STUDENTENBETOGINGEN PRO- EN ANTI-LOEMOEMBA IN BRUSSEL G! ROMAP Met een enkel woord Agenda ZATERDAG 18 FEBRUARI 1961 Overziet men de wilde tonelen, waartoe de dood van Loemoemba de afgelopen week aanleiding heeft gegeven, dan blijven er twee in drukken hangen: het was grotesk, het was luguber. Wat het eerste betreft: •was het niet even vreemd als lachwek kend, dat zowel de Belgen als secretaris generaal Hammarskjöld. de schuld kre gen van een ontwikkeling, waarvoor ze niet verantwoordelijk gesteld konden- worden? Onder het motto „laster maar raak, er blijft altijd wei wat van han gen" heeft Moskou, rechtstreeks of in direct, beschuldigingen geuit die kant noch wal raakten. Nu is dat, gezien de afschuwelijke staat van dienst in het binnenland en de even monsterachtige traditie daarbuiten, bij nader inzien niet eens zo frappant: voor het Krem lin was dit alles een kwestie van rou tine. Maar welk een lugubere routine! Het leek alsof het gehele apparaat ge reed had gestaan om in actie te komen: de rode en rose geestverwanten werden de straat opgecommandeerd om de Bel gische ambassadegebouwen te vernielen en tegelijkertijd brandde het commu nistische geschut tegen Hammarskjöld los, alsof men op het voorwendsel van Loemoemba's dood had zitten wachten om een verdienstelijk man onmogelijk te maken. Vx>r Moskou heiligt het doel de mid delen: als het zo te pas komt zijn politieke lijkenschennis en eer roof van levenden nauwelijks smerig genoeg om de ware oogmerken een stap je naderbij te brengen. De huichelach tige verontwaardiging over de moord op Loemoemba wiens heengaan alleen betreurd wordt omdat het rode'systeem nu een gemakkelijk hanteerbaar instru ment moet missen beoogt niet anders dan het verdrijven van de twintigdui zend man VN-troepen. Dat legertje vormt nu nog een stootblok tussen de elkaar vijandige groepen en stammen in Kongo. Wat Moskou wenst is een regel rechte burgeroorlog met de unieke kans om in troebel water te vissen. De man, die het Kremlin bij die opzet de voet dwarszet is secretaris-generaal Hammar skjöld. Wég dus met de Zweed, een driemanschap in zijn plaats en straks nog iets verder en de gehele machinerie der. wereldorganisatie in rode handen Gelukkig hebben de tegenkrachten niet helemaal stil gezeten, want zowel Ken nedy als de nieuwe Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken Dean Rusk als de permanente VN-vertegenwoordi- ger van de VS Stevenson hebben laten merken, hoe ze over dit spel dachten. En Hammarskjöld is niet van plan af te treden zolang hij nog de steun geniet van belangrijke neutrale landen, zoals India. Dat America's nieuwe leiders hard vain de toren geblazen hebben naar aanleiding van het rode misbaar over liet gebeuren in Kongo, kan men niet zeggen. Hun opmerkingen waren zakelijk, al hielden ze tegelijkertijd een duidelijke waarschuwing in. Het scherpst kwam Stevenson uit de hoek, toen hij met genoegen vaststelde, dat de Sovjet-Unie afkerig is van politieke moordenMaar indirect heeft ook minister Dean Rusk op verheugende wijze tot uiting gebracht wat zijn poli tieke koers in de toekomst zal zijn. In een tafelrede vertelde hij een anecdote uit de tijd. toen hij, in de Jaren '30, aan de universiteit van Berlijn studeerde. Hij maakte toen geregeld kanotochtjes op de Wannsee. Op zekere dag had hij de boot op het strand geschoven om te gaan eten, maar toen hij terugkwam was het vaartuig verdwenen. Rusk waar schuwde de politie, die ogenblikkelijk ging zoeken. Binnen een uur had hij zijn bezit terug. Niettemin kreeg de Ameri kaan 'n bekeuring, omdat hij de dief m verleiding had gebracht... Die boete van vijf mark, was een belangrijke les voor hem geweest, zo voegde hij eraan toe: juist in de wereldpolitiek waarin het immers gaat om fundamentele proble men moet men oppassen geen dieven in verleiding te brengenOp wie dat sloeg, behoeft geen nadere aanduiding. Eisenhowers fout was. dat hij te lang de kat uit de boom keek, in de ver wachting, dat de zaken vanzelf wel ten goede zouden keren. Rusk weet ge lukkig beter: breng vooral geen dieven in verleiding. Nu de Russen zoveel stampij maken en zowel Kongo als de leiding der VN in hun zak proberen te steken, klinkt de anecdote van Rusk juist uit zijn mond enigszins geruststel lend Maar er is meer. In de Veilig heidsraad hebben d« Russen bij het de bat over Kongo te maken gekregen met een resolutie, waarover zij wel gaarne hun veto zouden uitspreken. Tot hun woede hebben zij evenwel moeten con stateren, dat die gesteund wordt door landen als India en Irak, waardoor zij voor een uiterst lastig dilemma geplaatst worden. Die resolutie houdt om. in, dat het VN-leger machtiging zou krijgen om desnoods met geweld burgeroorlog te verhinderen. En dat is nu juist, wat Moskou hoog zit: liet VN-leger moet verdwijnen en die burgeroorlog in Kongo is een uitstekende gelegenheid om vaste voet aan de grond te krijgen. Het komt ons voor, dat Ruslands permanente verte genwoordiger bij de VN. de heer Zorin, die de zaken destijds in Praag zo prach. tig voor zijn lastgevers in het Kremlin opknapte, thans zeker géén woorden van lof te horen zal krijgen (Van onze Brusselse correspondent) De Brusselse studenten hebben blijkbaar gevonden, dat hun demon stratie van donderdag tegen de ambassade van de Verenigde Arabische Republiek niet genoeg was, want zij zijn gistermiddag terug gekomen. Even na twee uur kwamen er ongeveer honderd opzetten. Voor het gebouw stonden slechts drie agenten. De rolluiken waren weer opge trokken. Het duurde een kwartier voor de politie versterking kreeg. En dat kwartier hebben de jongelui goed gebruikt. Zij wierpen bier flessen en keien door de ruiten. Toen de politionele hulp in overval wagens kwam opdagen, was het snel ge daan. Daarna slenterden de studenten echter in de richting van de Russische ambassade die een paar honderd meter verder ligt. Daar hield maar één Brussel se agent de wacht. HIJ had kennelijk niet in de gaten, wat de studenten wil den. zy gedroegen zich trouwens ogen schijnlijk heel rustig. Plotseling staken echter enige van hen de rijweg over en in een oogwenk had den zij met stukken ijzer, een paar bakstenen en weer die bierflessen enige ruiten van het gebouw verbrijzeld. De politie kwam echter vrij spoedig. Twee studenten werden gearresteerd; een der de wist weg te lopen, maar werd twee honderd meter verder achterhaald. Hij verzette zich en de agenten hebben hem met hun gummistokken onbarm hartig afgetuigd. Zij sleurden hem in een overvalwagen en daarin werd hij weggevoerd. 's Middags om een uur of één heeft er nog een manifestatie, deze keer pro- Loemoemba, plaats gehad. Nog geen honderd studenten, voor het merendeel kennelijk van Afrikaanse afkomst, trok ken naar het kantoor van de Katangese vertegenwoordiging. Zij droegen foto's van Loemoemba, met zwart crêpe om- .GOED KAMP' IN HOUTRUST De negende tentoonstelling „Goed Kamp" van de A.N.W.B. wordt op 7 tot en met 11 april in het Haagse Hout- rust gehouden. Op de tussenliggende zondag zal deze expositie van tenten en caravans alleen 's middags open zijn. Van de 25.000 vierkante meter open en gesloten expositieruimte zal 557c door caravans van een honderdtal typen in beslag worden genomen. Voor het eerst overtreffen de kampwagens de ten ten op deze grootste Europese kampeer- tentoonstelling. De RA.I.-groep der kampeerwagens zal collectief op 1250 vierkante meter deelnemen. De aanvraag om ruimte was zo groot, dat de vragers slechts 60% van de totale ruimte in hallen, tenten en buiten terrein kregen toegewezen. Cara vanbouwers uit ons land, België, Frank rijk. Engeland, Zweden en West-Duits- land zullen exposeren. Men heeft nieu wigheden zoveel mogelijk in lichte aan hangwagens voor kleine wagens en voorts in groter comfort gezocht. Daily Mirror-groep verhoogt bod op Odhams Press De Daily Mirror-groep heeft haar oorspronkelijk bod van 32 miljoen pond sterling voor overname van Odhams Press, verhoogd tot 37 miljoen pond. De vorige week hadden commissaris sen van Odhams Press de aandeelhou ders geadviseerd op dit eerste bod niet in te gaan. Katangese troepen stuiten bij Katoto op lieftif ig verzet Een woordvoerder der Katangese re gering heeft meegedeeld, dat de Katan gese strijdkrachten gisteren op zware tegenstand stuitten, toen zij vergeefs trachtten het dorp Katoto te veroveren. Katoto wordt het laatste bolwerk van de opstandige Baloeba genoemd en ligt ongeveer 450 km. van Ellsabethstad. Wel hebben de Katangese troepen het door de Baloeba bezette dorp Boekama, 400 km. ten noordwesten van Ellsabeth stad, veroverd. Volgens de woordvoerder /ou uit ge vonden uniformen en etensbllkken zijn gebleken, dat Kongolese troepen uit Ki- voe en Oostprovincie tegen Katangese troepen hebben gevochten. De Amerikaanse permanente vertegen waardiger bij de Verenigde Naties, Adlai Stevenson, heeft in een verklaring voor de pers meegedeeld, dat de Amerikaanse regering voornemens is een gerechtelijke vervolging te doen instellen tegen de in Luxemburg gevestigde Amerikaanse maatschappij, die de „Fouga-Magister"- opleidingsvliegtuigen naar Katanga zou hebben vervoerd. De Franse regering stelt een onder zoek in naar de omstandigheden waar onder een deel van een zending vlieg tuigen voor België naar Katanga is ge gaan. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Parijs meegedeeld. De Franse regering heeft geen toestemming gegeven voor de uitvoer van vliegtuigen naar Katanga, aldus werd van officiële zijde in Parijs gezegd. ONDERHOUD WIGNY LUNS De Belgische minister van Buiten landse Zaken, de heer Wigny zal vrijdag 24 februari naar ons land komen voor een onderhoud nut zijn Nederlandse ambtgenoot, mr. J. M. A. H. Luns. Aangenomen kan worden, dat de twee bewindslieden zullen spreken over pro blemen van de Europese samenwerking. Ook zal waarschijnlijk een aantal bila terale vraagstukken ter sprake komen, zoals de Schelde-Rljnverblndlng. Minister Wigny zal het noenmaal ge bruiken bij zijn Nederlandse ambtge noot. rand met zich mee en spandoeken met opschriften als: „Tsjombe aan de galg" en „Schandelijk is de moord op Loe moemba". De Brusselaars, die de stoet zagen passeren, waren niet zuinig met hun commentaar. „Val dood" en „Zoek het maar in Moskou" waren de voorzichtig ste uitroepen, welke men hoorde. De po litie hield een oogje in het zeil en de kleine stoet kon naar het ministerie van Buitenlandse Zaken trekken om een pe titie te overhandigen. Dat wil zeggen: een demonstrant mocht aan de bode een brief afgeven. Halverwege was er nog even de drei ging van een straatgevecht geweest. Zeker niet pro-Loemoembistische stu denten van de Brusselse universiteit ver sperden op een gegeven ogenblik de hon derd betogers de weg. De politie wist echter door snelle omleiding van de klei ne stoet op schielijke wijze een vecht partij te voorkomen. Inbrekers stolen loonzakjes bij Werkspoor (Van onze correspondent) De politie zoek naar inbrekers, die gistermiddag op het terrein van Werk spoor N.V. in Utrecht 56 loonzakjes met een bedrag van f 5343,61 wegnamen. Voorts is er nog een hoeveelheid va- cantiebonnen ter waarde van f 563,40 verdwenen. Het geld is niet van Werk spoor maar van één van de onderaanne mers, een technische bouw- en handels onderneming in Hazerswoude. De deur van een bouwkeet werd ge forceerd, en een kast waar het geld in lag werd met de sleutel geopend. De voorman, die het geld omstreeks 3 uur in de kast gelegd had, de zaak ge sloten had en later terugkeerde, merkte dat alles verdwenen was. De politie heeft later enkele personeelsleden op het ter rein gefouilleerd, maar dit leverde niets op. Mijnontploffing in Zuid-Afrika: 26 doden In een goudmijn nabij Johannes burg zijn gisteren twintig kisten dynamiet ontploft op een diepte van ongeveer 150 meter onder de grond. Volgens de laatste berich ten zijn 22 Afrikanen en vier blan ken omgekomen. Vrijdagavond waren 43 Afrikaan se en zeven blanke mijnwerkers in ziekenhuizen opgenomen, die dode lijke gassen hadden ingeademd. De goudmijn ia gelegen in Zuid- Roodepoort, ongeveer zestien kilo meter van Johannesburg. Een mijnwerker verklaarde, dat op het tijdstip van de ontploffing mogelijk 200 mensen in de mijn aan het werk waren. Een functionaris van de mijn ver klaarde. dat het wel twee of drie dagen zal duren alvorens het Juiste aantal doden bekend is. Hij meende, dat men waarschijnlijk nooit te weten zal komen wat er is gebeurd. Wordt Jan Duiveman regisseur bij NCRV? (Van onze Enschedese correspondent) De kans is zeer groot, dat een van de beste krachten van het opera-gezel schap Forum te Enschede de bekende baszanger Jan Duiveman Enschede en daar mee Forum binnenkort gaat ver laten. De heer Duiveman heeft van de N.C.R.V. een aanbieding gekregen om regisseur in de afdeling dramatische kunst te worden. Hij zou speciaal be last worden met de regie van opera voorstellingen. Onderhandelingen tus sen Jan Duiveman, de directie van Forum en de N.C.R.V. verkeren op het ogenblik in een vergevorderd stadium. Volgende week wordt een beslissing verwacht. Tachtig cent per stuk voor de eerste tomaten (Van onze Haagse correspondent). Gisteren bracht de Westlandse tuin der T. v. d. Knaap Pzn. de eerste to maten van dit jaar aan de veiling te Kwintsheul. Het waren 12 stuks, waarvoor de firma W. Heemskerk te Amsterdam 80 cent per stuk voor betaalde. Val van dertig meter De 30-jarige A. C. van der Waal, afkomstig uit Rotterdam is gistermor gen dodelijk verongelukt. Hij viel van een ongeveer 30 meter hoog- statief van een stalen bouwconstructie,^ de Hun- zecent-rale, de nieuwbouw van het pro vinciaal elektriciteitsbedrijf aan het Winschoterdiep te Groningen. Het on geluk gebeurde toen hy een stuk touw wilde pakken en daarbü misstapte. De man was op slag dood. Het stoffeiyk overschot is door de GGD overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Groningen. Advertentie Uw giroboekje, chequeboekje, de afreke- ningsstaten en kennisgevingen van af- en bijschryvingen in één map, van 13 x 31 x 5 cmf 2.45 Zelfde model, geheel met kunstleder beplakt f 3.95 Haarlemmerstraat 167171 Oplossing: Broodnodig PICTOGRAM m. BINNENLAND In Drachten is gistermiddag het 4- Jarlg meisje Sjoeke Bouma in een gracht dichtbij de ouderlijke woning verdronken. Het kind, dat bij het spelen ln het vrh diepe water langs de Groene Zoom moet zyn geraakt, werd door een buurvrouw ontdekt. Het is nog naar het ziekenhuis vervoerd, maar de levensgeesten bleken reeds te zyn geweken. By K.b. ls benoemd tot gewoon hoog leraar ln de afdeling der scheeps- en vllegtulgbouwkunde aan de Technische Hogeschool te Delft om onderwijs te geven ln de scheepsbouwkunde ir. J. Gerritsma, voordien wetenschappelijk hoofdambte naar ln bovengenoemde afdeling. Gistermiddag ls ln het Wllhelmlna- gasthuls te Amsterdam overleden de 58- jarlge advocaat en procureur mr. dr M. Bouwman uit Zandvoort. Hij was gister ochtend ongeveer kwart voor twaalf op het kruispunt Vijzelstraat-Herengracht met zyn bromfiets ln botsing gekomen met een vrachtwagen en met een schedel- baslsfractuur naar het ziekenhuis over gebracht. Een bedrag van ongeveer 9000 gulden ls vannacht ontvreemd uit een kluis van de Noord-Nederlandse Eierhandel aan de Prof. van Hallstraat te Groningen. De da- der(s) van deze diefstal zyn net gebouw binnengekomen door het verbreken van een glasruit, waardoor zij in de kelder van het gebouw kwamen Daarna is de glas ruit tussen het magazijn en het kantoor vernield. De kluis 6tond ln het kantoor. Alle daarin aanwezige geld ls verdwenen. BUITENLAND Een sneltrein uit Körsör ls gister avond laat by Hedehusene, een plaatsje ongeveer dertig km. ten westen van Ko penhagen, achterop een andere personen trein uit de richting Kalundborg gereden. Twee mensen de machinist van de sneltrein en zyn helper zyn om het leven gekomen en zestig gewond, van wie 25 zwaar. Het Huls van Afgevaardigden van Cy prus heeft zich uitgesproken voor aanslui ting bij het Britse Gemenebest. Britse douane- en politiepersoneel heeft op de luchthaven van Londen en te Dover tien mensen aangehouden die er van worden verdacht betrokken te zijn bil een Internationale organisatie voor het smokkelen van horloges. Naby Gloucester ls vrijdag een bark ln de monding van de Servern ln West- Engeland op een zandbank gelopen en ge kapseisd. De vijf opvarenden worden ver mist. De Franse minister voor Culturele Zaken, André Malraux, heeft de 53-Jarlge Balthazar Klossofskl de Rolla. bekend on-, der zyn schlldersnaam Cas Balthus, be noemd tot directeur van de Franse Acade mie voor schone kunsten ln Rome. Balthus is een abstract schilder. Deze benoeming betekent een breuk met de traditie, want het was tot nu toe gewoonte om een fi guratief schilder deze post te geven. 2-en federale rechter heeft een wet van de Amerikaanse 6taat Alabama welke discriminatie Jegens negers Inhield, on grondwettig verklaard. In de wet waren de stadsgrenzen van Tspskegee herzien waar door vrijwel alle negers van hun kiesrecht werden beroofd. De Britse generaal Sir Bernard Paget, die in april 1940 de Britse strijdkrachten ten zuiden van de Noorse plaats Trond- helm leidde en deze troepen via de ver woeste haven van Andalsnes wist te eva cueren. ls op 73-Jarlge leeftyd te Peters- field in Hampshire aan een hartaanval overleden. Later ln de oorlog was hij op perbevelhebber van de strijdkrachten ln Groot-Brlttannlë. De Zweedse regering heeft geweigerd Teferl Tsjareoe, voormalig gezant van Ethiopië in Stockholm, uit te leveren aan de Ethiopische regering. Zoals bekend was Tsjareoe de enige Ethiopische diplomaat, die indertyd openiyk zyn instemming be tuigde met de opstand tegen Keizer Halle Selassie in december. De Zwitserse regering heeft contact opgenomen met de Amerikaanse regering naar aanleiding van de benoeming van Earl Smith tot ambassadeur van de V.S In Bern. Smith was ambassadeur op Cuba, toen de dictator Bastista daar aan de macht was. en hij zou met diens bewind hebben gesympathiseerd. De Zwitserse re- ?:erlng ls aoor deze benoeming in ver- egenheid gebracht, daar zij thans de Amerikaanse belangen op Cuba behartigt. De teraardebestelling te Lissabon van Joan Jose d'Nasclmento Costa, ln le ven derde stuurman van het passagiers schip „Santa Maria", die door de rebellen onder kapitein Galvao bij de overmeeste ring van het schip om het leven werd ge bracht. ls door naar schatting tachtig duizend Portugezen, o w. verscheidene mi nisters. by gewoond. Op de kist was de keten gelegd van de orde van de toren en het zwaar („toree e espada"), de hoogste Portugese onderscheiding, die aan Costa na zyn dood werd toegekend. Een Britse Jury, bestaande uit elf mannen en een vrouw, heeft gisteren de Amerikaanse sergeant van de luchtmacht Boshears niet schuldig verklaard aan moord op het 20-Jarige meisle Jean Con stable. Het ïyk van dit meisje werd ln de nieuwjaarsnacht ln een greppel by Chelms ford, Oost-Engeland. gevonden. Het on derzoek leidde tot de arrestatie van de Amerikaanse sergeant. 60 seconden om dit „woordbeèld" te ontraadselenof I seconde om de oplossing te lezen l ZATERDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sacrum" „Bomen sterven staande". 8 uur nam. StadsgehoorzaalLustrumviering „De Stalen Band". 7.30 uur nam. Zoeterwoudseweg 1 (recreatiezaal H.C.- W.)Receptie vierde lustrum „De Stalen Band". 2.304.30 uur nam. Luxor-theater: Byz. kerkewerk herv. gemeente. 10.30 uur voorm. Ons Centrum (Hooigracht 84): Huma nistisch Verbond. Spr. mevr. mr. H. Sln- ger-Dekker 10.30 uur voorm. MAANDAG SchouwburgAbonnementsvoorstelling Toneelgroep „Theater" „De Koningin en de rebellen" 8 uur nam. Stadszaal (foyer): K. en O. Causerie Slmon de Waard over Tsjecho-Slowaklje. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Interscholaire Kulturele ontmoeting. 7.30 uur nam. Zomerzorg: Jaarvergadering Vola. 8 uur nam. DIN8DAG SchouwburgAbonnementsvoorstelling Toneelgroep „Theater" „De Koningin en de rebellen". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Concert Rob. Alexander Bohnke voor L.K.K. „Voor Al len". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Ambachtsschool: K. en O.-cursus auto techniek voor beginners olv. J. van Wijk. 7.30 uur nam. Het Gulden Vlies: Ver. tot Bevordering van de Welsprekendheid. 8 uur nam, Hoogl. Kerkgracht 44: Leldse Jeugd- actie. Spr drs. W. Hoebink over cultuur ln de wereld van alle dag. 8 uur nam. Nieuw Minerva: Receptie 40-jarlg be staan Schildersbedryf Joh. W. Harting en Zn. 35 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sacrum" „Bomen sterven 6taande". 8 uur nam. Oegstgeest: (Wde Zwljgerkerk) Vlron. Spr. mr. A. F. Leemans over Israel. 8 uur nam. DONDERDAG Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sacrum" „Bomen sterven staande". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O. R'dams Phllharm Orkest o.l.v. Jean Martlnon. 8ollst R. A. Bohnke. 8 uur nam. Gerecht 10: K. en O.-cursus Planten en Bloemen, olv. W. R. Oudshoorn. 8 uur nam. VOOR HEDENAVOND: VARA: 14.05 Voor de Jeugd. 14.40 Pro- menade-ork. en solist. 15.30 Boekbespr. 15.50 Omr. ork., klein koor en solist. 16.40 Wereldkamp. hardrijden op de schaats ln Göthenborg. 16.50 Van de wieg tot het graf praatje. 17.05 Jazzmuz. 17.35 Act. 18.00 Nws. en comm. 18 20 Lichte muz. 18.35 Zigeunerork. en soliste. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passapartout bij gaslicht, praatje. 19.40 Leven en dood ln de By bel. lezing. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Socialistisch comm. 21.30 Lichte muz. 22.00 De Venus van het Capitool, hoorsp. 22.21 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Cabaret. 23.05 Opsporing verzocht. 23.25 Gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 14.00 Amateursmuz. 14.25 Lichte muz. 14.50 Gram. 15.10 Franse les. 15.30 Amateursprogr. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. octet. 16.50 Sportultz. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Kunstkron. 18.30 Gram. 18.45 En nu mijn geval, vragenbe- antw. 18.55 Wereldkampioensch. hardry- den op de schaats te Göthenborg. 10.00 Nws 19.10 Act. 19.25 Memorandum. 19.30 We reldkampioensch. hardrijden op de schaats te Göthenborg. 19.40 Gram. 19.50 Licht baken. lezing. 20.00 Omr. ork. en solist. 21.00 bent toch ook van de partij?, le zing. 21.10 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag ln. 23.00 Meesterwerken v. d. religieuze muz., lezing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00-17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weekoverz. AVRO: 20.20 Muzik. progr. 20.35 Televlzler. 20.45 Amus. progr. 21.20 Muzik. show. 21.40-22.20 Televisie film. VOOR ZONDAG 11 FEBRLAltl Hilversum I. 402 m. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Voor het platte land, lezing. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Gees telijk leven, toespr. 10.00 Pianorecital. 10.30 Gevar. progr. AVRO: 12.00 Gram. (12.30-12.35: Sportsplegel)13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Knipperlicht. 13.55 Rep. Hardrijden op de schaats te Göthenburg. 14.10 Kunstkritieken. 14.50 Kamermuz. 15.25 Gitaarspel. 16.00 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Ge var. progr. 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nws., sportultsl. en sportjourn. VPRO: 18.30 Doopsgez. Kerkdienst. IKOR: 19.00 V. d. jeugd. 19.30 De open deur, lezing. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Het vreemde avontuur, hoorsp. 21.10 Gram. 22.00 Klass. gram. 22.30 Nws. en meded. 22.45 Journ. 23.00 Pianospel. 23.15 Sport ultsl. 23.20 New York calling. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 8.00 Nws. 8.16 Gram. 8.26 Inlei ding Hoogmis. 8.30 Plechtige Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Gram. 10.00 Convent van Kerken: Kerkd. NCRV: 11.30 Gram. 11.45 Kamermuz. KRO: 12.15 Bultenl. comm. 12.25 Brabants ork., man nenkoor en alt. 12.40 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing. 13.10 De Wadders, hoorsp. 13.30 Lichte muz. 13.50 Boekbespr. 14.00 Voor de Jeugd 14.30 Utrechts Steaeiyk ork. 15.15 Gram. 15.25 Wat ons bezig houdt, lezing. 15.35 Muzikale aspecten, muz. lezing. 16.00 Sport. 16.30 Vespers IKOR: 17.00 Jeugd dienst. 18.00 Het geladen schip, lezingen. 18.30 De kerk aan het werk. lezing. 18.40 Progr. over Jeugd en oecumene. NCRV: 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Gewyde muz. 19.30 Weg en werk der kerkhervor mers. lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Licht progr. 20.30 Wij en Zij, gesprek. 20.35 Bel Canto. 21.30 Het dunne alibi, hoorsp. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondcollege; radlolessen. 23.00 Avondgebed. 23.15 Me- tropole ork. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. Radlo-Bloemendnal 6.30 uur ds. G. Toornvliet; 11 uur ds. G. Toornvliet - uit zending van dienst voor belangstellenden op 12-2-1961; 12.15 uur ds. A. Vos te Wassenaar - uitzending Jeugd-Appel- Dienst Amsterdam, gehouden op 8 januari 1961: 2 45 uur kinderdienst; 3.30 uur prof. dr. J. H. Bavinck te Amsterdam. TELEVISIEPROGRAMMA RKK: 11.30 Plechtige Hoogmis. NTS: 14.30-15.45 Eurovisie: wereldkampioensch. cross-cycling. 15.50-16.40 Eurovisie: Bloe mencorso ln San Remo. VPRO: 20.00 Do cumentaire. 20.10 Ballet. 20.40 Drie varia ties op het thema v. d. liefde. NTS: 22.00 Sportact. In den Vergulden Turk: Leldse Assuran tieclub. Spr. mr. K. Molenaar over Trans portverzekering. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed olv. prof. dr. A. J. Rasker. M.m.v. Betty van Woerden. 7.15-7.50 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Cebuto-reisavond. 8 uur nam. Zomerzorg: Kynologenver. „Rynland". Spr. dr. A. W. M. Brooymans over de voe ding van de hond. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Ars Aemu- la Naturae" Werkd,: 104 uur; 's zon dags 14 uur (t/m 20 februari) Ryksmuseum Geologie en Mlnernlogle v d Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u BIOSCOPEN Trianon: "La verlté". 18 Jaar. Werkd 2.30. 7 en 0.15 uur; zondag 2.16, 4.30. 7 en 9.15 uur. Studio: „Mr. Carlton-Browne van Bui tenlandse Zaken". Al. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Psycho". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Betaal of sterf". 18 jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: "East of Eden". 14 jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 4.45. 7 en 9.15 uur. Voor de Jeugd zaterdag en zondag 2.30 uur „Trouwe kameraden". Donderdagcyclus „Moord in de Rue Morgue". Rex: „Meisjes van de Mambobar". 18 jr. Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Het lokkende moe ras". Astra-theater Wassenaar - Vrijdag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur - maandag 8 uur „Naar het middelpunt der aarde". 14 jaar. Dinsdag - woens dag - donderdag 8 uur „De herberg van het zesde geluk A l. Zondag en woens dag 2.30 uur „Vlaskop Smiley". A.l. Geopend Apotheek Tot Hulp der Menschheid. Hooigracht 48. telef. 21060. Bovendien ls geopend tot zaterdagmid dag 6 uur Apotheek Kok. Rapenburg 9, telef. 24807 De Oegstgeester Apotheek, Wllhelmlna- park 8. telef. 26274 is 's zondags geopend van 12-13 en 's avonds na 18 uur WEEKEINDEDIEN8T DER TANDARTSEN Voor spoedgevallen neemt waar tand arts Van Wlckevoort Crommelln, telef. 22468. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zyn van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de doktoren Wy- dlcks, telef. 30177; Van Alphen. telef. 22268: Van Leeuwen, telef. 20412; Meel, telef. 22522 en Stoffers, telef. 26193. Te Oegstgeest de doktoren Hugenholtz sr en Jr., telef. 20300. BH geen gehoor b(| Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op ^ktersteleioon 22222. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.20 Verz. progr. 13.10 Kritieken. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Klankb. 14.40 Praatje. 15.00 Wenken voor de tuin. 15.30 Ork. conc. (16.30-16.45 Lezing). 17.15 Rep. Koninkl. reis naar Pakistan en India. 17.45 Gram. 18.00 Voor de kind. 18.50 Praatje. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. en journ. 19.45 Lichte muz. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsd. progr. 21.25 Llef- dadlgh. oproep. 21.30 Hoorsp. 22.00 Inter view. 23.00 Nws. 23.10 Recital. 23.50 Epi loog. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.51 Ka mermuz. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 in. 12.30 Kerkd. 12.55 Progr. overz. 13.00 Verz. progr. 14.15 Gevar. progr. 14.45 Hoor spel. 15.15 Hoorspel. 15.45 Hoorspel. 16.15 Filmprogr. 17.00 Ork., koor en sol. 18.00 Vakantieherinneringen. 19.00 Lichte muz. 19.30 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Hoor spel. 20.35 Verz. progr. 21.30 Samenzang. 22.00 Gevar. progr. 23.00 Zangrecital. 23.30 Nws. 23.40 Gram. 0.50 Meditatie. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 ni. 12.00 Ork. conc. 13.00 Nws. 13.10 Ope- rettemuz. 14.30 Kamermuz. 15.00 Amus. muz. 16.45 Dansmuz. 18.15 Ork. conc. 18.35 Zangrecital. 19.00 Nws. 21.15 Lichte muz. 21.45 Nws. 22.15 Gevar. muz. 23.00 Dansmuz. 23.15 Amus. muz. 24.00 Nws. 0.05 Ork. conc. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.30 Hoor spel. 15.30 Der Schauspleldirektor, ko mische opera. 17.45 Ork. conc. 19.35 Lich te muz. 20.00 Hedendaagse Franse musici, 21 00 Hoorsp. 22.35 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Verz. progr. 12.15 Amus. muz. (Om 12.30-12.35 weer ber.). 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Gram. 15.30 Sportultz. 17.00 Sport en nws. 17.10 Gram. 17.45 Sportultsl. 17.50 Gram. 18.00 Planorecital. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Ork. conc 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. 484 in.: 12.00 V. d. landb. en gram. 13.00 Nws. 13.15 Verz. progr. 14.20 Verz. progr. iverv.). 16.45 Verz. progr. (verv.). 17.00 Nws. 17.35 Gram. 17.45 Ork. conc. 18.50 Gram. 19.30 Nws. 20.30 Gram. 21.45 Gram. 22.55 Nws. 2300 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 20 FEBRUARI Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws.,Daarna: Orgelspel. 8.35 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9 35 Waterst.). VPRO: 10.00 Morgenwydlng. VARA: 10.20 Gram. 11.20 Voordr. 1140 Vierhandig pianospel. 12.00 Lichte muz 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Voor het platteland, praatje. 12.38 Gram. 13.00 Nw6. 13.15 Voor de middenstand, lezing. 13.20 Hammondorgelspel. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14.00 Cello en plano. 14.30 Heer van goeden huize, hoorsp. 16.30 Ork. en koor. 16,05 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.05 Oude liedjes. 17.20 Gram. 17.30 Planoduo. 17.50 Milit. comm. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lich te muz. 18.50 Act. 19.00 Pari. overz. 19.15 Regerlngsultz.: Tom Lodewijk, Hoofd afd. Publiciteit van de Stichting Bevordering Bescherming Bevolking spreekt over het onderwerp Reorganisatie. 19.30 Gevar. pro gramma. 21.30 Lichte muz. 21.55 Act. progr. 22.30 Nws. 22.40 Omr. ork. en sol. 23.40 Gram. 23.45 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8 15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V d vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Geesteiyke liederen. 11.30 Quiz. 12.05 Klaveclmbelrecltal. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12 53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Volksmuz. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Ge var. progr. fherh.). 15.30 Gram. 16.00 By- beloverdenklng. 16.30 Kamermuz. 17.00 V d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz.Het onderwijs ln het centrale bergland van Nederlands Nieuw-Gulnea, door N. van der Stoep. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit, lezing. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.20 Morgen zie lk Ie weer. hoorsp. 2120 Pianorecital. 22.00 Volk en Staat, pari. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Muzikale lezing. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lyn van 1820 uur) I: Mily Balakirev; Rusland, symphonlsch gedicht. Philharmonla Orkest olv. Lovro von Matacic. II: Alexander Glazounov. De Jaargety- den. Ballet op. 67. Winter. Lente. Zomer. Herfst. l'Orchestre de la Soclété des Con certs du Conservatoire de Paris olv. Albert Wolff. Ill: Aram Khatchaturlan. Concert voor piano en orkest. Allegro maestoso. Andan te con anlma. Allegro brillante. Moura Lympany, piano. Pnilharmonisch Orkest van Londen o.l.v. Anatole Fistoularl. IVNlcolai Miaskowsky. Concert voor cello en orkest op. 66. Lento ma non troppo - Andante - Tempo I Allegro vi vace - Piü marcato - Meno mosso - Tem po I T Piü largamento - Andante semplice e tranqulllo - Tempo I - Piü tranqulllo - Cadenza - Lente come prima. Mtlslav Ros- tropovitch, cello. Philharmonla Orkest olv. Sir Malcolm Sargent. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Lichte muz. 20.40 Documentaire. 21.10 Voordr. 21.25 Fllmreportage. 22.05 Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14,10 Gram. 14.40 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 17.30 Zangreci tal. 17.45 V. d. oudere luisteraars. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Ge var. progr. 21.30 Hoorsp. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Lichte muz. 13.00 Gram. 13.25 Voet- balwedstr. 13.31 Gevar. muz. 14.00 Gevar. progr. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.45 Muz. bij het werk. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Uitsl. races. 17.48 Gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.25 Sport. 20.31 Vragen- beantw. v. teenagers. 21.00 Gevar. progr. 21.31 Gevar. muz. 22.00 Gevar. progr. 22.31 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Lichte muz. 0.55-1.00 Nw6. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Amus. muz. 17.00 Nws. 17 45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Ork. conc. 21.45 Nws. 22.15 Jazzmuz. 23.00 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weer ber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.30 Gram. 13.50 Gram. 14.25 Gram. 14.30 Hoorsp. 16.00 Orgelspel. 16.15 Ork. conc. 17.30 Gram. 18.05 Kamermuz. 19.00 Nws. 20.00 Ork. conc. 23.10 Solistenconc. 23.35 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 lil.: 1200 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 V. d. landb. 1242 Gram. 12 50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koer sen. 16.06 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17 15 Gram. 17.45 Franse les. 18.00 Gram. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Koorzang. 20.00 Twee violen en pla no. 20.45 Kunstkaleldoscoop. 21.00 Flult- recltal. 21.20 Liederen. 21.30 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Gedachtenwlssellng. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m.: 12.40 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.20 Ork. conc. 14.50 Gram. 16.07 Gram 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 He dendaagse Belgische muz. 18.45 Gram. 19.30 Nws. 21.15 Disco-Club. 22.10 Jazz muz. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2