemeenteraad voorgesteld ten behoe ve van de Sociëteit en Biljartvereniging KRAS en de Biljartclub Rembrandt voor het organiseren van de van 19 tot en met 23 april a.s. te houden wereld kampioenschappen driebanden in Am sterdam, een garantie-subsidie te verle nen van ten hoogste f3000. De tenniswedstrijd tussen Neder land en Zwitserland voor de le ronde van de Daviscup zal definitief van vrij dag 5 t/m zondag 7 mei in Luzern wor den gespeeld. Mocht Nederland deze wedstryd win nen, dan moet onze tennisploeg van 2 tot 4 juni thuis, op de Mets-banen te Scheveningen, spelen tegen de winnaar van Duitsland—Tsjecho-Slowakyc.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9