Brand op de zolder van stadhuis van Rotterdam NIEUWE RUSSISCHE MODE: GEEN ROOD! De zagende pijnen Agenda Met een enkel woord PICTOGRAM sa -Hf 1Uh- DINSDAG 14 FEBRUARI 1961 Andere werelden (Van onze t.v.-medewerker) Professor De Jager uit Utrecht gaf in- en toelichtingen over het „Venus-schot" en in het VARA-programma deed dr. De Jong een ruim en wys mens er nog een i politiek) schepje bovenop. Verhel derend en verdiepend televisiewerk beide. Als een schok kwam het telexbericht over de moord op Loemoemba, uit t.v.- oogpunt een treffende prestatie, ook omdat de misselijke beelden van de ar restatie een omlijsting vormden. We wa ren kort na elkaar in andere werelden ingeleid, maar een derde stond te wach ten. Die kwam aan bod door beelden uit Delfzijl, waaruit zoals zich licht raden liet de hoofdpersoon van de avond voor het programma „Anders dan ande ren" afkomstig moest zijn. Dat was dan wel zo, een gewillig slachtoffer, die 82- jarige, krasse schipper Nicolaas Wijn stok, gevangen in en met zijn eigen woor den. Een mens kort van stuk, maar lang van memorie. Niet een man, die door zijn leven zijn streek een ander gezicht had geschonken, maar wel zelf gans eigen trekken vertoonde. Levenswijs met een verrassende humor. Wie komt er op het idee ook als men in zijn zeemansleven afhankelijk is van de wind om als men in een auto zit, te denken, dat de ban den zijn opgepompt met gestolen lucht, die voor de zeilen was voorbestemd? Een vlugge originele geest, egocentrisch, maar zo getapt middelpunt van eigen omge ving, dat er een wat IJdele openheid scheen te zijn doorgebroken. Garthoff deed het weer voortreffelijk enhet gemeentebestuur van Delfzijl eveneens. Dat was een greep naar reclame, die door alle beugels kon en daarom zo ter zake leek. Een zinrijke handreiking van verleden en heden met een blik op de toekomst. Iets dergelijks was ook in beeld ge bracht door de jonge filmster Sluyzer, die in opdracht voor een oliemaatschappij (de naam van de Shell als nationale onderneming mag tegenwoordig worden genoemd) de documentaire „De lage lan den" op een kunstzinnige en intelligente manier had gemaakt. Blokker gaf de stof lekker aan en de jonge man, vol belof ten en zich daarvan stil bewust, haakte daarop leerzaam in. Een andere wereld die toch de eigen wereld was, ontrolde zich. Het was een prima avond met dat al, omdat de spanning in elk onderdeel gezond was uitgebuit. OUDSTE SCHAAPHERDER TE LOENEN OVERLEDEN In het bakhuisje achter de boswach terswoning in Loenen op de Veluwe is gisteren Nederlands oudste schaap herder, Willem Koestapel, op 86-jarige leeftjjd overleden. Koestapel was een man, die zoveel mogelijk afgezonderd leefde en het liefst by zjjn schapen was. Hy kon lezen noch schrijven. Voor de toeristen was hij een bezienswaardige figuur, maar slechts zelden liet hij zich tot een praatje verleiden, 's Zomers ver bleef Koestapel meestal in de schaaps kooi, die de gemeente Apeldoorn in het natuurreservaat „Loenermark" heeft la ten bouwen. Aan het eind van het sei zoen verdween hij dan in alle stilte om met zijn kudde langs de IJssel of over de Veluwe te zwerven. De laatste tijd liet zijn gezondheid veel te wensen over en verbleef hy in het bakhuis achter de boswachterswoning van de heer J. D. Rozenboom, waar hij met goede zorgen werd omringd. Modeshows op de schaal zoals wij die in Parijs, Londen en New York kennen, bestaan in Rusland niet. De Russische vrouwen hebben onlangs via Radio-Moskou bijzonderheden te horen gekregen over de nieuwe lijn voor deze zomer. Daaruit is gebleken, dat zij geen rood zullen dragen!. Alle kleuren, aldus het Huis der Mode, waar de mode ivordt gedecre teerd, zullen zacht zijn, terwijl de kleding zal zijn gekenmerkt door „elegance gecombineerd met prakti sche bruikbaarheid". De mededeling van Radio-Mos kou voegde er aan toe: „Bruine, bei ge, grijze en blauwe tinten zijn deze zomer in de mode. Dat is vastgesteld op een conferentie van mode-ont werpers, die onlangs in Moskou bij een zijn geweest. Binnenkort zal de kledingindustrie het publiek elegante en praktische japonnen, kostuums en mantels kunnen leveren". Maar wat de nieuwe Russische lijn nu precies zal zijn, is er niet bijge zegd. Abbas spreekt met Masmoedi Ferhat Abbas, het hoofd van de voor lopige Algerijnse regering, heeft gister avond in Tunis besprekingen gevoerd met Mohammed Masmoedi, de Tune sische minister van Voorlichting, die vo rige week een onderhoud heeft gehad met president De Gaulle. Zoals gemeld heeft Masmoedi met het Franse staats hoofd gesproken over diens eventuele ontmoeting met president Bougulba van Tunesië. Bij een dergelijk gesprek zou de Algerijnse kwestie een belangrijk on derwerp zijn. President Bourguiba van Tunesië heeft gisteren in de kliniek te Zürich waar hij voor een keelaandoening be handeld wordt, een onderhoud gehad met Sadok Mokkadem, de Tunesische minister van Buitenlandse Zaken. Deze heeft de ministersconferendite van de Arabische Liga te Beiroet bijgewoond en keert vandaag terug naar Tunesië om te confereren met Ferhat Abbas. Bourguiba zou pogen nieuw contact tot stand te brengen tussen de Franse rege ring en het FLN in Tunis. Maar het FLN verwacht geen nut van zijn be- middelling. aangezien het van mening is dat de Franse regering alleen recht streeks met de rebellen moet onderhan delen. Bourguiba heeft geen officieel man daat en zal dat niet krijgen zolang het standpunt van de Algerijnse rebellen niet gewijzigd is, aldus menen gezag hebbende waarnemers. De bescherming tegen intercontinentale raketten De V.S. en Canada hebben een pro gramma opgesteld om gezamenlijk het vraagstuk van de verdediging tegen in tercontinentale projectielen te bestude ren. Dit heeft het Amerikaanse ministe rie van Defensie bekendgemaakt. Intussen heeft de Amerikaanse lucht macht een contract met „General Elec tric" gesloten voor onderzoekingen op het gebied van een „kanon dat ionen- stralen afschiet". Dit wapen zou moeten worden gebruikt tegen raketten in het algemeen. Bijzonderheden omtrent dit onderzoek, waarmee een bedrag van 230.000 dollar is gemoeid, worden streng geheim gehouden. Carnavalsvierders reden tegen autobus ZES GEWONDEN Gisteravond zijn zes carnavalvlerders uit Echt bij Lilbosch met een personen auto in volle vaart op een autobus ge reden. Het gezelschap bestond uit drie dames en drie heren, die vanuit Echt op weg waren naar de carnavalviering in Koningsbos. De bus, waarin geen passagiers werden vervoerd was bezig op de weg te draaien. Alle zes inzittenden van de personenauto zijn naar het ziekenhuis te Sittard over gebracht. De bus en de auto werden zwaar beschadigd. Drie inzittenden wer den ernstig gewond. De anderen liepen minder ernstige verwondingen op. Primeur op Schiphol Loopgang verbindt de vliegtuigen met het stationsgebouw (Van onze Amsterdamse correspondent) Over enkele weken zal op Schiphol een overdekte loopgang in gebruik wor den genomen, waardoor passagiers van de intercontinentale lijnen van vertrek hal naar vliegtuig, of van vliegtuig naar aankomsthal niet meer over het plat form behoeven te lopen. Bovendien zijn zij beschut tegen slecht weer en uit laatgassen van de vliegtuigmotoren. De „Aviobridge" zoals deze rekbare en draaibare loopgang heet. is een produkt van de firma Aviolanda te Papendrecht, die toestemming heeft gekregen van de luchthavendirectie om proefnemingen met dit produkt te maken. Hiermee zal Schiphol als eerste Europese luchthaven de beschikking krijgen over een loop brug. Op enkele Amerikaanse vliegvel den zijn dergelijke bruggen al in gebruik. De proef houdt verband met het over enkele jaren te verrijzen nieuwe stations gebouw aan de noordzijde van het hui dige Schiphol. Het ontwerp voorziet in het gebruik van loopbruggen, doch deze zijn nog niet tot in details uitgewerkt. Aan de platformzijde van de inter continentale vertrekhal is men thans bezig met de bouw van een vaste gang, die op vier meter hoogte achttien meter ver op het platform zal reiken. Hierop zal de 180 graden draaibare loopbrug aansluiten. De loopbrug zal bestaan uit drie telescoperende delen, waarmee een lengte van vijftien tot dertig meter kan worden bestreken. Het beweegbare deel van de loopbrug wordt langs hydraulische weg door één man bediend. Behalve het zwenken en uitschuiven, zal ook de hoogte regelbaar zijn opdat de brug kan aansluiten bij al le voorkomende vliegtuigtypen. (Van onze Rotterdamse correspondent) De brand in het Rotterdamse stad huis, die de brandweer tegen vijf uur gistermiddag in rep en roer bracht en duizenden naar de Coolsingel deed stro men, is ontstaan in een afgeschoten ruimte op de zolder, welke ruimte ge bruikt werd door de loodgieters, die vrij wel permanent werkzaamheden aan het stadhuis verrichten. De recherche stelt een onderzoek naar de oorzaak in, maar tot op heden kon die nog niet precies worden vastgesteld. Vaststaat, dat de loodgieters om half vijf de zolder verlaten en de deur van hun verblijf hebben afgesloten. Vrijwel op hetzelfde moment beëindigde de brandweerploeg van het stadhuis een oefening, die zij op het dak had gehou den. Rook Korte tijd later kringelde er rook uit reten in de dakbedekking. Ambtenaren, die geknetter hoorden, snelden toe. Er was geen twijfel mogelijk, er was brand in het stadhuis. Direct werden de nodige maatregelen getroffen. De alarmschei werd in werking gesteld, die vla een directe lijn met de alarmcentrale de brandweer waarschuwt. Van verschei- ln het stadhuis van Rotterdam brak gisteren brand uit bij het be kende torentje aan de voorgevel. Een beeld van de rookontwikke ling bij de brand, die snel geblust kon worden en geen grote schade aanrichtte. dene posten werd blusmaterieel naar de Coolsingel gedirigeerd. Het was een bijzonder moeilijk karwei voor de brandweerlieden van buitenaf de brand te benaderen, daar het steile, schuine dak van het stadhuis het klim men levensgevaardlijk maakte. Derhalve werd besloten het vuur zoveel mogelijk van binnen uit aan te pakken. Blussers met maskers voor wisten tot de enorme zolder door te dringen, waar het vuur heer en meester was in de aan de bo venzijde open ruimte van de loodgieters. Uit die ruimte was het vuur langs de spanten naar het dak gekropen, waar het enkele gaten invrat. van reumatiek, spit, ischias, hoofd, en zenuwpijnen, worden snel en afdoende verdreven door Togal. Togal kan baten waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is veilig voor hart en maag. Bij apothekers en drogisten f 0.95, f 2.40, en f8.88. DINSDAG Restaurant Van der Heijden: Modeshow Gebrs. Gerzon. Moeder- en babykleding. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedle „Familie Genoegens'. 8 uur nam. Gulden Vlies: Demonstratie van Pola- roldland camera's. 10 uur voorm.5 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Concert MIJ. voor Toonkunst. Tsjechisch Nonet. 8 uur nam. Zulderkerk: Lelds Kamerkoor en Resi dentie-Kamerorkest „Johannes Passion". 8 uur nam WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. De Harmonie: Expogé. Kleurenfilms over Denemarken en Zweden. 7.30 uur nam. In den Vergulden Turk: Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plant kunde. 8 uur nam. Weinig wind Het was een groot geluk, dat er wei nig wind was, want anders was er stel lig een groter gedeelte van het dak ver brand. Er werd strikt opgelet, dat er niet meer water bij het blussen werd ge bruikt dan beslist noodzakelijk was. An ders zouden de lager gelegen verdiepin gen te veel waterschade hebben opge lopen Nu is die waterschade beperkt gebleven tot een laag van ongeveer tien centimeter water tussen de zolderverdie ping en de derde verdieping. Terwijl aan de alarmcentrale kort na vijven reeds de boodschap was door ge geven. dat men de brand meester was, stak het vuur hier en daar nog de kop op. Het had zich in de houten kap ge nesteld. Even zag het er naar uit, dat de ijzeren spanten, die het dak dragen, het door de hitte niet konden houden, maar het vuur kon net bijtijds worden verdreven. Tegen zes uur werd met de nablussing begonnen. De gehele nacht is er een autospuit met vier brandweer lieden bij het stadhuis gebleven om op alles voorbereid te zijn. Gelukkig be hoefden zij niet meer in actie te komen. De schade bleef dus beperkt tot het dak en de zolderverdieping. BINNENLAND In aanwezigheid van de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, mr. J. van Aartsen, is gisteren ae week voor de Volkshuisvesting begonnen in het Bouwcentrum te Rotterdam. De eerste dag had als onderwerp „Omvang van de wo ningbehoefte in de lagere inkomensgroe pen en de wegen waarlangs hierin te voorzien" en stond onder auspiciën van het Nederlands Instituut voor Volkshuis vesting en Stedebouw. Gisternacht is op de Aalbekerweg in Hulsberg (Limburg) een bromfiets fron taal op een autobus gebotst. De 50-iarige bestuurder A. Otermans was onmiddellijk dood. zijn duo-passagier, de 30-jarige J. Wachelder. overleed kort na aankomst in het ziekenhuis te Heerlen. Beiden waren ongehuwd en afkomstig uit Spaubeek. BUITENLAND President Kennedy begon vandaag besprekingen met de premier van Dene marken Viggo Kampmann. De Deense pre mier, die donderdag in Chicago een ten toonstelling van Deense kunstvoorwerpen zal openen, zal eveneens een ontmoeting hebben met de minister van Buitenland se Zaken Rusk. Zondag keert hij naar Kopenhagen terug. De premiers van Australië en Nleuw-Zeeland. Robert Men- zies en Keith Holyoake, komen resp. 24 februari en 3 maart naar Washington, al dus heeft de perschef van het Witte Huls meegedeeld. De hoofdmachinist van een passa- glerstreln. die vorig Jaar november in ost-Bohemen in botsing kwam met een andere personentrein, waardoor 117 per sonen werden gedood en 110 gewond, is gisteren tot een gevangenisstraf van vijf eneenhalf jaar veroordeeld, aldus een be richt van het Tsjechoslowaakse persbureau Ceteka, op grond van ernstige overtreding der veiligheidsvoorschriften. De bestuur der van de trein kreeg viereneenhalf Jaar. zijn assistent anderhalf Jaar en de conducteur een Jaar voorwaardelijk. President Kennedy heeft de onder minister van Buitenlandse Zaken voor po litieke zaken Raymond A Hare benoemd tot ambassadeur in Turkije. President Kennedy heeft gisteren de benoeming van de 53-jarige luitenant- generaal Gavin tot ambassadeur te Parijs bekend gemaakt. Gavin, die een der hoog ste functies bij het Amerikaanse ministe rie van landsverdediging heeft bekleed, heeft in 1958 hieruit ontslag genomen in verband met meningsverschillen met de regering-Eisenhower over de ontwikkeling van geleide projectielen. Gavin verwierf zich grote faam in de tweede wereldoorlog In Juni 1951 was hy chef van de generale staf der geallieerde strijdkrachten m Zuid- Europa. Ruim 70 man van het Laotiaanse le ger omsingelden gisteren het gebouw van de Franse ambassade in Vientiane. Hierin bevond zich de correspondent van het AFP, Paul Vaughan, die zaterdag door de Laotiaanse politie was gearresteerd, doch wist te ontsnappen. Voor de aanhouding werd geen reden opgegeven. De Laotiaan se soldaten brachten pantservuisten en machinegeweren in stelling voor de am bassade. De Franse ambassadeur heeft zaterdag geprotesteerd tegen de arrestatie van Vaughan, die al twee jaar in Vien tiane is. Een personentrein is gisteravond op het station van Baschurch in het graaf schap Shropshire in midden-Engeland achterop een goederentrein gereden. De machinist en de stoker van de personen trein alsmede een ander lid van net trein personeel dat zich in het voorste deel van de trein bevond, kwamen om het leven. Een aantal van de ongeveer twintig reizi gers moest wegens shock worden behan deld. In tegenstelling tot aanvankelijke berichten wa6 niemand tussen de wrak stukken bekneld. Mevr. Oetako Watanabe. een 26-Jarlge vrouw van een kantoorbediende in de Ja panse prefectuur Jamagoetsjl, heeft zon dag het leven geschonken aan een vier ling. allen jongens. Moeder en kinderen maken het goed. hoewel de geboorten twee maanden te vroeg kwam. Het gemiddelde gewicht der baby's was tweeeneenhalf pond, de helft van het gemiddeld gewicht van Japanse baby's. Admiraal Richmond Turner, die ln de tweede wereldoorlog de Amerikaanse amfibiestrijdkrachten ln het gebied van de Stille Oceaan leidde, is gisteren te Monterey ln Callfomle op 75-Jarlge leeftijd overleden. Alexel Azjoebel, schoonzoon van pre mier KroesjtsJef en hoofdredacteur van de Izwestia, en Viktor Majefsky van de Prawda maken deel ylt van een Sovjet- russische delegatie die de volgende week een bezoek aan Engeland brengt, aldus meldt het genootschap Groot-Brlttannle- Sovjet-Unle. De delegatie zal informele besprekingen voeren met Britse politici, hoofdredacteuren en deskundigen ln In ternationale zaken, o.m. over vreedzame samenleving tussen de staten. Het Metropolitan Museum of Art van New York heeft bekendgemaakt dat drie grote Etrusklsche beelden uit de vyfde eeuw v. Chr., die meer dan veertig Jaar geleden ln het bezit van het museum kwamen en van onschatbare waarde wer den geacht, vervalsingen biyken te zyn in deze eeuw gemaakt! Twee der beelden stellen krygers voor. Sir Ralph Cochrane, oud sous-chef van de 6taf van de Britse luchtmacht, heeft voorgesteld om, ter oplossing van het steeds groter wordende forensenvraag- stuk voor ae Britse hoofdstad, ln de City van Londen 200 landingsterreinen voor verticaal opstygende en landende vliegtui gen aan te leggen, langs de Engelse zuid kust waar zich steeds meer ln Londen werkende mensen zullen gaan vestigen, zou een zelfde aantal landingsterreinen moeten worden gebouwd, met bybehoren- de parkeerterreinen. De Verenigde Naties hebben een her denkingspostzegel ln twee waarden ter ere van het Internationaal Gerechtshof uitgegeven, voor gebruik ln de Verenigde Staten en niet te verwarren met de zegels die. uitgegeven volgens overeenkomst tus sen het hof en de Nederlandse posteryen, uitsluitend gebruikt worden voor fran kering van ae officiële post van het hof, aldus ls vanwege het hof meegedeeld. Edward hertog van Kent, neef van Koningin Elizabeth van Engeland, is gis teren aan het Britse ministerie van Oor log ln Londen zyn werk begonnen als Ju nior stafofficier. Kent. die 26 Jaar Is. ls kapitein van de Royal Scots Greys. Hi' diende laatstelijk bij het regiment van dli onderdeel ln West-Dultsland. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 RVU: Toneel: décor en kostuum, door prof. dr. Fr. W. S. van Thienen, 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle, gespro ken brief. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Kom er maar eens uit!, quiz. 22.00 Plano duo. 22.30 Nws. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.30 Studentenhaver. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Kaarten op tafel, gesprekken. 18.30 V. d. Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.00 Die Fleddermaus, ope rette (le acte). 20.45 Rep. 21.00 Die Fle- dermaus, operette (2e acte). 22.30 Nws. 22.40 Die Fledermaus. operette (3e acte). 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Documentaire film. 20.40-22.05 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 15 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. hulsvr. 11.00 Gevar. progr. 12 00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 V. h. platteland. 12.33 Gram. 13.00 Nws. en tentoonstellingsagenda. 13.20 Amus. muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugdconc.: Blaasensemble. 14.45 Volks- muz. 15.00 Hoe staat 't met de vrede?, lezing. 15.10 V. d. Jeugd. 17.00 Hammond orgelspel. 17.20 Lichte muz. 17.50 Rege- loB-juoodojs Suissojdo 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen 1 Rehoboth: Ver. tot bev. der belangen van Slechthorenden. Spr. mevr. O. C. D. IdenburgSiegenbeek van Heukelom over een reis door Frankryk. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing dr. P. H. Pott over: „Musea en techni sche hulpverlening". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedle „Familie Genoegens'. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Uitvoering Leldsch Politie Muziekgezelschap. 8 uur nam. Steenschuur 6: Ledenverg. „De Natuur vriend". 8 uur nam. DONDERDAG Casino-theater: K. en O. "Le ballon rouge" en „Het dal van de vrede". 7 uur nam. Gerecht 10: Werkcursus K. en O. bloem schikken o.l.v. C. Kriest. 8 uur nam. Herv. Wykgebouw 't Boshuis: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. ds. I. S. Kyne over Nieuw-Gulnea. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Ned. Chr. Relsver. Spr. Wim Hornman over Zuid-Amerika. 8 uur nam. VRIJDAG AntonlusclubhuisFeestavond S.R.O., mm.v. Sempre Avantl. 8 uur nam. Gerecht 10: K. en O.-cursus planten en bloemen o.l.v. W. R. Oudshoorn. 8 uur nam. Marekerk: Wereldgebedsdag. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed prof. dr. H. Berkhof, mm.v. Gijs Reyns, hobo. 7.15 7.50 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Remonstr. Kerk: Spr. ds. J. Th. Mac kenzie „De mens en zyn verantwoorde- ïykheld". 8 uur nam. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10-11 uur voorm., bybelstudle; 11 uur ds. B. Slond van Den Haag. Schouwburg: Kon. Ver. „Litteris Sacrum" „Bomen sterven staande". 8 uur nam. StadsgehoorzaalLustrumviering „De Stalen Band". 7.30 uur nam. Zoeterwoudseweg 1 (recreatiezaal H.C W.): Receptie vierde lustrum „De Stalen Band". 2.304.30 uur nam. ZONDAG Ons Centrum (Hooigracht 84): Huma nistisch Verbond. Spr. mevr. mr. H. Sln> ger-Dekker. 10.30 uur voorm. MAANDAG Stadszaal (foyer): K. en O. Causerie Simon de Waard over Tsjecho-Slowakye 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Ars Aemu- la Naturae" Werkd.: 104 uur; 's zon dags 14 uur (t/m 20 februari). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 —12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. BIOSCOPEN Lnxor „Psycho". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „La verlté". 18 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio „Een glas water". A.l. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Jonge liefde, grote gevaren". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino „Het mysterie van de mis maakte vrouwen". 18 Jaar. Vrydag. maandag, dinsdag en donderdag 2.30 uur. Werkdagen 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45, 7 en 9.15 uur. Voor de Jeugd: Za terdag, zondag en woensdag 2.30 uur „Vier rakkers en een oude Jeep". Kex „Straaljagers ln de aanval". 14 jr. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.16 uur. Zon dag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Don derdagcyclus „De ongenaakbare". Astra-theater Wassenaar Van vrydag t/m. woensdag 8 uur. Zaterdag en zon dag 7 en 9,15 uur: „Slaapkamergehelm- pjes". 18 Jaar. Donderdag 8 uur: „Van het westeiyk front geen nieuws". 14 jr. Zondag en woensdag 2.30 uur ..Al' Baba en de 40 rovers", elke leeftyd. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend Apotheek Centraal Breestraat 74, tel. 20552. rlngsultz.Jeugduitz.: „Een volk op weg naar welvaart, een lulsterwedstrover Nieuw-Gulnea, o.l.v. W. A. L. van Doo- renma&len. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Marinierskapel. 19.00 V. d. kind. 19.10 Samen wat kan, apart wat moet, lezing. 19.20 VARA-Varia en gram. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Cabaret. 20.35 Dansmuz. 21.05 Literair forum. 21.50 Stryktrlo. 22.20 Zestig Jaar levenservaring, lezing (20). 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Radiophilharm. Ork. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radlokraqt. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram. 10.55 Het teken van de valk, hoorsp. (herh.) 12.10 Viool- duo. 12.30 Land- en tuinbmeded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 13.45 Gram. 15.25 Gram. 15.30 V. d. Jeugd. 10.00 V. d. Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Het koorzang onder de loep. muzik. lezing. 18.20 Het Spectrum. 18.35 Leger des Hellsmuz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Lichte muz. 19.30 Radiokrant. 19 50 gram. 20.50 Bezoek aan het wassenbeelden- kaal ens. en orgel. 21.05 Kamerork. en soliste. 22.00 Gram. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Pla- tennws. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e lijn, van 1820 uur) Memories of you (Blake), Orkest Wer ner Müller; Sunrise serenade (Lauwrence) ld.; Deep purple (Rose), ld.; Smoke gets in your eyes (Kern), id.; Mathilda (Tho mas), Orkest Armando de la Trinidad; Mama look a booboo (Melody), Id.; Bue- nas noches mi amor (Fontenoy), Orkest Marcel Feyoo; Madre mla (Vic), id.; Tri nidad Calypso (Salla), Orkest Armando de la Trinidad; Monsieur Big Bamboo (Lampertl), id.; Autumn serenade (de Rose), Orkest Werner Müller; Mexican rose (Tenney), Id.; Trumpet blues (James). Id.; Trumpet boogie (Müller), id.; Around the world (Young 1, The Four Aces; Yearning (Davis), Orkest Jan Gar- ber; When my sugar walks down the street (Austin), Peggy Lee; Opus one (Austin), Orkest Tommy Dorsey; Tammy (Livingston), The Four Aces; Po' boy rag (Macauley). Orkest Jan Garber; Schönes Madchen vom Rio Negro (Mösser), Char lie en Co; Dearest darling (Heywood), Eddie Heywood: Aber Nachts ln der Bar (Gaze), Blbl Johns; Canadian sunset (Heywood), Eddie Heywood; Banua, The Kingston Trio; I'm saving myself for you (Heywood), Eddie Heywood; Casetta ln Canada (Panzerl), Frank Forster; Lies (Heywood), Eddie Heywood; Wenn du heut' ausgekst (Osterwald). Die James Brothers; Satan takes a holiday (Clinton) Orkest Tommy Dorsey; Four or five times (Gray) Peggy Lee; My Happiness (Ber- ?antine), Orkest Jan Garber; True love Porter), The Four Aces; Lullaby of Bird- land (Shearing), Errol Garner; Caravan (Ellington), id.; By the way (Gordon), Nat Pierce Quintet met Anthony Ortega, sax; Pizzicato swing (Pierce), Id.; HI Fitz (Pierce). Id.; Society Jumps (Pierce) Id. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 8.15-9.00 Eurovle: De totale zons verduistering. VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30-17.40 De Verrekijker. 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV20.20 Nwe gram. 20.50 Bezoek a. h. wassljbeelden- museum v. Madame Tussaud te Londen. 21.15 Een man van gewicht, tv-spel. 21.35 Attentie. 22.10 Avondwijding. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Volksdansen. 13.30 Voor de landb. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Zangrecital. 14.40 Gram. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 17.00 Vespers. 17.45 Lezing of voordr. 18.00 Voor de kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Quiz. 21.00 Ork. conc. (21.51-22.08: lezing). 23.00 Nws en ber. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamer- muz. Engeland, BBC Light Programme. 15QD en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Gevar. muz. 13.31 Popul. muz. 14.31 Licht progr. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.45 Muz. by het werk. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en iourn. 20.25 Sport. 20.31 Hoorspel. 21.00 loorsp. 21.31 Gevar. progr. 22.31 Verz. progr. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Gevar. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Ork. conc. 21.45 Nws. 22.15 Pianorecital. 23.00 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 030 Ork. conc. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.05 Gram. 14.15 Kamermuz. 15.05 Gevar. muz. 16.55 Gram. 19.00 Nws. 22.30 Gram. 23.30 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12.02 Balletmuz. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 en 13.45 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.45 Schoolkoor. 15.00 Gram. 15.15 School koor (verv.). 15.30 Gram. 15.40 School koor. 16.00 Beursber. 10.06 Engelse les. 16.21 Volksmuz. 16.50 Vocale muz. 17.00 Nws. 17.15 Blazersensemble. 17.50 Boek- bespr. 18.00 Lekenmoraal en -filosofie. 18 20 Voor de sold. I8 60 Sportkron. 19.00 Nws. 19.30 Liederen. 19.50 Herinneringen aan toen praatje. 20.00 De akademle der diskofielen. 21.30 Jazz. 22.00 Nws. 22.15 Pedagogisch praatje. 22.25 Volksmuz. 22.55 Nws. 23.00 Voor de zeelleden. 484 m.: 12.02 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.17 Gram. 14.30 Gi taarspel. 15.05, 15.30 en 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Jazz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorspelen. 22.02 Wereldnws. 22.10 Moderne muz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) s a O. Q. 1 SB 1 s sl 1; B ev S3 Amsterdam mist z 5 9 4 0. Den Helder mist zzw 6 8 6 0 Ypenburg Vlisslngen mist onbewolkt zzw 2 z 4 9 8 4 4 0 3 Eelde geh. bew. zzw 4 9 6 0 De Bilt mist z 2 8 3 0 Twente geh. bew. z 2 9 6 0 Eindhoven zwaar bew. zzo 2 9 1 0 Z.-Limburg onbewolkt z 6 10 4 0 Helsinki sneeuw ZZW 8 -0 -8 0. Stockholm geh. bew. zw 8 3 1 0 Oslo geh. bew. n 1 -3 -3 3 KopenhageD regen Aberdeen gen. bew. zw 6 3 zzw 4 11 3 9 0. 0 Londen mist o 1 11 3 0 Brussel onbewolkt z 2 10 3 c Luxemburg mist wstll 7 1 0 Parhs Bordeaux onbewolkt o 3 13 3 0 onbewolkt ozo 3 18 7 0 Grenoble onbewolkt w.stll 16 1 0 Nice onbewolkt nnw 1 16 6 0 Berlijn geh. bew. z 2 7 5 1 Frankfort mist wstll 8 -1 0 München mist zzo 1 6 1 0 Zürich mist w.stll 13 -1 0 Genève mist wstll 9 -0 0 Locarno onbewolkt ono 1 13 -3 0 Wenen geh. bew. ono 1 9 4 0 Innsbruck mist v.amd. 2 0 5 Athene regen n 2 11 7 0. Rome licht bew. ono 2 16 1 10 AJaccio onbewolkt ono 4 2 0 Madrid onbewolkt w.stll 21 2 0 Mallorca mist w.stll 15 4 0 Lissabon motregen wstll 17 10 0.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2