GRIEP ASPRO 2 „We hebben lering getrokken" en „Reserves zijn groter dan ooit" Deltadolken-voor-eik-weer gingen niet van de grondteveel wind Directie Amsterdamsche Bank erkent fout „De sleutelposities vervullen joor tivee gelijkgerechtigden" iRNHEM gaat eesten ter ere ui gouden AKU België sceptisch tegenover de Amerikaanse Kongo-politiek WIJ KOMEN EENS UIT EIGEN KRACHT TERUG Aartshertog Otto van Habsburg pleit voor Europa's eenwording IN NIEUWE REGERING VAN KONGO IS NOG PLAATS VOOR KATANGESE POLITICI TERUGLOPEND AANTAL JODEN IN ONS LAND Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 10 februari 1961 Vierde blad 110. 30277 £een efficient beleid met hoge reserves (Van onze Amsterdamse correspondent) t „De persoon van de heer T. Hoving kunnen wij hier niet ter sprake lengen. Deze zaak is in handen van de justitiële autoriteiten, die in hs staatsbestel hiervoor de morele verantwoording hebben". [Met deze woorden sneed prof. dr. G. M. Verrijn Stuart, als voorzit- |r van de aandeelhoudersvergadering van de Amsterdamsche Bank, tateren het debat over de Socrates-affaire af, die door enkele aandeel- huders in het tot de laatste plaats bezette vergaderzaaltje op de eerste ^dieping van de hoofdbank aan de Heerengracht te Amsterdam, op (lie wijze aan de orde was gesteld. gens welke de directie in overweging werd gegeven dit voorbeeld te volgen. De heer Klaasse wees erop, dat de taak van de interne controleafdeling be perkt blijft tot hetgeen de administra tie aangeeft. Bfj handelingen, die doel bewust buiten de administratie worden Pe vage alinea's die in het jaarverslag D de bank aan de geruchtmakende tkfraude zijn gewijd, kregen iets meer teaing toen de heer C. A. Klaasse hens de directie verklaarde: „Wij jiben uit deze zaak lering getrokken. It is gebleken dat sleutelposities, waar- men vertrouwen moet stellen, altijd rvuld moeten worden door twee gelijk fochtigden en gelijk verantwoordelijke htionarissen. Wij zijn in dit opzicht jerdaad fout geweest. Men dient ech- goed te bedenken, dat de bevoegd den van de heer Hoving niet zijn teven maar zijn genomen." Geruststelling laar de heer Klaasse stelde de aan houders aanwezig waren verte- woordigers van de in totaal ruim aandelen gerust met de uit zetting: „Het verlies dat uit de So- tes-affaire is voortgevloeid is evenals gelijke verliezen als ook de vermo- iswinsten, buiten de verlies- en winst- ening gehouden en verwerkt in de interne reserves. Deze hadden een mige omvang dat dit ruim mogelijk Overigens staan de interne reserves ns door toevoegingen uit andere hoof- [roter dan voor de Socrates-affaire....' e directie heeft de statuten over- den, die voorschrijven dat voor de ctie van onder-directeur Hoving lofd van de kredietafdeling) twee per en nodig zijn, aldus de verwijten uit vergadering. )e heer Klaasse.* „Zo staat het niet Ie statuten. Wel waren er twee hand- iningen nodig voor de kredieten, maar legrjjpt wel dat de gezagspositie van ictionarissen, die bepaalde voorschrif- willen overtreden, zo'n tweede han- ening gemakkelijk mogelijk maakt." .Sleehst" drie miljoen verlies e directeur wilde voorts de mening ileggen dat de bank in de Socrates- 13 Vz miljoen gulden krediet zou ben gestoken. Van dit bedrag heeft bank namelyk 4 Vz miljoen na het rek van de heer Hoving doelbewust even om bepaalde dekkingen te gel- te maken. Van de overige 9 miljoen ien was 4 Vz miljoen gulden, waar de hoofddirectie niets af wist. Van restant van 4 miljoen gulden was miljoen gulden buiten de admini- tie gebleven. De rest van 3 mil- i gulden was verdeeld over de doch- ondernemingen van Socrates als te overbruggerskredieten met ruime othecaire dekking". „Men mag zich iniet afvragen hoe de bank 13 Vz mil- gulden krediet heeft kunnen ge- aldus de heer Klaasse. Het komt oers neer op 3 miljoen gulden, die endien nog waren gesplitst. Controle Ie Twentse Bank 'heeft de interne trole aangevuld met een externe, die dt uitgeoefend door een uitstekend end staand accountantsbureau, al- één der aandeelhouders, de heer imar, die een motie indiende vol- fan onze Arnhemse correspondent) p 15 juni van dit jaar zal het zijn den jubileum vierende A.K.U.-con- in Arnhem, aan de Gelderse hoofd- een fontein aanbieden uit erkente- heid voor hetgeen de gemeente Arn- i voor de Algemene Kunstzijde Unie ft gedaan. Deze aanbieding is de in- van een reeks festiviteiten, welke weken zullen duren, namelyk van jnni tot en met 9 juli. e feestviering is geconcentreerd op e punten, namelijk het bekende park isbeek en het centrum in de stad. Sonsbeek op de grote vijver, die ro- ïtisch wordt verlicht, worden gon- 'aarten georganiseerd met echte Ve- iaanse gondels en met echte Italia- De medewerking voor het verkrij- van dit Italiaanse materiaal is al raagd van de Italiaanse ambassade, en om de zogenaamde boerderij Bbeek, een oude boerderij, die thans dt gebruikt voor culturele activitei- wil men een sfeer scheppen van het aret rondom de eerste jaren van de utigste eeuw. In de zogenaamde Eschenkerij en de omgeving in Sons- t is een „Wiener Grinzing" gepro- eerd. Daarvoor is reeds contact ge- tt met bekende zangers van het Oos- rijkse lied en doet men pogingen om de beroemde citerspeler uit „The d man", Anton Karas, naar Arnhem aten komen. Op de ronde weide wordt internationaal concours hippique ouden en vinden sport- en jeugd- EUrtenissen plaats. De binnenstad een aantrekkelijk karakter krijgen kt daar de grote wapenschouw van bedrijfsleven wordt gehouden. Stra- pleinen en singels worden gesteld bet teken van de landen waar de jp. haar buitenlandse vestigingen ft- Zodat men bijvoorbeeld een knse, een Italiaanse, een Oostenrijk een Duitse en een Amerikaanse öswijk krijgt. In het gemeentemu- zullen exposities worden gehouden bijzonderheden daarover worden la- bekendgemaakt. gehouden, staat zo'n afdeling machteloos. Maar dit geldt ook voor een externe controle. Een Socrates-affaire zou hier door stellig niét kunnen worden voor komen. De motie-Wethmar werd daarop met 1818 tegen 61 stemmen verworpen. Ten slotte merkte een van de aandeelhou ders op, dat hy liever geen ruchtbaar heid aan de Socrates-zaak had gezien, want nu heeft de Amsterdamsche Bank de naam gekregen een instelling te zijn, waar de vrye interne reserves dermate hoog zyn, dat men er geen efficiënt be leid behoeft te voeren. Méér cliënten Maar een ander verklaarde: „Ik wil hier toch wel vaststellen dat de bank voor deze fraude geen ogenblik aan het wankelen is gebracht. Bovendien is geen enkele cliënt een cent tekort gekomen. Dat vindt ik een compliment waard voor de directie. Misschien is het vertrou wen van sommigen door deze publika- ties geschokt, maar ik geloof dat het feit dat de bank de moeilijkheden glans rijk heeft doorstaan op den duur meer vertrouwen dan ooit bij het publiek zal vestigen. Misschien komen er wel zo veel cliënten bij, dat die paar miljoen verlies snel worden terugverdiend Felle Belgische kritiek op het beleid van secretaris-generaal Hammarskjöld (Van onze Brusselse correspondent) Minister Gigny, de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, heeft dezer dagen tydens de besprekingen in de Kamercommissie voor buitenlandse zaken onverbloemd stelling genomen tegen de Amerikaanse Kongo-politiek. Dat niet alleen, 's avonds heeft de heer F. Taelemans, de woordvoerder van zijn departe ment en reeds benoemd tot consul van België in Californië (welke functie hy over enige maanden zal betrekken) namens de minister er nog een schepje boven op gedaan, toen hy diens mening weergaf. Taelemans sprak daarbij onder meer van „de plannen van de heer Hammarskjöld, die deze had gemaakt, natuurlijk om zijn eigen mislukkingen in Kongo te verdoezelen". Minister Wigny heeft in de commis sie gezegd, dat hy het optreden van de Verenigde Naties tot nu toe niet als een succes beschouwde, en dat hy het gewaagd zou noemen, te veel ver trouwen in haar te stellen. De Verenigde Staten stellen voor de verschillende Kon golese legers te ontwapenen, maar het is zeker, volgens de Belgische minister, dat de Kongolezen dat zelf niet zullen dul den. Men kan toch ook weer niet ver wachten dat de blauwhelmen een guer- rilla-stryd zullen beginnen. De Amerikanen stellen voor de Bel gische politieke adviseur uit Kongo te rug te trekken. Ook dat kan de Bel gische regering niet aanvaarden. Trou wens, de beslissing hangt rechtstreeks van de Kongolese autoriteiten af. „Hoe zouden de overige Afrikaanse landen een V.N.-voogdy over Kongo kunnen aanvaarden? Dat zou men gerust neo kolonialisme kunnen noemen. Daar bij lykt de Amerikaanse houding ver af te staan van de meest gewettigde, Wes- telijke gelangen." Minister Wigny legde verder de na druk op de verontrustende voorschry- dende ontbinding van Kongo. Hy wen ste verzoening van de verschillende be trokken partijen en de byeenroeping van een ronde-tafelconferentie. De Belgische regering hoopt dat de diplomatieke betrekkingen zullen wor den hersteld. Daartoe zijn overigens de laatste weken besprekingen gevoerd. Het terugtrekken van 200 Belgische officie ren en soldaten uit Katanga acht de minister eveneens onmogelyk. Wat hy wel zou verlangen was, dat de Verenig de Naties haar plichten vervullen, voor- namelyk inzake de persoonlyke veilig heid. Zou België de orde in Kongo willen herstellen door middel van geweld, dan loopt het de kans het land in een oor log te storten, die zou lyken op de oorlog in Korea. De regering heeft der halve besloten een eind te maken aan het werven van vrywilligers in België. Het is niet zeker, volgens Wigny, dat de Verenigde Naties beter zouden sla gen wanneer zy over meer macht zou den beschikken. De orde in Kongo zou hersteld kunnen worden ze er buiten de Kongolezen en de Belgen niemand op de wereld was. De regering zal er by de Belgen in Kongo op aandringen het Belgische beleid te steunen en de nationale belangen niet in het gedrang te brengen zoals reeds vaak is gebeurd, kwyt België zich van al zijn verplich- Inzake de financiële hulp aan Kongo tingen. De heer Taelemans heeft in zyn rede ook nog gesproken over de acht Bel gische soldaten, die in Kongo waren gevangen genomen, nadat zij per on geluk de grens hadden overschreden. Hy heeft gezegd dat België niet zal afla ten om by de Verenigde Naties te pro testeren, zolang deze soldaten niet wor den vrygelaten. Vijftien jaar P.v.d.A. In dezelfde zaal, waar vyftien jaar geleden de Party van de Arbeid werd opgericht in het Amsterdamse Kras- napolsky heeft de Federatie Amster dam gisteravond het derde lustrum van de party gevierd. Achtereenvolgens werd tydens deze by eenkomst het woord gevoerd door prof. dr. W. Banning, de heer Geert Ruygers en dr. W. Drees. Oud-minister-president Drees zei te verwachten, dat er na verloop van tyd wel weer een beroep op de socialisten zal worden gedaan om aan de regering mee te werken. „De Partij van de Arbeid zal dan zeker bereid zyn deze taak weer op de schouders te nemen, maar niet omdat anderen zullen zeggen, dat we weer mee mogen doen, maar omdat onze bewe ging als gevolg van eigen kracht en ver trouwen van het volk de tyd hiertoe dan gekomen acht". De jubileumbyeenkomst werd byge- woond door ruim duizend mensen. Ook op het partycongres volgende maand zal aandacht geschonken worden aan dit derde lustrum. Minister Visser bezoekt smaldeel I De minister van Defensie, ir. S. H. Visser, brengt een bezoek aan het Ne derlandse smaldeel 1, dat in het Mid dellandse Zeegebied oefent. Enige van deze oefeningen zullen door de bewinds man aan boord van Hr. Ms. Kruiser „De Zeven Provinciën" worden byge- woond. Vandaag is minister Visser, in gezelschap van zyn adjudant, luitenant ter zee der eersteklasse A. E. de Jager, per militaire „Friendship" via Rome naar Napels vertrokken. Woensdag komt hy via dezelfde route met een vliegtuig weer naar Nederland terug. Bescherm U tegen neem Als U zich maar even rillerig of onprettig voelt: 'ASPRO's-éfe U&ntKteeü fit: Kroesjtsjef maakte buiging voor China Aartshertog dr. Otto van Habsburg heeft gisteravond in de Burgerzaal van het Hilversuinse raadhuis voor een groot aantal genodigden een referaat gehouden over de actuele problemen der internationale politiek. In het byzonder bepleitte hij de noodzaak van een economische en politieke eenwording van Europa. Europa heeft eeuwenlang in de beschavingsgeschiedenis een invloedryke rol gespeeld. De vraag in deze dagen is: hoe deze invloed te herwinnen. Het antwoord, aldus de Aartshertog, kan hierop alleen maar zyn „een innig samengaan van de West- europese landen". Uitvoerig stond dr. Van Habsburg stil by de lange tydsduur van de koude oor log. Hij schreef deze voornamelyk toe aan het algemeen geldende inzicht, dat een werkelyke oorlog een totale neder laag voor alle party en zou betekenen. Ook schetste hy de verhouding tussen het communistische blok en de vrye wereld. Rusland heeft aan ideologische dynamiek ingeboet, maar anderzyds een sterke machtspositie gekregen in de onderontwikkelde gebieden. Als voor beeld noemde spreker de verzwakking van de communistische party in Frank rijk, die zeer weinig aanwas vertoont van de kant van de jongeren. '£en trein reed dezer dagen in Oldham in Engelanddoordat de remmen weigerdendoor een stoot- blok het station uit en een rij huizen binnen. Er waren slechts enkele licht gewonden, maar de materiele schade was zeer groot. Er zaten elementen in van van een sinistere grap gister middag op de vliegbasis Soes- terberg. De genodigden, met de mi nister van Defensie ir. S. H. Visser aan het hoofd, hadden uitvoerig de hypermoderne Amerikaanse allweather- straal jager F-102a - Delta- dagger - bekeken, (superso nisch, elektronisch naar zyn doel te leiden, bewapend met dodelijk accurate Hughes Fal- con-geleide projectielen). Daarna hadden ze de alarm-hangar bewonderd, waarin vier „Deltadolken" met bijbehorende piloten en grondpersoneel dag en nacht gereed kunnen staan, om op het eerste sein de lucht in te suizen (hangardeuren in 30 seconden open, toestellen in 2 minuten op weg naar de startbaan, in 3Vz minuut in de lucht. Toen hadden ze de offi ciële overdracht bygewoond van de Deltadolken door ge neraal F. Smith jr., com mandant van de Amerikaan se luchtmacht in Europa, aan de Koninklyke Neder landse luchtmacht. En tenslotte, nadat luite nant-generaal H. Schaper, chef luchtmachtstaf, de toe stellen aanvaard had, als af ronding van het programma "the scramble", het in-actie komen. De druk op de knop, die de deuren werkelijk de den opengaan. De claxon, die de piloten Bronczy en Bol- stad in draf naar hun toe stellen deed draven. Het gie rend aanloeien van de Pratt- and Whitney J-57 turbo-jet motoren. Het wegrollen van de machtige jagers, die „on geacht de weersomstandig heden ieder binnengedrongen vyandelyk vliegtuig kunnen opsporen en vernietigen". En toen de anti-climax. Na "the scramble" geen ra zendsnelle start. Geen Delta dolken, voortspuitend op de gloeiende stralen van hun nabrander tot hoog in de lucht, die blauw en zonnig hoven Soesterberg stond De Dolken reden achter een dennebosje Hun loeiende adem verstilde „Met een rukwind van 35 mijl per uur is het niet ver antwoord voor demonstratie doeleinden te starten", zei generaal Smith verklarend. „En ryden naar het andere eind van de baan om terug te starten, duurt te lang". Een deel van de genodig den stond er beteuterd bij te kijken. „Zo ver was Olie slagers ook", zei iemand be dachtzaam: „Die startte ook niet als het te hard waaide, maar van een allweather- jager had hij nog nooit ge hoord". Overigens: "safety first" is een mooie spreuk in een dichtbevolkt land, met toe stellen van ettelyke miljoe nen per stuk. De F-102 Deltajager is al min of meer een vertrouwd driehoekig silhouet geworden in de lucht boven Nederland. Een half jaar geleden kreeg het 32ste Fighter Inter ceptor-Squadron op Soester berg de eerste, ter vervan ging van de F-100 C Super- Sabre. Nu is het squadron op volle sterkte en het nieuwe materiaal is officiëel in ge bruik genomen. De Deltadolk kan een snelheid ontwikke len van over de 1300 km per uur. De elektronische appa ratuur (765 kg) maakt het de piloot mogelijk ook zon der enig zicht de vyand op de snelste wyze te bereiken, hoe die ook mag manoevre- ren. Heeft de radar de jager tot binnen 20 mijl van zyn doelwit gebracht, dan lan ceert de piloot zyn door een radar geleide of de hitte- opsporende raketten „Tref kans 98 pet", zeggen de luchtmachtdeskundigen. In Europa worden de Dolken nu gebruikt in Nederland, West-Duitsland en Spanje. De piloten krygen een spe ciale opleiding op Wheeler- Virbase by Tripolis. Het 32ste Fighter Interceptor Squadron van Soesterberg is het enige Amerikaanse luchtmacht onderdeel ter wereld, dat onder bevel staat van niet- Ainerikanen. Het staat onder operationeel bevel van het Nederlandse commando Luchtverdediging. In politieke kringen in Leopoldstad was men vandaag van mening, dat de aankondiging van een totstandkoming van een nieuwe Kongo lese regering zo was uitgekozen, dat zij voor het debat over Kongo in de Veiligheidsraad zou plaatshebben. De door Moboetoe ingestelde raad van hoge commissarissen is nim mer officieel door de Verenigde Naties erkend. Iets wat wel geschied de met de status van president Kasavoeboe, die gisteren de vorming van een nieuw kabinet onder voorzitterschap van Ileo bekendmaakte. Delegatie van Ileo naar Tsjombe In politieke kringen hoopte men, dat de vertegenwoordigers van de volkeren organisatie op een officiële basis met dit nieuwe bestuur, dat echter niet op het parlement steunde, zouden willen sa menwerken. In zyn bekendmaking verklaarde pre sident Kasavoeboe gisteren, dat de sa menstelling van een definitieve regering zo spoedig mogelyk voor de volksver tegenwoordiging zou worden gebracht. Intussen zou de voorlopige regering-Ileo wetgevende macht bezitten, zei hij. Het nieuwe bestuur had al een zekere basis van wettigheid doordat de meer derheid van de leiders die zich gereed maakten voor de politieke ronde-tafel conferentie zich akkoord hadden ver klaard met de samenstelling. Kasavoaboe hield eveneens de deur open voor een toenadering van de presi dent van Katanga, Tsjombe. Hy liet nl. verschillende ministerfuncties onbezet. Deze zouden eventueel kunnen worden ingenomen door Katangese politici. Premier Ileo zendt vandaag een dele gatie naar Elisabethstad om de Katan gese premier te polsen over dit denk beeld. Bovendien heeft de afvaardiging opdracht gekregen om enige technische kwesties te bespreken welke samen hangen met het houden van de ronde tafelconferentie welke op 15 februari in Elisabethstad moet beginnen. Kongodebat uitgesteld tot maandag De Veiligheidsraad heeft gisteravond het debat over de Kongolese kwestie uitgesteld tot maandag. Intussen is de tegenstand tegen Hammarskjölds plan om alle Kongolese strydkrachten te „neutraliseren" nog toegenomen. Thomas Kanza, afgezant van de voor malige Kongolese premier, die vorige week in New York aankwam, zei tegen verslaggevers dat de prys voor een vrede in Kongo zou zyn, de vrylating van Loemoemba. Indien dit eenmaal is ge schied zullen de strydkrachten ook de wapens cstrekken, indien hy hun dat gebiedt President Kasavoeboe zal niet by machte zyn om dit de mannen af te dwingen, aldus Kanza. Eeen korte beschouwing wijdde spre ker aan een recente rede van Kroesjtsjef, waarin werd toegegeven, dat het wereld communisme niet alleen Moskou als centrum kent, maar meerdere centra". „Deze uitlating", aldus de Aartshertog, „moet gezien worden als een kniebuiging voor China". Over het blok Moskou- Peking merkte spreker op, dat het Westen dit niet als een hechte eenheid moet zien. Er bestaan wel degelyk ver schillen tussen Rusland en China. Europa zal vooral op dit moment de eenheid moeten bevorderen, omdat de nieuwe president van de V.S. een nieuwe koers heeft ingeslagen en een jongere generatie aan bod is gekomen. „We mogen ons streven naar eenheid in Europees verband echter niet verliezen in perfectionisme, maar trachten het be reikbare te verwezeniyken", aldus spre ker. De Aartshertog sprak zyn referaat uit in de Duitse taal. Burgemeester J. J. G. Boot van Hilversum dankte de Aarts hertog voor zyn betoog en overhandigde hem een zilveren merkbekertje voor de jongstgeborene in de Aartshertogeiyke familie. De Aartshertog is gistermiddag door Koningin Juliana te Soestdyk voor een privé-bezoek ontvangen. DIVIDEND KLM VIJF PROCENT (V.J. ZEVEN) Op 9 februari heeft de Raad van Commissarissen van de KLM goedkeu ring gehecht aan het voornemen van de directie om de algemene vergadering van aandeelhouders op 10 mei a.s. een dividend over het boekjaar 1960 voor te stellen van 5% (vorig jaar 7%). Een interim dividend van 2 Vz werd reeds op 2 november 1960 gedeclareerd, zodat het slotdividend by aanvaarding van dit voorstel 2 Vz zal zyn. -♦«ntie ïniiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiniiffliiiminiiiiiiiBiiiimiinHiiiiiiumiuiwiiinmiiii^ Zorgenkinderen I O Tijdens een vergadering van J de Vereniging voor de Tuinbouw n in Westfalen-Lippe, heeft de g voorzitter bij de Westduitse re- g gering aangedrongen op het ne- g men van maatregelen tegen de g goedkope Jacobussen uit Ne- derland". g De voorzitter, Friedrich Strueve, noemde de Nederlandse „vlie- g gende bloemenhandelaren"die nu hier en dan weer daar hun g produkten verkopen, de „grote g zorgenkinderen" van de West- g duitse tuinbouw. De Nederlan- ders proberen op alle Westduitse markten de prijzen van de bin- g nenlandse produkten te druk- g ken, aldus Strueve. sil Auto door trein in sloot geslingerd Op een ter plaatse bediende overweg tussen Deventer en Zutphen is gister middag een trein op een personen auto gereden. De chauffeur van de auto, de aan nemer G. J. A. Willink uit Almen, reed onder de reeds dalende overwegbomen door. Midden op de spoorbaan sloeg zyn motor af. Een botsing met de trein was toen onvermydelyk. De auto werd in een sloot geslingerd, maar de heer Wil link kwam er wonder boven wonder zon der letsel af. Het voorste treinstel werd zodanig be schadigd, dat de trein door een ander treinstel opgehaald moest worden, het geen een half uur vertraging opleverde. Het Bureau van Statistiek der gemeen te Amsterdam heeft een onderzoek inge steld naar de loop van de joodse bevol kingsgroep in Nederland na de tweede wereldoorlog. Het bureau komt tot de conclusie, dat uit de bezettingsjaren een joodse bevolkingsgroep is overgebleven, die niet alleen nog maar een fractie uitmaakt van haar vooroorlogse grootte (ongeveer 30.000 tegen ongeveer 140.000), maar bovendien de reeds voor de oorlog aanwezige tendentie van numerieke ach teruitgang in versterkte mate vertoont. Tussen 1945 en 1970 daalt het aantal joden in Nederland waarschynlyk van 30.000 tot ongeveer 25.000 a 28.000. Deze achteruitgang is vooral een gevolg van een relatief laag, na 1946 eerst steeds afnemend en van 1954 af vermoedelyk stabiel, geboortecyfer en een, met name in de Jaren 1947 tot en met 1954 hoog emigratiesaldo (vooral naar de Verenig de Staten en Israël).

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7