^iéë GENIET VAN'N Blijde dag voor zwemmend Boskoop LOEMOEMBA's ONGEDULD WERD HEM TENSLOTTE NOODLOTTIG Mr. J. R. de Groot tot directeur Univ. Bibliotheek benoemd WSII „Libelle" bracht eerste show in dit seizoen te Leiden Eerste paal voor de afbouw van het zwembad SS-moordenaar Chmielewski zegt zicli weinig meer te herinneren Avonturier was geen man voor moeilijkeconstructieve taak Amateurs presenteerden zich op concours St. Bavogroep Ter Aar LONDEN STELDE BELANG IN TOP-OVERLEG VAN DE ZES DINSDAG 14 FEBRUARI 1961 Tot directeur van de Leidse Universiteitsbibliotheek is benoemd mr. J. R. de Groot, die sedert 1 januari 1960 de functie van waarnemend bibliothecaris bekleedt. Hij vervult door deze benoeming de vacature die ontstond door het overlijden van dr. A. Kessen. De heer de Groot, die op 8 december 1918 te Alkmaar werd geboren, bezocht het Murmellius-Gymnasium aldaar en studeerde vervolgens rechtsgeleerdheid aan de Universiteit van Amsterdam, al waar hij in juli 1941 de meester-titel be haalde. In de periode 19411950 was hij ad vocaat en procureur te Alkmaar en te vens werkzaam onder meer als weten schappelijk ambtenaar van het Open baar Ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Alkmaar. In 1950 werd hij wetenschappelijk ambtenaar bij het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumen tatie te Amsterdam. Hij bleef op dit Instituut werkzaam tot december 1958, toen hij wetenschap pelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de bibliotheek van de Rijks universiteit te Leiden werd. Een jaar later werd hü onderbibliothecaris in vaste dienst. Mr. de Groot heeft o.m. vele artikelen in de Winkler Prins Historische Ency- Vele wandeltochten in Leiden en omgeving Op de eerste vergadering van het nieuwe bestuur van de Wandelkring Leiden en Omstreken werden de func ties als volgt verdeeld: voorzitter, de heer C. A. J. Gothelp (WSV „Da Vlam") secretaris, de heer A. van Heusden (in dividueel lid), Juliana van Stolberghof 37, Leiden: penningmeester, de heer W. van Eist (WSV „DVO", Hillegom); 2de voorzitter, de heer K. Sebel (individueel lid)pers- en propaganda, de heer J. P. Woordes (WSV „W.I.K."). Het wandelprogramma voor het ko mende wandelseizoen werd definitief sa mengesteld en luidt thans als volgt: 11 en 12 maart: wandeltochten van „WIK" Leiden; 25 en 26 maart: Jubileumtoöh- ten van „DSB", Leiden; 8 en 9 april: wandeltochten „DVO", Hillegom: 22 en 23 april: wandeltochten RKWSV „De Rippers" te Rijpwetering; 29 en 30 april: De Flierefluiter-tochten te Leiden; 1 mei: Kringwandel tochten in samenwer king met de Ver. „Koninginnedag" en de Leidse Jeugdactie; 6 mei: Bevry- dingstooht van „Sempre Avanti" te Al phen; 13 mei; Jubileumtocht WSV „De Vlam' 'te Leiden; 20, 21, 22 mei: „OGV"- tochten te Alphen; 27 mei: „Hyacintha- tocht" te Noordwijk; 5-10 juni: Avond- vierdaagse-wandelkring-Leiden; 17 juni: Kringwandeltocht ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de Leidse Sportstichting; 1 en 2 juli: nationale wandeltochten van „DSB"; van 1 op 2 juli traditionele nachttocht „DSB" te Leiden e.o.; 4 augustus: Kringwandel tochten. In samenwerking met de Ver. v. Vreemdelingenverkeer worden in ver schillende gemeenten de traditionele Corso-tochten georganiseerd; 2 en 3 sep tember: „Rijnstreektochten WSV „Zwie ten" te Zoeterwoude; 16 september: WSV „Hollandia'-toohten te Alphen; 7 oktober: traditionele Kring Hutspot wandeltochten te Leiden, verzorgd door de WSV „Zwieten"; 18 november: Kring Sint-Nicolaastochten in verschillende gemeenten. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Martien Johannes, zn van J. Kok en J. M. C. Leugerlng; Hendrik Claudio, zn van A. Bizzoni en S. Brouwer, Arno Robert ,zn van G. J. Mentink en G. Brouwer; Arie, zn van A. Kromhout en T. van Soeren; Maria Bernadette, dr van A. G. J. M. Oor ver en M. J. van Loon; Roland Mark, én van C. E. Snel en J. M. van Leeuwen; Ro bert Johannes, zn van H. R. Tegelaar en E. van der Lucht; Robertus Petrus Maria zn van P. J. Molenkamp en A. M. Kop pers; Petrus Johannes, zn van J. J. Smet en M. M. Hoogenboom; Diana Johanna, dr van P. D. van Zeist en J. Nieuwenhui- zen; Margaretha Maria, dr van J. C. M. van der Meer en G. C. van der Post; Leen- dert, zn van P. van der Plas en M. Hoge- wonlng; Wilhelmina Sophia, dr van M. H. van Leeuwen en D. Kleljn; Janine, dr van W. T. Duijff en E. Benders; Geertruida, dr. van C. H. Mens en J. ten Donkelaar; Kathartna Maria, dr van P. A. van Bins- bergen en A. J.. Legerstee; Marcellino Cor nells Maria, zn van C. Bolleboom en M. G. H. de Veld; Walter, zn van L. Landes- bergen en J. Arnoldus; Johanna Petro- nella, dr van H. H. van der Melj en L. Kramer; Pleter Herman, zn van P. H. van den Berg en J. Warmerdam; Anna Maria, dr. van J. E. Geuchles en A. M. Kuyken; Johannes Maria, zn van T. M. van Schalk en J. G. van der Voort. GETROUWD J. H. Berendsen en A. van den Ende. OVERLEDEN R. Visser, 80 Jaar, vrouw; J. ter Wal, 72 jaar, echtgen. van S. Engelsman; W. Hel- fensteljn, 5 maanden, zoon; M. T. Gotten- bos, 59 jaar, echtgen. van J. T. Schroder. Zomercursus der Ned. Universiteiten De internationale zomercursus voor de gezamenlijke Nederlandse Universi teiten, die sinds 1953 ieder jaar door de Netherlands Universities Foundation for International Co-öperation (Nuffic) wordt georganiseerd, zal dit jaar van 11 tot 27 juli aan de Universiteit van Am sterdam worden gehouden. Het schema voor deze cursus luidt: „Nationale waar den in een wereldgemeenschap". clopedie geschreven, evenals artikelen over de beoefening van de contempo- raire historie in de N.R.C., Een bron- nenpublikatie over de Duitse recht spraak tijdens de Duitse bezetting is in voorbereiding. ..«F BEGIN ER NU MEE (Van een bijzondere medewerker) Een eerste voorjaarsshow is als een krokus in een wintertuin. Al is de lente nog ver verwijderd, alleen al het zien van de vlotte mo dellen, vervaardigd uit soepele weefsels en frêle kleuren, doet hart verwarmend aan. Het dames weekblad „Libelle", bracht gistermiddag en tweemaal 's avonds in de Stadsgehoorzaal haar eerste show in dit seizoen voor het voetlicht, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. De collectie, die door vijf mannequins werd gebracht, was samengesteld uit modellen waarvan knippatronen ver krijgbaar zijn en grotendeels vervaar digd uit katoenen stoffen. Van dit materiaal worden simpele streepjes voor een strandjurkje tot prach tige jacquards voor een avondtoilet ge weven. Men ziet naast bloemen, veel abstracte dessins in de fraaist gecom bineerde kleuren. Spectaculaire modede tails waren er niet aanwezig. Voor het merendeel zit de taille al of niet voor zien van een ceintuur op de natuur lijke plaats. De rokken zijn strak en vrij kort. De hoogzomer jurkjes hebben bolstaande, op vlieseline verwerkte rok ken. De show opende met een collectie geruite blousons, waaronder shorts, pan talons en rokken getoond werden in mooie bijpassende tinten. Japonnen met jasjes, blijken nog steeds een ideale dracht. Ze werden getoond in zowel getailleerde als losvallende mo- Franse soldaat vermoordde advocaat van nationalisten Zaterdag is in Parijs een korporaal van het leger aangehouden, die bekend heeft op 25 januari in Algiers de 32- jarige Franse advocaat Pierre Popie te hebben vermoord. Deze was als verde diger van mohammedaanse nationalisten opgetreden en was voorstander van een Algerijns Algerije. De korporaal, die verklaard heeft dat hij betaald is door een uiterst rechtse organisatie, zou drie medeplichtigen hebben genoemd een soldaat, een Europese burger en een vrouw. De gearresteerde is naar Algiers over gebracht. dellen. Ook werd onder de jasjes vaak een rok met een imprimé blouse gedra gen. Een mooie combinatie was een beige pakje met een groene gebloemde blouse, waarvan de kraag over het jasje viel. Lindegroen is zeer en vogue in de aan staande zomer. Er waren in deze kleur verscheidene pakjes en japonnen. Vermeldenswaard is een gebloemde zo merjurk, voorzien van een grote witte kraag, waarop uitgeknipte bloemen in genieus waren verwerkt. Er vielen twee bruidjes te bewonderen, de romantische in een japon van wit organdie, met klei ne roze roosjes bewerkt en de praktische in een ivoorkleurige jacquard japon met bijpassende mantel. Enkele groot-avond- toiletten. w.o. een zeer exotisch model, bestaande uit een goudbrokaten rok en fluwelen decolleté werden tot besluit ge toond. De show werd toegelicht door mej. G. de Zoete, terwijl de heer H. Nina- ber voor de n. .zikale omlysting zorgde. Hedenmorgen om 11 uur heerste op het wethouders van Boskoop, de heren J. C. terrein van het Boskoopse zwembad. ge> legen aan de Zijde, een bedrijvige druk te. Oorzaak was het plechtige staan van de eerste paal voor de afbouw van het gemeentelyk zwembad door de burge meester van Boskoop, mr. dr. E. P. Ver kerk. Hiermee wordt definitief een einde ge maakt aan de onzekerheid omtrent de totstandkoming van het gehele zwem bad, nadat sedert het einde van het sei zoen 1955 elke officiële gelegenheid tot zwemmen in het waterrijke Boskoop had ontbroken. Dit jaar gereed? Tal van genodigden hadden zich ver zameld op het terrein. Behalve de beide „onbelangrijk lid van de SS" Te Ansbach, waar hij berecht wordt wegens zijn activiteiten als commandant van het onder-kamp Gusen I van het complex Mauthau sen, heeft Kurt Chmielewski giste ren verklaard, dat hij ..slechts een onbelangrijk lid van de SS" was. Chmielewski wordt beschuldigd van wreedheden en moord op duizenden gevangenen van zijn deel van het concentratiekamp Mauthausen. Chmielewski, thans 57 jaar en eens beeldhouwer van beroep, ontkende dat hij gevangenen door middel van de „wa terkuur", die in de winter werd toege past op gevangenen in een ijskoude cementen kelder, om het leven had ge bracht. Hij wist zich van zijn kamp tijd vrijwel niets meer te herinneren en zei altijd de orders van zijn meerderen te hebben opgevolgd. Chmielewski erkende dat vele trans porten gevangenen „nogal in slechte toestand" in zijn kamp aankwamen, en dat van een transport Russische krijgs gevangenen onderweg zestig tot zeven tig man om het leven waren gekomen. Een enkele maal, zei hy, had hij ter handhaving van de discipline weieens gevangenen gestraft zonder dat hij daarvoor toestemming had gevraagd. „Het aantal gevangenen was soms zo enorm groot, dat het mij onmogelijk was myn meerderen toestemming te vragen voor de straffen die ik moest uitdelen om de toestand meester te kun nen blijven", aldus Chmielewski. In de winter stierven doorgaans 30 tot 40 gevangenen per dag aan honger en kou, zei hij, maar dat er in Gusen I 10.000 gevangenen waren overleden de „dodenboeken" geven dit getal aan trok hy in twijfel. Er zijn zeventig getuigen opgeroepen en het proces tegen Chmielewski zal vermoedelijk een tot twee maanden du ren. Patrice Loemoemba is gestorven zoals hij het altijd heeft gewild: op gewelddadige wijze. Deze dorpeling uit de oorlogszuchtige stam der Moetetela's in het oerwoud van Kasai, die de kans kreeg door gestage arbeid Kongo „omhoog te stoten in de vaart der volkeren" was geen man voor een moeilijke, constructieve taak. Zijn leven ging ten onder in een reeks zelfgezochte avonturen. Zijn brandend ongeduld maakte hem totaal ongeschikt voor een rol a la Ghandi in India, ofschoon hij van zichzelf verklaarde, dat hij Afrika's Ghandi wilde zijn. Voor sommigen was hij verlosser', voor anderen ,een duivel' Van februari 1960 tot aan zijn dood beleefde Loemoemba achtereenvolgens: gevangenisstraf wegens verduistering, uit zijn gevangenis (in Katanga) geroe pen om de onafhankelijkheid van zijn land te helpen voorbereiden, hij werd daarop de meest vooraanstaande bin nenlandse leider, kreeg van Koning Boudewijn het Grootkruis in de orde van Leopold, werd met alle eer ontvan gen in de Verenigde Staten. Canada, Engeland, Marokko en Tunesië en nog een half dozijn andere landen, werd ontslagen als premier, gevangen gezet, vluchtte tweemaal en stierf tenslotte door de handen van vijandige dorpelin gen. Het was Loemoemba's lot liefde en haat op te wekken. Voor zijn aanhan gers was hij een patriot, de verlosser, de „Geeorge Washington en Abraham Lin coln van Kongo". Voor zijn tegenstan ders was hij de agitator, een dictator, een krankzinnige, een communist en een dief. Zijn vijanden beschouwden hem als de duivel zelf. Zij beschuldigden hem van grenzeloze eerzucht, wreedheid en het totaal negeren van 's lands werke lijke belangen. De Katangese regerings leider, Tsjombe, noemde hem eens een „communistisch agent". „Hij wil het hart van Afrika voor de Russen ope nen. Wij zullen dat nooit toelaten," aldus Tsjombe. Loemoemba's carrière begon in 1945 toen hij beambte op het postkantoor in Stanleystad werd. Elf jaar later was hy Onder het motto „Amateurs presente ren zich" hield de St.-Bavogroep van de verkenners voor de derde maal in het Parochiehuis te Langeraar een ama teurconcours. Aan het begin van de avond sprak hopman T. Hoogervorst een welkomst woord o.a. tot aalmoezenier Meyer, de juryleden Muller, Koren en De Vries, en de deelnemende solisten en ensembles. Vijfenveertig personen werkten mee aan deze wedstrijd. Conferencier Henk Borst zorgde voor een geslaagd begin. We mogen hem trou wens een extra pluim niet onthouden, want op voortreffelyke wijze was hy de gehele avond de verbindende schakel tussen het optreden van de verschillen de deelnemers. Achtereenvolgens kon men luisteren naar accordeonisten, liederen bij de gi taar, enkele bands, een zangsolist en de clamatie. De jury heeft geen gemakke- lyke taak gehad om het gebodene te be oordelen. Namens de jury maakte de heer Alex Muller uit Amsterdam enige algemene opmerkingen. De algemene indruk van de jury gaf reden tot tevredenheid. Hierna maakte de heer C. A. Volge- ring de uitslagen bekend. Hy reikte de pryzen uit. Uitslag De uitslag luidde als volgt: 1. Dick Kuiters tenor uit Leiden met 23.2 punten, 2. The Lily Brothers band uit Ter Aar 22.1 pnt., 3. The Rainbowers band te Langeraar met 21.3 pnt., 4. Trio Mexico, zang met gitaar uit Noordwy- kerhout met 19.25 pnt., 5. De Vrybuiters, accordeonisten uit Koudekerk met 19.16 pnt. 6. Anderico's, zang met gitaar uit Roelofarendsveen met 18.7 pnt., The Nightingales, uit Vinkeveen met 17.9 pnt., 8. Duo „Woljos" zang met gitaar uit Noordwijkerhout 17.4 pnt., 9. Lida Heemskerk, een nog zeer jong meisje uit Ter Aar met declamatie 16.75 pt., 10. Low Skiffel Group uit Alphen a. d. Ryn, zang met gitaar en slagwerk 15.9 pnt. 11. Ger Nels, zang met gitaar uit Hazers- woude 15.7 pnt. en 12. Jackie uit Noord- wykerhout, zang met gitaar 14.7 pnt. hoofdklerk op de stedelijke Spaarbank. Hij werd beschuldigd van verduistering en tot drie jaar gevangenisstraf veroor deeld. Na een jaar werd hy vrygelaten en moest beloven het vermiste geld terug te betalen. Hij verhuisde naar Leopold- stad, waar hy op een advocatenkantoor en later voor een Belgische brouwery werkte. In 1958 richtte hy zyn party, de .Mouvement National Congolais" (MNC) op. Het jaar daarop braken in Leopoldstad onlusten uit en tegen het eind van het jaar zat hij opnieuw in de gevangenis na ongeregeldheden in zijn woonplaats, Stanleystad. Twee maanden later ging hy regel recht uit de gevangenis naar de ronde tafelconferentie in Brussel en kwam met de Belgische regering tot overeen stemming over de onafhankelykheid van Kongo. Hy werd de eerste premier van zyn land, maar nog voor zyn ambt door het parlement was geratificeerd, brak de muitery uit in de .Force Pu- blique", het door Belgische officieren getrainde en geleide Kongolese leger. Rumoerige tijd Loemoemba vloog naar Canada en vervolgens naar New York waar hij de assemblee der Verenigde Naties bywoon- de, die het besluit nam V.N.-troepen naar Kongo te zenden. Hy keerde naar Kongo terug en kreeg het spoedig aan de stok met vertegenwoordigers van de V.N., terwijl hy bittere aanvallen op de secretaris-generaal richtte. Albert Kalonji proclameerde de on- afhankelyke mynstaat in Kasai, maar Loemoemba zond zyn troepen en ver overde de hoofdstad Bakwanga zonder een schot te lossen. Kalonji's volgelin gen slopen in de nacht echter terug en wisten de troepen met speren en messen te verdryven. Er volgen hevige stam- oorlogen en eens werden 70 mannen, vrouwen en kinderen die in een missie school bescherming hadden gezocht, door Loemoemba's troepen afgeslacht. Loemoemba ontving Russische by- stand in de vorm van vrachtwagens en 19 Ilsjoesjin turbineschroefvliegtuigen voor zijn troepentransport. In september hield president Joseph Kasavoeboe, die zich tot dan scheen te hebben neergelegd by Loemoemba's ac ties, een onverwachte radio-toespraak, waarin hR Loemoemba als premier ont sloeg. Loemoemba snelde naar dezelfde radio-omroep en ontsloeg Kasavoeboe. Hy riep het parlement bijeen, dat op aandringen, zijn besluit goedkeurde. Later werd Loemoemba op bevel van Kasavoeboe ontslagen, maar weer vry gelaten. Loemoemba scheen opnieuw aan de winnende hand tot zyn voormalige aanhanger, kolonel Joseph Moboetoe, hem liet schorsen en het militaire heft in handen nam. In gevangenschap in Thysstad ver- biyvenae, wist Loemoemba met zyn vlei ende tong aanhangers te maken onder zijn bewakers. Moboetoe greep in en liet de ex-premier met zyn twee voor naamste medewerkers naar Katanga overbrengen. Daar wisten Loemoemba en zijn metgezellen te ontvluchten en zondagmorgen vonden zij de dood. Bulk en dr. mr. J. F. Taat, waren ver schillende leden van de gemeenteraad en van het bestuur van de Stichting Zwembad op het terrein verzameld. Ook de architect, de heer H. Wesselo te Bus- sum, was aanwezig. Het werk wordt uit gevoerd door het Aannemersbedryf J. van Noort te Benthuizen, welke ook het reeds bestaande instructiebad heeft ge bouwd. Deze laatste zwemgelegenheid kwam reeds tot stand aan het einde van het seizoen 1959. Er werd druk gebruik van gemaakt: tal van kinderen hadden hier de gelegenheid om de zwemkunst mach tig te worden. Het Boskoopse publiek, dat de zwem kunst wel verstaat, was evenwel aange wezen op allerlei geïmproviseerde ge legenheden tot zwemmen, waarby de Gouwe wel de meest aangewezen moge lijkheid was. Wat dit betekende zal een ieder duidelijk worden, wanneer men in de herinnering terugroept de ergerlyke vervuiling en vergiftiging van de Gouwe, welke enkele jaren geleden plaats vond. Niettemin zochten vele zwemlustigen hun toevlucht tot dit kanaal. Verwarde geschiedenis Met de totstandkoming van het grote bad was het eertyds een verwarde ge schiedenis. De gemeenteraad van Bos koop besloot reeds in oktober 1958 om dit bad af te bouwen, nadat, dank zy een burgerzinlening van rond f 100.000,- de bouw van het instructiebad mogelijk was gemaakt. Ged. Staten waren even eens van oordeel, dat in Boskoop een zwembad niet kon worden gemist, want zij gaven hun goedkeuring aan het ge meenteraadsbesluit zonder veel omwegen. Bovendien was de vaste financiering van deze afbouw ook verzekerd, dank zij een tydig beslag leggen op kapitaal, toen de mogelijkheid daarvoor aan de gemeente besturen nog openstond. Het enig ontbrekende was de z.g. ryks- goedkeuring voor de uitvoering van het werk. Alle Gouwe vergiftigingen en noodsituaties in Boskoop vermochten niet deze goedkeuring te bewerkstelligen, totdat eind 1960 het langverwachte be richt door het gemeentebestuur werd ontvangen en opnieuw de budgettaire besluiten door raad en Ged .Staten wer den genomen. In het centrum De fraaie zwemgelegenheid, welke het Boskoopse publiek binnen korte tijd ten dienste zal staan, is fraai in het cen trum van de gemeente gelegen. On middellijk aan de Zijde ligt het terrein, bestaande uit een zonneweide, het in structiebad met waakbakken en kleed- gelegenheden en daarachter verryst thans het grote bad, dat bovengronds zal worden gebouwd. Naar verwacht mag worden, zal, in dien de weersomstandigheden mee werken, het bad in het komende seizoen voor de exploitatie gereed zyn. .Voldoening gevend stoteommnniqné Nog voor de „kleine top-confe- rentie" van de landen van de Euro- markt was begonnen, had Enge land reeds te kennen gegeven, dat zij belang stelde in een deelname aan een regelmatig politiek overleg, dat eventueel door de Zes zou worden georganiseerd. Dit werd gisteren in Britse diplomatieke kringen vernomen. Volgens deze zegsleden had de Britse regering reeds via haar ambassadeurs in de verschillende hoofdsteden de rege ringen van de landen van de Europese Economische Gemeenschap van haar standpunt op de hoogte gesteld. De le den van de gemeenschap zyn zoals be kend, Frankrijk, West-Duitsland, Italië en de Benelux-partners. In het slotcommunigué dat zaterdag werd uitgegeven zeiden de Zes, dat het verbond voorlopig beperkt moest blyven tot de leden-staten van de Europese Economische Gemeenschap, doch dat dit verbond wellicht later kon worden uit gebreid. De Britse diplomaten zeiden deze for mulering te beschouwen als een voldoe ning gevend antwoord op de Britse sug gestie, welke was gedaan voor de „klei- ne-top-conferentie". Tijdens de conferentie op vrydag. sprak de Nederlandse delegatie zich met kracht uit tegen een dusdanige politieke vereniging van de Zes, dat niet de weg zou openblyven voor Engeland om nog eens tot het verbond toe te treden. Het voornaamste wat tydens de „klel- ne-top-conferentie" werd bereikt was in feite, dat men overeenkwam in het ver volg nauw politiek overleg te voeren op verschillend niveau, te weten: door regelmatige ontmoetingen van de staatshoofden of regeringsleiders, mi nisters van Buitenlandse Zaken en ministers van Culturele Aangelegen heden van de Zes; door een „studiegroep" welke zou moeten worden opgericht op betrekkelijk hoog niveau, welke groep geregeld zou moeten vergaderen teneinde de poli tieke contact gaande te houden tus sen de bijeenkomsten van de mensen op het hoogste niveau. In diplomatieke kringen nam men aan, dat Engeland wellicht de vergade ringen van de „studiegroep" van het be ginstadium af zou kunnen bywonen, en waarschynlyk later zou kunnen deelne men aan de „kleine-top-conferenties" van de Zes. Men wees er met voldoening op, dat het ontbreken van een supra nationaal karakter by de voorgestelde politieke ontmoetingen tussen de leden van de Zes, een van de voornaamste hinderpalen voor Engelands toenadering tot de E.E.G. had doen wegvallen. Geneesmiddelencommissie thans ingesteld By K.b. zyn benoemd de voorzitter, le den en secretaris van de geneesmidde lencommissie, die is ingesteld op grond van de wet op de geneesmiddelenvoorzie ning. Voorzitter van de commissie is mr. C. J. Goudsmit (voor de tijd van een jaar). De commissie zal de minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid moeten adviseren over een aantal algemene maatregelen van bestuur ter uitvoering van de wet op de geneesmiddelenvoor ziening. Verder zal de commissie de Kroon ad viseren over de vraag welke artikelen met inbegerip van verpakte geneesmid delen, alleen mogen worden afgeleverd door apothekers, apotheekhoudende ge neeskundigen, dierenartsen en door hen, aan wie daartoe vergunning is verleend. Ook zal de commissie adviseren over de vraag aan welke fabrikanten en groothandelaren vergunning zal worden verleend voor het bereiden en alfeveren van geneesmiddelen in het groot. Prof. Willem i>. d. Berg, de oud directeur van de Rijks Academie voor Beeldende Kunsten, die dezer dagen 75 jaar wordt. In 1953 is hij als hoogleraar en directeur af getreden.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9